Sayfa 4 Toplam 343 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 14 54 104 ... SonuncuSonuncu
Toplam 8568 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basketbol Transfer Dosyası

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Josh Shipp Bornova'da oynuyor, ufak bir karışıklık oldu herhalde.Beko Basketbol Ligi'nin sayı kralı Quincy Douby nasıl bir oyuncu size göre.Gerçi takımı küme düştü.Bu arada galiba 1 oyuncu değil 2 oyuncu bulundurmak gerekiyor Avrupa'dan.
    Quincy Douby iyi bi oyuncu saf skorer ama italya'dan teklifler vardı lig bitmeden türkiye'de kalmak istemez büyük ihtimalle.Bosman kuralında ufak bi farklılık olabilir dediğin gibi fedarasyon hersene değişiklik yaptığı için karıştırmış olabilirim.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı axelman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Quincy Douby iyi bi oyuncu saf skorer ama italya'dan teklifler vardı lig bitmeden türkiye'de kalmak istemez büyük ihtimalle.Bosman kuralında ufak bi farklılık olabilir dediğin gibi fedarasyon hersene değişiklik yaptığı için karıştırmış olabilirim.
    Galiba yabancı kontenjanı da seneye 3+3 olarak değişecekmiş.Ve 6 oyuncudn üçü avrupalı olmak zorundaymış.

Asi Çaykaralı61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Quincy Douby hangi takımda oynuyor acaba ?
    Trabzonsporlu Olmak Ayrıcalıktır

https://twitter.com/TRABZONSPOR6193

Nereden
    Ankara

Alıntı Asi Çaykaralı61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Quincy Douby hangi takımda oynuyor acaba ?
    Küme düşen Darşşafaka'da oynadı.Sezon ortalamaları aşağıdaki gibiydi.Ligin sayı kralı kendileri.

Sayı
    23,62

Hava Topu
    2,95

Sayı Pası
    4,90

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Trabzon

oyun kurucu mevkinde volkan'ın beklenen patlamayı yapamadığını düşünüyorum. geçen sene daha fazla oynamıştı. tabi bunda hem umutun tek yedeği olması hemde umutun normal sezonun sonarına doğru sakatlanması büyük etkisi vardı. ama görüldüğü üzere kendini geliştiremedi bir nevi barış memiş misalı yani.

o yüzden volkan'ın gönerilip yerine genç telekomun gardı yada hakan köseoğlu alınabilir..zaten umutla ilker kalacak gibi..

pota altına gelirsek, jamison'ın kalması gerektiğini düşünüyorum. inşallahda kalır. edyy'i yolla gitsin . şimdi Scott nerde bilmem ama tekrar takıma kazandırılabilir.

hadi kalması gerekenlerin başında gelen oyunculardan..

dodo jamissonı bulduğu gibi gene iyi amerikalılardan bulur getirir. ona güvenimiz tam.

ibrahim kutluay gibi pota altından dolaşıp şut atabilecek bir oyuncu lazım. spormax vermeye başladığından beri maçları fazla takip edemiyorum 1.ligi o yüzden şu anda oynayan oyuncular hakkında fazla fikrim olmuyor..

bir de dododan isteğim açılış maçına naumoski gelsin ..basketbolu onla tanıdım.

ilk hatırladığım beşte naumoski ,tamer oyguç, ufuk sarıca, volkan aydın, larry richard....9 yaşlarındaydım ey gidi günler

Nereden
    Ankara

Alıntı Ufuk Bayraktar61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oyun kurucu mevkinde volkan'ın beklenen patlamayı yapamadığını düşünüyorum. geçen sene daha fazla oynamıştı. tabi bunda hem umutun tek yedeği olması hemde umutun normal sezonun sonarına doğru sakatlanması büyük etkisi vardı. ama görüldüğü üzere kendini geliştiremedi bir nevi barış memiş misalı yani.

o yüzden volkan'ın gönerilip yerine genç telekomun gardı yada hakan köseoğlu alınabilir..zaten umutla ilker kalacak gibi..

pota altına gelirsek, jamison'ın kalması gerektiğini düşünüyorum. inşallahda kalır. edyy'i yolla gitsin . şimdi Scott nerde bilmem ama tekrar takıma kazandırılabilir.

hadi kalması gerekenlerin başında gelen oyunculardan..

dodo jamissonı bulduğu gibi gene iyi amerikalılardan bulur getirir. ona güvenimiz tam.

ibrahim kutluay gibi pota altından dolaşıp şut atabilecek bir oyuncu lazım. spormax vermeye başladığından beri maçları fazla takip edemiyorum 1.ligi o yüzden şu anda oynayan oyuncular hakkında fazla fikrim olmuyor..

bir de dododan isteğim açılış maçına naumoski gelsin ..basketbolu onla tanıdım.

ilk hatırladığım beşte naumoski ,tamer oyguç, ufuk sarıca, volkan aydın, larry richard....9 yaşlarındaydım ey gidi günler
    Ufuk birinci lige 12 kişilik maç kadrosunda en az 5 oyuncu 24 yaşaltı olmak zorunda ve bu oyuncularında altyapıdan yetişmiş olmaları gerekiyor.Şu anki takımda 3 tane oyuncu var bu özelliklere sahip, Volkan,Caner ve Ramazan ben bunlar içerisinden Ramazan ile yolların ayrılacağını düşünüyorum.

Caner ve Volkan takımda kesinlikle kalacaktır bunların yanına üç tane Ülkerspor'un altyapısından veya bizim altyapımızdan yetişmiş oyuncu eklememiz gerekiyor.Şimdilik Trabzonspor'un altyapısı A takıma oyuncu çıkarma konusunda yetersiz görünüyor.

Süleyman Baykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ufuk birinci lige 12 kişilik maç kadrosunda en az 5 oyuncu 24 yaşaltı olmak zorunda ve bu oyuncularında altyapıdan yetişmiş olmaları gerekiyor.Şu anki takımda 3 tane oyuncu var bu özelliklere sahip, Volkan,Caner ve Ramazan ben bunlar içerisinden Ramazan ile yolların ayrılacağını düşünüyorum.

Caner ve Volkan takımda kesinlikle kalacaktır bunların yanına üç tane Ülkerspor'un altyapısından veya bizim altyapımızdan yetişmiş oyuncu eklememiz gerekiyor.Şimdilik Trabzonspor'un altyapısı A takıma oyuncu çıkarma konusunda yetersiz görünüyor.
    ayrıca 4 yabancımız olacak bence yani jamison'un yanına 3 oyuncu daha alırlar biri avrupalı 2 si amerikalı çünkü 4 yabancı üzeri oyuncu bulundurmak için federasyona para yatırmak zorundayız yeni yapılanan bir ekip olduğumuz için 3+1 i kullanırız ne para öderiz nede para alırız
    KASTAMONUSPOR 1966 - TRABZONSPOR

Nereden
    Ankara

5. yabancı için 125 bin lira veya dolar tam hatırlamıyorum ekstra bir ödeme yapmamız gerekiyor.Bizim yönetim ilk sene için de oldukça iddialı bakarsınız parasını verip bir yabancı daha alır.
    Bu arada bigben foruma uğrarsan arka sayfalara da bak bir hele sana sorularım var.

Ceyhun Dündar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben dıer baslıktada yazmıstım yanlıs gormedıysem son mactsa salondan tutku acık arabası ıle onumuzden gectı ıyı olabılır aslında...
    Ayrıca turkıyeyı bılen iyi bır rebound cu pivot yuksek sut tehdıtı olan 2 veya 3 numara ıle sakın ve delicii bi point guard bulduk mu degme keyfımıze

Ömer Yüce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Eğer hedefler zirveyse Tutku Açık gerçekten çok beğendiğim bir oyuncu Ülker'den beri takip ediyorum. Hatta Selçuk üniversitesiyle oynadığımız maçta basın tribünündeydi
    DRAGO GABRIC

Ceyhun Dündar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

iyi yanlıs gormemısım o zamn arabası ıle cıkısta onumden gecınce ılk transferımız olabılır mı dıye dusunmedım deıl

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Resmi siteden istatistikleri inceledimde, Daçka nın iki A.B.D. lisinide alabiliriz.. Tabi takım oyunları hakkında herhangi bir fikrim yok.

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

tutku açık süper olur,

Nereden
    Trabzon

o 12 kişilik kadro olmasa gerek yav, çünkü 12 kişik kadroda 24 yaş altı 5 oyuncu efes pilsende herhalde yoktur geriye 7 oyuncu kalır zaten 6 yada 7 si yabacı bunların..garip bir durum var gibi

diğer yönden bakarsak bende bişe demiyorum ya, yolla volkanı al genç telekomun oyun kurucusunu.

Nereden
    Trabzon

Alıntı Paksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tutku açık süper olur,
    tutkunun eski havası yok gibi sanki.

Nereden
    Trabzon

volkan da sizin görüpte benim bir türlü göremediğim ne acaba ... geldiğinden beri patlama yapmasını bekliyoruz ve hala olmadı ... gtelekomdaki can uğur çok kaliteli kumaşa sahip neden olmasın ... ayrıca bence ilker türel de birinci lig de bizi hedeflerimize ulaştıracak oyunculardan bir değil ...

Nereden
    Ankara

Alıntı Ufuk Bayraktar61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o 12 kişilik kadro olmasa gerek yav, çünkü 12 kişik kadroda 24 yaş altı 5 oyuncu efes pilsende herhalde yoktur geriye 7 oyuncu kalır zaten 6 yada 7 si yabacı bunların..garip bir durum var gibi

diğer yönden bakarsak bende bişe demiyorum ya, yolla volkanı al genç telekomun oyun kurucusunu.
    23.2. Takımlar, resmi müsabaka kadrolarında ülkemiz ümit, genç veya yıldız
    takımlarından yetişmiş en az beş (5) Sözleşmeli Sporcuya yer vermek
    zorundadırlar.

23.3. Müsabakaya katılacak olan sporcuların ad ve soyadları, oyundaki
    numaraları ve lisans numaralarını ihtiva eden liste ile sporcular ve
    antrenörlerin lisansları müsabakadan 20 dakika önce Hakemlere verilir.
    23.4. Lisansların müsabakadan önce Hakeme gösterilmesi şarttır. Ancak,
    kulüpler, sözleşmeli sporcuların o mevsime ait vizeli lisanslarını Ligler
    Direktörlüğüne ibraz ederek kadrolarını tasdik ettirmeleri halinde o sezon
    içinde müsabakalara takım listeleri ile çıkabilirler.
    23.5. Müsabakadan önce sayı Hakemi tarafından resmi maç kağıdına adları
    yazılan sporcuların yerine başkaları oynatılamaz.
    23.6. Oyuna beş (5) kişi ile başlanır. Herhangi bir sebeple oyun esnasında bir
    (1) sporcusu kalan takım kendiliğinden yenik sayılır.
    24. Sözleşmeli Sporcuların Ümit, Genç ve Yıldız Takımlardan
    YetişmişOlma Şartları

24.1. Bir Sözleşmeli Sporcunun ümit, genç veya yıldız takımda oynamış veya
    bu takımdan yetişmiş sayılabilmesi için, o kulübün ümit, genç veya yıldız
    takımından en az bir basketbol yılı (sezonu) oynamış olması gereklidir.
    24.2. 24 yaşından büyük sporcular bu haklarını kaybederler.
    23.2 maddesinde resmi müsabaka kadrosu diye yazmış, ben bunu 12 kişilik maç kadrosu diye algıladım belki de söylediğin gibi sezon içerisindeki kadrodan bahsediliyordur.

Bu arada şimdi kontrol ettim bekoda bu sene oynanan maç kadrolarını, bu madde sezon içerisindeki kadro için geçerli hatta benchte 24 yaşaltı oyuncu oturtmak gibi bir şart da yok galiba varsa da en fazla ikidir.Gerçi bu bu senenin yönergesi seneye ne olur bilmem.

Nereden
    İstanbul

nba olmazsa fb ile sorunları olan ve kesin olarak ayrılacak Ömer Aşık bu senenin bombası olur. Alaeeddin hocanın elinde büyümüş olması da transferi kolaylaştırabilir. ama yine de zor transfer. Bunun dışında Efes'in 2.22'lik genç uzunu Dusan Cantek'in kiralanabilir. Efes buna sıcak bakabilir. İki-üç tane tecrübeli rol oyuncusu olabilir. ErKan Veyseloğlu, Ersin Görkem vs. tabii ki yabancılar. Alınacak 3-4 yabancı iyi çıkarsa sorunların büyük bölümü çözülmüş olur zaten...
    ÖNCE TRABZONSPOR DİYECEKSİN…ENDÜSTRİYEL FUTBOLA HAYIR!!! #DİREN TRABZONSPOR

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN...#KORAY ÇAPOĞLU

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı winner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nba olmazsa fb ile sorunları olan ve kesin olarak ayrılacak Ömer Aşık bu senenin bombası olur. Alaeeddin hocanın elinde büyümüş olması da transferi kolaylaştırabilir. ama yine de zor transfer. Bunun dışında Efes'in 2.22'lik genç uzunu Dusan Cantek'in kiralanabilir. Efes buna sıcak bakabilir. İki-üç tane tecrübeli rol oyuncusu olabilir. ErKan Veyseloğlu, Ersin Görkem vs. tabii ki yabancılar. Alınacak 3-4 yabancı iyi çıkarsa sorunların büyük bölümü çözülmüş olur zaten...
    hocam Dusan ileride iyi olacaktır ama şu an için çok yetersiz... Ömer Aşıksa bomba ötesi bir şey olur

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Keşke şu kaplanı , Karadeniz kaplanı yapabilseydik .

Mustafa Yılmaz.20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Eğer Jamison devam etmezse (ki hiç sanmıyorum) 5 numaraya Cez Nymburk'daki Phil Ricci iyi olur.Beşiktaş Cola Turka'lı Baxter tarzında bir oyuncu. Türk Telekom-Cez Nymburk maçında izlemiştim ve gözüme batmıştı. Cez Nymburk onu rotasyonda kullanıyor. İzlediğim maçtada benchten gelip en skorer oyuncu olmuştu. Çok kritik hücum ribaundları almıştı. Daha önce İspanya'da Manresa ve Fransa'da Le Mans tecrübeleri yaşamış. Genel olarak performansı çok iyi değil. Maliyetinin çok fazla olacağını sanmıyorum
    33# DRAGO GABRIC
    61# IBRAHIMA YATTARA #11
    13# Steve Nash
    10# Kerem Tunçeri

6# Aleksander Rasic

Nereden
    Almanya

Küme düşen Darşşafaka'da oynadı.Sezon ortalamaları aşağıdaki gibiydi.Ligin sayı kralı kendileri.

Sayı
    23,62

Hava Topu
    2,95

Sayı Pası
    4,90
    Abi bilgin için teşekkürler.

Nereden
    Almanya

Alıntı Paksoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tutku açık süper olur,
    Bence de Tutku Abi bize gelse iyi olur

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı alpacino_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    McCalebb 2 sezon önce Mersin BB oynamıştı.O değil ama aynı sezon birlikte oynadığı Lofton diye ( adını böyle birşeydi ) oyuncu vardı.Onu alırsak müthiş olurdu.İnanılmaz bir guard oyuncuydu.

"Burada ismi geçenlerden Chris Lofton için birkaç şey söylemek istiyorum:

Evet, Lofton iyi hatta çok iyi bir skorer.

NCAA'lerde Derrick Rose, Aaron Brooks, Eric Gordon gibi yeni nesil gardlarla aynı seviyede olduğunu biliyoruz. Peki, bu oyuncular NBA takımlarında önemli roller üstlenirken Lofton neden soluğu Mersin'de aldı?

Çünkü kendisi undersized( pozisyonuna göre kısa). Üniversitede Tennessee'de all-star Allan Houston'ın üçlük isabetini geride bırakıp dikkat çekmişti.

http://sports.espn.go.com/ncb/player/profile?playerId=22114 (NCAA verileri için tıkla)

Lofton'ı, CSKA'lı Trajan Langdon'a benzetiyorum. Ama ayakları oldukça yavaş ve hiç atlet değil.

Geriye sadece kusursuz şutu kalıyor.

Kişisel görüşüm: Bu tarz oyuncular takım oyununa uygun değiller. (Bence) Hatalı seçim olur.
    "
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

5. yabancı için 125 bin lira veya dolar tam hatırlamıyorum ekstra bir ödeme yapmamız gerekiyor.Bizim yönetim ilk sene için de oldukça iddialı bakarsınız parasını verip bir yabancı daha alır.
    Bu arada bigben foruma uğrarsan arka sayfalara da bak bir hele sana sorularım var.
    Dün sabah 5'te evdev çıktım ve henüz şimdi geldim. Bu sabah bir ara fırsat bulup şu sponsor olayına yazabildim Murat...

Sorunu gördüm. Yalnız şöyle bir durum var: Sunmuş olduğunuz talimatları okuyunca kendi altyapımızdan en az 5 oyuncu olması gerekliliği koşulunu çıkaramadım.

Zaten böyle bir kural ve 6 yabancı olursa, takımlar arası transfer olmaz ki!

Oradan benim anladığım "ülkemiz" takımlarımının altyapılarından yetişmiş en az 5 oyuncu şeklinde...

Ayrıca yanlış bilmiyorsam, bu seneki kural, altyapıdan en az 2 oyuncu olması gerekliliğiydi.

Bunun bir anda 5'e çıkarılması çok zor.

Yaş olayı ise mantıklı ancak zoraki bir uygulama (bence).

Tüm bunlardan yola çıkarak Caner, Volkan ve İsmet ile altyapıdan gelen oyuncu problemi çözülüyor sanırım. Geriye 24 yaş kotasını doldurmak kalıyor ki; o da Doğan Hakyemez'in açıklamasındaki "1-2 yerli" transferiyle hallolur.

Bu arada

1) Alpella'yla hukuki bağımız kaldı mı?

2) Bizim altyapımız hala Ülker/Alpella mı :s ?

3) Değilse Caner ve Volkan'ın statüsü nedir?

Bu iş biraz karışık gibi. İçinden çıkmak zor.

Kişisel not: Bu kadar yabancının olduğu ligde Cenk süre alamayıp İtalya'ya gider, Sinan kenarda havlu sallar, Ömer Aşık küstürülür yerine Vidmar getirilir, Chatman gider Perry gelir... O sebeple birçok başarılı oyuncu soluğu TB2L'de alıyor.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)