Sayfa 142 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 42 92 132 140 141 142 143 144 152 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 3,526 ile 3,550 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı ihsan candas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben okuduğum kitapların aynısını satın alıp hediye etmeye çalışıyorum. Okuduğum eserler ile aramda bir nevi ünsiyet oluyor.
    Kitap alma imkanım yokken bende böyle düşünüyordum. Birisi bana kitap hediye edince dünyanın en mutlu insanı oluyordum.....

Sonra köye Gezici Kütüphane gelirdi defalarca okunmuş yırtılmak üzere olan ama ilgi duyduğum konulardaki kitapları zevkle alır okurdum....

Ortaokulda Edebiyat Öğretmenimiz Reşat Nuri Güntekin serisi almıştı onlarıda yeni olduğu için koklaya koklaya okurdum.....

Yani sözün özü kitabın yeniden parçalanmışa kitabın her aşamasını bilirim severim , okurum....

Her okuduğum kitap ile aramda duygusal bir bağ oluşur az yada çok... Onun için vermek zordur ama kitap vermenin fedakarlığı yanında bana kitabın benden gitmesini tercih ediyorum diyelim....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kesinlikle PTT kargo...

Neredeyse bedava gönderecek adamlar kitapları...

Ben varım...

Muhittin de kabul ederse katkıda bulunmak isteyenler Muhittin'in @Bayraktaroğlu hesabına para göndersin, bu şekilde tek elden çözelim bu olayı...

Ama bu muhabeti, @Adem Akyüz' ün açtığı başlıktan yürütelim arkadaşlar, buradan değil...

https://forum.bordomavi.net/showthre...B0ster-Misiniz
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı İlker Yazıcıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle PTT kargo...

Neredeyse bedava gönderecek adamlar kitapları...

Ben varım...

Muhittin de kabul ederse katkıda bulunmak isteyenler Muhittin'in @Bayraktaroğlu hesabına para göndersin, bu şekilde tek elden çözelim bu olayı...

Ama bu muhabeti, @Adem Akyüz' ün açtığı başlıktan yürütelim arkadaşlar, buradan değil...

https://forum.bordomavi.net/showthre...B0ster-Misiniz
    Konuyu biraz Genelemi taşısak önemine binaen......

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu biraz Genelemi taşısak önemine binaen......
    Faik hocam,

BMN olarak üyelerimizin desteğine ihtiyaç duyacağımız başka bir projemiz daha var. Yakında başlığı açılacak.
    Aynı anda genel üyelerden 2 farklı proje için maddi destek beklemek pek uygun olmaz diye düşünüyorum...

Zaten İş bankası yayınlarından kitap başına 2-3 lira para gidecek, gayet uygun bir fiyat...

Bu başlığa ilgi gösteren arkadaşlarla bile 100'den fazla kitap alınabilir ki yeterlidir diye düşünüyorum...

O yüzden, diğer projeyi aksatmamak adına, bu kampanyayı buradan yürütelim derim ben kusura bakmazsan...
    Arafilboylu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Faik hocam,

BMN olarak üyelerimizin desteğine ihtiyaç duyacağımız başka bir projemiz daha var. Yakında başlığı açılacak.
    Aynı anda genel üyelerden 2 farklı proje için maddi destek beklemek pek uygun olmaz diye düşünüyorum...

Zaten İş bankası yayınlarından kitap başına 2-3 lira para gidecek, gayet uygun bir fiyat...

Bu başlığa ilgi gösteren arkadaşlarla bile 100'den fazla kitap alınabilir ki yeterlidir diye düşünüyorum...

O yüzden, diğer projeyi aksatmamak adına, bu kampanyayı buradan yürütelim derim ben kusura bakmazsan...
    Benimki sadece bir fikir......

Sıkıntı yok.....

Yeni kampanya da inşallah kitap ile ilgilidir.

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı munzevil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adem kardeşe hediye kitabını kargo ilemi gönderecem
    Abi özel mesaj kutun dolu sanırım. Bi düzenler misin
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

İsmail ALİOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Uzun zamandır okumak istediğim bir kitap var. Nar Ağacı kitabında da adı bolca geçen Veysel Usta'nın Balkan Harbinde 87. Alay eseri. Bunu sadece ikinci el olarak nadirkitapta bulabildim. Trabzon da bulunur mu bilmiyorum. Bulurum inş. Sizde varsa talibim

Nereden
    Almanya

Bu grubun bir buluşma yapması lazım
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

munzevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Alıntı Adem Akyüz' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi özel mesaj kutun dolu sanırım. Bi düzenler misin
    Sildim adem kardes
    “Yenmez taamı ümeranın, fuzelanınÇünkü hakkıdır, yetimin fukaranın “

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Kalede 1 Başına- Sunay Akın

Trabzonlu ve trabzonsporlu yazarımızın son kitabını okudum
    İsminden de anlaşılacağı gibi kalecilik mesleğiyle alakalı bir kitap. Sunay akın yine şaşırtmadı beni içindeki hikayeler öyle güzel harmanlanmış ki yok canım bunun gerçek olması mümkün değil diyorsunuz lakin araştırınca söylediklerinin doğru olduğunu görüyorsunuz. Kalecilik dedik ama kitapta kimler yok ki cüneyt arkın,yılmaz vural,yılmaz güney,şenol güneş,nazım hikmet,cemal süreya,can yücel... bunların kalecilikle ne alakası var diyeceksiniz evet bende dedim ama okuyunca her şey ortaya çıkıyor.
    Ben 4-5 saatte kitabı bitirdim kolay okunan bir kitap.

Bu arada yazar Trabzonsporumuzun amblemindeki S harfinin kuğuya benzetilmesini istiyor neden acaba?
    Konu Bayraktaroğlu tarafından (09.12.2018 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens

Yuval Noah Harari

--

Kitapta evrim teorisine kesin gibi yaklaşılıp o eksende bir yorum yapılmış ama bu konu sizin için tabu değilse ilk çağlardan günümüze yaşanan değişim açısından gerçekten aydınlanma yaşatıyor.

Beğendim.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Foto Muhabiri Ara Güler - Nezih Tavlaş

Halen okumakta olduğum kitap adından da anlaşılacağı üzere Ara Güler'in biyografisi.

Kitapta çektiği fotoğraflara bolca yer verilmiş, kendisi ile yapılan röportajlarda oldukça içten cevapları var.
    Etnik kimliği üstünden kendisine yüklenenlere cevapları da çok samimi ve mizahi.

İstanbul'da akıl hastanesinde yatan zamanın Ürdün kralının fotoğraflarını çekebilmek için felsefe kitapları okuyup deli takliti yaparak kendini akıl hastanesine yatırtacak kadar işine tutkuyla bağlı.
    Ayrıca Aphrodisias antik kentini şans eseri bulan kişi.

Listelere alınması tavsiye olunur.
    Özkan SÜMER

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. A. Baran Dural - Batı'da ve Türkiye'de Kuramsal Milliyetçilik

https://www.bilgeyayincilik.com/urun...-milliyetcilik

Baran Dural, çağdaş milliyetçi düşünürlerin arasında yer alıyor. Çeşitli dergilerdeki makalelerinden sonra Blaudel-Topçu-Türkeş ilişkisine dair bir yazısını okumuştum Milliyetçilik Soruşturması'nda (Epey farklıydı). Zorlu dili, taraflı olmayan bakış açısı ile diğerlerinden ayrışıyor.

Bu kitapta milliyetçilik kavramını, alt bileşenleriyle birlikte analiz edilmiş. Teoriyi merak edenler için faydalı olacağı düşüncesindeyim.

*

Geride bıraktığımız yaz, ramazan ayında bir kitap fuarında (Hatta BMN İftarı vardı o gün) Dural'ın eski bir çalışmasını atıyordum. Sordum; yayıncı, kitapları karıştırdı, bulamadı. "Yok, zaten bir şey kaybetmedin. O kitap boş." dedi. Boş dediği kitap, birçok ciddi araştırmacının kaynakçasını dolduruyordu. Benim de bir çalışmam için lazımdı.

Ben sormadan devam etti: "O kapakla, satmaz o kitap."

Anlamamıştım. "O kapaktaki herifin yüzünü gören kitabı almaz."

Derdini nihayet anladım. Hatta büyük bir iddia da ortaya attı yayıncı (Seçimlerle alakalı, detaya girmeyeyim). Seçim akşamı ilk bu yayıncı abiye mesaj attım. Cevap vermedi.

Üstü kapalı anlattığım bu anı, Türkiye'de entelektüel diye anılan kitlenin bir kısmı olan yazar-yayıncı tayfasının fotoğrafıdır: Şekilci, kalıpçı, ön yargılı, hisleri aklın önünde, yanılgısını kabullenmeyen, sürekli bahane üreten...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (12.12.2018 Saat 13:42 ) değiştirilmiştir.

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

"Alamut: Fedailerin Kalesi" kitabına başladım, bayağı sürükleyici.
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı İ. SARAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Alamut: Fedailerin Kalesi" kitabına başladım, bayağı sürükleyici.
    Vladimir Bartol'un eserini okuyorsunuz sanırım.....

Askerde iken okumuştum.....

Marco Polo'nun gezi kitaplarından esinlenerek yazılmış daha çok destansı bir anlatımı olan dediğiniz gibi akıcı bir eser......

İyi okumalar dilerim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2019-54. Kitap.....

Şeytanın Günlüğü -Leonid Andreyev

Yorum : Rus Edebiyatı'nın çeşitli nedenlerle pek bilinmeyen yazarlarından birisidir Andreyev. Kitabın konusu Amerikalı milyarder zengin Henry Wardengood'u öldürüp bedenini ele geçiren şeytan dünyamıza gelir ve başına gelmeyen olay kalmaz. Şeytana Pabucunu ters giydiren insanlarla karşılaşıp serveti elinden alınan şeytan her türlü aşağılamaya maruz bırakılır.

Kitabı alırken bayağı umutlanmıştım. Kitapta şeytanın insanlarla kurduğu kirli ortaklığı anlatacağını , şeytanlaşmış insanların ruhsuzluğunu göstereceğini ummuştum. Ancak kitap çıka çıka materyalist felsefeyi empoze etmeye çalışan bir propaganda kitabı çıktı. Şeytan'ın insanlara hiç bir etkisi olmayan masum bir varlık halinde gösterip ince bir alay ile dini düşünceleri yermeye çalışmış Andreyev. Romanın geçtiği yer Roma ve ana karakterlerden birisi de bir Kardinal. Tabi romanın konusuna uygun olarak menfaatperest bir adam bu. Defalarca intihar teşebbüsünde bulunan ve romanını da Rusya'nın en çalkantılı dönemlerinde veren yazarın eserinde bu kaotik izlere de sık sık rastlamak mümkün.

Dini duyguları , din adamlarını yererken , eleştirirken hatta alay ederken aslında insanların manevi duygular olmadan ne kadar boş ne kadar anlamsız olduklarını ispatlıyor bizlere. Skolastik düşüncenin sarıp sarmaladığı din olgusu ile insanlara iyiyi, güzeli , doğruyu anlatan , insani değerleri yücelten din olgusunun farkını bilmediğini ya da kasıtlı olarak bilmiyormuş gibi davrandığını düşündüğüm bu yazarın kitabında olağanüstü söz sanatlarına da rastladığımı maalesef söyleyemeyeceğim.

Yinede Rus Edebiyatı ile ilgilenen ve değişik tadlar arayan kitap dostları okuyabilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

* Sinekli Bakkal...
    Halide Edip Adıvar,,,
    Can Yayınları...

Hakan Kurt kardeşimin gönderdiği tam metin romandı. Ortaokuldayken okumuştum ama kısa metindi. Tam metni okumak çok keyif verdi. Meşrutiyet dönemi halkını çok iyi anlatıyor. Hatta, kitabı bitirdikten sonra, yıllar önce izlemiş olduğum, Türkan Şoray ve Ediz Hun'un oynamış olduğu Sinekli Bakkal filmini de tekrar izledim...

* Kendini Devrimci Yetiştirmek...
    Ali Şeriati...
    Fecr Yayınevi

Ali Şeriati, çok sevdiğim, taktir ettiğim bir sosyolog. İslam dinine insan kaynaklı bakışı, insanların geçmişten günümüze İslam dinini, nasıl yozlaştırdığını, içini boşalttığını verdiği derslerde, sohbetlerinde çok derin ve uzun bir şekilde anlatışı, yıllar sonra kitap haline dönüştürüldü. Fecr YAayınevi, Ali Şeriati'nin vermiş olduğu dersleri ve yaptığı sohbetleri kitaplaştırarak 38 kitaptan oluşan bir Külliyat meydana getirmiş... Serinin, okuduğum ikinci kitabıydı. Tavsiye ederim...

*Anlatmak İçin Yaşamak...
    Gabriel Garcia Marquez...
    Can Yayınları...

Çok sevdiğim bir yazardır Marquez. Bütün roman ve öykülerini okumuştum ama kendi hayatını anlattığı kitabını bir köşede bekletiyordum. Okumak keyif verdi. İş Bankası Kültür Yayınlarından çıkan biyografisini okumuştum ama kendini anlattığı eserin tadı daha bir başkaydı. Çocukluk yıllardından, gazetecilik yaptığı dönemlere kadar ve olgunluk dönemine kadar, başından geçen olayları ve kendi fikiresel gelişimini kendine has samimi tarzıyla çok güzel anlatıyor...

* Yüzen Şehir...
    Jules Verne...
    İthai Yayınları...

Jues Verne serisine tamamen sahibim. Tüm kitapları henüz okumadım ama bazen, arada çerez gibi gidiyor tek tek. Tavsiye ederim...
    Konu İlker Yazıcıoğlu tarafından (13.12.2018 Saat 10:17 ) değiştirilmiştir.
    Arafilboylu

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vladimir Bartol'un eserini okuyorsunuz sanırım.....

Askerde iken okumuştum.....

Marco Polo'nun gezi kitaplarından esinlenerek yazılmış daha çok destansı bir anlatımı olan dediğiniz gibi akıcı bir eser......

İyi okumalar dilerim.
    Aynen, o kitap.
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Nereden
    Almanya
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

* Doppler
    Erlend Loe
    Yapı Kredi Yayınları

Norveç'te varlıklı ve başarılı bir adam, dünyadan elini eteğini çekip bir ormanda yaşamaya başlıyor. Çok acıktığı ve erzağının bittiği bir anda avladığı geyiğin yavrusu, ona arkadaşlık etmeye başlıyor ve birlikte yaşamaya başlıyorlar ormanda...
    Dünya ekonomik düzenine, kapitalist sisteme, para-mal durumuna eleştiriler var ve takas sistemini savunarak, avladığı geyiğin etini diğer insanlara başka ürünler karşılığında vererek hayatını ormanda geçirmeye başlıyor.
    Yazarın amacını anlamakla birlikte, kitap çok sönük kalmış, tam amaca ulaşmamış...

Norveç edebiyatında komik kitap olarak yorumlansa da bana pek ketif vermedi...

Ama farklı bir kitaptı..
    Arafilboylu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2018-55.Kitap

Kitabın Adı : Hazreti Peygamber'den İktibaslar 4 ( 500 Hadis )

Yazarı : Derleme

Yorum : Kütübi Sitte'den ve diğer sağlam kaynaklardan derlenen 500 Hadisi Şerif cep kitabı formunda sunulmuş. Cep kitabı diyor ama içeriği zenfgin bir kaç elbise filan doldurabilir yani.....

Hadis bildiğiniz üzere Peygamber Efendimiz'in sözleri , davranışlarını içeren çok geniş bir alan. Uydurma hadisler nedeni ile çarpıtılan , dejenere edilen ve hala edilmeye çalışılan dinimizi sağlam kaynaklardan öğrenmeliyiz. Buda küçük , şirin ve çok bilgiler veren bir kitaptı. Kısa zamanda bitti doğrusu

Konunun ilgilisi arkadaşlara tavsiye ederim doğrusu

Nereden
    Almanya

0000000262020-1.jpg
    Sevdiğim bir kimseyi başka bir sevdiğimden dinlemek. Kırkikindi altında ıslanmak misüllü
    Milton Friedman

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2018-56.Kitap

Bir Kalbin Çöküşü- Stefan Zweig

Yorum : Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları'ndan çıkan Karmaşık Duygular isimli hikaye kitabında bu hikaye vardı aslında. Ben diğer Yayınevlerinin çevirilerini merak ettiğimde sadece bu öyküyü içeren kitabı aldım. Kitap Can Yayınları tarafından basılmış. Ve itiraf etmeliyimki İş Bankası çevirileri çok daha profesyonel ve çok daha edebi bir dille yapılıyor. Zorunlu olmadıkça yani eğer kitapları orada varsa başka yerden almam bir daha.....

Kitap 60 lı yaşlarının ortalarındaki roman kahramanının geçirdiği ruhi bunalım sonucu dış dünyaya kendini kapatmasını ve yaşadığı travmatik durumları anlatıyor. En son dönemini daha doğrusu. Stefan Zweig bilindiği üzere psikolojik türkonusunda gayet uzman ve yoğun anlatımını ile bunu birleştirince ortaya enfes eserler çıkmış. Bir solukta okuyabileceğiniz bu eseri tüm kitap dostlarına şiddetle tavsiye ederim

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

* Kral Oidipus
    Sophokles
    İş Bankası Kültür Yayınları

Yazılan en hüzünlü tragedya. Sophokles'in meşhur 7 tragedyasından en önemlisi, en bilineni...

Ülkenin birinde bir kral ve kraliçenin erkek çocuğu olur. Çocuk doğduğunda, kahinin biri, bu çocuğun büyüyünce öz babasını öldüreceğini ve öz annesiyle evleneceğini söyler. Bunun üzerine, kral ve kraliçe, çocuğu bir çobana emanet eder ve çocuğu öldürmelerini söyler. Küçük bebeği öldürmeye kıyamayan çoban, bebeği, başka bir ülkenin çobanına verir. Diğer ülkenin çobanı, bebeği, kendi ülkesinin, çocukları bir türlü olmayan kral ve kraliçesine verir...

Devamını yazmayayım, müthiş bir tragedyadır.

Kesinlikle tavsiye ederim...
    Arafilboylu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

* Kral Oidipus
    Sophokles
    İş Bankası Kültür Yayınları

Yazılan en hüzünlü tragedya. Sophokles'in meşhur 7 tragedyasından en önemlisi, en bilineni...

Ülkenin birinde bir kral ve kraliçenin erkek çocuğu olur. Çocuk doğduğunda, kahinin biri, bu çocuğun büyüyünce öz babasını öldüreceğini ve öz annesiyle evleneceğini söyler. Bunun üzerine, kral ve kraliçe, çocuğu bir çobana emanet eder ve çocuğu öldürmelerini söyler. Küçük bebeği öldürmeye kıyamayan çoban, bebeği, başka bir ülkenin çobanına verir. Diğer ülkenin çobanı, bebeği, kendi ülkesinin, çocukları bir türlü olmayan kral ve kraliçesine verir...

Devamını yazmayayım, müthiş bir tragedyadır.

Kesinlikle tavsiye ederim...
    Hatta bu tragedya Psikolojide Oidpus Komleksi adını alan bir rahatsızlığa dahi adını vermiştir diye birde derkenar ekleyelim izninizle

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)