Sayfa 28 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 18 26 27 28 29 30 38 78 128 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 676 ile 700 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Post Neskafe bile üçü bir arada:)

***Okuduğum son üç kitaptan;

"... Aptal oldukları için öğrenecekleri şeyin önce neye yarayacağını soruyorlardı, aptal oldukları için ayrıntılara değil özetlere meraklıydılar, aptal oldukları için birbirlerine benziyorlardı."

"Belki de yıkım, ötekilerin üstünlüğünü görerek onlara benzemeye çalışmak demekti."

Beyaz Kale - Orhan Pamuk

"...O hangi ilimdir ki, sebebi ve konusu olmayan sorulara cevap verir. Hangi ilimdir ki öğrenene huzur verir ve artık, niçin, neden dedirtmez. Her sebep bir netice ve her netice yine bir sebep oluyor ve kavgam devam ediyor."

" Hissiz, her şeyi olduğu gibi kabul ediveren, meselelerin hoş ve komik tarflarını gören... Sen böyle değilsin ki, bazen kahkahalarla güldüğün bir olayın, seni pek fazla üzdüğünü anlamıyor muyum sanıyorsun. Mütemadi bir rol içindesin. Kendini hep sahnede farzediyorsun..."

Küçük Dünya -Emine Işınsu

"... Gözünle gördüklerine sakın inanma. Görünenlerin hepsi sınırlıdır. Anlayarak bakmaya, bildiklerinin ötesine geçmeye çalış. O zaman uçmanın anlamını da daha iyi öğreneceksin."

" Yanlış anlaşılmanın sonucu, diye düşündü. Ya şeytan olmalısın ya da Tanrı. Sen ne düşünüyorsun Fletch...? Sence biz zamanın ilerisinde miyiz? ... Zamanın ilerisinde olmakla bir ilgisi yok bunun. Belki alışılmışın ilerisindeyiz.

Martı - Richard Bach

Birkaç kitabı bir arada okumak zorunda bırakıp okuma alışkanlığımı bir adım ileri götüren bölüm hocalarımın kulakları çınlasın.
    Konu Elwing tarafından (29.10.2007 Saat 14:30 ) değiştirilmiştir. Sebep: Açıklama
    Hayat düsünenler için bir komedya, hissedenler için bir tragedyadir.Onun için Demokritos gülmüs, Heraklitos aglamistir...Yildiz Serpintisi

İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Karınca Huzura Varınca/Dursun Gürlek/Timaş yayınları
    Eskiden Sungu61 idi ....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı sungu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okudumuz kitaplarla ilgili kısa bilgilerde veriyoruz arkadaşım..
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Esra_Ayar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Slm arkadaslar.Ben en son Dan Browne'nın 'Melekler Ve Seytanlar' adlı kıtabını okudum.cok guzel bı kıtap.Polısıye,gerılım ve sıfre sevenlere tavsıye ederım.)))

Esra_Ayar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Leyleklerin Uçuşu çok müthiş bir kıtap .Mutlaka okumalısınız.Grange'nın butun kıtaplarını okudum cok superler.İnsan elınden bırakamıyo.

Nereden
    İstanbul

Kitap hakkında yorum yapmak gerektiği söyşendi bizde yazalım birşeyler...
    Özet şudur,
    Bir zamanlar karıncaların bile hakkını gözeten biz ne oldu da bu hale geldik acaba? Yazar bundan sonra başlamış betimelere osmanlı diline ilgi duyanların merakla okuyacağı bir kitap...
    Herkeze tavsiye olunur...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Hilmi Alişanoğlunun ''Nereyesun Karadeniz''i okudum.Hayatımda ilk kez 300 sayfaya yakın bir kitabı 3 günde bitirdim

Sürmene'den İstanbul'a Yol Gider...

Karadenizli bir ailenin, Devranoğlu ailesinin yaşamı ve ilişkileri üzerinden toplumumuzdaki değişim ve dönüşümün yanı sıra yozlaşmanın ve çürümenin de ele alındığı bu romanda bazen hüzünlenecek, bazen neşelenecek, bazen sabredemeyip merakla sonraki sayfaları karıştıracak, bazen de düşüncelere dalıp gideceksiniz.

Karadeniz'in kendine özgü kültürel yapısı ve gelenekleri içinde renkli, canlı bir şekilde aktarılan olaylar, çizilen portreler çok gerçekçi; ailenin güçlü kadını, anne Saime, sert görünümlü müşfik baba Durmuş tipik birer Karadeniz insanı olarak, biri okumaya, diğeri çalışmaya İstanbul'a giden çocuklarının dertleriyle uğraşıyorlar...

Üniversiteye giden büyük oğulları Kemal devrimci olurken, çalışmaya giden küçük oğulları Derman ise Sürmene’nin Sargona köyündeki saflığını, temizliğini korumak için hayli direnecektir ama İstanbul’la başa çıkmak kolay değildir.

Kendisi de Karadenizli olan Hilmi Alişanoğlu, daha önceki kitaplarında olduğu gibi, yine iyi bildiği şeyleri, hatta doğrudan yaşadıklarını, gördüklerini anlatırken aslında son zamanlarda dünyada tartışılan çok önemli bir sorunu ele alıyor: Dünyaya açılmaya, evrensel uygarlık ölçütlerini ve değerlerini yakalamaya itiraz edilmez herhalde ama bu arada neler kaybediliyor? Ya da böyle bir insanlık serüveni içinde ilerlerken yerel kültürler ve kimlikler ne olacak, kimi değerler nasıl korunup evrensel zenginliğin bir parçası, insanlığın bir kazanımı haline gelecek?

Nereden
    İstanbul

Yayınevi nedir...
    Eskiden Sungu61 idi ....

kuzeylim28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ayse Kulin -KOPRU
    VE
    Nihat Genc-KOPEKLESMENIN TARIHI

Ikiside israrla tavsiye edilir.
    RUZGAR KUZEYDEN ESER!!!!!!!

murseltaskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

agatha christie nin sayısız kitabını okudum.polisiye macera gerilim severler ir yerlerden bulup okuusnlar

guci 29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Esra_Ayar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leyleklerin Uçuşu çok müthiş bir kıtap .Mutlaka okumalısınız.Grange'nın butun kıtaplarını okudum cok superler.İnsan elınden bırakamıyo.
    Bu kitabın yazarının bir başka eserini okuyorum şuan. Adı Kurtlar İmparatorluğu. Yazar konusunda umarım yanılmıyorumdur. Aslında daha çok macera kitaplarını okurum. İlk defa bu türde okuyorum. Bu türde iyi kitaplar varsa tavsiye etmenizi isterim.
    Bir bordon var bir de mavin
    Sevgin ömrünü yedi senelerin...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Alıntı sungu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yayınevi nedir...
    Aykırı yayınevi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

AMAÇ(THE GOAL) Eliyahu M.Goldratt,Jeff Cox Optimist Yayinları (İş- Yönetim,Kişisel Gelişim)
    Kapanamak üzere olan bir fabrikanın üretim müdürünün hikayesini anlatıyor.Karmaşık üretim yönetimi sorunları,iş ortamındaki çekişmeler,global rekabet,rakiplerin kurnazlıkları,iş ve ev yaşam dengesi kurma problemleri...
    "Dünyada bir yerdeyim ben"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ayşe Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Geri Gel Ey Osmanlı ! MUSTAFA ARMAĞAN

Necip Fazıl Kısakürek, 1969 yılında yazdığı bir yazıda Arsadaki odun yığınının gizli bir köşesinde tek bir kıvılcım noktasıyız biz!” demiş ve şöyle sürdürmüştü sözlerini: Odunların üstüne, yıllar ve asırlardır yağmadık yağmur, düşmedik kar kalmadı. Onları küf basmış, pas yutmuş, rutubet bürümüş; üstelik Garp dünyasının bütün kanalizasyonları bu odunların üzerine akmıştır. İşte arsadaki böyle bir odun yığınının gizli bir köşesinde tek bir kıvılcım noktasıyız biz! Biz ki, onun gizli bir köşesinde tek ve son kıvılcım noktasıyız, onu nasıl yakar, tutuşturur, alevlerle sarabiliriz?

Söylenmesinin üzerinden yaklaşık 40 yıl geçmesine rağmen hararetinden hiç bir şey yitirmeyen bu ateşte pişmiş kelimelerin ışığında tarihe bakacak olursak, o odunların ait olduğu ormanı ve o ormanın hangi baltalarca kesilip odun halinde bir arsa köşesine atıldığını daha iyi anlarız.

Bugün ne mutlu bizlere ki, kıtalara gölge salan ‘Osmanlı ormanı’nın kesilip metruk bir arsaya atılmış son odun yığını içinde hangi bereketli duanın eseri olarak kaldığını bilemediğimiz o son kıvılcımın nasıl bir yangına dönüştüğüne şahit oluyor ve gelecek adına umutlanıyoruz. Lakin o yitirdiğimiz ‘orman’ nasıl bir şeydi, neye benziyordu? Ormanın ruhu üç kıtaya hangi sırlı yollardan dallarını uzatmış, gölgesinde 72 milleti bir insanlık bahçesi içinde hangi iksirle yaşatabilmişti? Osmanlı sevinci bir daha yaşanabilir, bir başka deyişle Osmanlı geri gelebilir miydi
    İçimdeki Sevdan Öyle Büyük ki.Trabzonum.

Mert Zaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

intibah okudum spr bi kitap yha özet cıkarırım isterseniz
    #50 Jackson Avelino Coelho
    #7Miroslaw Szymkowiak
    #61 İbrahima Yattara

ÜNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Arrow

Ferrarisini Satan Bilge...Elime geç geçti ama yol gösterici kitap...
    Konu ÜNAL tarafından (15.02.2008 Saat 15:50 ) değiştirilmiştir.

AKSOY_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

BİTMEYEN KAVGA----John Steinbeck

işçilerin 1930-50 li yıllardaki sosyalizm le birlikte vahşi kapatalizme başkaldırışını anlatan bi kitap
    acayip gerçekçi ve sürükleyici bir roman ,nobel ödülünü sonuna kadar hakeden bir kitap

herkezin okumasını tavsiye ederim sonuda çok ilginç bitiyor
    T.R.A.B.Z.O.N.S.P.O.R

Nereden
    Belçika

Yorum yok OKUNMALI!

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

en son dan brown'ın dijital kalesini okdum...çok güzel bir kitap...sadece bir günü anlatıyor...çok akıcı kitap sizi alıp götürüyor 450 sayfa ben 1 günden bitirdim.

KİRAZLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

arkadaslar TAŞKIN TUNA (O AMA NEYİ) KİTABINI OKUMANIZI İSTERİM.Muazzam

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı Murat Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en son dan brown'ın dijital kalesini okdum...çok güzel bir kitap...sadece bir günü anlatıyor...çok akıcı kitap sizi alıp götürüyor 450 sayfa ben 1 günden bitirdim.
    Bu kitabı bana çok övdüler, elime geçerse okumayı düşünüyorum
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

Heinrich Böll - Die verlorene Ehre der Katharina Blum

Bu öykü Baader-Meinhof'lu yillarin bir ürünüdür.. Kisisel degerleri ayaklari altina alinan, hem yakin cevresi hem de tüm toplum karsisinda savunmasiz birakilan Katharina Blum'un aslinda tek sucu bir anarsistin sevgilisi olmaktir..
    Medya ve hükumet Blum'un pesine düser.. Komunist damgasi yer.. Isini, arkadaslarini ve toplum icindeki sayginligini kaybeder.. Sonunda da bir gazeteciyi öldürür ve medyanin kendisini göstermeye calistigi gibi bir insan olur..

Kesinlikle herkesin okumasi gerektigi bir kitap..

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Göçmen kuşlardır leylekler. Her bahar Avrupa'ya gelir, yaz sonunda tekrar Afrika'ya doğru yola çıkarlar. Ama bu yıl geri dönmeyecekler.. Louis Antioche'un kayıp leyleklerin sırrını çözmek için çıktığı yolculuk kısa sürede kabusa dönüşür. Parçalanmış cesetler, nereden çıktığı belli olmayan katiller... Arayışı onu, Bulgaristan'daki Çingene mahallerinden işgal altındaki toprakların güneşte kavrulan kibutzlarına, Orta Afrika Cumhuriyeti'nin balta girmemiş ormanlarından Kalküta'nın araka sokaklarına kadar götürecektir. Hatta cehenneme kadar...

Sınır tanımayan bir hayal gücü, kusursuz bir kurgu, tüyler ürpertici şiddet sahneleri, nefes nefese bir gerilim. Jean-Christophe Grange'yi bu tarzın zirvesine çıkaran, Kızıl Nehirler'i dünya çapında bir başarıya ulaştıran bu nitelikler, Leyleklerin Uçuşu'nda da var.

Korkutucu bir yolculuk, şaşırtıcı bir kitap!

'Kızıl Nehirler ve Taş Meclisi'ni okudum. İnanıyorumki biz polisiye roman yazarları çok sağlam, sıkı, sarkmayan, soluk soluğa okunan bir kurguyla, edebiyatın temel işlevi olan insan benliğine yolculuğu gerçekleştirebiliriz.'

- Ahmet Ümit-

'Yeni bir Stephen King, Soluk soluğa bir tempo, dozu hiç azalmayan bir gerilim, gerçeküstü şiddet sahneleri. Grange inanılmaz bir ustalık sergiliyor.'

- VSD, Fransa-

(Arka Kapak)
    Teşekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen şehitlere hediye ettiğin 2010 TÜRKİYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

son 3 haftada 14 kitap okudum..

ejderhamızrağı serisi.. devamı da var.. fantastik dünyadan hoşlananlar (LOTR gibi) mutlaka okumalı.. yüzüklerdeki aragorn, gandalf, frodo gibi karakterler resmen ezik kaldı bunların yanında

Raistlin Majere rulez..
    Hadi eyvallah..

cabri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Teşkilat (selman Kayabaşı)

KAOS DÜZENİ'NİN MİMARLARI, TEŞKİLAT'IN GERİ DÖNECEĞİNİ HESAP ETMEMİŞTİ...

Kurtlar Vadisi, yazara yeni konsept için beraber çalışmayı teklif etmiş diye birşeyler duymuştum.

Vadinin son bölümünde bir cümle ile bunun mesajını da verdiler. "-Devletin 2000 yıldır gerçek sahipleri ile görüşmeye gideceğiz..." Başkan, Polat a söylüyor..

Kitabın tanıtım açıklaması;
    Onlar; Oğuz Kağan'dan bugüne kadar, Türk'ün devlet-i ebed müddet fikrini devam ettiren gizli teşkilatın liderleriydi... Kimi, Gök-Türk Devleti'ni; kimi, Selçuklu Beyliği'ni; kimi, Osmanlı İmparatorluğu'nu; kimi de Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmakla görevlendirildi. Nizamülmülk'ten İmam-ı Gazali'ye, Selçuk Bey'den Mevlana Celaleddin-i Rûmi'ye, Osman Bey'den Dursun Fakih'e, Sultan Abdülhamit'ten Enver Paşa'ya ve Mustafa Kemal'den Turgut Özal'a kadar birçok isme; Teşkilat'ın gizli sancağı emanet edildi. Pakistan'da, Afganistan'da, Lübnan'da, Azerbaycan'da, Bosna'da; Osmanlı Devleti'nin bakiyesinde kurulan elliye yakın devletin harcında Onlar'ın gizli faaliyetleri vardı.

Ve bugün; Türk'le Kürt'ü, Türk'le Fars'ı savaştırmak isteyen Kaos Düzeni'nin mimarları, hesap etmedikleri bir gerçekle yüzleşmeye başladı: Teşkilat'ın askerleri, yeni bir düzen için geri dönüyorlardı...

Çam da bizim, kozalak da bizim!

Teşkilat-ı Mahsusa, Osmanlı Devleti'nin son istihbarat teşkilatı idi. Kurulduğu günlerde, kabinedeki bakanların birçoğu ve üst düzey komutanların büyük bir kısmı dahi böyle bir örgütün varlığından haberdar olmamıştı. Örgütün, Trablusgarp'tan Hindistan'a kadar yüzlerce hücresi ve bu hücrelere kayıtlı binlerce ajanı vardı. Üyeleri arasında Mustafa Kemal, Enver Paşa, Celal Bayar, Eşref Kuşçubaşı, Kazım Karabekir, Fuat Balkan, Süleyman Askeri ve Fevzi Çakmak gibi birçok ünlü sima da bulunuyordu.

Teşkilat-ı Mahsusa, Birinci Dünya Savaşı ve sonrasında yaptığı gizli çalışmalarla, elliden fazla devletin kurulmasını sağladı. Teşkilat'ın gizli hücreleri, aradan yüz yıl geçmesine rağmen henüz ortaya çıkarılamadı.

Selman Kayabaşı, bu heyecan verici kitapta Kıbrıs'ta Türk Mukavemet Teşkilatı'nı kuran, Bosna Hersek'in bağımsızlığını kazanmasında büyük pay sahibi olan ve son olarak Kerkük'te ortaya çıkan Teşkilat'ın; Musul'dan Semerkand'a, Lübnan'dan Pakistan'a, Roma'dan Selanik'e ve Azerbaycan'dan Kafkasya'ya kadar, günümüzdeki faaliyetlerinin izini sürüyor.

Tarih:

'Mustafa Kemal, saltanatı yıkmak ve yerine Cumhuriyet rejimi kurmak istiyor. Şu halde nasıl olur da onu lider tayin ederiz Sultanım? '

İstihbarat

'Kurşunun hesabını üç kişi bilir: Bir kurşunu veren, bir kurşunu ateşleyen, bir de kurşunu yiyen...'

Siyaset

'Şehir'de şehir kanunu; it'le dalaşacağına, çalıyı dolaşacaksın. Dağ'da dağ kanunu; it'le dalaşacağına, it'le dolaşacaksın...'

ve Aşk...

'Galata göz gibi, Süleymaniye gönül gibi bakıyor Baba! Öyle ya, yüreğimde kor bir ateş, kor yüreğimde kör ateş; kör yüreğim kor ateş, kor yüreğim kör ateş...'
    Vatan Toprağı Kutsaldır, Kaderine Terk Edilemez. M. K. ATATÜRK

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)