Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: eziklerden TRABZONSPOR A DAVA

Oğuzhan Görkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sapka kavgasi!

1995-96 sezonunda Fenerbahçe ile Trabzonspor arasinda yasanan sampiyonluk yarisinin Sari-Lacivertli ekip lehine sonuçlanmasinin ardindan iki kulüp arasinda yasanan rekabetin adeta kavgaya dönüsmesi, yeni bir boyut kazandi. Zira Sari-Lacivertli kulüp, Karadeniz ekibini patenti kendisinde olan ürünü izinsiz üretmekle suçluyor. Fenerbahçe Yönetimi 30.12.2003 tarihinde Türk Standartlari Enstitüsü?ne basvurarak, 12 nolu taraftar sapkasini 10 yil süreyle 556 sayili kanun hükmünce kulüp adina tescil ettirdi.

Izinsiz üretim var

Sari-Lacivertli yöneticiler, Türkiye?de üretim hakki sadece Fenerbahçe?de bulunan 12 nolu sapkanin Trabzonspor tarafindan da üretildigini ögrenince harekete geçti. Bordo-Mavili kulübün kendilerinden izin almadan böyle bir üretim yaptigini belirten Fenerbahçe yönetimi, ilk etapta Trabzonspor Kulübü?ne ihtarname gönderdi. Ihtarnamede yasadisi olan üretimin bir an önce durdurulmasi ve daha önce satisa sunulan 12 nolu sapkalarin bir an önce toplatilmasi da istendi.

Tazminat hakki sakli

Fenerbahçe yönetiminin yasalar uyarinca Trabzonspor Kulübü?ne tazminat davasi açma hakki da bulunuyor. Eger Sari-Lacivertli kulüp bu yola basvurursa, Karadeniz ekibinden büyük miktarda para alabilecek. Ancak Fenerbahçe yönetimine yakin kaynaklar, Trabzonspor?un 12 nolu sapka üretimini durdurmasi ve satisa sunduklarini da toplatip, imha etmesi halinde tazminat davasi açilmayacagini bildiriyor.

Guests
    Ziyaretçi

BENDE KAFAYI YEDIM DIYORUM KENDIME BEN BU HABERI NERDE OKUMUSTUM ACABA DIYE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)