Sayfa 338 Toplam 343 Sayfadan BirinciBirinci ... 238 288 328 336 337 338 339 340 ... SonuncuSonuncu
Toplam 8568 adet sonuctan sayfa basi 8,426 ile 8,450 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basketbol Transfer Dosyası

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı TurnaSuyu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne demiş ki. Ayrıca seneye bence bir basket takımımız olmayabilir. Ciddi restlesme var.
    "Açıkçası Trabzon'a gitmeden önce, takımın geçen seneden borçları olduğunu biliyordum. Fakat bu ligde devam edip kendimi göstermek istedim. İlk maaşlardan itibaren gecikmeler başladı. Buna rağmen kimse takımı terk etmedi, takım değiştirmedi. Sonra işler değişti. Ligin ikinci yarısında yöneticiler açıkça ödemelerin yapılıp yapılmayacağını bilmediklerini söylediler. Paramızı alacağımızın garantisi yoktu. Bütün yabancı oyuncular olarak karar aldık, paramızı alamazsak dağılacaktık. Önceleri yöneticiler her koşulda play-off'a kalmaktan bahsediyordu, ancak sonraları aynı şeyi düşünmediler.

Ligde kalmak için beş maç kazanmalıydık. Bunu başardık. Ama ödeme yapılmayacağı artık çok netti. Onlara göre ligde kalmak önemliydi. Gerisi ilgilendirmiyordu. Ödemeler yapılmıyordu. Erken ya da geç, iflas edilmişti.

Nisan ayında Trabzonspor'da birlik bütünlük yok olmuştu. Biz bir ekiptik. Biz sadece yabancıların değil Türk oyuncuların da ödemesinin yapılmasını istedik. Ama bize dediler ki, "mutlu değilseniz evinize dönün". Böyle olunca, Türklere yardım etmektense kendi paramızı beklemeye başladık.

Kulübün parası yoktu. Hiçbir şey teklif etmediler. Fakat sonra geri çağırdılar. Döndüm çünkü sezonu tamamlamak istedim. Başladığım işi bitirmek istedim. İyi oynadım. Bu olanların geleceğimize zarar vermesini istemedim.

Kulüp yöneticileri işlerini yapmadılar. Sürekli vaatte bulundular. Takımın sponsoru yoktu. Her şey bir kişinin elinde. Sadece o krizi görüyor. Bunun üzerine düşünmek istemiyorum.

Şimdi Litvanya'dayım. Takım ligde kaldı. Beni tekrar istiyorlarsa, önce borçlarını ödesinler."

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

https://www.eurohoops.net/tr/tbl-tr/...evredebiliriz/

bu ne diy la ? büyüksehirler arasina da koymamis bizi, sebep ?
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yav adamın biri işte boş yapmış ne dert ediyorsun sefer kardeşim

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

orada belediye takimlarindan bahsediyor, biz belediye takimi degiliz
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yabancı sayısı beşe düşürüldü, yerli rotasyonunun önemi arttı.

PG

Şafak - Can Korkmaz - Yunus Sonsırma

SG

Burak kalabilir. Alternatif Tayfun Erulku.

SF

Uğur Dokuyan

PF

İlkan - Burak Can - Berkay

PF /C

Ozan Anton - Ayberk Olmaz

C

Bora tutulabilir.

Nereden
    Trabzon

Oğuz kardeş daha bir takımımız olacak mi o belli değil.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı TurnaSuyu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz kardeş daha bir takımımız olacak mi o belli değil.
    Her yaz aynı senaryo... Ben paylaşayim da, onlar ne yaparsa yapsın.

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1)

2)

3)

4)

5)

6)

7) Zanis PEINERS (Lietkabelis - G/F - 205 - 1990)

Letonyalı Peiners, çok yönlü bir oyuncu. Uzun boyuyla gerektiğinde oyun kurucu, gerektiğinde kısa beşlerde 4 numara oynayabiliyor. Fundamentali sağlam. Bunu savunmada da görüyoruz. Ağır görünse de rakibin penetre alanlarını kapatacak ayak çabukluğuna ve atletizme sahip.

Ventspils'de arka arkaya geçirdiği iki sezondan sonra geçen yıl PAOK'a gitti. Bu sezon Litvanya'da oynuyor. Oyunda kaldığı süreyi 20 dakikadan 25'e çıkardı. En büyük eksiği dış şut istikrarı. Geçen yıl PAOK'ta 27% ile atarken bu sezon 37%'ye yükseltti.

Kadro planlamasında, şutu olan gardlarla ve stretch 4 numaranın yanında point forvet olarak yer bulabilir. Galatasaray'a giden Juskevicius'la birlikte oynuyorlardı Lietkabelis'te.

Son iki sezon (Yunan Ligi, Şampiyonlar Ligi, Litvanya Ligi ve Eurocup) çıktığı 88 maçta ortalama 25,5 dakika oynadı.

11,5 sayı - 3,5 rib - 2,1 ast - 0,7 tç - 1,6 tk - 0,4 blk - 2,3 faul

59% İki sayılık
    32% Üç sayılık
    78% Faul atışı
    Peiners, Darüşşafaka ile anlaştı. Euroleague'de oynayacak.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Her yaz aynı senaryo... Ben paylaşayim da, onlar ne yaparsa yapsın.

Peiners, Darüşşafaka ile anlaştı. Euroleague'de oynayacak.
    Demek ki darüşşafaka scoutları seni takip ediyor

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek ki darüşşafaka scoutları seni takip ediyor
    Estağfurullah, onu kastetmedim abi.

Darüşşafaka değil ama diğer takımla durumumuz bugün yarın kesinleşecek. Seçim de geçti, önümüze bakalım. (:

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bu yıl Avrupa'da oynayacak takımlar:

Turkish Airlines Euroleague:
    Fenerbahçe,
    Anadolu Efes,
    Darüşşafaka

Basketball Champions League:
    Beşiktaş,
    Banvit,
    Eskişehir Basket,
    Sakarya BŞB

7DAYS EuroCup:
    Tofaş,
    Galatasaray,
    Türk Telekom

FIBA Europe Cup:
    Karşıyaka,
    İstanbul BŞB

Bizim yöneticiler ve taraftarlar Avrupa'yı angarya göredursun ikinci ligden gelen Telekom Eurocup'a gidiyor. Son hafta düşmüş Uşak'a kaybedenler hala kahraman muamelesi görüyor.

21 Temmuz'da kongre var. Geri kalanı aynı şeyler...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (28.06.2018 Saat 08:01 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

"Açıkçası Trabzon'a gitmeden önce, takımın geçen seneden borçları olduğunu biliyordum. Fakat bu ligde devam edip kendimi göstermek istedim. İlk maaşlardan itibaren gecikmeler başladı. Buna rağmen kimse takımı terk etmedi, takım değiştirmedi. Sonra işler değişti. Ligin ikinci yarısında yöneticiler açıkça ödemelerin yapılıp yapılmayacağını bilmediklerini söylediler. Paramızı alacağımızın garantisi yoktu. Bütün yabancı oyuncular olarak karar aldık, paramızı alamazsak dağılacaktık. Önceleri yöneticiler her koşulda play-off'a kalmaktan bahsediyordu, ancak sonraları aynı şeyi düşünmediler.

Ligde kalmak için beş maç kazanmalıydık. Bunu başardık. Ama ödeme yapılmayacağı artık çok netti. Onlara göre ligde kalmak önemliydi. Gerisi ilgilendirmiyordu. Ödemeler yapılmıyordu. Erken ya da geç, iflas edilmişti.

Nisan ayında Trabzonspor'da birlik bütünlük yok olmuştu. Biz bir ekiptik. Biz sadece yabancıların değil Türk oyuncuların da ödemesinin yapılmasını istedik. Ama bize dediler ki, "mutlu değilseniz evinize dönün". Böyle olunca, Türklere yardım etmektense kendi paramızı beklemeye başladık.

Kulübün parası yoktu. Hiçbir şey teklif etmediler. Fakat sonra geri çağırdılar. Döndüm çünkü sezonu tamamlamak istedim. Başladığım işi bitirmek istedim. İyi oynadım. Bu olanların geleceğimize zarar vermesini istemedim.

Kulüp yöneticileri işlerini yapmadılar. Sürekli vaatte bulundular. Takımın sponsoru yoktu. Her şey bir kişinin elinde. Sadece o krizi görüyor. Bunun üzerine düşünmek istemiyorum.

Şimdi Litvanya'dayım. Takım ligde kaldı. Beni tekrar istiyorlarsa, önce borçlarını ödesinler."
    Vasiliauskas'tan sonra Browning de Trabzonspor deneyimi için güzel şeyler anlatmamış:

"Her şeyden önce yemekler farklıydı. İlk birkaç haftayı hastalıkla geçirdim. Sadece besinlerden dolayı ağır karın ağrısı çektim.

Alışmak çok zordu. Takım arkadaşlarım ve koç dışında İngilizce bilen yoktu.

Orada trafik çılgındı. Kural yok, meydan kavgası gibi... Hayatımda gördüğüm en saçma şeydi. Karşınızdakiler yanlış yoldan geliyor. Vahşice..."

Nereden
    Trabzon

Ozan Hoca ile yeniden anlaşılmış.

Şu Efesten genç oyuncuları umarım kiralamak akıllara gelir..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Hayırlı olsun. Hücumda isolation dışında planı olmayan, savunmayı oyuncuların gayretine (Keyfine) bırakan bir koç olduğunu geçen sezon yakından görmüştük. Hadi TOFAŞ'tan 40 fark yerken kadrodan şikayet edebilir, anlarım da düşmüş Uşak'tan ve Giresun'dan yenilen 29 - 20 farkların açıklaması neydi? Kadro dağılırken ne gibi bir reaksiyon verdi? Veya başkan ve Mala istedi o da kabullendi mi!?

Ligde kalması gereken ligde tuttuğu için başarılı sayıyoruz çünkü Markovski gibi bir yeteneksiz koç ile beceriksiz bir yönetime sahiptik.

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu kadar başarısız bir organizasyonu sürdürmekteki ısrarın sebebi ne olabilir? Gerçekten çok merak ediyorum.

Takım kapatılsın demiyorum yanlış anlaşılmasın, yöneticilerin hatalı organizasyonda ısrarının sebebini merak ediyorum.

halbuki başarılı olacak bir yapı kursalar, çok daha güzel reklam olur kendileri için.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    İstanbul

Ozan Bulkaz: "Geçen sezon çok iyi oynayan ve çok vefalı davranan Osiris Eldridge ile yeniden anlaşmak istiyoruz. Aynı şekilde sezon sonunda büyük katkı veren Bora Hun Paçun'u da kadromuzda tutacağız. Büyük gelişim gösteren Burak Eşlik'in de sözleşmesi devam ediyor.
    Ozan Bulkaz: "Büyük olasılıkla kadromuzu 5 yabancı ile oluştururken yabancılar kadar rol alabilecek iki yerli oyuncu ile 3 genç oyuncuyu transfer edeceğiz. Bu oyunculardan bazılarını çok kısa sürede açıklayacağız."

Ozan da kalmalı bence. Yabancı kadar yerli tercihlerimizi de merak ediyorum. Umarım geçen sezondan ders çıkarıp dengeli bir kadro kurabiliriz. Bir de yönetimden kurtulsak süper olacak ama sanırım umut yok.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ozan da kesinlikle takımda kalmalı. İnşallah göndermek gibi bir yanlış yapmazlar. Yabancı sayısı beşe düştüğü için yerlilerin rolü artık daha fazla olacak.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

http://www.basketfaul.com/haber?haber=74003

Şunu başta Yiğit Özkan olmak üzere bizim gençler için önermiştim, Cengiz Abi şahit. Bütçe bahane değil bilgi ve vizyon yok.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

http://www.basketfaul.com/haber?haber=74003

Şunu başta Yiğit Özkan olmak üzere bizim gençler için önermiştim, Cengiz Abi şahit. Bütçe bahane değil bilgi ve vizyon yok.
    okuyan takip eden mi var Oğuz!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

11) Nathan SOBEY (Adelaide - PG/SG - 193 - 1990)

Avustralyalı Sobey kuvvetli bir gard. Hem 1 hem 2 numaraları savunabilir. Geçiş oyunlarını yönetebiliyor. Çift gard oynatabilirsiniz. Bence şutu olan bir oyun kurucu ile fizikli bir üç numara arasında 2 numarada en fazla randımanı alabilirsiniz. Atletizmi muazzam...

Geçen yıl play-offlarda Yunanistan'da PAOK forması da giydi.

Son iki sezonda çıktığı 76 maçtaki ortalamaları şöyle:

27 dakika - 13,9 sayı - 4,4 rib - 3,2 ast - 0,9 tç - 1,9 tk - 0,3 blk - 2,0

47% İki sayılık
    34% Üç sayılık
    80% Faul atışı

Bizim Sobey ve arkadaşlarına bücür Filipinler saldırmış:

https://youtu.be/g-7KzpFxHKw

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

PG: Washington

SG: Sobey

SF: Peiners

PF: Braimoh
    -------------> Williams
    C: Nikolic

Veya

PG: Hammonds

SG: Johnson

SF: Butkevicius

PF: Harper
    -------------> Halilovic
    C: Buckner

EK: Halilovic ve Jarvis Williams'ın yerine eski göz ağrım Murphy Holloway'i de yazabilirim. Ondan sıklıkla bahsettiğim için listeye eklemedim.
    Düşük maliyetli Amerikalılardan devam edeyim... Birbirini tamamlayacak ikili:

Eric GRIFFIN + Markus KENNEDY

Eric GRIFFIN (Hapoel Eilat - 206 - PF - 1990)

Atletik bir forvet... Son iki yılı İsrail'de geçirdi. Marcus Haislip'e benzetiyorum onu. Hem açık sahada hem de set oyununda etkili olabiliyor. Savunmada kulaç avantajıyla yüzü dönük forvetin şutunu bozabiliyor. Ayrıca iyi bir çember koruyucu. Bunun yanında yay gerisinden şutu da var.

İsrail'deki iki sezonunda ortalama 28,5 dakika süre alıp 13,3 sayı - 6,2 rib - 1,6 ast - 0,9 tç - 2,5 tk - 1,4 blk - 3,1 faul

55% 2FG - 33% 3FG* - 68% FTG

* Bu sezonki üç sayı yüzdesi 45%.

Markus KENNEDY (Dijon - 206 - C - 1991)

Kolejde Larry Brown'ın oyuncusuydu. Geçen yıl İtalya ve Fransa'da oynadı. İtalya'dayken birkaç maçını seyretmiştim, niçin ayrıldığını bilmiyorum. Pick and roll bilen Amerikalılardan. Ribaundlarda aktif. Temastan sakınmıyor. Bu özelliğini savunmada da kullanıyor. Blok verisi düşük olduğu için "savunmacı değil" diyebilirsiniz ancak pozisyon bilgisiyle penetre koridorlarını çok iyi kapatıyor. Yani takım savunmasında bence hakkını veriyor. Alçak postta iyi bir bitirici.

Ort. 28 dk. - 11,1 sayı - 8,0 rib - 1,5 ast - 0,8 tç - 1,9 tk - 2,9 faul

56% FG - 60% FT
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (04.07.2018 Saat 07:22 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kanatlar için iki alternatif:

Kelsey BARLOW (SG/SF - 196 - AEK - 1991)

Barlow'u Pistons Gelişim Ligi takımında seyretmiş ve sonrasında Yaz Ligi kadrosunda görmüştüm. Sonra Yunanistan'a geldi. Bu yıl AEK'i takip edebildiğim dönemde Manny Harris'in gölgesinde kaldı.

Müthiş bir şutu yok. O da bu açığını çembere giderek kapatıyor. Ozan Bulkaz böyle atletik ve birebirde kuvvetli forvetleri tercih ettiğini biliyoruz. Savunmada önce çabukluk avantajını, iki numaraları tutarken de fizik avantajını kullanıyor.

Son iki sezon Yunan Ligi'nde çıktığı 41 maçta ortalama 28.0 dk süre aldı.

11,4 sayı - 3,6 rib - 2,4 ast - 1,1 tç - 1,9 tk - 2,2 faul

48% 2FG - 29% 3FG - 68% FTG

*

Josh BOSTIC (SG/SF - D. Sassari - 196 -1987)

Bostic tecrübeli bir forvet. Belçika, Fransa, Rusya, Letonya, Hırvatistan ve İtalya'da oynadı.

Bostic, Barlow kadar atletik değil. Ondan daha iyi bir şutör. Kariyeri boyunca ortalama 2 üçlük isabeti tutturmuş. Faul çizgisinden neredeyse kaçırmadan atıyor. Savunması gayet iyi. 1-2-3 numaraları savunabilir. Geçen sezona Zadar'da başlayıp Sassari'de tamamladı.

Geçen sene çıktığı 39 maçta ortalama 27,3 süre aldı.

14,8 sayı - 3,1 rib- 3,2 ast - 1,4 tç - 1,8 tk - 3,2 faul

56% 2FG - 34% 3FG - 90% FTG

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Micah DOWNS (SF - Avtodor - 203 - 1986)

Downs'u Eurochallenge eşleştiğimiz Avtodor'dan tanıyoruz. Fortson, Chapell, Fesenko ve Petterson'la birlikte oynuyordu. Sonrasında İtalya ve Fransa'ya transfer oldu. Geçen yıl tekrar Saratov'a döndü.

Uzun ince fiziğiyle dikkat çekiyordu. Atletik bir forvet. Şutu var. Geçen sezon 44%'le attı. Savunması gayet iyi.

207-18 sezonunda VTB, Champions League ve Europe Cup'ta toplam 37 maçın 30'una ilk beşte başlayıp ortalama 28 dk. aldı.

10,8 sayı - 4,5 rib - 1,9 ast - 0,8 tç - 1,7 tk - 0,5 blk - 2,4 faul

50% 2FG - 32% 3FG - 83% FTG

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Eldridge devam etmeyecekse;

James WASHINGTON (TBV Start Lublin - PG/SG - 183 - 1987)

Washington 2011 mezunu. Profesyonelliğe Almanya'da geçti. Devamında Belçika, İsveç, Hırvatistan, Fransa'da oynadı. Son iki sezondur Polonya'da... Geçen yıl ligi lider bitiren Anwil'de altıncı adam rolündeydi. Bu sene play-off'u kaçıran Lublin'de liderlik yaptı.

Topu eline verebileceğiniz türden veteran bir gard. Büyükçekmece'deki Walker gibi... Hem orta mesafe hem de yay gerisinden şutu var. Kariyer üç sayılık yüzdesi 40... Agresif ve yüksek tempolu oyunu seviyor. Savunmada fizik dezavantajı olsa da topa baskı yapıyor.

Çift gard oynayabilir. Mesela daha önce paylaştığım Hammonds gibi savunmacı gardla doğru rollerde topu paylaşabilirler. İkisiyle de top getirebilir, ikisiyle de oyuna yöne verebilir.

Polonya'daki son iki sezon istatistiği:

56 maçta ortalama 27 dakika

13,7 sayı - 2,1 rib - 4,8 ast - 1,0 tç - 2,8 tk - 2,1 faul

44% iki sayılık
    41% üç sayılık (Maç başına 2,0 isabet)
    82% faul atışı
    James Washington'in bu sene oynadığı takımın pivotu Ozan Bulkaz'in sevdiği tarz bir uzun:

Darryl REYNOLDS (TBV Start Lublin - C - 206 - 1993)

Darryl Villanova mezunu. 2016'da kolej şampiyonu oldu. Jay Wright'in oyuncusu... Son senedinde ilk beş oynadı. Oradan Polonya'da geldi.

Bu ligde geçen sene Darrell Harris'i, öncesinde Jarvis Williams'i takip etmiştim. İyi uzunlar getiriyorlar.

Reynolds 5 numara için kısa görünüyor. Kulaç açıklığıyla bir nebze kapatıyor. Atletik. Hücum ribauntlarinda etkili. Tıpkı Ozan Hoca'nın önceki uzunlari Holman, Buckner, Burcu ve Auguste gibi... Güçlü. Pick anda roll oynayabiliyor.

Yüzü dönük bir PF ile kombin edilebilir. Hem Reynolds hem de James Washington'la anlaşıp onların uyumunu buraya taşıyabiliriz.

32 maçta ortalama 22 dj

8,6 sayı - 7,3 rib (3,1 hücum) - 0,2 ast - 0,4 tc - 0,8 tk - 1,3 blk - 2,4 faul

69% iki sayılık
    63% faul atışı

*

PG: Washington
    SG: Bostic
    SF: Jaron Johnson
    PF:
    C: Reynolds

*

Jaron JOHNSON (Levallois - SF - 198 - 1992)

Yine koçun eski oyuncularına bakarak önereceğim bir oyuncu. Justin Carter ve McKissic gibi oyunu hızlandıracak, takıma atletizm ve enerji katacak bir kanat. Bu sene Avrupa'ya geldi. İsrail'de smaç yarışmasını kazanınca dikkat çekmişti. Kısaca uçan kaçan bir tip...

Washington gibi 40%'larda şut atan, Bostic gibi oynatabilen bir savunmaci ikilinin yanında şut istikrarindan önce size ve atletizm aranır. Jaron Johnson bunu verebilir.

Bu yıl ortalama 24.0 dk. oynayip 11,2 sayı - 3,7 rib - 1,1 ast - 1,0 tc - 1,2 TL - 2,0 faul istatistikleri yakaladı.

58% iki sayılık
    30% üç sayılık
    70% faul atışı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)