Sayfa 25 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 15 23 24 25 26 27 35 75 125 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 601 ile 625 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Nereden
    İstanbul

ahmet şerif izgörenin bir nlpsine katılma fırsatım olmuştu seneler evvel.. ikinci kez izlenemez bir tarzı var ve bu kitaplarına da yansımış.. ben hiç sevmem bu amerikadan aynen copy-paste hayatları, kitapları..
    beş derste milyarder olmak, ona sevdiğini söylemenin kırk yolu vs.. okumaktan geçtim görmeye dayanamıyorum..
    geçen hafta bir kitap okudum..
    önce anlatayım..
    bilinen tüm seri katillerin son okuduğu kitap olarak bahsediliyor kendisinden.. yazarın da tek kitabı yanılmıyorsam.. bir gecede bitirilebilir sabır da varsa..
    çoğu kolej de okuma dersinde zorunlu okutuluyor.. ben ancak geçen hafta okuyabildim, beğendim..
    mutlaka okunmalı.. ama batı toplumlarıyla kıyas babında söylüyorum insanın bağlantısı yok ise veya zayıf ise düşmesini kolaylaştırıcı etkisi var.. hafif meyilli isen hayattan kaymana yardımcı oluyor yani..
    e tabi Allah inancın kuvvetli ise peygamber sevgisiyle yetiştiysen sadece okuyup acıyarak geçiyorsun..
    çok etkili bir anlatım, ama sürükleyicilik problemi var, uyardım
    conspiracy theory diye de bir film vardı hatırlarsınız, mel gibson kafayı yedi yiyecek bir tipi oynuyordu.. şartlanmış gibi sürekli gidip kütüphaneden bir kitabı alıyor alıyor alıyordu.. evet o kitap.. the catcher in the rye..j.d. salinger.. çavdar tarlasında çocuklar.. yapıkrediden çıkanı tavsiye ediyorum çeviri açısından daha güzel.. diğeri gönülçelen adıyla piyasada..
    okuyunca burada tartışma imkanı oluyor mu acaba?
    katılmak isterim de..

Cüneyt Canlıca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Alıntı Eomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Silmarillion okuması pek kolay bir kitap değil. Yüzüklerin Efendisi hayranı olan ben bile okuyamadım. Ama hep çok güzel bir eser olduğunu duydum okuyanlardan.

"Namaz, Benim Huzurum" diye bir kitap okuyorum şuan. Namazla ilgili peygamberimizin, sahabenin ve diğer peygamberlerin başlarından geçmiş olaylar, aktardığı bilgiler var. Dinimizde namazın yeriyle ilgili pek çok şeyi açıklıyor..
    İlk 25-30 sayfası dediğin gibi zor.. Bende ancak 2-3 ayda falan geçebildim o evreyi .. Ama elf lerin isyan edip orta dünyaya gelmesinden sonraki bölümlerin sürükleyiciliği hiç bir kitapta yok.. Kitap bitince ''noluyor yaa'' diyor insan.. Tam bir başyapıt.. Frp sevmeyenlerin bile okumasını şiddetle tavsiye ederim..

arkadaslar su cilgin turkler kitabini okumanizi tavsiye edemeyecegim cok populer oldugunu kabul ediyorum ve ben de sirf populer oldugu icin okudum zaten ama su anda itu de tarih hocaligi yapan bir hemserimiz (Sait Kofuoglu) kitabin kulliyen yalan oldugunu soyledi. Tarihimiz dogru anlatilmamis gerci bize ilkokullarda anlatilan tarihin de ne kadar dogru oldugu tartisilir ya. Takdir sizin
    lazetti

Önder28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

"YORGUN SAVAŞÇI (KEMAL TAHİR)" ; Sıfırdan bir millet nasıl uyanıyor (uyandırılıyor), okuyalım.

Ayrıca ŞU ÇILGIN TÜRKLERİ kitabını neresi külliyen yalan anlayamadım. Bu KURTULUŞ SAVAŞINI kim kazandı, TÜRK MİLLETİ, TÜRK ASKERİ dişiyle tırnağıyla kazanmadı mı? Gökten uzaylılar mı geldi, evliyalar mı geldi kurtardı bu milleti. 1918 'lerdeki aynı kafalar (emperyalizmin uşakları) hala aramızda dolanıyor. Tehlikenin farkındayız.
    "Şehitler Unutulursa ölür"
    Unutma-Unutturma

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

MİLLİYETÇİLİK MİLLİYETSİZLİK .. ÖMER LÜTFİ METE ....

bana göre memleketin en omurgalı entelektüelinden güncel meseleler ışığında bir milliyetçilik sohbeti ...timaş tan...

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı kobra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elini her istediğinde kımıldatabiliyorsan; emin ol ki tüm kontrol sendedir. Kazanmak istediğin halde kaybediyorsan; sen asla kazanmak istememişsindir!
    Erdal DEMİRKIRAN

Kitap Adı: İflas etmenin Yolları

Yazarı: Erdal DEMİRKIRAN

Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
    Erdal Demirkıran ın yazdığı kitaplardan sadece bunu okumadım ilk fırsatta okumayı düşünüyorum, yazarın bütün kitaplarını tavsiye ederim.

En son okuduğum kitap The secret herkesin beğendiği bir kitap ama ben hiç beğenmedim.
    İnsanları işaret ederek suçlarken, diğer 3 parmağınızın sizi gösterdiğini unutmayın.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    a f s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart En Son En Çok

En son değil de en sık okuduğum kitaplardan Michele Ende'nin Bitmeyecek Öykü ve Momo.
    Fantastik masal yazarı, akıcı bir dil ve şaşırtıcı bir zeka sizi kesinlikle başka dünyalara götürecek. Bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti aslında tam da bu iki kitap için söylenece sözler. Sevdiğim insanlara tavsiye ettiğim kitaplar oldular hep. Özgürlük Hapishanesi yine içinde kısa hikayeler barındıran kütüphanelerde olmazsa olmaz kitaplar.

Ende'nin Türkiye'de en son çıkan kitabı Ayna İçinde Ayna kitabının arka kapağındaki yazı ile bitireyim yazımı. Üslubu hakkında ipuçları saklı içinde:

Görüntüsü aynaya yansıyan bir ayna ne gösterir? İki okur aynı kitabı okuduklarını düşünürken, okudukları kitap aslında aynı değildir; çünkü her okur okuduğu kitaplara kendi çağrışımlarını, tecrübelerini, hayallerini katar; yani her kitap okurunun yansıdığı bir aynadır... Peki, bunun tersi de mümkün değil mi? Bir okur farklı kitapları okursa, aynı nedenlerle bunlar birbirinden çok farklı sayılmayabilir; yani okur da aslında kitabın yansıdığı bir aynadır... Ama okur ile okuduğu kitap arasında yaşanan olaylar nerede gerçekleşmekte? Bu sorunun yanıtı "kitap" değildir; çünkü sonuçta kitap yalnızca beyaz kağıtların üstündeki siyah işaretlerden oluşur ve mutlaka bir okura ihtiyacı vardır. Ama sorunun yanıtı "okur" da değildir; çünkü kitap olmazsa bütün bu süreç gerçekleşmez. Bu siyah işaretleri okuduğumuzda ruhumuzda oluşan sevinç, hüzün, sempati, sıkıntı, gülme ya da ağlama duygusu aslında nerede oluşmaktadır?

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Peyami Safa _ Mahşer kitabına başladım bugün 3 gün sonra yorumlucam buraya ... birde önerdiğiniz felsefi romanlar varmı ???
    Kazimişi gzas vorert

kutoz
    Ziyaretçi

Şair : Ömer KAYAOĞLU
    Kitabın Adı : Ozanca Deyişler
    Yayınevi : Anadolu Sanat Yayınları

Şair : Ömer KAYAOĞLU
    Kitabın Adı : Maçkayı Ettim Türkü
    Yayınevi : Anadolu Sanat Yayınları

Nuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

George Orwell 1984 süper bir kitap tavsiye ediyorum okuduktan sora bi çok şeye daha farklı bakıcaksınız...
    "Türklüğün vicdanı bir, dini bir, vatanı bir.
    Fakat hepsi ayrılır, olmazsa lisanı bir..."

HarekeTSİRAsi bizumdur!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Alıntı Ts_oSe_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peyami Safa _ Mahşer kitabına başladım bugün 3 gün sonra yorumlucam buraya ... birde önerdiğiniz felsefi romanlar varmı ???
    Sofi'nin Dünyası ( Jostein Gaarder );bütün bir felsefe tarihinin sürükleyici bir hikaye ile anlatıldığı bir roman.Sorular,aranan cevaplar,ünlü filozofların düşünce dünyaları vs. vs. Biliyorsundur belki çok meşhurdur. Tavsiye olunur.

Bu aralar Rus klasik hikayelerini okuyorum.Tolstoy'un hikayelerinden derlenmiş iki kitapla birlikte benim çok beğendiğim Ukrayna'lı yazar Gogol'un iki uzun hikayelik kitabını okudum.Gogol muhteşem bir yazar. Ölü Canlar,Palto,Portre,Müfettiş...Harika eserler...Mutlaka okunmalı.

Ekleme: Şimdilerde elimde çağdaş İngiliz yazınları var. Garip konulu, alışılmışın dışında bir biçemle,roman kriterlerine uymayan yazınlar...Bir nevi ders niyetine okuyorum.Ama okuyucuya farklı bakış açıları kazandırıyorlar,anlatım çok güçlü ve yoğun.Kurduğunuz cümleler değişiyor.İlginç.
    Konu Gamze tarafından (20.06.2007 Saat 15:30 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı GaMZe61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sofi'nin Dünyası ( Jostein Gaarder );bütün bir felsefe tarihinin sürükleyici bir hikaye ile anlatıldığı bir roman.Sorular,aranan cevaplar,ünlü filozofların düşünce dünyaları vs. vs. Biliyorsundur belki çok meşhurdur. Tavsiye olunur.

Bu aralar Rus klasik hikayelerini okuyorum.Tolstoy'un hikayelerinden derlenmiş iki kitapla birlikte benim çok beğendiğim Ukrayna'lı yazar Gogol'un iki uzun hikayelik kitabını okudum.Gogol muhteşem bir yazar. Ölü Canlar,Palto,Portre,Müfettiş...Harika eserler...Mutlaka okunmalı.
    evet Sofi' nin Dünyasını felsefeyi sevmeyen insanlar özellikle okumalı. çünkü ezberci eğitim sistemi maalesef pek sevdiremedi bize onu...

Bide matematik sevmeyenler için Tübitak Yayınlarından " Matematiğin Aydınlık Dünyasını " hararetle tavsiye ederim.
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

yolda bitirdim..
    hasan taşkın ın derin devletle alakalı "türkiye de derin devlet ve aktörleri" isimli kitabı..

bu işlere meraklı olanların okumalarını tavsiye ederim.
    susurlukta göz önüne çıkan bu yapılanmayı çok eskiden ele almış.
    tüm olayları, kamuoyunun gözünde bilinen çatlı, yeşil gibi konu ile alakalı tüm aktörlerin faaliyetlerini detaylı anlatmış..

en hoşuma giden kısımlardan birisi şuydu...
    james bond filmleri ortalığı kasıp kavururken türk istihbaratı ajan sayısında patlama yaşanmış..
    ama asıl ilginç olan, rambo filminin etkileri.
    askerlikten ayrılan rambonun albayının ona, "sana ihtiyacımız var, görevin çok zor, yakalanırsan biz seni sen bizi tanımıyorsun" gibilerinden görev yüklemesi ve bunun etkileri sonucu türkiyede bir dönem ülkücü camia ile olan ilişkiler vs.vs.....

tüm olaylar hakkında( susurluk, bahçelievler katliamı vs.vs. gibi) ayrıntılı incelemeler ve polis kayıtları mevcut.

tavsiye ederim..
    yol boyu baya sardı

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

''Sofi'nin Dünyası''nı bir öğretmenimizin tavsiyesiyle okumuştuk,önce abim,sonra ben.

Öğretmen bir gün taksideyken mesleğini öğrenen taksi şoförü ona ''Sofi'nin Dünyası''ndan bahsetmiş. ''Hayata bakış açım o kitapla değişti '' diyormuş şoför.Öğretmen de daha önce okumadığı kitabı almış ve okumuş,çok etkilenmiş.Abime tavsiye etmişti,biz de aldık okuduk. Gerçekten çok güzeldi. Ama çok da yorucu...Yine de bu kitap kimi eleştirmenlerce felsefeyi sevdirmek ve tanıtmak amacıyla iyi bulunsa da kimine göre beş para etmez.Ben beğenmiştim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı GaMZe61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''Sofi'nin Dünyası''nı bir öğretmenimizin tavsiyesiyle okumuştuk,önce abim,sonra ben.

Öğretmen bir gün taksideyken mesleğini öğrenen taksi şoförü ona ''Sofi'nin Dünyası''ndan bahsetmiş. ''Hayata bakış açım o kitapla değişti '' diyormuş şoför.Öğretmen de daha önce okumadığı kitabı almış ve okumuş,çok etkilenmiş.Abime tavsiye etmişti,biz de aldık okuduk. Gerçekten çok güzeldi. Ama çok da yorucu...Yine de bu kitap kimi eleştirmenlerce felsefeyi sevdirmek ve tanıtmak amacıyla iyi bulunsa da kimine göre beş para etmez.Ben beğenmiştim
    Hem felsefe tarihini anlatmak hem de bunu okuyucuyu sıkmadan akıcı bir dille yapmak. Yzar bence bunu gayet güzel argo tabirle kotarmış. Romanın sonunu pek beğenmesemde yinede mutlaka okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Kitaı okumadan Sofi derken sofu gibi birisi zannetmiştim ama öyle olmadığını kısa zamanda anladım
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Filmine iki defa gitmiş olmama rağmen, "mutluluk" Çok bahsettiler filmiyle kitabı arasında farklar var,mutlaka oku diye...Ben de adeta filmi bir kez daha yaşayarak okuyorum şimdi...

Anlamadığımdan değil yani
    "Orada birisi farklı yürüyordur."

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Filmine iki defa gitmiş olmama rağmen, "mutluluk" Çok bahsettiler filmiyle kitabı arasında farklar var,mutlaka oku diye...Ben de adeta filmi bir kez daha yaşayarak okuyorum şimdi...

Anlamadığımdan değil yani
    "Orada birisi farklı yürüyordur."

haskiz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Rhonda Byrne - The secret (Sır) wallahi okumöaya yeni başladım ama cidden çok şey değişiyor okuduktan sonra tavsiye ederim...
    ...you can't break my spirit it's my dreams you take...(canımı alamazsın,aldığın hayallerimdi)

Erdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı Ts_oSe_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dili ağır gelebilir .....ama SAMİHA AYVERDİnin hemen tüm romanlarını tavisye ederim ....kubbealtı yayınları...birde ALEV ALATLI aydınlanma değil merhamet....ikinciside çıkmıştı onu henüz okumadım ...

Nereden
    İstanbul

uluslararası ilişkilere meraklı bünyelere ilaç gibi gelecek bir başucu eseri olarak tavsiye etmek istiyorum: stratejik derinlik, prof.dr.ahmet davutoğlu, küre yayınları.
    ahmet davutoğlu, abdullah gül hükümetiyle birlikte başbakan başdanışmanlığına getirilmiş halen bu görevi yürütmekte olan memleketin yetiştirdiği en kıymetli fikir adamlarından..
    artık büyükelçi sıfatı da var hocamızın..
    bu kitabı da sanıyorum harp akademilerinde ders olarak okutuluyor..
    döne döne okunası, döne döne tavsiye edilesi..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Daha önce burada adı zikredildi mi bilmiyorum ama Osman Diyadin'in kitabını muhakkak herkes okusun.Yeniçizgi yayınevinden çıkan bu kitap, fiyat olarakta çok ucuz.10YTL ama kampanya fiyatı 7YTL...

Bu arada Osman Diyadin'in kim olduğunu anlatmama gerek yok sanırım.Karadeniz gazetesi'nin en eski yazarlarından ve çok iyi bir Trabzonspor'lu.Sadece bunun için bile bu kitap alınır.Kaçırmayın derim...

Tarih:
    29 Ekim 1933.
    Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Onuncu Yıl Nutku'nu milletiyle paylaşarak gururla sesleniyordu:
    ''Milli ülküye, tam bir bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin büyük millet olduğunu, bütün medeni alem az zamanda bir kere daha tanıyacaktır.''
    Ve şöyle bitiriyordu:
    ''NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!''
    Aradan tam 74 yıl geçiyor. ''Türkiye nereye koşuyor?'' sorusunun tartışma gündemine oturduğu günlerden bir gece:
    Tarih: 27 Nisan 2007.
    Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt diyor ki; ''Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün, 'Ne mutlu Türküm diyene!'' anlayışına karşı çıkan herkes Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanıdır ve öyle kalacaktır.''
    İşte kitabın gizemi burada saklı.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

Ba®ış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Bugun para bozdurmak için girdiğim markette Ömer Lütfi Mete'nin "Derin Devlet-Tanımlanamayan Güç" adlı kitabını aldım en yakın zamanda okuyup anlatırım

yaranozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

DR. Ecconun Şaşırtıcı Serüvenleri... Özellikle lise öğrencilerine tavsiye ediyorum, ufuklarının açıldığını fark edeceklerdir
    OF Republic! (Doka, Doumbia, Yarmolenko, Jay Emanuel Thomas, Ndongala)

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Düşün ve Başar- Muhammed Bozdağ

Kişisel dünyanızda büyük bir gelişim yaşamak istiyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ziya Baran_Başarıyı Keşfedin

herkesin okumasını tavsife ederim bu kitabı okuyunca eminim okuduğunuz günden itibaren hayatınız değişecek

İşte yazar Ziya BaRanın bir videosu eğlenceli stand up tarzındaki semineri Bende bir seminerine katılmıştım müthiş bir insan ...

Kazimişi gzas vorert

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)