Sayfa 146 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 46 96 136 144 145 146 147 148 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 3,626 ile 3,650 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

munzevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Alıntı İlker Yazıcıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet dostlar,
    Yarın, malum 1 Şubat 2019. Yeni bir ay. Ocak ayını pas geçmiştik, bilmiyorum neden ama öyle oldu artık...

3. kitap değiş-tokuş organizasyonumuz devam ediyor...

Son organizasyonun katılanlar listesi aşağıdaki gibidir. Listeden çıkmak isteyen veya listeye adını eklemek isteyen arkadaşlar en kısa sürede görüşlerini belirtirse memnun olurum. Bir an önce kurayı çekip, gönderimlere başlarız...
    Daha önce, her organizasyonda beni mutlaka ekleyin diyen arkadaşları OLUMLU diye işaretledim. Diğer dostların kararlarını bekliyorum...

1- @İlker Yazıcıoğlu -OLUMLU
    2- @Faruk BERBER -OLUMLU
    3- @Fatih ÖZDEMİR - OLUMLU
    4- @Faik Yılmaz -OLUMLU
    5- @Adem Erdoğan -OLUMLU
    6- @Uğur Kalyoncu -OLUMLU
    7- @hakankurt1967 -?
    8- @Gökhan Uzun -OLUMLU
    9- @munzevil -?
    10- @Adem Akyüz' -OLUMLU
    11- @Bayraktaroğlu - OLUMLU
    12- @ihsan candas - OLUMLU
    merakla bekliyorum...
    “Yenmez taamı ümeranın, fuzelanınÇünkü hakkıdır, yetimin fukaranın “

Gökhan Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben olumlu geri dönüş yapmıştım ama müsaadenizle bir seferlik es geçmem mümkün müdür? Bu aralar hayli yoğun olacağım sanırım.
    Ben Trabzonspor kaptanıyım . Başka bir kaptanın ardından sahaya cıkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu değil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Fatih ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Tehlikeli Oyunlar
    Oğuz ATAY

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ben katılmayacağım dostlar.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Listenin son hali şu şekildedir...

1- @İlker Yazıcıoğlu -OLUMLU
    2- @Faruk BERBER -OLUMLU
    3- @Fatih ÖZDEMİR - OLUMLU
    4- @Adem Erdoğan -OLUMLU
    5- @Uğur Kalyoncu -OLUMLU
    6- @munzevil - OLUMLU
    7- @Adem Akyüz' -OLUMLU
    8- @Bayraktaroğlu - OLUMLU
    9- @ihsan candas - OLUMLU
    10- @hakankurt1967 -?

Haftasonuna kadar liste beklemede...
    Katılmak isteyen veya listeden çıkmak isteyen arkadaşlara duyurulur...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ahmet AĞAOĞLU - Üç Medeniyet

https://www.dogukitabevi.com/uc-mede...A7%20medeniyet

İslam, batı ve Buda medeniyetlerini çeşitli başlıklarda karşılaştırıp batının 20. asır başında nasıl öne geçtiğini anlatıyor. Bu zamana kadar rastladığım en net batıcı Türk düşünürü oldu Ahmet Ağaoğlu. Bu fikirlerinin altını çok iyi doldurduğunu söyleyebilirim.

Kitapta asıl dikkatimi çeken bölüm ise Türk devlet geleneğinde Rıza Nur ve Nihal Atsız'ın dikkat çektiği devamlılık özelliğine onlardan önce değinmesidir. Sülale, hükümet ve devlet arasındaki ilişkiyi güzel özetlemiş Ağaoğlu.

Hacmen küçük, içerik bakımından hayli büyük bir çalışma olan bu kitabı merak edenlere tavsiye ederim.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

https://twitter.com/MilliMecmuam/sta...45511269826560

Milli Mecmua - Ziya Gökalp Özel Sayısı

Geçen yıl bu zamanlar Atsız özel sayısıyla okuyucusuyla buluşan Milli Mecmua şimdi de Ziya Gökalp'ı ele almış. İyi de yapmış. Başlığımız kitaplar ve bu yayın bir dergi. Uyumsuz gibi görünebilir ama üç yüz küsur sayfa dergi,
    artık bir armağan kitap gibi...

Fena makaleler yok. İlgilenenler bir göz atsın derim.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

hakankurt1967 bir şey yazmadı, kararını olumsuz sayıyor ve yeni kitap değiş tokuş listesini yazıyorum...

Bayraktaroğlu-Adem Erdoğan
    Adem Akyüz'-Uğur Kalyoncu
    ihsan candas-munzevil
    İlker Yazıcıoğlu-Faruk BERBER
    Fatih ÖZDEMİR- İlker Yazıcıoğlu

Sayımız tek olduğundan kendimi bir fazla olarak eşleştirdim...
    3. kuramız hayırlı olsun...
    Konu İlker Yazıcıoğlu tarafından (15.02.2019 Saat 15:00 ) değiştirilmiştir.
    Arafilboylu

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

* Homodeus:Yarının Kısa Bir Tarihi
    Yuval Noah Harari
    Kolektif Kitap

Yazar, ilk kitabı olan Sapiens'in devamı niteliğinde olan bu kitapta, yakın geldcekte insanlığın 'Tanrılaşmasını, bilimde geleceği muhtemel noktayı', insanlığın geçmişinden gelen nitelikleriyle karşılaştırıp bir sonuca varıyor. İlk kitapta olduğu gibi, bu kitapta da aynı tadı veriyor. Enfesti...

* Beyaz Zambaklar Ülkesinde
    Grigory Petrov
    Koridor Yayıncılık

Yıllar önce okumuştum, tekrar okumak istedim ve de aynı keyfi tekrar aldım. Mutlaka herkesin okuması gereken bir kitap.

* Bilgiyle Sohbet: Popüler Bilim Yazıları
    İş Bankası Kültür Yayınları
    Celal Şengör

Çok sevdiğim Celal Şengör'ün, 1990'lı yıllardan günümüz kadar çeşitli mecralarda yazdığı popüler bilim yazılarının bir kitapta toplanmış hali...Fizikten felsefeye, kimyadan botaniğe, jeolojiden evrime, müthiş bir eser ve başucu kitabı...

*Elveda Gülsarı
    Cengiz Aytmatov
    Ötüken Yayınları

Üstadı okumayı ne zamandır bekletiyordum ve bunun için çok pişmanım. Kırgız coğrafyasındaki toprak konulu kitaplarının hepsini edindim ve sırayla okumaya başladım. Su gibi akıyor k,tapları ve o coğrafyanın, Sovyet döneminde, savaş dönemlerinde bozkırda geçimini sağlayan insanların çektği sıkıntıları, yaşadıklarını herşeyi işliyor kitaplarında. Bu kitapta da bir yorga atı olan Gülsarı'nın doğmundan ölümüne kadar kimlere ne amaçla ne hizmetler verdiğini, yıllar sonra tekara yetiştiricisiyle bir araya gelen atın ve sahibinin yaşadıkları... Müthiş duygusal bir eser, insanı yerine resmen mıhlıyor, çok etkilendim...

* Toprak Ana
    Cengiz Aytmatov
    Ötüken Yayınları

Erkekkeri askere giden bir köyde, geride kalan çocuk ve kadınların yaşadıklarını anlatan çok etkileyici bir eser...

*Kızıl Elma – Oğulla Buluşma – Beyaz Yağmur – Asker Çocuğu – Deve Gözü
    Sultanmurat
    Cengiz Aytmatov
    Ötüken Yayınları

5 farklı hikayeden oluşa yine çok güzel bir eser. Konular, yine bozkır, toprak, savaş, hayatın zorlukları, aşk...

*Cemile
    Cengiz Aytmatov
    Ötüken Yayınları
    Cengiz Aytmatov'a şöhretini kazandıran eserdir. Gelmiş geçmiş en güzel aşk hikayesi olarak da nitelendiren kaynaklar var bu eseri.
    Arafilboylu

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

Ula cemaat, ne yaparsınız?
    Ses verin
    Arafilboylu

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Ula cemaat, ne yaparsınız?
    Ses verin
    Okumaya devam İlker ağabey
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Nereden
    Almanya

hakankurt1967 bir şey yazmadı, kararını olumsuz sayıyor ve yeni kitap değiş tokuş listesini yazıyorum...

Bayraktaroğlu-Adem Erdoğan
    Adem Akyüz'-Uğur Kalyoncu
    ihsan candas-munzevil
    İlker Yazıcıoğlu-Faruk BERBER
    Fatih ÖZDEMİR- İlker Yazıcıoğlu

Sayımız tek olduğundan kendimi bir fazla olarak eşleştirdim...
    3. kuramız hayırlı olsun...
    şimdi gördüm hayırlı olsun aklımda da munzevil hocam vardı. Tevafuk...
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Uzun süredir başlığa yazmamışım..Bu süreçte okuduğum kitaplar bunlar. Kısaca özetlemek gerekirse Monte Kristo Kontu benim en sevdiğim roman oldu diyebilirim..Agatha Cristiler çok güzel. Jack London ın bilinen 3 kitabını okudum ama diğerlerini de merak ediyorum..Bin Muhteşem Güneş de çok ayrı tad bıraktı..Hakan Günday enteresan yazar..Yarım saat ne anlatıyor diyorsun sonra bir bağlıyor acayip hoşuna gidiyor insanın..Tarık Buğra da Osmancıktan sonra Küçük Ağayı da beğendim.

Recep Yazıcıoğlu na ayrı bir paragraf açalım..Uzun zamandır okumak istiyordum yeni nasip oldu..Onun karakterindeki insan yokluğunu hissediyoruz şuan . Mekanı cennet olsun inşallah...

Siyasetname de aslında çok güzel ama benim değil devleti yönetenlerin okuması lazım ki adalet doğru şekilde tesis edilsin..

1984, Amok Koşucusu ve Korku çok gündemdeydi ama ben çok beğenmedim..

Sabahattin Ali bin de öyküleri okuduk güzel ama işte o kadar.. Bilmiyorum yazar olarak o da ben de çok büyük etki bırakmadı...

Dokuzuncu hariciye koğuşunu o çaresizliği yaşayanlar anlar.. O hissi yaşamamamış olanlar o kadar etkilenmeyebilir.

Gençlerle başbaşa da örnek bir kitap ..Gençlere okutturulmalı.

Alexandre Dumas- Monte Kristo Kontu
    Agatha Cristie Roger Ackrody Cinayeti-On Küçük Zenci
    Jack London Martin Eden- Beyaz Diş
    Khaled Hosseini- Bin Muhteşem Güneş
    Hakan Günday - Daha
    Tarık Buğra - Küçük Ağa
    Orwell- 1984
    Ayşe Kulin Köprü
    Zweig Amok Koşucusu- Korku
    Peyami Safa - Dokuzuncu hariciye koğuşu
    Nizamül Mülk Siyasetname
    Sun Zsi Savaş Sanatı
    Sabahattin Ali - Sırça Köşk ve Değirmen
    Ali Fuat Başgil Gençlerle Başbaşa
    Nazan Bekiroğlu Yusuf ile Züleyha
    Konu Uğur Kalyoncu tarafından (24.02.2019 Saat 09:26 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Bursa

Dostoyevski Karamazov kardeşler.

"Babacığım, mezarımı toprakla örttükten sonra üzerine bir ekmek kabuğunu ufala" . Serçeler gelir; seslerini duyar, yalnız olmadığıma sevinirim ..

Beklentim çok daha yüksekti belki onu tam olarak karşılayamadı ama yine de çok iyiydi. Ve özellikle son kısmı anlatmak istediği itibariyle çok kıymetliydi.

Beklenti karşılamadı derken yanlış anlaşılma olmasın.Günde 20 kez paylaşılan o en çok satanlar kısmında bulunan güncel romanlar ile karşılaştırılamaz bile..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

* Beyaz Gemi
    Cengiz Aytmatov
    Ötüken Yayınları

Çok duygulu bir roman, çok etkilendim. Annesi ve babası kendisini terketmiş küçük yaşta bir çocuk, köyde çok sevdiği dedesi, üvey büyükannesi ile yaşamakta. Çocuğun hayal dünyası ve yaşantısı iç içe geçmiş ve olaylar oldukça çocuğun yaşadığı hayal kırıklıkları ve kötü olayların çocuk ve ailesi üzerindeki etkisini anlatan çok hüzünlendirici, sıcacık bir roman.
    Tavsiye ederim...
    Arafilboylu

Nereden
    Bursa

* Beyaz Gemi
    Cengiz Aytmatov
    Ötüken Yayınları

Çok duygulu bir roman, çok etkilendim. Annesi ve babası kendisini terketmiş küçük yaşta bir çocuk, köyde çok sevdiği dedesi, üvey büyükannesi ile yaşamakta. Çocuğun hayal dünyası ve yaşantısı iç içe geçmiş ve olaylar oldukça çocuğun yaşadığı hayal kırıklıkları ve kötü olayların çocuk ve ailesi üzerindeki etkisini anlatan çok hüzünlendirici, sıcacık bir roman.
    Tavsiye ederim...
    Bana göre en güzeli Gün olur Asra bedel ama hepsinde çok ayrı tad var. Geçen Elvada Gülsarıyı yazmıştın o da çok güzeldi..

Cengiz Aytmatov un da bence tüm kitapları çok güzel dediğim gibi hepsinin çok ayrı tadı var..Bir tane boş kitap yok..Aynı Yıldız Tilbenin Çatkapı, Haluk Levent in Aşkın Mapushane kasedi gibi. Onlar da efsane kasetlerdi boş şarkı yoktu

Benim sadece sette okumadığım Dişi kurdun rüyaları kaldı ama onda da aynı tadı alacağımı biliyorum..Ve zaten başucumda duruyor .En yakın zamanda okuyacağım inşallah..

Nereden
    İzmir

Bir Onbaşının Doğu Cephesi Günlüğü- Ali Rıza Eti

Bir günlük olmasından dolayı çok samimi bir şekilde yazılmış bir kitap. Doğu anadolu'da savaşa giden askerlerin şehirlerde, yollarda, savaş meydanlarında yaşadıklarını birebir anlatıyor. Okurken bazen çok üzülüyor insan, yiyecek yemek bulamadıkları zaman buldukları çareler yokluğun ne derece fazla olduğunu gösteriyor. Kitabı sevmemin bir yanı da sadece savaş hakkında bilgi vermiyor olmayışı gittikleri şehirlerde çarşılar,kahveler,insanları hakkında da yaşayış biçimlerini anlatıyor. Erzincan ve Erzurum halkları hakkında ki düşünceleri ermeni ve kürt halkları hakkındaki düşüncelerini de paylaşıyor.

Anadolu'dan Filisten'e Türklerle Omuz Omuza- Hans Guhr

Alman bir binbaşının Osmanlı ordıusunda tümen komutanı olarak yaptığı görevleri anlatan bir anı kitabı. Osmanlı ordusunu benimsemiş bir alman asker beni mutlu etti elinden gelen her şeyi osmanlı için yapmaya çalışmış yanlış-doğru mutlaka var fakat farklı bir kültürden gelip üstüne osmanlı askeri üniformasını giymek ve bu topraklarda savaşmak bence kolay değil. Anadoludan başlayan hikaye Filisten'e kadar devam ediyor. Bir Almanın gözüden Enver paşa, Cemal Paşa, Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki görüşlerini de bulabilirsiniz.
    TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

Alıntı Uğur Kalyoncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana göre en güzeli Gün olur Asra bedel ama hepsinde çok ayrı tad var. Geçen Elvada Gülsarıyı yazmıştın o da çok güzeldi..

Cengiz Aytmatov un da bence tüm kitapları çok güzel dediğim gibi hepsinin çok ayrı tadı var..Bir tane boş kitap yok..Aynı Yıldız Tilbenin Çatkapı, Haluk Levent in Aşkın Mapushane kasedi gibi. Onlar da efsane kasetlerdi boş şarkı yoktu

Benim sadece sette okumadığım Dişi kurdun rüyaları kaldı ama onda da aynı tadı alacağımı biliyorum..Ve zaten başucumda duruyor .En yakın zamanda okuyacağım inşallah..
    Aynı anda 2 veya 3 kitap okuyorum. Şu anda okuduğum kitaplardan biri de Dişi Kurdun Rüyaları...

Aytmatov gerçekten çok iyi...
    Arafilboylu

Nereden
    Bursa

Aynı anda 2 veya 3 kitap okuyorum. Şu anda okuduğum kitaplardan biri de Dişi Kurdun Rüyaları...

Aytmatov gerçekten çok iyi...
    Aynı anda 2-3 kitap geçende de duydum okuyanlar varmış..Nasıl oluyor merak ediyorum..Aynı tür değil de farklı kitaplar olabilir sanki..Verim nasıl peki ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

Aynı anda 2-3 kitap geçende de duydum okuyanlar varmış..Nasıl oluyor merak ediyorum..Aynı tür değil de farklı kitaplar olabilir sanki..Verim nasıl peki ?
    Uğur, bende çok kronikleşmese de odaklanma problemi var. Sadece kitap okumayla alakalı değil. Herhangi bir şeyden çabuk sıkılıyor, uzun süre konsantre olamıyorum. Adı odaklanma problemi olmasa da böyle bir tembelliğim var günlük hayatta.

Bu durum kitap okurken de başıma geliyor. Çok çok akıcı ve gerçekten acayip hoşlandığım bir kitap olunca bu problem ortadan kalkıyor kitap okurken. Ama böyle kitaplara da her 10 kitapta 2 kere denk geliyorum.

Dolayısıyla aynı anda 2 veya 3 kitap okumamın sebebi, okuduğum kitaba uzun süre konsantre olamamam. Böyle olunca hemen diğer kitaba geçiyorum oradan devam ediyorum.

Bana inanılmaz verimli geliyor ve kitapları daha çabuk bitiriyorum. Yaklaşık 4 yıldır bu şekilde kitap okurum, keşke daha önce aklıma gelseydi bu.

Ama herkeste çalışmaz bu yöntem...
    Arafilboylu

Nereden
    Bursa

Uğur, bende çok kronikleşmese de odaklanma problemi var. Sadece kitap okumayla alakalı değil. Herhangi bir şeyden çabuk sıkılıyor, uzun süre konsantre olamıyorum. Adı odaklanma problemi olmasa da böyle bir tembelliğim var günlük hayatta.

Bu durum kitap okurken de başıma geliyor. Çok çok akıcı ve gerçekten acayip hoşlandığım bir kitap olunca bu problem ortadan kalkıyor kitap okurken. Ama böyle kitaplara da her 10 kitapta 2 kere denk geliyorum.

Dolayısıyla aynı anda 2 veya 3 kitap okumamın sebebi, okuduğum kitaba uzun süre konsantre olamamam. Böyle olunca hemen diğer kitaba geçiyorum oradan devam ediyorum.

Bana inanılmaz verimli geliyor ve kitapları daha çabuk bitiriyorum. Yaklaşık 4 yıldır bu şekilde kitap okurum, keşke daha önce aklıma gelseydi bu.

Ama herkeste çalışmaz bu yöntem...
    Ben başladığım kitabı bir an önce bitirmekten yanayım.Süre uzadıkça rahatsız oluyorum.. Onun dışında bir kaç kitap dışında ( Milenaya mektuplar, Görmek, 1984 ) çok sıkıldığım kitap da olmadı ama vallahi denemek istiyorum..Farklılık iyidir bir deneyelim bakalım..

Gökhan Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Uğur hocam bu iki dizi takip etmek gibi, sürekli elinizden düşürmeme gibi bir huyunuz varsa iki kitap okumak zor olabilir ama aralıklı okuyanlar için mümkün olabiliyor. Ben bir teorik bir öykü/roman okurum genelde.
    Ben Trabzonspor kaptanıyım . Başka bir kaptanın ardından sahaya cıkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu değil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Nereden
    Bursa

Alıntı Gökhan Uzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur hocam bu iki dizi takip etmek gibi, sürekli elinizden düşürmeme gibi bir huyunuz varsa iki kitap okumak zor olabilir ama aralıklı okuyanlar için mümkün olabiliyor. Ben bir teorik bir öykü/roman okurum genelde.
    Vallahi ben başladığım zaman hemen bitirmeye çalışıyorum ama yine de dediğin gibi farklı türlerde deneyeceğim bakalım..Belki de daha randımanlı olur. Hem böylece bir türlü başlayamadığım uzun soluklu siyasi kitaplara da başlarım. Eyvallah teşekkürler

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Verimlilik Savaşları - Hakan CENGİZ

http://www.optimistkitap.com/detay-v...slari-307.html

Taze bir çalışma. Verimlilik hesapları üzerine sahadan vakalar içeriyor. Bence faydalı. Böyle yerli çalışmaları destekliyorum.

Nereden
    İzmir

Tolstoy- Kazaklar

Keyifsiz bir kitap. Tolstoy en sevdiğim rus yazarlardan bir tanesidir lakin bu kitabını sevemedim.
    TRABZONSPOR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)