Sayfa 154 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 54 104 144 152 153 154 155 156 SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 3,826 ile 3,850 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Murat DÖNMEZ - 21. Yüzyılda İpek Yolu'nun Jeopolitik Yükselişi

https://www.astanayayinlari.com/akad...yukselisi-2021

Benim için yılın son kitabı bu oldu. "İpek Yolu" veya "Bir Kuşak - Bir Yol Projesi"ni elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Murat Dönmez'in genişletilmiş yüksek lisans tezini beğendim. Kapsamı belli. Karmaşık değil. Jeopolitik teoriler ile günümüz devletlerarası ilişkileri gözeterek hazırlanmış.

Konuya ilgi duyanlar için önerebilirim.

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2021 yılını 72 kitap ile bitirdim....

En beğendiğim kitap Zülfi Livaneli'nin " Son Ada" isimli kitabı.... ( herkese tavsiye ediyorum )

2022 yılı için ise bir sayı hedefi koymadım ama en az 50 farklı yazara ait kitaplar okumak niyetindeyim

tüm dostlara bol kitaplı çok okumalı günler diliyorum
    Faik Abi,

Senin nezdinde bu sayfada kıymetli öneriler sunan Trabzonsporlu dostlarımın yeni yılını kutlarım. Bugün gazetede gördüm; İhsan Oktay Anar'ın yeni kitabı çıkacakmış. Açıkçası daha önce kitaplarını okumadım fakat eleştirilerden takip etmeye çalışmıştım. Okuyacakların arasına eklersin belki... Epey övüyorlar.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kenan ÇARBOĞA - Korkutname

https://www.elipskitap.com.tr/urun/korkutname/

Yeni senenin ilk kitabı... Şair Çarboğa, Dede Korkut Hikayeleri'nden beşini kendi üslubuyla yazmış. Salur Kazan masallarını severim. Burla Hatun gibi karakterler hafızamın bir kenarında kalmıştır.

Bugün Prof. Dr. Ahmet B. Ercilasun da Oğuznameler üzerine yazmıştı: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/m...ir-496936h.htm

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat DÖNMEZ - 21. Yüzyılda İpek Yolu'nun Jeopolitik Yükselişi

https://www.astanayayinlari.com/akad...yukselisi-2021

Benim için yılın son kitabı bu oldu. "İpek Yolu" veya "Bir Kuşak - Bir Yol Projesi"ni elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Murat Dönmez'in genişletilmiş yüksek lisans tezini beğendim. Kapsamı belli. Karmaşık değil. Jeopolitik teoriler ile günümüz devletlerarası ilişkileri gözeterek hazırlanmış.

Konuya ilgi duyanlar için önerebilirim.

Faik Abi,

Senin nezdinde bu sayfada kıymetli öneriler sunan Trabzonsporlu dostlarımın yeni yılını kutlarım. Bugün gazetede gördüm; İhsan Oktay Anar'ın yeni kitabı çıkacakmış. Açıkçası daha önce kitaplarını okumadım fakat eleştirilerden takip etmeye çalışmıştım. Okuyacakların arasına eklersin belki... Epey övüyorlar.
    Yazdım listeye güzel kardeşim....

Bu sene daha değişik daha yoğun bir okuma programı yaptım eğer başarabilirsem tabi....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdım listeye güzel kardeşim....

Bu sene daha değişik daha yoğun bir okuma programı yaptım eğer başarabilirsem tabi....
    Evde her boş metrekareye kitaplık sipariş ediyorum. Ankara mobilya firmaları iki aydan önce sipariş sevk etmiyor. O arada okuyabildiğimi okuyorum. (:

*

Hasan Enver Paşa - Türklerin Menşeine Dair

https://www.otuken.com.tr/turklerin-menseine-dair
    Şimdi elimde ilginç bir çalışma var. Nazım Hikmet ile Oktay Rifat'ın dedesi Hasan Enver Paşa'nın makaleleri... Paşa'nın babası Mustafa Celalleddin Paşa, Polonya'dan gelip Osmanlı'da paşalığa yükselmişti ve hatta Türkçülüğün öncülerindendi. Hasan Enver de genellikle Türklük ile ilgili yazmış. İlginç tezleri var. Moğollar'dan giriyor, Yunanlardan çıkıyor. Erken Cumhuriyet dönemi kurucu kadrosu, bence Hasan Enver'in Dil ve Tarih teorilerinden etkilenmiş.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (07.01.2022 Saat 13:04 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Yeni yıla Sunay AKIN'ın Kırdığımız Oyuncaklar kitabı ile başladım.

Birbirinden güzel 40 hikayecik var içinde

Deneme tarzında
    Hikaye tadında
    Heyecanlı anlatımı
    Hümanist ve naif düşünceleri ile Sunay AKIN kitaplarını tüm dostlara tavsiye ediyorum....

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bazı kitap önerileri

Unuttuğum Bütün Akşamlar - Ethem Baran

Güzelliğini Gördükçe Ağlayasım Geliyor - Ethem Baran

Kırdaki Zambak ve Gökteki Kuş - Søren Kierkegaard

Köylüler Kodamanlar ve Bombalar - Hans Fallada

Aslan Asker Şvayk - Jaroslav Hašek
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Nereden
    Rize

Kurtuluş Dinçer - Kısaca Felsefe

Felsefeye başlangıç diyebileceğim bir kitap.
    Gayet açık anlatımlı ve öğretici bir bakış açısı.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Roni Margulies - Batı'nın Gördüğü Türk "The Terrible Turk"

http://www.everestyayinlari.com/kitap-detay.php?k=10803

Batı'nın genelde İslam, özelde Türk karşıtlığının haberlere, resmi metinlere, karikatürlere, reklamlara, ürünlere nasıl yansıdığını derlemiş Margulies.

Bir örnek:

Eklenti 12573
    Roni Margulies - Türk'ün Hizmetçisi / Türkiye'de Azınlık Olmak

https://www.everestyayinlari.com/kit...rgulies/393528

Geçen hafta eşim bir diziyi seyretmemi önerdi: Kulüp. Diziye ayırdığım vakte üzüldüm. Fakat listemdeki bir kitabı öne çekmeme sebep oldu.

Hayata farklı açılardan baktığımız Margulies'in azınlıklar üzerine yazdığı birçok yazıyı topladığı bu kitabı, daba önce üstte paylaştığımla birlikte öneririm.

Eleştirdiğim, itiraz ettiğim noktalar var. Onları bir kenara koydum, yazarı anlamaya çalıştım.

Bu arada kitap Everest'ten çıktı. Hani son dönemde Rus edebiyatı, İngiliz edebiyatı derken Türk diyemeyen yayıncılardan biri olan Everest. Gerçekten takılmıyorum böyle şeylere. Varsın demesin. Buraya girersem uzar gider. (:

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Elimdeki diğer kitap taze çalışma.

Nilüfer Erdem - Mizah Penceresinden Yunanistan'da Halk, Savaş ve Siyaset

https://www.otuken.com.tr/nilufer-er...vas-ve-siyaset

Nilüfer Hanım, üniversitede hocamdı. Çok sever ve sayarım. Kendileri aslında Elektronik Mühendisi. Sonradan tarih bilimi üzerine çalışıyor. Şimdilerde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdür Yardımcılığı görevine devam ediyor. Geçen yıl kapsamlı bir Batı Trakya Sempozyumu ve gezisi tertiplemişlerdi.

Kitabı merakla bekledim ve nihayet Ötüken yayımladı.
    Hocamın bir diğer kitabı...

Nilüfer ERDEM - Sorularla Karamanlılar | Anadolulu Ortodoks Türkler

https://www.otuken.com.tr/sorularla-karamanlilar

Önceki mesajda bahsettiğim Kulüp dizisinden sonra, bu kitabı tekrar okudum. Geçen hafta DW'nin Türkiye'deki azınlıklarla ilgili bir videosunu göndermişti arkadaşım. Keşke "Yunanistan'da Türk Olmak" gibi araştırma yapabilsek biz de.

Karamanlı meselesi az bilinen konulardan biri. Öğrenmek isteyenler için doyurucu bir çalışma olmuş.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yusfhan GÜZELSOY - Emperyalizme Karşı Ötüken Yazıları

https://www.alkayayinevi.com/urun/em...uken-yazilari/

Genelde gençlerin yazı vr kitaplarına mesafeli dururum. Yüzeysel olacağından çekinirim, referansla gelse de...

Fakat bu çalışmayı oldukça beğendim. Sloganlara hapsolmadan tarih ve jeopolitik ekseninde sağlam bir kitap olmuş.

*

Kenan EROĞLU - Ülkücü Hareketin Doktriner Eğitimi

https://www.yuzdeiki.com/kitap/ulkuc...-9786057466709

Ülkemizin yakın tarihinde yer etmiş bir siyasî hareketin, 1980 öncesindeki eğitim notlarını ilk elden sunan bir kitap. Yazar Eroğlu, Yozgat'tan Ankara'ya gelip bu eğitime katılmış. Tarih, dünya siyaseti, ekonomi, kültür, iletişim gibi konularda neredeyse lisans düzeyinde bir program hazırlanmış. Günümüzde partilerin siyaset okulları bu görevi yerine getiriyor. Seviye o noktada mı, tartışılır.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Ahmet Bican ERCİLASUN - Türkçülük Yazıları

https://www.bilgeyayincilik.com//kit...-9786257201131

Türkoloji'nin değerli isimlerinden Ercilasun Hoca'nın gazetede çıkan haftalık yazılarından Türkçülük ile ilgili olanları bir kitapta toplandı. Okurlar, yüzü aşkın yazıda Atsız'dan Peyami Bey'e, İlteriş'ten Atatürk'e seyehat ediyor.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Mehmed Emin YURDAKUL - Mustafa Kemal

https://www.otuken.com.tr/mustafa-kemal

Kitap, "Millî Şair" Mehmed Emin'in millî mücadele döneminde yazdığı düz yazı ve şiirlerden oluşuyor. Kuvvetli bir zekâ, akıcı bir üslup, yüksek duygu düzeyi ve ilginç teşbihlere süslü bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Çünkü Mehmed Emin'in daha önce rastlamadığım özelliğini keşfettim: Allah' ve O'nun adaletine isyan. Bu kadar inançlı bir yazarın Allah'a yakarışı ilgimi çekti. Türk Yurdu'nun emperyalistlerce çiğnenmesine, milletin zulüm görmesine Allah'ın müsaade etmesi şairin ilahî adalet anlayışına ters geliyor.

beratika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Anayurt Oteli - Yusuf Atılgan

Aslında konusu yer yer can sıkıcı bile olsa da yazarın uslübü çok ilginç. Olaylar, anlaticinin bilinçaltı okumaları gibi size aktariliyor; bu da kitabin anlasilmasini mesakkatli kiliyor. Bu uslubu denemek icin okunabilir.

Puslu Kitalar Atlasi - İhsan Oktay Anar

15. - 16. Yy İstanbulunda geciyor zannediyorum, yer yer mistik ogeler barindiran, isminin hakkini veren bir kitap. İsmindeki denizci maceralari izlenimini kitabi okurken de hissediyorsunuz. Tarihi arkaplanda gecen surukleyici roman severler icin okunulabilir.

Ezbere Yaşayanlar - Emrah Safa Gürkan

Sevdigim tarihcimizin yeni cikan populer kitabi. Ben "Bunu Herkes Bilir" kitabini daha cok sevsem de bu kitapda yazar daha cok tarihten sosyoloji ve psikoloji sinirlarina girmis. İnsanligin ortak aliskanliklarinin psikolojik ve sosyolojik tahlillerini yapmis. Keyifli bir yolculuk gibi kitap.

Barbar, Modern, Medeni - İbrahim Kalın

Medeniyet ve Modernite kavramlarına yogunlasan kitap, oncelikle bu kavramların materyalistler de dahil olmak uzere her turlu gorusten insanlarca tanimlanmasina yer verirken, eaha sonra İslam medeniyetince yorumlanmasina iniliyor. Medeniyet, yazarin da etkilendigi anlasilan hafif tasavvufi bir tasavvurla ele aliniyor.

Kısa Dünya Tarihi - Merry E. Wiesner - Hawks

Cok Turk ve Osmanli tarihi okudugumdan kitaplikta bu kitap ilgimi cekti ve okuyayim dedim. Keskin sinirlari olmayan belli basli caglar ile insanlik tarihini inceleyen kitap genel olarak bir bgi edinmenizi sagliyor ve ilave okuma onerileri de cok yararli gercekten. Ama dunyanin her bolgesinden bahsetme arzusu bazi onemli olaylarin bir iki cumle ile gecistirilmesine de sebep vermis.

Türk Dis Politikasi II - Baskin Oran

Benim gibi dis politika severler icin harika bir kitap. Zannediyorum ki Uluslararasi İliskiler ogrencilerinin de basucu kitabiymis. 1980 ile 2000 yillari arasindaki olaylari anlatiyor. Geleneksel Dis Politikanin guclu siyasi liderlikle degisime ugradigi ilk yillar, bunlarin zararlari ve geri donusum sureci aslinda bayagi bugunumuzu de anlatiyor. Kitap icerisindeki dipdipnotlar hariciye terimlerine genel yetkinlik sagliyor.
    Bordo Mavi bayrağım kanatlansın sonsuza.
    Genç, yaşlı, erkek, kadın; verdik omuz omuza.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Mehmet Fatih KÖKSAL - Savaşta Yavuz, Şiirde Selim (Yavuz Sultan Selim ve Şiirleri)

https://www.muhitkitap.com.tr/kitap/...selim-siirleri

Az zamanda çok işler başarmış bir padişahın hayatı ne yazık ki günümüz nesline doğru düzgün anlatılmamıştır. Köprüye adının verildiği dönemde çıkan tartışmalar yüzeyseldi. Koca Sultan'ın hayatı, ezberci tarih anlayışının hafızalara kazığı bir iki slogandan ibaret midir?

Cenk meydanında bir aslan, iç dünyasında ise mahcup bir aşık. Şiirlerine farklı kaynaklarda rastlamış olsam da ilk defa böyle toplu halde inceleme imkânı buldum.

Merak edenlere öneririm.

MetehanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Çok büyük umutlarla Turgut Uyar - Büyük Saat'i aldım. Şiir tamamen nesnel bir edebiyattır, doğrudur. Fakat keyif almadan ve bitiremeden kitabı bıraktım.

Sanırım Cahit Sıtkı, Ahmet Haşim, Kemalettin Kamu okumuş biri için çok yavan ve estetikten uzak.
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Burak Bıyıklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Salih Bozok'un Atatürk ile olan ilişkisini oğluna anlatan veda mektubu. Atatürk'ün hayatına içeriden bir bakış atan bu kitapları seviyorum.

Arkadaşıma Veda : Zülfü Livaneli: Amazon.com.tr: Kitap

Bunun yanında eğer okumadıysanız Makbule hanımın Atatürk ile çocukluk yıllarını anlatan bu kitabı da çok güzeldir. Bence bilhassa çocukların okumasında fayda vardır. Kendi çocukluklarından paylar bulacaklar bu kitapta.

Büyük Kardeşim Atatürk : Makbule Atadan: Amazon.com.tr: Kitap
    30 Nisan 2022 - Şampiyon TRABZONSPOR
    8.KUŞATMA

Nereden
    İzmir

Vahşiler ve Duygusallar - Javier Marías Yapı Kredi Yayınları
    Konu Bayraktaroğlu tarafından (07.07.2022 Saat 19:43 ) değiştirilmiştir.
    TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Esrar-Cinayat / Ahmet Mithat EFENDİ

68 yıllık yaşamına 150 'den fazla eser sığdıran Tanzimat ve Türk Edebiyatının büyük ismi Ahmet Mithat EFENDİ'nin bu romanı Türk Edebiyatının ilk polisiye romanı aynı zamanda

İlk deyince amatör bir roman zannetmeyin yazarın geniş hayal gücü , prfesyonel kurgusu , anlatımının akıcılığı muhteşem...

İstanbulda Karadeniz kıyısında Öreke Taşı denilen bir kaya parçasında işlenen çoklu cinayet ile başlıyor. Daha sonra intihar süsü verillmiş bir cinayetle devam ediyor. iki olayın birbirine bağlanmasıyla gelişen olaylar ekseninde dönemin yaşayışı , adalet yapısı gibi pek çok noktayada değiniyor bu eser.

tüm kitap dostlarına tavsiye ediyorum

Nereden
    Rize

Ahmet Polatoğlu - Astronomi ve Astrofiziğe Giriş

Astronomi insanlık tarihinin en eski bilimi sayılabilir. İlk insandan bu yana gökyüzü hep merak konusu olmuş, yıldızların uzaklığına ve ihtişamına övgüler dizilmiştir. Ay, Güneş ve yıldızların hareketleri dikkatle incelenmiş ve kaydedilmiştir. Böylece saat ve takvimler yapılmış, yıl mevsimlere bölünmüş, yön tayin edilmiş ve hatta bu muazzam yapılan insanlara uğur veya kötülük getireceğine inanılmıştır.

Bugün gökyüzünü çok daha iyi tanıyoruz. Astronomiye dair bilgilerimizin neredeyse tamamı son yüzyıldaki keşiflerden oluşuyor. Çok güçlü teleskoplar, uzay araçları ve uydular evreni anlamamız açısından bize büyük imkanlar sağlıyor. Elbette herkes bu araçlara sahip değil ama herkesin gökyüzünü inceleyebilecek gücü var. Havanın açık ve temiz olduğu bir gecede, şehir ışıklarından uzak bir bölgede gökyüzüne dikkatli bir gözle baktığınızda takımyıldızlarını, beş gezegeni, Samanyolu'nun o eşsiz çizgisini, bazı galaksileri ve hareket eden büyük uyduları görebilirsiniz. Daha sönük gök cisimlerini incelemek için küçükte olsa teleskoba ihtiyacınız olacaktır. İşte elinizdeki eser bu tür bilgilerle dolu. Bu kitap, astronomiye merak duyanları
    keyifli bir yolculuğa davet ediyor.

56,00 TL
    https://www.kitapyurdu.com/kitap/ast...rofizige+giris
    Amatör web site kodlama...

Nereden
    İzmir

1-Peter Schlemıhl'in Tuhaf Hikayesi - Adelbert Von Chamısso- Yordam Kitap

2-Hayatını Değiştirmelisin - Rachel Corbett - YKY

3-Cogito - Kötülük - Sayı: 86 Bahar 2017 - YKY
    TRABZONSPOR

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Okumadığım veya yazarını, içeriğini bilmediğim kitapları burada paylaşmamaya özen gösteririm. Bu defa öyle olmayacak. Geçenlerde bir yerde karşılaştım. Ancak okuyamadım.

Selim AHMETOĞLU - Devrim Günlerinde Trabzon (Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet Günlerinde Trabzon)

https://timas.com.tr/devrim-gunlerin...-9786050844788

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

sevgili dostlar....

son zamlardan sonra ucuz kitap bulmak iyice zorlaştı...

tüm kampanyaları takip ediyorum.

kitapyurdun da 438 kitap arasından 5 tanesini seçerseniz fiyatı ne olursa olsun 35 tl yani tanesi 7 liraya geliyor. üstelik kargoda ücretsiz.

yaklaşık 200 liraya alabileceğim 5 kitabı 35 liraya aldım.

normalde reklam yapılmıyor burada ama iş kitap olunca siz değerli dostlarım ile bunu paylaşmadan edemedim.

Nereden
    Rize

Benim 56.00 TL'ye aldığım kitap bu gün 59 lira 15 kuruş olmuş. Site sahibi veya yazarlar bunu sırf para kazanmak için yapıyorsa ben hakkımı helal etmiyorum. İnternetten alışveriş değil rahmetli Kemal Sunal filmlerinden kalma hile alıyoruz resmen.
    Konu Okan Telci tarafından (15.08.2022 Saat 00:54 ) değiştirilmiştir.
    Amatör web site kodlama...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Sevgili Dostlar...

Bilgi Yayınevi'nin internet sayfasında çok güzel bir kampanya var. 30-90 tl aralığındaki onlarca kitabı 5,90 tlden satıyorlar. Güldürüden , romana , araştırmadan şiire kadar pek çok kitap var

güzel bir sepet oluşturun derim hazır fırsat varken.

ben dün sipariş verdim . güzelce paketlemişler ve yurtiçi kargo firmasına vermişler.

dün verdiğim sipariş sadece 1 günde elime ulaştı.

normal fiyatı 547 lira olan 10 kirtabı kargo dahil 78,90 tl ye aldım.

sizede tavsiye ediyorum.

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Kitap_20190319143401_41176_5.jpg

41GOEXNrz7L._AC_SY1000_.jpg

110000046963157.jpg

Bu aralar Hristiyan teolojisine merak sardım ve bu minvalde kitaplar okuyorum..Yukarıda görseli bulunan kitapları satın aldım..Her ne kadar Türkiye'de Hristiyanlıkla ilgili detaylı izahat veren akademik çalışma olmasa da genel olarak yabancı yazar ve yabancı kaynaklardan detaylı izahatlar okuyup bilgilensek da son zamanlarda mevzu bahis dinle ilgili memlekette dişe dokunur ve ufuk açıcı çalışmalar yapıldığını görmezlikten gelemeyiz..Benim Hristiyanlıkla ilgili bu memlekette en aydın ve bilgili olarak gördüğüm ilk ve tek kişi Aytunç Altındal'dı..Hristiyanlığın iç yüzünü en iyi anlatan, teknik terimlerle bilmediğimiz kavramları tokuşturup Hristiyan terminolojisini öğrenmemizi sağlayan rahmetliyi buradan bir kez daha saygıyla anmak istiyorum..Kendisi komplo teorisyenidir aynı zamanda işin o tarafına girmek istemiyorum çünkü komple teorilerini sevmem..Buradan hareketle sosyal medyada Hristiyanlıkla ilgili çeşitli paylaşımları incelerken gözüme Zafer DUYGU isimli bir yazar-akademisyen çarptı..İsa-Pavlus-İnciller kitabını kendisiyle ilgili ufak bir araştırma yaptıktan sonra edindim kitabı okudum akabinde Hristiyanlık ve İmparatorluk kitabını da satın aldım onun da başlangıç kısmındayım..

Diyeceğim odur ki Hristiyanlıkla ilgili Aytunç hocadan sonra memlekette en deneyimli en bilgili kişi bence Zafer Duygu..Hristiyan teolojisiyle ilgili böyle derinlemesine kitap yazan donanımlı bir yazarı keşfetmeninin bana verdiği hazzı tahmin bile edemezsiniz..Alanında tam bir cevher bu adam üstte görsellerini paylaştığım iki kitabı okursanız bana hak vereceksiniz..

Şimdi gelelim kendisinin kitaplarındaki içeriklere..

Biliyorsunuz Kuran'da anlatılan İsa ile Hristiyanlıktaki İsa çok farklı iki kişi..Belki de Kuran'da anlatılan İsa peygamber Hristiyanlığın kurucusu hadisçisi Pavlus'dan yıllar öncesi yaşamış İsa olabilir..Onu bilemiyoruz bildiğimiz şey, Hristiyanlığın gerçek kurucusu Pavlus'un İsa'nın gerçek öğretilerini doktrinini tersyüz edip değiştirdiğini İsa'nın gerçek havarilerinin Pavlus'un iddialarını, yazdıklarını reddettiğidir..Zafer hoca en eski Hristiyan metinlerini incilleri mukayeseli bir şekilde ele alarak Pavlus'un Hristiyanlığı bir nevi nasıl dejenere ettiğini açık bir dille anlatıyor..

Hristiyanlık ve İmparatorluk isimli kitabında ise azınlık derecesinde kalmış bir dinin cemaatinin Roma İmparatorluğu'nu nasıl Hristiyanlaştırdığını ve Hristiyanlığın bu devletle nasıl kitlelere yayıldığını cemaatinin bu denli nasıl genişlediğini tabiri caizse bir dinin bir büyük devletle sarmal haline geldikten sonra nasıl dünya tarihine gerek askeri gerek siyasi anlamda damga vurduğunu anlatıyor..Hristiyanlığı büyüten besleyen Romalılardı Roma'nın hristiyanlaşmasıydı ama bu büyük devletin hangi evrelerden geçerek bir dini evrensel bir din haline getirdiğini sürecin evre evre nasıl işlediğini anlamak istiyorsanız mutlaka okuyun..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)