Sayfa 145 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 45 95 135 143 144 145 146 147 155 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 3,601 ile 3,625 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Alıntı Fatih ÖZDEMİR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antika Titanik - Murat Menteş
    Panayır gibi bir kitap. Okurken bir an olsun sıkılmıyorsunuz. https://www.amazon.com.tr/Antika-Tit...dp/6056842681/
    Keşke getirebilseydin Pazar günü :/
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

"Diplomasi, taş bulana kadar tatlı köpek, cici köpek deme sanatıdır.”

Bu düsturdan hareketle...

Bu ara daha evvel de okuduğum fakat bilgi tazeleme adına raflardan indirip yeniden okumaya koyulduğum Kissinger'ın "Diplomasi" kitabını okurseverlere tavsiye ediyorum...

"Amerika iki sebeple güçlüdür: Kendi ülkesindeki vatan hainlerini bulur ve öldürür...Yok etmek istediği ülkelerdeki vatan hainlerini bulur ve kullanır."

Yukarıdaki sözlerin de sahibi eski ABD Dışişleri Bakan'ı Kissenger'ın Diplomasi kitabını okuduğumuzda iki Dunya Savaş'ının neden başladığını Bismark Almanya'sı ile Hitler Almanya'sı arasındaki diplomasi farkını Dünya jandarmalığına soyunan ABD'nin gerçek yüzünü iyice tahlil etmiş olacaksınız...

NOT: Bilgisayar yerine telefondan yazmanın zorlukları nedeniyle bahse konu kitap hakkında daha uzun bir analiz yazıp paylaşamıyorum..

Saygılar...
    Konu David_LuiZ4 tarafından (12.01.2019 Saat 22:18 ) değiştirilmiştir.
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Nereden
    Almanya

27192209._UY735_SS735_.jpg

İran'da soluyor çiçekler. Gazeteci Nirumand'ın ilgi çekici bir kitabı. İçerisinde gözlemler olmakla beraber, bir parça hissilik de var. Şah'dan kurtulayım derken enseyi mollalara kaptırmanın kroniği..
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Beklenen kitap çıktı...

Ben de Yazdım...
    Celal Bayar...

https://www.iskultur.com.tr/ben-de-yazdim-3-cilt.aspx
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Nereden
    Almanya

Alıntı İlker Yazıcıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beklenen kitap çıktı...

Ben de Yazdım...
    Celal Bayar...

https://www.iskultur.com.tr/ben-de-yazdim-3-cilt.aspx
    Bu eserin eski baskısının Pdf versiyonu olacaktı bende. Bu arada pdf meraklısı arkadaşlarımız varsa geniş bir arşiv paylaşabilirim.
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Nereden
    İstanbul

Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Diplomasi, taş bulana kadar tatlı köpek, cici köpek deme sanatıdır.”

Bu düsturdan hareketle...

Bu ara daha evvel de okuduğum fakat bilgi tazeleme adına raflardan indirip yeniden okumaya koyulduğum Kissinger'ın "Diplomasi" kitabını okurseverlere tavsiye ediyorum...

"Amerika iki sebeple güçlüdür: Kendi ülkesindeki vatan hainlerini bulur ve öldürür...Yok etmek istediği ülkelerdeki vatan hainlerini bulur ve kullanır."

Yukarıdaki sözlerin de sahibi eski ABD Dışişleri Bakan'ı Kissenger'ın Diplomasi kitabını okuduğumuzda iki Dunya Savaş'ının neden başladığını Bismark Almanya'sı ile Hitler Almanya'sı arasındaki diplomasi farkını Dünya jandarmalığına soyunan ABD'nin gerçek yüzünü iyice tahlil etmiş olacaksınız...

Saygılar...
    Kitapta var mı bilmem ama, bu vesileyle Kissinger'in bir anısını paylaşayım:

- Mesut Barzani'nin (bkz: Türkiya seninle gurur duyuyor) babası olan Molla Mustafa Barzani, kurduğu Kürdistan cumhuriyeti yıkılınca Kissinger'a mektup yazıyor, "Verdiğiniz tüm sözlerden döndünüz, Kürt halkı bu yaptığınızı unutmaz" diyor.

Kissinger'dan cevap: "Yaptığımız istihbarat operasyonları hayır işi değildir"
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bu sene başlığa okuduklarımdan ziyade kitap dünyası ile ilgili yazılara yer vererek katkıda bulunmaya çalışacağım.

İlki şu: Ünlü Yazarların Mahlasları

https://www.kitapmagazin.com/unlu-ya...in-mahlaslari/

Bir diğeri ise şöyle:

http://www.edebiyathaber.net/kafsink...serkan-parlak/

Nereden
    Almanya

tarih-yaratilisla-baslardi-metinler-tartismalar-9786051962214-800x800.jpg

Hocamın bu yeni eserine telif aşamasında ben de hasbelkader katkıda bulunmaya çalıştım. Tarih tasarımlarıyla alakalı güzel bir deneme.
    Milton Friedman

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Halistin Kukul, Emine Özgenç'i yazmış:

https://www.kapsamhaber.com/m/pkk-ka...kale,1963.html

Beşir Ayvazoğlu ise Mehmet Emin Yurdakul'a değinmiş:

https://m.karar.com/yazarlar/besir-a...im-uludur-8995

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

2019'a iyi kitaplar okuyarak başladım ve devam ediyor...

Okuduklarımı en yakın zamanda ekleyeceğim...

Bu arada şimdiden söyleyeyim:
    Ocak 2019'da verdiğimiz kitap değiş tokuş arasına Şubat 2019'da 3. turla devam edeceğiz...

Şimdiden hazırlıklarınızı yapın derim
    Konu İlker Yazıcıoğlu tarafından (23.01.2019 Saat 14:33 ) değiştirilmiştir.
    Arafilboylu

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

* İslam Bilim-1
    Ali Şeriati
    Fecr Yayınevi

Üstad, her zamanki sert diliyle 'Nice alim diye bilinenler İslamı tanımamakta, nice tanıyan da alim olmamaktadır' çerçevesinde İslam'ın yorumuyla ilgili görüşlerine yer vermiş...
    İslam, bir ilim ve kültür dizgesi değil, bir inançlar bütünüdür sözünü referans kabul ederek İslam'ın olduğundan başka bir şey olarak lanse edilmesine olan eleştirileri kitapta sıralamış...

* Kalede 1 Başına
    Sunay Akın
    İş Bankası Kültür Yayınları

Çok sevdiğim Sunay Akın, yine bilindik tarzıyla döktürmüş... @Bayraktaroğlu 'nun bahsettiği Trabzonspor amblemi ve kuğu ilişkisi de merak ettiklerim arasındaydı
    Sıcacık bir kitap, tavsiye ederim...

* Hayvanlardan Tanrılara- Sapiens
    Yuval Noah Harari
    Kolektif Kitap

Aylardır okumayı dört gözle merak ettiğim kitap.Okuduğuma da değdi. 'Tüfek, Mikrop ve Çelik' kitabıyla benzer tadı verdi ki zaten yazar, kitabının girişinde bu kitabın yazarı olan Jared Diamond'ı ustası olarak kabul ederek teşekkürlerini sunuyor... Evrim teorisi üzerinden yürüyen bir kitap arkadaşlar... İnanın veya inanmayın, okunmasında fayda var... Fizyolojik farklılıkların veya benzerliklerin yanısıra, eski toplumlardan günümüze kültürel değişimlerin de bahsedildiği değerli bir kaynak...

* Bilimin Büyüsü
    Prof. Dr. Celal Şengör
    İnkılap Kitabevi

Çok sevdiğim Celal Şengör'ün artık basılmayan Habertürk gazetesinde yayımlanan köşe yazılarının toplandığı değerli bir kitap...

İçinde küçük küçük makaleler var bilimin her dalıyla alakalı. Celal hoca, çok iyi bir entelektüel, bir derya deniz... Bu adamı dinlerken ve okurken inanılmaz keyif alıyorum ve çok imreniyorum...
    Konu İlker Yazıcıoğlu tarafından (24.01.2019 Saat 10:14 ) değiştirilmiştir.
    Arafilboylu

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Standart En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Alıntı ihsan candas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu eserin eski baskısının Pdf versiyonu olacaktı bende. Bu arada pdf meraklısı arkadaşlarımız varsa geniş bir arşiv paylaşabilirim.
    Hocam öncelikle herkese merhaba
    Bu başlıktaki ilk mesajım kutlamaya değer düşünüyorum.

Açık konuşmak gerekirse yaş 37 ve hayatımda en sevmediğim şey kitap okumak idi. Nedeni biraz özel ama neticede fobi gibi birşey di.

Fakat, 2018 aralık ayında bu fobimi yenerek girdiğim kitap piyasasında çok geriden geliyorum ama çok pis hızlı ilerliyorum.

Bir çok kitap okudum okumaya devam.

Tabiki teknoloji çağında e-kitap olayına daldım fütursuzca

Bazı arkadaşlarım dediği gibi ( ilker kardeşim misal )) ) kıtabın kokusunu almak çok etkilemiyor beni. Ipad de okuyorum sonra kenarda duran kitaptan bir fırt koku alıyorum rahat oluyor )

Netice olarak. Pdf veya epub kitap arşivine talibim. Koyver gelsin hacım
    Konu M. Fatih ALEMDAR tarafından (24.01.2019 Saat 18:19 ) değiştirilmiştir.
    TRABZONSPOR

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Hikmet Birand - Alıç Ağacı ile Sohbetler

Arazi botanikçisi tabiat aşığı ama en çok bozkırın aşığı üstadın çal dağının tepesindeki bir Alıç Ağacı ile diyaloğu halinde yazılmış botanik kitabı. Kitabın ilk yarısında bitkilerin oluşumundan dünyaya faydalarından, onlar olmasa neler olacağından bahseder. İkinci kısımda ise yıllar boyu yaptığı Anadolu gezilerinden, hangi bölgede hangi çiçek ağaç ot yetiştiğinden toprak türlerinden bahseder.

Benim açımdan ilk yarısı ciddi anlamda ilgi çekiciyken ikinci yarısı biraz sıkıcı geçti. En nihayetinde bu kitap, kitabı elinize alıp diyar diyar gezmenizi gerektiriyor. Saydığı bitki isimlerinin ne olduğunu dahi bilmeden okuyup geçiyor insan. Yani kitap özünde bana yazılmamış oluyor aslında.

E madem bitkiden anlamazsın bu kitabı niye okudun diyebilirsiniz elbette. Anadolu manzaraları diye bir kitabı daha vardır hikmet hocanın. O biraz daha sohbet havasında geçer. Ona dayanarak almıştım ben bu kitabı. Elbette ki pişman değilim ama bir yerde yavşan otu falan görürsem onu ateşe verebilirim bir ara ağaç ile konuşurken insan bozkırı niye sever diye de soruyor. Bu soruyu ben de sık sık sordum. Galiba doğduğumuz büyüdüğümüz tozunu tuttuğumuz coğrafyaya karşı bir çeşit aidiyet hissediyoruz - yine de bence Ankara berbat bir yer - ve hikmet hoca da hayatını bu coğrafyaya hayat vermeye onu yaşatmaya çölleşmesin diye uğraşmaya vermiştir. Bütün çalışmaları sandığımızdan çok daha önemli olan bu çorak tozlu araziler üzerine olan toprak aşığı yavşan aşığı vatan aşığı güzel insanı Allah nur içinde yatırsın.

Nereden
    Almanya

Alıntı M. Fatih ALEMDAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle herkese merhaba
    Bu başlıktaki ilk mesajım kutlamaya değer düşünüyorum.

Açık konuşmak gerekirse yaş 37 ve hayatımda en sevmediğim şey kitap okumak idi. Nedeni biraz özel ama neticede fobi gibi birşey di.

Fakat, 2018 aralık ayında bu fobimi yenerek girdiğim kitap piyasasında çok geriden geliyorum ama çok pis hızlı ilerliyorum.

Bir çok kitap okudum okumaya devam.

Tabiki teknoloji çağında e-kitap olayına daldım fütursuzca

Bazı arkadaşlarım dediği gibi ( ilker kardeşim misal )) ) kıtabın kokusunu almak çok etkilemiyor beni. Ipad de okuyorum sonra kenarda duran kitaptan bir fırt koku alıyorum rahat oluyor )

Netice olarak. Pdf veya epub kitap arşivine talibim. Koyver gelsin hacım
    tamam hocam inşallah
    0000000097447-1.jpg

Tarih öğrenen, öğrenmek isteyen ve tarihi süreçlerin tasnifini anlamak isteyenler için önemli bir kaynak. Hafta sonumuzu bu esere hasredeceğiz.
    Milton Friedman

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Oscar Wılde- Dorıan Gray'ın Portresi

Edebi anlamda doruklara ulaşmış fevkalade güzel bir kitap. yazıldığı dönemde yasaklara ve sansürlere uğramış bir hikaye yazarın yargılandığı dönemde alehinde kullanılan bir argüman olmuştur. Ahlaki çürümüşlüğün bir insan silüetine nasıl nufüs ettiğini sayfaları çevirdikçe zevk ala ala okuyorsunuz. Estetik, güzellik kavramlarının insanı nasıl vahşileştirdiğini görüyorsunuz. Doğal bir süreç olan 'yaşlanmanın' Dorıan Gray'ın üstünde yarattığı stresi görmek ve sonucunda işlediği hataları okuyabilmek harika bir duygu.

Bu türde sanat akımlarının, estetiğin bir roman içerisinde eleştirildiği kitapları okumak isterseniz. Balzac- Sarrasıne kitabını da öneririm.
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Full HD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Herodot/ Historien

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

Evet dostlar,
    Yarın, malum 1 Şubat 2019. Yeni bir ay. Ocak ayını pas geçmiştik, bilmiyorum neden ama öyle oldu artık...

3. kitap değiş-tokuş organizasyonumuz devam ediyor...

Son organizasyonun katılanlar listesi aşağıdaki gibidir. Listeden çıkmak isteyen veya listeye adını eklemek isteyen arkadaşlar en kısa sürede görüşlerini belirtirse memnun olurum. Bir an önce kurayı çekip, gönderimlere başlarız...
    Daha önce, her organizasyonda beni mutlaka ekleyin diyen arkadaşları OLUMLU diye işaretledim. Diğer dostların kararlarını bekliyorum...

1- @İlker Yazıcıoğlu -OLUMLU
    2- @Faruk BERBER -OLUMLU
    3- @Fatih ÖZDEMİR - OLUMLU
    4- @Faik Yılmaz -OLUMLU
    5- @Adem Erdoğan -OLUMLU
    6- @Uğur Kalyoncu -OLUMLU
    7- @hakankurt1967 -?
    8- @Gökhan Uzun -OLUMLU
    9- @munzevil -?
    10- @Adem Akyüz' -OLUMLU
    11- @Bayraktaroğlu - OLUMLU
    12- @ihsan candas - OLUMLU
    Konu İlker Yazıcıoğlu tarafından (04.02.2019 Saat 08:21 ) değiştirilmiştir.
    Arafilboylu

Gökhan Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben uyarım
    Ben Trabzonspor kaptanıyım . Başka bir kaptanın ardından sahaya cıkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu değil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Nereden
    Almanya

Evet dostlar,
    Yarın, malum 1 Şubat 2019. Yeni bir ay. Ocak ayını pas geçmiştik, bilmiyorum neden ama öyle oldu artık...

Son organizasyonun katılanlar listesi aşağıdaki gibidir. Listeden çıkmak isteyen veya listeye adını eklemek isteyen arkadaşlar en kısa sürede görüşlerini belirtirse memnun olurum. Bir an önce kurayı çekip, gönderimlere başlarız...
    Daha önce, her organizasyonda beni mutlaka ekleyin diyen arkadaşları OLUMLU diye işaretledim. Diğer dostların kararlarını bekliyorum...

2- @Faruk BERBER -OLUMLU
    3- @Oğuz ZEYTİN -OLUMLU
    4- @Faik Yılmaz -OLUMLU
    5- @Adem Erdoğan -OLUMLU
    7- @hakankurt1967 -?
    8- @Gökhan Uzun -OLUMLU
    9- @munzevil -?
    10- @Adem Akyüz' -?
    11- @Bayraktaroğlu - ?
    12- @ihsan candas -?
    Tamamdır.
    Milton Friedman

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Olumlu
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Fatih ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Evet dostlar,

2- @Faruk BERBER -OLUMLU
    3- @Oğuz ZEYTİN -OLUMLU
    4- @Faik Yılmaz -OLUMLU
    5- @Adem Erdoğan -OLUMLU
    7- @hakankurt1967 -?
    8- @Gökhan Uzun -OLUMLU
    9- @munzevil -?
    10- @Adem Akyüz' -OLUMLU
    11- @Bayraktaroğlu - ?
    Ekler misin abi?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

Eklerim tabi, cansın...
    Arafilboylu

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Olumlu
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Evet dostlar,

2- @Faruk BERBER -OLUMLU
    3- @Oğuz ZEYTİN -OLUMLU
    4- @Faik Yılmaz -OLUMLU
    5- @Adem Erdoğan -OLUMLU
    7- @hakankurt1967 -?
    8- @Gökhan Uzun -OLUMLU
    9- @munzevil -?
    10- @Adem Akyüz' -OLUMLU
    11- @Bayraktaroğlu - OLUMLU
    13- @Fatih ÖZDEMİR - OLUMLU
    Beni bu seferlik mazur görün. Foruma bile giremez oldum.

Nereden
    Almanya

0000000360232-1.jpg
    @Uğur Kalyoncu

Hocamın hediyesi. Başladık bugün.
    Milton Friedman

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)