Sayfa 343 Toplam 343 Sayfadan BirinciBirinci ... 243 293 333 341 342 343
Toplam 8568 adet sonuctan sayfa basi 8,551 ile 8,568 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basketbol Transfer Dosyası

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bologna dün akşam Şampiyonlar Ligi'nde ilk mağlubiyetini aldı. Rakip Neptunas'ta maçın oyuncusu Jerai Grant oldu.

Grant bu sezon çok daha olgun oynuyor. Oyunda daha çok aklıyor, ucuz fauller yapmıyor.

Şu çocuğu kaç yıl yazdık, söyledik, önerdik. Aldıkları oyuncular ve takımı getirdikleri yer ortada...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bologna dün akşam Şampiyonlar Ligi'nde ilk mağlubiyetini aldı. Rakip Neptunas'ta maçın oyuncusu Jerai Grant oldu.

Grant bu sezon çok daha olgun oynuyor. Oyunda daha çok aklıyor, ucuz fauller yapmıyor.

Şu çocuğu kaç yıl yazdık, söyledik, önerdik. Aldıkları oyuncular ve takımı getirdikleri yer ortada...
    Dün akşam Akatlar'daydı. Buva'ya karşı atletizmiyle durdu. İki pota altında da etkiliydi. İkinci devre başında Buva'dan yediği feyk uzun zaman unutulmaz.

Bahsettiğim pozisyon: https://youtu.be/DUFiHYOZ3DY?t=49

*

Ivanovic'in takımı, Pressey'nin agresif savunmasıyla başlayan hızlı hücumları doğru değerlendirdi. Kyle Gibson'ın yanlış şutları ve arka arkaya yaptığı top kayıpları Neptunas'ı oyuna ortak etse de kritik hücum ribaundlarıyla maçı aldı Beşiktaş.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (19.12.2018 Saat 13:53 ) değiştirilmiştir.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

TBF Disiplin Kurulu'nun dünkü kararlarından;

5 - E.2018/ 276

Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği Başkanı Abiş Hopikoğlu ile Yöneticiler Adnan Bayram, Alpaslan Beşli, Vahap Öztel, İsmail Dündar Özbaylar, Selim Emre Ar, Salih Zeki Altun, Derya Günal, Şakir Deniz, Berk Özyılmaz, Salih Şimşek, Murat Aydın, Mehmetcik Deniz Tekin ve Nazif Çakıroğlu hakkında; 2018-2019 sezonu Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nden çekilmeye ilişkin 02.10.2018 tarihli Kulüp Yönetim Kurulu kararına iştirakleri sureti ile Basketbol Disiplin Talimatı’nın 29/2. maddesinde düzenlenen “sportmenliğe aykırı hareket” şüphesi uyarınca devam eden yargılamada dosya üzerinde incelemenin devamına...

Eskişehir'e verilen cezayla benzerlik teşkil eder mi bilmiyorum. Eskişehir'in başkan ve dokuz yöneticisine hak mahrumiyeti ve para cezası verilmişti.

Federasyon bu konuyu neden uzatıyor anlamıyorum, Eskişehir Basket gibi emsal bir karar var ortada. Gerçekten enteresan.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kanatlar için iki alternatif:

Kelsey BARLOW (SG/SF - 196 - AEK - 1991)

Barlow'u Pistons Gelişim Ligi takımında seyretmiş ve sonrasında Yaz Ligi kadrosunda görmüştüm. Sonra Yunanistan'a geldi. Bu yıl AEK'i takip edebildiğim dönemde Manny Harris'in gölgesinde kaldı.

Müthiş bir şutu yok. O da bu açığını çembere giderek kapatıyor. Ozan Bulkaz böyle atletik ve birebirde kuvvetli forvetleri tercih ettiğini biliyoruz. Savunmada önce çabukluk avantajını, iki numaraları tutarken de fizik avantajını kullanıyor.

Son iki sezon Yunan Ligi'nde çıktığı 41 maçta ortalama 28.0 dk süre aldı.

11,4 sayı - 3,6 rib - 2,4 ast - 1,1 tç - 1,9 tk - 2,2 faul

48% 2FG - 29% 3FG - 68% FTG

Sakarya almış. Hayırlı olsun. Takım olarak işleri zor. Oyun kurucu, skorer ve pivotu gönderdiler koçla birlikte.

Şafak, Burak, Alp, İzzet ve Bora'dan oluşan yerli beşine sahipler.

Wilbekin
    Etou
    Herndon
    Edogi gibi bence zayıf yabancılarla oynuyorlardı. Barlow bu açıdan önemli. Yukarıdaki mesajda Bulkaz'ın tercih edebileceği tarzda oynadığını söylemiştim. Uyum sorunu ve sakatlık yaşamazsa iyi hamle .

*

EK: İsveç'te Södertalje Kings'te oynayan Amerikalı Auston Barnes da tam bizim ligdeki düşük bütçeli takımların isteyeceği türden bir PF.

Calebb Green, Angelo Caloiaro ve Matt Tiby tarzı günümüz oyununda önemi artan, oyunu açabilen, şut atabilen uzunlardan. İyi savunmacı ve bence iyi ribaund sezgileri var. Bulgaristan, kısa süre Çekya ve İsveç'te oynadı. Az önce saydığım oyuncular da Avrupa kariyerlerine bu tarz ülkelerde başlayıp sonra İspanya ve Türkiye'ye geldi.

Barnes, doğru koçun elinde iyi bir takım parçası olur. Mesela Beşiktaş Joe Alexander'dan çıkacaksa, hele ki yay gerisinden sıkıntı çekiyor ve Buva'ya içeride alan açmak istiyorken bu tarz bir eleman isabetli olur. Alexander'ın artı özelliklerinden (atletizm ve çembere yakın bitiricilik) zaten faydalanmıyorlar.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (27.12.2018 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor'u 2016-17 sezonunda Hayri Gür'de Beşiktaş, 2017-18 sezonunda Giresun'da Yeşilgiresun'la yılbaşı akşamı maça çıkaran TBF bu sene yılbaşı akşamını boş geçmiş. Şöyle pazartesi saat 20:00 veya 21:00'e koysaydı ya bir Tofaş, bir Fener, bir Efes, bir Gs maçı...

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Seneye koç olarak Alexander Dzikic'i görmek ister miydiniz?
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Micheal Eric neler yapti bugün yahu
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı Harun-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne zaman böyle bir hareket yapacağını merak ediyordum. Son haftalarda bir gariplik vardı bu herifte. İlk geldiği zamanlarda müthiş bir iş ahlakına sahipti sonradan sıyırmaya başladı.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Harun-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oradan tek diskalifiye çıkaran hakemlere de ayrı alkış... Geçen sene Obekpa'nın olayında Alper sahaya girdi diye diskalifiye edilmişti. Giresun'daki olaylı maçta Mehmet Alemdağ aynı şekilde diskalifiye olmuştu.

Dün akşam çarşı karışmış, parkede kim var kim yok belli değil... Çıkan karar: Tek diskalifiye!

Önceki gün BSL başlığında demiştim, bu ligin hakemleri berbat.

Şafak Edge'den yoksun Sakarya ilk çeyrekte Alp Karahan'la Beşiktaş'ı zorlasa da Ivanovic'in takımı iç-dış dengesiyle maçı rahat aldı.

Rezil üç hakemin feci kararlarına rağmen maçta iki takım da sakin kaldı. İlk devre sonunda Burak Eşlik'in yaptığı faul sportmenlik dışı. İzlemelerine rağmen vermediler. Barlow'unkendini yere atması teknik faul. Vermediler. Burak beş saniyede topu oyuna sokamadı, topu Bjk çaldı. Pat, düdük. Top Sakarya'da. Hele Buva'ya Altuğ Köselerli'nin çaldığı faul ve devamındaki teknik faul rezaletti.

Bu ligde bu hakemler görev yapmamalı.

*

Çekmece yine koçunun kurbanı oldu. Sene başında yazdığım gibi, takım iki dakika 10-0 yapabiliyor. Ama sonraki iki dakikada 0-10 oluyor. Ve koç sadece izliyor.

Eldridge'in çaldığı toptan sonra kaldırıp attığı üçlük girse farklı bitebilirdi. Kötü denilen GS'nin galibiyet sayısı fena değil.

*

İbb-Efes maçına Simondamga vurdu. Efes maç boyunca şut sokamadi. Ama Simon son periyot destan yazdı. Galiba 8/11 üçlük attı.

Kadın hakem Sertaç'in blokladigi ve dışarı çıkan topu Efes'te veriyor. Bu kadar basit hata olur mu?
    Sakinliğiyle bilinen Ahmet Eran'ın çıldırması, Stimac'ın Daçkalı amcaları parkeye çağırması, Telekom'un her maç şımarık tavırları... TBF bunları nasıl geçiştirecek, merakla bekliyorum.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Josh BOSTIC (SG/SF - D. Sassari - 196 -1987)

Bostic tecrübeli bir forvet. Belçika, Fransa, Rusya, Letonya, Hırvatistan ve İtalya'da oynadı.

Bostic, Barlow kadar atletik değil. Ondan daha iyi bir şutör. Kariyeri boyunca ortalama 2 üçlük isabeti tutturmuş. Faul çizgisinden neredeyse kaçırmadan atıyor. Savunması gayet iyi. 1-2-3 numaraları savunabilir. Geçen sezona Zadar'da başlayıp Sassari'de tamamladı.

Geçen sene çıktığı 39 maçta ortalama 27,3 süre aldı.

14,8 sayı - 3,1 rib- 3,2 ast - 1,4 tç - 1,8 tk - 3,2 faul

56% 2FG - 34% 3FG - 90% FTG
    Adamım Bostic Polonya'da yılın oyuncusu seçildi. Eurocup'ta da gayet iyiydi. Menajer pazarlaması olmadığı ve bizim kulüplerin fayda/maliyet kriterine uymadığı için uzaktan seyretmeye devam...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UğurB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Nihat Mala Konya'nin menajeri olmus. Gecmis olsun Konya'ya...
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı UğurB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nihat Mala Konya'nin menajeri olmus. Gecmis olsun Konya'ya...
    Yanında da Bulkaz var. Bu koçun birkaç haber sitesi tarafından her yaz ısmarlama haberleri yapılır. Bu sene de İBB'ye yazmışlardı.

*

Bulkazcı site Ivanovic içinse şöyle haberleri uygun görüyordu:

Geçen sene http://basketball.com.tr/besiktasta-...vanovic-krizi/

Bu yaz http://basketball.com.tr/besiktas-so...-patlak-verdi/

Adam bu kadar sakata rağmen Jason Rich dışında hamle yapmadan o takıma play-off oynattı. Üstteki haber çıktıktan sonra CL'de 7-1'lik seri yaptı.

Yönetimlerden korkup tek laf edemeyip Avrupa'nın en saygın koçlarından birine sallamak ancak bizim gençlere yakışır. Seneye "Bulkaz CSKA'da" diye haber yapar aslanlar...

Bu ve benzeri sitelerin, hesapların nasıl kullanıldığını 2010-2018 arasında Trabzonspor örneklerinden göstermiştim. Ancak etrafımızdakiler de bu tarz oyunlara geldi. Menajer bozuntusuna ses edemeyip sindiler. Onun kullandığı hesapların zokalarını yuttular. Bugün ortada Trabzonspor yok. Mala ise çalışmaya devam ediyor. Yaşasın düzen...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (27.07.2019 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yanında da Bulkaz var. Bu koçun birkaç haber sitesi tarafından her yaz ısmarlama haberleri yapılır. Bu sene de İBB'ye yazmışlardı.

*

Bulkazcı site Ivanovic içinse şöyle haberleri uygun görüyordu:

Geçen sene http://basketball.com.tr/besiktasta-...vanovic-krizi/

Bu yaz http://basketball.com.tr/besiktas-so...-patlak-verdi/

Adam bu kadar sakata rağmen Jason Rich dışında hamle yapmadan o takıma play-off oynattı. Üstteki haber çıktıktan sonra CL'de 7-1'lik seri yaptı.

Yönetimlerden korkup tek laf edemeyip Avrupa'nın en saygın koçlarından birine sallamak ancak bizim gençlere yakışır. Seneye "Bulkaz CSKA'da" diye haber yapar aslanlar...

Bu ve benzeri sitelerin, hesapların nasıl kullanıldığını 2010-2018 arasında Trabzonspor örneklerinden göstermiştim. Ancak etrafımızdakiler de bu tarz oyunlara geldi. Menajer bozuntusuna ses edemeyip sindiler. Onun kullandığı hesapların zokalarını yuttular. Bugün ortada Trabzonspor yok. Mala ise çalışmaya devam ediyor. Yaşasın düzen...
    http://basketball.com.tr/ozan-bulkaz...ni-degistirdi/

Bulkaz'ın gelişi Konya'nın havasını değiştirmiş. Bizim "şapkadan tavşan çıkacak" haberlerine benzemiyor mu?

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

http://basketball.com.tr/ozan-bulkaz...ni-degistirdi/

Bulkaz'ın gelişi Konya'nın havasını değiştirmiş. Bizim "şapkadan tavşan çıkacak" haberlerine benzemiyor mu?
    Ozan efendi, şampiyonluk parolası ile geldiği takımdan 11. sırada bırakarak ve tonla transferle kaçmış. )

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı axelman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozan efendi, şampiyonluk parolası ile geldiği takımdan 11. sırada bırakarak ve tonla transferle kaçmış. )
    (:

Agah, bak şimdi arka arkaya Bulkaz röportajları, güzellemeleri, "Barcelona'da Pesic'in yerine aday Bulkaz" haberleri yapılır.

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

(:

Agah, bak şimdi arka arkaya Bulkaz röportajları, güzellemeleri, "Barcelona'da Pesic'in yerine aday Bulkaz" haberleri yapılır.
    Bunun futbolda en büyük örneği olan Ersun'da aynı bölgeden. Bölgenin genetiği ilginç gerçekten

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı axelman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun futbolda en büyük örneği olan Ersun'da aynı bölgeden. Bölgenin genetiği ilginç gerçekten
    Ozan Bulkazcı ve Fenerbahçeli "basın" Ali Koç'un yolunda devam ediyor:

http://basketball.com.tr/algi-operas...iginiz-batsin/

Açık söyleyeyim, üzülüyorum hallerine. Bahsettikleri başlık "Hakemler Afyon'u Çıtır Çıtır" yedi sanırım. Yemedi mi? Yemedi diyen, eline basketbol topu almamış, basketbolun B'sini bilmeyen kara cahildir. Zaten yazının içeriğinde "Hata olmadı" dememişler. Bu haksızlığın yarattığı öfkeyle sağa sola saldırmışlar.

Tanrı acısın...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Zubcic'in üç resmi maçta, aldığı süre doğrultusunda faydalı olduğunu düşünüyorum. Ancak gönderilecekse ve yerine Avrupalı uzun alacaklarsa Orleans'daki Miralem Halilovic'i öneririm.

1991'li Boşnak milli... 4/5 oynuyor. Güçlü ve atletik. Savunmacı, ribaundlarda aktif. İyi bitirici... O pozisyon için ince ve kısa gibi değerlendirilse de Veremeenko, Dragicevicler'in oynadığı ligde atletizmiyle o açığı kapatır. En azından pick and roll biliyor. Faul atışları biraz sıkıntılı. Genel olarak Vidmar'ın kısası ve topla daha iyisi...
    Halilovic'i Hırvatistan'dayken seyretmiştim. Sonra Fransa'ya gitti. İki yıl orada alt ligde oynadı. Bu sezon PRO A'da iyi bir sezon geçirdi.

*

Yine Fransa'da alt ligde oynayan PF Jarvis Williams da bu sene Hollanda takımı Leiden'le Europe Cup'ta yer aldı. O da önümüzdeki sezon sıçrama yapacaktır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)