Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kardan Anilar

Tüm yurt karlarin altina gömülürken hepimizin basindan karla ilgili komik veya ilginç anilar geçmistir degil mi?Örnegin benim kari ilk gördügüm zaman ki tepkim "Aaa Çeker yayooo..." ve ilk kardan adamimin havuç burnunu yemem

Oğuzhan Görkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

genelde anilarim kayip düsmekten ibaret [img]smileys/smiley36.gif[/img]bir gün arkadaslarimda buz da kayarken düstüm ve ayaklarim sirtima degdi onu bile hissetim burnumun üstüne düstüm ve kirdim nasi ama [img]smileys/smiley36.gif[/img] ama kardan da motorsiklet yapmayi sewerdim

yapilisi= 6 -7 adet büyük kartoplari olusturulur(yuvarlayarak) sonra bunlar arka arkaya birlestirilir ve ortalarini oyuklar açilir ardina en öndekine farlari eklenir sonra herkes yerini alir eglence bittiginde de bi güzel dagitilir paramparça edilir

Bizim burda hic kar yagmiyor ki nerdeyse yagdimi oda 3-4cm [img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley4.gif[/img]

Tunceli'deyken firinci kapiya yazi asmisti "Eger bir gün daha yol açilmazsa(Tunceli-Erzincan yolu) un bittiginden ekmek çikmayacaktir." Sonra o gece sabaha kadar yolu açmislardi. Bi seferinde de kar bizim apartmanin kapisini kapatmisti askerler disardan biz içerden kaza kaza açmistik.Okula giderdik paçalarimiz çamur olmasin diye botlarin içine sokardik sadece paçalarimiz çamur olmazdi.

ben bi sene erzuruma gitmistim.öyle bir kar yagiyoduki koyde ewin kapisini kapamisti neyse kapiyi bi açti amcam kar içeri dogru yikildi ama karin boyu beni geçiyo[img]smileys/smiley36.gif[/img]sora karin altindan tünel açmaya basladilar en sonun da her yere tünel kazmaya basladi erzurum koyluleri oyle oyle bütün her yere kar tunelinin altindan gidiyoduk[img]smileys/smiley36.gif[/img]bide tam damda donan bi kedi vardi mukemmel komikti[img]smileys/smiley36.gif[/img]bi damdan diger dama atlarken flaslara yakalanmis ama donmus[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

okul'da birbirimize kartopu atiyorduk. birakin atmayi iyice savasa döndü. alt siniflar (bende ordaydim) üst siniflarla savasiyoduk. isin kötü tarafi kar topu atmak okulda yasak.[img]smileys/smiley36.gif[/img]sonra bes alti ögretmen geldi on onbes ögrenciyi tuttu kolundan ögretmenler odasina dogru gittiler (o arada herkes elinden karlari birakmisti tabi). ögretmenler arkasini döner dönemz herkes gene atmaya basladi 3-4 kisi bende dahil ögretmenlere nisan aldik[img]smileys/smiley36.gif[/img]. ben kartopunu attim, ama baskasi benden önce atmisti ögretmenin koluna isabet etti. ögretmen tabi hemen bizim tarafa bakti benim kartopuda tam alninin ortasina geldi[img]smileys/smiley36.gif[/img].

ögretmende tabi babami aradi babamdan iyi bi sopa yedim...[img]smileys/smiley11.gif[/img]

ama deydi[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bir gün arkadaslarla gidioduk çocuga kar topu attim. o da bana atacakdi ki ayagi kayip yere düsdü ... tabi ben bunu görünce gül gül öldüm [img]smileys/smiley36.gif[/img]yanda ki bahcenin demirlerine vuruyodum ki 3 tane köpek çikdi bahceden ve beni kovalamaya basladi arkadas ve ben iyi kaçdik ama [img]smileys/smiley36.gif[/img]çocuk arabanin üstüne acayip zipladi bende baska bi bahçeye girdim ve ucuz atlattik [img]smileys/smiley5.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

kisin kar yagdiginda unutulmaz anilarimizin arasinda genellikle kar topu oynamak vardir. benimde hiç unutamadigim anim bunla ilgili. bi kis baya bi kar yagmisti. mahallede nekadar arkadas varsa kar topu oynamak için müsait olan güzel biyere gittik. 2 takima ayrildik. önce her takim kalelerini yapacak sonra savas baslayacakti

kartopunu yuvatrladikça büyüdü büyüdü tekerlek gibi yaptik ve bunlari yanyana koyarak kaleler yapmisyik içine girmistik okadar büyüktü yani. karsi taragfta en az bizim kadar ii kale yapmisti. sonra savas basladi. ondan sonraki öyle bi savas basladiki unutamam. o gün çok güzel geçmisti. sonlara dogru kalenin parçalari koca koca halde birbirimize atmaya basladik . bazen gülmekten kartopunu kaldiramayacak duruma gelmistik. çok güzel bi gündü.

birde 2. unutamadigim olay yine mahalledeki bütün herkes toplanir futbol oynardik. ilk basta kar yeni oldugu için kosmak çok zordu. ama oynadikca ezilen kar sertlesiyodu . oynamak kolaylasiyodu. ama dahada sertlestiginde üüzerinde durulmasi çok zor bi hale geliyodu. topa vuracak anda düsenlermi ararsin ... çok alemdi yaw.

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

benimde genelde düsmekle ilgili anilarim hep

Oğuzhan Görkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bizim bir diger huyumuzda yoldan geçen otobüslere weya büyük araçlari kar topuna tutmakti bide yerler kayganlastimi tamam hep sey diye düsünürdük otobüsler büyük yerler kaygan adam duramaz durupta bize kizma die düsünürdük[img]smileys/smiley36.gif[/img]bide otobüsün içidekiler kartopu camdan içeri gircekmis gibi saklanirlardi bole refleks yaparlardi iste o çok hosumuza giderdi sanki camdan içeri gircek[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Dursun Ali Bahçekapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Benim anilarim hep ayni okul tatil olsun sabaha kadar dua etmek

tuğba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Erzurum'a gittigim bi kis günü,önümde düsene gülerken düsmüstüm...

O günü unutamam çok utanmis ve çok gülmüstüm...

Karli bir Ankara günüydü[img]smileys/smiley36.gif[/img]. Bilgisayar kasami bilgisayarciya götürürken ayagim kaydi, ilk tercihim kasayi yereyumusak bir sekilde birakmak oldugundan kase üstüne dengesiz, sert bir düsüs oldu. Kasa saglam kaldi ama benim kasa hakkinda aynisi söylenemez. Sonra mi ne oldu? Benim antika bilgisayar tabii ki tamamen degisti ve ben bir tarihi eseri korumakla kaldim, para daetmedi dogru dürüst zaten. Eve kadar sakat sakat döndüm haybeye.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bizim bir arkadas vardi ve kartopunun içine tas koyardi desem çok mu klasik olur?[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2004'ün kisiydi. bir persembe günü ben istanbul'dan kalkip gemlik'e ailemin yanina gidiyordum. valilik sabahtan uyari yapmis ve haftasonu müthis bir kar yagacagini, yollarin kapanacagini falan söylemisti. tabi o gün, yani persembe günü hava günlük güneslik.hatta taksiyle otogara giderken bayagi bi dalga geçtiydik taksiciyle meteorolojiyle ilgili. 4 saatlik bir yolculuktan sonra gemlik'e varmistim ve ben eve girer girmez inanilmaz bir kar yagisi basladi. güya 3 günlügüne evde kalip geri dönecek olan ben, yaklasik bir hafta mahsur kalmistim. bilenler bilir: yalova-gemlik karayolunda süpürgelik denen bi yer var. 1 metreye yakin kar olmustu ve yolun açilmasi bayagi zor oluyordu çünkü yollari açiyorlar, gece kar yagiyor bi daha kapaniyordu. benim ise evde her sikildigim vakit aklima taksiciyle yaptigimiz dalga geliyodu.

affedin bizi meteoroloji çalisanlari[img]smileys/smiley9.gif[/img]Edited by: ts1983

İ.Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hepinizin güzel ve komik anilari var. Bir de benim cektiklerime bakin ( Ayrica Çanakkale de yasayan diger insanlarda tabi) ... Çanakkale ye genelde kar yagmaz.. Hatta yazlari bile yaz havasi gibi eder ama sogugu cok fenadir.Adam öldürür.. Benim burda oldugumdan midir nedir bilmiom ama buraya 2 yil evvel bir kar yagdi , ne elektrik ne su vardi.. Yollarda yürünmüyodu tipiden.. Ve o karda kiyamette burdaki firsatçi esnafin yaptigina bakin .. 100 bin liraya aldigimiz mumlar bir anda 2.5-3 milyon oilmus !! . digerlerinin fiyatini sölememe gerek yok heralde. Telefonu sarj etmenin saati 1 milyon !!! Allah tan gima var da adamlar hizmet verdiler sarji belese getirdik[img]smileys/smiley36.gif[/img]Böyle firsatçi insanlarin yasadigi bir memlekette bulunmaktan kendimi sanssiz görüyom acikcasi.. Ama güzel animizda oldu tabi. Açtik ve elektrik olmadigi ATM lerden para cekemios.. Kirayi da arkadasa vermistik.. Napalim el mahkum arkadasimiza gidip ufak bi meblag borc istedik ve o tipide Yemege taaaaa iskeleye indik ki rüzgar ve tipi adam boguyo önümüze bakamios. Sulu yemek yiyelim dedik ama rüzgar izin vermedi.. Bizde tam bi kebabcinin önünden gecioduk.Bir anda ikimizde durduk ve birbirimize baktik [img]smileys/smiley4.gif[/img]Evet aklimizdan ayni sey geçmisti. Içeri girdik ve ikimizde 1.5 iskende söledik masayi da donattirdik. Ve Çanakkale de hiç yemedigim kadar yemek yedik.[img]smileys/smiley4.gif[/img]Ayrica arkadasim rekor kirdi. Ben daha yemegin yarisina gelmeden arkadasim masada ne var ne yoksa silip süpürmüs.[img]smileys/smiley36.gif[/img]normal sartlar altinda benim ondan önce yemegi bitirmem gerekiyordu.[img]smileys/smiley36.gif[/img]Ve o yemekten sonra inanin 2 gün yemek yiyemedim. Acayip doymustum[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ama ne olursa olsun kar yagdiginda etraf bembeyaz oldugunda insana baska bi huzur veriyo. .

Biz lise sondayken beden dersi pazartesi sabahti ve cuma gününden tüm sinif sözlestik eger pazartesi kar yagarsa herkes yazlik kiyafetle derse gelecekti.Sonuç iki saat boyunce sort ve t-shirtlerlefutbol oynayan 20 kisi baska bi tarafta ayni sekilde kizlar voleybol oynuyorlardi.Çok komik bir görüntümüz vardi sonra okulda moda oldu bütün siniflar beden egitimi dersine o hafta yazliklarla geldiler. Bu arada en tezat görüntü bendeydi: Ayagimda botlar üstünde Alt-üst Trabzonspor formam boynumda atki...Hey gidi lise yillari

Kardan ani yazmak komik olur demistim aksilik bu ya küresel isinmaya denk geldi dogru düzgün kar göremedik.Nerde efendim o eski kar günleri[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

.. biz küççükkene mahalle savaslari yapardik.. Bir gün anlastik bi mahalleyle savas yapacaz.. bi rampa vardi, orda yapilacakti savas.. ma kim altta kim üstte onu kararlastiramaddik..sonunda takim kaptanlari - bizim ki ismail abi- dediler kartopunu kim en uzaga atarsa onun takimi yukarda olacak diye.. sora ismail abi atti tabi ve biz kazandik.. ertesi gün geçtik bayirin üstüne.. onlar da altina.. 1 saat savas olmayacak herkes barikat ve cephane hazirlayacakti.. sora bizden bi furkan diye arkadas büyük bi top yapalim sora da onlara doru yuvarlayalim dedi.. biz de kabul ettik tabi.. bi yandan cephane hazirlarken bir yandan da 4 kisi büyük bi top yapiyordu.. sora saavas basladi.. çok çekismeli ve eglenceli geçiyordu.. sora biz bizim barikatin bi kismini yardik ve topu ordan assa gönderdik.. sakin gidip heryeri parçaladi diyecemi sanmayin.. gitti barikatlarina çarpti ve bi kismini yikti ama kendisi de yikilan yerin yerine iyi bi barikat oldu.. sora bizim açtigimiz yerden daldilar ve bizi yendiler.. sirilsiklam olmustum ve çok bagirti isitmistim evden..[img]smileys/smiley36.gif[/img]

kelkitli29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

ben daima ai cekerim kar yaginca. cocukken gene bembeyaz bir gün hayatimda ilk kez Kayik kaymaya karar verdim. neyse ciktim Daga bindim kayiga. Tabi biraz tirsiyorum, o zamana kadar hic kaymamistim. Ne olacak lan kay gitsin diyip basladim kaymaya. Dagda yaklasik 25-30 metre yüksek ama kayis alani 100 metreyi geciyor. ilk 10-15 metre iyi gecti, sonrasi cok aci cektim[img]smileys/smiley1.gif[/img]. Heyecandan kayagi hafif sola cevirmisim ve gittikce kayik düz degil capraz gitmeye basladi. Ne olduysa o anda oldu ve kayak takildi ben bir kac metre ucmadan önce vücudumun en hassas bölgesini kayagin ucuna caktim. Allah düsmanima vermesin o aciyi. Yüzü kuylu kara düstüm ve bir kac metrede süründüm. Acayip aciyor buzda sürünmek[img]smileys/smiley5.gif[/img]. O gün bugün bir dahada binmedim kayiga.

Ve bizim evin hemen yaninda 3 metrelik bir bayir vardi. Topragi yigmislar oraya, zamanla dag gibi olmus ama iste 3 metre. Kar yagdiginda bizim ekip kova kova su götürüp bir güzel islardik orayi. Inanilmaz kaygan olurdu. yani gercekten 3 metreyi cikmak bazen dakikalarimizi alirdi. Oradada cok güzel kazalar gecirdik.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)