Sayfa 101 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,501 ile 2,525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

[QUOTE=Faik Yılmaz;1918885509]Savaş ve Barış - Tolstoy...

Bir Rus Klasiği okuduğumda aklıma diğer klasikler gelir okurken ister istemez zihnimde karşılaştırmalar yaparım. Aynısını sayfaları karıştırken sıkça yaşadım.

Bir kitap çevirisine göre yargılarda değişebilir fakat her insanda farklı duygular uyandırır. Her insanın beklentileri , hayalleri , düşünceleri farklı olduğundan kitaptan aldıkları da doğal olarak farklı olur....

Başlarken karakterlerin fazlalığı biraz olayların içine girmemi güçleştirdi. Ancak ilerleyen sayfalarda Tolstoy'un farklı mekanlardaki farklı insanları da aktarırken ustalığına tanık oldum. Bir çoğunun yolları bazen virane bir handa , bazen bir konakta keşisti. Ama her ana karakteri bize ustaca tanıttı...

Başlığına baktığınızda ve Napolyon'la ilgili olduğunu anlatan anektodları gördüğünüzde bir tarihi roman olduğunu sanabilirsiniz. Ancak savaşı sadece toplumsal etkileriyle ele alması açısından bunu yaparkende savaş meydanlarınıda anlatması ancak kronojik bilgilere hemen hiç yer vermemesiyle tarihsel roman vasfını taşımıyor bana göre...

Rus toplumsal hayatının daha çok elit tabakasını anlatıyor. Karakterlerin arasında gezinerek çeşitli bakış açılarıyla görmemizi sağlıyor...

Evet bir "Suç ve Ceza" daki kadar kişisel ruh hali tahlillerine girmemiş ancak yinede duyguları kısıtlı olsada yansıtmayı başarmış....

Her şeye rağmen sıkılmadan zevkle okudum bu kitabı.....

Sevgili kitap dostlarına da zevkle tavsiye ederim....[/QUOTE

Hangi yayınevinden okudunuz öğrenebilir miyim?
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Nereden
    İzmir

Alıntı Eser Karaca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Puslu Kitalar Atlasi - Ihsan Oktay Anar
    Çok iyi bir kitap okumuşşun harika bir yazar ihsan oktay anar herkese tavsiye edilir
    TRABZONSPOR

Nereden
    İzmir

Yazacak bir çok kitap var lakın bazılarını şimdi yazmak isteriöm.

1-Hakan Günday Kinyas ve Kayra ben okurken muhteşem zevk aldım inanılmaz güzellikte bir konusu var.İki şizofren diyebileceğimiz arkadaşın ilginç hayatlarını anlatıyor.DK dan çıkan bir kitaptır.Hakan Günday dili fevkalede güzel kullanan bir yazar.
    TRABZONSPOR

Nereden
    İzmir

Nilüfer Göle Modern Mahrem.Akademisyen bu kitabında başörtüsünün geçmişten günümüze geçirdiği tarihi süreçleri anlatırken Türkiye de başörtüsü takan kişilerinde görüşlerinden bahsediyor.Akıcı bir dili olduğundan rahatlıkla okunabilir.
    Metis yayınları
    TRABZONSPOR

Nereden
    İzmir

Şefket Süreyya Aydemir Tek Adam Cilt 1 2 3 Kütüphanenizde olması gereken başucu kitaplarından Atatürk ün yaşamını tam manasıyla öğrenmek istiyorsanız bu üç ciltlik kitabı okumanızı isterim.Doğumundan vefatına kadar ki dönemi anlatır.

Şefket Süreyya Aydemir İkinci Adam 1 2 3 İsmet İnönü nün hayatını anlattığı bu 3 ciltlik kitabında İnönü hakkında yeterince bilgi verilmektedir.Ben İsmet Paşanın hayatını pek bilmezdim bu kitap çok yardımcı oldu.Bu iki kitapta Remzi Kitabevinden basılmıştır.
    Konu Bayraktaroğlu tarafından (13.10.2013 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir.
    TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı muts61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şefket Süreyya Aydemir Tek Adam Cilt 1 2 3 Kütüphanenizde olması gereken başucu kitaplarından Atatürk ün yaşamını tam manasıyla öğrenmek istiyorsanız bu üç ciltlik kitabı okumanızı isterim.Doğumundan vefatına kadar ki dönemi anlatır.

Şefket Süreyya Aydemir ikinci Adam 1 2 3 İsmet İnönü nünü hayatını anlattığı bu 3 ciltlik kitabında İnönü hakkında yeterince bilgi verilmektedir.Ben İsmet Paşanın hayatını pek bilmezdim bu kitap çok yardımcı oldu.Bu iki kitapta Remzi Kitabevinden basılmıştır.
    Katılıyorum.....
    Kütüphanemizde olması gereken Şevket Süreyya klasikleridir deyim yerindeyse....
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Nereden
    İzmir

1-Kolonyalizm/Postkolonyalizm Ania Loomba Mutşemen bir kitap Dünya üzerindeki kolonyalizmi açık bir dille anlatıyor.Emperyalizmle Kolonyalizm arasındaki farkı anlatan kitap Dunya üzerinde Kolonyal devletlerin ne gibi faaliyetler içinde bulunduğunu anlatırken Shakespeare eserlerindeki ırkçılığı da gözler önüne seriyor!!!Ayrıntı yayınlarından çıkmıştır
    TRABZONSPOR

Nereden
    İzmir

1-Edward Sait Entelektüel.Şarkiyatçilik kitabıyla tanınan yazar bence bu kitabında da entelektüelin kimler olduğunu ve ne gibi davranışlarda bulunması gerektiğini 'kendini entelektüel'sanan bir çok kişinin nasıl bir yanılgı içinde olduğunu vurguluyor.Konfranslardaki konuşmalarının toplamıdır.Ayrıntı Yayınları

2-Milletler ve Milliyetçilik J. Hobsbawm.Komünist olan yazar milliyet ve milliyetçilik kavramlarını eleştirerek dünya üzerinde milliyetçilik olgusunu sağlıklı olmadığının söylüyor.Millet ve Milleyetçilik kavramı üzerine farklı bir tarz okumak isteyenler için önerilebilir.genel anlamda görüşlerine katılmamakla birlikte bakış açısı olarak kendimi geliştirmek için okuduğum bir kitaptır.
    Konu Bayraktaroğlu tarafından (13.10.2013 Saat 18:04 ) değiştirilmiştir.
    TRABZONSPOR

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yoğun çalışma temposundan dolayı alıp bir köşeye koyduğum kitaplarımı ve güncel bazı çalışmaları askerlik vazifem süresince inceleme fırsatım oldu; paylaşmak isterim.

Mevlüt Uluğtekin YILMAZ Osmanlı'nın Arka Bahçesi Tarih
    Saygı ÖZTÜRK İsmet Paşa'nın Kürt Raporu Siyaset
    D. Ahsen BATUR 1200 Yıllık Sürgün Tarih
    Karma Üstatlar Konuşuyor Sohbet
    Arslan BULUT Türk'ün Kimlik Cüzdanı Siyaset
    Emin SEZER Remzi Oğuz Arık Biyografi
    Ziya BAKIRCIOĞLU Remzi Oğuz Arık'ın Fikir Dünyası Biyografi
    Ali Rıza ÖZDEMİR Kayıp Türkler Araştırma
    Altan DELİORMAN Türk Yurdunun Bilgeleri Biyografi
    Umay TÜRKEŞ - GÜNEŞ Türk Kültürüne Eleştiri Siyaset
    Sadi SOMUNCUOĞLU İstanbul'da Yeni Roma İmparatorluğu Araştırma
    İskender ÖKSÜZ Türk'üm Özür Dilerim Siyaset
    İkbal VURUCU Sona Doğru Kürt Açılımı Siyaset
    İkbal VURUCU Pkk Terörü Neden Bitmez Siyaset
    Yavuz Bülent BAKİLER Irkçılık Turancılık Davası Araştırma
    Yavuz Bülent BAKİLER Gidenlerin Ardından Anı
    Yavuz Bülent BAKİLER Sözün Doğrusu 1 Dil
    Yavuz Bülent BAKİLER Sözün Doğrusu 2 Dil
    Semih YALÇIN Siyasete Dair Yazılar Siyaset
    Mustafa KAFALI Makaleler 1 Tarih
    Mustafa KAFALI Makaleler 2 Tarih
    Necdet SEVİNÇ İstiklal Harbinde Etnik İhanet Tarih
    Enver ALTAYLI CIA'nın Türk Casusu Biyografi
    Arslan TEKİN A. Türkeş ve Liderlik Biyografi
    Arslan TEKİN Türk Adını Silme Planı Siyaset
    Arslan TEKİN İmralı'daki Konuk Siyaset
    Falih Rıfkı ATAY Zeytindağı Tarih
    Sakin ÖNER Nihal Atsız Biyografi
    Yağmur ATSIZ Ömrümün İlk 65 Yılı Biyografi
    Mustafa ERKAL Etnik Tuzak - Kimlik ve Açılım Siyaset
    Yusuf HALAÇOĞLU Osmanlı Kimliği ve Aşiretler Tarih
    Ümit ÖZDAĞ Türk Sorunu Siyaset
    Ümit ÖZDAĞ Pkk İle Pazarlık Siyaset
    H. Namık ORKUN Türk Sözünün Aslı Tarih
    Hikmet TANYU Atatürk ve Türk Milliyetçiliği Tarih
    H. Nihal ATSIZ Türk Tarihi Üzerinde Toplamalar Tarih
    H. Nihal ATSIZ Türk Ansiklopedisindeki Yazılar Tarih
    Fahri MADEN Sıradışı bir Muhalif: Rıza NUR Biyografi
    Rıza NUR Siyasi Risaleler Tarih
    Mahmut Esat BOZKURT Türk İhtilalinde Vatan Müdafaası Tarih
    Mahmut Esat BOZKURT Masonlar Dinleyiniz Tarih
    Yusuf AKÇURA Türkçülük ve Dış Türkler Tarih

Çıkardığım notları ve not aldığım bilgileri de buraya yazmak isterim ancak sayfaları işgal etmekten korkuyorum.

İçlerinden bazılarını bir önceki sayfada kısaca tanıtmaya çalışmıştım.

İlgi duyan arkadaşlara içtenlikle tavsiye ederim. Bazılarına ulaşmak gerçekten zor. Sahafları gezmeniz gerekebilir.

İçlerinden, rahmetli Necdet SEVİNÇ Bey'in "İstiklal Harbi'nde Etnik İhanet" adlı eserini mutlaka okumalısınız. Okuyunca bugünü daha net anlamlandıracağınıza şüphem yok. 100 yıl önceki ihanet şebekelerinin, Milli Cumhuriyet Devleti kurulmasından sonra da faal olduğuna tanıklık edeceksiniz. Özgürlük ve demokrasi kisvesi altında yatan etnik saldırıların dış bağlantılarını, devlet kadrolarında nasıl yer ettiklerini kızgınlıkla takip edeceksiniz. Soykırım propagandacılarının, o günkü karar vericilerle olan ilişkilerini BELGElerden okuyacaksınız.

Bu kitaba Cağaloğlu'ndaki BilgeOğuz Yayınevi'nden ulaşabilirsiniz.

Yeni kitaplarım için siparişimi verdim. Vatan ödevini sağ salim tamamlarsam, hasretle buluşacağım çalışmalar ise şunlar:

Hanım HALİLOVA Ebulfez Elçibey'le Bağımsızlığa Giden Yol
    Ahmet B. Ercilasun Türk Dünyası Üzerine İncelemeler
    Özcan Yeniçeri Türk Dünyasına Stratejik Bakış
    Turan Yazgan Türk Dünyasında Dün Bugün Yarın
    Yağmur Tunalı Kavga Günleri
    Galip Erdem Milliyetçilik ve Sosyalizm Üzerine Mektuplar
    Yaşar Okuyan O Yıllar
    N. Kemal ZEYBEK Türk Dünyası Diyince
    Emine Işınsu Cumhuriyet Türküsü
    Orhan Türkdoğan Türk Ulus Devlet Kimliği
    Kenan Erzurumlu Mustafa Kafalı
    Yücel Hacaloğlu Atsız'ın Mektupları
    Ergun Göze Ecevit Çıkmazı
    Ali GÜNGÖR Benim Kavgam
    Mustafa Necati Sepetçioğlu Üçler Yediler Kırklar
    Cengiz Dağcı Korkunç Yıllar
    Ahmet Hikmet Müftüoğlu Haristan
    N. Yıldırım GENÇOSMANOĞLU Alperenler Destanı
    Necmettin Hacıeminoğlu Türkçenin Karanlık Günleri
    Muzaffer Özdağ Türk Aleviliğinin Yükselişi
    Yümni Sezen Kültür ve Din
    Nevzat Yalçıntaş Kırım
    Altan Deliorman Tarih Boyunca Türkçülük
    Altan Deliorman Atsız
    Reha Oğuz TÜRKKAN Hedefe Doğru
    Lütfü ŞEHSUVAROĞLU Kürtler Nasıl Türk Olur
    Mustafa ÇALIK Milli Kimlik Milliyet Milliyetçilik
    Ahmet KABAKLI Sınırlar Ötesi
    Acar SEVİM Herder
    Fahri ATASOY Küreselleşme ve Milliyetçilik
    Refet Körüklü Türkçülerin Kaleminden Atsız
    Tuncer Gülensoy Barbar Türkler
    Abdülhaluk Çay Her Yönüyle Kürt Dosyası
    İsmail Yakut Atatürk ve Din
    İsmail Yakut Türk - İslam Düşüncesi Üzerine
    Cezmi Bayram Türk Milliyetçiliği
    Nevzat Kösoğlu Türk Dünyasında Yeni Bir Medeniyet
    Yusuf Ziya Yörükan Şamanizm

:-)
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (26.10.2013 Saat 10:22 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

EMiRHAN61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bitmeye yakın insanın okuma hızını yavaşlattığı bitirmeye kıyamadığı , bitincede hüzünlendiren muhteşem eserlerden.

Bizi yakan ataş "közden ötesi"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Elimde olmayan nedenlerden ötürü bu başlığı ve Bmnyi bir süredir ihmal etmiştim.... Artık daha sık yazmaya çalışacağım.....

Bu arada İmre Kertesz isimli yazarın Kadersizlik adlı romanını şiddetle tavsiye ediyorum..

Yazar Almanların meşhur toplama kamplarından birinde kalmış ve oradaki anılarını yazmış.... Uslubunun kara mizaha çalmasıyla diğerlerinden ayrılan bir eser.... Bu tip çektiği acılarla dalga geçermiş gibi anlatan yazarın yazış tarzını eminim sizde ilginç bulacak ve seveceksiniz....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Arkadaşlar "Kürk Mantolu Madonna'yı" okuyan varmı ?

Ben okudum bitirdim düşüncelerimizi siz değerli arkdaşlarımla paylaşmak istiyorum...

Öznur61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Standart Ynt: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Sami Paşazade SEZAİ'nin Sergüzeştini okudum..Tanzimat Dönemi Aşk tarzı eserlerden.
    Kitap çok sürükleyici ve güzel, yalnız sonu çok saçma bittiği için kitap hakkında yapacağım o mükemmel yorum eridi gitti ..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yukarıda bir süre önce paylaştığım listeme kavuştum. Orada yer alamayan bir kitabı bugün okudum.

Prof. Dr. İskender ÖKSÜZ'ün "NİÇİN" adlı çalışmasından bahsediyorum. Daha önce Ayhan TUĞCUGİL müstear adıyla yazdığı "TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ FİKİR SİSTEMİ - TMFS" (1978) ve yine bu yıl çıkan "TÜRK'üm ÖZÜR DİLERİM" eserlerini okumuştum. TÖRE Dergisi ve Star Gazetesi'nin AÇIK GÖRÜŞ ekindeki makalelerini de ilgiyle ve merakla takip ettiğim değerli bir bilim insanıdır İskender Hoca.

Eşi Emine IŞINSU Hanımefendi'nin edebiyatındaki eşsiz yeri neyse, İskender Hoca'nın da ufuk açıcı ve özgün fikri yazılarının yeri de öyledir, eşsizdir.

Ülkemizdeki münevver sorunu birçok meselenin önünde yer almakta bana göre. İskender Hoca, ülkemizden yana, Türklük'ten taraf bir aydın. Bunu da kitabın girişinde belirtiyor.

Kitap; tarih-devlet-ekonomi ve yönetim alt başlıklarından oluşuyor. "Osmanlı nasıl yükseldi, nasıl çöktü", "Niçin Geri Kaldık" gibi sorulara cevap arıyor hoca. Sağlık sistemi, üniversiteler, piyasalar...

Disiplinlerarası okuyup düşünmeyi isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Şunu da ekleyeyim, hocanın mizahi tarafı da cümlelerin arasından çıkıp tebessüm etmenizi sağlıyor.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Üslubunu beğenmesem ve çoğu fikrine katılmasam da bilgi ve tecrübesine saygı duyduğum eski bakan Hasan Celal GÜZEL'in "Kuzey Irak" kitabını okudum.

http://www.timas.com.tr/kitaplar/pol...uzey-irak.aspx

Türkmeneli, benim için ayrı bir sevda. Türk Dünyası'nın her yeri ayrı güzel fakat Kerkük'e bakışım çok farklıdır. Bu kitaba da ona istinaden başladım. Özal dönemindeki yanlışları başkalarına havale etse de Hasan Bey, birçok anıyı paylaşmış. Bakıyorum, 20-30 sene önce Irak'taki piyonlar şimdi Şah olup Türkiye'nin iç siyasetine etki edebiliyor.

Bu da kimin ayıbı, artık birileri düşünsün.

Okuyunuz dostlar.

Bu konu hakkında kitaplığımdan iki kitabı daha paylaşmak isterim:

- İlki Irak Türkleri'nin tarihine dair, ÖTÜKEN'den Prof. Dr. Suphi SAATÇİ'nin eseri http://www.otuken.com.tr/KitapDetay/...ak-turkmenleri

- Diğeri ise MHP eski kurmaylarından Şevket Bülend YAHNİCİ'nin çalışması http://www.truvayayinlari.com/cekic-...7#.Uqn2gdJdXJg

cakalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dan Brawn ın CEHENNEM kitabını yeni bitirdim...

Bu adama karşı önyargılıydım...Almayacaktım ama kitabı hem güzel hem çok sürükleyici...Nefes almadan okuyup bitirdim..

Tavsiye ederim beyler bayanlar

Trabzon bir aşk hikayesi değildir.
    Trabzon Aşktır gerisi hikayedir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ömer SEYFETTİN... Hikayelerini çocuklar kadar yetişkinler de okumalı.

EFRUZ BEY ne kadar büyük, ne kadar temiz, ne kadar akıcı bir dille yazılmıştır.

Bendeki baskı, Boyut Kitap'tan çıkmış.

Sayfaları geçtikçe, eserin yazıldığı dönemle bugün arasında gidip geldim, Bilge Kağan'ın o veciz sözü çınladı kulaklarımda: "Zamanı yalnız Tanrı yaşar, insanoğlu ölmek içindir."

Tanzimat sonrası ve özellikle Meşrutiyet zamanlarındaki yabancı hayranlığına karşı duruştur Ömer Seyfettin. Millidir, yerlidir, aydındır.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İlber Ortaylı Seyahatnamesi

Şehirlere gitmeden nokta atışı bilgiler. Özellikle yurt dışındaki şehirlere gidecekler olanlar için kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kitap. Gitmeden önce mutlaka okuyun.
    Trabzonspor √
    Hüseyin Avni Aker|Hayri Gür|Halit Ziya Kurbetçi|Şamil Ekinci|Dozer Cemil|Şenol Güneş|
    İki Renk ve Asalet √
    BordoMavi.Net √

Nereden
    Ankara

Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesine başladım, bitirirsem kendi adıma büyük rekor

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Hüseyin MÜMTAZ (BAYAZITOĞLU) - "12'ye 5 Kala Türkiye" (Fark Yayınları)

http://www.idefix.com/kitap/12ye-5-k...EBN23KHTHWUTWL

Araştırmadan, okuma listemde olmayan kitapları genelde okuyamam. Ya sağlam bir tavsiye olması lazım ya da elimde okuyacak kitap kalmamışsa sığınacak bir eser lazımdır, zaman geçirmek için çerezlik niyetine göz atarım.

Bu kitap da listemde değildi. Açıkçası yazarını duymuştum fakat malumatım yok idi kendisine dair. Trabzon'daki evin kitaplığında rastladım, incelemeden valizime koydum, bir ara bakarım diye...

Haftasonu okudum. 2006-2007 yıllarındaki siyasi gelişmelere dair, yazarın o dönemki günlük makalelerinden oluşuyor. Sebep-sonuç ilişkisini mantık ekseninde kurabilen adamları severim. Asker kökenli bir yazar olması nedeniyle rapor tarzında yazmasını bekliyordum ancak umduğumdan daha akıcı bir dile sahip.

Konular ağırlıklı olarak Kıbrıs Davası, Kerkük, Asker-Sivil ilişkileri, Türkiye-AB-ABD ilişkileri, Cumhurbaşkanlığı seçimi üzerine... Yakın geçmişi hafızada tazelemek adına faydalı oldu.

Bu arada yazılardan anladığım kadarıyla yazar Trabzon'da yaşıyor. Trabzon'daki ilmi, akademik ve siyasi çevrelerde tanınıyor olabilir. Ama ben bu kitaba kadar tanımıyordum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Normal şartlar altında elime aldığım kitabı bitirmeden bırakmam....

Ama iki kitapta okunmaya değer hiç bir şey bulamadım....

Birisi Hitler'in - Kavgam adlı kitabı....

diğeri Nietzsche 'nin -Böyle Buyurdu Zerdüşt isimli kitabı....

ikisinide 100 küsür sayfalarına kadar okudum..ama bana katacakları herhangi bir şey olmadığını gördüm.....

Nereden
    Ankara

Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesini yarıladım fakat ağır geldiğini düşünüyorum kitabın.

347. Sayfaya geldim sadece kitabın ilk kısmında ki anektodlardan aklımda bir şeyler kalmış.
    Misal :
    "Karadeniz, Nuh tufanının karanlık sularından kalmış derin bir denizdir.Derinliği seksen kulaçtır"

Belkide işin içinde Karadeniz var diye aklımda kalmış bilmiyorum Ama kitaptan artık sıkıldığımı düşünüyorum ve belki daha sonra okumak üzere yarım bırakıyorum.

Şimdilik aklımda okumak için bi roman yok.
    Eğer ailevi vb. tarzda önerebileceğiniz bi roman varsa görüşlerinizi bekliyorum..
    Konu Öznur61 tarafından (25.12.2013 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Öznur61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesini yarıladım fakat ağır geldiğini düşünüyorum kitabın.

347. Sayfaya geldim sadece kitabın ilk kısmında ki anektodlardan aklımda bir şeyler kalmış.
    Misal :
    "Karadeniz, Nuh tufanının karanlık sularından kalmış derin bir denizdir.Derinliği seksen kulaçtır"

Belkide işin içinde Karadeniz var diye aklımda kalmış bilmiyorum Ama kitaptan artık sıkıldığımı düşünüyorum ve belki daha sonra okumak üzere yarım bırakıyorum.

Şimdilik aklımda okumak için bi roman yok.
    Eğer ailevi vb. tarzda önerebileceğiniz bi roman varsa görüşlerinizi bekliyorum..
    Sebahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonnasını ya da Orhan Pamuk'un Beyaz Kale sini önerebilirim.....

hem dilleri ağır değil hem akıcı hemde sayfa sayısı fazla değil..sıkılmazsınız....

Nereden
    Ankara

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sebahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonnasını ya da Orhan Pamuk'un Beyaz Kale sini önerebilirim.....

hem dilleri ağır değil hem akıcı hemde sayfa sayısı fazla değil..sıkılmazsınız....
    Kürk Mantolu Madonna kitabını çok duydum.
    Eğer dediğiniz şekildeyse arkadaş ortamımdan temin ederim.Okuduktan sonrada yorumumu paylaşırım.
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler

Nereden
    Ankara

Kürk Mantolu Madonna kitabı Salı günü elime geçti ve bitirdim.
    Gerçekten çok akıcı ve sürükleyici bir roman..Ayrıca Dil ve Anlatım bakımından sade olmasıda benim için büyük avantajdı.Boş bi vaktimde romanı bir kez daha okumayı planlıyorum

Bu kitap dışında Ömer Hayyam'ın Dörtlüklerini içeren bi kitap aldım.En çok hoşuma giden dörtlükte şüphesiz şuydu :

"Gönül dedi: Ben neyim ki, bir damla sadece;
    Ben nerde, görmediğim koca deniz nerde!
    Böyle diyen gönül denize kavuşunca
    Baktı kendinden başka şey yok görünürde."

Bugünde sırf merakımdan Lousie Hay'in Düşünce Gücüyle Tedavi kitabını aldım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)