Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Taraftar Ne İş Yapar?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır MrbLack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ya benim dikkatimi çeken bi nokta da su adam maça geliyo iyi güzel hos tamam neyse.aliyo yanina çitir çerezini,içecegini basliyo yiyip içmeye bi taraftan da topcu veya teknik direktörün en ufak hatasini sezdiginde basliyo veryansin etmeye ana avrat sövmeye...düsünüyon ya bu adam ne yapmaya çalisiyo..bu adam bizim takimin tarafatari mi yoksa karsi takiminda buraya gelmis rahat rahat sövüp duruyor belirsiz...ya ettigin küfür senin benim adamim etme eyleme diyosun..gel iki beste bagir dediginde ben buraya para verdim de geldim ne karisiyorsun diyor..ya kardasim madem bagirip cagirmiycan ne isin var statta.git evinde kahvede izle.istedigini et eyle.o tiribunde aldigin bilete yazik ya bunun en basit örnegi besiktas maçi inönüdeki yalan mi arkadaslar kaç kisi bagirdi....kaç tane arkadas disarlarda kaldi.içeriye giren adamlar kulu kalabalik degil miydi
    olimpiyattaki kupa finalinde kapali üstte hareketli bi grup vardi..arka taraftakiler bunlara otursaniza maçi izleyemiyoz ya diyolar...ne bileyim bazen düsünüyom da hata gerçekten bizde de var.içimizdeki bu insanlara nasil dur diycez anlamiyorum.
    bi örnek veriyim bu sezon istanbuldan ankaraya gençler maçina gittik tekkenin attigi tek golü bile göremeden geldi abim sordu nasildi gol diye vallahi dedim göremedim bagiriyoduk o sirada...
    metin abi kanayan bi yaramiza el atmissin sagolasin...
    saygilar Edited by: mrblacksea

falcon61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Haklisin ama taraftar dernegi üyeleri bile dogru düzgün bagirmiyo ya bence organizasyon biraz daha güçlendirilmeli ve deplasmanlar Ist.deki deplasmanlarda bile bagiran olmuyo sebebi gelenleri istanbullu olmasi bagirinca ters ters bakiyolar ayip biseymis gibi olsun yinede bagira bagira ögreticez insallah bu senede gidebildigim kadar deplasman maçina gitmeyi düsünüyorum

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

trabzon spor maclari istanbulda oynasin daha iyi söyle ulasimin olimpiyatdan daha rahat olan bir stad herseyi çözer ,5-6 oynasin istanbulda trabzondaki seyircimizde görsün taraftar nasil destek oluyor,nasil sov yapiyor,gecen sene acik kqnaldan verildigi halde 55 bin kisi vardi olimpiyatda birakin bu seyirciyi fb bile oraya getiremez,

istanbulda geçirilecek bi sezon trabzonu kesin sampiyonluga tasir.bu sayede hem trabzondaki seyircimiz biraz bilinçlenir hemde burda takiminin hasretiyle yanan 1 milyondan fazla taraftar takimini sezon boyu doya doya destekler.sezon boyu olmasi belki çok zor ama mesela en azindan türkiye kupasi maçlarimizi olimpiyatta oynayabiliriz.bunun çok guzel bi sekilde ayni geçen seneki ist. maçi gibi gövde gösterisi olacagini düsünüyorum.

Guests
    Ziyaretçi

Alıntı uygar_trb Nickli Üyeden Alıntı

istanbulda geçirilecek bi sezon trabzonu kesin sampiyonluga tasir.

Biraz mantikli düsüncelerlekonuya katki saglamaya çalisirsak, belki durumun teshisini koyabilir, beraber çareler arayabiliriz..!

Istanbulspor maçinda Olimpiyat stadyumundatoplanan seyirci, organize bir taraftar toplulugumuydu sizce...? Bence hiç degil...Bir kaç hafta önce Liverpool-Milan sampiyonlar ligi finalinde ingiliz seyircilerin organize tezahüratlari ve marslari hala kulaklarimizda çinlarken,o gün Trabzonspor taraftari olarak stadyumu dolduran en az 50 bin kisiden bunun %1'i kadar organize bir tezahürat duyabildik mi..? Her iki maçinda kayitlari heryerde mevcut...

Trabzon-Avni Aker'de yasanan"yeterince destek olamama" sorununa, Trabzon halkinin takimina zarar verdigi,takimina sahip çikamadigimantigiyla yaklasirsak yaniliriz bence... Çünkü bu konu, Trabzonspor taraftarinin genel bir sorunu...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı CuttySark Nickli Üyeden Alıntı
    Biraz mantikli düsüncelerlekonuya katki saglamaya çalisirsak, belki durumun teshisini koyabilir, beraber çareler arayabiliriz..!

Istanbulspor maçinda Olimpiyat stadyumundatoplanan seyirci, organize bir taraftar toplulugumuydu sizce...? Bence hiç degil...Bir kaç hafta önce Liverpool-Milan sampiyonlar ligi finalinde ingiliz seyircilerin organize tezahüratlari ve marslari hala kulaklarimizda çinlarken,o gün Trabzonspor taraftari olarak stadyumu dolduran en az 50 bin kisiden bunun %1'i kadar organize bir tezahürat duyabildik mi..? Her iki maçinda kayitlari heryerde mevcut...

Trabzon-Avni Aker'de yasanan"yeterince destek olamama" sorununa, Trabzon halkinin takimina zarar verdigi,takimina sahip çikamadigimantigiyla yaklasirsak yaniliriz bence... Çünkü bu konu, Trabzonspor taraftarinin genel bir sorunu...

Akin, liverpooltaraftari ile bizim taraftarimizi karsilastirman birazabes olmus. Evet liverpool seyircisi yeri gögü inletti amaneden ? nasil ?

çünkü adamlarin yillar boyudilinden düsürmedikleri bir marslari var birak marsi herseyden önemlisi tribun kültürleri var.Türkiye'de ise bu kültür bir tek takimin taraftarindavar fakat onlar bile olimpiyatta çaresiz kalir.

olimpiyat stadinda tezahurat yapabilecek dünyada nadir seyircileriden bir tanesi idi liverpool seyircisi öyle de oldu. Dedigim gibi Ülkemizde o stadda tezahurat yapabilecek seyirci tanimiyorum.Tribun yapisi itibari ile muazzam derece debüyük oldugundan bir tezahurata ancak kisa süreli istirak edebilirsiniz siz katildiginizda ise öbür taraf çoktan baska tezahurat'a geçmis oluyor. Neyse uzatmayalim. Olimpiyati bir kenara birakalim, Mesela bize ali sami yen'i yada Inönüyü dönüsümlü olarak verseler ne olur biliyormusunuz ? Ben ciddi ciddi H.Avni Aker'in yikilip tekrar yapilmasindan yanayim, yapim asamasinda da Istanbul'da bu iki staddan birinde oynamamiz cümle aleme nasil bir taraftar oldugumuzu göstermek için fazlasiyla yeterli olacaktir.

Stadin yapilmasi sponsporlarla en az kayipla halledebilecek bir islem, Bunun için cesaret gerekiyor ve bu cesareti gösterenlerin neler kazandigini hepimiz biliyoruz. Taraftar burda da ne istedigini ne yapmak istedigini iyi anlatmali yönetimi bu konuda zorlamalidir. Mevcut H.Avni Aker çag disi,Trabzon'a ve Trabzonspor'a hiç mi hiç yakismiyor.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır chota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Trabzonda kemigim diye geçinenler bile sadece Trabzon diye bagirabiliyorlar.Gerçi onda bile uyum saglayamiyorlar.
    Tribün olarak daha yolun basinda bile degiliz.

Guests
    Ziyaretçi

Trabzondaki taraftarin takima etkisinin toplamda negatif oldugunu düsünüyorum ve diger takimlarinin basarilarinda rol oyniyan taraftarlarin yerine bizde takimi strese sokan,rakip oyuncu yerine hata yapan kendi oyuncusunu yuhluyan maç bitmeden aleyhte tezahurata basliyan bir profildetaraftar gözlemliyorum.Bölyetaraftar baska nerede olabilir merak ediyorum.Tabii ki bagiranlar da var ama azinlikta ve asenkron sesler yükseliyor statda.Yillardir bir tezahurat üretemedi Trabzondaki arkadaslar.O kadar fikra yazdi kendisini konu alan ona ragmen bir tek tezahurat yazamadi Karadeniz insani.Ilginçtir...

Yapilmasi gereken iyi tezahurat yapan gruplarin desteklenmesi ve büyümeleri için ugras verilmesi.Yönetim sunu yapabilir.10 tane genç bulur taraftar derneklerinde öne çikan 10 isim.Sevilen isimler kendi içlerinde.Onlara güzel bir amigo egitimi verir ve stadin degisik yerlerine dagitir bu arkadaslari.Bu arkadaslar tezahuratlar üretirler,yeni besteler yaparlar,derneklerin de destegiyle stadin senkron bagirmasini saglar.Hatta bu kisilerin seçilmesi için klüp yarisma bile yapabilir çok üretken kisilerin çikicagina eminim.Aslinda yapilicak seyler çok da zor degil ama yönetim çogu konuda oldugu gibi bunda da duyarsiz.

Edited by: Scholes

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Geçen sene Kiev Maçi bu sene Anartosis maçi ve diger kritik maçlarda gördükki Trabzon'daki taraftarimiz tamimiza gereken destegi veremiyor. Trabzonspor büyük kulüp büyük camia ancak malesef bu büyüklügünü ancak disarda hissedebiliyor kendi sehrinde acizleri oynuyor.

Anartosis maçindan sonra kesin olarak suna karar kildim ki Trabzonspor gibi bir markayi Trabzon sehri hak etmiyor. Karar kildigim bir diger nokta Trabzonspor taraftarlarinin yillar geçsede tribün kültürünü bensemesi ve tek yürek tek ses olarak takima destek vermesi pek mümkün gözükmüyor. Kisaca bizden bir halt olmaz. Hani hep derler Trabzonspor Trabzon'dan yönetilmeli vs vs... Trabzonspor'un kurulus ve daha sonraki sampiyon oldugu sezonlarda bu durum kabul edilebilirdi. Amatör ruha sahip olan Trabzon çoçuklari o dönemlerde bu devrimi gerçeklestirdiler ancak artik devir degistir. Futbol bir endüstri haline geldi. Trabzonspor Kulübü artik kendini asmak zorundadir ancak bu malesef Trabzon sehri ve Trabzon'daki taraftarimizla pek mümkün gözükmüyor....

Trabzonspor öyle ya da böyle Istanbul'a tasinmak zorundadir aksi taktirde asla çok çok büyük bir kulüp ve takim olmayi basaramayacaktir. Trabzonspor'un o kentteki taraftar ile basarili olmasi imkansizdir. Trabzonspor takimi 2 sezindur Trabzon'daki taraftara ragmen 2. olmasi büyük basaridir. Trabzonspor sampiyonluk yolunda hakettigi destegi bir türlü Trabzon'da bulamadi..Artik egri oturup dogru konusmak lazim Trabzonspor felsefesine belki aykiridir bu durum ancak Trabzonspor'un kurtulusu Istanbul'a yani Bizans'a tasinmakla mümkündür aksi taktirde 2 senedir gördügümüz seneryolari görmeye devam edecegiz ve asla kritik maçlarintakimi ve dev bir külüp olmayi basaramayacagiz.

Kisaca Trabzon'da Çilginlar disinda takima destek veren bir grup göremiyorum grup göremedigim gibi diger taraftarlara zaten bir sey demenin anlami yok. Trabzon taraftarina inancim kalmadi. Bu isi beceremiyoruz kisaca yönetimlerle de alakali bu durum. Trabzonspor'u rant kapisi gören sülük gibi yapisan insanlardan Trabzonspor hemen simdi kurtarilmalidir.

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bilmiyorum daha önce yazan oldumu ama ben gene yazayim dedim taaa ispartlardan koptum konya trabzonsporumun maçini izlemek için stada girdim baktim pekte azimsanmiycak bi taraftar kitlemiz vargene de en az 3 kati olmaliydi neyse gittik klasik trabzonspor taraftari orda herkes elinde çekirdek maçi izliyo ben ve yaklasik 50 60 tane daha kardesim nefesim,iz lkesilinceye kadar bagiriyoruz 10 bin konya taraftarina karsi okadar kisiyle nmücadele ettik arada milleti kaldirmak için ayaga kalkmayan fenerli olsun dedik ama yarisi bile kalkmadi!! ben anlamiyorum biz bu takimi tekrar sampiyon görmek istiyorsak neden biraz gayret göstermiyoruz taraftar neise yarar

maç sirasinda basit tezahüratlar yapan konyaspora köylüler diye karsilik vermemiz çok komik oldu gülmekten öldüm

Naim
    Ziyaretçi

Önce bir Mars

ardindan da bir maskot sart bize

emorfoya kesinlikle katiliyorum.Trabzonspor Trabzona çok bile.Kiymet bilmeyenler sehri.Yazik yillarca köstek oldular.Seyir ettiler,elestirdiler.Bu mu yani bu mu ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı husolee61 Nickli Üyeden Alıntı

maç sirasinda basit tezahüratlar yapan konyaspora köylüler diye karsilik vermemiz çok komik oldu gülmekten öldüm

Kardesim,bunun nesi komik?Üretecek baska bir sey bulamadinizmi?Onlar en azindan takimlarini desteklemeye çalisiyorlar.Ya Trabzondakiler?onlar yaptiklari tezahüratlarla mezraa bile olamiyorlar.Pek hos olmamis...Çogumuz köylüyüz,buna ben gülmedim...

Nereden
    İstanbul

Alıntı BADALOGLU Nickli Üyeden Alıntı

Kardesim,bunun nesi komik?Üretecek baska bir sey bulamadinizmi?Onlar en azindan takimlarini desteklemeye çalisiyorlar.Ya Trabzondakiler?onlar yaptiklari tezahüratlarla mezraa bile olamiyorlar.Pek hos olmamis...Çogumuz köylüyüz,buna ben gülmedim...

ben ataköy sinekliyim bende köylüyüm baska tezahürat bulamadik ne var yani bunu söylemissek sanki sadece bunu söyledik bütün maç orda bagirdik canimiz çikana dek sen yanimizdamiydin ki yargiliyosun biz fedekarlik yapip gittik maça verdiginiz ödül bu helal olsun benc3e komik ve gülmeye devam ediyorum [img]smileys/smiley36.gif[/img]bir köylü olarak

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı ironmaster Nickli Üyeden Alıntı
    Önce bir Mars

ardindan da bir maskot sart bize

hemde acele

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Gülmeye devam et bakalim...Ayrica yargilamak haddime degildir.Sadece bunu bir elestiri kabul edebilirsin,katilip katilmamanda senin elinde olan bir sey!...

Benim anladigim kadari ile yetistiginiz sehrin futbol kulturude taraftar profilinde rol oynuyor. Istanbuldaki taraftarlarin yaptigi organizasyonlar ben ankaradaki maclara giderken ankaradakilerden hep iyi olmustu. Trabzonda ise endustriyel bir futbol kulturu yok, daha cok bir amator ruh hakim onun icin cok fazla sey beklememek lazim insanlardan. Aslinda gayet cetrefilli bir konu cunku istanbuldaki Trabzonlular nasil olupda degisebiliyorlar(tribun manasinda) o zaman yoresel duzeyde , sehrin kulturel yapisinda degisik bir seyler var demektir.Aslinda bu konu arastirilabilir, eskisehir gibi diger kucuk anadolu sehirleri nasil taraftarlarini orgutleyip canli bir tribun olusturabilmis ve Trabzondan farklari neler diye.

Nereden
    İstanbul

Gülmeye devam et bakalim...Ayrica yargilamak haddime degildir.Sadece bunu bir elestiri kabul edebilirsin,katilip katilmamanda senin elinde olan bir sey!...

tabiki herkesin güldügü seyler farklidir oraya fedekarlik yapip gitmis taraftart olarak ve nefesini sonuna kadar kullanarak yer almis biri olarak yaptiklarimizi tenkit etmen hata orda kimse tezahürat etmezken 50 kisi ayni anda bisi söylüyorsa o dogrudur ve sen 1 kisi bunu hatali bulmanda hiiiiç önemli degildir çünkü sen sadece 1 kisisin ve bunu yanlis bulan sadece sensin

Guests
    Ziyaretçi

bende gülen ikinci kisi oluyum husolee61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

tabiki herkesin güldügü seyler farklidir oraya fedekarlik yapip gitmis taraftart olarak ve nefesini sonuna kadar kullanarak yer almis biri olarak yaptiklarimizi tenkit etmen hata orda kimse tezahürat etmezken 50 kisi ayni anda bisi söylüyorsa o dogrudur ve sen 1 kisi bunu hatali bulmanda hiiiiç önemli degildir çünkü sen sadece 1 kisisin ve bunu yanlis bulan sadece sensin

Senin fedakarlik yaparak oraya gitmen takdire sayandir.Senin 50 kisi ilerakip takim taraftarini asagilama girisimin bence asil komik olan bu...Ayrica burada benim gibidüsünen 51 kisi olursak, senin çok güldügün, savundugun dogrulugundan emin oldugun tezahüratin geçerliligi iptalmi olacak?

Neyse uzatmanin anlami yok...Daha yaratici olabilirsiniz...

Nereden
    Bursa

Taraftar Bir Bütün oLmali BursaSporun Taraftar Gruplarinin Önde Gelen isimleri Gecen Hafta Bir Toplanti yapti Ve Her macta Birlikte Hareket Etme Karari aldi Anliyacaginiz Tüm Trübün Ve Gruplar hep bir Agizdan Tezahurat yapacak Bursa yine yikilacak insallah bizim tarftarimizda Cekirdek Yemegi birakir (tabi Orada Askiyla 90 dakika destekleyenler haric) Maclarda Hoplamaya ziplamaya baslar

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Bu topigi acan arkadasa tesekkür ederim.

Taraftarlar maca geliyor ve önemli bir rakam tezahüratlara katilmiyor, birde "Mac seyretmeye geldik, oturur musun" diyor.

Baska takimlarin tarftarlari stadi inletiyorken bizimkiler neden susar, bagiran gruplar bellidir ve bunlarin haricinde pek bagirn olmaz ara sira ellerini cekirdek paketinden cekipalkisa falan katilirlar.

Istanbul'da da maca gitim Trabzon'da da, Istanbul'daki Trabzon taraftari daha iyi tezahürat yapiyor, Inönü'de Istanbulspor maci oynaniyorken 30 bin Trabzon taraftrinin ayni tezahürati yaptigini biliyorum, artik tribünlere ceki düzen verilmeli maraton tribününde özel bir yer yapilacakmis, ayrica genc yöneticilerden Murat BOZOGLU lig baslamadan önce "Tribünlerdeki tezahürat birlikteligini saglamak icin calismalar yapacagim" demisti.

Bir an önce bu sorunun cözümlenmesi gerekiyor, büyüklerin anlattigina göre tipki eskisi gibi rakip takim Avni AKER'e ciktimi bacaklari titremeli, aksi taktirde Avni AKER eski korkutuculugunu yitirmistir.

Nereden
    İstanbul

Senin fedakarlik yaparak oraya gitmen takdire sayandir.Senin 50 kisi ilerakip takim taraftarini asagilama girisimin bence asil komik olan bu...Ayrica burada benim gibidüsünen 51 kisi olursak, senin çok güldügün, savundugun dogrulugundan emin oldugun tezahüratin geçerliligi iptalmi olacak?

Neyse uzatmanin anlami yok...Daha yaratici olabilirsiniz...
    abi sen gelde maça ondan sonra daha yapici olalim gelmeden ahkam kesme neyse çok uzadi bu is ben sevvmiorum polemige girmeyi

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Huso tanimadigin bilmedigin kisiler hakkinda yorum yapma kaç kere deplasmana gittinde bu sekilde yazma hakkini kendinde buluyorsun. Bmn iyice zivadan çikti herkes birbirine laf sokma derdinde. Sicak koltuklarinizda ahkam kesmeyi birakin, akilli olun sag duyulu yazin yoksa aklinizi almasinlar...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Sevgili husolee61,fficeffice" />

Sana birkaç sorum olacak, cevaplarsan bu 38 yasindaki agabeyini mesut bahtiyar edersin.

1- ?Ahkâm kesme? ne demektir, ne anlama gelir, bir açiklar misin? (Bu soru çoktan seçmeli, istemezsen cevaplamayabilirsin)

2- BMN forumlarinda BADALOGLU rumuzuyla yazan Ahmet?i ne kadar taniyorsun, hakkinda neler biliyorsun? Örnegin kaç yasindadir, aranizda kaç yas vardir, Trabzonsporluluk adina neler yapmistir, nasil bir taraftardir vs?..

3- Yakinda gerçeklesmesi muhtemel bir BMN Istanbul Toplantisi?na katilmayi düsünüyor musun, o toplantida BADALOGLU ile karsilasma ihtimalini göz önüne aliyor musun? Yine bu soruya bagli olarak, burada söylediklerini orada (ya da kendisiyle yüz yüze görüsebilecegin baska bir ortamda) yüzüne karsi söyleyebilir misin?

Daha uzatabilirim ama gerek görmüyorum, sorularim bu kadar, basta da dedigim gibi beni kirmaz da cevaplarsan bu taraftarlik hayatimin olgunluk döneminde mesut bahtiyar olacagim.

Ha, unutmadan söyleyeyim, istedigin sorudan baslayabilirsin.

Sevgiler, saygilar.

Imza:

Istanbulspor maçindan bir gün önce Kadiköy?de Biletix gisesi önünde tanistigin Bülent agabeyin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)