Sayfa 113 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 13 63 103 111 112 113 114 115 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,801 ile 2,825 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Adem Akyüz' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle okunması gereken bir kitap. En çok beğendiğim romanlar arasında ilk 3'e girer.
    Beyaz Zambaklar ülkesinde yi yazmistim onun disinda ara tatilde arkadasimin tavsiyesiyle Livaneli den Kardesim Benim , Atsiz dan Ruh adam , Aytmatov dan Beyaz Gemi yi de okudum ama bunlari buraya yazma gereği duymadim...Tamam iyi güzel ama bunlar benim istedigimi veren tarzda romanlar değil...Burada okudum diye tavsiye edecegimin kitabin bende bir etki birakmasi lazim..

Mihmandar hakikaten böyle bir kitap..Manevi anlamda alip götürüyor insani bir yerlere. .

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu aralar hayatını çok merak ettiğim Nicola Tesla'yı anlatan bir roman okumaktayım....

Tesla'nın Kutusu adında....

Bitirince fikirlerini paylaşırım...
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Tesla'nın Kutusu -Samantha Hunt

Hayatını çok merak ettiğim kişilerden birisir Nicola Tesla....Onun için aldım bu kitabı yalnız çok memnun kaldığımı söyleyemem... Edebi eser mi değilmiden ziyade benim beklentilerimi pek karşılamadı....

Evet çok şeyler öğrendim bilmediğim. Mesela Sırp olduğunu Edison ile çekişmelerini icatlarının bir kısmını öğrendim ama asıl aradıklarımı bulamadım. Ben daha fazla bilgi edineceğimi düşünüyordum. Öyle diyeyim...

Kurgusal anlamda sorunlarını ve zaman zaman gereksel betimlemeler ile sıkmasını saymazsak aıkıcı olduğu bile söylenebilir.... Lakin hayatıyla ilgili fazla bilgi isterseniz hayal kırıklığına uğrasyabilirsiniz benim gibi.....
    ----------------------
    Sıradaki kitabım Sun Tzu'nun Savaş Sanatı isimli eseri.....

Güneydoğu'da savaşan paşalardan birinin kitabından okumuştum ( Osman Pamukoğlu Paşa zannedersem) . Pkk terör-itlerine bile zorunlu tutuluyormuş bu kitap okusunlar diye....

Biraz baktım ilginç geldi. " Düşmanı önce tanı sonra savaş" türü öğütler veriyor...

E bizimde bolca düşmanımız olduğundan okumamız gerek.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

@Faik Yılmaz

Abi Osman Paşa'nın söylediği kitap Mao Tse-Tung & Che Guevara'nın yazdıkları Gerilla Harbi olabilir. Ben de ondan duyup edinmiştim bu kitabı çünkü oradan hatırlıyorum. 150 sayfalık bir çırpıda okunacak türden bir kitap. Eğer konuya ilgin varsa, onu da tavsiye edebilirim.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

ESER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Baba Olma Sanatı
    Ali Çankırılı, Sefa Saygılı

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hayatını çok merak ettiğim kişilerden birisir Nicola Tesla....Onun için aldım bu kitabı yalnız çok memnun kaldığımı söyleyemem... Edebi eser mi değilmiden ziyade benim beklentilerimi pek karşılamadı....

Evet çok şeyler öğrendim bilmediğim. Mesela Sırp olduğunu Edison ile çekişmelerini icatlarının bir kısmını öğrendim ama asıl aradıklarımı bulamadım. Ben daha fazla bilgi edineceğimi düşünüyordum. Öyle diyeyim...

Kurgusal anlamda sorunlarını ve zaman zaman gereksel betimlemeler ile sıkmasını saymazsak aıkıcı olduğu bile söylenebilir.... Lakin hayatıyla ilgili fazla bilgi isterseniz hayal kırıklığına uğrasyabilirsiniz benim gibi.....
    ----------------------

Güneydoğu'da savaşan paşalardan birinin kitabından okumuştum ( Osman Pamukoğlu Paşa zannedersem) . Pkk terör-itlerine bile zorunlu tutuluyormuş bu kitap okusunlar diye....

Biraz baktım ilginç geldi. " Düşmanı önce tanı sonra savaş" türü öğütler veriyor...

Sun tzu kitabında ne aradığınıza bağlı.
    Şirket bile yönetiyorsanız o kitap da birkaç ipucu bulabilirsiniz.
    Savaş sanatı ile bazı ip uçları var.Sözler o günlere göre yazılmış ama bugünlere göre de kafanızda uyarlayabilirsiniz
    Değişik bir kitap.Okumak için değil daha çok bilgi edinebilmek farklı düşünebilmek için.
    Hoş bir kitap

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Feyzullah Budak'ı Ahmet Yesevi Üniversitesi'den bilirim. Denk geldikçe yazılarını okurdum. Geçenlerde şehir dışındaki bir sahafta "Biz Türk'üz" kitabının Ocak-2016 baskısını görünce ilgimi çekti, aldım.

Eski ve yeni yazılarının derlemesi.

http://ileriyayinlari.com.tr/diziler...biz-turkuz/208

Türkiye'de ve Türk Dünyası'nda olan bitene kendince yorumlar yapmış. Kitabı almadan önce yazarı merak edenler Türk Solu'ndaki yazılarına göz atabilir: http://www.turksolu.com.tr/category/feyzullah-budak/

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    *

Bence ülkemizin faydalanamadığı Prof. Dr. İskender Öksüz'ün yeni bir çalışması basıldı: Millet ve Milliyetçilik.

http://panamayayincilik.com/tanim.as...J7EM1MIVL6736F

İskender Hoca beklentimi aştı. Klasik çizgilerin dışında enfes bir çalışma. Nasıl Durkheim'ı Gökalp'le, Renan'ı Yeniçeri'yle daha çok merak ettiysek İskender Öksüz de bana John Ralston Saul, Richard Lynn, Tatu Vanhanen, Benedict Anderson, Tom Nairn, Robert Francis Cooper, Prof. Ali Yardım, Ruhi Fığlalı, Hüseyin Atay... gibi nicesini merak ettirdi.

Modern zamanların neredeyse bütün düşünce akımlarını tabir-i caizse tarih önünde yargılayarak milliyetçilik duygu, şuur ve fikrine saldıranların maskesini düşürüyor. Yaş ilerlese de beyin sürekli genç ve dinamik. Böyle gerçek münevverleri topluma daha fazla nasıl anlatabiliriz?

Samimiyetle tavsiye ederim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Faik Yılmaz

Abi Osman Paşa'nın söylediği kitap Mao Tse-Tung & Che Guevara'nın yazdıkları Gerilla Harbi olabilir. Ben de ondan duyup edinmiştim bu kitabı çünkü oradan hatırlıyorum. 150 sayfalık bir çırpıda okunacak türden bir kitap. Eğer konuya ilgin varsa, onu da tavsiye edebilirim.
    Belki onuda demiştir ama bu kitabıda okutuyorlarmış.... zaten Sur'da , Cizre'de kitapta yazılan bir çok şeyi uygulamışlar.....

( Düşmanı ayağınıza getirin , bu arada hazırlanın, çevresel avantajları en iyi şekilde kullanın filan )
    Alıntı cem1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sun tzu kitabında ne aradığınıza bağlı.
    Şirket bile yönetiyorsanız o kitap da birkaç ipucu bulabilirsiniz.
    Savaş sanatı ile bazı ip uçları var.Sözler o günlere göre yazılmış ama bugünlere göre de kafanızda uyarlayabilirsiniz
    Değişik bir kitap.Okumak için değil daha çok bilgi edinebilmek farklı düşünebilmek için.
    Hoş bir kitap
    Kitabı bitirdim.....

Evet aradığımı buldum diye söyleyebilirim....

Okurken birazda araştırma yaptıö .sadece terör örgütleri değil harp akademilerindede bu kitabı ders olarak gösteriyorlarmış...

Bence okunması gereken bir eser...

katre-i.matem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İskender Pala - Mihmandar...

Yine harika betimlemeler. Bu kitabı okurken ister istemez gözünüzü kapatmış ve o anların içine dalmış olarak buluyorsunuz kendinizi.
    ...6 Aralık 2015...

Takvim yapraklarında "Trabzonspor'un Hacıosmanoğlu İşgalinden Kurtuluş Günü" olarak not edilecek kadar önemli ve müjde dolu bir gündür.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı katre-i.matem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İskender Pala - Mihmandar...

Yine harika betimlemeler. Bu kitabı okurken ister istemez gözünüzü kapatmış ve o anların içine dalmış olarak buluyorsunuz kendinizi.
    Bazıları pek beğenmiyor tarzını ama ben okunabilir , akıcı ve meraklandırıcı buluyorum...

geçmişe aramızda köprü kurmak açısından yaptığı çalışmaları da takdirle karşılıyor kitaplarını zevkle okuyorum üstadın...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bu arada reklam gibi olmasın, yeni bir gazete çıkacakmış. Tutundurma çalışması olarak ilk hafta boyunca her gün bir kitap hediye edecekmiş.

http://www.karar.com/gundem-haberler...ir-kitap-77382

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

----------------------

Tesla'nın kutusu kitabı biyografi değil,kurmacadır,yani roman tarzındadır.
    Bir fizik mühendisi olarak büyük bir hevesle okumaya başlayıp inanılmaz bir hayal kırıklığıyla kitabı bitirişimi hatırladım
    Faik hocam,Tesla konusunda daha iyi bilgi almak istiyorsan şu kitabı şiddetle öneririm.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/niko...ter_name=tesla
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı ilker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesla'nın kutusu kitabı biyografi değil,kurmacadır,yani roman tarzındadır.
    Bir fizik mühendisi olarak büyük bir hevesle okumaya başlayıp inanılmaz bir hayal kırıklığıyla kitabı bitirişimi hatırladım
    Faik hocam,Tesla konusunda daha iyi bilgi almak istiyorsan şu kitabı şiddetle öneririm.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/niko...ter_name=tesla
    Önerin için çok sağol İlker Hocam....

En kısa zamanda edinip okuyacağım. zira çok merak ettiğim bir karakter ve bilim insanıdır Tesla....

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Nevşehir

en son ilkokulda kaşağı diye bir kitap okutturmuşlardı ödev için, hayal meyal hatırlıyorum ama tavsiye edebilirim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Bu arada reklam gibi olmasın, yeni bir gazete çıkacakmış. Tutundurma çalışması olarak ilk hafta boyunca her gün bir kitap hediye edecekmiş.

http://www.karar.com/gundem-haberler...ir-kitap-77382
    Evet 2 gündür gördük gazetelerini.....

Dürüst değiller.....

Gazeteleri hiç bir yerde bulunmuyor.. Bulunan yerlerede 10 gazete vermişlerse 1 kitap veriyorlar oda hemen bitiyor....

Ya hiç vermeyin ya da verirseniz sözünüzde durun......

Daha ilk günden sınıfta kaldı bu gazete....

kimindir necidir bilmiyorum ama İnşallah erkenden batar gider....

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Dün saat 12 gibi 3-4 bayiye gittim. Hiçbirinde kitap kalmamıştı. Her gazeteye bir kitap vermeleri lazım normalde, yani bayiye verilen kitap ve gazete Sayısı eşit olmalı. Gel gör ki gazete olduğu halde kitap yoktu. Kitabı mı eksik vermişler, yoksa bayi sahibi mi el altından başkalarına kitap vermiş bilmiyorum

Bu sabah erkenden arkadaşa aldırdım gazete ve kitabı. Kalan 5 güne ya nasip diyelim
    Konu Adem Akyüz' tarafından (08.03.2016 Saat 11:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: Tamam
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Halihazırda Ermenilerle ilgili bir kitap okumaktayım....

Bitirince paylaşırım....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yusuf ATILGAN - Aylak Adam

Çok etkilendiğim bir eser. Severek okudum. Düşünmeden edinebilirsiniz arkadaşlar.
    Hamiş

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Dürüst değiller.....

Gazeteleri hiç bir yerde bulunmuyor.. Bulunan yerlerede 10 gazete vermişlerse 1 kitap veriyorlar oda hemen bitiyor....

Trabzon'u bilmiyorum tabii ancak İstanbul'da dört gündür dört farklı ilçeden rahatlıkla buldum kitap hediyesini. Kağıt ve baskı kalitesi beklendiği gibi orjinal basımdan düşük.

Bu arada elinde, tanıdığında, civarında Hazım Kantarcı'nın "CEO Kantarcı" kitabı olan var mı? Acil lazım. Kitabın baskısı yok. Temiz okuyup aynı şekilde iade edeceğim.

Kitap şu: http://www.ceokantarci.com/

Bir de... Tanıdık dostlar yeni bir dergi çıkarıyor: Ayarsız. http://ayarsiz.net/

İlk sayısı dağıtıldı. 2023 Dergisi editörü M. Ragıp Vural, dergiyi okuma sebebi için tek başına yeter. Hakan Boz da Turancı Japonları konu etmiş yazısına. http://ayarsiz.net/2016/03/asya-pasi...anci-japonlar/

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Dürüst değiller.....

Alıntı Adem Akyüz' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün saat 12 gibi 3-4 bayiye gittim. Hiçbirinde kitap kalmamıştı. Her gazeteye bir kitap vermeleri lazım normalde, yani bayiye verilen kitap ve gazete Sayısı eşit olmalı. Gel gör ki gazete olduğu halde kitap yoktu. Kitabı mı eksik vermişler, yoksa bayi sahibi mi el altından başkalarına kitap vermiş bilmiyorum

Bu sabah erkenden arkadaşa aldırdım gazete ve kitabı. Kalan 5 güne ya nasip diyelim
    Trabzon'u bilmiyorum tabii ancak İstanbul'da dört gündür dört farklı ilçeden rahatlıkla buldum kitap hediyesini. Kağıt ve baskı kalitesi beklendiği gibi orjinal basımdan düşük.

Bu arada elinde, tanıdığında, civarında Hazım Kantarcı'nın "CEO Kantarcı" kitabı olan var mı? Acil lazım. Kitabın baskısı yok. Temiz okuyup aynı şekilde iade edeceğim.

Kitap şu: http://www.ceokantarci.com/

Bir de... Tanıdık dostlar yeni bir dergi çıkarıyor: Ayarsız. http://ayarsiz.net/

İlk sayısı dağıtıldı. 2023 Dergisi editörü M. Ragıp Vural, dergiyi okuma sebebi için tek başına yeter. Hakan Boz da Turancı Japonları konu etmiş yazısına. http://ayarsiz.net/2016/03/asya-pasi...anci-japonlar/
    Sezarın hakkı Sezara...

Güzel sitemli mesaj attım gazeteye....

Hemen dönüş yaptılar ve ilgileneceklerini söylediler.....

Sağolsunlar varolsunlar...

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Salı günü ve dün kitaplara yetişip aldım. Bugünse nereye sorsam kitap kalmadığını söyledi.
    Bakalım son 3 günde kaç kitap alabilirim?
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Alamut:Fedailerin Kalesi

Kitabını okuyorum.Hep haşhaşilerin Selçuklulara nasıl o dönemde rahatça suikast düzenlediği,düzeni nasıl kurduklarını merak ettim.Merakımı da gidereceğime benziyor,bakalım.

Emirhan Makul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Fatih Özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yusuf ATILGAN - Aylak Adam

Çok etkilendiğim bir eser. Severek okudum. Düşünmeden edinebilirsiniz arkadaşlar.
    Anayurt Oteli'ni ölmeden oku, kesinlikle oku
    Trabzonspor, Ona Hayat Verenlerin Hayatıdır.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı cem1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alamut:Fedailerin Kalesi

Kitabını okuyorum.Hep haşhaşilerin Selçuklulara nasıl o dönemde rahatça suikast düzenlediği,düzeni nasıl kurduklarını merak ettim.Merakımı da gidereceğime benziyor,bakalım.
    Vladimir Bartol'un eserini okuyorsunuz sanırım.....
    Güzeldir , akıcıdır biraz objektif değildir o kadar....

Bu tarzı seviyorsanız Amin Maoluf'un Semerkant'ınıda öneririm....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 9 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 9 misafir)