Sayfa 128 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 28 78 118 126 127 128 129 130 138 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 3,176 ile 3,200 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Altay Efsanesi Kutsal Yay - Murat Baydar

Kitap, Ulu Tengri’nin oğulları olan, iyiliği ve aydınlığı temsil eden Ülgen ile kötülüğü ve karanlığı temsil eden Erlik’in mücadelesi; Ülgen'in yarattığı ulu savaşçı Mangdaşire bahadırın Erlik’i yeraltına mahkum etmesini anlatan efsane ile başlıyor.
    Aradan geçen yılların ardından Erlik’i yeraltında tutabilmek için Mangdaşire bahadırın silahları olan Kutsal Yay, kalkan ve kılıcı bulması amacıyla görevlendirilen Alp’in başından geçen olayların anlatıldığı, serinin ilk kitabı.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

2018-25.Kitap

Kamelyalı Kadın - Alexandre Dumas

"Monte Kristo Kontu Üç Silahşörler " gibi kitapları ile meşhur olan Alexandre Dumas'ın aynı adı taşıyan oğlu tarafından yazılmış bir dünya klasiği olan bu eseri ancak okuma fırsatı bulabildim....
    Yazar babasının izinden gitmiş güzel bir tarz oluşturmuş...

Esere gelince eser romanın ana karakterlerinden birisinin hazin sonu ile başlıyor. Normal şartlar altında bu okunabilirliği azaltan bir unsur olması gerekirken bu eserde aksine ilgiyi artıran kadın karakterin nasıl o hale geldiğini merak ettiriyor. Hızla , duyguyla , sonunda üzüleceğinizi bilerek -Belki bir umutla okuyorsunuz.

Gerçek bir yaşam öyküsünü anlattığı söylenen bu kitapta çoğu Türk Filminde de klişe olarak bize sunulan "imkansız aşk " paradoksu oldukça etkili biçimde işlenmiş. İçinde kendinizden mutlaka bir şeyler bulacak, Bir çok yerin altını çizmek isteyecek,Bitirdikten sonra da yeniden okumak isteyeceksiniz.

Orta halli diyebileceğimiz bir Avukat maddi bedeller karşılığında insanları eğlendiren ( diğer tabiri kullanmak istemiyorum ) Margarite ile tanışır. Onun Margarite olan ilgisi acıma ile karşılık sevgi duygusudur. Margarite ise kendisini sadece güzelliği için sevmeyen , O'nun kötü gününde de yakın olan bu insanna karşı umutsuzca hisler besler. Başından büyük engellerle dolu olan ve sonu olmayacağı en başından belli olan bu hazin hikaye de insanların ikiyüzlülüğü,menfaatperestliği buna karşın az da olsa güzel hasletleri de oldukça güzel işlenmiş. Fazla derine inmiyor ama ne yapmak istediklerini çok iyi anlıyorsunuz. Çağlar değişse de , teknolojik gelişmeler olsa da insan maalesef kendini pek geliştiremiyor.

Neyse benim için güzel bir kitap okunduktan sonra yine okunma isteği uyandıran bir kitaptır. Bu kitabı da belli bir süre sonra yine okuyacağım.

Gönül isterdi ki bu kitaptan ve okuduğum diğer kitaplardan aldığım hisleri tartışabileceğim , paylaşabileceğim yerler olsun , mekanlar olsun , insanlar olsun....

Ama burasıda ihtiyaçlarımı asgari biçimde karşılıyor.... Bunada şükür diyelim sonraki kitaplara bakalım.....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Hüseyin Nihal Atsız - Türkçülüğe Karşı Haçlı Seferi ve Çektiklerimiz

https://www.otuken.com.tr/huseyin-ni...-cektiklerimiz

İrfan Yayınlarınlarindan çıkan baskısını okuyalı on yıldan çok olmuştur. Ötüken, Atsız Bey'in altı söyleşisini ekleyerek geçenlerde yeniden bastı.

Kitap, Atsız'ın Büyük Doğu'da 1959 yılı boyunca yazdığı hatıralarından oluşuyor. Bence bu eserin en önemli özelliği O'nun mizahi tarafını göstermesidir.

Diğer yandan Atsız'ın Necip Fazıl'ın dergisinde yazmasını bugünkü ülke atmosferine paralel düşünebilir miyiz? Bundan sonrası forum çerçevesini aşıyor.

(:

NOT: Kitabın editörü Trabzonlu diye biliyorum. Söyleşileri ekleyen araştırmacı da yanılmıyorsam KTÜ Tarih'ten bir genç.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (15.05.2018 Saat 18:24 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

hh.jpg

@Oğuz ZEYTİN kitap satışa çıktı. Bilgin olsun, belki ilgini çeker.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hh.jpg

@Oğuz ZEYTİN kitap satışa çıktı. Bilgin olsun, belki ilgini çeker.
    Hahaha, ben de yazara bir ithamda bulunabilir miyim izninizle? Akıllanmayacak bu. Bir de Kaynak'tan çıkarmış kitabı. İhlas'tan Kaynak'tan... Yakışır koçuma, pardon finoma.

Teşekkür ederim Faruk. Girdiği kabın şeklini almakta pek mahir olan yazarı daha önce birkaç defa rezil etmişliğim vardır, eskiden böyle bir kötü huya sahiptim. Depreşsin istemiyorum. (:

Buluştuğumuzda istersen bilahare anlatırım.

*

Bu aralar Prof. Dr. İskender Öksüz'ün "Bilim-Din-Türkçülük" adlı çalışmasını okuyorum.

http://www.panamayayincilik.com/urun...asp?kid=203784

İskender Hoca'nın önceki beş kitabını da okumuştum. Dili sade, anlatımı keyifli... Disiplinlerarası hakimiyeti de tarih, siyaset, bilim, teknoloji arasındaki geçişleri kolaylaştırıyor.

Aslında Onkibar'la İskender Hoca'nın kitabının bir bölümünün derdi paralel. Ama Hoca'ya saygım var. Haklı veya haksız fakat altı dolu. Ön yargı sahibi değilim, pek eminim ki Onkibar her zamanki gibi yalan ezberleri bir araya getirmiştir. Çünkü onun işi bu.

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Prof. Dr. İskender Öksüz - Alt Akıl: Aptallar ve Diktatörler

Hatipoğlu'nun YÖK üyesi olarak atandığı dönemde bilim, akılcılık, ahlâk, eğitim - öğretim, iktidar, elitizm, liyakat, demokrasi ve kalkınma uzerine yazılmış bu müthiş denemeyi okumaktan keyif aldım.

http://www.panamayayincilik.com/tani...DDXA8A51IW2UWD

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu aralar Prof. Dr. İskender Öksüz'ün "Bilim-Din-Türkçülük" adlı çalışmasını okuyorum.

http://www.panamayayincilik.com/urun...asp?kid=203784
    Başlık güzelmiş , not aldım.

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Konstantiniyye Oteli : Zülfü Livanelinin dili güzel insanı sıkmıyor ama bu kitapta bı Serenad bi Kardeşimin Hikâyesi tadı almadım ama sıkılmadan okunabilir sıkıntı yok..

Uçurtma Avcısı : Tavsiye üzerine okudum. kısa sürede bitirdim..Beğendiğim ve onerebilecegim kitaplar arasında ki yerini aldı.. Konusu güzel ilgiyle okunabilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Bu arada Stefan Zweig'in yeni kitabı çıkmış İş Bankası Kültür Yayınları'ndan.....

Adı : Kızıl.....

Tabiki aldım en kısa zamanda okuyacağım......

Tüm kitap dostlarına ilanen duyurulur

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sevdiğim iki hocadan eş zamanlı ve aynı konuyu işleyen iki kitap geldi:

Prof. Dr. Osman Karatay - Türklerin İslâm'ı Kabulü

http://www.kriptokitaplar.com/index....product_id=218

Prof. Dr. Tufan Gündüz - Kur'an ve Kılıç: Türkler Nasıl Müslüman Oldu?

http://www.yeditepeyayinevi.com/TR/B...l.aspx?ID=5261

Her iki çalışmada da Emel Esin ismine rastlamak memnun edici. Birlikte ve karşılaştırmalı okumanızı öneririm.

Bu vesileyle Ramazan Ayınızı tebrik ederim arkadaşlar.

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Carl Sagan : Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı

Öncelikle tubitak yayınevine teşekkür etmek gerekiyor böyle bir hizmeti sundukları için. Kitabın orijinalinde nasıl bilmiyorum ama bu ve başka bir tubitak kitabının son sayfalarında kitap içinde geçen başka kitap isimlerinin tek tek isminin yazılı olduğunu gördüm. bu müthiş bir şey. şu ingilizce işini çözersem bir gün işime çok yarayacak.

Görüşleri sevilir sevilmez benimsenir benimsenmez ama Carl Sagan gerçekten çok büyük bir bilim insanı. Bunu bilime olan bakış açısından dolayı diyorum. Yaptığın işi gönülden sevmenin ne kadar önemli olduğunu gördüm ben bu kitapta. pek çok insan atlantis gibi uzaylılar gibi varlığı kanıtlanmamış şeylerin ne kadar büyüleyici olduğundan bahsederken o bize evrenin halihazırda ne kadar büyüleyici olduğundan bahsediyor. gerçekten de öyle. gözümün önünde yahut ötesinde olan şeyler yeterince inanılmaz değil mi ? pek çok hayvanın kendine has özellikleri mesela. bir arının bir ipek böceğinin veyahut her türlü zehire bağışıklığı bulunabilen bir bal porsuğunun. binlerce yıllık ağaçlar milyonlarca yıllık vadiler en eski insanlardan kalma mimariler yazılar her şey ama her şey yeterince inanılmaz değil mi ? güneşin ayın dünyanın ve diğer gezegen ve yıldızların belli bir sistem dahilinde hareketleri bütün o muhteşem doğa olayları sadece birkaç yüz kilometre üzerimizde bulunan coğrafyaların harikulade farklı özellikleri. dünya baştan aşağıya inanılmaz zaten. Ama işte burnumuzun dibinde ve bütün problem burada. sanki sahip olduğumuz her şey çok normalmiş gibi büyünün falın kayıp kıtaların uzaylılar ve ufoların ne kadar inanılmaz şeyler olduğunu düşünüyoruz. Sagan bilimin sürekli olarak hata yapan hatta bulduğu doğrularda bile sürekli hata arayıp daha genel bir ortamı kapsayacak doğruları aradığından bahsediyor. dünyanın en saygın işini yapan bu insanların bu denli alçak gönüllü davranması gerçekten takdire şayan. öte yandan kendi meslektaşlarını da eleştirmekten geri durmuyor sagan. bütün bilim insanlarının - eğer yanlış hatırlamıyorsam - yarı kadarının askeri amaçlarla bilim yaptığını söylüyor mesela. diğer bir deyişle birileri dünyanın nasıl daha iyi bir yer olacağının hesabını yaparken bir kesim de kendi yaptığı oyuncakların koca bir ülkeyi nasıl haritadan sildiğini görmek istiyor. kuşkusuz yapılan bombalar da bilimsel açıdan bakınca bir icat. ama iş sonuçlara gelince bizi ne kadar geriye götürdüğüne gelince bilimsel bir hükmünün olmadığını da görüyoruz. bir ülkeyi yok ettiğinizde onu sadece fiziksel olarak yok etmezsiniz onun geleceğini gelecekte dünyaya kazandıracağı şeyleri de yok edersiniz. bilim adamlarının bilimin popülerleşmesi ile ilgili kaygıları olduğunu düşüncesine ise karşı çıkıyor sagan. aksine söylediğimiz gerçekler bilinsin daha çok insan tarafından kabul edilsin istiyoruz diyor. Sagan medyadan ciddi anlamda yaka silkmiş bir adam. medya gerçekleri değil insanların ilgilerini çekecek şeylere yöneliyor çünkü. ufo hikayelerinden birinden de bunu temel alarak bahsediyor. adamın biri dağlarda kendi uçağıyla gezinti yaparken belli belirsiz bir cisim görüyor ve onların tabaklar gibi devindiğini söylüyor. elbette bunların pek çok uçan cisim olma ihtimali vardır. canlı veya cansız. oysa medya bunu direkt olarak ufo denen şeye yoruyor ve adam sonradan kendi anlatsa bile çare olmuyor. başlangıcı bu değil bu meselenin ama etki artırıcı olduğu kesin. yine ingilterede şu tarlalara şekil çizme işinden bahsediyor. sanırım bir filmde de konusu olmuştu. bunu ayarlayan iki tane yaşlı adam esasında. en başta sadece can sıkıntısından yaptıkları işi medya ilgi gösterince daha da ileriye götürüp anlaşılmaz şekillerle taçlandırmaya çalışıyorlar. bu çok uzun zaman devam ediyor hatta ingiltere kraliçesi bile duruma el konulmasını istiyor. adamlar sonradan durumu anlatıyorlar ama medya hiç oralı olmuyor ve para kazanmak için yalan haber satmaya devam ediyor.

kitapta tarih ve siyaset ile ilgili çok ciddi bilgilerin yer aldığı bölümler de var. özellikle cadı avları ile ilgili bölümler epey ilgi çekici. kitapta benim gibi bilime sadece ilgisi olan bir adamın anlayamadığı yegane bir yer de bulunuyor. O da Maxvell ile ilgili bölüm. 15-20 sayfa sürüyor sanırım ki zaten anlamak için bir üniversitede altı yıl fizik okumak gerekir falan diyordu bir formül için o da normal. bilim kavramı ile ilgilenen herkesin başucunda olacak bir kitap olacağını düşünüyorum ve tavsiye ediyorum. pek çok filozof ve bilim insanı aynı zamanda yazar değildir ama Sagan düşündüğü her şeyi çok yalın ve herkesin anlayabileceği şekilde anlatmış. Kendisine bu emeğinden dolayı minnet duyuyor ve ruhunun şad olmasını diliyorum.

Nereden
    Bursa

Enformatik Cehalet-Nabi Avcı

Kitabı benim gözumde ilginç kılan 20 yıl önce yazılmış olması.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/enf...alet/1068.html
    • Memento mori

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2018-26.kitap

Elektrik Çağının Mucidi Tesla - W Bernard Carlson

-İlker Yazıcıoğlu Arkadaşımın hedeiyesi idi bu kitap. Hacminin büyüklüğü nedeniyle şimdi bitirebildim ( 622 sayfa )

-Tesla 'nın değerinin neden anlaşılamadığı , neden yeterince tanınmadığı konusunda doyurucu cevaplar aldım. Zaten amacımda bu idi....

-Teknik terimlerin fazlalığı nedeniyle zaman zaman sıkıcı geldiği yerler oldu. ama genel olarak akıcı bir eserdi

-Onlarca kaynak kitaptan , dergilerden, müzelerden ,kişilerden yardım alınarak 15 yılda oluşturulan bu esere oldukça fazla emek verildiği okunurkende anlaşılıyor.

-Kitapta fazla sayıda çizim , resim ve fotograflarda kullanılmış....

-Amerika'nın endüstri devrimiyle ilgili önemli izleride bulabiliyor , Edison , Marconi gibi diğer kaşiflerle ilgilide önemli bilgiler edinebiliyorsunuz.

-Tesla'nın olağanüstü yeteneği tartışılmaz ancak icatlarını doğru pazarlayamaması ve bazı konulardaki inatçılığı nedeniyle hem yeni icatların ortaya çıkamaması hemde yaşadığı maddi sıkıntıları da görüyor ve "yazık oldu" diyoruz. Hem kendisi hemde dünya için....

-Kapitalist sistem ve serbest piyasa ekonomisinin bazı yerlerde bilimin önünü açtığını ama önemli durumlarda da engel olduğunu anlatıyor. Bir mucit eserlerinin geliştirilmesi ile uğraşmıyor sadece adeta bir pazarcı gibi bunu satmak , patentini almak durumunda kalıyor , aylarca bekliyor buda bilimin ilerleme sürecini bürokratik engellerle yavaşlatıyor. Keşke o zamanlarda devlet desteği olsa belki bugün çok daha ileri bir konumda olabilirdik insanlık olarak.

-Sonuç olarak güzel şeyler öğrendiğim merakımı giderdiğim doyurucu bir eserdi benim için. Bu türü sevenlere tavsiye ederim.

İlker Arkadaşımada bir kez daha teşekkür ederim.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Beğenmene sevindim Faik hocam. Tesla ile ilgili yazılan en iyi 2 kitaptan biridir.(Bence tabi)...

Hazır yazmışken, dün bitirdiğim kitabı yazayım ben de, oldukça ilginçti. Ölüm, intihar konusu işleniyor kitapta.
    Ölüme yürüyen filozoflar, idam edilenler, ,intihar edenler vb...

İlginç bir kitaptı, kimi yerler felsefe okumayı tercih etmeyen arkadaşlara sıkıcı gelebilir ama kitap aslında felsefe kitabı değil. O yüzden rahatlıkla okunabilir felsefeye mesafeli yaklaşanlar tarafından...

Fikirler İçin Ölmek, Filozofların Tehlikeli Hayatları...
    Yazar: Costica Bradatan
    Can Yayınları...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2018-27.Kitap

Kızıl - Stefan Zweig

-Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları'ndan en yeni çıkan bu kitabı geçenlerde almıştım. Dayanamadım hemen okudum....

-Zweig'in 28 yaşında yazdığı ilk roman denemelerinden birisi bu...

-Deneme derken aklınıza basit , sıradan ,özensiz bir eser gelmesin. Oldukça profesyonel , akıcı bir eser meydana getirmiş....

-Kısaca konusu : Üniversite eğitimi için hayatında ilk sefer köyünden ayrılıp Viyana'ya gelen Berger'in yaşadığı uyum süreci ve zorluklar anlatılıyor.

-Fiziksel gelişim ve ruhsal değişim süreci tamamlanmadan şehre gelen ana karakter yaşadığı uyumsuzluk nedeniyle içine kapanır sadece kısıtlı kişilerle iletişim kurar. Yaşadığı evdeki diğer bir kiracı arkadaşıyla yaşadığı bir takım olaylar nedeniyle ondanda uzaklaşır tam hayata küsecekkken evsahibesi kadının kızının hastalığı kızıl ile uğraşınca yeniden hayatın anlamını keşfeder.

-13 yaşındaki kıza büyük bir ilgi gösteren yazar Onu kaçınılmaz sondan kurtarırıken kendisi aynı hastalığa yakalanır.

-Tam her şey düzeldi derken kaderi O2na büyük ve trajik bir oyun hazırlar....

-Yazarın anlatım yoğunluğu bu kitapta tam olarak vücut bulamasada yinede ilerde muhteşem bir yazar olabileceğine dair önemli işaretler veriyor bu kitapta. Daha önce de okumak isterdim ama ne yapalım yayınevi şimdi çıkardı.

-Başka yayınevlerinden okumadığım Zweig eserlerine de rastladım Trabzon Kitap Fuarı'nda ama almadım , okumadım. Çünkü çeviri de çok önemli benim için. İş Bnakası'nın kitapları bu anlamda çok güzel ve özenle hazırlandığı için ilk tercihim olur. Yenilerini de en kısa zamanda çıkarırlar inşallah....

-Kitapla ilgili eleştirilecek tek bir konu var bana göre. Oda şu ; Yazar bildiğiniz üzere kısa roman yazmayı savunan bir kişi. Bu kitapta da buna dikkat ettiğine göre bu düşüncesi daha genç yaşlarda oluştu demektir.
    Ancak yazar diğer kitaplarında oluşan anlatım derinliğine ve yoğunluğuna bu kitapta henüz ulaşamadığından romadan ziyade uzun bir hikaye şeklinde olmuş. Olaylar bazı yerlerde hızla ilerlemiş. Arada sanki anlatılması gereken yerler kalmış gibi boşluklar oluşmuş gibime geldi...

-Yinede güzel bir eserdi doğrusu. Dostlarıma her Zweig kitabında olduğu gibi tavsiye ederim.

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Zweig kitapları çok başarılı, çerez niyetine iyi gidiyor.

Yalnız çeviri olayı neden bu kadar farklılık gösteriyor ben de anlayamadım.

Bir Kalbin Ölümü - Bir Yüreğin Çöküşü
    Yakan Sır - Yakıcı Sır
    Özkan SÜMER

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı Adem Erdoğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zweig kitapları çok başarılı, çerez niyetine iyi gidiyor.

Yalnız çeviri olayı neden bu kadar farklılık gösteriyor ben de anlayamadım.

Bir Kalbin Ölümü - Bir Yüreğin Çöküşü
    Yakan Sır - Yakıcı Sır
    Yayınevleri okuyucuyu kitabın isminden kendi tarafına çekme çabası içine giriyor ve bu edebi anlamda olumsuzluklar oluşturabiliyor çeviri kitaplarında çevirmenlere çok dikkat etmek gerekiyor mesela jane austen bir kitabı var gurur ve önyargı isminde biz bunu aşk ve gurur olarak biliyoruz yanlış çevirinin bir sonucudur bu.Aslında filmlerim isimlerinde daha çok karşılaşılır
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

A.Ali Karanis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Ahmet Ümit - Beyoğlu Rapsodisi

Türkiye'de geçen romanları okurken diğerlerine göre çok daha fazla keyif alıyorum,İstanbul ve özellikle Beyoğlu'nda geçenleri okurken ise 3 kat daha fazla.

2003'te yayımlanmış güzel bir polisiye ve gerilim romanı.Konu Beyoğlu'nda geçiyor,İstiklal ve Beyoğlu'nu bilen insanlar için mekanlar ve isimler çok tanıdık gelecek,3 yıl Beyoğlu'nda yaşayıp şu an orayı özleyen biri olarak güzel nostalji yaptırdı bana,özlediğimi farkettim

Okuması çok rahat,anlatımı düzgün.4 günde bitirdim kitabı.

Spoiler vermek istemiyorum ama kitabın sonlarına kadar olayın çözülmemesinden işkillenmiştim,sonunu 'yok artık canım' tepkileriyle okudum.

Kitap 408 sayfa,Everest yayınlarından 68. baskısı var bende.Yalnız bir şikayetim var basım konusunda,bazı kelimeler yanlış yazılmış doğrusunu siz tahmin etmek zorunda kalıyorsunuz.Şimdi net bir örnek yok aklımda ama mesela 'yarını düşünerek hareket ettik' yazılması gerekirken 'yarım düşünerek hareket ettik' yazılmış.Bu tarz bazı harf hataları var nedenini anlamadığım bir şekilde ve bir iki tane de değil.Bu tarz şeylerden rahatsız olanların aklında olsun bu bilgi.D&R'dan orjinal aldığım kitapta böyle hatanın olması canımı sıktı.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

A.Ali Karanis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efsane.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İş Bankası Kültür Yayınları Modern Klasikler Dizisi kitapları çok çok iyi...

Yarısına kadar olanlara sahibim, okuyorum yavaş yavaş...

Mutlaka tavsiye ederim...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun - Atsız : Türkçülüğün Mistik Önderi

http://www.panamayayincilik.com/tani...4DYT0TJ0YETEEQ

Yılbaşından bu yana, Millî Mecmua'nin Atsız Özel Sayısı, Sadettin Yağmur Gömeç Hoca'nın yeniden hazırladığı Atsız Armağanı, genç araştırmacı Ozan Karabudak'in Atsız ve Türkçülügun Yarım Asrı adlı çalışması, Otuken'in derlediği Atsız'in Hikayeleri ve yine Ötüken'in yeniden bastığı Türklüğe Karşı Haçlı Seferleri'ni okumuştum.

Ercilasun Hoca, epey kapsamlı bir Atsız kitabı hazirladi. Biyografisi, ilmî ve edebi kişiliği, fikirlerini bir arada sundu. Kitabın sonundaki fotoğraflar ise enfes...

Çok bilinmeyen veya önceki çalışmalarda üzerinde duruldugunu görmediğim fakat benim yazılarımda yer verdiğim birkaç detaya Ercilasun Hoca'nın da deginmesi sevindirdi. İnşallah Atsız'i basit tartışmalardan kurtarıp daha derinlemesine tartışırlar.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (30.05.2018 Saat 18:49 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2018-28.Kitap

Namaz Kitabı - Hasan Yavaş

-Namaz ile ilgili çok değişik ve değerli kaynaklardan derlenen güzel bir eser.

-Namazın sadece farzları değil, sünnetleri ,müstehapları, mekruhları gibi bir kısmını bilerek bir kısmını bilmeyerek yaptığımız davranışlar güzelce açıklanmış....

-Yüce dinimiz İslam ile ilgili daha çok ibadetler konusunda ve ibadetlerin yapılış biçimleri , faydaları konusunda bilgiler verilmiş.

-İçinde ayetler , hadisler , islam alimlerinin sözleri var. Yani Ehli Sünnet vel cemaat ( hanefi) mezhebine göre dinimizin hükümleri bulunuyor...

-Kitap sıkıcı değil okunabilir bir eser ancak Hakikkat Kitabevinin diğer kitaplarında olduğu gibi bazı yapısal sorunları mevcut

-Yazı puntoları küçük, bazı imla hataları var ve düzenin biraz karışık. Bu kadar bilgi veren bir eserin böyle özensiz olması doğrusu beni şaşırtıyor.

-Namazla ilgili hepimizin temel bilgileri vardır az ya da çok. ama bu kitabı okuduğunuzda mutlaka bilmediğiniz şeylerin de olduğunu göreceksiniz.

-Okumanızı öneririm.

Saygılar, hürmetler,iyi ramazanlar.....

Nereden
    Almanya
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Son zamanlarda kitaplarının müptelası olduğum yazarlar;

Oktay Sinanoğlu: Üniversite yıllarında hayranıydık, şimdi tekrar başladım okumaya daha farklı tat veriyor. Gerçek bir aydın nasıl olmalıdırın en bariz örneği kendisi. İlkokul olmasa bile ortaokul seviyesinde ders kitabı olarak okutulmalıdır kitapları. Gerçi yerden yere vurduğu eğitim sisteminde bir hayli zor bu.

Sunay Akın: Enteresan insandan enteresan kısa kısa hikayeler. Geyikli Park kitabı favorim.

Stefan Zweig: Hergün bir kitap şeklinde ilerliyorum, öğlen araları bile yetiyor neredeyse işyerinde.

Yaşar Kemal: Kitaplarına yeni başladım, Ağrı Dağı Efsanesiyle başladım, sırada Çakırcalı Efe var. Sanırım Sabahattin Ali'nin Çakıcının İlk Kurşunu ile aynı konu. Çakırcalı Efe'den sonra İnce Memed serisine başlayacağım.

Bu yazarlar dışında uzun zamandır takip ettiğim Zülfü Livaneli, Sabahattin Ali, İskender Pala kitaplarını aralara sıkıştırıyorum.

Ramazan ayı okuma konusunda baya bereketli geçiyor.

2018 yılı içerisinde koyduğum 50 kitap hedefi hesaplarıma göre Haziran sonu tamamlanmış olacak.

Bu arada E-Kitap okuyucu tavsiye ederim, çok daha fazla hızlandırıyor okumayı, Kindle Oasis kullanıyorum baya memnunum, fiziki kitap istendiği gibi heryere taşınamıyor, heryerde açılıp okunamıyor, Kindle'ın taşıması çok basit, herhangi bir yerde özellikle işyerinde çok dikkat çekmiyor.
    Konu Adem Erdoğan tarafından (02.06.2018 Saat 14:33 ) değiştirilmiştir.
    Özkan SÜMER

Berke6198 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Konu Berke6198 tarafından (02.06.2018 Saat 15:12 ) değiştirilmiştir.
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)