Sayfa 97 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 47 87 95 96 97 98 99 107 147 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,401 ile 2,425 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

-Kitap vardır ; Kanınızın hemen kaynadığı insan gibidir.... Daha ilk sayfadan Ona ısınır , onun geçirdiğiniz zaman rüya gibi gelir....

- Kitap vardır ; Soğuk görünen insan gibidir. İlk sayfalarda tadını almazsınız ama bir süre sonra müptelası olursunuz.....

- Kitap vardır ; Kalıplarından kurtulamayan insan gibidir. Söyledikleri belirli çerçeveyi aşmaz.....

- Kitap vardır ; Seminer gibidir. Size sadece bilgi verir onun dışındaki zamanı nasıl geçireceğinizi düşünür sıkılırsınız....

- Kitap vardır ; Ebeveynlerimiz , öğretmenlerimiz gibidir..... Hem severiz onları hemde ders alır bilgiler öğreniriz....

- Kitap vardır ; Sabun köpüğü gibidir..... Okunduktan sonra ellerinizden kayar gider....

Evet kitap ve anlamı kişiden kişiye farklılık gösterir....

Tek ortak noktası kokusudur......

Bize kendine aşık eden müptela eden kokusu....
    Konu Faik Yılmaz tarafından (22.05.2012 Saat 14:30 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Fatih Özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok artık...
    Kitabı okumamış olsam dediğinize inanırdım...
    Beklentileri karşılamamış olabilir ama ikinci cümleniz fazlası ile abartı dolu...
    Vallahi de abartı değil yahu, Ahmet Ümit'i sevmesem haklısın diyeceğim ama adamın kitaplarından seri yaptım resmen. O cümlede diğer kitaplarla kıyaslamanın da etkisi olabilir tabi. İnsan fazla beklenti içine giriyor bir Kavim'den bir İstanbul Hatırası'ndan sonra.
    Özkan SÜMER

Onur Şeref - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çocuk Kalbi
    uff msglsn glba .s.s.s

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Nietzsche Öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu...
    (Yaşam ve Ölümü Felsefespri Ol
    arak Anlamak)

Ölüm bir yoklukmudur.... ?

Yoksa yeniden başlangıçmıdır...... ?

Güzel bir başlangıçsa neden kimse ölmek istememektedir..... ?

Eski çağlardan beri insanların cevap aradığı en temel soru ve sorunlardır bunlar....

Ve Aristodan , Nietzsche e , Woddy Allendan Albert Camus'a bir çok kişi ve kültürün ölümle ilgili felsefi düşüncelerini komik bir dille alaycı bir uslüple anlatıyor....

Hiç bir düşünceye angaje olmayan yazarlar ( çünkü 2 kişi yazmış ) birazda umursamaz tavırla sorgulama yapıyorlar...

Müslümanlığın bu önemli knudaki düşünceleri ise çok ufak bazı noktalarda geçmiş o kadar....

Komik fıkralarla zenginleştirilen bu eser felsefe dersinin sıkıcı kalıplarını yerle bir ediyor....

Ben okurken zevk aldım sorada serinin bir diğer kitabı var....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer
    (Felsefeyi Mizah Yoluyla Anlamak)

Daniel Klein, Thomas Cathert

Bir önceki yukarıda okuduğum kitabım ilki imiş bu nerden bileyim....

Bilseydim ilk bunu okurdum......

Şaka bir yana felsefenin temel konularını hiç sıkmadan mizahi bir uslupla ele alan bu eser türü sevenleri mutlu edecektir...

İçindeki fıkralar olmasa beni mutlu etmeyecekti ama ama.....

Harvard Üniversitesinden iki Prof ortaya zamanında ( 2 sene evvelden bahsediyorum ) çok satanlar listesinde uzun süre kalan 3 kitplık bir seri hazırlamışlar ki bu ilki....

Güzel hoşça vakit geirebileceğinizbir kitap...

Çoğu felsefi fikirler çok saçma gelsede....

İçerik olarak felsefenin ders olarak sıkıcılığını üzerinden atmış bir eser...

Yaklaşık 1 günde okudum bu 180 sayfalık eseri ve hiç sıkılmadım...

Tavsiye edermiyim bilmiyorum ama....

İyisimi siz hiç kafanızı felsefeyle filan karıştırmayın ( şaka tabi kitabın kötüsü olmaz )

Mert67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

İz - Canan Tan

Yakın çevremizde benzerlerini görebileceğimiz gerçeklikte bir baba-kız öyküsü... Babasına hayran Verda, hatta âşık. Biricik kahramanım diyor onun için. Ne var ki, yıllar önce annesiyle babasının boşanmasından sonra ayrı düşmüşler birbirlerine. Çatışmışlar, çelişmişler ama sevgileri içten içe hep sürmüş. Kariyerinde zirveye ulaşmış ünlü avukat Vedat Karacan’ın intiharıyla başlıyor öykü. Bu beklenmedik ölümün ardında yatan gizi çözmek Verda’ya düşmektedir. Geriye dönüp baktığında yüzleştiği keşke’leriyle, pişmanlıklarıyla ve içini kavuran devasa bir özlemle sürecektir babasının izini... Minicik çocuk ellerimi avucunun içine hapsettiğinde, yüreğim yüreğinde eriyordu babacığım. Parmaklarım büyüdü diye mi tutmuyorsun artık ellerimi? Keşke hep küçük kalsalardı... Ne oldu da ayrıldı ellerimiz baba? Hiçbir zaman soramadım bunu sana. Sormak istediğimde fırsat olmadı, fırsat olduğunda cesaretim... Soluk soluğa okuyacağınız, farklı bir Canan Tan romanı...
    ''...En neşeli, en hüzünlü, en duyarlı, en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk, en acelesiz yanımızdır Trabzonspor. Bu sene olmadı bir dahaki sene kesin şampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazım Koyuncu

esra61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

sinan yağmurun AŞKA YOLCULUK adlı eseri....veysel karaninin annesi ve peygamber aşkını anlattığı,okurken adeta yeniden yaşıyormuş hissi veren güzel bir eser: okunmalı

Nereden
    İngiltere

Alıntı m@rdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İncir Kuşları, Sinan Akyüz'ün Bosna Savaşı'nın başlangıç ve ilerleyişini gerçek bir hikaye üzerinden anlatan kitabı.
    Savaşın acılarını, yaşananları,yalnız Bosna'nın direnişini, Sırpların ...liğini derinlere kazımak için iyi bir kitap.
    Yazarın sade ve akıcı diliyle kitap 2-3 saatte bitecek ve içinizde bir yerler sızım sızım sızlayacaktır.

Bende yeni bitirdim bu kitabı. Kitapta anlatılanlar insanın kanını donduracak cinsten.
    ''...En neşeli, en hüzünlü, en duyarlı, en vurdumduymaz, en hızlı, en ağır, en çabuk, en acelesiz yanımızdır Trabzonspor. Bu sene olmadı bir dahaki sene kesin şampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazım Koyuncu

Murathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

futbol ile ilgili kitap önerilerinizi alabilir miyim ?
    (tribün ile ilgili olursa çok sevinirim)

mda61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Murathan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    futbol ile ilgili kitap önerilerinizi alabilir miyim ?
    (tribün ile ilgili olursa çok sevinirim)
    Kardeşim, 5-10 sene bekle. Ben yazacağım bir tane, onu okursun
    '' Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla acıklanabilecek milliyetçi bir davranıs degildir.Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen bir hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmisti. ''
    Kazım Koyuncu

Sinan Akyıldız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Murat Menteş sonrası ilgi duyduğum yeraltı uslubuna Alper Canıgüz ile devam ettim .
    Gizli Ajans , Tatlı Rüyalar son olarakta Oğullar Ve Rencide Ruhlar'ı okudum .
    Kitaplar iletişim yayınları tarafından piyasaya sürülmüş durumda . Yazar tarifi ise kitabın tarzını Psiko-Absürd , Romantik Komedi olarak açıklıyor .

Tavsiye ederim
    " Biz dalkavuk bir aydınlığın yerine onurlu bir karanlığı seçtik "

Nereden
    İngiltere

Dava - Franz Kafka

Kafka'nın gerçekdışı nitelikli yapıtları arasında en önemlilerinden olan Dava, bir sabah ansızın tutuklandığını, ama normal yaşamına devam edebileceğini öğrenen Josef K.'nın öyküsü. Neyle suçlandığı bildirilmeyen Josef K., önce bunu bir şaka sanır fakat durumun ciddiyetini anlayınca hayatı bir karabasana dönüşür.
    Kazım Koyuncu

izzet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

SImyaci
    Bin muhtesem Günes
    Ucurtma Avcisi
    Trabzonspor
    FC Barcelona MSV Duisburg
    Ganimetleri paylasanda Hirsiszdir!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Gülistan-Şeyh Sadi Şirazi

Daha öncede okuduğum bu kitabı bir kere değil bir kaç kere hiç sıkılmadan okuyabilirsiniz.....

şiirsel bir anlatımı var.

olaylar hikayecikler şeklinde anlatıldığı için hiç sıkılmıyorsunuz.

dönemin yaşamsal ve kültürel özellikleri hakkında bilgi sahibi de oluyorsunuz.....

sonuç olarak Molla Caminin- Baharistan isimli eseriyle birlikte okunacak çok güzel bir kitap diyebilirim....

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Aşka Adanmış Bir Ömür

Hz. Hatice

''Allah'a yemin olsun ki Allah bana Ondan daha hayırlısını vermedi.
    İnsanlar küfrederken O bana inandı.
    İnsanlar beni yalanlarken O beni tasdik etti.
    İnsanlar beni mahrum ederken O beni malıyla destekledi.
    Ve Allah Onun sevgisiyle beni rızıklandırdı.''

Semih Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Meşhurların Son Anları

Çok ilginç ölümler varmış, kitabı okumanızı tavsiye ederim.
    Beni en çok şaşırtan Beşir Fuad'ın ölümüydü, manyak adam.
    YOU'LL NEVER WALK ALONE
    OKlahoma City Thunder

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Karardı Karadeniz - Derleyenğur Biryol
    Karadeniz bölgesi ile ilgili siyasi,ekonomik ve kültürel makaleler içeren kesinlikle okunması gereken bir kitap.
    Arka kapaktan ufak bi girizgah
    “Karardi Karadeniz, sardı dört yanumuzi / Bu gaybana sevdaluk, alacak canumuzi…”

Hasan Tunç’un meşhur türküsü böyle söyler... Bu kitap, kararan Karadeniz’in mâkus yakın tarihine bakıyor: Ekonomik çöküntü, yoksullaşma, çay tarımının sorunları, göç ve nüfus kaybı, milliyetçi feveran, kent kültürünün aşınması, sosyal gerileme, kültürel asimilasyon, sahil yolunun ve hidroelektrik santrallerinin yol açtığı tahribat, “Nataşalar” ve kadın-erkek ilişkilerinde kriz… ve tabii Trabzonspor’un bir türlü şampiyon olamaması…

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Empati - Adam Fawer

"Olasılıksız " isimli kitabıyla satış rekorları kıran yazarın yine ilginç ve sürükleyici tarzda yazdığı bir eser. Biraz x-men konusunda ve tadında bir eser. zaten içeriğinde de x-men serisine değiniyor bir kaç yerde....

kısaca zihin kontroluyle insanları etkileyen kötü insanlarla yine zihin kontrolüyle bunları önlemeye çalışan bir grup insanı anlatıyor...

olaylar normal zaman akışında ilerlemiyor. bazen bugünkü zamana bazen geriye gidiyor ne zaman ne çıkacağını hangi karakteri nerede anlatacağını anlamıyorsunuz....

okurken sürükleyici bir eser ama bitirdikten sonra da bir daha elinize almayı düşünürmüsünüz bilmem....

not : tam 27 gündür bu başlığa yazı yazılmamasına doğrusu çok üzüldüm. oysa ramazan ayı okuma anlamında bir çok fırsatın çıktığı bir aydı. neyse arkadaşlar okumuştur ama buraya yazmamıştır diye teselli ediyorum kendimi.....

Nereden
    İngiltere

Dünyanın İlk Günü - Beyazıt Akman

Aşkının peşinde bir yeniçeri, kimliğini arayan bir italyan seyyah ve bütün dünyanın kaderini değiştirmek üzere olan genç bir sultan...
    Fatih'in savaş, aşk ve macera dolu romanı... Amerika'da yaşayan genç akademisyen Beyazıt Akman'ın yerli ve yabancı 100'ü aşkın kaynağı inceleyerek beş yılda yazıldığı bu göz kamaştırıcı epiği film izlercesine bir solukta okuyacak, bir daha unutamayacaksınız.
    Kazım Koyuncu

Nereden
    İngiltere

Murtaza - Orhan Kemal

İnsanı en derininden kavrayarak anlatan kalemlerin başında gelen Orhan Kemal, ölümsüz karakteri Murtaza ile Türk edebiyatına asla silinemeyecek biçimde damgasını vurmuştur. Yazıldığı günden beri defalarca filmlere, oyunlara konu olan bu karakter, insanın en çapraşık durumlarından birini kara mizahla yüklü bir dille anlatır. Otorite ile doğru kavramı arasında sıkışıp kalan, doğruculuğundan ödün vermemek için çabaladıkça daha çözümsüz durumlara düşen, bu arada gittikçe insanı anlamaktan uzaklaşıp salt ilkelerini savunan bireyin başına gelenlerin acıklı bir güldürüsüdür Murtaza'nın öyküsü. Türk edebiyatının en önemli klasiklerinden biri olan Murtaza, her okurun mutlaka okuması gereken bir kitap.
    Kazım Koyuncu

esra61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

elif şafak'ın ''İSKENDER'' adlı kitabını okudum ama beklediğim düzeyde kaliteli değildi...

İSKENDER PALA'NIN ''OD'' adlı kitabı bence mutlaka okunmalı.Yunus emreyi daha yakından yaşamayı anlamayı anlatan muhteşem bir kitap mutlaka okunmalı

Nereden
    İngiltere

En Son Yürekler Ölür - Canan Tan

Bu kez yazar, aşk’ın yanı sıra organ nakli konusuna da dokundurmuş kalemini. Yaşamla ölümün kıyasıya savaştığı yol ayrımında ge-çen çarpıcı bir öykü. Yanı başımızda yaşanıyormuşçasına gerçek...

Kitap'da organ nakli ile ilgili güzel bilgiler bulucaksınız. Dili çok yalın ve sürekliyici bir roman. Hatta bazı bölümlerde göz yaşlarınıza engel olamayabilirsiniz.
    Kazım Koyuncu

Nereden
    İngiltere

Mutluluk - Zülfü Livaneli

Günümüz Türkiye'sinde ki doğu ve batı uçurumunun ele alındığı bir roman. 3 farklı karakterin yaşamları ayrı ayrı ele alınıyor ve romanın sonlarına doğru ortak bir paydada buluşturuluyor. Dili ve kurgusu güzel, tavsiye edeceğim bir kitap. Ayrıca filmi de varmış izlemediğim için kıyas yapamayacağım.
    Kazım Koyuncu

Nereden
    İstanbul

Alıntı İdris Toksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    john naisbitt den megatrends adlı kitap ve murat toktamışoğlu dan kot pantolonlu yönetici adlı kitap lazım bana yüksek lisans dersim için. hiçbir yerde bulamadım. elinde olan var mıdır bu kitaplardan?
    Bende var diyeceğim ama çoook geç olmuş

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mustafa Armağan'ın Kızıl Pençe kitabını okuyorum şu anda.
    Kazım Karabekir'in günlüklerinden derlenmiş bir kitap.
    Oldukça iddialı.
    Özkan SÜMER

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)