Sayfa 100 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 50 90 98 99 100 101 102 110 150 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 2,476 ile 2,500 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

evrents - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2 kitap alan 1 kitap bedava kampanyası var idi ben de bu vesile ile 3 adet kitap aldım.

Mehmet Akif Ersoy - Safahat (gençler için) (geçen gün tv'de rastladım övülen bir kitaptı alayım dedim)

İskender Pala - Od (sanırım burada duydum aşağıda da yazdım)

Cengiz Dağcı - Onlar da İnsandı (üniversite hocamız geçen sene çok övmüştü mutlaka okuyun demişti, o vesile oldu)

Bitirdikçe ,aklıma geldiğince yazmaya çalışırım buraya.Yanlış hatırlamıyorsam Od'un burada çok övüldüğünü gördüm ya da iskender pala'nın başka bir kitabıydı tam hatırlamıyorum ama od'du galiba.Bir yerden takılmış kafama alayım dedim.
    Konu evrents tarafından (06.01.2013 Saat 16:58 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Savaş ve Barışı okuyan varmı acaba ?

Fikirlerinizi alabilirmiyim......
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Savaş ve Barışı okuyan varmı acaba ?

Fikirlerinizi alabilirmiyim......
    Ben 2-3 yıl önce okumuştum. Bazı bölümleri sıkıcı olsa da okunması gereken bir eser olduğunu düşünüyorum...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Berberoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 2-3 yıl önce okumuştum. Bazı bölümleri sıkıcı olsa da okunması gereken bir eser olduğunu düşünüyorum...
    Şu an okuyorumda ;

Çok fazla tad alamadım.... Beklentilerimi tam karşılamadı ondan sordum....

Aynı anda bir kaç karakteri ya da olayı canlandırması güzelde biraz duyguları üstünkörü anlatıyor gibime geliyor...

gerçi ortalardayım ama şu ana kadar oynanan futboldan pek memnun değilim....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Savaş ve Barış - Tolstoy...

Bir Rus Klasiği okuduğumda aklıma diğer klasikler gelir okurken ister istemez zihnimde karşılaştırmalar yaparım. Aynısını sayfaları karıştırken sıkça yaşadım.

Bir kitap çevirisine göre yargılarda değişebilir fakat her insanda farklı duygular uyandırır. Her insanın beklentileri , hayalleri , düşünceleri farklı olduğundan kitaptan aldıkları da doğal olarak farklı olur....

Başlarken karakterlerin fazlalığı biraz olayların içine girmemi güçleştirdi. Ancak ilerleyen sayfalarda Tolstoy'un farklı mekanlardaki farklı insanları da aktarırken ustalığına tanık oldum. Bir çoğunun yolları bazen virane bir handa , bazen bir konakta keşisti. Ama her ana karakteri bize ustaca tanıttı...

Başlığına baktığınızda ve Napolyon'la ilgili olduğunu anlatan anektodları gördüğünüzde bir tarihi roman olduğunu sanabilirsiniz. Ancak savaşı sadece toplumsal etkileriyle ele alması açısından bunu yaparkende savaş meydanlarınıda anlatması ancak kronojik bilgilere hemen hiç yer vermemesiyle tarihsel roman vasfını taşımıyor bana göre...

Rus toplumsal hayatının daha çok elit tabakasını anlatıyor. Karakterlerin arasında gezinerek çeşitli bakış açılarıyla görmemizi sağlıyor...

Evet bir "Suç ve Ceza" daki kadar kişisel ruh hali tahlillerine girmemiş ancak yinede duyguları kısıtlı olsada yansıtmayı başarmış....

Her şeye rağmen sıkılmadan zevkle okudum bu kitabı.....

Sevgili kitap dostlarına da zevkle tavsiye ederim....

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İskender Pala - Efsane

Fazlaca denizcilik terimleri kullanılıp tanımları yazılmamış olsa da, elden bırakılmadan okunacak bir kitap.
    Özkan SÜMER

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Son 3 ayda okuduğum kitaplar ve yorumlarım. Arkadaşlara yardımcı olur umarım.

Fedailerin Kalesi Alamut - Vladimir Bartol : Hasan Sabbah ve öğretisi hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz ve o dönemin siyasi ilişkilerine ışık tutabileceğiniz akıcı bir kitap.

Alamut'a Dönüş - Ernst Hein : Hasan Sabbah ve öğretisi hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz ve o dönemin siyasi ilişkilerine ışık tutabileceğiniz akıcı bir kitap.

OD - İskender Pala : Harika bir üslupla Yunus Emre'nin anlatıldığı sürükleyici bir kitap.

Katre-i Matem - İskender Pala : Tarihsel geçerliliği sorgulanabilecek ama elden uzun süre bırakılmayacak bir kitap.

Farzet ki Öldün - Haris El-Muhasibi : Öteki Dünya kavramını bu denli az sayfa sayısı ile anlatılması ve bunun öldürücü bir etki yapması. Kesinlikle tavsiye ederim.

Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali : Kütüphanenizin baş kitaplarından biri olabilecek harika bir şaheser.

Denemeler - Montaigne : Üslubu bana kalırsa oldukça sıkıcı ama kavramlar hakkında fikir edinebileceğiniz bir kitap.

Bir Adam Girdi Şehre Koşarak - Tarık Tufan : Orta düzeyde vakit geçirirken bir şeyler öğrenebileceğiniz hoş bir kitap.

Öznur61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

son okuduğum 2 kitap :
    birincisi ayşe kulin nefes nefese..
    tek söyleyebileceğim kitap gerçekten nefes nefese okunuyor
    ikinciside moliere nin cimri kitabı ..
    gerçekten güzeldi..kitapta tek işlenen tema cimrilik ve aşk baş roldeki adam(harpagon) o kadar cimri ki,mobilyaları eskimesin diye hizmetçisine daha yumuşak silmesini tembihler. Kırılan şişe ve bardakların parasını aylığından keseceğini söyleyerek hizmetçilerini korkutur,aşçısından az parayla sofra donatmasını ister gibi..

böyle işte okuduğum iki kitabıda çooook beğendim

Nereden
    Kuzey Amerika

Uçurtma Avcısı;Çoçuklukları Savaşın içindeki Afganistan'da geçen iki arkadaşın dramatik hikayesini anlatıyor.

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Hukukçu arkadaşlarıma özellikle tavsiye ederim. Mükemmel bir kitap
    http://www.idefix.com/kitap/adliye-k...C9SK3KDDUZ5K63

Henüz bitirmedim ama tarih meraklılarına tavsiye ederim.
    http://www.idefix.com/kitap/20-yuzyi...A4H25LQ07WFDUV
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Nazan Bekiroğlu - Nar Ağacı
    Trabzonlu yazarımızdan eski Trabzon'u da anlatan güzel bir eser.
    Hamiş

EMiRHAN61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bizi yakan ataş "közden ötesi"

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bir zamanlar en sık uğradığım başlık burasıydı

Görüşmeyeli kitaplığıma onlarca yeni misafir geldi. Şimdilik en son okuduğum üç eserden bahsedeyim:

1) "İsmet Paşa'nın Kürt Raporu" - Saygı ÖZTÜRK

1930'larda İnönü'nün Doğu ve Karadeniz gezisi gözlemleri... İlginç noktalardan biri, iskan politikası sonucu Van'a gönderilen Sürmeneliler (Bunun bir benzeri KKTC'de de olmuştu). Kürtleri kışkırtmak için yurt dışındaki (Ermenistan ve Suriye -şaşırmadık değil mi-) çalışmalar... Vs.

http://www.dogankitap.com.tr/kitap/%...Crt+Raporu-977

2) "Zeytindağı" - Falih Rıfkı ATAY

Günlük tadında tarih kitabı... Dil muazzam. Tabii itiraz ettiğim yerler yok değil. Türklüğün o zamanki DOĞAL sınırlarını ve zaman geçtikçe yaşanan geri çekilmeyi acıyla okuyorsunuz.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=84550

3) "Türk Yıllık Sürgün" - Ahsen BATUR

Türk'üm diyemeyen Türkler'i Hunlar'dan günümüze tüm açıklığıyla tek tek anlatan bir eser. Birkaç noktada Ahsen Batur kendiyle çelişiyor gibi gözükse de önemsemedim. Çağdaş bir Türkçü'nün ırkçılığı nasıl eleştirdiğini de göreceksiniz. Bu kavramlara uzak, literatürü okumamış fakat merak eden arkadaşlara tavsiye ederim.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/defa...2&sa=138104673

(Bu çalışmanın bir benzeri de M. Uluğtekin YILMAZ'ın "Osmanlı'nın Arka Bahçesi"dir.)

NOT: Kitap alışverişini internet üzerinden yapan arkadaşlara... idefix, 150 TL'den büyük siparişlerde kargo ücreti almıyor. Benim gibi büyük kitapçıların olmadığı yerlerde yaşayan dostlara tavsiye ederim. Daha geçen gün 28 kitaplık bir sipariş verdim (ayıptır söylemesi). Çarşamba günü elimde olacak.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (15.04.2013 Saat 20:09 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Prof. Dr. Hüseyin Namık ORKUN - Türk Sözünün Aslı

Daha önce Yeryüzünde Türkler adlı eserini çalışmıştım hocanın. Yukarıdaki eser ise Türk sözünün; Vambery, Nemeth, Thomsen gibi Batılı Türkologlar'ın araştırmalarında taranmasıyla oluşmuş.

http://www.idefix.com/kitap/turk-soz...X12S8S6OYRPGUP

Arslan TEKİN - İmralı'daki Konuk

Günümüzün en popüler adamı oldu Öcalan. Peki yakalanıp getirildiğinde adli makamlara neler anlattı? İmralı duruşmalarının tam metinlerini okumayanlar için tavsiye ederim. Birçok ezberi bozmak için bence göz atılmalı.

http://www.idefix.com/kitap/imralida...4H35KCQEB1IRFF

NOT: Geçen idefix'ten bahsetmiştim. D&R'a satılmış.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

esra61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

nazan BEKİROĞLU 'la': okunmaya değer muhteşem bir eser inanın size katkısı olucaktır.hz havva ve hz ademden süre gelen insan....

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Polisiye meraklılarına müthiş bir yazar önereyim S.S. Van Dine 3 kitabını okudum üçüde çok iyiydi.
    Kış Cinayeti
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=632163
    Gracie Allen Cinayeti
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=634266
    Ejder Cinayeti
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=632164

Nereden
    Ankara

Futbol Asla Sadece Futbol Degildir -Simon Kuper... Hic bunalmadan okudum siz okumussunuzdur ama okumayan varsa tavsiye ederim..
    simdide 4 tane Iskender Pala kitabi aldi ablam onlari okucam.insalah anlayarak okurum

Sinan Akyıldız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alper Canıgüz'ün Cehennem Çiçeği'ni gün itibarı ile bitirdim .

Alper Canıgüz'ün 5 yaşındaki dahi/dedektif Alper Kamu'nun hikayesini anlattığı eseridir tanım olarak , fakat içerik olarak çok daha fazlası . Özellikle de içerisinde barındırdığı " Karanfil Kız " hikayesi , apayrı bir lezzet . Böylesine muazzam romanlarımız varken insanların ellerinde Holmes kitapları görünce cidden kahroluyorum

... Neden söz ettiğimi biliyorsunuz . Bütün aşklar küllenir , bütün babalar ölür , bütün hikayeler biter . Birinin yıkıntıların nöbetini tutması gerekir ; işte o yüzden , biri hariç , bütün çocuklar büyür .
    Gölgesini kaybeden insan , gölgenin kendisine dönüşür .

Umarım bu son paragraf 3. kitabın ve yepyeni bir dedektif/kahramanın habercisidir
    " Biz dalkavuk bir aydınlığın yerine onurlu bir karanlığı seçtik "

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Ramazanda vakti bol olanlara Sinan Yağmur'un Aşkın Gözyaşlarını serisi şiddetle öneririrm.....

Birde şike ile ilgili Ne Şike Bitti Ne Sevdam isimli kitapta şike süreci ile ilgili hemen herşeyi açıklamış..... Ta en başından hemde...... gerçi onu okurken mübarek gün günaha girme ihtimaliniz nedeniyle ramazandan sonra okuyun derim...

Nereden
    Ankara

Dostoyevski'nin Yeraltından Notlar kitabını okudum.. İlginç,Güzel ve sürükleyiciydi..
    Şimdi okuyacak kitap arıyorum

Aykırı_adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Nihat GENÇ..........Karanlığa Okunan Ezanlar
    İnsanlar bigisiz doğar aptal değil.Fakat eğitilerek aptal olabilirler!!

melekcilingir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Bir gün sınıfta, öğrencilerime bayağı büyük bir laf etmiştim. Hayatınızda sadece bir kitap okumanız gerekse, bu kitabı okuyun yeter, demiştim. Hoş bugün de aynı şeyi söylerim. Ama o kitabı okumak için yine bayağı bir kitap okumak gerek.

Orhan Pamuk'un ''Kara Kitap'ı çıktığında ben 19 yaşındaydım. Büyük olay olmuştu, herkes bu kitabı konuşuyordu. Hemen elime aldım, ama başladığımla kaldım. Sonra bir kere daha bir girişimim oldu. Kitabı ancak 3. başlayışımda, 20'li yaşlarımın sonunda bitirdim. Eve kapanıp 3 günde bitirdiğimi hatırlıyorum.

Daha önce (ve daha sonra da) hiçbir edebi kitap bende bu kadar yüksek duyguları harekete geçirmemişti. Kitabın son sayfasına geldiğimde bir yandan dolu dizgin satırları okuduğumu, bir yandansa çok kısa süre sonra bütün bu heyecandan mahrum kalacağım için hüzün duyduğumu hatırlıyorum. Son paragrafa geldiğimde, kitabın içinde beni en çok etkileyen ''bir çeşit makale''yi tekrar okur, öyle kapatırım kapağını diye içimden geçirmiştim ki, kitap, o sözünü ettiğim makalenin başlangıç cümlesiyle bitti. Yazar, doğrudan okuyucuyu o en etkileyici makaleye gönderiyordu. Size o sihirli anın tadını anlatamam.

Kitabın ilginç yanı hikayesinin olmaması, ama aslında bir dedektiflik romanı olması. En başta eşinin evden ayrılması (ya da kaçması) nedeniyle şaşıran kahramanın eşini bulma hikayesi diyebiliriz. Ancak kitap çok kısa bir süre içinde tamamen kahramanın iç dünyasında seyrediyor.

İşin aslı bu kitap, okunamamasıyla ünlendi. O kadar ki, kitap hakkındaki eleştiriler edebi olmaktan ziyade, okunamaması üzerine oldu. Okuyucusundan sabır ve sadakat isteyen bir kitap. Sabırla bu inanılmaz yolculuğa tanık olmanız gerek. Kitabın beni en etkileyen yanından bahsetsem mi bilemiyorum. Zaten yeterince uzun yazdım, hem heyecanınızı ve keşfinizi de çalmak istemem. Yazarı için bir iki söz söyleyip keseyim.

Doğrusu bir insanın bu kitabı yazabilmesi için hem Türkçeye, hem Osmanlı Türkçesine hakim olması, hem tasavvuf felsefesini çok iyi bilmesi gerekir. Orhan Pamuk'un bu kitabı 29 yaşında yazdığını öğrenince çok şaşırmıştım. O zaman bir insan sadece bir kitap yazacaksa, ''Kara Kitap''ı yazsa yeter diye düşünmüştüm. Hala da aynı şeyi düşünüyorum...

ESER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Puslu Kitalar Atlasi - Ihsan Oktay Anar

Samet Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Kitaptan tırstım.

Yazınız bana sadelestirilmiş versiyon havası verdi.Bu konuda üşenen birisi olarak zevkle okudum.Her gece part misali yazın bence

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Uzun zamandır elimi bile sürmedim...
    Hamiş

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)