Sayfa 153 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 53 103 143 151 152 153 154 155 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 3,801 ile 3,825 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Burak Bıyıklı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhan Pamuk - Masumiyet Müzesi

1-2 hafta önce İstanbul'da müzesine gittiğim, dün de bitirdiğim kitap. Romanın karakterleri öyle iyi kurgulanmış ki o insanlarla tanışmak istiyorsunuz. Orhan Pamuk cidden büyük bir romancı. Sizi dünyasına inandırıyor, sürüklüyor. 70'lerin İstanbul'unda sokaklarda gezdiğinizi hissettiriyor. Müzesiyle birlikte bir bütün olarak düşünülürse baya güzel bir eser. Tavsiye ederim.
    Eğer hala okumamış iseniz "Benim Adım Kırmızı " isimli eserini size ve tüm dostlara tavsiye ederim.

hayatımda okuduğum en iyi 5 kitaptan birisidir
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Burak Bıyıklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Okudum abi çok güzel kitaptır. Önerin için teşekkür ederim.

Bu kitap başlığından epey güzel kitap çıkacak gibi duruyor. Bir gezineyim geriye doğru

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer hala okumamış iseniz "Benim Adım Kırmızı " isimli eserini size ve tüm dostlara tavsiye ederim.

hayatımda okuduğum en iyi 5 kitaptan birisidir
    30 Nisan 2022 - Şampiyon TRABZONSPOR
    8.KUŞATMA

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Sevgili Dostlar

2015 Yılında vefat eden usta gazeteci Cünety ARCAYÜREK 'in 4 kitaptan oluşan ve 1947-1965 dönemine ait hatıralardan oluşan setini tüm kitap dostlarına tavsiye ediyorum...

gerçi biraz bulmanız zor olacak ama yakın tarihimizin bu karalekesine giden süreci ve o süreçte yaşananları muhalif bir gazeteci olmasına rağmen objektiflikle ve tarafsızlıkla bize aktarmış...

gerçi çok üzülüyorum demokrasimiz ve ülkemiz adına ama yinede ders alınması açısından okunması gerektiğini düşünüyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Arkadaşlar Migros'ta tüm kitapalrda %30 indirim var....

nomalde kitaplar pahalı ama kampanyalı kitaplar oluyor aralarında. Mesela Doğan Kitaptan araştırma tarzı kitapların normal fiyatı 30 tl civarı iken 14,90 tl ye iniyor. birde %30 indirim olunca 9 liraya geliyor....

jack londonun 5-6 kitabının tanesini 6-7 liraya almıştım geçen sefer. normal fiyatı 25 lira civarı zannedersem.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Meryem Aybike Sinan - Raziye Benüm Sultan
    delhi Türk sultanlığı hükümdarı İltutmuş'un kızı , Sultanın veliaht gösterdiği kızının hikayesi
    aslında güzel bir aşk hikayesi o dönem için evlilik ve aşk hayatını anlatıyor
    daha önemlisi Kadın ların medrese eğitimi almaları devlet yönetiminde olmaları sosyal hayatın bir parçası olduğu mesajları içeriyor.
    anlatım ve kurgusu yazarın diğer kitaplarınıda almaya karar verecek güzel.
    BMN KOCAELİ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Amazon deneyimim :

hakkında araştırma yapıp kitap okduğum Amazon'un en güçlü yanının hızı ve müşteri hizmetleri olduğunu söylemişlerdi. Bende kitap üyelik oluşturup kitap siparişi verdim. süreci sizinle paylaşmak istiyorum...

1- Kitapların bir kısmı çok ucuz. ama sizin istedikleriniz değil tabi onların size sundukları ucuz...

2- kargo bedava ayrıca ilk siparişte ekstra indirim yapıyorlar..

3- Teslim konusunda ise diğerlerinden hızlı filan değiller. Bkm kitaptan cuma kargoya verilen kitap dün yani pazartesi elimde olmuşken ultra hızlı (!) amazon bu saate kadar hala gelmedi. ( Trabzon) yANİ BİR FARK YOK DİĞERLERİNDEN. HATTA DAHA YAVAŞ

4- Amazon Prime üyeliği varmış. hemen geliyormuş. ama senede 100 tl üyeliği var. Yahu niye 100 lira hava parası vereyimki . 100 liraya 10 tane kitap daha alırım.

yani belki memnun olan vardır ama çokta bir farklılığını göremedim ben

drose61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Amazon deneyimim :

hakkında araştırma yapıp kitap okduğum Amazon'un en güçlü yanının hızı ve müşteri hizmetleri olduğunu söylemişlerdi. Bende kitap üyelik oluşturup kitap siparişi verdim. süreci sizinle paylaşmak istiyorum...

1- Kitapların bir kısmı çok ucuz. ama sizin istedikleriniz değil tabi onların size sundukları ucuz...

2- kargo bedava ayrıca ilk siparişte ekstra indirim yapıyorlar..

3- Teslim konusunda ise diğerlerinden hızlı filan değiller. Bkm kitaptan cuma kargoya verilen kitap dün yani pazartesi elimde olmuşken ultra hızlı (!) amazon bu saate kadar hala gelmedi. ( Trabzon) yANİ BİR FARK YOK DİĞERLERİNDEN. HATTA DAHA YAVAŞ

4- Amazon Prime üyeliği varmış. hemen geliyormuş. ama senede 100 tl üyeliği var. Yahu niye 100 lira hava parası vereyimki . 100 liraya 10 tane kitap daha alırım.

yani belki memnun olan vardır ama çokta bir farklılığını göremedim ben
    hocam Amazon'da sadece kitap yok ki. ayda 7.90 liraya prime üye oluyorsunuz, ondan sonra isterseniz 8 liralık sabun, 15 liralık bulgur ne alirsaniz alın kargo bedava oluyor. üstüne prime video iceriklerini izleyebiliyorsunuz.

geçen yıl tüm kitaplarda yüzde 70 indirim yapmislardi, 30 civarı kitap aldım o dönemde,bir daha bu kadar kapsamli bir indirim olmadı.

SM-G780G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı drose61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam Amazon'da sadece kitap yok ki. ayda 7.90 liraya prime üye oluyorsunuz, ondan sonra isterseniz 8 liralık sabun, 15 liralık bulgur ne alirsaniz alın kargo bedava oluyor. üstüne prime video iceriklerini izleyebiliyorsunuz.

geçen yıl tüm kitaplarda yüzde 70 indirim yapmislardi, 30 civarı kitap aldım o dönemde,bir daha bu kadar kapsamli bir indirim olmadı.

SM-G780G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Güzel indirim oluyor evet ama sizin sevdiğiniz kitaplara değil onların seçtiklerine....

Bende aldım ama diğerlerinden bir farkı yok....

Diğer market ürünlerine gelince onlar için Amazona hiç gerek yok....

Migros sanalmarketten her şeyi en geç 2-3 saat içinde alabilirim. hatta Migros hemenden 2500 çeşit ürünü yarım saattede getirebiliyorum...

benim felsefem aynı şartlarda aynı fiyata iki firma varsa yerli olanı terih ederim. kitaptada büyükşehirleri bilmiyorum onlarda aynı gün gelebilir ama belki ama Trabzon için hiç bir albenisi yok Amazonun.... zaten kitaplarım gelince üyeliğimide iptal ettireceğim....

Ha Abd deki Amazon ile bizimki arasında dağlar kadarda fark var.... Onu söyeliyeyim...

saygılar hürmetler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Sahaf Mendel - Stefan Zweig

Zweig en sevdiğim yazarlardan birisidir. Kısa romanlar yazar hatta klasiklerin dahi sadeleştirilmesini kısaltılmasını savunmuştur. ( Sabırsız Yürek isimli eseri istisnadır )

2 novella ve 1 kısa hikayeden oluşuyor bu kitap. novella dediğimiz şey romandan kısa hikayeden uzun yazılar yani.
    1. Dünya Savaş yıllarında yaşayan her kesimden insanın yaşadığı sıkıntıları , savaşın ekonomik , sosyal, kültürel hatta sanatsal yıkımını göler önüne seren bu eseri tüm kitap dostlarına tavsiy ederim .

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Sevgili Dostlar....

İş Bankası Kültür Yayınları 'nın içinde yer alan İş Çocuk Klasikleri Bölümü'nde sadeleştirilmiş Dünya Klasikleri %30 indirimli olarak tanesi 3,5 t'den satılıyor.... 100 tl üzeri siparişlerde kargo parası da yok üstelik. Bir sürü kitap ihtiyacı olan okulumuz var. Burada bir çok öğretmen arkadaşımızda bulunuyor. Herkes imkanı ölçüsünde 5-10-20 kitap alıp okullara hediye edebilir...

Ben dün Şanlıurfada kütüphane kurmaya çalışan bir İlköğretim okuluna 20 kitap yolladım dün. isteyen arkadaşlar kendi köyüne ,buradaki arkadaşların çalıştığı okullara bu şekilde kitap yollayabilir

saygılarımla

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Kocaeli

Cengiz Aytmatov kitaplarına başladım
    kış mevsimini seviyorum
    bana vakit ayırıyor
    BMN KOCAELİ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı zekeriyya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cengiz Aytmatov kitaplarına başladım
    kış mevsimini seviyorum
    bana vakit ayırıyor
    Bende Beyaz Gemi 'yi yeni bitirdim.....

iyi ile kötünün karşılaştırmasını küçük bir çocuğun gözünden anlatan muhteşem bir eserdi....

hala okumamış olan var ise rica ederim hemen okusun

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Kocaeli

Dünyanın en zengin ve en büyük iş adamları saatleri yüzlerce onbinlerce değerinde olan yöneticileri
    zamanlarını kitap okuyarak geçiriyor
    neden ?
    beyaz gemi yi okuyunca karakterlerin yaşamını farklı bakış açılarını
    insanın acımasızlığını , saflığını ve bir çocuğun hayellerini yaşıyorsunuz
    bunlara ilave olarak Türk kültürünün izlerini ve doğaya saygısını anlayabiliyorsunuz
    BMN KOCAELİ

Emre Özyanık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

DOstoyevski'nin tüm kitapları

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

"Hangi kitabını bulsam okurum" diyeceğim yazarlar :

Dostoyevski
    Sabahhattin Ali
    Stefan Zweig
    Cengiz AYTMATOV
    Jack LONDON
    Sunay AKIN

peki sizin listenizde kimler var dostlar...?

Burak Bıyıklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bugünün anlamına binaen okunması gereken kitaplardan diye düşünerek paylaşıyorum.

Büyük Kardeşim Atatürk
    Kızkardeşi Atatürk'ü Anlatıyor - Makbule ATADAN

Bu kitapta Makbule Hanım babası ve annesinin gençil zamanlarından başlayıp Atatürk'ün ilk gençlik yıllarına kadar olan kısımları anlatıyor. Çocukluklarının nasıl geçtiğini, nelerle uğraştıklarını, nasıl düşüncelere daldıklarını çok çok güzel anlatıyor. Maalesef okullarda sadece sayılardan ibaret olan tarih anlatımlarının yanında Atatürk dayısının çiftliğinde kargaları kovalıyordu gibisinden öylesine değindikleri zamanların ayrıntılarını okudukça siz de onunla beraber o çiftlikte olmak istiyorsunuz. Başka hiçbir yerde okumadığım çok güzel anılar var bu kitapta.

Keşke çocukken dinleseydim, okusaydım dediğim bir kitap oldu. Klasik tarih anlatımının dışına çıkan, ev ortamında size ağabeyini anlatan bir anlatım var bu kitapta.
    30 Nisan 2022 - Şampiyon TRABZONSPOR
    8.KUŞATMA

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Üstad Katanov ile aynı kaderi paylaşmak...
    Hakkını yemeyeyim, muhterem eşim kitap düşmanı değil çok şükür. Ama tozdan pek bir şikayetçi.

IMG-20211117-WA0003.jpg

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bazı kitap önerileri

İnsanlığımı Yitirirken - Osamu Dazai

Ağabeyine Çiçek Taşıyan Kız - Natsuki İkezawa

Peynir ve Kurtlar - Carlo Ginzburg

Yaşama Uğraşı - Cesare Pavese

Yaşamanın İmkansızlığı Üzerine Bir Diyalog - Osman Çakmakçı
    Konu Bayraktaroğlu tarafından (05.12.2021 Saat 15:07 ) değiştirilmiştir.
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Asimov'cuyuz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Orhan PAMUK'un " Kırmızı Saçlı Kadın "adlı eserini okuduktan sonra sosyal medyada yorumunu yazdım.

Twitter'ı genellikle Trabzonspor ile ilgili paylaşımlar için kullanıyorum ama bu yorumuda orda paylaştım.

adını vermek istemediğim bir renktaştan şöyle bir yorum aldım :

- BU ROMAN KİTABI DEĞİLMİ? BEN ROMAN OKUYANLARI ANLAMIYORUM. BİR İNSAN NEDEN TROMAN OKUR. ROMAN DEMEK YALANCILIK DEMEK .EĞER BİR ŞEY OKUYACAKSAN GELİŞİM,BİLİŞİM KİTAPLARINI OKUYUP UFKUNU AÇACAKSIN

diye buyurmuş..

cahillik kötü bir şeydir ama cehaletinin farkında değilsen en kötüsü bu sanırım.

cevabım : Roman kitabı değil onun adı bir kere. Roman
    Anlayamamanız çok normal. Anlamak için okumak gerekir zira.
    İyiki arkadaş listemde değilsiniz. Bu kadar cahil , bu kadar kitap düşmanı bir insan listemde olsa kendimden utanırdım vallahi.
    Zevkle engelliyorum bu arada sizi.
    Küfür edenler dahil olmak üzere engellenmeyi en fazla hakeden kişi sizsiniz bence.

siz ne düşünürsünüz bilmiyorum ama toplumca çok önemli bir sorunumuz bu. Kahvehanelerde leş gibi sigara kokusu ( hala) üzerlerine sinmiş olarak 10-12 saat oturup kumar oynayanlara kimse tek laf etmez. Okuyanlara. " okuma kafayı yiyeceksin , okuyupta ne oldu ? " gibi laflar ederler. Yahu kardeşim. düşünmezsen , okumazsan , araştırmazsan , muhakeme etmezsen hayvandan ne farkın kalır senin ?

ilgili arkadaşı büyük bir zevkle engelledim. lakin çevremizeki ceghaletten nasıl kurtulacağız? Açık konuşayım belirli yaşın üzrerindekilerden umudu kaybettimde yeni nesile okumayı nasıl aşılarız onu düşünmemiz lazım.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Emine IŞINSU - Ne Mutlu Türküm Diyene

https://www.bilgeyayincilik.com/kita...-9786059521383

Işınsu Hanım'ın on altı Türk Devleti'ni bir çocuğun rüyasında anlattığı oyunu. Araya başta Arif Nihat Asya dizeleri serpiştirilmiş. Çocuklara şanlı maziyi ve kahramanları öğretmek için kitaplıkta bukunması gerekir.

*

Emine IŞINSU - Kendimden Kendime

https://www.idealkitap.com/kendimden-kendime-1

Yine Işunsu Hanım'ın bir kitabı... Işınsu Hanımı okumaya başlayalı yirmi yıldan fazla olmuştur. Büyüklerimiz de çokça anlatırdı onu. Şimdi kendi kaleminden okuyoruz hayatını. Bir dil ustasının yaşadığı ıstaraplar okuyucuyu üzüyor.

Tavsiye ederim.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Filibeli Ahmet Hilmi Efendi - Türk Ruhu Nasıl Yapılıyor? + Müslümanlar Dinleyiniz

https://www.mavigokyayinlari.com.tr/...i-ahmet-hilmi/

Filibeli Ahmet Hilmi'yle geç tanıştığım için üzgünüm. Çağ aşan bir bakış açısıyla müslümanların, Türklerin problemlerine ışık tutmuş.

Müslümanlar Dinleyiniz'i 1910, Türk Ruhu Nasıl Yapılıyor'u ise 1913'te yazmış. Okuduğunuzda sanki 2020ler anlatılıyormuş gibi düşüneceksiniz.

*

Kenan ÇARBOĞA - Ya Kıyam Et Ya Kıyamet

http://www.berikanyayinevi.com.tr/ya...A_KIYAMET.html

Kitapta 67 şiir bulunmakta. Şair hece ölçüsünü udtalıkla kullanmış. Yer yer tercih edilen Sivas ağzı şiirlere doğallık katmış. Birkaç şiirde düşmana karşı hitap ederken argoya gidilmiş.

Şiirlerin teması; Türk tarihi, Türk birliği ve günümüzdeki ihanetlerdir. Duru bir Türkçe'yle, ahenkli ölçüyle ve kafiyelerle oldukça başarılı şiirlere eşlik ettik.

*

Mehmet YILDZGİL - Tarihten Hikayeler

İtitraf edetim, kapaktaki Atsız fotoğrafına kanıp sipariş verdim. Abdurrahim Albayrak deyimiyle "Resmen fazia"!

Tekrar eden bölümler, düzensiz mizanpaj, karmaşık kaynakça...

Önermiyorum.

Nereden
    Rize

"Çocukken neleri kaçırdım?" dediğim bir kitap:

Mehmet Akif Ersoy - Safahat
    Kitap A'dan Z'ye şiir kitabı gibi görünse de bir şiirinde kitabının şiir kitabı olmadığını itiraf ediyor Mehmet Akif. Manzum hikayelerden çok nazım şiirler de doyasıya okuyacağınız bir kitap.
    Safahat'ımda, evet, şiir arayan hiç bulamaz;
    Yalınız, bir yeri hakkında "Hazîn işte bu!" der.
    Küfe? Yok. Kahve? Hayır. Hasta? Değil. Hangisi ya?
    Üç buçuk nazma gömülmüş koca bir ömr-i heder!
    Şiirlerin konusu dönemin sosyal sorunları, tarihi ve din konuları.
    Konu Okan Telci tarafından (26.12.2021 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2021 yılını 72 kitap ile bitirdim....

En beğendiğim kitap Zülfi Livaneli'nin " Son Ada" isimli kitabı.... ( herkese tavsiye ediyorum )

2022 yılı için ise bir sayı hedefi koymadım ama en az 50 farklı yazara ait kitaplar okumak niyetindeyim

tüm dostlara bol kitaplı çok okumalı günler diliyorum

hamdi_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

2021 yılını 72 kitap ile bitirdim....
    tüm dostlara bol kitaplı çok okumalı günler diliyorum
    Ne mutlu size Gıpta etmemek elde değil. 2022 yılında da devam etmenizi dilerim.
    diğerlerinden farklı...öteki...
    Karadenizliyim, umudumun bittiği yerde inadım başlar..
    2021-2022 Sezonu Süper Lig Şampiyonu TRABZONSPOR!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)