Sayfa 151 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 51 101 141 149 150 151 152 153 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 3,751 ile 3,775 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Ahmet Bican ERCİLASUN - Türklük Bilimi Yazıları

https://www.bilgeyayincilik.com//kit...-9786257201124

Hoca'nın Türk Dili ve Tarihi ile ilgili son yıllarda gazetede çıkan haftalık yazıları bu kitapta toplandı. Yazılar Türkçe, Destanlar, Tarih ve Türkoloji Çalışmaları gibi alt başlıklara ayrılmış. Ercilasun'un Türkçülük'le ilgili yazılarından da farklı bir kitap hazırlandı.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Rıdvan AKIN - OSMANLI İMPARATORLUĞU'NUN DAĞILMA DEVRİ VE TÜRKÇÜLÜK HAREKETİ

https://www.deryayinevi.com.tr/osman...culuk-hareketi

İkinci Meşrutiyet dönemi gelişmeleri, Balkan Savaşları, Cihan Harbi, İTC, Anadolu dışındaki Türkler gibi konularda cifdi kaynakların taranmasıyla hazırlanmış bir eser.

Kitapta net ve sıradışı tezler var. Enver Paşa'nın Büyük Harbe giriş amacı, anayasa ve kimlik konularında ben de hocaya yakın düşünüyorum.

Kitabı ilgilenenlere tavsiye ederim.

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Türkler, İranlıların ve Arapların asla yapmadıkları bir şeyi yaptılar diyor Bernard Lewis "ORTADOĞU" kitabında..Türkler kendi milli kimliklerini İslamiyet'in içine gömdüler..İranlıların eski İran'ın geçmişteki zaferlerinden (Pers medeniyeti) gurur duymalarının veya Arapların putperest Arabistan'ın kahramanlık günleri anılarının bir benzeri Türklerde görülmemiştir..Türklerin İslamiyet'e bağlılıklarının ciddiliği ve gerçekliği düzeyine başka hiçbir halkta rastlanılmamıştır..Bu durum neye yol açtı peki diye bir soru akıllara gelirse o da şudur, İslam medeniyetinde ve Ortadoğu'da Türk hanedanlarının koruması altında olan Sünniliğin canlanmaya başlaması ve hegemonya kurmasıdır..Türkler eski milli benliklerini unutmuşlar veya daha doğru bir tabirle rafa kaldırmışlar ve Sünni İslam'ın önderi olmuşlar..Bu konunun üzerinde ehemmiyetle durmak lazım..1000 yılı aşkın bir süredir İslam'ın öncü kavmi olan Türkler milli benliklerini bir kenara itip İslam hamuru içersinde yoğrulmasaydı bugün bu topraklarda Ortadoğu'nun kalbi Anadolu'da varlığımızı sürdürebilirmiydik? Asıl sorulması gereken soru budur..

-Kitaptan çıkardığım bir başka not ise Ticaretin ve girişimciliğin müslümanlar nezdinde önemsenmediği halbuki Allah'ın ticaretle uğraşan bir kavme İslam'ı gönderdiği dolayısıyladır ki faiz dışında yapılacak her türlü ticaretin müslümanların yararına olduğunun vurgulanmasıdır..Bazı İslam alimleri ki mesela Muhammed El Şeybani bir yazısında müslümanlar için geçimi kazanmanın yalnızca izin verilmiş bir şey olmadığınıaynı zamanda bir yükümlülük olduğunu belirtmiştir..Şeybani'ye göre insanın ilk görevi Allah'a hizmet etmektir ve bunu doğru bir biçimde yerine getirebilmesi için yeterince beslenmeli giyinmeli ve barınmalıdır..Bunu sağlamanın tek yolu da çalışıp para kazanmakır..Şeybani insanın ancak yaşayacak kadarla kısıtlanamayacağını lüks eşya da satın alıp kullanmasına izin verildiğini ekler..

-Şeybani ve sonrasında başka yazarlar ticaret ve tüccarlık yoluyla kazanılan paranın sivil ya da askeri hizmet için devletten alınan paradan daha iyi olduğunu savunmuşlardır..Önemli klasik Arap yazarlardan el-Cahiz (ölümü 869) "Tüccarlara övgü Memurlara yergi" adlı yazısında hükümdara hizmet edenlerin küçüklük dalkavukluk ve kararsızlıkları ile tüccarların güvenilirlik onur ve bağımsızlıklarını karşılaştırmış nihayetinde onları kötüleyenlere karşı tüccarların dindarlıklarını ve bilgili oluşlarını savunmuştur..

-Allah'ın vahiy göndermek için tüccar bir toplumu seçmesinin ticareti bir yaşam biçimi olarak onayladığını gösterdiğini belirtmiştir..İslam ilahiyatçılarının önde gelenlerinden Gazali (ölümü 1111) yazılarında ideal bir tüccarportresi çizerek ticaretin insanın kendisini öteki dünyaya hazırlama yollarından biri olduğunu anlatmıştır..

Ortada Ticareti tüccarlığı ve girişimciliği bu denli teşvik eden bir din ve ulema sınıfı varken müslümanlar ve Ortadoğu neden birtakım tiranın emri altında eziliyor fakirleşiyor ekonomik gelişim sağlayamıyor bu da başka bir soru işareti..

Bir hayli fazla not çıkardım bu muhteşem kitaptan..Vakit oldukça yeni mesajlarla Lewis'in ORTADOĞU kitabında ilgimi çeken anekdotları buraya aktaracağım..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Hasan Basri PEHLİVAN - Türk Anayasalarında Egemenlik Kavramı

https://www.dogukutuphanesi.com/turk...enlik-kavrami/

Trabzonlu hukukçu hemşerimiz, mahalleden abimiz, Turan Araştırmaları Derneği Başkanı Hasan Basri Pehlivan, yüksek lisans tezini kitap haline getirdi. İyi de yaptı. Tam da anayasa tartışmaları gündeme yeniden gelmişken hafızamı tazeleme imkanı oluştu.

Pehlivan'ın çalışması anayasa ve kamu hukuku sınırlarını aşıp bir Türk Tarih özetine bürünmüş. İslam öncesi Türk Devletleri, İslam'da Egemenlik, Türk-İslam Dönemi Anayasaları, Meşrutiyetler ve çalkantılı Cumhuriyet günleri... Kitabın başlangıç bölümündeki egemenlik kavramının teorik incelemesi de zihin jimnastiği yapmanızı sağlarken, düşünce ufkunuzu genişletiyor.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alparslan Yasa - Türkçenin Mücahid Kalemi: Yavuz Bülent Bakiler

https://www.yakinplan.com.tr/turkcen...bulent-bakiler

Sayın Bakiler'i çocukluk yaşlarımda tanıdım. Bazı ifadeleri özellikle Atatürk'le ilgili yazıları, başı sonu okunmadan tepki almasına sebep olmuştu. Bu kitapta da benzer bir durum var. Bir gazetede kendisiyle ilgili yazı dizisi çıkınca, okurlar gazeteye tepki telefonları açıyor. "Bu adam darbeyi lanetlemedi, nasıl onunla ilgili yazi dizisi yazarsınız" diye.

Ülkede her şeyi ama her şeyi... Sanatı, sporu, politikayı, eğitimi, diplomasiyi, üretimi, finansı, sağlığı, akademiyi vb. sloganlarla derine inmeden basitçe yürütmeye çalışıyoruz.

Kitabı hazırlayan kişiyi pek tutmam ama Bakiler için okudum. Allah'tan Cağaloğlu'ndan Oğuz Çetinoğlu'nun röportajları eklenmiş. Yoksa kitap Bakiler'e rağmen yavan kalacakmış. Çünkü yazar, Bakiler'i kendi düşmanlıklarına alet etmeye kalkmış.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Polisiye türünden hoşlanan kitap dostları için Çağatay Yaşmut'un "Komiser Galip" serisini tavsiye ediyorum....

karakterleri her an aramızda görebileceğimiz türden kişiler...
    anlatımı akıcı ve etkili....
    süreklilik arzediyor ve merak uyandırıyor...
    dili biraz sert ama yaşamın kendiside öyle değil mi ?
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Hatıralarla Alparslan Türkeş

https://www.dr.com.tr/Kitap/Hatirala...=0001894099001

Merhum Türkeş'i tanımış, yanında bulunmuş, birlikte çalışmış doksan bir kişinin anılarından oluşan bir kitap. Zor bir iş doğrusu, zahmetli. Ama ortaya çıkan sonuç gayet iyi. Yakın döneme ışık tutmasını da es geçmemek lazım.

Bu tarz çalışmalardaki en büyük handikap, anlatıcının anlattığı kişiyi ikinci plana atması ve merkeze kendisini koymasıdır. Beni çok severdi, beni el üstünde tutardı, bana şöyle dedi, beni övdü vs. Tanıklık edilen olayları anlatmayı tercih etmek daha doğru olur.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

9973501657138.jpg

Soner Yalçın - Erbakan

Henüz kısa zaman oldu başlayalı.Bitirince yorumlayacağım.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Sevgili Dostlar...

İş Kültür Yayınları 'nın internet adresinde Sunay AKIN Kitapları %40 indirimli olarak satılıyor. İş Kültür Kitapları zaten piyasaya göre bayağı ucuz. birde bu indirimle gayet makul seviyelere geliyor. 5-6-10 tlye kitap alabiliyorsunuz yahu.

Sunay Akın'ın tarzı benim çok hoşuma gidiyor. Kısa , akıcı , tatlı hikayecikler şeklinde yazıyor. Geçmişle aramızda köprü kurmak istiyor bu konuda edebi çaba içerisine giriyor. Elinizde çay ile hoşça zaman geçirmek isterseniz Sunay AKIN kitaplarını hepinize tavsiye ediyorum. ( bende 10 tane filan sipariş verdim )

ha indirimle 12 süne kadar geçerli haberiniz olsun

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Türkiye Ekonomisi - Dr. Mahfi Eğilmez

Daha önce Hazine Müşteşarlığı'da yapmış olan Üstad'ın ülkemiz ekonomisini anlatan bu eserini herkes okumalı. Okuma yazma bilen grafiklerden asgari ölçüden anlayan herkesin anlayabileceği tarzda bir kitap bu. Öyle akademik terimlerle sıkılıp yarısını hiç anlamadığınız türden bir eser değil.

tek handikabı 2020 Ocak ayında basılması nedeniyle bazı göstergelerin azıcık eski kalması. Yeniden basım yapılırsa güzel olur diye düşünüyorum...

hiç okumadığı halde herşeyi bilenlerin (!) haricinde tüm kitap dostlaerına tavsiye ederim.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye Ekonomisi - Dr. Mahfi Eğilmez

Daha önce Hazine Müşteşarlığı'da yapmış olan Üstad'ın ülkemiz ekonomisini anlatan bu eserini herkes okumalı. Okuma yazma bilen grafiklerden asgari ölçüden anlayan herkesin anlayabileceği tarzda bir kitap bu. Öyle akademik terimlerle sıkılıp yarısını hiç anlamadığınız türden bir eser değil.

tek handikabı 2020 Ocak ayında basılması nedeniyle bazı göstergelerin azıcık eski kalması. Yeniden basım yapılırsa güzel olur diye düşünüyorum...

hiç okumadığı halde herşeyi bilenlerin (!) haricinde tüm kitap dostlaerına tavsiye ederim.
    Faik Abi, Endekslerle Türkiye Ekonomisi'ni de öneririm:

https://www.remzi.com.tr/kitap/endek...kiye-ekonomisi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faik Abi, Endekslerle Türkiye Ekonomisi'ni de öneririm:

https://www.remzi.com.tr/kitap/endek...kiye-ekonomisi
    teşekkür ederim Oğuzcum...

Lakin geçen yıldsan bu yana tüm bilgiler değişti. Borçlar arttı , enflasyon yükseldi , gelir düştü...

6 ayda tüm parametreler değişti ne yazıkki...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Mualla UYDU YÜCE - Bozkırın Asenaları

https://www.dogukutuphanesi.com/bozkirin-asenalari/

Türk tarihinde iz bırakmış yönetici kadınları anlatan bir tarih kitabı. Tomris, Hayme Ana, Süyüm Bike... Gündemdeki tartışmalara paralel okunmasını önerebileceğim bir kaynak.

*

Dr. Cemil Doğaç İPEK - Frankofoni ile Türk Konseyi’nin Mukayesesi

http://www.nobelyayin.com/frankofoni...esi_15520.html

Fransızca temelli birlik Frankofoni ile Türkçe Konuşan Devletler Birliği'nin tarihî, hukukî ve ekonomik karşılaştırması... Bu alanda yapılmış yegâne çalışma. Bence oldukça başarılı olmuş. Fransız tecrübesinden dersler çıkarılmalı.

Nereden
    Rize

Prof. Dr. Mualla UYDU YÜCE - Bozkırın Asenaları

https://www.dogukutuphanesi.com/bozkirin-asenalari/

Türk tarihinde iz bırakmış yönetici kadınları anlatan bir tarih kitabı. Tomris, Hayme Ana, Süyüm Bike... Gündemdeki tartışmalara paralel okunmasını önerebileceğim bir kaynak.

*

Dr. Cemil Doğaç İPEK - Frankofoni ile Türk Konseyi’nin Mukayesesi

www.nobelyayin.com/frankofoni-ile-turk-konseyi-nin-mukayesesi_15520.html

Fransızca temelli birlik Frankofoni ile Türkçe Konuşan Devletler Birliği'nin tarihî, hukukî ve ekonomik karşılaştırması... Bu alanda yapılmış yegâne çalışma. Bence oldukça başarılı olmuş. Fransız tecrübesinden dersler çıkarılmalı.
    Bozkırın Asenaları'nı bu millete kafalarına vura vura okutmak gerekir. Müthiş bir çalışma.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Instagram sayfamı kitap ve çevre ile ilgili paylaşımlar için kullanıyorum.....

Geçenlerde ufak bir anket yaptım....

600 civarı kişi sayfayı gördü... 200 civarı ise anketi cevapladı...

Hiç Stefan Zweig kitabı okudunuzmu dedim...

% 90'ı okuduğunu söyledi kitap okuyanların. Güzel bir rakam bence....

Peki yazma tarzı hoşunuza gidiyormu diye 2. bir soru sordum

yine %90 civarı evet gidiyor dedi anketime katılanlar...

Stefan Zweig benim çok sevdiğim ruhsal betimlemeleri ile kendine hayran bırakan bir yazardır...

Kitap okuyanların arasında bu kadar sevilmesi de pek hoşuma gitti doğrusu...

Hala kitabını okumayan dostlar var ise de şiddetle tavsiye ederim . Özellikle " Sabırsız Yürek " ve " Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu " eserlerini özellikle öneririm...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Georges REMOND - Trablusgarp Savaşı ve Enver Paşa

https://www.dogukutuphanesi.com/trab...ve-enver-pasa/

Enver Paşa bölümü oldukça kısa yani adına aldanıp Enver Paşa kitabı sanmayın. Fakat Paşa'nın Arap çocuklar için açtığı okullar, kabileler arasında sağladığı barış ve birlik ile şapka devrimi yapmasına dair bilgiler kıymetli. Kitabın genelinde ise İttihatçılığın ne olduğunu gerçek yaşam öykülerinden çıkarabiliyoruz. Üstelik bir Batılının gözüyle... Onların verdiği bu değeri biz kendi içimizde göremiyoruz.

*

Erol CİHANGİR - Arif ACALOĞLU: Sultan Galiyev Davası

https://www.dogukutuphanesi.com/sultan-galiyev-davasi/

Sultan Galiyev adını 17 yaşında yurtta bir derginin kapağında görmüştüm. O zaman merakla önce Teknik Üniversite'nin kütüphanesine gitmiştim. Hiçbir şey bulamadığımı hatırlıyorum. Sonra Beyazıt'taki Merkez Kütüphane'ye, sahaflara, Cağaloğlu'ndaki kitapçılara gittim. Hiçbir kaynak yoktu. "O kim?" diyorlardı. Ben de çok tanımadığım için karşımdakine bilgi veremiyordum. Yani ne aradığımı bilmiyordum diyebilirim.

Sonra dergilerde, gazete yazılarında ve en nihayetinde kitaplarla Sultan Galiyev'i az biraz tanıma, öğrenme şansım oldu. Daha doğrusu Sultan Galiyev üzerinden Sovyet lider kadrosunu tanıdım. Lise, üniversite ve devamındaki dönemde o kadrodakileri taparcasına seven, onlara inanan arkadaşlarıma Galiyev'i sorunca hep üstünü örtmeye, konuyu geçiştirmeye çalıştıklarını fark ettim. Belli ki onlar da tanımıyordu.

Yukarıdaki kitap bence iyi bir kaynak. Merak edenlere öneririm.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Atilla Jorma & Sevil Abbasoğlu - Turan Yolunda Mehmet Sadık Aran

https://www.dogukutuphanesi.com/tura...et-sadik-aran/

Mehmet Sadık Aran hakkında geçtiğimiz aylarda bir kitap önermiştim, bu da ikincisi olacak.

Doç. Dr. Sebahattin Şimşir - Mehmet Sadık Aran Yaşamı ve Mücadelesi

https://www.dr.com.tr/Kitap/Mehmet-S...=0000000388026

Ömrü çilelerle geçmiş Azerbaycanlı bir Turancı'nın hayat öyküsü... Karabağ'dan, İran'a, oradan Trabzon'a, İstanbul'a, Finlandiya'ya... Türk Dünyası'nın hürriyeti ve birliği için sayısız yayın ve dernek faaliyeti... Sessiz, sedasız ve karşılık beklemeden örnek bir mücadele insanıymış.
    Bu çalışmada Aran'ın Finlandiya'da çıkardığı "Yeni Turan" gazetesindeki bütün yazılar, mektuplar, haberler ve şiirler yer almaktadır. 1930'lardaki Türkçe yazı dilinin ne kadar akıcı ve duru olduğunu görmek bir yandan sevindirici, diğer yandan ise bugün gelinen noktayı düşününce üzücü...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Herkese tavsiye ediyorum da özellikle uzun kitaplardan sıkılıp kitap okuma laışkanlığı kazanmak isteyen isteyen dostlara...

Sunay AKIN kitaplarını ve Jack Londn hikayelerini tavsiye edebilirim...

Sunay Akın kitapları deneme tarında , hikaye tadında ve sohbet havasında eserler....

Şiir kitaplarıda var...

Üstelikte çok ucuz...

5 lra ile 20 tl arasına alabiliyorsunuz bu eserleri. Üstelik %25 indirimli oluyor. Bazende indirim %40'a kadar çıkıyor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

"Doğrudur; kitap okumak karın doyurmuyor. Ancak karnı tok, beyni boş adamlardan çektiğimiz kadar
    hiç kimseden çekmedik…" Zülfü Zivaneli

Ne güzel demiş Üstad.... 1 cümle ile ülke tahlili yapmış...

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Jeremy Cherfas ve John Gribbin ikilisinin güzel bir çalışması olan İlk Şempanze kitabını mutlak suretle öneririm. Özellikle biz kimiz ve nereden geldik sorularına yanıt bulmak isteyenler için müthiş bir hazine bu kitap.

Geçtiğimiz ay Teke Tek Bilim'de önerilen Dinozorların Yükselişi ve Çöküşü kitabını da aldım. Sırada o var bakalım, biraz göz gezdirdim de o da çok verimli olacak gibi
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

M. Hayati Özkaya - Ateşi Yeniden Yakmak

https://www.dogukutuphanesi.com/atesi-yeniden-yakmak/

Yazarın PK 546 adlı kitabını daha önce okumuştum. O hatıra türündeydi. Bu ise roman. Ömer Seyfettin etrafındaki kurgu fena değil. Ömer Seyfettin’i, çocuk kitapları yazarı sanmak büyük hata. Kısa ömründe dil ve siyaset alanında önemli iz bırakmış bir düşünürdü o.

*

Alfina Sibgatullina - İki İmparatorluk Arasında Rusyalı Müslüman Türkler

https://www.dogukutuphanesi.com/iki-...syali-turkler/

Merak ettiğim bir konu olunca başlık dikkatimi çekti. Neredeyse yüz yıl önceki Meşrutiyet Dönemi'ne paralel olarak kuzey komşumuzda da devrim/ihtilaller yaşanmıştır.

Bu süreçlerin hareketliliği toplumları da ivmelendirmiştir. Göçler, savaşlar, kültürel dönüşümler, edebî üretkenlik...

Kitaba dönersek... Kazan, Kırım, Türkistan ve Kafkasya'daki Türklerin hacca gidiş yolları, güzergahları, İstanbul'da konakladıkları yerler, tekkeler, Rusya'dan gelen yazarlar ve fikir adamları...

Harika bir çalışma olmuş.

*

Halil Açıkgöz - Cemil Meriç ile Sohbetler

https://www.dogukutuphanesi.com/cemi...cle-sohbetler/

"Bu Ülke"yi üniversitede okuduğumda anlamadığım çok nokta vardı. Yıllar geçince tekrar incelenmiştim. Cemil Meriç farklı biriymiş. Bütün çalışmalarını analiz etmediğim için keskin ifadelerden kaçınıyorum. "Farklı" demekle yetineyim.

Halil Bey, yıllarca Meriç'e asistanlık yapmış. Birlikte geçirdikleri kıymetli zamanı kağıda dökmüş. Bu hatıralar yayınlanınca tepki çekmiş mi, merak ediyorum. Çünkü Meriç, sağa sola sataşan huysuz bir ihtiyar gibi sunulmuş.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (18.06.2021 Saat 19:21 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Elimdeki diğer kitap taze çalışma.

Nilüfer Erdem - Mizah Penceresinden Yunanistan'da Halk, Savaş ve Siyaset

https://www.otuken.com.tr/nilufer-er...vas-ve-siyaset

Nilüfer Hanım, üniversitede hocamdı. Çok sever ve sayarım. Kendileri aslında Elektronik Mühendisi. Sonradan tarih bilimi üzerine çalışıyor. Şimdilerde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdür Yardımcılığı görevine devam ediyor. Geçen yıl kapsamlı bir Batı Trakya Sempozyumu ve gezisi tertiplemişlerdi.

Kitabı merakla bekledim ve nihayet Ötüken yayımladı.
    Nilüfer Hocam'dan kıymetli bir eser daha: Sorularla Karamanlılar (Anadolulu Ortodoks Türkler)

https://www.otuken.com.tr/sorularla-karamanlilar

Hocam Batı Trakya Türklüğü'nü en iyi bilenler arasındadır. Bu alanda çok çaba harcamıştır. Masa başı değil sahada ter akıtmıştır. Konu da çok tartışılan fakat pek bilinmeyendir.

Arkadaşlara samimi hislerimle tavsiye ederim.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Ruhi Ersoy - Gelenekten Geleceğe Türk Kültür Dünyası Tarihi

https://www.otuken.com.tr/turk-kultur-dunyasi

Ağırlıklı olarak hocanın alanı olan folklorla ilgili incelemelerden oluşuyor. Çeşitli dergi ve sempozyumlarda sunulan bildiriler toplanmış. Yazarın dili oldukça sade. Kıbrıs analizini oldukca beğendim.

*

Türklerin Tarihi; Başlangıçtan 20. Yüzyılın İlk Yarısına Kadar

https://www.yeditepeyayinevi.com/kit...-9786257705165

Şimdilerde ekranlardaki tartışma programlarının daimi konuğu olan, yirmi yıl önce henüz araştırma girevkisi iken Saraçhane'deki vakıf binamızdan tanıdığımız İlyas Topsakal Hoca'nın yer aldığı bir komisyon tarafından hazırlanmış. 1950'ye kadar Türk Tarihi özetler halinde uzmanı tarafından yazılmış. Genelde bu tarz popüler tarih kitaplarına pek meyil etmem. Fakat tahminimden iyi çıktı. Hafıza razelemek için faydalı olabilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Paylaşımda bulunan başta @Oğuz ZEYTİN olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Çok faydalı bilgiler var.

@Faik Yılmaz abi geri dönüşün sevindirdi
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşımda bulunan başta @Oğuz ZEYTİN olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Çok faydalı bilgiler var.

@Faik Yılmaz abi geri dönüşün sevindirdi
    merhaba tam döndüm sayılmaz aslında....

arada sırada paylaşım yapıyorum ama tüm okduğum kitapları burada paylaşamıyorum.

genel bir ilgisizlik var raatsız olduğum şekilde onun için başka sosyal mecralarda paylaşıyorum okuduğum eserleri

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)