Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Katrina Kasirgasi Abd?i perisan etti

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Katrina kasirgasi için, resmi açiklamalarda ölü sayisinin binleri bulabilecegi belirtiliyor.

Birlesmis Milletler?in, ?en büyük dogal felaketlerden biri? olarak niteledigi kasirgada zararin 25 milyar dolari bulacagi tahmininde bulunuluyor.

ABD Baskani George W. Bush, Katrina kasirgasinin etkilerinin ortadan kaldirilmasinin yillar alacagini söyledi. Air Force One uçagiyla tatil yaptigi Teksas?tan Washington?a uçarken, Louisiana ve Mississippi eyaletlerinin üzerinden geçen Bush ?Bu, ulusumuzun tarihindeki en kötü dogal felaketlerden biri. Zararin ortadan kaldirilmasi uzun zaman alacak. Mississippi Körfezi kiyilari tamamen yikilmis.?? dedi. Bush, eski baskanlardan babasi George Bush ve Bill Clinton'dan ortak bir yardim kampanyasi baslatmalarini istedi. Baskan Bush?un bugün afet bölgesinde incelemelerde bulunmasi bekleniyor.

Kasirgadan etkilenen en büyük kent New Orleans?in belediye baskani Ray Nagin, birçok cesedin sularda ve tavan aralarinda oldugunu belirtti. Nagin, kaç ceset oldugu sorusuna ?En az yüzlerce.? cevabini verdi, ancak bunun binlerce olabilecegini de ifade etti. Louisiana eyaletinin ABD Senatosu?ndaki temsilcilerinden Mary Landrieu da ?Katrina?nin bölgede binlerce kisinin ölümüne yol açtigini?? söyledi.

Felaketin ardindan özellikle New Orleans'da yagmalama olaylari bas gösterdi. Evler, kamu binalari, dükkanlar, süpermarketler soyuldu, sokaklarda silahli çeteler kol gezmeye basladi. Baskan Bush, yagmacilara ?sifir tolerans? gösterilecegini açikladi. Polislere, ?kurtarma çalismalarini birakin, çetelerle mücadeleye agirlik verin? çagrisi yapildi. Zirhli araçlarla çok sayida asker sevk edildi. Fox News televizyonu, yagmacilarla polis arasinda silahli çatismalar çiktigini duyurdu. Kasirganin vurdugu Mississippi, Louisiana, Alabama ve Florida eyaletlerinde 2,3 milyon insana elektrik verilemiyor. Telefon hatlari ve cep telefonlari çalismiyor. Bu arada müzik dünyasinin yildizlari, felaketzedelere yardim için konserde bir araya geliyor. 10 Eylül?de yapilacak konserlerin tüm geliri Kizil Haç?a bagislanacak. Usher, Ludacris, Alicia Keys ve Green Day, Dave Matthews Band, Rob Thomas, Linkin Park gibi ünlü sarkici ve gruplar sahne alacak. Konserler TV?den canli yayinlanacak
    ------------------------------------------------------------ -------
    Özellikle fakir insanlarin kaldigi sehride Tv'lerden görünen görünüler gerçekten kötüydü.Üstüne birde yagmacilik ve kaos.
    Abd'den nefret ediyorum ama bu insanlarin haline acidim.Insallah Abd hükümeti silahlara ayiracagi parayi bu insanlari kurtarmak için kullanir.Edited by: bordox

hersey allahtan ama bunu anlayacak zihniyet veya allah korkusu yok o baska

Walla iyi olmus diyesim geliyor ama ordakilerde insan sonuçta

Guests
    Ziyaretçi

Takdir-i Ilahi ve Ilahi Adalet ...

kutoz
    Ziyaretçi

Açikcasi ne olursa olsun, insanlarin eceli hariç ölmelerine oldum olasi üzülmüsümdür. Ama Irak'ta yasanan savasta ölenler, en sonki canli bomba paniginde hiçi hiçine ölenleri görünce, Ameraki'dakilere çok fazlada üzülemiyorum. Çünkü onlarin akillarindan ciddi ciddi süphem var. Sebepsiz yere savas açan pustu, tekrar seçmekle savasi desteklereni göstermislerdi.

Onlar silahla aliyor, baskalariysa dualariyla...

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

[QUOTE=Scholes]

Takdir-i Ilahi ve Ilahi Adalet ...

yorum budur

Forumdan Uzaklaştırılmıştır tsmaniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ilk duydugumda bende beter olsunlar demistim ama kasirgada zarar
    görenler hep garibanlar yahu keske hollywood gibi lüküs yeri vursaymis

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

ALLAH in sopasi yokki kafalarina vursun !!!

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Alıntı Crazy_OfLu61_ Nickli Üyeden Alıntı

++++

1967

Nereden
    Belçika

Alıntı Crazy_OfLu61_ Nickli Üyeden Alıntı

Gülşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Belki bu felaketten su da anlasilacak;

Savas, kasirga derken karlari yüzde 40 artan dev petrol sirketlerinin ülkesinde, bir kentin halkinin yüzde 80'inin neden bu kadar yoksul olabildigi...

Her yoksul ülkede bile, ama az ama çok, varlikli, güçlü, eglenceli bir "Amerikan dünyasi ve rüyasi" varken...

Zengin ABD'nin içinde de yoksul, güçsüz, "kabus" gibi birer Endonezya, Somali, Etiyopya, Guatemala filan bulundugu...

Dünyanin halinin va asil degistirilmesi gerekenin de bu oldugu belki düsünülecek...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ya sizde nasil insani duygular varki perisan olmus insanlar için oh olsun iyi olmus Allahin sopasi yokmus gibi cümleler kuruyorsunuz[img]smileys/smiley11.gif[/img][img]smileys/smiley11.gif[/img]Müslüman lik bunumu gerektiriyor.Dinimiz ölümlere sevinin mi diyor.Son zamanlarda yazdiklariniz görüsleriniz gerçekten dehsete düsürüyor beni.Savunduklarinizla sarf ettikleriniz cümleler keske birbirini tutsa biraz[img]smileys/smiley11.gif[/img] Edited by: sevgi

Yilda 900 milyar dolari askeri islere seferber eden ABD'nin, bütçe açigi ve zorunlu tasarruflar yüzünden aslinda orta gelirli ve yoksul insaninin hayatindan kestigi hep söyleniyordu...

Bu felaket, su baskinlarini önleyecek setlerin bitirilmesinin böyle bir tercihe kurban gittigini ortaya koydu...

Doga yine patlayacak ama insan daha tedbirli olabilecekti...

Umur Talu

Guests
    Ziyaretçi

Beter olsunlar diyecem ama dilim varmiyor iste

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Orda ölen insanlarin büyük kismi zenciler ve Ispanyol asilli göçmenler.Yani fakirler,egitimsiz ve sahipsizler.

Asla oh olsun demenin manasi yok.Insan her yerde insan.Aci çeken insanlari acilarina oh çekmek bize ve kültürümüze yakismaz.

Abd ders al biraz.Insanliga savasla degil barisla hizmet et.Kan içmekten usanmadin mi?Bush cehennemin dibine git.Seytan suratli.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yazik bu insanlara,bunlarin basindakiler yüzünden millet bu insanlardan da nefret etmeye basladi...

Guests
    Ziyaretçi

Zaten güzel yerlerde Amerikan piçleri oturuyor.O bölgelere ise göçmenleri ve zencileri yerlestiriyorlar.

Keser döner sap döner gün olur devran döner.Elbet bunlarinda hesabi sorulacaktir...

Emir BAYRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sonuç : ILAHI ADALET ...

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sen kyoto anlasmasini imzalamaz küresel isinma ile ilgili duyarli olmazsan isin sonu bu olacaktir tabi[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

emin olun ordaki magdur insanlar bushundaumrunda degil!!![img]smileys/smiley7.gif[/img]

allah in sopasi yok iste sen elini kolunu sallayarak gir oraya buraya al iste zarar 30 milyar dolar kaç binlerce insan yukarida allah var bush ama*************** yukarida allah var ordaki insanlarin yaninda olmak isterdim yardim da kabul etmiyo bush efendi süper ülke ya allah yardim etsin yardim kabul etselerdi heralde bizlerde bordomavi.net olarakyardim eli uzatirdik ama almiyolar dedigim gibi allah yardim etsin hepsine.

not: Dini inançlara saygi boyutunu asacak cümleler yazmak forum kurallarina aykiridir..Çok zor ihtimal olmakla birlikte aramizda Hristiyan arkadaslar da olabilir, dinlere saygi gösterelim..

Edited by: Berat Tekke

Rengarenk ABD'nin siyah fonu.
    Kapkara derinlikte, gözleri donmus annesinin, o bebek alnina gömülmüs burnu ve dudaklarindan sefkatin nefesini alan bir çift minik kara göz.
    Simsiyah yoksullugun, kapkara açligin, karanlik umutsuzlugun "özel mülkiyet"e zarar vermesini önlemek üzere, "yagmaci siyah" vurmak üzere konuslanmis, "terörist öldürmeye" sartlanmisken sasirmis askerler.
    Neyin zenginlik...
    Neyin demokrasi...
    Neyin özgürlük...
    Neyin refah...
    Neyin mutluluk...
    Neyin huzur...
    Neyin dogal...
    Neyin güvenlik...
    Neyin insanlik oldugunu yeniden tanimlamaya muhtaç bir dünya.

ALLAH dahada beter etsin..

Irak... Tsunami... Iklim felaketleri... New Orleans...
    Varolan uluslararasi düzenin, uluslararasi isbirliklerinin, sözde dayanisma kurumlarinin, hakim globallesme ve piyasa anlayislarinin, bu kadar askerilesmenin, kagit üstündeki demokratiklesmeler ile ekonomik, sosyal adalet ufku olmayan insan haklari zihniyetinin geberik oldugunu kanitlayip duruyor.
    Ruhunu tüketmis ve çürütmüs bir dünya, ama uhrevi ama dünyevi arayislara daha çok kosturacak herhalde.
    Madde bu kadar da ruhsuz ve kuru kalabilir mi!

Umur Talu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)