Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonsporlular Yetiştirmek Üzerine

Nereden
    İzmir

Standart Trabzonsporlular Yetiştirmek Üzerine

arkadaşlar benim forumdaki ilk konu başlığım o yüzden bir hata yaparsam şimdiden özür dilerim.
    benim ne zamandır aklımda olan bir soru işaretidir bu neden bizim çocuklarımz dışında çocuklar trabzonsporlu olomuyorlar ben size söyleyeyim çünkü kendimizi anlatamıyor alt yapıda önemli devrimler yapamıyoruz mesela ilk aklıma gelen bu konuyu açma sebebim olan neden diğer takımlar gibi bir trabzonspor lisesine sahip değiliz olay sadece futbolcu yetiştirmek değil artık günmüzde bilinçli alttan eğitilen yöneticiler başkanlar amigolar taraftarlarda yetiştirmek lazım bunu en güzel bence bu şekilde yapabiliriz bir galatasaray fenerbahçe vs liseleri gibi bir lisemiz olsa hem cehaletle hem şehrin kötü kaderiyle başa çıkmak mümkün bakın yönetilerimize ya parası olan ya eski topçu adamlar ama trabzonspor kültürünü birçoğu maalesef kavrayamamış tamam iyi ts li olabilirler ama iyi yöneticide olmaları lazım bu konuda lütfen fikirlerinizi beyan edin şimdiden teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırılmıştır İHTİLALL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tersini sormak lazım,

-Neden, x şehrinde yaşayan bir çocuk,Trabzonspor'lu olsun?.

Olması için bir kaç sebep sayabilirmisiniz?

Nereden
    İzmir

Trabzonsporun dÜnyanin en bÜyÜk 2 Şehİr kulubÜnden bİrİ olmasi ve global bİr ŞehİrleŞme ve kurumsallaŞma İÇİnde olmasi en baŞlica sebepler olabİlİr dİye dÜŞÜnÜyorum tabİ bunun yaninda yÜzlerce sebepte sayilabİlİr

Nereden
    İstanbul

Bir de bu kolej hadisesi vardır,her Trabzonspor'lunun utanması gereken,maalesef..

Bu proje 20 yıldan fazladır ,yapılıyor,yapıldı,yapılacak güya..

Atla,deve de değil,menajerlere verilen çoğu gereksiz komisyonların yarısına,yapılırdı kolej..

Ama dört yıldır yazıyorum,özevlatçılık diyorum da millet Barış,Tayfun filan anlıyor..

Trabzon'daki toplam on -onbeş ailedir bunu engelleyen..

Mesela Saner Ayar gibi bir yönetici geldi mi hasbelkader,kolejden molejden bahseden,

Ya da Ersun hoca gibi az çok entellektüel bir hoca,şu iş yanlış diyen,

Hemen ayağını kaydırıverirler..

Doğduğuna pişman ederler..

Sizin ve bizim için Trabzonspor,İstanbul'la başeden,Avrupa'yı sallayan milyonların sevgilisi,

Onlar için Avni Aker'e gelen beş -on bin kişiden ibarettir..

Ve onlar,sürekli iktidardır Trabzonspor'da..

Nereden
    İstanbul

Alıntı şenolkılınç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonsporun dÜnyanin en bÜyÜk 2 Şehİr kulubÜnden bİrİ olmasi ve global bİr ŞehİrleŞme ve kurumsallaŞma İÇİnde olmasi en baŞlica sebepler olabİlİr dİye dÜŞÜnÜyorum tabİ bunun yaninda yÜzlerce sebepte sayilabİlİr
    Dünyanın herhangi bir yerinde doğmuş bir çocuğu Türkiye'ye getirip,

Standart aktüalitenin önüne koyarsanız,

Otomatikman üç takımdan birini destekler..

Çok vahim tarafı,Trabzon şehrinde bile artık bu eğilim yaygınlaşmakta..

Bu yıllarda alınacak bir şampiyonluk,belki debütün şampiyonluklarımızdan önemli olabilecekti..
    Bu "kritik eşikte" buna hava gibi,su gibi ihtiyacımız vardı,camianın geleceği adına..

Mevcut yönetime isyanım,nefretim ondandır aslında..

Biz dünyanın döngüsüne çomak sokmayı düşlerken,

Onlar sidik yarışı yapıyordu...

Nereden
    İzmir

İŞte bende tam bundan bahsetmeye ÇaliŞiyorum bİlİnÇlİ yÖnetİcİ yetİŞtİremİyoruz kİ bİlİnÇlİ futbolcu yetİŞtİrelİm yoksa bİzde kalİtelİ futbolcu Çok ama kullanilamiyor sebebİ yÖnetİcİmİz yok bunlari kullanacak taraftarimiz yok bunlara sahİp Çikacak İŞte bunun İÇİn okul dİyorum altyapi okulda baŞlamali dİyorum daha kendİ yÖre tarİhİnİ bİlmeyen yÖnetİcİ var bu takimin baŞinda bana ne yarari olabİlİr kİ bakin İstanbul takimlarinda İstanbulda bİr Çok karadenİzlİ İŞadami var sebep onlari bİz deĞİl onlŞar yetİŞtİrdİ gs lİsesİnde fb lİsesİnde bİzde bunu yapalim İnanin dÜnya takimi oluruz bu Öyle Çok paralarada bakmiyor futbolcular 2 maÇlarini feda etsİnler yeter

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Balıkesir

Ya gerçekten bilmediğimden soruyorum.

Biz nasıl dünyanın en büyük şehir takımı oluyoruz.

bunu ne zamandır soracağım ama uygun bir başlık bulamamıştım. Bu güzel oldu.

Biraz ayrıntılı açıklayabilecek olan var mı ?

Oğuzhan İnce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

dünyanın büyük şehir takımı safsatasını da bırakalım artık,
    bu mevzuuda ise herkes yanında yakınındaki çocuklara aşılars bu sevgiyi bu başlığa gerek bile kalmaz,ben kendi namıma samsunlu yeğenimi ve ordulu iki kardeşimi birkaç arkadasımı fanatik Trabzonsporlu yaptım..
    Hes Trabzonspor'a Kazım'a ve Trabzonspor'un ifade ettiği tüm değerlere küfürdür
    Trabzonspor Hes yapma kendi kalene gol atma!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Recep Alkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bildiğim kadarıyla büyükşehir ayrımından kaynaklı oluyor Recep abi.Napoli ve Trabzonspor oynadığı sezonlar boyunca en fazla başarılı olan 2 şehir takımı olarak biliyorum.

Tangerine Dream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Alıntı Recep Alkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

O şehrin tek takımı olması ve şehirdeki herkesin o takımı sahiplenmesi, onunla özdeşleşmesi, Recep. Örnekler verecek olursak, Trabzon'da başka takım formasıyla gezilememesi, hayatın Trabzonspor'a endeksli oluşu, 7'den 70'e herkesin Trabzonspor'la ilgisinin oluşu vs.
    Benim bu konudan anladığım budur.
    Sizler korktunuz... Dinlemekten bile korktunuz...

Nereden
    İzmir

Alıntı Erdem Keser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla büyükşehir ayrımından kaynaklı oluyor Recep abi.Napoli ve Trabzonspor oynadığı sezonlar boyunca en fazla başarılı olan 2 şehir takımı olarak biliyorum.
    kardeşimin bu konuda bilgisi olduğu belli arkadaşlar sadece bir şehre adanmış ve bu kadar başarı sahibi olmuş napoli ve trabzonumdan başka bi takım yoktur dünyada bunu en güzel ifade eden resim ise uefa nın genel merkezi önündeki dünya haritasıdır inceleyin göreceksiniz yani bazı arkadaşların dediği gibi savsata falan değil kanıtlanmış ve dünyanın kabul etmiş olduğu bir gerçektir evet katılşıyorum keşke bu konu açılmasına gerek kalmasaydı ben stadı büyütelim 85 ilde altyapı çalışmalarını çoğalytalım dşiye isyan etseydim ama gerçek ortada tabi sportif başarı bizden sonrakiler için önemli kriter ama hep söyledim söyleyeceğim alt yapı al tou ver topu değil sadece trabzonspor kültürünü aşılamakta gerekiyor

Ahmet Pulusoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Biz özümüzü kaybetmeye başladık. Bırakın başka yerlerde trabzonlu çıkarmayı son zamanlard tanıştığım 17-21 yaş arası Trabzonluların nerden baksan yarısından fazlası 3 eziklerden birinin taraftarı çıkıyor.

Hatta bir keresinde pes dediğim hadise çoçuğun ismi Hami tuttuğu takım fener di.

Nedenini sorunca genellikle başarılı olunamayacağına inanılıyor.

En şaşırdığım ise cocuk Trabzonlu ama Fenerli idi. Babam da artık tutmuyor Ts yi fener maçından sonra dedi. Aklıma 96 daki maç geldi. Onu Sordum. Ondan Değil Son TS-FB maçındaki fb taraftarını o kadar rahat görünce babamda boşunaymış dedi uğraşmıyor artık dedi.

Birde Şöyle açıklayayım online oynadığım bir oyun var insanlarla onun üzerinden tanışıyorum. ondan böyle bir analiz yapma şansın oldu.
    Sana ne şarkılar, ne siirler yeter TRABZONSPOR´um ismin cihana bedel !!!!
    Sana taraftarindan tek bir söz : UGRUNDA ÖLÜRÜZ, BUNU BIL YETER!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aynı zamanda "Barcelona, Madrit, Liverpool, Milano yada Torino ne oluyor peki" gibisinden de karşı cevaplar gelebilir.Büyükşehirdir zaten bunlar.
    Barcelona- Espanyol, R.Madrit-A.Madrit, Liverpool-Everton, Torino-Juventus gibi bir şehrin iki büyük takımı olması otomatikmen bu savunmayıda yıkıyor.Bir şehrin tek bir takımı olması ve o takımı sahiplenmesi, aynı zamanda o şehrin takımının geçmişinde kazandığı başarılar temel esastır.
    Konu Erdem Keser tarafından (01.04.2010 Saat 13:31 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Balıkesir

Peki şimdi ben AkçaabatSebatspor dersem ?

Sonuçta Süper Lig gördü !

Nereden
    İzmir

unutma ki akçaabat şehre maal olmuş bi takımdan ziyade bizim alt yapımız için kurulmuş bi takımdır ona bakarsanız karadenizspor vs bu takımlarda var

Süleyman Eruyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

unutma ki akçaabat şehre maal olmuş bi takımdan ziyade bizim alt yapımız için kurulmuş bi takımdır ona bakarsanız karadenizspor vs bu takımlarda var
    vay be, 1923 ten beri alt yapı için kurulmuş bir takımımız var..

Nereden
    İzmir

1976 tan önce bu takım ne yapmış kaldı ki akçaabatta büyüseydi önemli başarılar elde etseydi onuda dünyanın en büyük ilçe takımları arasına alırdık west ham gibi

Nereden
    Balıkesir

Ya iyi de o zaman bu durumun bir kriteri yok, çünkü herkese göre kendi il takımı en iyisidir

Nereden
    İzmir

neyse arkadaşlar konu saptırılmasın önemli olan başlığa uygun kalmak ts mizin geleceği için ne yapabiliriz

Nereden
    İstanbul

1976 tan önce bu takım ne yapmış
    rica etsem, anlatırmısınız?

ne yapmış?

Nereden
    İzmir

ya hocam halen takımın büyüklüğünü bilmem ne tartışıyorsunuz böyle bir arpa boyu ilerlenmez size söyleyeyim aklınızca muhalefet yapıyorsunuz tamam sizin dediğiniz doğru dünyanın en büyük şehir kulübüğ değiliz ama bana göre dünyanın en büyük kulübüyüz size göre değiliz kulüpleşmek kurumsallaşmak nedir bunu başka bi platformda tartışalım buna eyvallah ama konu ne siz neden bahsediyorsunuz asıl şimdi bu başlık dahha önemli hale geldi amacına hizmet edecek başlangıçlara başladı bence

Nereden
    İstanbul

ya hocam halen takımın büyüklüğünü bilmem ne tartışıyorsunuz böyle bir arpa boyu ilerlenmez size söyleyeyim aklınızca muhalefet yapıyorsunuz tamam sizin dediğiniz doğru dünyanın en büyük şehir kulübüğ değiliz ama bana göre dünyanın en büyük kulübüyüz size göre değiliz kulüpleşmek kurumsallaşmak nedir bunu başka bi platformda tartışalım buna eyvallah ama konu ne siz neden bahsediyorsunuz asıl şimdi bu başlık dahha önemli hale geldi amacına hizmet edecek başlangıçlara başladı bence
    yok kızmayın, sadece alt yapı için kurulmuş dediniz, ona takılıp kaldım,

birde siz Akçaabat için ne yapmış derken " hiçbir iş yapmamış" imasında bulunduğunuzu anlamadım,

bu yüzden sordum,

ayrıca yemişim en büyük şehir takımı muhabbetini,

Trabzonspor Dünyanın en büyük takımı,

Nereden
    İzmir

hocam akçaabatın büyüklüğünü veya çıkardığı oyuncuları tartışacak değilim şenol hocam hasan üçüncü vs... bir çok oyuncu ordan çıktı buna kesinlikle katılıyorum saygıda duyuyorum ne kadar onurlu olduklarını hatırlaranız şampiyonluk yolunda bizimle berabere kalarak bütün ülkeye bi daha gösterdiler biz dahil herkes ayakta alkışladı ben sadece şunu söylüyorum idmanyurdu ve idmanocağı birleşirken ittifak yapmadılar ayrı kalmaı tercih ettiler daha sonra bizlere oyuncu ytetiştirerek hizmet ettiler ama yani şehir kulübü olmadıkları için bu katogoride bulunmuyorlar o yüzden örnek gösterilemez eğer zaten bu tür takımları listelersek değirmendere (şimdiki adıyla karadenizspor vs... )uzar gider bu liste hepsi tek amaca hizmet etti o da trabzonsporu bu noıktaya getirdi tek bir şehir kulübümüz ilerlesin istediler o da ts yoksa kızdığım bişey yok aklınıza yanlış bişey gelmesin ben sadece bu konunun tartışılacağı platform burası değil diyorum başlık farklı konuşulan farklı varsa bi öneriniz gelecek nesillerin ts li olması konusunda daha bilinçli hizmet edecekleri konusunda buyurun paylaşın feyz alarak okuyalım eminim ki de vardır sonuçta başka ts yok ben diyorum ki bi kolejimiz olsun ş.dışından hatta yurt dışından öğrenci okusun ts kültürünü sevgisini ordan başlasın stadlara yönetici koltuklarına evine sokaklara soyunma odasına daha bilinçli taşısın ben bu konuda fikrinizi merak ediyorum

Nereden
    Balıkesir

Ben tartışmıyorum, bilmediğim konuda tartışmak asla huyum değildir Şenol. Sadece çok zamandır sormak istediğim bir konuyu sordum ve üzerinde bir iki fikir yürüttüm.

Amacım boş muhalefet değil kesinlikle. Yanlış anlamışsınız.

Konunun asıl amacına gelirsek, şu kadarını söyleyebilirim, hiçbirşey yapamayız. Çok karamsarsın diyeceksin. Belki de, ama çok yakın bir örnek yakınımda. Fazla uzatmadan yazayım,

Teyzeminoğlu, anası da babası da Trabzonlu. 5 Amcasının hepsi Galatasaraylı. Hemde çok koyu. Erhan (yeğenim) 4-5 yaşlarında iken bize gelip giderken ben GS'liyim falan derdi. Bir gün gece kapıya attım, karanlık ve soğuk 5 er dakika ara ile içeri aldım ama her seferinde GS yanıtını alıyordum, en sonunda içeri alma süresini uzun tuttum, içeri aldığımda ne diyeceğini bilemiyordu. Ağlarken ağzından dökülen iki kelime sen ne dersen o oldu. Şu an 16 yaşında, boğazından atkısı asla çıkmaz, hangi maç kaç kaç, kim attı, hepsini bilir, hemde 3-4 senedir. Ben de onu boş bırakmam, formasını atkısını alırım.

Ama geçenlerde yanıma geldi, öyle bir laf etti ki, ağlayacaktım. Söylediklerini aynen buraya yazıyorum,

- Recep abi, ben futbolu bırakacağım, hem oynamayı, hemde taraftarlığı.

- Neden ?

- Abi Trabzonspor 26 yıldır şampiyon olamıyor, her gittiğim yerin tek Trabzonsporlusu benim. Bir yenilgien sonra ki günüm berbat geçiyor. Derslerime bile çalışamıyorum, biliyorum şampiyonluk için sevmiyoruz, ama abi olmuyor. Trabzonspor'u da çok seviyorum, onu da bırakamayacağıma göre, en güzeli futboldan uzak durmak.

Bu genç kardeşime canım fedadır. Çok severişm kendisini. Ama daha 16'sında. Herşeyin başında, bazı şeyleri çok iyi biliyor, ama, işte aması. HEr Trabzonsporlu gibi altta kalmayı, ezilmeyi sevmiyor.

Son zamanlarda tekrar görüştüm, baktım atkısı gene boğazında Bırakacağını sanmıyorum ama çok üzülüyor.

Sonuç olarak, biz ne kadar ısrar etsek de, biz ne kadar aşısını vursak da, temel besin maddesi kesinlikle bu takımın başarısı. Öyle günler geliyor ki, inanın anne baba olarak bizler bile (ALLAH nasip eder olursa evladımız) etkisiz kalacağız.

Nereden
    İzmir

ben şunu savundum savunacağım takımın bize ihtiyacı yok biz zaten ts liyiz bundan vazgeçmeyiz bu konuda aslında bmn olarak her il imza kampanyası toplayarak bu 16 yaşındaki kardeşimiz gibi kardeşlerimizi yönetim tarafından her hafta maça davet etsinler 50-100 biletle bu takım batmaz böyle bişey sizce ilerisi için çözüm başlangıcı olabilir mi ve şu kolej konusu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)