Sayfa 73 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 23 63 71 72 73 74 75 83 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 1,801 ile 1,825 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Gökhan KAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Elimdeki kitap bitmeden yenisin aldım bile..Murat Duman'ın Fatih kitabı..

Mario Alberto Kempes - El Matador

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Gökhan KAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elimdeki kitap bitmeden yenisin aldım bile..Murat Duman'ın Fatih kitabı..

Size başka bir Fatih Sultan Mehmet kitabı tavsiye ederim:

FATİH ve FETİH OLAYI ( L. Panos DABAĞYAN)...

Kum Saati'nden çıkmıştı.

Akıcı bir dili var yazarın, gerçi konu Sultan Fatih olunca insan bir sayfa sonrasını merak ediyor zaten.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bugün okuduğum kitap:

Yakın dönemde kültür ve bilim sahalarında onun gibi iz bırakanı neredeyse yok.

Gerçek bir TÜRK aydını.

Rahmetli Prof. Dr. Erol GÜNGÖR'den "Türk Kültürü ve Milliyetçilik".

Toplumbilimin ülkemizdeki öncülerinden Prof. Dr. Mümtaz TURHAN'ın yolundan giden GÜNGÖR Hoca'nın en öenmli eserlerinden.

Yazar, Türk Milliyetçiliği fikrinin, bir aidiyet ve kültür meselesi olduğunu savunuyor. Bu temel üzerinde, basit terimlerin açıklamalarını ve aralarındaki ince detayları açıklığa kavuşturuyor (Millet nedir, halk nedir... gibi).

İlgilenenlere şiddetle tavsiye edilir.

Ötüken Neşriyat tarafından basılmıştır.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Murat SİSMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ayyildiz Team Görünmeyen Kahramanlar Adlı Kitabı Okumanızı Tavsiye Ederim
    Kitap Hakkında
    sanal alemin gorunmeyen kahramanlarini anlatmaktadir.bir çok sahte hack sitesinin belgelerle, sahtekarliklarini anlatmaktadir.kitap icinde sanal alemde donen herseyi goreceksiniz
    Kitap, sehit kardesi Ruzgarin Efendisi KAHRAMAN ismindeki ayyildiz tim admini tarafindan yazilmistir.Kitapin icersinde real gercek hayattanda konular mevcuttur
    Kitabi bir kac hafta içinde Türkiyedeki Tüm kitapcilarda bulabileceksiniz
    kitap çiktiginda tv ve gazetelerden mutlaka duyacaksiniz
    Liverpool FC Trabzonspor
    Steven Gerrard

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

TÜRK DİLİ üzerine yazılmış onlarca keyifli makalenin yer aldığı kitap:

"Türkçe'nin Sırları" Nihad Sami BANARLI

Dilimizin zenginliği, ahengi, sedası...

Ancak uydurmacılık hareketinin yarattığı tahribat...

Hoca diyor ki: "Bir milletin ataları, asırlarca o kelimelerle doymuş; onlarla düşünmüş, birbirlerini ve evlatlarını o kelimelerle sevmiş ve bu kelimeleri tamamiyle milli bir sanatla işleyip TÜRK yapmışsa, evlatlar artık o kelimelere düşman kesilemezler."

Kubbealtı Neşriyat'tan çıkan bu eseri eşsiz dilimiz üzerine düşünenlere tavsiye ederim.

Nihal Ayvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dostluklar; renk, ırk, dil ve dinde değil, yürekte filizlenir, kök salar!

Demir ile Vasili… Biri Türk, diğeri Rum iki kan kardeş. 1900'lü yılların başında, Türk, Rum ve Ermenilerin huzur içinde bir arada bulundukları Trabzon'un bir köyünde yaşamaktadırlar…

Altmışlı yaşlarına merdiven dayadıklarında, ardı ardına gelen olaylar ve topraklarının komşu bir devlet tarafında işgal edilmesi sonucunda hayatları alt üst olur, düzenleri bozulur. Akıllara ziyan kavga ve çekişmeler içinde bulurlar kendilerini. Bunlara direnirken tek silahları, yıkılmaz dostluklarıdır. Acıya, zulme ve kadere bu sayede meydan okurlar.

Birinci Dünya Savaşı'ndan tehcire, işgal altındaki Trabzon'a, muhacirliğe, Rus Devrimine, İstanbul ve İzmir'in işgaline ve Kurtuluş Savaşı'na uzanan bir Karadeniz hikâyesi. Karadeniz gibi coşkulu, dalgalı, heyecanlı…

Elimden bırakamadığım bir kitap oldu gerçekten.
    İlk olarak 1.dünya savaşı sırasında Trabzon'daki ve doğu karadenizdeki Türklerin yaşadıklarını ve Rus işgalini anlatıyor.
    İşgal öncesi Rum,Ermeni Ve Türk'ler beraber yaşıyorlardı.
    Türk kadınların tarlalarda çalışırken birbirlerine söyledikleri türkülerden bir örnek;

"Yavuz geliyi Yavuz
    Denizi yara yara
    Alacağum kiz seni
    Başuna vura vura.."

Karadeniz şarkılarında duyduğumuz bu satılardaki "Yavuz" Osmanlı'nın 1.Dünya savaşına girmesine sebep olan geminin ismiydi..

Kitabın bazı kısımları zaman zaman güldürüyor okuyucuyu, bazen de duygulandırıyor..

"Kimsenin anlam veremediği gümbürtüleri,köye çıkan patikanın tepesindeyken görmüştüm,koşarak çarşıya inerken bağırdım:
    -Trabizan bombarduman ediliyi..Trabizan bombarduman ediliyi..."

"Of'un dort bi yani meteris
    Meteristen telli kurşun ataruz
    Uç kardaşuz,biz orduya yeteruz
    Kafir Urus,yaktun yiktun evumi...."

"Yaver uzun ve süslü cümleler kurmak yerine,hiç teklememek için konuşmayı kısa kesti.
    -Trabzon düştü...
    Hışımla geriye döndü padişah.
    Vah Vah;dedi usulca..
    Gözünden aşağı süzülen damlalar sakalını ıslatıyordu"...

Okurken o anları yaşıyor gibi oluyorsunuz,herkese tavsiye ediyorum..
    Yeterki ONUR'suz
    olmasın
    aŞk
    !

Mustafa Önder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Nihayet Franz Kafka serisine de başladım.
    DAVA ve DÖNÜŞİM'Ü daha önceden okumuştum. Ancak diğer kitaplarını bugün itibarıyle okumaya başladım.
    yaşamım buymuş meğer... sufle vermek ve unutulmak. madam! christian bir akşam balkonda sizinle konuşmuştu, hatırlar mısınız? tüm yaşamım bu... ben karanlık bir köşeye çekilmiş gizlenirken, başkaları şöhretin busesini topluyordu. ve son nefesimde şunu söylüyorum. "moliere bir dahiyse, christian da güzeldi..."Cyrano De Bergerac

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bir kaç hafta önce seminere gitmeden önce okumak için " Hayatınızı değiştirecek Sözler Ve Öyküler" isimli kitap almıştım. Ucuz fiyatı kadar ( 5tl) değişik öykülerden oluşması nedeniyle yolda okurum dedim ve aldım....

Seminer boyu pek okuyamadım. Ama uçakta gelirken neredeyse 350 sayfalık kitabın tamamını bitirdim. Bir çok sözün ve olayın altını daha sonra yazmak için kurşun kalemle çizmek zorunda kaldım.....

Sonuç olarak uzun yazılan yazılardan sıkılanlar için , güzel bir kitap olduğunu söyleyebilirim.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Bursa

Piri Reis'in hazineleri ismli kitapı sonunda bitirdim. Yazar bazı iddaalarda bulunmuş. Piri Reisin haritasının Güney Amerika bölümüyle diğer tarafta yazılan yazıların aynı kalemden ve aynı yazı stiliyle yazılmadığını söylüyor. Araştırılması için çok uğraşmş ama sürekli engel çıkmış önüne. Güney Amerika bölümünde bazı bilginlerden yardım aldığı yazılmış. Colomb ve diğerleri gibi..Sahtekarlık var diyor. Daha da bir çok şey var bence okuyun. Burada da kitap hakkında bilgiler var..

http://www.netpano.com/haber/1407/Pi...4%B1p/Hazinesi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Peri-Şan Güzeller

İskender Pala

Divan Edebiyatını ve Osmanlı medeniyetini bize tanıtmayı görev edinen Üstad İskender PALA ' nın bir kitabı... Verdiği konferanslardan derlenen iki kitaptan birisi bu kitap. ( Diğeri Peri-şan Gazeller) .

Osmanlı Medeniyetinden , dilinden çok naif anektodlar bulabileceksiniz. Osmanlı denilince bazılarının aklıma cahil , gönül ve sosyal dünyaları kısıtlı insanlar akla gelir. Oysa mezar taşına bile bir kültür kazandıran millettir Osmanlı.

Dikkat ederseniz mezar taşlarında bile Lale motifleri vardır. Kenarlarındada servi ağaçları. İkisininde derin tasavvufi anlamı olduğunu daha dün bir kaç gün öncesine kadar bilmiyordum. Gazeller var yanık bağırlardan gelen. İlahi ve beşeri aşkla yoğurulan...

Derin anlamları hissetmek, Osmanlının ne derece güzel bir medeniyete ve dile sahip olduğunu anlamak için bu tip kitaplar okunmalı... Seni seviyorum.. Sana Aşığım derken bile duygularımı yansıtamazken bir beyitte onlarca anlamı taşıtabilen üstadlar var.....

Aradığınız her şey var derde devadan gayrı.....

Nereden
    Bursa

Bana Moğollar la ilgili bir kitap önerebilirmisiniz ?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Leon CAHUN - "Asya Tarihine Giriş / Kökenlerden 1405'e, Türkler ve Moğollar"

Türkçesi: Sabit İnan KAYA

Baskısını bulabilir misin, bilmiyorum. Bendeki baskıyı yapan firma SEÇ Yayınları. Cağaloğlu'nda...

Bu kitap, Moğolları ve Türkleri anlatmakla kalmamış, 19. yüzyılın sonları ve 20. asrın başlarında doğan Türkçülük hareketine de yol göstermiştir. Birçok Türkçü aydın ( Ahmet Midhat Efendi, Ali Suavi, Süleyman Paşa, Yusuf Akçura gibi) bu eseri referans almıştır. Yahya Kemal de Paris'te bu eser üzerinde çalışmıştı.

Çok detaylı bir çalışmadır.

Nereden
    Bursa

Alıntı bigben Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leon CAHUN - "Asya Tarihine Giriş / Kökenlerden 1405'e, Türkler ve Moğollar"

Türkçesi: Sabit İnan KAYA

Baskısını bulabilir misin, bilmiyorum. Bendeki baskıyı yapan firma SEÇ Yayınları. Cağaloğlu'nda...

Bu kitap, Moğolları ve Türkleri anlatmakla kalmamış, 19. yüzyılın sonları ve 20. asrın başlarında doğan Türkçülük hareketine de yol göstermiştir. Birçok Türkçü aydın ( Ahmet Midhat Efendi, Ali Suavi, Süleyman Paşa, Yusuf Akçura gibi) bu eseri referans almıştır. Yahya Kemal de Paris'te bu eser üzerinde çalışmıştı.

Çok detaylı bir çalışmadır.
    Bursa'da bulabilecekmiyim bir araştırayım. Sağolasın..

Nereden
    Bursa

Benim kitaplığım yok alıcam ama nasıl alayım bilmiyorum. Geçenlerde bir yerde görmüştüm tv'de, parçaları birbirine geçmeli kendin kuruyorsun. Fiyatları nedir hiç bilmiyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Benim kitaplığım yok alıcam ama nasıl alayım bilmiyorum. Geçenlerde bir yerde görmüştüm tv'de, parçaları birbirine geçmeli kendin kuruyorsun. Fiyatları nedir hiç bilmiyorum.
    Koçtaşlarda ve Carrefourlarda 50 tl civarı 200 civarı kitabı alabilen 5 raflı güzel kitaplıklar var oraya bakabilirsin....

Ben bir tane aldım ama yetmedi bir tane daha almayı düşünüyorum......

Nereden
    Bursa

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koçtaşlarda ve Carrefourlarda 50 tl civarı 200 civarı kitabı alabilen 5 raflı güzel kitaplıklar var oraya bakabilirsin....

Ben bir tane aldım ama yetmedi bir tane daha almayı düşünüyorum......
    Sağolasın Faik abi Koçtaşa bakarım İkea'da da bulunur heralde. 8-9 aydır kitap okuyorum 25 kitap falan oldu. 200 kitap alabilen birkaç sene götürür beni.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Sağolasın Faik abi Koçtaşa bakarım İkea'da da bulunur heralde. 8-9 aydır kitap okuyorum 25 kitap falan oldu. 200 kitap alabilen birkaç sene götürür beni.
    Çok güzel gidiyorsun Gökhan....

Bende bu yıl için 50 kitap hedefi koydum kendime..... 13 tanesi bitti..... 37 tane kaldı inşallah bitireceğim......

Nereden
    Bursa

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel gidiyorsun Gökhan....

Bende bu yıl için 50 kitap hedefi koydum kendime..... 13 tanesi bitti..... 37 tane kaldı inşallah bitireceğim......
    Kitap okumanın bu kadar güzel bişey olduğunu bilmiyordum. Gerçekten çok zevk alıyorum. Kendimi geliştirmeme müthiş yardımcı oluyor. Keşke herkes okusa. Kitap okuma oranları çok düşük. Galiba Fransa'da kişiye yılda 21 kitap, Japonya'da 14 kitap düşüyormuş. Bizde ise yılda 6 kişiye 1 kitap düşüyormuş.

Yılda 50 kitap bana zor gibi ama 35 40'ı bulurum. Aslında okumaya başlarken hedef koymamıştım. Geçenlerde bir baktım 25 olmuş.

Nereden
    İstanbul

Hiç düzenli kitap okumuşluğum yoktur , okuldan performans ödevleri falan verilince okurdum genelde.
    Oturup baştan sona okuduğum tek kitap '' Bize Her Yer Trabzon ''dur belkide..

Birkaç gündür bu başlığı takip etmeye başladım ve okuma hevesi geldi birden. Burada önerilen bir kitapla başlamayı düşünüyorum öncelikle.
    Listemi yaptım yarın bir-iki tanesini almayı düşünüyorum ama yeni başlayacak biri olarak hangisini önce okumalıyım sizce ?

Yavuz-Kanuni-Alparslan-Muhafız-Kuşatma 1453-Türk Korkusu-Uçurtma Avcısı-Katrei Matem
    Hangisinden başlamalıyım ?

Nereden
    İstanbul

Uçurtma Avcısı ile başlayabilirsin. Tabi önce filmini izlemediysen.

Nereden
    Bursa

Alihan Muhafız ve Alparslan'ı sonraya bırak bence. Tarih kitabı okuyacaksan bence ilk önce Fatih, Yavuz, Kanuni gibi isimlerden başla. Yinede söyliyim yazdığın kitaplar içersinde en çok Uçurtma Avcısı etkiledi beni. Birde Katrei-Matem'in içindeki kısa kısa aşk hikayeleri var onlarda çok güzel.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Moğollar ve Cengizhan'la ilgili en kapsamlı ve detaylı kitap.
    "Muhayyel Hükümdarlığın İzinde" L.N.Gumilev'in kitabıdır.

Cengizhan'ın gerçek yüzünü görür, Türkler için ne büyük bir eşkıya ve katil olduğunu anlarsınız.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Nereden
    İstanbul

Alihan Muhafız ve Alparslan'ı sonraya bırak bence. Tarih kitabı okuyacaksan bence ilk önce Fatih, Yavuz, Kanuni gibi isimlerden başla. Yinede söyliyim yazdığın kitaplar içersinde en çok Uçurtma Avcısı etkiledi beni. Birde Katrei-Matem'in içindeki kısa kısa aşk hikayeleri var onlarda çok güzel.
    Zaten Yavuz'la başlamayı düşünüyordum abi sen de söyledikten sonra onu alacğım kesinlikle ilk olarak.

Daha sonra sırayla hepsini okurum artık..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Alihan Ertürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç düzenli kitap okumuşluğum yoktur , okuldan performans ödevleri falan verilince okurdum genelde.
    Oturup baştan sona okuduğum tek kitap '' Bize Her Yer Trabzon ''dur belkide..

Birkaç gündür bu başlığı takip etmeye başladım ve okuma hevesi geldi birden. Burada önerilen bir kitapla başlamayı düşünüyorum öncelikle.
    Listemi yaptım yarın bir-iki tanesini almayı düşünüyorum ama yeni başlayacak biri olarak hangisini önce okumalıyım sizce ?

Hangisinden başlamalıyım ?
    Kardeşim,

Nereden nasıl başlayacağına dair yorum yapamam, yalnız izin verirsen sana naçizane tavsiyem, (Fatih'i okuyacaksan) önce Arif Nihat ASYA'yı aramandır. Onun "Fetih Marşı" adlı destansı şiirini özümsemendir!

Ardından 1453'ü, tarihçi Levon Panos DABAĞYAN'ın "Fatih ve Fetih Olayı" isimli kitabından okumanı salık veririm.

Kolay gelsin...

Nereden
    Bursa

Şu sıralar ''Bozkırın Sırrı'' isimli kitabı okuyorum yarısına geldim harika gidiyor..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)