Sayfa 152 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 52 102 142 150 151 152 153 154 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 3,776 ile 3,800 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşımda bulunan başta @Oğuz ZEYTİN olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Çok faydalı bilgiler var.

@Faik Yılmaz abi geri dönüşün sevindirdi
    Rica ederim. Zaman içinde bu başlıktan çok istifade ettim. Seninle ilk iletişimiz de, ta öğrencilik yıllarında Tarih Dergisi'ne erişebilmek için bu başlık sayesindeydi, değil mi? (:

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim. Zaman içinde bu başlıktan çok istifade ettim. Seninle ilk iletişimiz de, ta öğrencilik yıllarında Tarih Dergisi'ne erişebilmek için bu başlık sayesindeydi, değil mi? (:
    Aynen öyle, çok da zaman geçti
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle, çok da zaman geçti
    Yaşlandık. (:

Benim sistemli okuma serüvenim, daha doğrusu kitaplara ilgim (Ailemden sonra) merhum Oktay Sinanoğlu Hocam sayesinde oluştu. Üniversitede verdiği bir dersten sonra soluğu Beyazıt'ta almıştım. Ardından Yavuz Bülent Bakiler ve Turan Yazgan'la tanışıp onların önerilerini takip ettim.

Yeri gelmişken bir anımı paylaşayım. Orta ikinci sınıftayken, Ankara'dan bir Türkçe öğretmeni gelmişti okulumuza. İlk derste, yazın ne yaptığımızı ve ne okuduğumuzu sormuştu. Sıra bana gelince "Cemal Kutay - Bilinmeyen Tarihimiz" dedim. Öğretmenimizin yüzü değişti, velimi çağırdı. Beni de uyardı: Yaşına uygun kitaplar oku!

Evdeki kitaplıkta görüp heves etmiştim. O yaz Stephen King'den Sadist'i de okumuştum. Hatta giriş cümlesini hâlâ hatırlarım:

"Dipsiz bir uçurumun içine baktığınız zaman, o da sizin içinize bakar."

(:

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

indir.png

Timur Kuran'ın YapıKredi yayınlarından çıkan ve muazzam bilgilerle donatılan kitabını okudum..Gerçekten beni derinden etkileyen bir kitap..

Erken dönem İslam coğrafyasında Peygamberin ticaretle uğraştığı bilinir, bilindiği gibi bir hadisde peygamberin "kıyamet gününde güvenilir tüccarlar arşıalanın gölgesinde oturacaktır." ifadesi ile ilk halifelerden birinin "çarşıda ticaret yaparken ailemin yararına mal alıp satarken karşılaşacağım ölümden daha tatlı bir ölüm düşünemiyorum." ifadesi İslam'ın ticarete azımsanmayacak derecede önem verdiğini ve ticaret ile tüccarlardan övgüyle söz ettiğini belgeler niteliktedir..Yine bu başlıkta yukarıda Lewis'in ORTADOĞU kitabından alıntılar yaptığımda İslam bilginlerinin İslam alimlerinin ticarete cevaz verdiğini bu bağlamda ticareti ve tüccarlığı destekler mahiyette birtakım ifadeleri olduğunu belirtmiştim..Buradan yola çıkarak Peygamberin İslam'ı yaymaya başladığı sırada Mekke'nin ticari bir toplum olduğunu ve ilk müslüman nesillerin ticari teşvik ya da güdülerden mahrum olmadığını bilmemiz gerektiği gibi İslam'ın ilk dönemde kapitalizmin gelişimini meşrulaştırarak Ortadoğu'nun ekonomik büyümesini kolaylaştırdığını da iddia edebiliriz..

Peki ne oldu da ilk dönem İslam toplumundaki ekonomik büyümeye rağmen Ortaçağ'ın sonunda 16. 17. 18. 19. yüzyıllarda Batı'nın ekonomik modernleşme devrimini gerçekleştirmesiyle müslümanlar ekonomik açıdan atıl oldu?

Bu soruya kitaptan ilginç anektodlarla cevap vermek lazım..

-19. YY başlarında yani müslüman coğrafyasında ekonomik yaşam yeni beliren Batı uygulamalarına göre ilkel bir vaziyetteydi..İslam hukuku çerçevesinde kurulan ticari ortaklıklar genelde kaynaklarını kısa ömürlü girişimler için bir araya getiren birkaç ortağı kapsarken, Batılılar onlarca yüzlerce hatta binlerce hissedarlı süresiz denecek kadar kalıcı işletmeler oluşturmaktaydı..Ortadoğu kredi piyasalarında kaynaklar tipik olarak küçük borçlar verebilen kişilerce sağlanmaktaydı..Batılılar ise kitlelerden toplanmış sermayeyi büyük ölçekli üretken girişimlere akıtabilen ticari bankalarda destek alma olanağına sahipti..Kısa ömürlü olan yerli Ortadoğuşirketlerinin hisselerini alıp satacak borsalar yoktu..Uzun ömürlü girişimlerin merkezi haline gelen Batı'da ise yatırımcıların istediklerinde hisselerini nakde çevirebildikleri borsalar önem kazanmaktaydı..

-Ortadoğu'nun ekonomik geriliğinin altında yatan nedenlerden biri olarak kapitülasyonlar gösterilir..17.yy'ın antlaşmaları yabancı bir bayrak altında çalışan tüccarların miras işlerini kendi ülkelerininmiras yasalarına göre halletme olanağını verdi..Bu ayrıcalık sayesinde yabancı tüccarlar İslam hukukundaki yaygın bir uygulamadan kendilerini kurtarıp mülklerinin mal varlıklarının parçalanmasını bölünmesiniönlediler..Kapitülasyonlar yabancı tüccarları yerel mahkemelerde belgeyle desteklenmeyen davalardan da korudu..Çünkü İslam hukukunda İslami mahkemeler ticari davaları genelde sözlü ifade temelinde karara bağlamaktaydı..Yabancıların belgesiz finanlsal taleplere karşı korunduğu Ortadaoğu'da işin ilginç tarafı bu ve bunun gibi ayrıcalıklar yerel tüccarlara tanınmıyordu..

-Batılı tüccarlara tanınann ticari ayrıcalıklar başlangıçta ticari girişimlerle sınırlanmış ve geri alınabilir nitelikteydi fakat zamanla kapsamları genişledi ve fiilen geri alınamaz duruma geldiler..Bu durum Ortadoğu'yuekonomik boyunduruğa doğru giden kaygan bir yola sürükledi..Özellikle Akdeniz ticaretine müslüman katılımını sınırlayan söz konusu ayrıcalıklar yerel toplumları yabancı tüccarlara bağımlı hale getirirken yerel ticari yetenekleri geliştirme ihtiyacını da zayıflattı..

-16.YY sonlarında Batı'daki büyük ve uzun ömürlü ticari şirketler kıtalar arası ticaretin yayılmasında ktritik bir rol üstlenmişti ve şimdinin tabiriyle küreselleşme diye andığımız süreci geliştirdiler..Bu ilk deniz aşırıkumpanyalar tüccarların kalıcı kuruluşlar oluşturmada deneyim sahibi olduğu Batı'da ortaya çıktı..Batılı hükümdarlar vergilendirme yoluyla karlarından pay almak için bu tür denizi aşırı girişimleri destekledi..Dönemin Ortadoğu'sunda ise kıtalararası tüccarların örgütleri hatta loncaları bile yoktu..Bu yüzden küresel anlamda büyük ve uzun ömürlü ticaret kumpanyaları kurmaya hazırlıklı değillerdi bunun yanındahükümdarları da onlara yardım etme güdüsünden yoksundu..

Bütün bu bilgilerin ışığında...

Batı Hristiyan alemi Rönesans, Protestan Reform hareketi ve Aydınlanma hareketi ile kilise dogmalarından kendisini sıyırıp yaratıcılığın önünü açarken ve girişimciliği ön plana çıkarırken dolayısıyla da girişimciliğie ticarete gelişebileceği ortamı yaratırken, Ortadoğu neden İslam'ın ekonomik modernleşme hususundaki geciktirici etkilerini ortadan kaldıramadı?

İslam'ın miras hukukunun Ortadoğu'da uzun vadeli ticari ortaklıklar ve şirketler kurulması açısından ne gibi sakıncaları vardı?

Eski Roma'dan günümüze kadar ticari yolların kesişim noktası olan Doğu Akdeniz yerine neden Kuzey Batı Avrupa ekonomik modernleşmeyi daha erken başardı?

Neden Ortadoğu ve birtakım müslümanlar bugünkü şartlarda açlık ve sefalet içerisinde?

Gibi sorular akla gelebilir..İşte bu soruların cevabını bu nefis kitap bir çırpıda doyurucu bilgilerle okuyucuya veriyor..

Tavsiye ederim..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

@Oğuz ZEYTİN , @Faik Yılmaz , @David_LuiZ4

zamanı unutturdunuz , teşekkürler
    BMN KOCAELİ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sevgili Dostlar....

Selçuk Altun 'un " Kitap İçin " serisini okudunuz mu ? Gerçekten çok güzel nir seri...

4 kitaptan oluşuyor. Cumhuriyet Gazetesi 'nin Perşembe Günü Yayınlana Kitap Eki'nde köşesi vardı Selçuk Altun'un...

Numara verip afrizma , anı , eleştiri , polemik , ilginç bilgiler gübi güzel bilgiler veriyor bize. 1000 tane olunca da kitap yapıyorlar. 4 tane kitap oldu şimdiye kadar ama yazıkki eski ktitapları bulunmadığı gibi yeni basımıda yapılmıyor. ( şimdi yazılarına Ot Dergisi'nde deva ediyor Üstad ilgilenenlere duyurulur )

Selçuk Altun ilginç bir kişilik Yapı Kredi Bankası'nda genel müdürlük dahi yapan Üstad aynı zamanda bir kitap hastası. Hem bu kadar profesyonel olup hemde aynı zamanda bu kadar kitap okuyabilen bir kişi daha tanımadım ben ( 6-7 bin civarı kitap okumuş )

ilk kitabını 4000 kitap okuduktan sonra yaan yazarın 7 romanı ve 4 derleme eseri var.

tüm dosltara tavsiye ediyorum kendisini
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

son zamnlarda bir Amazon Fırtınasıdir gidiyor. Yok Ama zon öyle yok böyle filan...

Bende ufak bir deneme yapayım dedim. Almayı düşündüğüm 3 kitap belirledim...

Zorba
    Silahlara Veda
    Unutulmaz Köy Enstitüleri isimli kitapları baktım....

Kitaplar Amazon'da 105,93 tl
    Kitapyurdu'nda 80,95 tl
    Bkm Kitap'ta 87,75 tl..

belki bazı kitaplarda indirim olabilir ama istediğim kitaplar pahalı hemde çok pahalı olduktan sonra neyin ucuzluğu bu anlamadım ?

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son zamnlarda bir Amazon Fırtınasıdir gidiyor. Yok Ama zon öyle yok böyle filan...

Zorba
    Silahlara Veda

Kitapyurdu'nda 80,95 tl
    Bkm Kitap'ta 87,75 tl..

belki bazı kitaplarda indirim olabilir ama istediğim kitaplar pahalı hemde çok pahalı olduktan sonra neyin ucuzluğu bu anlamadım ?
    Selam abi mrb, Amazon'un kendi sattığı kitaplar uygun fiyatlı oluyor, başka mağazalar genellikle liste fiyatından satıyorlar. Ondan fark çıkmış olabilir, ben de almadan önce kıyas yapıyorum Amazon ve Kitapyurdu arasında 3-5 lira oynuyor maksimum (kıyasa D&R'ı da ekliyorum bazen). Kargo kalitesi, hızı, sonrasındaki müşteri memnuniyeti falan Amazon çok ilerde bence. Aradaki fiyat farkıyla bir kitap daha alamıyorsam Amazonu seçiyorum.

Geçen aynı kitaptan iki tane sipariş etmişim yanlışlıkla kitaplar elime ulaşınca fark ettim, mesaj attım kitabı göndermene gerek yok para iadeni yapıyoruz dediler. Bundan sonra Amazon savunucusuyum

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam abi mrb, Amazon'un kendi sattığı kitaplar uygun fiyatlı oluyor, başka mağazalar genellikle liste fiyatından satıyorlar. Ondan fark çıkmış olabilir, ben de almadan önce kıyas yapıyorum Amazon ve Kitapyurdu arasında 3-5 lira oynuyor maksimum (kıyasa D&R'ı da ekliyorum bazen). Kargo kalitesi, hızı, sonrasındaki müşteri memnuniyeti falan Amazon çok ilerde bence. Aradaki fiyat farkıyla bir kitap daha alamıyorsam Amazonu seçiyorum.

Geçen aynı kitaptan iki tane sipariş etmişim yanlışlıkla kitaplar elime ulaşınca fark ettim, mesaj attım kitabı göndermene gerek yok para iadeni yapıyoruz dediler. Bundan sonra Amazon savunucusuyum
    merhaba güzel kardeşim

kampanyalı kitaplarda güzel olabilir ama sevdiğim kitapları almak için en pahalı seçenek oluyorsa bu haliyle tercih etmem ben...

en azından şimdilik... ( birazda milliyetçi gözle bakıyorum sanırım )

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Zorba
    Silahlara Veda

Kitapyurdu'nda 80,95 tl
    Bkm Kitap'ta 87,75 tl..

KitapAmbari.com 'u denedin mi Faik Abi? Yayınevine gidemediğim zaman oradan alıyorum. Kapsamlı fiyat karşılaştırması yapmadım ancak oldukça hızlı, eksiksiz ve zamanında teslimat yapıyorlar.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (22.09.2021 Saat 13:54 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Kocaeli

dostlar acayip iştah yaptırdınız çok sağolun
    üstad cengiz aytmatov ile başlıyorum
    uzun bir süredir merak ettiğim Meryem Aybike Sinan'ın romanlarınıda aldım
    okuyunca ilk iş yorumlayacağım
    BMN KOCAELİ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

KitapAmbari.com 'u denedin mi Faik abi? Yayınevine gidemediğim zaman oradan alıyorum. Kapsamlı fiyat karşılaştırması yapmadım ancak oldukça hızlı, eksiksiz ve zamanında teslimat yapıyorlar.
    Yok onu hiç denemedim Oğuz....

Modern klasikler alacağım zaman işkültürden alıyorum... zaten ucuz birde maksismum karta %30 indirimi var. ayrıca her hafta %40 indirimli kıtaplar oluyor... internet adresine özgü işkültür.com.tr de de indirimler oluyor ordan alıyorum

bunun dışında kitapseç , kitapyurdu ve bkmkitaptanda zaman zaman alıyorum....

bunuda bakıcağım en kısa zamanda

sağol

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı zekeriyya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostlar acayip iştah yaptırdınız çok sağolun
    üstad cengiz aytmatov ile başlıyorum
    uzun bir süredir merak ettiğim Meryem Aybike Sinan'ın romanlarınıda aldım
    okuyunca ilk iş yorumlayacağım
    Abi, M. Aybike Sinan'ı tesadüfen Türkiye Gazetesi'ndeki bir yazısıyla tanıdım. Kimdir, nedir, necidir bilmiyordum. Şefika Gaspıralı'yı yazmıştı. İlgimi çekti. Kocaeli'nde yaşadığını tahmin ediyorum.

Yok onu hiç denemedim Oğuz....

Modern klasikler alacağım zaman işkültürden alıyorum... zaten ucuz birde maksismum karta %30 indirimi var. ayrıca her hafta %40 indirimli kıtaplar oluyor... internet adresine özgü işkültür.com.tr de de indirimler oluyor ordan alıyorum

bunun dışında kitapseç , kitapyurdu ve bkmkitaptanda zaman zaman alıyorum....

bunuda bakıcağım en kısa zamanda

sağol
    Listemdeki kitaplar birikti. Sipariş vereceğim 64 kitap var. Şu anda Ahmet Hikmet Müftüoğlu biyografisi okuyorum, Son Şehbender.

https://www.otuken.com.tr/son-sehbender
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (22.09.2021 Saat 15:37 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Arkadaşlar sizdede oluyormu bilmiyorum.....

Bir yandan kitap okuyorum çok şükür istediğim kadar olmasada güzel okuyorum.

ama okuma yanında nerede güzel birazda ucuz kitap görsem dayanamıyorum. internetten , meydana gidince mağazalardan alıyorum. stoğumda bu sene okuduğum kadar kitap var. hiç kitap almasam 5-6 ay okusam ancak biterler. ama biliyorumki yine görsem yine alırım ucuz kitabı...

sizde de varmı böyle bir hastalık ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Kocaeli

ama okuma yanında nerede güzel birazda ucuz kitap görsem dayanamıyorum. internetten , meydana gidince mağazalardan alıyorum. stoğumda bu sene okuduğum kadar kitap var. hiç kitap almasam 5-6 ay okusam ancak biterler. ama biliyorumki yine görsem yine alırım ucuz kitabı...

güzel bir hastalık
    kitap kendin için sadece senin zamanın senin için
    o dünyada sen varsın sana özel
    okudukça yaşıyorsun yaşadıkça beynin rahatlıyor
    öğrendikçe mutlu oluyorsun
    mutlu oldukça fazlasını istiyorsun
    çok güzel bir kısır döngü gibi
    BMN KOCAELİ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Arkadaşlar Bkm kitapta çok çok güzel indirimler var......

Edgar Allen Poe'nun 117 tl lik tüm hikayelerinin olduğu kitabı 25 liraya aldım....

İş Kültür Kitapları'nda %50 indirim var. Bunun çok çok indirimler var....

bir bakın isterseniz

Nereden
    Samsun

Tüm öneriler ve paylaşımlar için teşekkürler. Bunlar gerçekten iyi kitaplar. Şu anda Mara Altman'ın Gross Anatomy kitabını okuyorum.
    Konu samsoniter tarafından (23.09.2021 Saat 16:29 ) değiştirilmiştir.
    Hazırlanamıyorsanız, başarısız olmaya hazırsınız demektir.
    http://bahsegeltr.net/

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı samsoniter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm öneriler ve paylaşımlar için teşekkürler. Bunlar gerçekten iyi kitaplar. Şu anda Mara Altman'ın Gross Anatomy kitabını okuyorum.
    BMN ye hoşgeldin
    ilk mesajını bu bölüme yazman da güzel bir tevafuk olmuş.
    sağlıcakla

ayrıca ilginç bir kitap , okuduktan sonra çıkarımlarını merakla bekliyoruz
    Konu zekeriyya tarafından (24.09.2021 Saat 08:24 ) değiştirilmiştir.
    BMN KOCAELİ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

sevgili Dostlar....

şu kitapları 64 liraya aldım....

toplam fiyatları ise 260 lira civarı....

Bkm kitaba bir uğrayın derim...
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

https://www.medicalpark.com.tr/tsundoku/hg-2018

Bu söylediğin Tsundoku Faik abi. Kitabı seven bir çok kişide karşılaşılır.
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Bayraktaroğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.medicalpark.com.tr/tsundoku/hg-2018

Bu söylediğin Tsundoku Faik abi. Kitabı seven bir çok kişide karşılaşılır.
    Bir kısmı benziyor ama bir kısmı hiç benzemiyor....

Mesela kitap vermekten , bağışlamaktan hoşlanmaz hatta nefret eder diyor. Oysa ben tek tek olsun topluca olsun yüzlerce kitap hediye ettim hemde büyük bir zevkle yaptım bunu...yapacağımda....

kitap sergilemekten zevk alır diyor ama ben okuduğum kitapları paylaşıyorum insanlarda görsün heves etsin okusun diye...

birde okuyorumda aynı zamanda alıyorum ama okuyorumda....

biraz sıkıntılı zamanlarda daha çok kitap alıyorum. Kadınların alışveriş yapar ya canı sıkılınca bende kitap alıyorum işte...

neyse hastalık , bağımlılık isede böyle olsun bağımlılığım. ha en önemlisi çay tabi. onu kimseyle aldatmam

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@Faik Yılmaz Panait Istrati önerilerin için çok teşekkürler, daha önce hiç duymamıştım. Önce Kira Kiralina'yı okudum, sonrasında Baragan'ın Dikenlerini. İkisini de çok beğendim ama Baragan'ın Dikenleri ayrı yakaladı. Daha kısa olmasına rağmen günümüzle kıyaslamaktan ilerleyemedim. Kendimi hikayenin içinde hissettim. Yazarın diğer kitaplarını da mutlaka okuyacağım. Tekrardan teşekkürler

edit:

İki kitapta da "mamaliga" diye bir yemekten bahsediliyor. Öyle anlatmış ki hiçbir fikrim olmamasına rağmen o an bir mamaliga olsa da yesek diye hissettim sürekli. Çok merak ettim neymiş bu mamaliga diye baktım, yağsız, kaşarsız muhlama çıktı
    Konu Ufuk tarafından (30.09.2021 Saat 12:10 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

KitapAmbari.com 'u denedin mi Faik Abi? Yayınevine gidemediğim zaman oradan alıyorum. Kapsamlı fiyat karşılaştırması yapmadım ancak oldukça hızlı, eksiksiz ve zamanında teslimat yapıyorlar.
    Abi, bu tavsiye ettiğim siteyi unutun. Pişman ettiler.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Abi, bu tavsiye ettiğim siteyi unutun. Pişman ettiler.
    öyle oluyor malesef genelde.....

bende 8 gündür Ptt Kargo ile kitap dövüşü yaptım. sonunda alfım ama şikayet etmediğim yerde kalmadı doğrusu

Burak Bıyıklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Orhan Pamuk - Masumiyet Müzesi

1-2 hafta önce İstanbul'da müzesine gittiğim, dün de bitirdiğim kitap. Romanın karakterleri öyle iyi kurgulanmış ki o insanlarla tanışmak istiyorsunuz. Orhan Pamuk cidden büyük bir romancı. Sizi dünyasına inandırıyor, sürüklüyor. 70'lerin İstanbul'unda sokaklarda gezdiğinizi hissettiriyor. Müzesiyle birlikte bir bütün olarak düşünülürse baya güzel bir eser. Tavsiye ederim.
    30 Nisan 2022 - Şampiyon TRABZONSPOR
    8.KUŞATMA

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)