Cafedegoygoy
Sayfa 124 Toplam 124 Sayfadan BirinciBirinci ... 24 74 114 122 123 124
Toplam 3079 adet sonuctan sayfa basi 3,076 ile 3,079 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitaplar Hakkında Yorumlar!..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Recep Çaltepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sene 61. kitabımı geçen hafta bitirdim.. Son günlerde Stefan Zweig’a sardığım için rakam sene sonu sanırım 70’i bulur, sağolsun İstanbul trafiğinin hayatıma kattığı en büyük artı bu oldu.. Günde 4 saat kitap okuyabiliyorum bu sayede..

Başlığa da sık sık uğrarım, güzel paylaşımlar var.. Ben de bazı kitaplarla ilgili burada bir şeyler karalayabilirim..
    Zweig Üstad ile yazıkki yeni tanıştım.....

Elimde okunacak 4 kitap olmasına rağmen yinede orada burada görünce almamak için kendimi zor tutuyorum.....

Sağlam bir indirim gelirse bütün setini almayı düşünüyorum..... Gelmezse 1'er 2'şer alıp okuyacağım....

Hacim olarak 50 sayfa ,60 sayfa , 80 sayfalık incecik kitaplar ama yğunluk olarak 500 sayfalık bir kitapta yazılacak şeyleri anlatabiliyor üstad.....

Yattara çalımı gibi ters köşeleri , vurucu ,etkileyici tarzıda cabası.....

Güzel bir iznim olsada 1 hafta 10 gün sadece çay içip Zweig okusam diyorum ama olmuyor....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

2017-23.kitap

Asya'da 5 Türk - Adil Hikmet Bey.

Enver Paşa'nın kurduğu ( yanlış hatırlamıyorsam ) Teşkılatı Mahsusa (yani bugünkü adıyla MİT) tarafından Orta Asya 'ya gönderilen Adil Hikmet Bey anılarını yıllar sonra Cumhuriyet Gazetesi'nde bölümler halinde yayınlar. İşte bu eserde o hatıraların kitap haline getirilmiş şekli. Edebi yönden pek içaçıcı değil ama verdiği bilgiler yönünden dikkatle okunması gereken bir eser bu.

Bundan 100 yıl önce Orta Asya'yı , Japonya'yı orada oynanan uluslararası oyunları görüyor hayret ediyorsunuz. İngilizler , Ruslar ve diğer devletler her adımızı takip eden bir casusluk teşkilatı kurmuşlar ta o dönemde bile. Kahramanlarımız buna rağmen kısıtlı imkanlar ile halkı kısmen toparlıyor hatta ufak çaplı bir isyan çıkartmaya bile muvaffak oluyorlar...

Binlerce klometre yol yapıyor yazı,kışı,kurağı soğuğu tadıyor , her çeşit vasıtaya biniyor. Ve sayısız macera geçiyor başlarından. Yani film yapılsa heralde bir 20 tane James Bond hikayesi çıkardı . Hem sahte değil gerçek yaşanmış hikayeler. E tani hayalkırıklıklarıda oluyor. Bu kadar özveri ile çalışan insanların kendi insaları tarafından gavurların gösterdiği ihtimamı görmemeleri bazen yazarı ve bitabi bizide üzüyor.

Kalın bir kitap 570 sayfa filan ama hemen bitirmek iteyeceğiniz için kalınlığının önemi yok. Eski dilden sadeleştirilmiş , bazı yerleri düzeltilmiş, zaman konusundaki aksaklıklar dipnotlar ile kapatılmış...

Sonuç olarak Türk-İslam Ülküsü'ne inanan ve konuyu lginç bulan herkesin seveceği bir eserdir diye düşünüyorum....

Saygılar efendim....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Çok ilginç ve daha önceden pek değinilmeyen bir konuya ait yeni bir kitaba başladım......

Bitirince fikirlerimi siz değerli dostlarım ile paylaşırım......

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Halit KAKINÇ - Kızıl Turan: Sultangaliyev

http://www.wizartistanbul.com/kitaplar/kizil/index.html

Galiyev'i tanımak için faydalı bir çalışma olmuş. Aslında bununla birlikte bizim Erol Cihangir Hoca'nın çalışmasını da öneririm: http://www.dogukutuphanesi.com/kitap...si/1/1843.aspx

Açıkçası Galiyev'in bahsettiği TURAN ile benim düşümdeki TURAN aynı değil. Ona göre devrimin basamaklarından biri, bana göre esaretin sonu ve hürriyetin ta kendisi...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)