Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ferrari’de Türk Soku

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Ferrari'de Türk krizi

Belçika�da bir Türk isadami Ferrari�sine LPG taktirmak istedi. Sirket 145 bin Euro�luk arabayi derhal elinden aldi

Ferrari, Ferrari olali böyle zulüm görmedi! Belçika'daki Türk isadami Ugur C. 145 bin Euro'ya (250 milyar TL) satin aldigi Ferrari'sine "Çok benzin yakiyor" diyerek LPG (otogaz) taktirmak istedi.

Türk Tamirciler LPG'yi Takamadi!
    LPG tesisatini bir türlü takamayan Türk oto tamircileri, Italyan devinin Brüksel temsilcisinden yardim isteyince olay patlak verdi. Sok geçiren Ferrari yetkilileri hemen Ugur C.'nin evine gitti.

Ferrari: Ilk Kez Basimiza Geliyor
    El koyduklari otomobilin bedelini Ugur C.'ye geri ödeyen Ferrari'ciler "Ilk kez böyle bir sey yasadik. LPG'ye izin verseydik sirketin prestijini sarsardik" diye konustu.

Ferrari Ferrari olali böyle olay görmedi!

Belçika'da yasayan Türk tekstilci, çok benzin tüketiyor diye Ferrari'sine LPG taktirmaya kalkisti. Durumu tamirciden ögrenen Ferrari, parasini ödeyip araci geri aldi!.

Dünyanin en lüks otomobillerinden biri olan Ferrari, sayisiz ülkede satiliyor. Firmanin müsteri profili belli. Lüks otomobile girdigi için fiyatlari Türkiye'de özellikle yüksek. Her parayi veren de Ferrari sahibi olamiyor. Iste böyle siki "satis kurallari" arasinda Italya'nin dünyada bilinen bir numarali markasi Ferrari, inanilmaz ama gerçek türünden bir olay yasadi. Olayin kahramani bir Türk. Geçtigi yer de Belçika. Bu ülkede yasayan ve tekstil isiyle ugrasan Ugur C., iyi para kazanmaya baslayinca kendisine bir Ferrari satin aldi. Ikinci el, 10 yasinda bir Ferrari Testarossa... Ancak bir süre sonra pisman oldu. Çünkü kirmizi, alev gibi otomobili çok fazla benzin tüketiyordu. Türk isadaminin da aklina, anavatanindan esinlendigi bir fikir geldi. Ferrarisine LPG yani otogaz taktiracakti. Solugu hemen bir oto tamircisinde aldi. Gent kentindeki tamirci, yakin bir Türk arkadasiydi. Araci inceledikten sonra tamirci Türk LPG tankini nereye takacagini bulamadi. Bunun üzerine Belçika'daki Ferrari merkezini aradi. Duyduklarina inanamayan yetkililer, "Siz araci teslim alin. Biz hemen geliyoruz" dedi. Ve yetkililer hemen ayni gün solugu söz konusu tamircide aldi. Böyle bir olayi ne duyduklarini, ne de gördüklerini söyleyen Ferrari yetkilileri, bu olayin sirket prensiplerine temelden ayriki oldugunu söyledi. Sirket yetkilerine dayanarak da Türk isadami Ugur C'nin ödedigi 145 bin euro'yu vererek Ferrari'yi geri aldi!

TANKI TAKAMAYINCA...
    Satis mukavalesi iptal edilen evli ve üç çocuk babasi Türk isadami, müthis fikrinden bir gün sonra otomobilsiz kaldi. Konuyla ilgili görüstügümüz isadami, is baglantilari ve Belçika'daki çevresini riske atmamak için fotografini çektirmek istemedi.

"ILK KEZ YASADIK"
    Biz de Belçika'daki Ferrari yetkilileriyle görüsmeye gittik. Olayi dogrulayan Ferrari-Belgium Francorchamps Satis Müdürü Roger Van Peteghem da LPG takilmasina müsade etmeleri halinde markalarina prestij açisindan büyük zarar gelecegini söyledi. Van Peteghem, "Belçika piyasasinda 47 adet Ferrari var. Ferrari sahipleri bellidir. Müsterilerimiz hakkinda bilgi veremeyiz. Müsteriler arasinda ayrim yapmayiz. Ancak Ferrari'ye özellikle manevi yönden zarar verecek durumlara kesinlikle izin vermeyiz. Ilk defa böyle bir tecrübe yasadik. Bu tecrübeden sonra simdi çok daha dikkatli davraniyoruz" dedi.

Tam bi kLasik Türk isi [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Yunus Emre AYAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley17.gif[/img][img]smileys/smiley4.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

hakkaten haa tam türk isi [img]smileys/smiley5.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Bir TÜRK Ferrariye Bedeldir [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

dostum çok eskidir bu olay ama çok komik bana belçikada yasiyan arakdasim anlatmisti süper komik

anlattigin için tsk[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Hüda Topaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

evet arkadaslar bu ismini vermek istemedigim bir gazetenin son sayfasindaki haberlerder bir alintidir, bunu yazan kisiyle muhabbetim var, sirf geyik olsun diye uydurulmus bir hikaye, anliyacaginiz fos, zaten ferrari almak icin basta duzenli bir yuksek gelirin olmasi, adamlar her onune gelene satmiyorlar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaslar, özellikle de yasça bizden daha genç arkadaslar... Lütfen yillardir filmlerle, gazete haberleriyle ya da baska yollarla üzerimize empoze edilmeye çalisilan "klasik Türk isi" muhabbetine kendinizi kaptirmayin. Bu daha ise baslarken enerjinizi çalan ve belki de kasitli olarak ortaya atilmis saçma sapan bir düsünce. Bugün dünyanin en genç yasta prof ünvani alan adam bir Türk, Oktay Sinanoglu, daha 21 yasinda prof olmus... Anadolu'nun tam ortasinda onlarca yil önce bir uçak fabrikasi kurmusuz, sonra birileri bize hazir uçak verecek diye kapanmis... Yine 60'li yillarda bir devlet baskaninin Türkiye'yi ziyaret edecegi sirada 'hava atmak' için demiryolu mühendis ve isçilerine 6 ay içerisinde bir otomobil yaptirmisiz, Devrim, döneminin tüm ithal arabalarina fark atacak konfor ve teknolojiye sahip.

Ben hasbel kader dünyanin en ileri bir kaç ülkesinde yasadim, bir kaçinda da bulundum. Gerçekten bu ülkenin vatandaslari olarak özel donanimlara sahip insanlar oldugumuzu düsünüyorum. Yüzyillardir herkesin göz diktigi bir cografyada oldugumuz ve bu yüzden sürekli dikkatli olmak zorunda oldugumuz, ya da ne bileyim, ay sonunu nasil getirebilecegimizi iyi hesaplamak zorunda oldugumuz için normalin üzerinde düsünüyoruz. Kisisel görüsüm girisimciligimizin dünyayi katlayacagi yönünde, ama garip bir kompleksimiz var. Inanin gerek yok.Ne olmus yani Ferrari'ye LGP taktirmak istemisse adam ? Diyelim ki bu hikaye dogru ve Ferrari LPG ile çalisti. Bence bu 'görgüsüzlük'ten önce 'ince zeka' degeri tasir. Siz milleti ne saniyorsunuz ? Kaldigim uluslararasi yurtta ortak kullanima açik mutfaktan gece yarisi odalarina kablo çeken çoook medeni adam gördüm ben. Ya da kafalarini yine ayni mutfagin lavabosunda yikayan, bedavaya gelsin diye...

Su kompleksten kurtulup elimizden gelenin en iyisini yapmaya bakalim lütfen. Sizin anneleriniz de elin Alman'i kadar uzun ve saglikli yasamayi, sizin kardesleriniz de dünyada artik sadece 3. dünya ülkelerinde görülen çocuk felci illetinden kurtulmayi hak ediyor. Bunun için de ne istedigimizden emin olarak, kendimizle kafa bulmaktan vazgeçerek, vizyon sahibi olarak çalismak gerekiyor...Edited by: perhaps

Guests
    Ziyaretçi

Bir sene önceki olayi tutmus buraya tasimizsin be kardesim.Bu olay olali neredeyse bir sene geçti.Ayrica adam harika bir fikir gelistirmis.Adam arabayi almis ondan sonra ister lpg li tüp taktirir ister uçak motoru kime ne????

araba konusunda perhaps sana katiliyorum aslinda bir tarih proferusunun yazisini okumustum adini hatirlamiyorum ikinci dunya savasi sirasinda almanlarin volswagen ürettigi zamanlarda turklerde bu konuda ciddi attaklara girismis ve bir araba uretmisler prototip olarak ve bunun seri uretimine karar vermisler elde uretim icin gerekli olmayan cihazlar olmadigi icin almanlarla gorusulmus ve onlardan bazi cihazlar ve arac gerec icin isteklerde bulunmuslar almanlarin cevabi ise su olmus siz yorulmayin biz size arac temin ederiztam olarak hatirlamiyorum olan budur arkadaslar

ula bu nasil bi olay yaa.. bunun icin film bile yapilir beee

ee beyler benim arkadasim aldigi 2005 lincoln navigatore tup takdirdi dogal bence

TSunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu hikaye4-5 yildir anlatilir durur zaten. asilsiz oldugu asikar.
    ben 145.000 euro verecem araba alacagim ona islem yapamayacagim, istersem yakarim kime ne.
    ikincisi LPG türkiyede sadece ticari taksi ve eski model arabalarda kullanildigi ve takilmasi plansiz projesiz yapildigi için prestijli degil. sanki LPG asagilik bir madde. ayrica artik otomobil üreticileri de LPG li araç üretmeye basladilar.
    "biryalan uydurdum sonrakendimde inandim" muhabbeti.

Nereden
    İstanbul

perhaps... hocamn inanilmaz derecede iyi yzmissin.. sana da&nbs p; senin gibi düsünene de helal olsun abi..[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Alıntı perhaps Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaslar, özellikle de yasça bizden daha genç arkadaslar... Lütfen yillardir filmlerle, gazete haberleriyle ya da baska yollarla üzerimize empoze edilmeye çalisilan "klasik Türk isi" muhabbetine kendinizi kaptirmayin. Bu daha ise baslarken enerjinizi çalan ve belki de kasitli olarak ortaya atilmis saçma sapan bir düsünce. Bugün dünyanin en genç yasta prof ünvani alan adam bir Türk, Oktay Sinanoglu, daha 21 yasinda prof olmus... Anadolu'nun tam ortasinda onlarca yil önce bir uçak fabrikasi kurmusuz, sonra birileri bize hazir uçak verecek diye kapanmis... Yine 60'li yillarda bir devlet baskaninin Türkiye'yi ziyaret edecegi sirada 'hava atmak' için demiryolu mühendis ve isçilerine 6 ay içerisinde bir otomobil yaptirmisiz, Devrim, döneminin tüm ithal arabalarina fark atacak konfor ve teknolojiye sahip.

Ben hasbel kader dünyanin en ileri bir kaç ülkesinde yasadim, bir kaçinda da bulundum. Gerçekten bu ülkenin vatandaslari olarak özel donanimlara sahip insanlar oldugumuzu düsünüyorum. Yüzyillardir herkesin göz diktigi bir cografyada oldugumuz ve bu yüzden sürekli dikkatli olmak zorunda oldugumuz, ya da ne bileyim, ay sonunu nasil getirebilecegimizi iyi hesaplamak zorunda oldugumuz için normalin üzerinde düsünüyoruz. Kisisel görüsüm girisimciligimizin dünyayi katlayacagi yönünde, ama garip bir kompleksimiz var. Inanin gerek yok.Ne olmus yani Ferrari'ye LGP taktirmak istemisse adam ? Diyelim ki bu hikaye dogru ve Ferrari LPG ile çalisti. Bence bu 'görgüsüzlük'ten önce 'ince zeka' degeri tasir. Siz milleti ne saniyorsunuz ? Kaldigim uluslararasi yurtta ortak kullanima açik mutfaktan gece yarisi odalarina kablo çeken çoook medeni adam gördüm ben. Ya da kafalarini yine ayni mutfagin lavabosunda yikayan, bedavaya gelsin diye...

Su kompleksten kurtulup elimizden gelenin en iyisini yapmaya bakalim lütfen. Sizin anneleriniz de elin Alman'i kadar uzun ve saglikli yasamayi, sizin kardesleriniz de dünyada artik sadece 3. dünya ülkelerinde görülen çocuk felci illetinden kurtulmayi hak ediyor. Bunun için de ne istedigimizden emin olarak, kendimizle kafa bulmaktan vazgeçerek, vizyon sahibi olarak çalismak gerekiyor...

sen yazmasaydin ben yazacaktim

birileri kendimizi ezik hissetmemizi istiyor oyuna gelmeyelim

cok guzel anlatmissin perhaps tesekkurler

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı baget55 Nickli Üyeden Alıntı
    ula bu nasil bi olay yaa.. bunun icin film bile yapilir beee

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)