Sayfa 332 Toplam 343 Sayfadan BirinciBirinci ... 232 282 322 330 331 332 333 334 342 ... SonuncuSonuncu
Toplam 8568 adet sonuctan sayfa basi 8,276 ile 8,300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basketbol Transfer Dosyası

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Takımdan mı ayrılmış?

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

galiba...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Samardo Samuels Real Betis'te koç Martinez'le sorun yaşadığı için takımdan ayrıldı. Haifa ile NBA turu için üç maçlık anlaştı. Obekpa'dan kötü olmazdı herhalde...
    Partizan'la anlaşmış.

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    galiba...
    Green varken bu tarz oyuncu yanlış seçimdi ancak bence takımda doğru oynayan birkaç oyuncudan biri Zubcic'ti.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (10.10.2017 Saat 17:07 ) değiştirilmiştir.

Necmettin ALTUNTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Bir kısa forvetle anlaşmışız.
    Eski kullanıcı adım:Nurver

Ogün YAZICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Paul Harris deniliyor ?

Transferin açıklanmamasının siyasi krizle bir alakası olur mu acaba ?

http://www.timeoutbasketbol.com/time...reketlendi/473
    Konu Ogün YAZICI tarafından (10.10.2017 Saat 21:37 ) değiştirilmiştir.
    İnsanlar düşünceleri ve davranışları arasında çelişki istemezler. Zayıf insanlar düşüncelerini davranışlarına göre şekillendirirler
    -------------
    Ben buradayım sevgili meşin yuvarlak ; sen neredesin ?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı yazıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paul Harris deniliyor ?

Transferin açıklanmamasının siyasi krizle bir alakası olur mu acaba ?

http://www.timeoutbasketbol.com/time...reketlendi/473
    Öncelikle umarım Zubcic'i göndermezler. Biraz radikal ve erken gelebilir ama Heslip'i keserlerse desteklerim.

*

Harris ribaund katkısı verir. Motor bir oyuncu, enerji de katar.

Nereden
    İstanbul

Öncelikle umarım Zubcic'i göndermezler. Biraz radikal ve erken gelebilir ama Heslip'i keserlerse desteklerim.

*

Harris ribaund katkısı verir. Motor bir oyuncu, enerji de katar.
    Abi Zubcic'in savunma performansı yeterli mi ?
    O bölgeye daha dominant Obekpa ile pota altında savunma subapı oluşturabilecek bir uzun forvet daha iyi olmaz mıydı ?Böylece Green'i çok amaçlı kullanmaya devam ederdik.
    Zubcic'in savunma performansı soru işareti iken şu takım düzeninde hücumda en son ihtiyacımız olan da Zubcic'in şutları galiba.Sanki rolünü bulamamış anlatılamamış gibi.

Heslip'ten bir Kirk Penney etkisi göremez miyiz ? Umudu kesmek için erken değil mi ? Koçun yaptığı hatayı oyuncuya yüklüyoruz sanki.
    Topu eline aldığında fazlasıyla güven veriyor.Bu takım set oyunlarına sahip olduğunda mkemmel bir silah olmaz mı ?Çembere de sağlam gidebildiğini gördük

Bir de olası Harris transferi ile Eldridge 1-2 oynayacağına göre Vas mı gidiyor acaba ? Browning yeri en sağlam oyuncu artık
    Konu Ogün YAZICI tarafından (10.10.2017 Saat 23:02 ) değiştirilmiştir.
    İnsanlar düşünceleri ve davranışları arasında çelişki istemezler. Zayıf insanlar düşüncelerini davranışlarına göre şekillendirirler
    -------------

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Abi Zubcic'in savunma performansı yeterli mi ?
    O bölgeye daha dominant Obekpa ile pota altında savunma subapı oluşturabilecek bir uzun forvet daha iyi olmaz mıydı ?Böylece Green'i çok amaçlı kullanmaya devam ederdik.
    Zubcic'in savunma performansı soru işareti iken şu takım düzeninde hücumda en son ihtiyacımız olan da Zubcic'in şutları galiba.Sanki rolünü bulamamış anlatılamamış gibi.
    Yeterliliği tartışılır tabii ama mesele savunmaysa şöyle bir veri var elimizde Ogün:

Olaj maçı için:

Son çeyreğe 64-45 onde girdik. Bu 30 dakikanın 12'sinde Obekpa ve Zubcic birlikte oyundaydı. O bulumde 28-10 skor avantajımız var.

Olaj'in 23 pozisyonda sadece 10 sutu var ve bunlarin yalnizca 3'u isabetli.

Ribaundlarda da 11-6 ondeyiz.

Fakat...

Koc Markovski, son çeyrek bu ikiliyi birlikte hic kullanmadi.

Sonuç ortada...
    Bunu Bjk maçında destekleyen bir veri daha var:

Markovski yine şaşırtmadı. Zubcic & Obekpa birlikte oyundayken, fark lehimize. Ama İkinci devre bu ikiliyi sadece 1,5 dk. birlikte kullandı.

Zubcic & Obekpa oyundayken Bjk 2/9 saha içi isabet + 3 top kaybı... Zaten toplam top kayıpları 7.

Takımın en başarılı savunma verilerinde Zubcic var.

Markovski onu 15 dk oynatıyor. Kaldı ki, Zubcic'i gönderip Harris'i almak uzun rotasyonunu bir eksiltip zaten dolu olan kanatları şişirecektir.

Bir de Heslip'ten bir Kirk Penney etkisi göremez miyiz ? Umudu kesmek için erken değil mi ? Koçun yaptığı hatayı oyuncuya yüklüyoruz sanki.
    Topu eline aldığında fazlasıyla güven veriyor.Bu takım set oyunlarına sahip olduğunda mkemmel bir silah olmaz mı ?Çembere de sağlam gidebildiğini gördük
    Görürdük, görebiliriz. Zaten beklentimiz de o. Ama Harris gelecekse; Sarunas, Browning, Eldridge, Heslip... 1-2-3 pozisyonlarına beş yabancı çok değil mi?

Koç mu oyuncu mu sorusuna, bu haftaki yazımda da buna iki paragraf ayırdım (Tartışmaya açıyorum bazı şeyleri, okuyunca değerlendirmeni paylaşmanı bekliyorum).

Heslip'te ve aslında takımın ilk üç maçındaki sıkıntı şu: Hücum lideri belli değil, haliyle top paylaşımı sorunu yaşıyoruz. Top atacak çok adam var. Green, Eldridge, Heslip... Yani roller net değil.

Maç esnasında da yazmıştım, topu Heslip'in eline oyun kursun diye vermek büyük saçmalık. O adam noktayı koyacak adam. Fakat koç topu Heslip'le getirerek, yarı sahada oyunu onunla kurmaya çalışarak onun verimini düşürüyor.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (10.10.2017 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Oğuz abi bu 3 maçta Obekpa-Zubcic ikilisi oyundayken lehimize olan verilerin sebebi Zubcic etkisi midir yoksa bu dakikaları 3 uzunla oynamamız mıdır ?
    Mesela Zubcic yerine daha dominant bir uzun forvet olsa Obekpa-x-Green üçlüsü ile bu verileri yine elde edemez miydik veya daha iyisini ?
    Deplasmandaki Olaj maçı oynanırken 3.periyotta geriden gelip3-4 dakikalık periyotta çift hanelere çıkarmıştık farkı 3 uzunla.Orada da değinmiştik mesela.3 uzunlu dakikalarda oyun bugüne kadar hep lehimizde oldu.

Son beşiktaş maçında Ozan'ın Strawberry'i savunduğu bir pozisyon var muazzamdı.Skorun 61-61 e geldiği dakikalar sanırım.Yani Ozan bile 3 uzunlu sistemde parlayabiliyor.
    Ama ben de olası bir Harris transferinde 1-2'den oyuncu kesilmesinden yanayım.Zubcic'e yeni bir koç ve sistemde ! şans verilip ne olacağını görebiliriz.
    Ama bu koçun sisteminde pota altındaki oyuncular tamamen pis işlerle ilgilenen temizlikçi mutfak işçici rolünde olmalı sanki.Zubcic çok kibar kalıyor.

Bir de Deniz olayı var değinilmesi gereken.Obekpa'nın arkasındaki isim de soru işareti savunma performansı ribaund performansı rezalet.Böyle bir ortamda Deniz Türk.Deniz'den vazgeçilemeyceğine göre radikal bir karar alınması gerekmez mi ?
    Konu Ogün YAZICI tarafından (10.10.2017 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.
    -------------

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Oğuz abi bu 3 maçta Obekpa-Zubcic ikilisi oyundayken lehimize olan verilerin sebebi Zubcic etkisi midir yoksa bu dakikaları 3 uzunla oynamamız mıdır ?
    Mesela Zubcic yerine daha dominant bir uzun forvet olsa Obekpa-x-Green üçlüsü ile bu verileri yine elde edemez miydik veya daha iyisini ?
    Deplasmandaki Olaj maçı oynanırken 3.periyotta geriden gelip3-4 dakikalık periyotta çift hanelere çıkarmıştık farkı 3 uzunla.Orada da değinmiştik mesela.3 uzunlu dakikalarda oyun bugüne kadar hep lehimizde oldu.

Son beşiktaş maçında Ozan'ın Strawberry'i savunduğu bir pozisyon var muazzamdı.Skorun 61-61 e geldiği dakikalar sanırım.Yani Ozan bile 3 uzunlu sistemde parlayabiliyor.
    Ama ben de olası bir Harris transferinde 1-2'den oyuncu kesilmesinden yanayım.Zubcic'e yeni bir koç ve sistemde ! şans verilip ne olacağını görebiliriz.
    Ama bu koçun sisteminde pota altındaki oyuncular tamamen pis işlerle ilgilenen temizlikçi mutfak işçici rolünde olmalı sanki.Zubcic çok kibar kalıyor.

Bir de Deniz olayı var değinilmesi gereken.Obekpa'nın arkasındaki isim de soru işareti savunma performansı ribaund performansı rezalet.Böyle bir ortamda Deniz Türk.Deniz'den vazgeçilemeyceğine göre radikal bir karar alınması gerekmez mi ?
    Daha iyisini getireceklerse kimse bir sey demez Ogun. Ama yabancı sayısı kritik eşikte. Ve bir de bütçe sorunu var.

Bu arada Zubcic & Obekpa cogunlukla dediğin gibi Green'le üç uzun oynadilar. Fakat Olaj maçı üçüncü çeyrekte skoru 56-33'e getiren beşte Green yoktu. Orada dört dakikada tek basket yemiştik Obekpa & Zubcic'le...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (11.10.2017 Saat 10:47 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

Bizim asıl sorunumuz yabancı oyuncular değil markovski dir. Herhangi bir oyun planımız olmadığından oyunculara tam anlamıyla vasat demek yanlış .( Oğuz abi heslip örneğiyle çok güzel açıkladı bu durumu )
    Benim için yerli yabancı ayrımı yoktur hangisi iyiyse onu tercih ederim yalnız aklıma takılan birkaç soru var. Bu markovski alt liglerde çalışan yerli koçlardan ne kadar iyi ? Hangi kriterlere göre tercih edildi ? Tercih eden kim ?
    Görünen Trabzon'da çok uzun süre kalmayacağı, peki diğer yabancı hakları niye onunla harcanıyor ?

Son kongrede takıma ciddi paralar aktardığını söyleyen Abiş Başkan, geldiğinden beri birçok yanlış transfer hamlesi yapan genel menajeri ile hala çalışmaya devam etmesinin akıla mantığa yatan bir açıklaması var mı?
    Adam diyor şu kadar para veriyorum sonuç dalga geçer gibi hamleler ve başarısızlık . Bir insan parasına hiç mi değer vermez .

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sportando'da Harris haberi var. Eğer Zubcic'i gönderirlerse, zaten dengesiz olan kadro yapısı daha dengesiz hale gelecek.

1-2-3 pozisyonlarında 5 yabancı! Ve uzun rotasyonunda oyunda kalma süresi kritik olan Obekpa...

Geçen sezon Bazarevich'in dediği gibi, iyi yerlileri getirememenin ceremesini çekiyoruz. Deniz gibi süre alacak bir yerli gard alsalardı planlama rahatlardı.

*

Harris son dört sezondur Avrupa'da. Fransa, Türkiye ve İtalya liglerinde 123 maça çıktı.

Yaklaşık 29 dakikada 13 sayı 7,1 rib ortalamaları tutturdu. Saha içi şut isabet oranı 42,3%. Bunun düşük olmasının sebebi %32 ile maç başına 4,6 kullandığı üç sayılık şutlar.

Yukarıda da belirtmiştim, en büyük katkısı ribaundlar ve enerji olacaktır. Tabii bunlar sadece beklenti. Şimdi Markovski onu da yanlış kullanır maazallah...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (12.10.2017 Saat 09:00 ) değiştirilmiştir.

bach72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yeni transferlerden ziyade mevcut oyuncuların alacakları günü gününe verilsin ligde tutunuruz.Yoksa oyuncunun alacağını veremedikten sonra kimi getirsen getir sonuç hüsran olur.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Zubcic'in üç resmi maçta, aldığı süre doğrultusunda faydalı olduğunu düşünüyorum. Ancak gönderilecekse ve yerine Avrupalı uzun alacaklarsa Orleans'daki Miralem Halilovic'i öneririm.

1991'li Boşnak milli... 4/5 oynuyor. Güçlü ve atletik. Savunmacı, ribaundlarda aktif. İyi bitirici... O pozisyon için ince ve kısa gibi değerlendirilse de Veremeenko, Dragicevicler'in oynadığı ligde atletizmiyle o açığı kapatır. En azından pick and roll biliyor. Faul atışları biraz sıkıntılı. Genel olarak Vidmar'ın kısası ve topla daha iyisi...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (13.10.2017 Saat 15:50 ) değiştirilmiştir.

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Zubcic'in üç resmi maçta, aldığı süre doğrultusunda faydalı olduğunu düşünüyorum. Ancak gönderilecekse ve yerine Avrupalı uzun alacaklarsa Orleans'daki Miralem Halilovic'i öneririm.

1991'li Boşnak milli... 4/5 oynuyor. Güçlü ve atletik. Savunmacı, ribaundlarda aktif. İyi bitirici... O pozisyon için ince ve kısa gibi değerlendirilse de Veremeenko, Dragicevicler'in oynadığı ligde atletizmiyle o açığı kapatır. En azından pick and roll biliyor. Faul atışları biraz sıkıntılı. Genel olarak Vidmar'ın kısası ve topla daha iyisi...
    NBA'den yağmur gibi oyuncu kesilirken Harris'le anlaşmak bana garip geliyor. Ben olsam Obekpa'ya 2 aylık imzalatıp şimdi düşenlerden sağlam bir uzun alırdım takıma. Hatta Zubcic'de gidecekse 2.

Nereden
    İstanbul

Paul Harris gelmiş.
    Vas-Eldridge-Harris-Green-Obekpa

Şu beşi izlemek için heyecanlanıyorum.Kenardan da Heslip.Ribaund ortalaması 5-6 nın üstünde olabilecek 4 tane oyuncu var şu beşte.

Bakalım uzun rotasyonu ne olacak ?
    -------------

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Paul Harris gelmiş.
    Vas-Eldridge-Harris-Green-Obekpa

Şu beşi izlemek için heyecanlanıyorum.Kenardan da Heslip.Ribaund ortalaması 5-6 nın üstünde olabilecek 4 tane oyuncu var şu beşte.

Bakalım uzun rotasyonu ne olacak ?
    Hayırlı olsun. Browning ve Zubcic kesilecekse;

Sarunas - Heslip - Harris

Sarunas - Eldridge - Harris

Heslip - Eldridge - Harris

Sarunas - Heslip - Eldridge gibi 1-2-3 pozisyonlarında dört oyuncuya 30'ar dakika verebilecek çeşitliliğe sahip koç.

Green 30-35, Obekpa 20-25 dakika alırsa (Saçma fauller yapıp kenara gelmezse) geriye 20-30 dk. kalıyor. 15-20 dk Deniz'e gidecektir.

Buradan şu tahmini çıkarabiliriz:

1) Artık Green'in 3 oynayacağı dizilişler azalacak.

2) Sakarya maçı sonlarındaki gibi Obekpa & Deniz'i yan yana seyredebiliriz. Bu bizim kısıtlı uzun üretkenliğimizi nasıl etkiler? Yaşayıp göreceğiz.

3) Oyun tarzında major bir değişiklik olmayabilir. Yine yüksek tempolu bir oyun bizi bekler. Fakat Harris'in enerji-atletizm ve ribaund katkısıyla savunma biraz daha toparlanabilirse, fast break hücum sayımız artabilir.

4) BSL'de ilk iki hafta altı yabancıyla oynadık. Birer gard -Önce Sarunas sonra Browning- yoktu.

Sarunas-Browning
    Heslip
    Eldridge
    Green
    Zubcic
    Obepka
    Deniz
    Alper ile 8 kişilik rotasyon kullanıyorduk (Burak ve Ozan'ı saymıyorum).

Sarunas/Browning
    Heslip
    Eldridge başlıyorduk. Ve kenardan getirebileceğimiz yedek 1/2 numara yok.

*

Şimdi Heslip veya Eldridge 6. Adam gibi kullanılıp kısa rotasyonu genişletildi.

PG: Sarunas
    ---------> Heslip
    SG: Eldridge

SF: Harris
    --------> Alper
    PF: Green
    --------> Obekpa
    C: Deniz

Ben hala Zubcic'in faydalı oynadığını düşünsem de, Green & Deniz başlayıp Obekpa'yı da kenardan getirebiliriz. Green'i dinlendireceğimiz zaman Alper'i veya Harris'i (Size olarak zorlansak da) dört numarada kullanıp kısa beşle oynayabiliriz.

Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (17.10.2017 Saat 14:33 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Litvanya basını, Eurobasket'ten elendikten sonra Vasiliauskas'ın milli takımda olması gerektiğini yazdı.

Geçen akşamki Letonya-Slovenya maçında önümde oturan Litvanyalı bir basketbolseverle Sarunas'ı konuştuk. O basına pek katılmıyor. Sarunas'ın iyi bir karakter olduğunu ancak sadece tamamlayıcı olabileceğini söyledi.
    Milli takıma davet edilmiş.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Gökhan Şirin ve Zubcic'i kesmişler takımdan. Zubcic'e üzüldüm, Gökhan'ınki ise belliydi.

...

2) Gökhan için yorum yapmayacağım. Dışarıdan şut dışında bir özelliğini bilmiyorum. Zaten son birkaç sezondur oynarken görmedim.

...
    Hayırlı olsun.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Gökhan Şirin'in TBL takımlarından birisine gitmesini ben de bekliyordum. Zubcic konusunda acele edildi bence. Europe Cup'tan da elenmemiz yabancı planlarını bozdu. Eğer orda devam edebilseydik belki de Zubcic de takımda kalacaktı.

Necmettin ALTUNTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Alıp alıp gönderiyoruz.Birde bunları alanları gönderebilsek...
    Eski kullanıcı adım:Nurver

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Necmettin ALTUNTAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıp alıp gönderiyoruz.Birde bunları alanları gönderebilsek...
    Mala'nın 59. transfer oldu Harris.

*

Yukaridaki notlara eklemeyi unuttum, Harris'in eklenmesiyle Eldridge iki numara sureleri aldığında kisa savunmamız yukselebilir. Sarunas - Heslip kadayıf gibi...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İletişim sorumlusu Altuğ Küçük istifa etmiş.

https://www.trabzonhabercisi.com/tra...ha-h33056.html

Sezon başında takımla görülen kondisyoner Güzey Özer de ortalıkta yok, takımın kondisyoneri kim, belli değil?

Geçenlerde de yazmıştım, Mehmet Alemdağ'ı bu sezon göremedim.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sezon başında takımla görülen kondisyoner Güzey Özer de ortalıkta yok, takımın kondisyoneri kim, belli değil?

Koç Markovski de Romanya Milli Takımı'yla anlaştı.

Markovski.jpg

Bakalım Pashutin'i, milli takım çalıştırıyor diye getirmeyen yönetim Markovski için nasıl davranacak?

2014'teki açıklama:

"... Evgeniy Pashutin'le maddi konularda da anlaşma sağladık. Ancak Sayın Pashutin’in, bizim takımımızla birlikte, Rus Milli Takımı’ndaki görevini de sürdürmek istemesi, tamamen el sıkışmamıza engel oldu. Evgeniy Pashutin gibi Rus basketbolunda önemli bir yeri ve görevi olan bir antrenörün bu tercihini saygıyla karşıladık. Kendisine, Trabzonspor Medical Park’a gelme konusunda gösterdiği yoğun ilgi ve isteğe teşekkür edip, tamamen bize konsantre olacak bir koçla çalışacağımızı bildirdik."
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (18.10.2017 Saat 10:11 ) değiştirilmiştir.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Berbat bir medya çalışanıydı gerçekten. Bence en iyi yaptığı iş olan düğün fotoğrafçılığına geri dönsün.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)