Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kürtlesen Türkler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bugün bir yazarin yayinladigi yazi, Türklerin nasil Kürt haline getirildigini getirilmek istendigi konusunda fikir verenönemli bir yazi.. yazaragelen mail asagida lütfen okuyun.

"Iyi günler size önemli bir konuda yazacagim... Ben Beritanli Asiretine mensup bir gencim... Biz tam bir konar göçer Türkmen yörük asiretiyiz... her yönümüz yörük kültürüdür... bizlere dedemin de anlattigi gibi yillardir batili istihbarat örgütlerinin diger türkmen asiretlerine de yaptigi gibi kürtlük propagandasi sonucunda insanlarimizin önemli bir kismi kendini Türkten ayri birsey zannetmektedir... ayni sey Karakeçili Türkmenlerine de yapilmistir fakat insanlar tarihini arastirdikça Türklük gerçegi ile karsilasmistir... suan 3 arkadasiz... birimiz Karakeçili birimiz Badilli yani Begdili Türkmeni bende beritan Türkmeniyim... Karakeçili arkadasim sirf bunun için Kirikkale'ye ve Kütahya'ya gitti ve oradaki Karakeçililerle her seylerinin ayni oldugunu ve dokuduklari kilimlerin motiflerinin bile ayni oldugunu gördü... Söylenenlerin propaganda degil koskoca bir gerçek oldugunu gördü... Arastirdi ve Kayi boyuna mensup olduklarini ve Osmanlinin kurulusunda var olduklarini gördü... Ve gözümüzün önünde Türkçeden baska bir dil konusmayacagina yemin etti... Badilli arkadasim Türk oldugunun zaten farkindaydi ama arastirmamisti... Arastirdiginda 24 Oguz boyunun oldugu ve onlarinda Begdili boyunun ta kendisi oldugu gerçegini gördü...

Akrabalarinin soyadlarinin Beydili Beydilli Baydilli Baydil ve Badilli oldugunu zaten biliyordu... Bir an dogunun üzerinde nasil bir oyun oynandigini konusmaya basladik... Türk olmamiza ragmen nasil Türkten ayri bir sey zannettirdiler bize diye düsündük... Ve o gün bizlerde Türkçeden baska bir dil konusmamaya yemin ettik... Ve haril haril Türk tarihi okumaya basladik... Kürt sözünün tarihte ilk defa Orta Asya'da Eleges yazitlarinda geçtigini ögrendik.. Alp Urungu Begleri idi ve öz be öz Türk idi... sonra düsündük Kürt ne demekti... Ilk defa farkettik ki konustugumuz Kürtçe dedigimiz dilde Kürt diye bir kelime yoktu... Bunu neden daha önce düsünmedigimize yandik.. Anlastigimiz dil ise Türkçe . Ben Zazaca konusuyorum hiç anlamiyolar... Onlar Kürtçe konusuyolar ben anlamiyorum... Anlastigimiz dil tabii ki Türkçe...
    Beritan sözünü arastirdim tamamen Türkçe bir kelime... Göçer göçebe anlaminda...Yörükleri arastirdim. Her seyimiz ayni... Çok yasli dedelerimize danistim, çok önceleri yalnizca Türkçe konustugumuzu söyledi... Anladik ki bizler öz be öz Türküz... simdi ise yeminimizde oldugu gibi Türkçeden baska bir dil konusmuyoruz... Vatanimiza simsiki baglandik milli kimlige simsiki baglandik... Bekliyoruz ki vatansever gazeteciler üniversite hocalari bu konuyu ele alsinlar... Biz insanlarimizi uyariyoruz... Ve inanin insanlarimiz Türk olduklarini duymak istiyorlar...

Koskoca Avsar boyunu Kürt yaptilar... Ama onlar bunu yemiyorlar artik gençleri arastiriyorlar Avsarlarin Oguz Türkünün genis bir boyu oldugunu ögreniyorlar... Sizleri gazecilige davet ediyorum... neden gidip Türkan asiretinin üyeleriyle yaslilari ile röportaj yapmiyorsunuz ? neden kendine Kürt denmesinden hoslanmayan zaza dedeleriyle röportaj yapmiyorsunuz... ? Neden Karakeçili Türkmenleriyle röportajlar yapmiyorsunuz...? Neden Kürt sözünün Türkçe oldugunu ve ilk defa Türk yazitlarinda geçtigini söylemiyorsunuz...?

Neden Hakkari'ye adini veren Türk asiretinden Saka Türklerinden Akari asiretiyle konusmuyorsunuz..? Neden Gur Türklerinin Asireti olan Guran Türklerini üniversite hocalarindan dinlemiyorsunuz... Fatihin hocasi Molla Gurani'nin asiretinin neden kendini Türk saymadigini arastirmiyorsunuz... Neden ayni asiretin Azerbaycan'daki kolu kendini Türk biliyorda Kürtçe tek kelime bilmiyorda Türkiye'deki kolu kendini Türkten ayri bir sey saniyor... Arastirmak bir vatan görevidir.... Haksizlik karsisinda susan dilsiz seytandir demis Peygamberimiz...Bu arastirmalar terörü bitirir... Çünkü hepsi öz be öz Türk.. Kaynak bir sürü... Korktugunuzu aklima bile getirmek istemiyorum Inanmiyorum da.... Allah askina arastirmaya degmez mi?.... Devletin dikkatini neden bu noktaya çekmiyorsunuz..."

Iste budur..

Ne Mutlu Türküm demenin bir önemli yolu da budur.. Edited by: Külünkoglu

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley32.gif[/img]Hakkaten de ''Ne mutlu Türküm diyene''

Emir BAYRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

Arastirmazlar,çünkü medya da TÜRK degil.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    A.Hilal Çakıroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley32.gif[/img]mail atan kisi olayi çok güzel açiklamis, buraya tasidiginiz için tesekkürler

ALLAH ima Sükürler Olsun ki Müslüman-Türk Dogdum...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Crazy_OfLu61_ fficeffice" />

kirmizi,bold ve büyük yazmayinca yazdiklarinin okunmadigini düsünüyorsan hata ediyorsun bu hata sebebiyle de seni forum kurallarina göre uyarmak zorundayim. (Ayni mesaj özeline de gönderilmistir)

Uygunsuz Hareketler / Yazim Kurallari:4) Forumun düzenini bozacak sekilde çok büyük fontlarla yazmak, mesajin tamaminda renkli ve italik font kullanmak ve gönderilen mesajin tamamini diger büyük harflerle yazmak da uygun olmayan davranis olarak tanimlanmistir. Kuralin ihlali halinde, ilgili üye önce uyarilir, hatanin devami halinde ise üye 2 gün foruma mesaj gönderememe cezasi alir.

KuĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bravo gerçekten bu gençlere arastirmakla yetinmemisler bunu maillerle insanlara ulastirmak istemisler, bizlerede rumsunuz propagandasi yapilmiyormu hala yani onlara yapilan oyunun bizlerede yapildigi asikar ama ne cins milletiz biz yaa bize sökmüyor hatta kamyonda tasidigimiz bölücüyü tekme tokat jandarmaya kendi elimizle teslim ediyoruz[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı t-sat Nickli Üyeden Alıntı

Arastirmazlar,çünkü medya da TÜRK degil.

buna inanirim iste

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

su yaziyi bide ben kurtum TURKLUKle alakam yok diyenler okusada ibret alsa ama nerde

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Müthis emek harcanmis çok güzel bir yazi [img]smileys/smiley32.gif[/img]Bence bizlerde bu maildeki yaziyi ulusal tüm gazetelere göndermeliyiz. Bu maildeki yazinin çok daha fazla kisiye ulasmasina muhakkak yardimci olmaliyiz.

Nereden
    Almanya

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Alıntı Külünkoglu Nickli Üyeden Alıntı

Bugün bir yazarin yayinladigi yazi, Türklerin nasil Kürt haline getirildigini getirilmek istendigi konusunda fikir verenönemli bir yazi.. yazaragelen mail asagida lütfen okuyun.

"Iyi günler size önemli bir konuda yazacagim... Ben Beritanli Asiretine mensup bir gencim... Biz tam bir konar göçer Türkmen yörük asiretiyiz... her yönümüz yörük kültürüdür... bizlere dedemin de anlattigi gibi yillardir batili istihbarat örgütlerinin diger türkmen asiretlerine de yaptigi gibi kürtlük propagandasi sonucunda insanlarimizin önemli bir kismi kendini Türkten ayri birsey zannetmektedir... ayni sey Karakeçili Türkmenlerine de yapilmistir fakat insanlar tarihini arastirdikça Türklük gerçegi ile karsilasmistir... suan 3 arkadasiz... birimiz Karakeçili birimiz Badilli yani Begdili Türkmeni bende beritan Türkmeniyim... Karakeçili arkadasim sirf bunun için Kirikkale'ye ve Kütahya'ya gitti ve oradaki Karakeçililerle her seylerinin ayni oldugunu ve dokuduklari kilimlerin motiflerinin bile ayni oldugunu gördü... Söylenenlerin propaganda degil koskoca bir gerçek oldugunu gördü... Arastirdi ve Kayi boyuna mensup olduklarini ve Osmanlinin kurulusunda var olduklarini gördü... Ve gözümüzün önünde Türkçeden baska bir dil konusmayacagina yemin etti... Badilli arkadasim Türk oldugunun zaten farkindaydi ama arastirmamisti... Arastirdiginda 24 Oguz boyunun oldugu ve onlarinda Begdili boyunun ta kendisi oldugu gerçegini gördü...

Akrabalarinin soyadlarinin Beydili Beydilli Baydilli Baydil ve Badilli oldugunu zaten biliyordu... Bir an dogunun üzerinde nasil bir oyun oynandigini konusmaya basladik... Türk olmamiza ragmen nasil Türkten ayri bir sey zannettirdiler bize diye düsündük... Ve o gün bizlerde Türkçeden baska bir dil konusmamaya yemin ettik... Ve haril haril Türk tarihi okumaya basladik... Kürt sözünün tarihte ilk defa Orta Asya'da Eleges yazitlarinda geçtigini ögrendik.. Alp Urungu Begleri idi ve öz be öz Türk idi... sonra düsündük Kürt ne demekti... Ilk defa farkettik ki konustugumuz Kürtçe dedigimiz dilde Kürt diye bir kelime yoktu... Bunu neden daha önce düsünmedigimize yandik.. Anlastigimiz dil ise Türkçe . Ben Zazaca konusuyorum hiç anlamiyolar... Onlar Kürtçe konusuyolar ben anlamiyorum... Anlastigimiz dil tabii ki Türkçe...
    Beritan sözünü arastirdim tamamen Türkçe bir kelime... Göçer göçebe anlaminda...Yörükleri arastirdim. Her seyimiz ayni... Çok yasli dedelerimize danistim, çok önceleri yalnizca Türkçe konustugumuzu söyledi... Anladik ki bizler öz be öz Türküz... simdi ise yeminimizde oldugu gibi Türkçeden baska bir dil konusmuyoruz... Vatanimiza simsiki baglandik milli kimlige simsiki baglandik... Bekliyoruz ki vatansever gazeteciler üniversite hocalari bu konuyu ele alsinlar... Biz insanlarimizi uyariyoruz... Ve inanin insanlarimiz Türk olduklarini duymak istiyorlar...

Koskoca Avsar boyunu Kürt yaptilar... Ama onlar bunu yemiyorlar artik gençleri arastiriyorlar Avsarlarin Oguz Türkünün genis bir boyu oldugunu ögreniyorlar... Sizleri gazecilige davet ediyorum... neden gidip Türkan asiretinin üyeleriyle yaslilari ile röportaj yapmiyorsunuz ? neden kendine Kürt denmesinden hoslanmayan zaza dedeleriyle röportaj yapmiyorsunuz... ? Neden Karakeçili Türkmenleriyle röportajlar yapmiyorsunuz...? Neden Kürt sözünün Türkçe oldugunu ve ilk defa Türk yazitlarinda geçtigini söylemiyorsunuz...?

Neden Hakkari'ye adini veren Türk asiretinden Saka Türklerinden Akari asiretiyle konusmuyorsunuz..? Neden Gur Türklerinin Asireti olan Guran Türklerini üniversite hocalarindan dinlemiyorsunuz... Fatihin hocasi Molla Gurani'nin asiretinin neden kendini Türk saymadigini arastirmiyorsunuz... Neden ayni asiretin Azerbaycan'daki kolu kendini Türk biliyorda Kürtçe tek kelime bilmiyorda Türkiye'deki kolu kendini Türkten ayri bir sey saniyor... Arastirmak bir vatan görevidir.... Haksizlik karsisinda susan dilsiz seytandir demis Peygamberimiz...Bu arastirmalar terörü bitirir... Çünkü hepsi öz be öz Türk.. Kaynak bir sürü... Korktugunuzu aklima bile getirmek istemiyorum Inanmiyorum da.... Allah askina arastirmaya degmez mi?.... Devletin dikkatini neden bu noktaya çekmiyorsunuz..."

Iste budur..

Ne Mutlu Türküm demenin bir önemli yolu da budur..

sevgili abicim yaninda olsam öperdim o ellerden.....senin yazdigin su satirlar tarihsel gerçeklerdir ve yüksek ihtimalle ahmet taner kislalinin katline sebep olan bilgilerdir.....türkiyedeki kültürel cinayetin oynanan oyunun ve türk medyasi diye zikredilen kesimin yaptigi uyutmanin en güzel kanitidir.....kürt kelimesinin binyillar içinde sadece ve sadece orta asyadaki türk devletleri dahil türk tarihine ve diline ait oldugu kesin ve su götürmezdir.....oysaki içinde dogmus oldugumuz bu dünyada sanki bir ilizyon ve hipnozun etkisindeymis gibi yasiyoruz malesef ve algilamalarimiz varsayimlarimiz tartisma noktalarimiz hep yanlis oluyor ve bizi bir yere götürmüyor......

ben bu konuyu buradaçesitli defalar dile getirmeye çalismistim ama senin yazin öldürücü olmus.....ve de sevgili abicim türk medyasinda tarih kitaplarimizda dil tarih corafya akademilerimizde bu konunun hakkiyla layikiyla ortaya konamadigini ve kültürel bir drama ile karsi karsiya olusumuzu göstermektedir.....

malesef ülkemizde medya yok malesef milletimizin bir basini yok malesef namussuzlar namuslulardan güçlü vede iletisimli vede organize......hal böyleyken türkiye nin türk milleti nin ne kadar büyük bir tehlike altinda oldugunu bana en çok hissettiren bilgilerdir bunlar ve sen yazinca burada ürperdim tekrardan......iste kürt sorunu diye cahilce akilsizca vemantiksizca ifade edilen problemin tartisilmasi gereken taban budur.....

tarih yazmak tarih yapmak kadar önemli eger senin akademisyenin gazetecin yazarin ve çizerin yoksa sana öyle bir tarih yazarlarki iste bu hale gelirsin......türk milleti kendine ait olan kelimeleri bile bu gün düsmanina kaptirmis malsef....her kelime bir kaledir ve o kaleleretekrar türk bayragi dikilmedikçe hiçbir sonuç alinamaz.....

abi ben tekrardan çok tesekkür ederim ellerine yüregine saglik.....

Türk milletindenim..islam ümmetindenimmmm...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Suha Nickli Üyeden Alıntı
    Türk milletindenim..islam ümmetindenimmmm...

Suha kardesim, yukarda Metin kardesimiz bir arkadasimiza renkli yazmama konusunda bir uyarida bulundu,senin gözünden kaçmis galiba!...Liütfen kurallara biraz daha riayet edelim...(Özelden kendisine bu konuda bilgi verilmistir)

4) Forumun düzenini bozacak sekilde çok büyük fontlarla yazmak, mesajin tamaminda renkli ve italik font kullanmak ve gönderilen mesajin tamamini diger büyük harflerle yazmak da uygun olmayan davranis olarak tanimlanmistir. Kuralin ihlali halinde, ilgili üye önce uyarilir, hatanin devami halinde ise üye 2 gün foruma mesaj gönderememe cezasi alir.
    AMESPACE PREFIX = O />

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Degerli arkadaslar, Metin kardesimin açtigikonuyla ilgili daha detayli bilgiyiS.Ahmet Arvasi'nin "Dogu Anadolu Gerçegi" adli kitabinda bulabilirsiniz.

Zafer Keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

muhtesem bir yazi helal olsun ne mutlu türküm diyene.....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

arkadaslar yazi bana ait degil yanlis anlasilma olmasin. Beritanli asiretine mensup bir kardesimizin yazisi...

degerli dostlarim Allahtan benim dogdugum yer kürtlerler alakasi yok son demine kadar türküm çünkü ben kafkas türküyüm yani oguzlarin kipçaklar boyuna ait bir türk boyuyuz

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sevgili kardesim kürt olmak kötü birsey degil.Kötü niyetlilere masa olmak kötü.Bir kültürü yozlastirmak,yok saymak kötü.Aydin zannettigin insanlarin karanliklar içinde olmasi ve seni o karanliga çekmek istemeleri çok çok kötü.Kardesi kardese kirdirmalari hepsinden daha kötü.

ne mutlu TÜRKÜM ne mutlu TRABZONSPORLUYUM diyene

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aslinda bilimsel olarak kürtlerin, türk kökenli oldugunu, türk kavimlerinden biri oldugunu daha sonra arap ve özellikle fars etkisinde kaldiklarini söyleyen, kanitlayan birçok bilim adami,yayin var....bugün kürtçe ile macarca arasinda bile bir sürü ortak kelime var, adamlar tek tek dökmüsler...

ama bunlar bir sey ifade etmiyor çünkü adam ben türk degilim diyorsa yapacak birsey yok..zorla türk'sün kardesim demek demokratik degil..herkes kendini ne hissediyorsa, nasil tanimliyorsa öyle tanimlasin...ama kalkip bu vatani bölmeye, askerini, sivilini öldürmeye kalkarsa hak ettigini bulur....

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

metin abi ellerine saglik çok güzel bir yazi ama molla gürani kismini anlamadim kendini türk saymiyomus gibi bi ifade kullanilmis o yanlis galiba

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Külünkoglu Nickli Üyeden Alıntı

Fatihin hocasi Molla Gurani'nin asiretinin neden kendini Türk saymadigini arastirmiyorsunuz...
    metin abi cümle bu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Molla Gürani'nin hayatina bakinca tam tersi bir mana çikiyor dogrusu "neden kendini Kürt saymadigi" olsa gerek. Ben yazmadigim için bilemiyorum tesbih de hata da olabilir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)