Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avni Aker Havaya uçurulacak senaryosu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    CAFER ÖZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ümit ÖZDAG

»

Yazara E-Posta Gönder

Artik Görün

PKK Türk halkini kiskirtmak için planli bir sekilde çalisiyor. PKK''nin halki kiskirtmak için gerçeklestirdigi eylemlerin iki ayagi var. Birinci ayagi terör eylemleri olusturuyor. Ancak terör eylemleri ile kasit Güneydogu Anadolu''da yapilan ve askeri birliklere yönelik mayinlama ve kursunlamalari kastetmiyorum. Bunlarin artik ne yazik ki halki kiskirtacak bir tarafi yok. Türk halki bu eylemlere alisti.
    Kastettigim eylemler, Istanbul, Izmir gibi kentler ve sahil kasabalarinda yapilan, halka yönelik bombalama eylemleri. PKK''nin bu konuda gözü o kadar karamis durumdaki Trabzon''da Avni Aker Stadyumunu havaya uçurarak bir kitlesel katliam yapmayi planliyor. Trabzon''un özellikle hedef alindigini, Batman''da teröristlerin attigi "burasi Trabzon degil, Batman" sloganindan anlasiliyor. Böyle bir eylemin gerçeklesmesi durumunda tepkinin sadece Trabzon ve Karadeniz bölgesi ile sinirli kalmayacagi ve bütün Türkiye''ye siçrayacagi açik.
    Eylemlerin ikinci ayagini PKK''nin örgütledigi kent eylemleri olusturuyor. PKK artik kent eylemlerini kiskirtmak amaci ile Güneydogu illerinden Bati illerine tasiyor. En son gerçeklestirmeye çalistiklari "Imrali ziyareti" eylemi tam bir tahrik sürecini olusturuyor. Imrali eylemine Türk halkinin tepkisi sert oldu. Istanbul''a Türk bayragi sallayanbir gencin PKK''lilar tarafindan dövülmesi Türk halkini çileden çikarmis görünüyor. Internette tepkiler sert bir dille ortaya konuyor. Halk, son günlerde baslayan basindaki silahsizlanma propagandalarini da Türk halkini PKK karsisinda silahsizlandirmak olarak yorumlamaya ve bu hadise ile 19.yüzyilin sonunda gerçeklesen Ermeni meselesi ile parallelikler kurmaya basladi.
    Bursa''da Istanbul''daki olaylara katilmak için giden PKK''li insaat isçileri, Bursa''ya döndüklerinde dövüldüler ve çadirlari yikildi. Bursa ve Bozhöyük''te çikan olaylarin bütün Türkiye''ye yayilmasi an meselesidir. PKK''nin istedigi de budur. PKK, "Kürt kiligina girmis" PKK''ci teröristlerle Türk insaninin karsi karsiya getirerek, "Türk-Kürt" çatismasi yaratmanin pesindedir.
    Bir yandan Türkiye''nin milli devlet yapisini tartismaya açilarak Türk milletinin psikolojik gerilim içine itildigi öte yandan AB ve Irak çerçevesinde Türk-Amerikan geriliminin yasadigi bir dönemde PKK''nin eylemleri Türk halkinda büyük bir öfke birikimi ve patlamasina yol açmaktadir. Bu süreç, bir iç savasin taslarini dösemektedir. Türkiye''de sorumlu-sorumsuz herkesin bunu görmesi gerekmektedir.
    Bozhöyük''te çikan çatismalarin sorumlusu Bozhöyük halki degildir. Bozhöyük halki, Bozhöyük''ün kurtulus gününde Yunan ordusuna karsi mücadele eden dedelerine yakistigini göstermistir. Bozhöyük halki yapilmasi gerekeni yapmistir. Çocuklarini dagda öldüren alçaklari kentlerinden geçirmemistir. Baski, tehdit ve yildirma yöntemleri ile kendisine yol açacagini ve halkin almis oldugu imparatorluk terbiyesi ile "aman kötü seyler olmasin" diyerek geri adim atmasini Türk milletinin zayifligi olarak yorumlayan PKK''li alçaklara sadece neler olabilecegini ima etmistir.
    Suçlu olan olaylarin bu asamaya gelmesine yol açan AKP hükümetidir. Bu son olayda yapilmasi gereken otobüslerin kentlerden ayrilmasina hiç izin vermemekti . PKK''ya otobüslerini kiralayan otobüs sirketlerinin tasimacilik izninin iptal edilecegini duyurmak ve gerekirse iptal etmekti. Buna ragmen sehir disina çikan otobüs olur ise sehir çikislarinda otobüsleri durdurarak otobüstekileri tutuklamakti.
    AKP''li beyler, siz bu milleti ne zannediyorsunuz? Yeter artik anlamadiniz mi? Ülkeyi hizla bir iç savasa sürüklüyorsunuz. Iç savasin günahi günahlarin en büyügüdür. Bu günahi boynuzuna asmak mi istiyorsunuz? Türk milleti hükümete ragmen devletine dokundurmaz. Bu milletin genetik kodlarina devlet islenmistir. Yavas hareket eder, agir karar alir ama bir kez onun ayranini kabartiniz mi bunun sonuçlari çok büyük olur. Türklere Türkiye''deki etnik gruplardan birisi muamelesi yapan "Türk" olmayip Türkiyeli olan Basbakan Erdogan Türk ayaga kalktigi zaman ne büyük bir yanlis yaptigini anlamis olacaktir. Ancak is isten geçecektir o zaman.

06.09.2005 | Okuma : 1556
    Edited by: CAFER52

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

ümit özdag kimdir yukardaki yazida Yeniçag adli gazeteden alinmistir.
    Prof. Dr. Ümit Özdag (1961 - .... )
    document.title="Prof. Dr. Ümit Özdag (1961 - .... ) - Kim Kimdir? - FORSNET";

3 Mart 1961 yilinda Japonya?nin Tokyo sehrinde dogan Özdag, ilk, orta ve lise egitimini TED Ankara Koleji?nde tamamladi. Yüksek ögrenimini Münih kentinde Ludwig Maximilians Üniversitesi siyasal bilgiler, felsefe, iktisat fakültelerinde tamamlamis ve yüksek lisans çalismasini Türkiye?de planli kalkinma ve Devlet Planlama Teskilati üzerine hazirlamistir.

Ümit Özdag, 1986 yilinda Gazi Üniversitesi Iktisadi Idari Bilimler Fakültesi?nde arastirma görevlisi olarak çalismaya baslamistir. 1990 senesinde ?Atatürk ve Inönü döneminde Ordu-Siyaset iliskileri? konulu tezi ile siyaset bilimi doktoru olmustur. Dr. Özdag, 1993 yilida ?Menderes Döneminde Ordu-Siyaset iliskileri ve 27 Mayis Ihtilali? konulu tezi ile siyasal teori doçenti ünvanini almistir.

Doç. Dr. Ümit Özdag, 1994 yilinda ?Avrasya Dosyasi? adli üç aylik uluslararasi iliskiler ve stratejik arastirmalar dergisini çikarmaya baslamis ve editörlügünü yapmistir. 1980?lerin sonundan itibaren terörizm ve etnik sorunlar konularinda arastirmalar yapmaya baslayan Özdag, 1990?li yillar boyunca Dogu, Güneydogu Anadolu illerimizden göç alan illerde sosyopolitik içerikli saha arastirmalari yapmistir. 1996 yilinda Kuzey Irak?ta ekonomik merkezli arastirmalar gerçeklestirmistir.

Ümit Özdag, 1997 ? 1998 yillarinda ABD?de Baltimore/Townson Üniversitesi?nde küresellesme, Avrasya?da etnik sorunlar konularinda arastirmalar yapmis ve ayni konularda ders vermistir. Ümit Özdag, 1999 yilinda Avrasya Bir Vakfi?nin destegiyle dünyanin en büyük stratejik arastirma merkezlerinden birisi olan Avrasya Stratejik Arastirma Merkezi?ni (ASAM) kurmus ve baskanligini üstlenmistir. 2000 yilinda ASAM?a bagli olarak çalisan Ermeni Arastirmalari Enstitüsü?nü kurmustur.

2001 yilinda profesör olan Prof. Dr. Ümit Özdag, ASAM Baskanligi görevinin yaninda Gazi Üniversitesi Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi?nde ögretim üyeligi görevini sürdürmektedir. Prof. Dr. Ümit Özdag Harp Okulu, Polis Akademisi, Milli Güvenlik Akademisi ve Içisleri Bakanligi kurslarinda ders vermektedir. Brüksel?de NATO Karargahi?nda Ekonomi Komitesi?nde terör konusunda danismanlik yapmistir. Prof. Dr. Ümit Özdag, Washington, Moskova, Tokyo, Yeni Delhi, Iskenderiye, Brüksel, Tarhan, Biskek, Almaata, Taskent, Londra, Münih ve Tel Aviv?de degisik üniversiteler ve arastirma merkezlerinde konferans vermistir.

2002 sonunda Diyanet Isleri Bakanligi?na bagli olarak kurulan ve dünya dinlerini stratejik bir bakis açisiyla inceleyen Diyanet Arastirmalari Merkezi?nin (DIYAM) kurucu baskanligini üstlenen Prof. Dr. Ümit Özdag, ayrica 2002 yilindan bu yana ?Türkiye ? Azerbaycan Dostluk Dernegi? Genel Baskani?dir. Ümit Özdag, ?Avrasya Dosyasi? disinda aylik yayin organlari olan ?Stratejik Analiz? olan, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri için hazirlanan ?Jeopolitik Gündem? ve Türk Ikdisadi Kalkinma Ajansi için ?Avrasya Analiz? dergilerinin ve Ingiltere?de Frank Cass yayinlarinin yayinladigi ?The Review of International Affairs? dergisi ile ?Ankara Paper? adli kitap dizisinin editörlügünü yürütmektedir.

Güvenlik birimleri, ordu-siyaset iliskileri, terörizm, etnik sorunlar, Avrupa Birligi, Avrasya ve Orta Dogu konularinda da çalismalar yapmis olan Prof. Dr. Ümit Özdag?in yayinlanmis atli kitabi, dört tercüme kitabi, Avrasya Dosyasi, Stratejik Analiz, Türk Yurdu, Yeni Çag gibi degisik dergi ve gazetelerde yayinlanmis 200?ün üzerinde makalesi mevcuttur. Prof Dr. Ümit Özdag Ingilizce ve Almanca bilmektedir.

tobe tobe kardes haberi buraya tasidigin icin saol heryere saldirabilirlerfakat avni akere saldiramazlar bu saatten sonra trabzon halki olarak kuzey iraka sokmassinlar bizi

Bu milletin genetik kodlarina devlet islenmistir [img]smileys/smiley32.gif[/img]Edited by: baris_aykan

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Canlariyla oynuorlar [img]smileys/smiley7.gif[/img]

Hem kendileri de demis ya zaten orasi TRABZON batman degil !!Edited by: oflee61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

..................................
    Konu antagonist tarafından (15.08.2008 Saat 00:03 ) değiştirilmiştir.

ya bu insanlar bos muhabbett yapmayi ne cok severler..bu ulke 80 yillik olmasina ragmen bu topraklardan ayrilmayacagi 1000 yildir(selcuklular,osmanlilar..)anlatmaya calisiyor..anlayin bea kardesim..

eceli gelen it camii duvarina iser.Gelsinler bakalim.

Semih58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Arkadaslar senaryo belli.Özellikle Amerika ve digerlerinin plani özetle ve en açik ifade ile bellidir.

1-Sag-Sol

2-Sünni-Alevi

3-Laik-Antilaik

4-Zengin-Fakir

5-Türk-Kürt

Sakin olmaliyiz arkadaslar.Kürtler 'de bizim kardesimizdir.PKK piyon,serefsiz,sahtekardir.Amerika ve digerleri bu topraklari rüyasinda bile göremez.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı mini FaNaTiK Nickli Üyeden Alıntı
    ya bu insanlar bos muhabbett yapmayi ne cok severler..bu ulke 80 yillik olmasina ragmen bu topraklardan ayrilmayacagi 1000 yildir(selcuklular,osmanlilar..)anlatmaya calisiyor..anlayin bea kardesim..

Kardesim, 1000 yildir bu cografyalar üzerinde ne devletler kuruldu ama ne oldu?Hepsi gitti.Koca Osmanli yüzyillardir sinirlari nerelerdeydi de nasil parçaladilar görmedin mi?Bu tip hile ve düzenbazliklarla, isyanlarla bu topraklar bölünmedi mi?Mora,Girit,Arabistan,Trablus,Balkanlar v.b. nasil uçtu gitti görmedinmi?

Aramiza nifak tohumlari sokulmadi mi?Yüzyillardir Ermenilerle dost içinde yasarken; onlarla düsman olmadik mi?Çok uzaga gitmeye gerek yok, 80 ihtilalinde kardesi kardese kirdirmadilar mi?Sagcisi,solcusu hep kardes degilmiydi?Hep bu cografyanin çocuklari degilmiydi?Hala daha sen haklisin ben hakliyim(sagcisi-solcusu) muhabbeti bu oyunlarin basariya ulastiginin isareti degilmidir?

Simdi sira Kürtlerde...Isyan,ayaklanmalar,olaylar ve sonu koca bir iç savas...Amerika'nin, Israil'in ve AB'nin de istedigide bu degilmidir?Unutmayin, Nilden Firat'a daha gerçek olmadi.Yahudiler'in kitabinda bu yaziyor.Yani vadedilmis topraklar.Bu gerçeklesecek,buna inaniyorlar.Ve yahudiler bu yolda koca Ikiz kulelere uçaklari çaktilarda bu binalarin içinde ne hikmetse yahudilerden pek ölen olmamistir!...Çünkü adamlar, her seyi sabirla yapiyorlar.Yavas yavas bu memleketin altini oyuyorlar.O cografyada 50 sene sonranin haritalari Büyük Ortadogu Projesi altina yeniden yazilip,çizilmiyor mu?

Bu oyuna gelmeyecegiz...Gözünüzü açin...Uyanik olun...Bu memlekette bir iç savas çiksa(Allah korusun)bu kimin isine yarar?Ya da bu memleket parçalansa bu kimin isine yarar?Bakin dünya haritasina; son yüzyilda kaç tane devleti böyle parçalayip devletçikler halie soktular.Kime köle,sömürge ettiler?

Kurtulus savasinda yapamadiklarini simdi çok rahat bir sekilde yapmaya çalisiyorlar,hemde tek kursun atmadan,tek bir askerleri gebermeden...Varmi öyle bedavaya bu topraklari parçalamak!...

Bu topraklari ancak bir sertla veririz.Nasil aldiysak ancak öyle veririz.Sütçü Imam,Nene Hatun,Sahin bey ruhunuz saad olsun.Alabilen gelsin alsin...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

anlamiyorum! anlayamiyorum!

bir gosteride atilan slogan boyle mi anlasilmali ve insanlarin dusuncelerine busekilde mi nufuz edilmeye calisilmali!

"burasi trabzon degil batman" bu kelimenin acilimini bilmeyen ancak bir sekilde internette bir safada ya da gunluk/haftalik bir gazetede yazi yazabilen veya kosesi olan insanlar var!

ortaligi bos bulmuslar yaziyorlar! habire yaziyorlar!

yazmadiklari zaman gidip sergi basiyorlar- 6-7 eylul olaylarinin yildonumunde bir grup ulkucu istanbul beyoglunda resim sergisi basip resimleri talan ediyordu dun tv´de- ve ulkeyi karisirtiranlar var diyerek boyle duzmece asli astari olmayan yazilar yazarak asil karistiriciligi ve-kendilerinin deyimiyle- asil vatan hainligini kendileri yapiyorlar! cunku onlar bu ulkenin avrupayla entegrasyonuna gelismesine yeni teknolojiye ve kulturun kendisini gelistermesine karsilar! cok iyi biliyorlar ki bu ulkede kafalar degisirse onlar bitecekler! politik gorusleri ozellikle son yilarda dibe vurmus bu insan guruhu hep puslu havalarda ortaya cikiyor! yasamin her alaninda futbolda siyasette hatta okey masalarinda!

simdiye kadar pkk nin kitlesel bir eylem girisimi oldu mu bu ulkede? hayir! peki trabzonda herhangi bir eyleme giristi mi? hayir!

ancak trabzonun pkkya olan karsi durusu tammamen devletin guttugu bir politikanin sonucudur ancak bunu kimse ozellikle de bu geri kafali hicbirseyi gormeyne ve kendi dogrularini genel dogru olarak kabuol eden kesim acik yureklilikle soyleyemez!

guneydogudaki savasin en sicak yillarinda karadenizden askere gidipte geri donmeyen her genc burada nefret tohumlari olmus ve simdi o tohumlar buyuyup fidna olmuslar ve sokakta baska fidanlari egmek kirmakla mesguller!

savastan donen genclerine psikolojik yardim saglamaktan aciz bir ulkenin vatandasi olmaktan utansamda vatandas olarak gorevimi yapmam gerektigini dusunuyorum!

her yazilan ne idugu belirsiz yaziya kulak asmamak gerektigini gormek icin tarihten ders cikarmak gerek diye dusunuyorum! bu yuzden 6-7 eylul olaylariyla ilgili biraz internette birseyler okusak dahi bu yazi ve onun orneklerinin aslinda ne amac guttugunu daha iyi anlayabiliriz diye dusunuyorum!

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALİHOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Avni Aker'in üzerine kuruldugu (Ve Türk bayraginin dalgalandigi tüm)topraklar bizim dedelerimizin kanlariyla sulandi. O yüzden o topraklarda gözü olan ayni bedeli ödemeyi göze almalidir.
    Trabzon da Batman da ,her Türk ili de ayni sekilde kutsaldir. Bu vatan 30,000'den fazla evladini G.Doguya gözünü kirpmadan gömmüstür, gerekirse bir 30.000 daha gömülür.
    Bu alçaklarin bi halt yiyemeyeceklerini, ancak kendi pislikleri içinde bogulmadan önceki son deprenmelerini yasadiklari asikardir.
    O serefsizler için söylenebilcek tek sey:
    "ALLAH BELANIZI VERSIN"

Yapilacaklardan bahsetmiyorum...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı hauptstrasse Nickli Üyeden Alıntı

her yazilan ne idugu belirsiz yaziya kulak asmamak gerektigini gormek icin tarihten ders cikarmak gerek diye dusunuyorum! bu yuzden 6-7 eylul olaylariyla ilgili biraz internette birseyler okusak dahi bu yazi ve onun orneklerinin aslinda ne amac guttugunu daha iyi anlayabiliriz diye dusunuyorum!

2001 yilinda profesör olan Prof. Dr. Ümit Özdag, ASAM Baskanligi görevinin yaninda Gazi Üniversitesi Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi?nde ögretim üyeligi görevini sürdürmektedir. Prof. Dr. Ümit Özdag Harp Okulu, Polis Akademisi, Milli Güvenlik Akademisi ve Içisleri Bakanligi kurslarinda ders vermektedir. Brüksel?de NATO Karargahi?nda Ekonomi Komitesi?nde terör konusunda danismanlik yapmistir. Prof. Dr. Ümit Özdag, Washington, Moskova, Tokyo, Yeni Delhi, Iskenderiye, Brüksel, Tarhan, Biskek, Almaata, Taskent, Londra, Münih ve Tel Aviv?de degisik üniversiteler ve arastirma merkezlerinde konferans vermistir.

Kimse hiçbirsey bilmiyor, ASAM Baskani Ümit Özdag'in hiç bu islerden anladigi yok, onun istihbarati yok, herseyi kafadan sikiyor..Herseyin en iyisini hauptstrasse bilir.. O Ümit Özdag için "ne idügü belirsiz" diyorsa, Ümit Özdag "ne idügü belirsiz" bir insandir..

Bizi aydinlattigin için tesekkürler hauptstrasse

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zaten milleti maça getirmek için yirtiniyo yönetim birde böyle bir senaryo ile insanlari korkutup staddan uzaklastirmak PKK dan ziyade bizi sampiyon yapmak istemeyen Bizans medyasinin isi gibidir geliyor bana....

Nereden
    Ankara

hauptstrasse! Sen direk söylesene "Ben bu adamlarin sempatizaniyim. Buraya geldiklerinde onlara yardim ediyorum. 2 milyara dergi satin aliyorum onlardan" diye!

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hauptstrasse yazindan savastan bahsetmissin savas iki devlet arasinda olur. Türkiye'deki PKK terörünü bu sekilde degerlendiremezsin. 6-7 Eylül olaylari denen olay Istanbul'da ve büyük sehirlerde gayrimüslümlerin dükkanlarinin yakilmasi yikilmasi vs. sag sol olaylarinin oldugu dönemlere rastlar bu olaylar. Bu olaylari biliyorsan Atatürk'ün dogdugu evinde Rumlar tarafindan saldiriya ugradigini bilirsin. Bu sergi neden daha önce degilde simdi bu gün. Bir yandan PKK sempatizanlari eylem yapiyor bir yandan bu sergi diger yandan Trabzon'da linç girisimine büyük tepki gösteren sözde aydin özde ne oldugu belli olmayan adamlar neden PKKlilarin bu taskinlarina sessiz kaliyorlar. Su yazdiklarina sende inaniyor musun. Biz hainleri disarda bilirdik ancak içerde o kadar çok hain varmis ki hergün bunlara bir yenisi ekleniyor.

Trabzon'da TAYAD'lilara yapilan linç girisimi milat olacakve büyüyerek devam edecekdemistim. Ayni toplumda yasiyoruz ve insanlari biraz olsun gözlemlediginde ne kadar dolduklarini görebilirsin.

hauptstrasse ve ozgur hala neyi savundugunuzu anlayamadik. bir seyler diyorsunuz ya da demeye çalisiyorsunuz ama anlamadik gitti ne deysunuz da adam gibi açik açik yazin...

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Adamlarin aklinda böyle birsey yoksa bile artik vardir.Türk milleti olarak seneryo yazmaya bayiliyoruz.

Bence EMORFO'nun yazdiklarini dikkatli okuyun...!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Arkadaslar oyuna gelmeyelim uzun zamandir Yazi yazmiyordum ama böyle önemli bir konu gündemde bilgilendirme amaçli yazayim dedim.bence Su ANDA TÜRKIye ÜZERINDE bir oyun oynaniyor ve birileride bundan siyasi rant saglamaya çalisiyor.

Türkiyede Sag-sol-laik antilaik-Türk Kürt Alevi-Sünni gibi bir çok yarimciligi yillarca yaptilar ve yapmaya da devam ediyorlar Sivas olaylari ALEVI-SÜNNI çatismalarini yeniden körüklemek için yapildi.ama Tutmadi sag-sol artik zaten tutmuyor Su anda tek Sey Türk-Kürt çatismasi körüklemek onuda yapmak için olaylari Karadenize siçratmak bunuda denedilerBaktilarki karadenizde bunlara su yok bu olaylari Karadenize siçratmaya cesaret edebileceklerini zannetmiyorum.

Karadeniz halki 12 eylül önceside sag sol olaylari ileözellikle Fatsa olaylari ile gündeme gelmis ama hiç bir karadenizli devletin askerine kursun sikmamistir.PKK simdi tükenisin verdigi acizyetle gündemde kalabilmek amaciile eylemler yapmaya ve halki tahrik etemeye açlisiyor bu oyuna gelmeyelim.

ama ortada AVNI AKER ve Trabzonspor ILE ilgilibir iddia varsada bunu bilmek herkesin hakkidir.diye düsündüm buyaziyi gündeme tasidim.Bu yazi ile ilgili benim aklima gelen ihtimaller.

1-Bu yazinin sahibi belkide mensubu oldugu siyasi Görüse rant saglamak için böyle bir iddiada bulunmus olabilir.

2-Olay belki gerçekten dogrudur PKK lilar karadeniz halkindan TAYAD ve Maçka da yedikleri darbe ile intikam almak için böyle bir senaryo gündeme gelmis olabilir.Karadenizlilere korku vermis olabilirler.(ISIRACAK IT DIS GÖSTERMEZ)

3-Trabzonspor düsmanlarinin bir senaryosu olabilir.

Bizler millet olarak üzerimizde oynanan oyunlari bozmaliyiz tahriklere kapilmadanoyuna gelmeden isimize bakmaliyiz.Biz millet olarak gerekirse vatan ugruna Ölmeye yemin etmis bir milletiz.Bizi koskoca haçli orulari yikamadiki bir avuç serefsiz yikabilsin

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ama sonuçta bilmeliyiz böyle olaylari hayal ürünü de olsa gerçek te olsa habermizin olmasi iyi,foruma tasinmasi da iyi o yüzden..

Ben de Cafer abi gibi düsünüyorum zaten Trabzonda böyle birsey olamaz ayrica bu devletin çok MÜKEMMEL bir istibarat teskilati var öyle ki dagda ki teröristin içinde bile adamlari var onlar hapsirsa devletin haberi olur

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Olayin gerçek olma ihtimali yok bence.Trabzon sehrinde bu isi yapmalari için destek almalari gerekir.

Isin espriside bos oldugu zamanda yapsalardi belki yeni bir stadimiz olurdu[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı bordox Nickli Üyeden Alıntı

Olayin gerçek olma ihtimali yok bence.Trabzon sehrinde bu isi yapmalari için destek almalari gerekir.

Isin espriside bos oldugu zamanda yapsalardi belki yeni bir stadimiz olurdu[img]smileys/smiley5.gif[/img]

maçlari istanbulda oynariz [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kudurdu bu kopekler iyice[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Espri yapilacak bir konu degil pek...

Ancak gerçekçilikten uzak oldugunu da kabul etmek lazim...Bunlar kim de böyle birsey yapabilecek... Mantikli degil bence... pkkin gücünü oldugundan fazla göstermek bize yarar saglamaz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

fficeffice" />

yazmadiklari zaman gidip sergi basiyorlar- 6-7 eylul olaylarinin yildonumunde bir grup ulkucu istanbul beyoglunda resim sergisi basip resimleri talan ediyordu
    Olayin net bir sekilde reklam amaçli oldugu ortaya çikmis bulunmakta madem bu konulari takip ediyorsun iyi takip etmelisin, ayni sekilde IP gençlerde orayi basti. Basip basmamak konusundaki fikrime gelince... geçen sene 6-7 eylül olmadi mi ? yada uçaklarin pisti pas geçtigi gibi 50 seneden beri 6-7 eylülleri pas mi geçiyoruz ? Ülke menfaatlerini düsünenler asla ve asla o serginin yanindan bile geçmemeleri gerekirdi. Olayin sonunda sergiyi organize eden sahsin bir tek sunu söylemedigi kaldi " oh be gelip bastilar iste.." ben zamanlamaya bakarim arkadas zamanlamaya? her iki taraf da istedigi sonucu aliyor.
    Hemen hafizalarimiz yoklayalim bu güne kadar demokratik hak ve özgürlükler diye yola çikanlarin olaysiz bir mitingleri, basin açiklamasi var mi ? 8 mart dünya kadinlar gününde bile Çaglayan ve Kadiköy meydanlarini savas alanina çevirenler, kit kanaat geçinen esnafin camini çerçevesini indirenler reklam pesinde kosan yumurta atanlara laf söyleme hakkina sahip midirler ? ya da bu kadar yüzsüzler midir ?

simdiye kadar pkk nin kitlesel bir eylem girisimi oldu mu bu ulkede? hayir! peki trabzonda herhangi bir eyleme giristi mi? hayir!

Bu sorulara cevap verirsem yasi küçük çocuklara haksizlik etmis olacagim.

ancak trabzonun pkkya olan karsi durusu tammamen devletin guttugu bir politikanin sonucudur.

Evet Trabzonlular pkk?lilara niye karsi duruyorsunuz kardesim kucak açsaniza...

guneydogudaki savasin en sicak yillarinda karadenizden askere gidipte geri donmeyen her genc burada nefret tohumlari olmus ve simdi o tohumlar buyuyup fidna olmuslar ve sokakta baska fidanlari egmek kirmakla mesguller!
    Savas tabirini ne güzel kullanmissin kim kiminle savasiyor ? Fidanlari da egenler bizim gençlerimiz?. egilen fidanlarda pkk'lilar oluyor sanirim. Daha neler duyacagiz bakalim, Fidan dedin de aklima geldi. Bilmem bilirmisin kadiköy meydanin etrafinda küçük çiçekler vardir. Bu çiçekleri bir zamanlar kendi fikriyatina yakin buldugun yada benim öyle zannettigim insanlar sopalarla o çiçekleri parçaladilar. O görüntüyü anlayabilmek için görmen gerekirdi su kadarini söylüyeyim bir çiçege bile bu kadar hirsla ve insanlikdan nasip almamis bir sekilde saldiranlar hangi özgürlükden, adaletten, haktan hukuktan bahsedecek ?

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

anlamiyorum! anlayamiyorum!

bir gosteride atilan slogan boyle mi anlasilmali ve insanlarin dusuncelerine busekilde mi nufuz edilmeye calisilmali!

"burasi trabzon degil batman" bu kelimenin acilimini bilmeyen ancak bir sekilde internette bir safada ya da gunluk/haftalik bir gazetede yazi yazabilen veya kosesi olan insanlar var!

ortaligi bos bulmuslar yaziyorlar! habire yaziyorlar!

yazmadiklari zaman gidip sergi basiyorlar- 6-7 eylul olaylarinin yildonumunde bir grup ulkucu istanbul beyoglunda resim sergisi basip resimleri talan ediyordu dun tv´de- ve ulkeyi karisirtiranlar var diyerek boyle duzmece asli astari olmayan yazilar yazarak asil karistiriciligi ve-kendilerinin deyimiyle- asil vatan hainligini kendileri yapiyorlar! cunku onlar bu ulkenin avrupayla entegrasyonuna gelismesine yeni teknolojiye ve kulturun kendisini gelistermesine karsilar! cok iyi biliyorlar ki bu ulkede kafalar degisirse onlar bitecekler! politik gorusleri ozellikle son yilarda dibe vurmus bu insan guruhu hep puslu havalarda ortaya cikiyor! yasamin her alaninda futbolda siyasette hatta okey masalarinda!

ancak trabzonun pkkya olan karsi durusu tammamen devletin guttugu bir politikanin sonucudur ancak bunu kimse ozellikle de bu geri kafali hicbirseyi gormeyne ve kendi dogrularini genel dogru olarak kabuol eden kesim acik yureklilikle soyleyemez!

savastan donen genclerine psikolojik yardim saglamaktan aciz bir ulkenin vatandasi olmaktan utansamda vatandas olarak gorevimi yapmam gerektigini dusunuyorum!

yazdiklarinin en mantikli ve dogru kelimesi ilk cümlende yer alan "anlayamiyorum" olani

Bu kafayla zor da anlarsin. 6-7 Eylül olaylarinda olanlar da sergi basanlarda yaptiklari eylemi PKK dan daha kabul edilebilir bir amaç ugruna yapti. Bu ülkeyi asirlardir bölmek parçalamak ve karistirmak isteyenler her zamanbu ülkenin sahipsiz olmasini milli duygulardan arinmis olmasini yani senin zihniyetini tasimasini bekledi. Birilirenin hayir ben vataniminkültür gelisimi,medeniyet, çagdaslik adi altinda bölünmesini üniter yapisinin bozulmasini istemiyorum deme cesaretini kendinde görüp bazen legal bazen de illegal eylemlere giristi.Ama savundugunpiçler gibi köy basip bebek öldürmedi. PKK nin kitlesel bir eylem yapmadigini düsünüyorsan aç TSK nin web sayfasini ve isledigi kitlesel cinayetlere bak. Toplu köy baskinlarinda ölen kadinlari çocuklari bebekleri gör. Trabzonda bir eylem yapmadi diye yazmissin hiç mi televizyon izlemiyorsun. Daha dün 2 buçuk kilo C4 le Trabzonda yakalanan piçleri nasil görmedin. Tek amaçlari vatanini korumak olan binlerce vatan evladinin ne ugruna öldügünü düsün. Almanyada yasayip milli benliginden ve duygularindan tamamen arinmis olman ve Türk vatani evladi olmaktan utanmani yazdigin aptalca ve konu basligindan uzak cümlelelerinin nedeni olarak görüyorum. Trabzon insaninin milli duygularini devletin bir oyunu olarak görmen de ayri bir saçma görüs. Asirlardir devletinden hiç bir yardim almadan kendi suyunu kendisi evine tasimis, sanayiden yatirimdan hiçbir pay alamayan Trabzon evladi buna ragmen savundugun örgütün bahanesi arkasina saklanip eline silah alip daga çikmamistir. Vatanina ve milletine her zaman bagli kalmis bu iki degeri kutsal saymistir. Ama asla aptal olmamistir. Yillardir baska dinden ve milletten insanlarla beraber yasama medeniyetini de göstermis ve irkçi olmadigini göstermistir.

Herneyse senin gibi bir adama gösterebilecegim maksimum hosgörü budur. Tekrar söylüyorum anlamiyorsun çünkü hem kör hem sagirsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)