Sayfa 11 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 251 ile 275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

omerkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli

F.Kafka-SevgiLi MiLena...

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

seyfettin ali- kürk mantolu madonna

Colakoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Millet suan Allen carr in sigarayi birakmak isteyenler icin yazdigi bi
    kitap var türkcesini bilmiyorum almancasi FÜR IMMER NICHTRAUCHER diye
    bi kitap insallah sigarayi birakmama yardimci olur (dua edin ) ama
    kitapta cok uzun ya 600 sayfalik bisey..

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ben en son Hababam Sinifi'ni. Ama kitap pek hosuma gitmedi. Gerci güzel ama filmi beni daha cok güldürdü. Gerci filmle kitap arasinda epey bi fark var.

Nereden
    Hakkari

Türkiye'nin Etnik Yapisi

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

su günlerde Cezmi Ersöz'ün son kitabi "Derinligine Kimse Sevgili Olamadi" yi okuyorum... daha kitabin basindayim ama gerçekten daha simdiden bayildim... bu arada kitabi aldiginizda bir de, yazarin kendi sesinden siirlerinin yer aldigi bir cd'ye de sahip olmus oluyorsunuz... Edited by: sümela61

Nereden
    İstanbul

"... sevgim, ona kendisini, o yarali çocuklugunu hatirlatiyordu...

Sevgim, ona çok eskiden, derinden ve sonsuza dek kirildigini hatirlatiyordu...

Bu derin ve sonsuz kirginliktan geriye kalan o suçlu ve degersiz kalbini hatirlatiyordu, sevgim, ona...

Sevgim, sevgisinin ne denli ürkek ve ne denli gizlenmis oldugunu hissettiriyordu...

Paylasamiyordu, çünkü bir tek ona yetecegini saniyordu, sevgisinin. Yalnizligina... Kendi benzersiz acilarini hafifletmeye...

Böyle hissediyordu. Sevgisini bana inanip ortaya çikartirsa, onu yok edeceklerini, elinde kalan son sevgiyi yagma edeceklerini saniyordu... Öylesine incitilmisti ki; beni, diger insanlardan bir türlü ayiramiyordu... Üzerine kapaklandigi ve herkesten gizledigi o son sevgisini elinden alip baskalarinin acimasizligina sunmakla suçluyordu beni...

Böyle anlarda, beni disardaki o çok korktugu insanlarin, iyi kalpli bir sevgili maskesi giymis gizli temsilcisi gibi görüyordu...

Ama bir yani, iyi kalmis, direnen bir yani; bana inanmak, bana tutunmak istiyordu... Benimle sokaga çikmak, hayata karismak, benimle kanayan yerlerini sarmak istiyordu... Oysa öbür yani; o çok incitilmis, o çok korkan yani, bunu hissettigi anda; benimle, sevgimle birlikte bütün hayati, bütün umutlari reddediyordu..."

yukarda yazdigim bölümler bahsettigim kitabin 11 ve 12. sayfalarindan aldigim bölümler... zaten buralari okuyunca kitap beni can evimden vurdu... enfes anlatmis...

bu arada yukarda yayinevini yazmayi unutmusum: Tekin Yayinevi

Nereden
    İstanbul

ayni kitaptan bir baska bölüm:

"...Neredeyse, yillardir kendi adina hiçbir sey yapmiyordu... Öyle bir yere gelmisti ki orada durmustu. Daha fazla gidemiyordu. Içindeki o çok degerli seyin, yillar önce kirildigini artik kesin olarak anlamaya basladigi an, artik durmustu. Saklayacak gücü kalmamisti; baskalarindan yillarca kaçmis, onlar anlamasin diye hep basariliyi, hep iyiyi ve mutluyu oynamisti. Baskalari anlamayinca, kendisi de anlamayacak sanmisti. Baskalarini kandirirken, kendisini de kandirmisti... Kendisini daha fazla kandirmak istemiyordu artik. Çünkü kendisini kandirdikça içindeki bosluk büyüyordu...

Artik hiçbir sey yapmak istemiyordu... Çünkü içindeki kirginlik giderilmedikçe, ne yapsa daha da kopacakti kendinden. Ne yapsa, ne söylese, kendine ragmen söyleyecek, kendine ragmen yapacakti...

Çünkü bugüne dek ne yasadiysa, hep o içindeki derin kirginligi baskalarindan gizlemek için yasamisti. Basarmak, bir yerlere gelmek, adini bir yerlere yazdirmak için degil, sadece o derin yaralanmisligini gizlemek için çalisip durmustu. Herkes onun basarisini alkislarken, o kendisine, "Bir süre daha bana dokunmayacaklar, beni incitmeyecekler," diyordu...

Basari onun için hayata kafa tutmak degil, içindeki o derin yarasini biraz daha içerlere gizlemek içindi... Bu yüzden hiçbir zaman iyiyi kötüden ayirt edemedi. Bunun için çaba harcamadi...

Hesap sormadi ona haksizlik edenlerden. Bu yüzden daha çok haksizliga ugradi. Insanlarin içine çikmaktan hep korktu. Ama evinde, bir basinayken bile, insanlarin içinde ve en savunmasiz haliyle hissetti kendisini. Öylesine korunmasizdi ki o büyük incitilmeyi insanlarin arasina bile çikmadan yasadi hep... Daha fazla haksizlik etmesinler diye, düsmanlarina açabildigi kadar açti kapilarini... Bu kadarla yetinsinler diye... Ona daha fazla haksizlik etmesinler diye hep erteledi yapmak istediklerini... Anladi, neye ulasirsa ulassin, dinmeyecekti acisi; kapanmayacakti yarasi..."

soner yalçin -efendi

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

mor inek nasil büyüsünü okudum, prof. arman kirimin innovasyon üzerine yazmis oldugu bir kitap, mor inek kadar etkili degil özellikle bir isletme ögrencisi oldugum için kitap zaten benim bildigim seyleri içeriyor ama akademik isletme egitimi almayanlar için ilginç olabilecek bir kitap...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Erol Manisali - AB Süreci mi? Sevr süreci mi?

• Türkiye-Avrupa Birligi süreci hangi sonuçlari doguruyor?
    • Türkiye 15-20 yil sonra AB'nin üyesi mi oluyor?
    • Türkiye içeri alinmiyorsa nasil bir bag kuruluyor?
    • Özel statü adi altinda Türkiye nasil sömürgelestiriliyor?
    • A K P hükümetinin "küresellesme ve yerellesme" politikalari ile yapmak istedigi seyler nelerdir?
    • AB ve ABD "Ilimli Islam Devleti" formulü ile A K P'ye nasil bir destek sagliyolar?
    • A K P, AB görüsme sürecinden neler bekliyor?
    • Abdullah Gül 1995'te AB'ye 'hayir' derken, simdi her istege neden 'evet' diyor?
    • [/list]Edited by: Kaya

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

taner timur - Türk Devrimi ve Sonrasi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulusu ve bugüne kadar olan gelismeleri çok güzel belirtmis bu kitap...Yakin tarihimizi incelemek isteyenlere öneririm...

Jade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Çift Basli Yilan (Karadeniz?de Yüzyilin Ikinci Rumlastirma Operasyonu)

yazar : arslan bulut (trabzon/maçkaliymis)

kitapta trabzon la ilgili tanidik çok sey bulacaksiniz.

http://www.yenisayfa.com/pgs/prda/pr...sp?fr_prdSID=n ndsYnnEdited by: 1461@61

Nereden
    Hakkari

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı

Türkiye - Avrupa Iliskilerinde "Sessiz Darbe" / Erol Manisali (A K P Hükümeti ve Avrupa)

Kitapta 1989 yilindan beri Türkiye - Avrupa Birligi iliskilerinde yürütülmekte olan Sessiz Darbe, belgeleri ve yasanmis olaylari ile ortaya konmaktadir. 1989'da soguk savasin sona ermesi ile Türkiye "kerhen içinde tutuldugu Bati'dan dislanmaya basladi..." Türkiye'de bazi siyasilerin ve onlarin yakinindaki sermaye odaklari, Türkiye'nin "Bati'dan uzaklasma riskini ortadan kaldirmak için" Türkiye'yi Avrupa'ya tek yanli baglamaya karar verdiler.

Avrupa Türkiye'yi gelecegin Avrupa Birlesik Devletleri içine almadigi için 1989'da tek yanli baglama operasyonu baslatilmistir. Bazi büyük sermaye çevreleri ve disaridaki ortaklari bu hareketin öncülügünü yaptilar ve halen yapiyorlar.

Avrupa Türkiye'yi ancak "himaye" statüsünde kabule razi oldugu için bu statüyü üyelik gibi gösterip pazarlamak ihtiyaci duymustur. 1989'da dügmeye basilarak baslatilan operasyon halen sürmektedir.

Bu operasyonun kimler tarafindan, hangi amaçlarla ve hangi araçlar kullanilarak yürütülmekte oldugu bu kitapta somut olarak ortaya konmustur. Parçalar ancak biraraya getirildiginde anlasilabilen "Sessiz Darbe", bu güne kadar gözlerden saklanmistir.

Bu kitap, parçalar birlestirilerek, basari ile gizlenmis Sessiz Darbe operasyonunu açiga çikarmaktadir.

Bu kitabi okumayi düsünüyorum ama zaman mefhumu var...

Nereden
    İstanbul

http://www.kitapyurdu.com/kitap/defa...p?id=105275&se ssion=71162046485103251206&LogID=2190463

su kitabi okuyan veya kitapçida inceleyene varsa bizi bi bilgilendirsin de iyiyse siparisini verelim...

Nereden
    İstanbul

bu hafta sonu iki kitap birden bitirdim ilki dostoyevskinin kadin budalasi isimli kitabi ki "yeraltindan notlar"a benzese de onu tutmaz, süper bir kitap degil yani, bir de penguen çizerlerinden umut sarikaya'nin "benim de söyleyeceklerim var" isimli kitabi ki bu kitabi gözünüz kapali alin derim, son zamanlarda bu kadarkomik bir kitap okumamistim, gerçekten harika....

Nereden
    İstanbul

nihat genç- kompile hikayeler

bugün bitirdim her zamanki gibi nihat genç döktürmüs ama bu kitabindan siyasal olaylara fazla deginmeden hayatin içinden hikayeler anlatmis, 10 üzerinden 8 verdim ben bu kitaba...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Alıntı corleone Nickli Üyeden Alıntı

nihat genç- kompile hikayeler

bugün bitirdim her zamanki gibi nihat genç döktürmüs ama bu kitabindan siyasal olaylara fazla deginmeden hayatin içinden hikayeler anlatmis, 10 üzerinden 8 verdim ben bu kitaba...

Neler anlatmis Enis, kisa bir özetini yapar misin?

Nereden
    İstanbul

tabi kaya, bu kitabinda daha çok çocukluk anilarindan ve özellikle ilk yazarlik yillarindan anlatmis yani ankaradaki ilk yillarindan, çocuklugunun saf anilari ve bugünkü bozulmus dünya arasinda baglar kurmaya çalismis, kitap 96 yilinda yazilmis zaten, 10 yil önce ve bir hikayesinde de "o maç"a deginmeden geçememis, alisilagelmis tarzinin disinda kendi iç dünyasini okurlara anlatmis gibi diyebiliriz,hayallerini yasadigi soklari, ilk deneyimlerini, ilk yenilgilerini, ilk kazanimlarini, kesinlikle tavsiye ederim, zaten nihat gençin kitabina baslamaniz demek bitirmeniz demek oluyor, çok akici ve etkili bir anlatimi var...

Nereden
    Hakkari

TUrgut nereden kosuyor;;;; Emin ÇÖLASAN

Nereden
    İstanbul

doç.dr süleyman dogan'dan "basariya yürüyenler"kitabini bitirdim bugün, 17 büyük sanayicinin basariya gidisini anlatmis ve nasil olur da çalmadan çirpmadan büyük bir sirket olunur ve para kazanilir gayet güzel anlatilmis, kitap nesil yayinlarindan ve 240 sayfa, ben 10 üzerinden 7 veriyorum sahsen...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

17 kisinin isimleri nedir Enis'cim. Merak ettim.[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı
    17 kisinin isimleri nedir Enis'cim. Merak ettim.[img]smileys/smiley1.gif[/img]

necmettin bitlis- bitlis holding

haci boydak-boydak holding

yalçin yildirim- casper bilgisayarin sahibi

ahmet çalik-çalik holding

fehmi çetinkaya-çetinkaya holding

zeynel abidin erdem-erdem holding

nurettin eroglu- eroglu holding

ibrahim bodur-kale grubu yön.kur bsk.

mehmet kuralkan-kuralkan holding

mehmet tanrisever-mert çelik fab sahibi( fabrikayi görüm gerçekten devasa ve saray gibi)

salim çokyürür-savasan emaye fabrikasi sahibi

kemal sahin-sahinler holding (adam tam bir dahi)

mustafa karaduman- tekbir giyim sahibi

sabri ülker- ülker

hasan yalinkaya-yalinkaya holding

ahmet ziylan- ziylan holding (polaris, kinetix vs. vs. )

ahmet nazif zorlu- hepimiz taniyoruz, kitapta Trabzondan ikinci memleketim diye bahsediyor...

isimler hakkinda googleda genis bilgi var kaya...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Tesekkürler Enis. Sagolasin. [img]smileys/smiley1.gif[/img]

kutoz
    Ziyaretçi

Akcaabatli, cam kemik hastasi olan bir hemserimizin anisina cikarilan bir kitaptan bahsetmek istiyorum. Belki icinizde Hürriyet`te yayinlanan röportajini okuyanlar vardir.

Kitabin önsözü:

Güldür be kiz? Canim aciyor; sanal dünyada Mariah diye taninan Hilal Lüle'nin inanilmaz azminin gerçek öyküsü.

Camdan Kiz Hilal Lüle; 1 Mayis 2005 tarihinde henüz 29 yasindayken Osteogenesis Imperfekta, halk dilindeki adiyla "Cam Kemik" hastaligi nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

Ardinda eli kalem tuttugu dönemlerde yazdigi hüzünlü günceleri, tek parmagiyla dünyayi fethettigi internet mesajlari ve Mariah'siz bu dünya nasil dönecek diyen dostlarini birakarak.

Candan Selman ve Demet Macunlar'in derleyerek kaleme aldigi "Güldür be kiz? Canim Aciyor" gidisinin birinci yildönümünde Hilal Lüle'nin anisina Pelerin Kitap'tan çikiyor. Kitaptan elde edilecek gelir, Hilal Lüle'nin ailesine bagislanacaktir.

'Güldürme be kiz canim aciyor!...' derdi.
    O an hatirlardim hasta oldugunu. Sanki ben hep hastaydim da o hep iyiydi. Keske yine bizden bahsetsek ve kikirdasak.
    Güldür be kiz? Canim aciyor

Siparis icin :

http://www.kitapyeri.com/index.php?sayfa=2&id=10401& tur=1

Hilal Lüle`nin internet sitesi:

www.aksiseda.com

Hürriyet Gazetesi`nda kendisiyle yapilan röportaj:

http://www.aksiseda.com/home.asp?id=70

Ben henüz okumadim bu kitabi. Tesadüfen karalahana.com'dan ögrendim. Sizlerle de paylasmak istedim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)