Sayfa 148 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 48 98 138 146 147 148 149 150 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 3,676 ile 3,700 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Erkan Göksu - Selçuklular

http://kronikkitap.com/kitap/selcuklular/

Osmanlı ihtişamıyla gölgelenen, çağları etkileyen büyük bir medeniyetti. Erkan Hoca, Selçukluları önemli detayları atlamadan özetlemeye çalışmış. Türk tarih akışını daha sağlıklı anlamanıza faydalı olacaktır.

Gökhan Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar selamlar,

Belki aranızda bilenler vardır, özellikle internet üzerinden kitap siparişi verenler için çok kullanışlı bir site var, onu sizinle paylaşmak isterim. Aradığınız kitabın hangi sitelerde daha ucuz olduğunu kıyaslama yaparak size gösteriyor. İncelemenizi rica ederim.

https://www.kitabinabak.com/
    Ben Trabzonspor kaptanıyım . Başka bir kaptanın ardından sahaya cıkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu değil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Emirhan Uludüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Gökhan Uzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

Belki aranızda bilenler vardır, özellikle internet üzerinden kitap siparişi verenler için çok kullanışlı bir site var, onu sizinle paylaşmak isterim. Aradığınız kitabın hangi sitelerde daha ucuz olduğunu kıyaslama yaparak size gösteriyor. İncelemenizi rica ederim.

Hocam istediğimiz bütün kitapları ekleyip hepsinin fiyatını baz alarak toplu alımda hangi sitenin daha ucuza geldiğini gösterebiliyor mu?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Gökhan Uzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

Kitap temini için interneti çok sık tercih etmiyordum. D&R (İdefix) el değiştirdikten sonra Kitapyurdu'nu kullanıyordum.

Şimdi ise kitapambari.com'u öneririm. Hem kitap yelpazesi geniş hem de daha ekonomik...

Gökhan Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Emirhan Uludüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam istediğimiz bütün kitapları ekleyip hepsinin fiyatını baz alarak toplu alımda hangi sitenin daha ucuza geldiğini gösterebiliyor mu?
    Onu yapabiliyor mu bilmiyorum. Biraz kurcalamak gerek.

Ufak kitaplarda 3 5 lira oynasa da, setlerde veya pahalı kitaplarda ciddi fark yaratabiliyor bilmediğimiz siteler. Genelde ben de pahalı kitaplar için kullanıyorum.
    Ben Trabzonspor kaptanıyım . Başka bir kaptanın ardından sahaya cıkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu değil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Lütfi Bergen - Hanif Türk Gök Millet (Nuh'un Töreli Torunları)

https://www.kitapambari.com/kitap/ha...t-lutfi-bergen

Lütfi Bergen'i Turan Dergisi'ndeki yazılarıyla tanımıştım. Son dönemde Türklük ve Türkler üzerine yazıyordu. Yeni çalışmasında şöyle bir tezi var: Türkler, Hz. Nuh'tan bu yana İslam dinine inanıyordu. Yani İslam öncesi/sonrası Türk dönemi olarak, tarihi bölemeyiz. İslamcılar da, Turk Milliyetçileri de, Anadolucular da yorumlarında hatalıdır. Orhun Abideleri, Kutadgu Bilig, Divan-i Lugat-it Türk gibi temel kaynakların yukarıdaki tezi desteklediğini iddia ediyor yazar. Esas olan ise Töre'dir.

Bu görüşü biraz incelemek lazım. Bergen, sistemli bir yaklaşım öne sürmüyor. "Gökalp, Topçu, Atsız vs. ne demiş, bunların hangisi tutarlı, hangisi çelişkili" şeklinde bir çerçeve çiziyor.

Düşünce dünyamızın kısırlaştığı gününüzde, farklı bir şeyler okumak isteyenlere öneririm.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (01.01.2020 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir.

fanatikdevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lütfi Bergen - Hanif Türk Gök Millet (Nuh'un Töreli Torunları)

https://www.kitapambari.com/kitap/ha...t-lutfi-bergen

Lütfi Bergen'i Turan Dergisi'ndeki yazılarıyla tanımıştım. Son dönemde Türklük ve Türkler üzerine yazıyordu. Yeni çalışmasında şöyle bir tezi var: Türkler, Hz. Nuh'tan bu yana İslam dinine inanıyordu. Yani İslam öncesi/sonrası Türk dönemi olarak, tarihi bölemeyiz. İslamcılar da, Turk Milliyetçileri de, Anadolucular da yorumlarında hatalıdır. Orhun Abideleri, Kutadgu Bilig, Divan-i Lugat-it Türk gibi temel kaynakların yukarıdaki tezi desteklediğini iddia ediyor yazar. Esas olan ise Töre'dir.

Bu görüşü biraz incelemek lazım. Bergen, istemli bir yaklaşım öne sürmüyor. "Gökalp, Topçu, Atsız vs. ne demiş, bunların hangisi tutarlı, hangisi çelişkili" şeklinde bir çerçeve çiziyor.

Düşünce dünyamızın kısırlaştığı gününüzde, farklı bir şeyler okumak isteyenlere öneririm.
    İlginç bir konu ve işin tuhafı ben de yıllardır bu şekilde düşünüyordum her hangi bir bilgi ve belgeye dayanmadan,kitabı okumam lazım,benim gibi düşünen biri daha varmış.
    FORMANIN ÖNÜNDEKİ ARMAN İÇİN OYNA ARKASINDA YAZAN İSMİ HATIRLAYACAKLARDIR.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sinan Ateş - Hedef Turan

Kitap, Ateş'in çeşitli dergi ve internet sitelerindeki yazılarından oluşuyor. Genel başlıklar Milliyetçilik, Toplum - Siyaset ve Kültür.

Yazarın harf inkılâbı ve din-siyaset ilişkisi üzerine de iki kitabı var.

https://www.otuken.com.tr/YazarDetay/sinan-ates

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Fark ettim de epey zamandır yazmamışım buraya...

Hasan Ali Toptaş - Kuşlar Yasına Gider

Yorum bir noktadan sonra içerik hakkında detay içeriyor.

Okuduğum kitaplar hakkında böyle konuşmayı sevmiyorum ki genelde de tatmin oluyorum aldığım kitaplardan ama benim açımdan hayal kırıklığı olan bir kitaptı Kuşlar Yasına Gider. Heba'dan sonra attan inip eşeğe binmek gibi oldu tabiri caizse. Hasan Ali Toptaş değil de İbrahim Sadri okuyorum sandım bayağı bayağı. Kitabın benim açımdan tek iyi tarafı duygusal yoğunluğu ve bunu aktarabilmedeki samimiyeti idi. Hatta benzer şeyler yaşayan babama okutmaya korkuyorum bu açıdan. Ama bir okur gözüyle bakıldığında son derece yavan ve tekrar eden diyaloglar sinir bozucuydu. Her defasında sanki ilk defa görmüşçesine aile fertlerinin tanıtılma gerekliliğini anlamadım. Eşi Seher ve kızı Ayperi'nin konu hakkındaki duyguları evin babasını özleyip özlememesi gibi meseleler yokmuş gibi davranılmış. Şarkı isimlerine sık sık yer verilmesi - bir iki değil - arabesk bir tarz oluşturmuş en çok da bu yüzden İbrahim Sadri gibi geldi zaten. Dayının at kişnemesi uzun uzun dinletmesi kendini tekrar aratması o sesi duymak için aşırı zorlama geldi. Ama kulağıma kadar da getirdi kişnemeleri tebrik ediyorum. Ana karakterin kardeşinin ortaya çıkışı damdan düşer gibi oldu okuduktan epey sonra fark ettim kardeşi olduğunu. Neredeydin bu zamana kadar yani hayret bir şey. Ve benim en çok canımı sıkan mevzu baba karakterinin karakteri. Kitapta son derece üzüntülü durumlara gark olmuş bir baba figürü var ama öte yandan sorundan başka bir şey oluşturmayan da bir görüntü çiziyor. En sinir olduğum ,insanlar onlar için bir şey yapmaya çalışırken hep kendi canlarının istediği gibi davranan sorumsuz insan tipinde bir karakter.

Adam yürüyemiyorum diye oğlunu arıyor oğlu da alıyor bunu Ankara'ya götürüyor. İkinci gün kaçıyor adam fizik tedaviden ki profesör kendisini iyileştireceğini söylüyor sabrettiği takdirde. Daha sonra bu o haliyle minübüs falan sürmeye çalışıyor kaza yapıyor. Ne kadar borcu var belli değil yalnızca dedikodusu dolanıyor. Sanki çok normal bir şeymiş gibi adam kafasına göre evden çıkıp gidiyor ne haber vermek var ne sonradan ulaşmak. Evdekiler baba karakterinin ölüp ölmediğini bile bilmiyor. Ama bunun karşılanış şekli babamı bilmiyor musun şeklinde. Daha sonradan değneklerle de yürüyemez hale geliyor ve doktor ameliyat diyor ama fizik tedavi diye ısrar ediyor ki ondan da kaçıyor zaten. Yani şahsen evlenmeyi düşünmüyorum ama en azından nasıl bir baba olunmaması gerektiğini gösterdi bana bu amca. Son olarak etrafta dolanan beyaz gömlekli çocuk meselesi yani ne bileyim sebebi neydi ki tepkisi verdim açıkçası. Neden görünüp durduğunu çözemedim. Hani babası görse bir nebze anlayacağım cenazeye yetişemediği için. Tuhaf geldi açıkçası.

Velhasılı Hasan Ali'nin tavsiye edeceğim bir kitabı olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Fakat okuması son derece kolay birkaç saat içinde bitirilebilecek bir kitap. Duygusal açıdan istediğinizi verebilecek hatta benzer şeyleri yaşamış kişileri üzebilecek potansiyeli de var. Her şeye rağmen Hasan Ali güzel adam. Diğer kitaplarını da okuyacağım ileride. O zaman buraya bir düzenleme gelir belki
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Hasan Ali Totaş'ın 3 kitabını okudum, diğerleri de sırada. Müthis bir dili var, tam bir kelime cambazı. Her cümlesi, her ifadesi altı çizilesi ifadeler...

Müthiş bir yazar...

Okurken şiir okuyorsun hissi uyandırıyor romanlarında...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yılmaz Özdil - Mustafa Kemal

https://www.kirmizikedi.com/kitap/ur...8c3b7696a90c15

Yayınlandığında çok konuşulmuştu. Açıkçası pek merak etmemiştim. Hediye olarak gelince okudum. Basit bir dil kullanılmış. Tarihî bütünlük yok. Daldan dala misali... Yazar Özdil olunca bunlara pek şaşırmadım.

Fakat kaynakça olmaması büyük eksiklik. Bunca bilgi nereden toplandı?

Yine de okunulabilir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Fatih Kılıç - Dr. Necdet Özelgelen ve Türkçülük

https://www.milletkitabevi.com/mobil...-ve-turkculuk/

Kitap, 1944 Olayları'nı bizzat yaşamış Necdet Bey'in anılarından oluşuyor. Lisedeyken öğretmeni olan Nejdet Sançar ve üniversite yıllarında yaninda çalıştığı Halil ve Nuri Paşalar hakkında çok fazla bilgi yok. Hatta kitabın adında yer alan Türkçülük ile ilgili de çok şeye rastlamadım.

Ülkenin yakın tarihi için faydalı...

*

Fatih Özcan - Bozdoğan

https://www.destekdukkan.com/Urunler...Sonuclari/1866

Nuri Killigil'in biyografisi... Balkanlar, Trablusgarp ve Kafkasya'da geçen başarılı kumandanlık yıllarından sonra cesaret isteyen girişimcilik örneği...

Güzel bir çalışma olmuş. Tavsiye ederim.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ferit Salim Sanlı - Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nden Milliyetçi Hareket Partisi'ne (1960-69)

https://www.otuken.com.tr/cumhuriyet...eket-partisine

27 Mayıs, 13 Kasım, On Dörtler, Talat Aydemir, CKMP ve MHP'ye uzanan süreç...

Merak edenler için iyi çalışma olmuş.

*

Mehmed Nafi - Türk'ün Romanı

https://www.kitapambari.com/kitap/tu...t-nafi-artemel

1916 yazılmış pek bilinmeyen bir roman. Farklı bir üslubu var yazarın.

*

Abdullah Ziya Kozanoğlu - Kolsuz Kahraman

http://www.bilgeyayincilik.com/kitap...-kahraman/2664

Yine tarihi konu alan roman... Türk-Çin ilişkisine farklı bir açıdan bakıyor Kozanoğlu. Kahraman Alpago ile Kürşad'ın benzerliği dikkat çekici.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Türkiye Türkçesinin Dünü Bugünü Yarını

https://www.kitapyurdu.com/kitap/tur...ini/29287.html

Günümüzde yozlaştırılmaya çalışılan dilimize neden sahip çıkılmalı sorusunun örneklerle gözler önüne serildiği oldukça etkileyici bir kitap.
    Konu Faruk BERBER tarafından (26.02.2020 Saat 09:05 ) değiştirilmiştir.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Emre İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hocam merhaba, adres versem kargolar mısınız?

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye Türkçesinin Dünü Bugünü Yarını

https://www.kitapyurdu.com/kitap/tur...ini/29287.html

Günümüzde yozlaştırılmaya çalışılan dilimize neden sahip çıkılmalı sorusunun örneklerle gözler önüne serildiği oldukça etkileyici bir kitap.
    Yok, öyle umutları yitirip, karanlıklara savrulmak;
    Unutma aynı gökyüzü altında,bir direniştir yaşamak..
    Nazım Hikmet

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Alıntı Emre İskender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba, adres versem kargolar mısınız?
    Kargolarım tabi ki, adresinizi yazar mısınız ?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Fatih Keskin - Atsız'ın Eserlerinde Ortak Hususiyetler

https://www.kitapambari.com/kitap/at...r-fatih-keskin

Atsız'ın eserlerinde yer alan bazı ortak kavramlar tek tek incelenmiş. Hayalet, göz, kadın, Türkçülük, yeniden doğuş gibi yaklaşık on başlık, detaylarıyla analiz edilmiş. Orijinal bir çalışma olmuş.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Kürşad Zorlu - Büyük Bozkırın Yükselişi / Nazarbayev Liderliği

https://www.kitapambari.com/kitap/bu...i-kursad-zorlu

Kitap, teorik liderlik anlatımıyla başlayıp liderlik algısı üzerine yapılmış bir anket çalışmasıyla bitiyor. Arada ise çeşitli yönlerden Nazarbayev anlatılmış. Zor bir dönemde, zor bir coğrafyanın ayakta kalıp hızla kalkınmasını sağlamış liderin hayat öyküsünü öğrenmek için faydalı bir kitap.

Bu kitabı şu açıdan önemsiyorum; 16-17 yıl önce "Kazakistan'ın nüfus sorunu" üzerine bir makale yazıyordum. Rusça dışında kaynak bulmak neredeyse imkansızdı. Şimdi elimizin altında nice yayın var.

beratika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mai Ve Siyah - Halit Ziya Uşaklıgil

Bayraktaroğlu abimin bana gönderdiği kitaplarda biri de bu,sağolsun Sayesinde ilk defa bir Halit Ziya romanı okumuş oldum. Halit Ziyanın tasvirleri gerçekten de edebiyat derslerindeki kadar kuvvetli ve dili de ağırmış. Konu açısından değil de dili kullanma becerisi bakımdan etkileyici.

Devlet-i 'Aliyye IV - Halil İnalcık

Halil İnalcığın çeşitli makalelerin bir araya getilmesiyle oluşan bu serinin , Osmanlı devletinin en ilgilendiğim bölümü olan duraklama ve gerileme devriyle alakalı bu cildini okuma fırsatı buldum. Açıkçası bunu okumak için bile belirli bir bilgi seviyesine sahip olmanız gerektiği için belki de hakkıyla anlayamadım ama buna rağmen bile Osmanlı devletinin gerilemesinde okullarda öğretilenlerin çok çok ötesinde aslında mali yapının bozulması ile ve zamana ayak uyduramamasıyla başladığını kanıtlarıyla veriyor.

Otomatik Portakal - Athony Burgess
    Dünya Klasiklerindenmiş; merak edip aldım fakat pişman olmadım. Konusu çok etkileyici fakar kitabın asıl tartışmak istediği konu felsefenin hep tartıştığı sorular.İnsanı iyi ve kötü olarak nitelendirebilir miyiz, belli bir yoldan ötekine döndürmek mümkün müdür? Yani en azından bence öyle.

Hitler ve Atatürk - Stefan Ihrig
    Tam bir propaganda kitabı. Nazi basınında Kurtuluş Savaş'ını örnek gösteren haberler kaynakça gösterilerek Nazi Almanyasıyla Yeni Türkiye Cumhuriyeti arasında bağ kurmaya çalışarak biz Yahudileri kestik ama onlardan örnek aldık gibi bir saçma mantığa bürünülmek istenmiş. Çevirisi de ayrıca bir berbat.

Sineklerin Tanrısı- William Goldig
    Kitabın amacı aslında Mercan Adası'na ve Emperyalizme göndermede bulunmakmış ama bunu da Çocuklar ve Issız ada üzerinden yapmaya çalışmış. Çocukların ne kadar acımasızlaşabileceğinin güzel bir kanıtı olmuş; ama sevmedim fazla ben.
    Bordo Mavi bayrağım kanatlansın sonsuza.
    Genç, yaşlı, erkek, kadın; verdik omuz omuza.

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih Keskin - Atsız'ın Eserlerinde Ortak Hususiyetler

https://www.kitapambari.com/kitap/at...r-fatih-keskin

Atsız'ın eserlerinde yer alan bazı ortak kavramlar tek tek incelenmiş. Hayalet, göz, kadın, Türkçülük, yeniden doğuş gibi yaklaşık on başlık, detaylarıyla analiz edilmiş. Orijinal bir çalışma olmuş.
    Oğuz abi merhaba

Selenge yayınlarını takip ediyor musun? İki kitap ismi söylemek isterim

1-Seçere-i Türk
    2- Türk Onomastikası-Bütün Türk Halkları

Bu kitaplar ilgini çekebilir
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Bayraktaroğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz abi merhaba

Selenge yayınlarını takip ediyor musun? İki kitap ismi söylemek isterim

1-Seçere-i Türk
    2- Türk Onomastikası-Bütün Türk Halkları

Bu kitaplar ilgini çekebilir
    Evet, Ahsen Batur Abi kurmuştu. Epey kıymetli çeviri yayınlamıştı. Önerilerinizi listeme ekledim, teşekkür ederim.

*

Osman Karatay Hoca "Macarlar" kitabını yayımladı. Merakla bekliyordum. Okuyunca yorumlarım.

Nereden
    Almanya

Hamza Andreas Tzortzis-Hakikatın peşinde

önemli bir boşluğu dolduran değerli bir çalışma...
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Emre İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kargolarım tabi ki, adresinizi yazar mısınız ?
    özel mesajdan paylastım hocam.

teşekkürler...
    Yok, öyle umutları yitirip, karanlıklara savrulmak;
    Unutma aynı gökyüzü altında,bir direniştir yaşamak..
    Nazım Hikmet

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Koronadan korunmak için mümkün mertebe evimizde oturalım.....

Bol bol kitap okuyalım ve çay içelim.....

( biz mecburen işe gidiyoruz ama yinede okumayı ihmal etmiyoruz )
    Konu Faik Yılmaz tarafından (19.03.2020 Saat 13:45 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Kör Baykuş - Sadık Hidayet

https://www.babil.com/kor-baykus-kitabi-sadik-hidayet

Yaklaşık 90 sayfalık bir kitaptı ama sayfa sayısının aksine bir o kadar yoğun. Sadık Hidayet'in bilinç altına olabildiğince yakından şahit oluyoruz. İlerde mutlaka birkaç kez daha okuyacağım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)