Sayfa 87 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 37 77 85 86 87 88 89 97 137 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,151 ile 2,175 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı exuu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben beğendim bu kitabı.Bahsettiğiniz karamsar tablo Hakan Günday'ın genel tavrı.Okuduğum bütün kitaplarında var.Benim dikkatimi çeken kitabı beğenmeyenler genelde askerliğini yapmış olanlar.O yüzden zevk almak için askerlikten önce okunmasını tavsiye ederim.
    Görüşlerinize 2 yönden katılamayacağım.....

1- Hayatında hiç aşık olmamış bir adama aşkla ilgili ne kadar kitap okutursanız anlayacağı şeyler çok sınırlıdır.... Bu kitapta askerlikle ilgili askerliğini yapmayanlar anlayamayacağı türden bilgiler var... O yüzden anlaşılırlığı sınırlı kalır diye düşünüyorum...

2- Askerliğini yapmamış insanlarda karamsarlığı körükleyebilecek ifadeler var.... Yani bir kitaptan ne kadar etkilenilebilir diye düşünür insan ama oranın havasını solumayanlar için ekstra olumsuz motivasyona neden olabilir.....

Askerliğini yapanların beğenmemesini gerçekle kitap arasındaki benzerliklerin fazla olmamasına ya da kötü anıları hatırlatmasına bağlıyorum siz nasıl düşünürsünüz bilmiyorum....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Trabzon

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Askerliğini yapanların beğenmemesini gerçekle kitap arasındaki benzerliklerin fazla olmamasına ya da kötü anıları hatırlatmasına bağlıyorum siz nasıl düşünürsünüz bilmiyorum....
    Bende öyle düşünüyorum.Kötü anılar kitaptan alınan zevki azaltıyor olabilir.o yüzden askerlikten önce okuyup,zevk alınmalı

Tascaynar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Paulo Coelho-Elif

Hem Coelho'nun kitabı olması hem yaşadığı bir olayı anlatması hem de romanında bir Türk kızından bahsetmesinden dolayı hemen aldım okudum ancak fazla beklenti içine girdiğimden olsa gerek kitabı beğenmedim.Okuyacak arkadaşların büyük beklentilerle okumaması gerektiğini düşünüyorum.
    Oblomov'un Hırkası

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

İskender Palanın geçmişte çok acılar yaşanan bir dönemi anlattığı İki Darbe Arasında isimli hatıra kitabına başladım....

Bazı olayları içinde yaşayanlar daha iyi algılayıp daha güzel yorumlarla bize aktarabilirler... Hele bu oalyları yaşayan İskender Pala gibi bir dil üstadı olunca daha fazla meraklanıyor insan....

Yani ordudan ihraç eidlmesine üzülsemde Türk Edebiyatı açısından çok önemli bir isim olması sebebiyle "böylesi daha hayırlı olmuş" demekle birlikte bu çekilen acıları mazur gösterecek bir durum değil doğal olarak.....

Neyse yorumlarımı kitabı bitirince siz değerli arkadaşlarımla paylaşıcam inşallah....

-Samet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İskender Palanın geçmişte çok acılar yaşanan bir dönemi anlattığı İki Darbe Arasında isimli hatıra kitabına başladım....

Bazı olayları içinde yaşayanlar daha iyi algılayıp daha güzel yorumlarla bize aktarabilirler... Hele bu oalyları yaşayan İskender Pala gibi bir dil üstadı olunca daha fazla meraklanıyor insan....

Yani ordudan ihraç eidlmesine üzülsemde Türk Edebiyatı açısından çok önemli bir isim olması sebebiyle "böylesi daha hayırlı olmuş" demekle birlikte bu çekilen acıları mazur gösterecek bir durum değil doğal olarak.....

Neyse yorumlarımı kitabı bitirince siz değerli arkadaşlarımla paylaşıcam inşallah....

Ben de okudum abi , bence de okunması gereken bir kitap ,

Tabi kişiden kişiye değişebilir de ...
    "We are here to preserve democracy , not to practice it."

Trabzonspor Kongre Üyesi

Hamdi Karamahmutoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Merhabalar,
    Edebiyatla bu kadar ilgili arkadaşlar görmek çok sevindirici.
    Şu an Taht Oyunları (Malum Game of Thrones dizisinin uyarlandığı kitap) isimli kitabı okuyorum.
    Sürükleyici, bir o kadar da süprizlerle dolu bir seri.
    +
    Hakan Günday'ın tüm kitapları kütüphanemi süslüyor, Az hariç hepsini okudum.
    Tüm kitaplarını okuyanlar farkedecektir ki, Hakan Günday günümüzde popüler olan Yeraltı Edebiyatı üzerinde hatırı sayılır bir etkisi var.
    Bu akımın beslendiği şey bu yazım tarzı.
    Bardağın boş tarafına bakan bir eserden optimist olmak beklenemez bana göre.
    Kaldı ki, en kaliteli kitabını yani Kinyas ve Kayra'yı yazmaya 17 yaşında başlayan bir yazar için özellikle hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinmişken hayatı pozitif yönleriyle ele alan kitaplar yazmak biraz garip durabilirdi.
    Önemli bir eksikliği neredeyse tek başına doldurmaya çalışıyor Hakan Günday, özellikle son kitabında biraz daha işin kazanç kısmını ön plana çıkarmasına rağmen, edebiyata farklı bir açıdan bakmak isteyen herkese şiddetle tavsiye ederim.
    ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam!'' Dozer CEMİL

sefayasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

neredeyse 5 aydır kitap almadım elime en son agatha christie beklenmeyen misafiri alıp okumuştum. kesinlikle tavsiye edebilirim güzel kitap. kaç kere ters köşe olduğumu unuttum şahsen.

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2 Darbe Arasında kitabını askerde acemilik döneminin son günlerinde okumuştum.

Kişisel fikrim çok da abartılacak bir kitap değil.
    Özkan SÜMER

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bende en son Milli Mücadelede Trabzonu okudum Dr Sabahattin Özelin ben gayet iyi buldum kitabı Enver Paşa ve bolşevik propogandası Kuvayi milliye Osman Ağa ve o dönemle ilgili Nutuk Askeri arşivlerden ve o günün gazetelerinden yararlanarak yazılmış bir kitap mesela Yunan başbakanı Venizelosun Paris Konferansında Trabzonu Ermenilere bırakmasından Wilsonun çizdiği sınırda aynı şekilde ermenilere bıraklıması karadeniz rumlarının buna karşı çıkması Enver Paşanı Sarıkamış Harekatında kışlık giyecekleri Trabzona yollamak için gönderdiği gemilerin Zonguldakta Rusların batırmaları Rus ordusundaki Türk ve Müslüman asıllı askerlerin bizlere silah yardımında bulunması Rusların Gülbahar Hatun Türbesinin altını üstüne getirmesi vb Trabzonun Kurtuluş Savaşı yıllarındaki dönemini merak edenlere tavsiye ederim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

İki Darbe Arasında- İskender Pala

Üzülerek söze başlamam gerekiyor sanırım. Maalesef geçmişimizle aramızda köprü yıkılmış durumda. O muhteşem medeniyet o harikuleda söz sanatlarını ne yazıkki bir çoğumuz anlayamıyoruz... Oysa bir beyitiyle sayfalar dolusu anlam çıkarılabilecek eserlerimiz mevcut eskilerimizde...

İşte yıkılan köprüleri onarmaya çalışan 50 civarı eseriyle bu konuda önemli adımlar atan Üstad İskender Pala hiçte alışık olmadığımız bir eseriyle karşımızda...

O derin anlamlar yok bu kitapta..... Derin acılar almış bunun yerini....Leylanının Mecnunu yok görevini yapmaya çalışan birinin hayal kırıklıkları var.....

Evet İskender Pala'nın asker olduğnu Binbaşı rütbesine kadar çıktığını ve emekliliğinin dolmasına 5 ay varken 28 Şubat post modern darbesi ile görevinden uzaklaştırıldığını ne yazıkki bende yeni öğrendim....

Aslında ilk aklıma gelen " Böylesi daha hayırlı oldu " demekti içimden ama bu Üstadın çektiği sıkıntılara mazeret olmamalıydı...Böyle bilimsel çalışmalar yapan bir insan sırf muhafazakar görüşü nedeniyle böyle dışlanmamalıydı....

Oysa kişilerin bireysel yeteneklerinden yararlanmayı bilsek , Mehmet Akif'in ifadesiyle " kafamızın üstüyle değilde içiyle uğraşılsa " eminimki çok daha güzel yerlerde olabilirdik...Belki bazı simgeler bazıları tarafından politize edilmiş siyasi simge olarak kullanılmış olabilir. Ancak bunu toplumun hemen hepsine maletmeyi kurunun yanında yaşlar yanar hesabıyla yaşlarında çoğunu yakmayı mazeret olarak göstermemeliydi...

Sonuç olarak çok acılar çekildi.... Üstad gibibir çok insan haketmedikleri acıların içine sürüldüler.... Bu kitapta bir nebze onları anlatıyor...

Yukarıda bir arkadaş çok hoşlanmadığını belirtmiş... Evet edebi bir eser değil bu söz sanatları yok.. Hatta bir çok yerinde rahatsız olacağımız ifadeler de var.... Hele gerçek insanların olmasıda olayları daha etkili yaşamamaıza nedne oluyor....

Üstad bu olayları yaşarken hep ümitvar olmuş... Hep içinde güzel şeyler olacağına dair umut taşımış.... Onu en çok yaralayanda zor günlerinde etrafında neredeyse kimsenin olmamasıymış... Gerçekten gerçek dostlarımızı kötü günümüzde yanımızda görebiliyoruz maalesef....

Güzel dersler çıkardım , yakın geçmişte yaşanan acıları bir kere daha gördüm.. Benimde meslek liseli olarak hakkımın yenildiği bu devirleri bir kere daha yaşadım...

Sonuç olarak acı dolu keder dolu ama gerçek anılar bunlar.....Okursunuz okumazsınız onu bilmem....Ama yazılmak için maalesef gerekli bir kitaptı bu.....

Okumaya başladığı yeni kitap Ermeni Tehciri - Yusuf Halaçoğlu isimli kitap bitirince görüşlerimi paylaşacağım.....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Ermeni Tehciri - Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu

Türk Tarih Kurumuna uzun yıllar başkanlık eden ve tarih konusunda makale , kitap kitap gibi sayısız eser veren Hocamızın çok su kaldıran Ermeni Tehciri ile ilgli eseri....

Ne kadar acıdırki art niyetli insnaların "Ermenileri katlettiniz" dediklerinde söyleyebileceğimiz tek argümanımız " Onlar bizi öldürdü bizde onları " ından başka söyleyecekbir şeyimiz yok... Çünkü okumuyoruz , araştırmıyoruz ve eserlerüretmiyoruz. Sadece " Biz böyle şeyler yapmayız " deyip duruoruz....

Ermeni meselesi çok su kaldıran bir mesele ve hocamız bir çok noktada bizi andınlatıyor....Çok geniş kapsamlı olmasada kaba hatlarıyla meseleyi anlayabiliyoruz....

Tehcirle ilgili ilginç anektodlar :

- Ermenilerin 1. Dünya Savaşındaki menfi davranışları nedeniyle zorunlu olarak yapılmıştır...

- Osmanlı Devleti kendine bağlı olan ve müslümanlığı seçip isyana başvurmayan Ermenilerin sayısı hiçte azımsanmayacak kadardır..

- Tehcire tabi tutulan bütün Ermeniler yaklaşık 500 bin kişidir. 1,5 milyon kişi katlettildi gibi sözlerin hiç bir mantıklı açıklaması yoktur. Tarihsel belgelerde bubu ispat etmekedir..

- Yaklaşık 10 bin Ermeni Kürt çetelerinin ve bazıbozukluğun neden olduğu karışıklarda ölmüş. 25-30 kadarıda o dönemde toplu ölümlere nedne olan tifo gibi hastalılar sonucu ölmüştür..

- Osmanlı Devleti kıt kaynakları içinde tehcirin sağlıklı biçimde yapılmasına azami ihtimam göstermiştir.

- Yaklaşık 50 bin ermeninin Amerika ya da batıya göç ettiği düşünülmektedir...

Bu ve bunun gibi anektodlarla tarih bilincimizi anlatması açısından herkesin okuması gerekli eserler kategorisinde sayoyorum bu kitabı....

Sıradaki kitabıma daha karar vermedim.... Ama Turgut Özakmanın Cumhuriyet serisinin ilk kitabını daha önce okumuştum ikincisini okuyacağım diye düşünüyorum....

Mehmet Ç. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sibel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak etmeBen daha bitirmedim Bitirmeye niyetim yok
    Neden??

Oku oku... NDND'ye gelince pat diye bitiyor zaten

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Kusursuz Tuzak-Lısa Gardner
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Nereden
    Trabzon

Alıntı Mehmet Ç. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden??

Oku oku... NDND'ye gelince pat diye bitiyor zaten
    Ara ara okuyorum.Sondan başladım zaten Ama bitmek üzere Oku oku da,bir sor bakalım kaldırabiliyor musun bir kere de...

Mehmet Ç. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sibel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ara ara okuyorum.Sondan başladım zaten Ama bitmek üzere Oku oku da,bir sor bakalım kaldırabiliyor musun bir kere de...

Gazete'yi bende sondan baslarim okumayada, Kitap'i sondan okumaya baslayani ilk kez duyuyorum

Madem israr ettin sorum, kaldirabiliyor musun?

Hatim edecen bu gidisle kitapi (Bitirmenin rahatliylan yaziyorum bunu)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    DNA-TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu akşam kardeşim bir kitap hediye etti.
    ''aklından bir sayı tut'' en kısa zamanda yazarım buraya.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Uzun zamandır okuduğum eserleri paylaşamadım. Arasında önemli gördüğüm bir tanesi var ki, onu es geçmeyeyim.
    F. Georgeon - Türk Milliyetçiliğinin Kökenleri / Yusuf Akçura

http://www.kitapyurdu.com/kitap/defa...31&sa=85810279

İlgilenenler bilir, Tanzimat sonrası üç ana fikir akımı vardır: Osmanlıcılık (Batıcılık olarak da algılanabilir) - İslamcılık - Türkçülük.

Türkçülük derinlere inildiğinde birden fazla koldan besleniyordu. Kuzeyden yani Rusya'daki Türkler bunun bir koluydu: Gaspıralı İsmail, Yusuf Akçura, Hüseyinzade Ali Beğ gibi...

Ziya Gökalp, Ömer Seyfettin, Mehmet Emin ise Anadolu ve Balkan coğrafyasının sesi idi.

Sorun büyüktü, imparatorluk yıkılmak üzeriydi. Çare aranıyordu. Milliyetçi aydınların genel söylemleri bir olsa da, detaylar da farklılıklar vardı.

Ziya Gökalp ekolü olarak bilinen tarih ile Akçura tarihi bazı yerlerde karşı karşıya gelir. Bu; zıtlık, ayrılık anlamı taşımaz. Etkilenme ve yorumlama yönteminde gözlemlenir.

Akçura'nın kendi eserlerini inceleme şansım olmuştu (Üç Tarz-ı Siyaset, Türkçülük).

Bu kez onu başkasından, F. Georgeon'dan okudum.

Tarihe ışık tutmasının yanı sıra Akçura'nın hayatına da yer vermiş.

İlgilenenlere tavsiye ederim.

Şimdi başladığım eser ise Nergishan Tekin'in Türklük ve Alevilik - Bektaşilik kitabı.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=576391

Madımak ve Başbağlar gibi aklın almadığı olaylar yaşandı bu ülkede. Ortada bir kandırmaca var. Bunun derinlemesine analizi için tavsiye üzerine edindiğim bu detaylı çalışmayı bitirince açıklamaya çalışırım.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (09.07.2011 Saat 10:46 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Murat KARAKURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Alıntı DNA-TS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu akşam kardeşim bir kitap hediye etti.
    ''aklından bir sayı tut'' en kısa zamanda yazarım buraya.
    Bende bu kitap için uğramıştım başlığa kitabın yarısındayım.....ben çok beğendim sürükleyici bırakamıyorum elimden okumaya başladıktan sonra..

Cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Stephen King ve Dan Brown'dan sonra Harlan Coben'in kitaplarına başladım, hepsi mükemmel kurgulanmış olaylar

Kimseye söyleme kitabı Ne le dis a pérsonne adıyla sinemaya da aktarılmış henüz izlemedim ama imdb puanı iyi

http://www.imdb.com/title/tt0362225/
    Konu Cengiz tarafından (21.07.2011 Saat 01:12 ) değiştirilmiştir.
    7
    Cngz_61

Nereden
    Erzurum

DUBLİN MERKEZİ DOĞUM HASTANESİ’nin koridorlarında bir katil dolaşmaktadır.

Genç bir laboratuar asistanı, çalışma odasında vahşice öldürülmüş olarak bulunur. Olayın tek kanıtı da, kadının boğazına saplanmış olarak bulunan kanlar içindeki neşterdir. Hastanede yürütülen soruşturma da hasta personelinin kendi konumlarını korumak için sessizliğe bürünmesiyle iyice çıkmaza sürüklenir. Katilin hastane personelinden biri olduğunu anlayan dedektif Hamilton da iz sürmeye başlar ancak bir anda o da kurbanlar listesine ekleniverir.

Aynı hafta içinde, nice zorluklarla dolu bir tedavi sürecinden sonra aynı hastanede doğan, çok zengin bir iş adamına ait bebek, fidye için kaçırılır.

Bu iki olayın birbirine bağlandığı hastanede siyasal çıkarlar da birbirine girer, tartışmalar başlar ve kavgalar yaşanır ama katil durmaz. Çocuğun kaçırılması üzerine gündemin hareketlendiği günlere, bir de katilin diğer kurbanı eklenir ve iş çığırından çıkar.

Acaba Hamilton doğru kişiyi, zamanında durdurabilecek midir? Polis, kaçırılan ve sağlık durumu hiç de iyi olmayan bebeği çok geç olmadan bulabilecek midir? Her hastanın, her hastane görevlisinin kabusu şimdi gerçek olmakta. Bu olay nasıl çözülecek!..

Son satırına kadar heyecanla okuyacağınız, gerilimin doruklarında gezinirken insanlığınızı da hatırlayacağınız inanılmaz bir roman.

"Hannibal Lecter kadar kötü bir katil... Daha hızlı, daha öfkeli ve daha enerjik."

Irish Times

"Korktuğunuzu saklayamayacağınız kadar gerçekçi yazılmış bir hikâye bu!"

GQ

"İnsanların neşterden korkması için bir sebepleri daha var şimdi. Üstelik yine bir doktorun ellerinde... Tek kelimeyle harika bir korku romanı."

Sunday Times

"Gerçek olabilecek iki olayın enfes bir biçimde buluşturulmasıyla kotarılmış, akla sığmayan ayrıntılarla örülü, ürkütücü bir roman. Korku duygusunu içinizde hissedeceksiniz. Harika!"

kitapların arka kısımlarındaki reklamvari yazılar genelde bana kandırmaca gibi gelir, bu kitap öyle değil ama
    imkanınız olursa şiddetle tavsiye ederim
    7
    Cngz_61

Nereden
    Erzurum

Cell
    Günlük yaşamın vazgeçilmezi olan cep telefonları hayatımızı kolaylaştıran bir araç mı, yoksa kıyametin habercisi mi?

Ekim ayının sıradan bir günüydü. Borsa 10.140 seviyesinde, uçaklarsa normal seferlerine devam ediyorlardı. Boston’da Boylston Caddesi’nde sevinçten adeta uçarcasına yürüyen Clayton Riddell içinse hayat çok daha mutlu ve umut vericiydi. İyi bir çizgi roman anlaşması yapmış, geleceğin umut dolu kapıları artık önünde açıl-maya başlamıştı.
    Ancak, her şey bir anda olup bitti. Tahribatın nedeni, herkesin cep telefonlarından yayılan ve sonradan Frekans adıyla anılacak olan fenomendi. Clay ve bu faciadan canını kurtaran birkaç kişi, ken-dilerini medeniyetin zifir karanlık çağında, etraflarını saran kaos ve inanılmaz bir katliamın içinde bulurlar. Frekans yüzünden insanlar akıldan yoksun bir sürüye dönüşürler. Ve onlar için evrim başlar...
    Yalnızca Amerika’da 193.000.000 cep telefonu vardır. Zaten kimin yok ki? Stephen King’in dile getirdiği bu ilginç, tüyler ür-pertici ve büyüleyici roman yalnızca "Şimdi beni duyuyor musun?" sorusunu sormakla kalmıyor, cep telefonlarının neden olduğu tüm olumsuzlukları intikam alırcasına gözler önüne seriyor

Stephen King'in ilk okuduğum ve en çok beğendiğim kitabı
    7
    Cngz_61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

iskender Pala-Kahve Molası

Üstad yine deneme türündeki eseriyle karşımızda....

Hoşça okunabilen asla sıkmayan tarihimizle ilgili değişik konulardan değişik anektodlarla bazen bilgi veren bazen mizahi öğeleriyle tebessüm ettiren bir eser....

Geçmişimiz dryalara sığmayan bir hazine bizse tabiri caizse bunun ancak damlalarını görebiliyoruz.....

Alın sıkılmadan okuyun benim gibi bir çok satırında altını çizip ayrı bir yerlere yazın....

Nereden
    Trabzon

Alıntı Mehmet Ç. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gazete'yi bende sondan baslarim okumayada, Kitap'i sondan okumaya baslayani ilk kez duyuyorum

Madem israr ettin sorum, kaldirabiliyor musun?

Hatim edecen bu gidisle kitapi (Bitirmenin rahatliylan yaziyorum bunu)
    Cevap biraz geç oldu ama neyseÖnce sonunu okudum kitabın.
    Tabii ki kitap sondan okunur mu ççç Okunmaz.Bu bir ilkti.
    Kaldıramıyorum malesef.Her cümleye ağlamak geliyor içimden.
    Ben dayanamıyorum böyle şeylere,napalım.

ApoCaN28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sunay Akın - Ay Hırsızı

Sunay Akın yeni kitabı Ay Hırsızı’nda gözünü Ay’a dikiyor ve bir arkeoloğun sabrıyla kazıyor insanlığın ortak birikiminin üzerine çöken tozu toprağı… Ortaya çıkardığı bilgiyi şair duyarlığıyla ilmek ilmek dokuyor ve okurunu hayrete düşürecek öyküler bir bir diziliyor karşımıza.

Cervantes ve Mimar Sinan hangi caminin inşaatında buluştu?.. Enver Paşa’nın uçağı kaç kez düştü?.. Piri Reis’in haritası Topkapı Sarayı’nda nasıl bulundu?.. İstanbul Boğazı’nı yürüyerek geçen Attila Hülagü’nün sırrı neydi? 157 yıl yaşayan Zaro Ağa’nın Amerika seferi… Atatürk neden hiç uçağa binmedi?..

Kesinlikle okunması gereken harika bir kitap , içerisinde gerçek öyküler ve bazı yaşamların bilinmeyen yönleri fevkalade bir Sunay Akın yorumu ile anlatılmış . =)
    " Hayatının anlamı senin bakış açında gizlidir. "

esra61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

bende şu sıralar iskender pala'nın KATRE-İ MATEM adlı kitabını okuyorum.güzel bir kitap ilk başlarda sıkılmıştım ama devam edince güzel bir kitap.okunması gereken kitaplardan biri...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)