Sayfa 102 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,526 ile 2,550 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Öznur61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Standart Ynt: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

"Düşünce Gücüyle Tedavi" kitabını da bitirdim ..

Vücutta bulunan tüm hastalıkların, ufak bi sivilceden kansere kadar tüm rahatsızlıkların psikolojik olduğunu vurguluyor ve doğru düşünce gücüyle bu hastalıklardan kurtulabileceğini anlatıyor...

Kitapta tüm hastalıkların düşünce gücüyle tedavisi var..

İlginç ve güzel bi kitaptı..

EMiRHAN61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kışlık stoğum.
    Zihin kontrolünden başladım ama,,,
    Şöyle sağlam bir kış etmedi ki , geceleri battaniye çay ve kitap üçlemesini tadını çıkara çıkara yaşayalım )

Bizi yakan ataş "közden ötesi"

Nereden
    Ankara

Kendi adıma kitap okuma rekoru kırıyorum

Yeni bi Maxim Gorky kitabı aldım bugün, ona başlıcam inşallah

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

^^^^^^^^^^^^^^^^
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Ben de dün bir kitaba başladım, inanılmaz akıcı geldi. Şöyle bir bakayım dedim kitabın yarısı bitmiş kapattığımda

Bu akşam biter heralde, ama bana yakışmayan ise kitabın adı aklımda değil, o derece akıcı

Akşam editlerim buradan adını

Bu da bugün aldığım kitapların listesi;

http://i.hizliresim.com/xRXAk6.jpg

2 haftaya bitirme gibi bir hedeim var dönem arasına denk getirdim bilerek

Listenin en altında görünen Eski Uygarlıkların Şiirleri isimli kitap başucu diye tabir edeceğimiz cinstenmiş araştırırken gördüm. Gerçekten o kadar ilginç ki yukarıda bahsettiğim kitabın ikinci sayfasında bir dörtlük gördüm. Yanlış hatırlamıyorsam 4000 yıl önce Mısır'da yazılmış fakat al bugüne uyarla o derece güzel yazılmış. Buradan yola çıkarak bu kitabı almaya karar verdim. Bekliyorum bakalım kitapları, kahve stoğu da yapayım ben

Bahsettiğim kitap : Aldanmak
    Yazar : Aydın Boysan
    Konu Faruk BERBER tarafından (14.01.2014 Saat 18:46 ) değiştirilmiştir.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Nereden
    Ankara

Maxim Gorkiy'nın Seyirciler kitabını okuyodum.Kitaptan sıkıldım 30. Sayfasında yarım bıraktım.

Faruk abi dediğin kadar sürükleyiciyse kitabın ismini paylaş, okumamışsam alalım okuyalım..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Alıntı Öznur61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maxim Gorkiy'nın Seyirciler kitabını okuyodum.Kitaptan sıkıldım 30. Sayfasında yarım bıraktım.

Faruk abi dediğin kadar sürükleyiciyse kitabın ismini paylaş, okumamışsam alalım okuyalım..
    Akşam yazacağım , kitap mizah ile ilgili. Böyle 3'er 5'er sayfalık yazılar var.

Benim hoşuma gitti. Sonra onu da yarıda bırakıp beni hedef alma sakın

Nereden
    Ankara

Aslında kitap yarıda bırakmak pek adetim değildir ama şu sınav haftası geçene kadar en azından daha hafif romanlar vb. tarzda kitaplar okumam gerektiğini düşünüyorum.

Belki daha zihnen boş olduğum bi zamanda Maxim Gorkiy'i okumaya devam ederim..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Aslında kitap yarıda bırakmak pek adetim değildir ama şu sınav haftası geçene kadar en azından daha hafif romanlar vb. tarzda kitaplar okumam gerektiğini düşünüyorum.

Belki daha zihnen boş olduğum bi zamanda Maxim Gorkiy'i okumaya devam ederim..
    O zaman tam senlik o kitap, yukarıdaki listeye de bir göz atabilirsin

Nereden
    Ankara

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman tam senlik o kitap, yukarıdaki listeye de bir göz atabilirsin
    Baktım şimdi, ilgi çekici kitaplara benziyor.. Oku beğenirsen onlarıda okuruz

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Faik reyiz başlığa uğramayınca öksüz kalıyor buralar.

Geçen sene İskender Pala'nın Efsane kitabına başlamıştım, yarıdan sonra yoğunluktan dolayı devam edemedim.

Son 3 gündür tekrar başladım, aynı yerleri tekrar okumama rağmen aynı zevkle okunuyor.

Tarihi roman konusunda İskender Pala ve Okay Tiryakioğlu müthiş.
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Adem Erdoğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faik reyiz başlığa uğramayınca öksüz kalıyor buralar.

Geçen sene İskender Pala'nın Efsane kitabına başlamıştım, yarıdan sonra yoğunluktan dolayı devam edemedim.

Son 3 gündür tekrar başladım, aynı yerleri tekrar okumama rağmen aynı zevkle okunuyor.

Tarihi roman konusunda İskender Pala ve Okay Tiryakioğlu müthiş.
    Estağfurullah Adem Hocam....

Bende bir kaç gündür 2013 yılında okuduğum kitapların muhasebesini yapıyordum......

Daha çok araştırma,roman , hatıra türünden olmak üzere 32 kitap bitirmişim.....

2-3 tanede yarım kitap var elimde ama onları hesaba katmadım.....yeni yılın hesabına girecekler artık...

okuduğum kitaplarla ilgili ufak tefek notlar tutarım..... türü, sayfa sayısı,yayınevi filan.....

birde 5-10 satır düşüncemi yazarım......ilerde karıştırıp okumak için.... yeniden hatırlamak için.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

e-Kitap okuyor musunuz? Açıkçası teknolojiyi epey geriden takip ettiğim için ben o konuda pek başarılı sayılmam. Elimde birkaç e-kitap bağlantı adresi var. Okumak isteyen olursa paylaşırım.

Bir de süreli yayınlardan bahsetmiyoruz hiç. Düzenli takip ettiğiniz dergiler var mı? Kültür, tarih, sanat, edebiyat, siyaset, strateji dergileri...

Türk Yurdu http://www.turkyurdu.com.tr/ Eskiden yani 2008'den önce daha kaliteliydi bana göre. İçerik olarak zengindi. Artık çok takip ettiğim söylenemez. Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından aylık çıkarılıyor.

Türk Dünyası Tarih Kültür Dergisi http://turan.org.tr/kategori/turk-du...ultur-dergisi/ Prof. Dr. Orhan Türkdoğan'ın yazılarının olduğu sayıları ayrı bir heyecanla okuyorum. Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı tarafından aylık çıkarılıyor, ağırlıklı olarak tarihi makalelere yer veriliyor.

21. Yüzyıl http://www.21yuzyildergisi.com/ Açıkçası bu alanda (strateji) çok fazla sayıda güncel kaynak olmadığı için takip ediyorum. Yoksa aman aman bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü tarafından çıkarılıyor.

2023 http://www.2023.gen.tr/aralik2013/index.htm 21.Yüzyıl'dan çok daha zengin bir dergi 2023. Usta işi makaleler çıkıyor. Bu dergiyi tavsiye ederim.

TÖRE http://www.toredergisi.com/ Efsane dergi, bir iki yıldır yeniden çıkıyor. Askerdeyken ara verdim, takip edemedim. Ercilasun Hoca'yla Y.B.Bakiler'i aynı dergide okumak büyük keyif benim için... Işınsu, İ. Öksüz, Y. Tunalı, V. Türk gibi sayamayacağım birçok usta ve taze kalem bir arada TÖRE'de. Dağıtımı daha iyi yapılabilse keşke... Şiire, hikayeye, tiyatro eleştirilerine, tarihe, sinemaya, türkülerimize, destanlarımıza dair pek çok şeyi bulabilirsiniz.

ÖTÜKEN - ORHUN - ULUKAYIN Bu üç dergi diğerlerine göre daha amatör. Çok detaylı inceleme fırsatım olmadı açıkçası. İlgilenenler için;

https://www.facebook.com/orhundergisi

https://www.facebook.com/Ulukayin

https://www.facebook.com/otukendergi

TURAN https://tr-tr.facebook.com/pages/Tur...22966534530461 Bu dergiyi üsttekilerden ayrı yazdım. Çünkü içerik olarak diğerlerinden daha ağır.

Ve son olarak... Yine zamanın en önemli yayınlarından biri, YENİ DÜŞÜNCE yakında tekrar yayınlanacak. http://yenidusunce.net/

Yücel HACALOĞLU - "ATSIZ'ın Mektupları" - Ötüken Neşriyat

http://www.otuken.com.tr/KitapDetay/atsiz-in-mektuplari

Bu kitap sayesinde, neredeyse ATSIZ'ın ömrüne paralel olarak yazdığı mektupları okuma şansım oldu.

Külliyatını okumuştum ama evlatlığının (Kaniye'nin) oğlu Hakan'ın hayatındaki yerini bilmiyordum. Kendi kitaplarında, makalelerinde hissettirdiği güçlü adam aslında yalnız, hasta ve maddi sıkıntılar içinde biri. Mektuplarda Türkeş'e dair ümit ve kırgınlıkları da yer alıyor.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (15.01.2014 Saat 20:55 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Geçen hafta sonu 3 günde 3 kitap okumak istedim....

3 kitap dediysek yaklaşık 100-150 sayfalık eserler hepsi....

İskender Palanın.....

Mevlana....
    Leyla ve Mecnun....
    Aşka Dair....

isimli eserlerini okudum....

Mevlana : Üstad zaten bir derya....me kadar yazsak az gelir güzel bir kitaptı.... yalnız Türkçe'ye çeviri yapılırken azı sözcüklerarası kopmalar meydana geldi.....yinede hayat hikayesi ve Mesnevi'den güzel damlalar var....

Leyla ve Mecnun : Bugüne kadar 30 yazar Leylayı ve Mecnunu yazdı. Ancak en güzellerinden birisi muhtemelen Fuzuli'nin yazdığıdır. Bu eserde onu çevirmeye çalışmış.... güzeldi valla....

Aşka Dair : Aşk insanların dünyaya geliş amaçları aslında aşka sevmeye ne kadar uzağız. unuttuğumuz duyguları, kalbimizin bam tellerine bir kaç dokunuş bu kitap.... bir günde okunaşı ve bitirilesi bir eser....

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı EMiRHAN61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kışlık stoğum.
    Zihin kontrolünden başladım ama,,,
    Şöyle sağlam bir kış etmedi ki , geceleri battaniye çay ve kitap üçlemesini tadını çıkara çıkara yaşayalım )

Emirhan,

A. Haldun Terzioğlu Trabzonlu. Diğer kitaplarını da tavsiye ederim.

*

Son iki haftada okuduğum üç kitaptan kısaca bahsetmek isterim:

1) Rahmetli Prof. Dr. Turan YAZGAN Hocam'ın makalelerinden derlenen "Türk Dünyası'nda Dün Bugün Yarın" adlı çalışma oldukça ufuk açıcı.

Gaspıralı İsmail'in "Dilde, Fikirde, İşte Birlik" çağrısına kulak verip harekete geçen hocam, ilk adım için tespiti çok doğru: ALFABE BİRLİĞİ! Yıllarca ben de Turan konulu konuşma ve yazılarımda Alfabe Birliği üzerinde çalışmamız gerektiğini ilk şart olarak vurgulamıştım.

Hocam diyor ki:"Dünyada birbirinden farklı bu kadar fazla alfabeye sahip başka bir dil ve millet ne yazık ki yok".

Dilimiz bir, soyumuz bir fakat anlaşabileceğimiz alfabemiz yok. Türkologların ve devlet adamlarının bu konuda derhal harekete geçmesi gerek.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=566115

*

2) İçerik olarak üstteki çalışmadan pek de farklı olmayan diğer bir kitap: Eski bakanlardan Namık Kemal ZEYBEK'in "Türk Dünyası Deyince".

Zeybek, Sovyetler dağılıp bağımsız Türk Devletleri kurulunca resmi ilişkileri yürüten önemli bir isimdi. Anılarını anlattığı bu kitap da oldukça önemli.

Rahmetli Turan Yazgan Hoca, bütün Türklerin İstanbul Türkçesi'nde buluşmasını ve 29 harfin yeterli olacağı görüşünü savunurken, Sayın Zeybek ise ilk öneriye katılıp harf sayısının 32 olmasını önerir.

(Yavuz Bülent Bakiler'in de bu konudaki görüşleri önemlidir.)

Turan Yazgan gibi siyaset üstü kültür ve dava insanlarının eksikliğini hissedeceğiz. Zeybek ise siyasetçidir. Ve icraatlar genelde siyaset eliyle (veya izniyle) yapılıyor. Emekleri yok sayılamaz.

Kitabın başlarında şöyle bir ifadesi var: "Bir tarafta milletvekilliği ve bakanlık, diğer tarafta ise köklü mensubiyet duyguları ve ülküdaşlık" (MHP'den ayrılıp ANAP'a geçişiyle ilgili).

Bu sözleri okuyunca ona olan eskiden kalan kızgınlığım arttı. Fakat belki de hayırlı olmuştur. Çünkü önce ANAP ardından DYP'nin iktidar zamanlarında Türk Dünyası'na hizmetler etmiş. Doğruya doğru...

http://www.dogankitap.com.tr/kitap/T...1+Deyince-1767

*

3) Prof. Dr. Kenan ERZURUMLU - 21. Yüzyılda Türk Cihan Hakimiyeti'nin Jeopolitiği

Kenan Hoca aslında tıpçı. Daha önce DEVLET adlı kitabından oldukça etkilenmiştim. Disiplinlerarası kavramları ustaca kullanıyordu. Diğer günümüz aydınlarından farklı bir sistemi vardı.

Bu seferki eserinde büyük hoca Prof. Dr. Osman Turan'ın o efsane çalışmasını hatırlıyoruz. Önce ülkemizin mevcut durumunun analizi, ardından yakın ve uzak çevremiz, ilişkilerimiz... Ve kitabın asıl önemli bölümü ise sonu, yani geleceğimiz.

http://www.bilgeoguz.com.tr/Products...ERZURUMLU.html
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

m@rdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Dan Brown'ın Cehennem'ini okumayan kalmamalı.
    Bir kitaptan ne istenirse hepsini barındırıyor. Bilim, tarih, aşk, intikam, entirika,felsefe, serüven, heyecan, merak, ters köşe... Kitap, Dante'nin İlahi Komedya'sından yola çıkıyor ve İstanbul'un serin sularına kadar uzanıyor. Her sayfasında ayrı merak unsuru, ayrı bir detay.
    TSira- Şükran
    "Ne mutlu "insanım" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karşılık verene."

cakalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

.Brawnun Cehennemi okudum...sürükleyici tavsiye ederim beyler bayanlar

Trabzon bir aşk hikayesi değildir.
    Trabzon Aşktır gerisi hikayedir.

Nereden
    Trabzon

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emirhan,

A. Haldun Terzioğlu Trabzonlu. Diğer kitaplarını da tavsiye ederim.

*

Son iki haftada okuduğum üç kitaptan kısaca bahsetmek isterim:

1) Rahmetli Prof. Dr. Turan YAZGAN Hocam'ın makalelerinden derlenen "Türk Dünyası'nda Dün Bugün Yarın" adlı çalışma oldukça ufuk açıcı.

Gaspıralı İsmail'in "Dilde, Fikirde, İşte Birlik" çağrısına kulak verip harekete geçen hocam, ilk adım için tespiti çok doğru: ALFABE BİRLİĞİ! Yıllarca ben de Turan konulu konuşma ve yazılarımda Alfabe Birliği üzerinde çalışmamız gerektiğini ilk şart olarak vurgulamıştım.

Hocam diyor ki:"Dünyada birbirinden farklı bu kadar fazla alfabeye sahip başka bir dil ve millet ne yazık ki yok".

Dilimiz bir, soyumuz bir fakat anlaşabileceğimiz alfabemiz yok. Türkologların ve devlet adamlarının bu konuda derhal harekete geçmesi gerek.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=566115

*

2) İçerik olarak üstteki çalışmadan pek de farklı olmayan diğer bir kitap: Eski bakanlardan Namık Kemal ZEYBEK'in "Türk Dünyası Deyince".

Zeybek, Sovyetler dağılıp bağımsız Türk Devletleri kurulunca resmi ilişkileri yürüten önemli bir isimdi. Anılarını anlattığı bu kitap da oldukça önemli.

Rahmetli Turan Yazgan Hoca, bütün Türklerin İstanbul Türkçesi'nde buluşmasını ve 29 harfin yeterli olacağı görüşünü savunurken, Sayın Zeybek ise ilk öneriye katılıp harf sayısının 32 olmasını önerir.

(Yavuz Bülent Bakiler'in de bu konudaki görüşleri önemlidir.)

Turan Yazgan gibi siyaset üstü kültür ve dava insanlarının eksikliğini hissedeceğiz. Zeybek ise siyasetçidir. Ve icraatlar genelde siyaset eliyle (veya izniyle) yapılıyor. Emekleri yok sayılamaz.

Kitabın başlarında şöyle bir ifadesi var: "Bir tarafta milletvekilliği ve bakanlık, diğer tarafta ise köklü mensubiyet duyguları ve ülküdaşlık" (MHP'den ayrılıp ANAP'a geçişiyle ilgili).

Bu sözleri okuyunca ona olan eskiden kalan kızgınlığım arttı. Fakat belki de hayırlı olmuştur. Çünkü önce ANAP ardından DYP'nin iktidar zamanlarında Türk Dünyası'na hizmetler etmiş. Doğruya doğru...

http://www.dogankitap.com.tr/kitap/T...1+Deyince-1767

*

3) Prof. Dr. Kenan ERZURUMLU - 21. Yüzyılda Türk Cihan Hakimiyeti'nin Jeopolitiği

Kenan Hoca aslında tıpçı. Daha önce DEVLET adlı kitabından oldukça etkilenmiştim. Disiplinlerarası kavramları ustaca kullanıyordu. Diğer günümüz aydınlarından farklı bir sistemi vardı.

Bu seferki eserinde büyük hoca Prof. Dr. Osman Turan'ın o efsane çalışmasını hatırlıyoruz. Önce ülkemizin mevcut durumunun analizi, ardından yakın ve uzak çevremiz, ilişkilerimiz... Ve kitabın asıl önemli bölümü ise sonu, yani geleceğimiz.

http://www.bilgeoguz.com.tr/Products...ERZURUMLU.html

"Rahmetli Turan Yazgan Hoca, bütün Türklerin İstanbul Türkçesi'nde buluşmasını ve 29 harfin yeterli olacağı görüşünü savunurken, Sayın Zeybek ise ilk öneriye katılıp harf sayısının 32 olmasını önerir.

(Yavuz Bülent Bakiler'in de bu konudaki görüşleri önemlidir.)"

Doğrudur; 29 harf Türkçe için eksiktir...
    A'dan Z'ye(29) ve Ââ Îî Ûû = 32 Harf.

Gözden kaçırdığım negüzel yazılar var...

Teşekkür ederim...

kadiryeter Kadir Yeter.
    05.02.2014 TRABZONSPOR ŞEHRİ.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Dine Karşı Din - Ali Şeriati....

Başlığı biraz provakatif gelebilir bende ilk önce öyle sanmıştım ama düşündüğünüz gibi değil....

44 yaşında düşüncelerinden dolayı katledilen islami felsefeci ve araştırmacını ilginç bir kitabıydı doğrusu....

Savunduğu tez şu aslında....

Tarih boyunca müslümanlar dinsizlikle mücadele etmemiştir, farklı dinlerle mücadele etmiştir.... Mesela ilk doğuşunda puta tapanlara karşı daha sonra hristiyanlara karşı savaşlar edilmiştir. Dine karşı Din başlığıda bunu anlatıyor...

İlginç bir kitaptı doğrusu....

Yalnız düşünsel anlamda çok şeyler katabilecek bir insanın öldürülmesi gerçekten çok acı bir durum doğrusu...

Nereden
    Ankara

Montaigne-Denemeler kitabını okuyan varmı ??

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Vardır

ayrıca kitapta güzeldir.....

ve üniversite sınavlarıda daahil olmak üzere bir sürü sınavdan bu kitaptan sorular çıkmıştır.....

çk üst düzey bir anlatım dili olmasada yalın , sade , okunabilir , sürükleyici bir eser olduğunu söyleyebilirim....

başladığında muhtemelen 1-2 günde bitirirsin sende....

Nereden
    Ankara

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vardır

ayrıca kitapta güzeldir.....

ve üniversite sınavlarıda daahil olmak üzere bir sürü sınavdan bu kitaptan sorular çıkmıştır.....

çk üst düzey bir anlatım dili olmasada yalın , sade , okunabilir , sürükleyici bir eser olduğunu söyleyebilirim....

başladığında muhtemelen 1-2 günde bitirirsin sende....
    Anladım Faik abi..
    Peki Düşünceler Sözleşince-Gençler İçin Denemeler kitabını okudun mu ? Okuduysan Bu iki kitap arasında hangisini tavsiye edersin ?
    Konu Öznur61 tarafından (05.02.2014 Saat 14:34 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Anladım Faik abi..
    Peki Düşünceler Sözleşince-Gençler İçin Denemeler kitabını okudun mu ? Okuduysan Bu iki kitap arasında hangisini tavsiye edersin ?
    Bahsettiğin kitabı okumadım Öznur.....

Ama senin yerinde olsaydım iki kitabıda okur hangisinin güzel olduğuna okuduktan sonra karar verirdim.....

Nereden
    Ankara

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin kitabı okumadım Öznur.....

Ama senin yerinde olsaydım iki kitabıda okur hangisinin güzel olduğuna okuduktan sonra karar verirdim.....
    Tamam.
    O zaman bu şekilde yapıyım.

Teşekkürler

Sercan Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kişilikle alakalıdır okumak bu adamı. 15 yada 16 yy yaşamış yanlış hatırlamıyorsam o dönemi göz önüne alıp okursan inanılmaz bir yazardır bence. Fransız olmasıda cümlelerini akıcı kılıyor.
    Dozer Cemil sezonunda bize düşen başka takım kaptanlarının kupa kaldırmamasıdır.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)