Sayfa 10 Toplam 156 Sayfadan BirinciBirinci ... 8 9 10 11 12 20 60 110 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3878 adet sonuctan sayfa basi 226 ile 250 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı batugol Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı memopad Nickli Üyeden Alıntı

En son Amin Maalouf'un "Yüzüncü Ad - Baldassare'nin Yolculugu" adli kitabini okudum.

1665-1667 yillarinda Ceneviz asilli bir antika ve kitap tüccarinin Allah'in gizemli yüzüncü adini içerdigi iddia edilen bir kitabin pesinden Cübeyl'den (Güney Lübnan) baslayarak Istanbul, Izmir, Sakiz Adasi, Cenova, Amsterdam, Londra ve tekrar Cenova arasinda yatigi yolculugu anlatan oldukça ilginç bir kitap.

Affina siginarak soyluyorum, eger bu kitabi begendiysen, tarihi seviyorsan ve Amin Maaloufun diger kitaplarinini da okumani oneririm (tabii halen okumadiysan). Amin Maalouf tarihi ve kurguyu cok guzel birlestiriyor, hem bir roman okumanin hem de tarihi ogrenmenin keyfine variyorsun. "Semerkant" ve "Yollarin Baslangici" niozellikle cok begendigimi soyleyebilirim.

Semerkant kitabini yillar önce okumustum fakat Yollarin Baslangici adli kitabi henüz okuyamadim. Aklimda bulunsun, sagol..

trapezus61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

SU ÇILGIN TÜRKLER...

Her Türk okumali. Tabii hala okumadiysaniz...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır tsmaniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cin ali toplama kampinda

Ankara İl Temsilcisi Sönmez Özlü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Robert Ludlum - Akrep Yanilgisi.

Polisiye ile politik-kurgu karisimi bir roman.

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

HÜSEYIN NIHAL ATSIZ :Bozkurtlarin Ölümü

Edited by: 3diletisim

Gülşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anlatmak Için Yasamak - Marquez
    Takimdan Ayri Düz Kosu - Tanil Bora ve saz arkadaslari
    Osmanlida Seks - Sarayda Gece Dersleri- Murat Bardakçi
    vs iste... Edited by: Gülsen

Nereden
    Ankara

Kod Adi: Pegasus - ABD'nin Iran'i Isgal Plani

Yazar sanirim fikriyatinin etkisi ile yanlis tespitlerde bulunmus. BOP degerlendirilirken Türkiye'nin Islâm dünyasindan kopartilmasini amaç olarak ele almis ve böylece Türkiye'nin güç olmaktan çikacagini söylemis. Türkiye'nin Islâm dünyasinda bir potansiyeli var midir yok mudur bu tartismali. Ancak olsa bile etkin degildir. Bugün Islâm dünyasinda Türkiye'ye destek veren ve verebilen devlet sayisi sifir iken yazarin yaklasiminin saglikli oldugu söylenemez.

En son bu kitabi okudum (Henüz bitmedi) Ancak tavsiye edemeyecegim. Yine de alternatif komplo teorileri ile ilgilenenler okuyabilir.

Eyüphan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

HÜSEYIN NIHAL ATSIZ'dan harika bir eser,Deli Kurt. Tarihsel bir ask romani

SALDIRAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Drina Koprusu

tavsiye ederim süper kitap

canakkale gecilmedi

Nereden
    Hakkari

Taktik ve Strateji Üzerine Insan Yönelimleri- Makale (70 sayfa )

HARIKA.......[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Stephen King -->> SADIST

Paul Sheldon ünlü bir yazardi bir gün hayatta kalabilmek için roman yazacagi aklina gelmemisti.Edited by: immortal_TS

Colakoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Ahmet Günbay Yildiz

Yürekte büyümek

tavsiye ederim cok güzel gercekten....

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

HÜSEYIN NIHAL ATSIZ ------)Bozkurtlar Diriliyor

keramiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

[img]smileys/smiley2.gif[/img]en sonNÖBET diye bi kitap okudum kitabi akadastan almistim yazarini unuttum kusura bakmayin bilim labarotuvarinda yaratilmis doga üstü yetenekleri olan,insan gibi düsünen,okuyan,ama konusamayan terrier cinsi bir ........ ve bir çok ......in DNAlari karistirilip en az ........ kadar akilli ve dünyanin en çirkin yaratigibir yaratik..tabi genellikjle ........ sevimli oldugu için herkes ...... çok sevmis ve dogal olarak yaratik kiskanmis ve ...... bir sekilde öldürmeye çalisiyor..bir gün bu 2 ...... kaçiyor bu labarotuvardan ve macera basliyor ........ önde yaratik arkada..biraz uzun oldu ama kesinlikle okumaniz gerekiyor,derler ya siddetle öneriyorum,herkes böyle bir ......m olsun isteyecek buna eminim..biraz kalin bir kitap ama elinizden birakamayacaksiniz..

Nereden
    Ankara

Hatiralar - Zeki Velidi Togan

Yeni basimi yok. Ben 69 basimini okuyorum. Ama sahaftan vs. bulursaniz kesinlikle okuyun. Tarih ve genel kültür açisindan çok katki saglayici bir eser.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

pazarlamanin babasi philip kotlerden ''kotler ve pazarlama''...2000 yilinda yazilmis kitap pazarlama konusunda egitici ve bilgilendirici sayilabilecek bir kitap.uluslararasi büyük sirketlere danismanlik yapan kotler pazarlama konusundaki deneyimlerini iyi yansitmis.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dijital Kale-Dan Brown (Benim gibi teknoloji fakiri ve düsmani birine bile tek bir satir atlatmadan kitabin tamamini okuttu.)

Yasama Çevrilen Pedal-Lance Armstrong(Birbiriyle çelisen cümlere ragmen okumayi bitirdigim bir kitap.Bekledigimden farkli seylerde buldum.)

Su Çilgin Türkler-Turgut Özakman(Bir solukta okumayi hak edecek bir kItap)

Daha önce okudugum ama bahsetmeden geçemeyecegim bir kitap Ayse Kulin'den Sevdalinka.Istemeden elime aldim ama bir çirpida okudum.

kutoz
    Ziyaretçi

Calisan Katinlar Ülkesi Hemsin

• Yazar: Adnan Genç

• Yayinevi : Bilisim
    • [/list]

"Karadeniz Kararmasin" fikrini eksenine alan Hemsin kitabi, ayni mazanda mücadele, aidiyet üzerine bir kitap olma iddiasi tasiyor. Firtina Vadisi'ne yapilmak istenen baraj, sahile dolgu yolu insaati, Çernobil etkileri vd. üzerine bir mücadelenin izlerinin tasiyan kitap; bölge insaninin hüzünül, keyifli, asabi, esprili, yorgun, ümitli, sevinçli, kederli ve coskulu hallerinin ortalamasi bir kitap. Çogu zaman "ironik" bir biçemin egemen oldugu metinleri benimseyerek okuyacaksiniz. (Kitabin, arka kapagindaki tanitim notudur)

Kitabin sonunda birde küçük bir sözlük bulacaksiniz. Yöremizde sikça kullanilan kelimelerin anlamlarini içeren.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Erol Manisali - Attila Ilhan'la Siyaset Güncesi

Bazi noktalar;

Attila Ilhan eskiden beri söyler, "bizim hain kontenjanimiz vardir" der ve isi Tanzimat'tan baslatir.

Gayri milli büyük sermaye çavrelerinin gazete ve televizyonlari dördüncü kuvvet yerine besinci kol misyonunu üstlenmislerdi.

Irtica ve gayri milli sermaye el ele vermis, arkalarina ABD'yi ve Avrupa Birligi'ni almislar, Osmanli'nin son dönemdeki gibi ülkeyi yabanci güçlere peskes çekiyorlar

Verilen Kibris'in davasi olur mu?

Annan Plani kabul edilmekte "bütün yetkiler" Annan'a devredilmis oluyor. Annan ABD'nin ve AB'nin adami, dolayisiyla Kibris'in isi onlara devrediliyor.

Halk Kibris konusunda çok duyarli. Hükümet faturanin yavas yavas kendisine çikmakta olusundan korkuyor.

- Denktas'a "konusma" demisler

- Büyük sermaye medyasina, "Denktas'in söylediklerini yazmayin" demisler.

Türkiye'de yerel seçimler yaklastigi için hükümet Kibris yenilgisini saklamak istiyor. Denktas konusmamali, basin yazmamali ki Kibris' kimin vermekte oldugu anlasilmamali.

Türkiye bölünmüs durumda; Türkiye içindeki gayri milli sermaye çevreleri ve Bati'ya verdikleri sözleri yerine getirmekisteyen bazi siyasiler "Kibris'i vermek istiyorlar". Ancak halk karsisinda itibar kaybecekler, belki de siyasi hayatlari sona erecek. Askerin de bu konuda duyarliligi çok fazla; askerin tepki göstermesinden çekiniyolar.

O halde kendileri vermis görünmeden baskalarina verdirmek en iyisi.

- Iste bu nedenle Aralik 2003 seçimlerinde, "Türkiye ile yakinlasmak yerine Rum yönetiminde azinlik olarak AB'ye girmeyi savunan" Kibris Türklerine destek veriyolar.

Türkiye'deki gayri milli sermaye çevresinin medyasi her gün Denktas aleyhine ve muhalefet lehine yayin yapiyor. Bu yayinlarindan Atina, Rumlar, Brüksel, Londra ve Washington çok memnunlar.

Attila Ilhan: "Yahu Erol, bunlar Mütareke Basini'ni bile geride biraktilar"

13 Subat'ta Annan Plani'nin esas alinmsi için Denktas üzerinde inanilmasi güç baski yaptilar. Ankara Annan Plani'ni kabul etmesi gerektigini bildirdi. Bu birteslimiyetti. Ancak "malum medya", yenilginin halk tarafindan anlasilmamasi için bunu inanilmaz yalanlarla bir "baris kutlamasi" olarak 72 milyon insana duyurdu.

Annan Plani marifetiyle Kibris'i satanlar isi Denktas'a yikmak istiyorlar. Öyle ya ortalikta görünen o, masada görüsen o; Annan Plani kabul edilirse, Denktas kabuletmisolacak. Annan da Kibris'i AB'ye yani Rumlara ve Yunanistan'a verecek. Hükümet de tereyagindan kil çeker gibi isin içinden siyrilacak.Edited by: Kaya

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Mart ve suan bulundumuz Nisan ayi içerisinde okudum kitaplar;

1-Metal Firtina-Kayip naas(hepiniz bildigi gibi bir politik-kurgu romani)

2-Dante Kulübü(gerilim-polisiye bir roman)

3-Tapinak Sövalyeleri-Kutsal Kan Kutsal kase(masonluk ve ortaçag öncesi tapinak sövalyeleri üzerine bir arastirma)

4-Nutuk-M.Kemal Atatürk(yeni basim daha anlasilir türkçe güzel bir kitap olusmus herkesin evinde olmasi gerekir diye düsünüyorum)

Nereden
    Hakkari

Putin'in Rusyasi

yaranozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

puslu kitalar atlasi- ihsan oktay anar

postmodernizm teknigiyle yazilmis bir kitap. Okumadan önce çok kisi tavsiye etti ve çok övdü ama ben bu teknigi çok anlamsiz buluyorum. Descartes la dalga geçen kitap, felsefeden anlayanlara daha çok hitap ediyor.

Nereden
    Ankara

Semdinli'de Siniri Asmak - Erdal Sarizeybek.

PKK ile güneydoguda geçimi kaçakçilik olanlarin iliskisi... Baskinlar, operasyonlar, teröre destek veren ülkeler... Sehitler.. Lesler...

kutoz
    Ziyaretçi

Attila Ilhan'in Izmir'de bir konferansini dinleme firsati yakalamistim. Onun sairligi yaninda, ulusal kimligi de var. Dün bende, Attilah Ilhan'in "Gazi Pasasi"ni aldim. Okuyunca, sizlerle paylasacagim.

@Kaya; Sicil toplum örgütlerinden bahsedince aklima Mustafa Yildirim'in "Sivil Örümcegin Aginda" adli kitap geldi. Siddetle tavsiye ederim. Bütün arkadaslarim bu kitabi mutlaka okumali.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)