Sayfa 339 Toplam 343 Sayfadan BirinciBirinci ... 239 289 329 337 338 339 340 341 ... SonuncuSonuncu
Toplam 8568 adet sonuctan sayfa basi 8,451 ile 8,475 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basketbol Transfer Dosyası

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Anthony "Cat" BARBER (Ironi Naharia - PG - 188 - 1994)

İyi gardlar üreten NC State'den iki sezon önce mezun oldu. Bu yıl Avrupa'ya geldi. Önce İtalya (Enel Brindisi), sonra İsrail'de oynadı. Fiziği fena değil. Oldukça hızlı bir hücum oyuncusu. Yüksek tempoyu seven koçların geçiş hücumlarında faydalı olur. Savunmada vasat. Genç bir kadro kurulacaksa, yanında topa yöne verebilen biriyle oynatılabilir.

Avrupa istatistikleri: Ortalama 26 dk - 13,3 sayı - 1,8 rib - 2,6 ast - 0,6 tç - 2,2 tk - 2,6 faul

44% İki sayılık
    36% Üç sayılık (1,5 isabet)
    72% Faul atışı

*

Ryan HARROW (Rosa Radom - PG - 188 - 1991)

Geç mezun. Profesyonel kariyerinde üç yıldır Avrupa'da. Yunanistan, İtalya, Polonya ve kısa süreli Litvanya tecrübesi var. Bu yıl Şampiyonlar Ligi'nde oynadı.

Oyuna hakim, ayakları çabuk bir saha içi lideri. Atletik. Cesaretle çembere gidiyor. Gard tercihlerindeki en önemli kriterlerden biri, oyuncunun karar mekanizması olmalı. Harrow'un bu özelliği bence gayet iyi. En büyük sorunu ise istikrarsız oluşu. Penetre sonrası pas seçeneğini kullandığı için iyi bir bitirici dış şutörle ikili olabilir.

Üç sezonluk Avrupa kariyerinde 104 maçta ortalama 27 dakika süre aldı. 12,5 sayı -2,5 rib - 3,6 ast - 1,3 tç - 2,0 tk - 1,7 faul

48% İki sayılık
    40% Üç sayılık
    74% Faul atışı

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Avrupa'da iş yapabileceğini düşündüğüm bu yıl mezunlarından takip ettiğim oyuncular:

PG: Chris CHIOZZA (Florida - 1995 - 183)

SG: Brandan SAMPSON (Louisiana St. - 1997 - 196)

SF: B.J. Johnson (La Salle - 1995 - 201)

PF: Maurice DERRICKSON (Georgetown - 1996 - 203)

C: Doral MOORE (Wake Forest - 1997 - 213)

Bonus: Antonio CAMPBELL (Ohio - 2017 Mezunu - 1994 - 206)

Nereden
    Trabzon

Ben bu sene ligde takımımız olsa bile çok sıkıntılar çekeceğimizi düşünüyorum. İç çekişmeler vs..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Basketfaul'un haber başlığı süper: "Trabzonspor, Trabzonspor'a Karşı"

http://www.basketfaul.com/haber?haber=74255

Biz bu garabetin yaşanmaması için, şu kıt aklımızla 2011'de bir öneri sunmuştuk:

"MP Trabzonspor Basketbol takımının daha sağlıklı bir yapıya kavuşması üzerine düşünmeliyiz, tartışmalıyız. Görülmüştür ki Sayın Saner Ayar’ın düşündüğü model Trabzonspor’u birinci lige taşısa da yükseklerde esen sert rüzgârlara karşı dayanmak zordur.

Öncelikle iki başlılık sona ermeli, kulüp içinde kulüp olma garipliği son bulmalıdır. Yani yuva, çatı… vs. ne derseniz deyin ayrı bir basketbol takımı değil Trabzon”SPOR” Kulübü’ne ait basketbol şubesi oluşturulmalıdır. Burada hukuki devir gibi kavramlar karşımıza çıkmaktadır. Bunlar kısa sürede çözülebilir. İşte bu şube, Trabzonspor yönetim kurulunda yer alan bir idareci tarafından temsil edilmelidir. Fakat sportif işler teknik ve idari yetkileri belirlenmiş, basketbolu bilen bir profesyonel tarafından yürütülmelidir. Bu şubenin sponsorluk ve diğer gelirleri basketbola aktarılmalı, basketbol için harcanmalı."

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Büyük rezalet.

Golf Federasyonu'nun Başkanı'na gerçekten yakışmadı.

exelans_25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ahmet Agaoglu vizyonsuzu tarih seni kara harflerle yazacak yaziklar olsun sen git Iranli Pakistanli stoperlere bayil paralari gerci onlari bile alamiyorsun rezil herif
    Oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Başkan ve yönetimi "şu kadar verdim bu kadar verdim" diyor da nereye verdiğini de açıklasın. Nihat Mala'yla birlikte beş sezonda bu kadar para harcayıp, 2014-15 haricinde somut başarı elde edememişsin. Onlarca oyuncu getirip gönderdin. Her sene ödeme sorunu yaşadın. Hala "bu kadar para verdim" diyor. Bu olan bitenler kanına dokunmuyor mu?

Mehmet Dinç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkan ve yönetimi "şu kadar verdim bu kadar verdim" diyor da nereye verdiğini de açıklasın. Nihat Mala'yla birlikte beş sezonda bu kadar para harcayıp, 2014-15 haricinde somut başarı elde edememişsin. Onlarca oyuncu getirip gönderdin. Her sene ödeme sorunu yaşadın. Hala "bu kadar para verdim" diyor. Bu olan bitenler kanına dokunmuyor mu?
    Basın toplantısını takip etme fırsatım oldu...
    Şeffaf bir şekilde mali toblaları açıklamadılar...Ben noter onaylı mali tabloları, yevmiye defteri kayıtlarını, banka cari hesap ekstrelerini görmeyi çok isterdim..Hala Muharrem Usta'nın 2016-2017 yıllara arasında neden MedicalPark üzerinden değil de Trabzonspor üzerinden para gönderdiğini anlayabilmiş değilim.
    Söz konusu paraları sponsorluk ücreti niyetiyle Muharrem Usta tarafından gönderildiğini söylüyor Abiş başkan, adama sorarlar bundan önceki sponsorluk ödemeleri neden Trabzonspor üzerinden gelmiyordu da sonradan böyle bir yönteme başvurulmuş..Söz konusu tarih aralığında sponsorluk anlaşması gereği MedicalPark'tan kulubün hesabına para girişi olmuş mu olmamış mı oda muallakta kalan konulardan biri.
    Basın toplantısında çok soru sormak istedim ama basın mensubu olmadığım için soru sormaya çekindim.Yerel Basından da adam gibi soru soran olmadı maalesef.Konuya o kadar uzak kişiler vardı ki aynı soruyu birkaç kere soranlar oldu..En çok güldüğüm yorum da bir gazetecinin söylediği " Kulübün ismini değişip Trabzonspor Basketbol Kulübü ismiyle yola devam edebilirsiniz" sözleri oldu.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet Dinç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basın toplantısını takip etme fırsatım oldu...
    Şeffaf bir şekilde mali toblaları açıklamadılar...Ben noter onaylı mali tabloları, yevmiye defteri kayıtlarını, banka cari hesap ekstrelerini görmeyi çok isterdim..Hala Muharrem Usta'nın 2016-2017 yıllara arasında neden MedicalPark üzerinden değil de Trabzonspor üzerinden para gönderdiğini anlayabilmiş değilim.
    Söz konusu paraları sponsorluk ücreti niyetiyle Muharrem Usta tarafından gönderildiğini söylüyor Abiş başkan, adama sorarlar bundan önceki sponsorluk ödemeleri neden Trabzonspor üzerinden gelmiyordu da sonradan böyle bir yönteme başvurulmuş..Söz konusu tarih aralığında sponsorluk anlaşması gereği MedicalPark'tan kulubün hesabına para girişi olmuş mu olmamış mı oda muallakta kalan konulardan biri.
    Basın toplantısında çok soru sormak istedim ama basın mensubu olmadığım için soru sormaya çekindim.Yerel Basından da adam gibi soru soran olmadı maalesef.Konuya o kadar uzak kişiler vardı ki aynı soruyu birkaç kere soranlar oldu..En çok güldüğüm yorum da bir gazetecinin söylediği " Kulübün ismini değişip Trabzonspor Basketbol Kulübü ismiyle yola devam edebilirsiniz" sözleri oldu.
    Mehmetçiğim, soru basit:

"Bu kadar para nereye harcandı? Karşılığında ne başarı elde edildi?"

Hesap veremezler. Ancak adamcılık oynarlar. Yok Hayrettin'in adamı, yok Usta'nın adamı... Böyle omurgasızlarla dolu camia.

Samimiyeti olsa, takımı bu borca sokan genel menajeri hangi başarısı karşılığında göreve tuttuğunu anlatır. Bir transfer için basının karşısına geçmezler ama para mevzu olunca, şov yapılacağı zaman hop basın toplantısı...

Kombine alana forma vereceğiz dediler, çocuklar beni arıyor "abi forma göndermediler" diye. Ben ne diyeyim ki bunlara... Kendi taraftarına, oyuncusuna yalan söyleyen kişiler bunlar.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kabul edelim ki adamcilik, camia içindeki grupların güç gösterisi olduğu sürece buradan uzlaşı çıkmaz.

Asbaşkan şu konuda haklı: Takımın adı Bordo Mavi olsun. O zaman yasa izin veriyorsa, tek taraflı olarak çekin Trabzonspor ismini. Abis Bey de x spor diye yönetsin. Trabzonspor adıyla bulamadığı sponsoru belki o zaman bulur. Hatta takımı da İstanbul'a taşır. Bahçeşehir'le mi birleşir, başkasıyla mı... O da yorulmaz, Ağaoğlu Yönetimi de...

En çok bize yarar. Takım düştü mü, play-off kaçırdı mı düşünmeyiz.
    Süreç malûmun ilanı... Haftalar önce dediğimiz gibi ilerliyor. Çünkü tarafları biliyoruz.

Abiş Bey dün "Biz bu isimle devam edeceğiz, onlar yeni isim arasinlar" demiş. Baskın basanındır!

http://www.tbf.org.tr/trabzon/kuluplerimiz

Trabzonspor'un TBF'de tescilli olduğunu unutmuşlar galiba.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

"Şehir merkezinde daha fazla spor eğitimi verilecek alanlar oluşursa mevcut sayının artacağı kanaatindeyiz."

https://mobile.twitter.com/tsbasket/...40976887685121

Camia içinde adamcılık oynamayı ve siyasilere yalakalık etmeyi bırakıp altyapı ve tesisleşmeyi çözmeye çalışsanız ya? Anadolu'nun hangi şehrine gitsen belediyelerin inşa ettiği spor tesislerini görürsün. Trabzon hariç...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Caleb Green -> Sidigas Avellino

Trabzon'a yolu düşmüş en iyi profesyonellerden biriydi. İş bilmezler yüzünden adam dayanamadı. Geldiğinde "Kronik sakat" diye burun büken yüce taraftarımıza ne dil dökmüştüm. İki sene boyunca 35-36 dk. oynadı. Hatta ilk sene, Bazarevich'in çaresizlikten dolayı (bence yerinde hamlesiyle) üç numara oynamak zorunda kaldı.

Şimdi bir yil daha yaşlı ve Şampiyonlar Ligi'nde kendine yer bulacak. Bakalım Nihat Mala ve etrafındaki basketbol fukarası yalakaları bize bu sene hangi sürprizi yaşatacak?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

"Sözleşmesi devam ediyor" dedikleri Burak, Sakarya'ya gitmiş.

http://basketfaul.com/haber?haber=73948

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Caleb Green -> Sidigas Avellino

Trabzon'a yolu düşmüş en iyi profesyonellerden biriydi. İş bilmezler yüzünden adam dayanamadı. Geldiğinde "Kronik sakat" diye burun büken yüce taraftarımıza ne dil dökmüştüm. İki sene boyunca 35-36 dk. oynadı. Hatta ilk sene, Bazarevich'in çaresizlikten dolayı (bence yerinde hamlesiyle) üç numara oynamak zorunda kaldı.

Şimdi bir yil daha yaşlı ve Şampiyonlar Ligi'nde kendine yer bulacak. Bakalım Nihat Mala ve etrafındaki basketbol fukarası yalakaları bize bu sene hangi sürprizi yaşatacak?
    tarihimizde gidişine en çok üzüldüğüm oyuncudur...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Eylül 2017'de açıklanan iki yıllık 2015-2017 arası gelir gider farkı (-) 9,1 M TL.

Haziran 2018'de açıklanan borç 13,9 M TL.

Nasıl bir bütçe öngörülmüş de, son bir yıldaki açık yaklaşık 5 Milyon TL artmış? Söz konusu iki sezonda sırasıyla 12. ve 13. olundu.

Nereden
    Trabzon

Kapanmaya az kaldı.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yabancı sayısı beşe düşürüldü, yerli rotasyonunun önemi arttı.

PG

Şafak - Can Korkmaz - Yunus Sonsırma

SG

Burak kalabilir. Alternatif Tayfun Erulku.

SF

Uğur Dokuyan

PF

İlkan - Burak Can - Berkay

PF /C

Ozan Anton - Ayberk Olmaz

C

Bora tutulabilir.
    Bora da gitmiş. Koç da gider yakında. Bir Mala gitmez, o hep bizimle.

Bu iş bilmez yönetimin son iki senedeki berbat yönetimi sonrası bir şey beklemiyorum. Basketbol bilmeyen adamlar sonuçta...

Uzun olarak Ozan dışında İBB'den Ayberk, Antalya'dan Kemal Canbolat* ve oynamaya devam edecekse devşirme Dudley var.
    3-4 oynayabilecek Sakarya'dan Tufan Önen*, İBB'den Tevfik...
    Gard olarak piyasada Şafak, M. Yağmur ve Yunus Emre kaldı galiba. Eski TOFAŞ'lı Kadir Bayram ve Ankara DSİ'deki 98'li Alihan Deniz Genç de iyi çocuklar...

Forvete yine 98'li Yalova'dan Sinan Sağlam... Veteran olarak Erkan Veyseloğlu veya Ceyhun Altay... Belki Mert Çevik, Caner Erdeniz...

Başka iş yapacak oyuncu yok zaten.

DÜZELTME:

Kadir, Antep'te devam edecekmiş.

Alihan Deniz Genç Manisa, Kemal Canbolat OGM Orman ile anlaşmış.

Sinan Sağlam Darüşşafaka'ya dönmüş.

Tufan Önen Akhisar'a gitmiş.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (24.07.2018 Saat 08:29 ) değiştirilmiştir.

danger00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

yerli olarak genç isimleri kiralayalım diyeceğim ama bu yapıya kim gelişim için oyuncusunu gönderir.
    3 istanbul takımını tutmak vakayı adiyedendir.Trabzonspor'u tutmak, orjinalliktir, başkaldırıdır, istisnadır, kalitedir. Son dönemlerde ise sabırdır, özlemdir, sineye çekmektir. En önemlisi ise sürü psikolojisine inat; ÖZGÜRLÜKTÜR.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Düşük maliyetli Amerikalılardan devam edeyim... Birbirini tamamlayacak ikili:

Eric GRIFFIN + Markus KENNEDY

Eric GRIFFIN (Hapoel Eilat - 206 - PF - 1990)

Atletik bir forvet... Son iki yılı İsrail'de geçirdi. Marcus Haislip'e benzetiyorum onu. Hem açık sahada hem de set oyununda etkili olabiliyor. Savunmada kulaç avantajıyla yüzü dönük forvetin şutunu bozabiliyor. Ayrıca iyi bir çember koruyucu. Bunun yanında yay gerisinden şutu da var.

İsrail'deki iki sezonunda ortalama 28,5 dakika süre alıp 13,3 sayı - 6,2 rib - 1,6 ast - 0,9 tç - 2,5 tk - 1,4 blk - 3,1 faul

55% 2FG - 33% 3FG* - 68% FTG

* Bu sezonki üç sayı yüzdesi 45%.
    İtalya'da Reggio Emilia'ya gitti Griffin.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Eski oyuncumuz Jack Cooley, Ispanya Ligi'nin en koklu 5 takikindan biri olan Estudiantes tarafindan istenmis.

Bence Italya Ligi ona daha uygun ama ACB'de boy gostermek buyuk avantaj.
    Dinamo Sassari'ye gitti Cooley. İtalya'daki performansını merak ediyorum.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Avrupa'da iş yapabileceğini düşündüğüm bu yıl mezunlarından takip ettiğim oyuncular:

PG: Chris CHIOZZA (Florida - 1995 - 183)

SG: Brandan SAMPSON (Louisiana St. - 1997 - 196)

SF: B.J. Johnson (La Salle - 1995 - 201)

PF: Maurice DERRICKSON (Georgetown - 1996 - 203)

C: Doral MOORE (Wake Forest - 1997 - 213)

Bonus: Antonio CAMPBELL (Ohio - 2017 Mezunu - 1994 - 206 - PF/C)
    Bonus 2: Andrew WHITE (III) ( Syracuse - 2017 Mezunu - 1993 - 201 - SF)

Avrupa basketboluna uyacağını düşündüğüm iyi bir şutör. İyi bir fiziğe sahip. Aynı zamanda savunma gayreti ve bilgisi üst düzey. Dün serbest kaldı.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bonus 2: Andrew WHITE (III) ( Syracuse - 2017 Mezunu - 1993 - 201 - SF)

Avrupa basketboluna uyacağını düşündüğüm iyi bir şutör. İyi bir fiziğe sahip. Aynı zamanda savunma gayreti ve bilgisi üst düzey. Dün serbest kaldı.
    Afyon almış.

http://www.basketfaul.com/haber?haber=74618

Takım yapılarını bilmiyorum. İnşallah doğru bir rolde kullanırlar. White için hayırlı olsun. Onun adına BSL gibi bir ligde başlamak büyük fırsat.

Necmettin ALTUNTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Görülüyor ki mevta gömülmek üzere.Bize Fatiha okumak düşecek yazık ki.
    Eski kullanıcı adım:Nurver

Taner Uykuçeken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Selamlar;

Hala Yaşıyormuyuz.... Her Ne Kadar sayısız hataları ve yanlışları olsa da; Doğduğundan beri makinaya bağımlı yaşayan Basketbol şubesinin fişini çekmemek için direnen Başkan Abiş Hapikoğlu ve Ekibini tebrik etmek gerekir....

Evet Doğumu hatalıydı Basketbol şubesinin; klüpten bağımsız ama klübün izni ile birkaç basketbol sevdalısınının gayretiyle kuruldu ama bu takım uzun vadeli nasıl kalıcı olur diye hiç düşünülmedi.....
    zaten birkaç kişi haricinde hiçbir zaman camia tarafından benimsenmedi ve sahipte çıkılmadı

Basketbol gibi çok fazla geliri olmayan ve sürekli bir sponsor ihtiyacı duyulan bir branşta bizim gibi bir yapının bu kadar ayakta kalabilmesi bile büyük başarı.....

İlk başta iki başlılık bitmeli ve bu branş klüp bünyesine katılmalı ( gerçi TS yönetimlerinin amatör branşları para yok diye kapatma huyu var daha önce hentbolda ve voleybol da yaşadık bunu ) ve sahip çıkılmalı

sonra da bu takımın yaşaması için sponsor desteği sağlanmalı ki bu bir telefona bakar aslında ( Siyasilerin Belediyenin ya da valiliğin bir telefonu yeter )

ve klüpte kendi içinde basketbol organizasyonunu profesyonel bir şekilde adam gibi yapmalı (10 senedir bu konuda yaşanan rezillikler arşı aştı....)

aslında Sayın Muharrem Usta (ki kendisi basketbol başkanlığından (sponsporluğundan) ?!?? geldiği için) takıma sahip çıkar ve bünyeye katar diye düşündük ama en fazla darbeyi bu takım M.Usta'dan yedi...

hatta klübü bünyeye katma işini Sayın Usta ile konuşmaya çalışmıştık ( Bmn nin Üsküdar da düzenlediği kahvaltı organizasyonunda ).....
    oradakiler hatırlar Muhtereme bu konu ile ilgili epey soru hazırlamıştık ama muhterem soruları boğazımıza dizmişti; birde fırça yemiştik.....

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Konunun bu hale geleceği yıllardır ortadaydı.

Perşembenin gelişini çarşambanın haber verdiği gibi bağıra bağıra gerçekleşti her şey.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)