Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Halil Almanya’da Ayin Futbolcusu Seçildi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Halil Altintop Almanya'da Ayin Futbolcusu Seçildi:

Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) takimlarindan FC Kaiserslautern'de oynayan milli futbolcu Halil Altintop, Almanya'nin önde gelen spor dergilerinden Kicker'in okuyuculari tarafindan ayin futbolcusu seçildi.

Ayin futbolcusu adaylari arasinda FC Bayern Münihli futbolcu Roy Makaay ve Werder Bremenli Ivan Klasnic ile yarisan Halil, Kicker okuyucularinin yüzde 41,19'unun oyunu alirken, Makaay yüzde 39,76, Klasnic de yüzde 19,05 oraninda oy aldi.

Halil, dergiye verdigi röportajinda, FC Kaiserslautern'den ayrilip ayrilmayacagi kararini sezonun ilk yarisindan sonra verecegini belirterek, ''Su an Kaiserslautern'de kalma sansim yüzde 50. Milli takimda da önemli goller atmam durumunda Kaiserslautern'in ilk konusacagim kulüp oldugunu Baskan Jaeggi biliyor. Kaiserslautern ile sözlesmemi uzatmak isterim, ancak kulübün hedeflerinin ne oldugunu, ne yapmak istedigini bilmek isterim'' dedi.

Halil, her seyden önce kendisini Bundesliga'da ispatlamak istedigini, daha sonra Italya, Ispanya ve Ingiltere gibi ülkelere gidebilecegini kaydetti.

Türk milli takiminin durumuna da deginen Halil, ''Gurubumuzda ikinci olmak için Danimarka'yi yenmemiz gerekir. Disiplinli oynarsak bunu basaririz. Ilk karsilasmada iki puani kaçirdik'' seklinde konustu.

Fatih Terim'in Hakan Sükür ile Alpay gibi tecrübeli oyunculari takima geri çagirdigini hatirlatan Halil, ''Bunu çok iyi anliyorum. Zaman, deneme zamani degil'' dedi.

Danimarka maçinin ikinci yarisinda oyuna girebilecegini ifade eden Halil, Türkiye'nin 2006 yilinda Almanya'da yapilacak Dünya Futbol Sampiyonasi'na katilmasinin önemli oldugunu söyledi.

Bundesliga'da Makaay ile ayni sayida gol attiginin hatirlatilmasi üzerine de Halil, ''Bu beni daha da motive ediyor. Gol atmak için daha hirsli oluyorum'' dedi.

Bir forvet olarak gol atmak istedigini, bunu da ancak kendine güven duymasi durumunda basarabilecegini belirten Halil, ''Teknik direktörün sana güveni varsa daha fazla risk üstleniyorsun. Ne kadar çok gol atarsan o kadar da çok kendine güven duyuyorsun'' diye konustu.

Takim arkadasi Ervin Skela da Halil'in çok iyi bir futbolcu oldugunu ifade ederek, ''Kalitesini ilk antrenmanda gördüm. Inanilmaz bir potansiyele sahip. Bu sezon onunla çok sevinecegiz'' dedi.

Kaiserslautern Teknik Direktörü Michael Henke, Halil'in takimdan ayrilmasi konusunda yaptigi açiklamada, ''Halil bu takimda ne buldugunu iyi biliyor. Sadece bir kaç avro için bundan çabuk vazgeçmez'' seklinde konustu.

Eski teknik direktörü Hannes Bongartz da Halil'in biraz geç de olsa bu kadar iyi oynayacaginin önceden belli oldugunu ifade ederek, ''Bir teknik direktör arkadasim 'Halil, Nistelrooy gibi bir oyuncu' demisti. Bu çok dogru'' dedi. Halil'in sahada çok etkili oldugunu ifade eden Bongartz, Halil'in forvet özelliginin yani sira oyun kurma özelligine de sahip oldugunu kaydetti.

Halil'in baslangiçta teknik direktörü tarafindan tam destege sahip olmadigi için iyi oynayamadigini savunan Bongartz, ''Bunu bana her zaman söylüyordu. Simdi teknik direktörün güvenine sahip. Bu nedenle Bundesliga'nin en iyi forvetlerinden biri oldu'' seklinde konustu.
    [img]smileys/smiley32.gif[/img]Bravo Halil[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ich hayze eeeeeeee.......[img]smileys/smiley4.gif[/img]brav

gercekten cok guzel bir haber bir turk olarak gurur duydum sezon basinda transferi dusunuluyordu keske olabilseydi diye ah cekiyorum bence fatihin partneri olacak milli takimda..

Ne kadar ekmek o kadar köfte...

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

valla gogsumuz kabariyo boyle haberler alinca insallah daha buyuk basarilara imza atarlar ozellikle danimarka macinda

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bravo Halil.Hat-trick yaptigin maç da çok gol kaçirdin ama sonuc da maçi aldin.Hak ettin.

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Halil`i sezon basinda almadigimiz icin daha cok pisman olacagiz. Yanlis hatirlamiyorsam 2 Milyon Euro`luk bonservis bedeli soz konusuydu."Sezon sonunda sozlesmesi bitiyor bedavaya kapatiriz" diyen yoneticilerimizbu transferi ciddiye almadilar. Dunyanin en akillisi bizi ya!!! Sonra da gidip 3 Milyon Euro`ya apar topar Jun`u getirdiler. Vaktinde Halil alinsaydi belki de bugun Sampiyonlar Ligi gruplarindaki rakiplerimizi tartisiyor olacaktik.

Anadolu tuccari kafasiyla uluslararasi kulup yonetilmez!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Sevgili Abdullah, Halilin Trabzonspora gelmek istedigini hiç sanmiyorum, aslina bakarsan elimizdeki oyuncular bile yurtdisina çikmak isterken yurtdisinda hele hele Almanya gibi kendini daha çok gösterebilecegi bir yerden Türkiyeye gelmek istemesini de bekliyemeyiz degil mi? Bence bu transfer gazetelerde "yer isgal" amaçli bir olaydi kapandi gitti.Ama bu demek degil yönetimin transfer politikalari dogru...kesinlikle tüccar zihniyetli olduklari dogru.Bunlar bizim basimizda oldukça da bizim adam gibi transfer yapabilmemiz deyim yerindeyse Allah'a kalmistir.

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sevgili Selcuk, Senol Gunes faktorunden dolayi Halil`in Trabzonspor`a gelmeye sicak bakmasi ve milli takimdan arkadaslari ile birlikte ayni takima oynama imkanlarindan dolayi bence gerceklesme olasiligi olan bir transferdi. Ayrica Turkiye`de surekli goz onunde olacak ve milli takimda yedek oyuncu olmak yerine belki de direkt 11`de oynayacakti. Bu tur faktorleri goz onunde bulundurursan bu transfer cok da imkansiz degildi. Ben bizimkilerin bu transferi istedigine inanmiyorum.

Emir BAYRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

HARIKA TEBRIK EDIYORUM...BASARILARIN DEVAMINI TAKIMINDA VE MILLI FORMA ALTINDA GÖRMEYE DEVAM EDELIM...

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ne yazikki saban oynuyo o oynayamiyo milli takimda[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fatih Terim'le Sabanla devam etsin,Almanya'yi sallayan adami unutsun!!!Yazik be!!![img]smileys/smiley7.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)