Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6 Yabanci Oynatma Meselesi

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fener bugun 6 yabanciyla maca basladi. Biz de Jun`un tamamen hazir hale gelmesiyle buyuk ihtimalle 6 yabanciyla baslayacagiz maclara. Bu durumda, yerli oyuncularimizin forma kapmak icin daha fazlacalismasi gerekecek.

Fatih, Gokdeniz ve Huseyin`in de yerlerinin hemen hemen garanti oldugunu dusunursek takim icindeki tum rekabetin kalan 3 pozisyon icin (sol bek, sag bek ve stoper)yasanacagi goruluyor.

Iyi mi, kotu mu, siz karar verin...Edited by: The Londoner

Rekabeti artirir diye düsünüyorum,ancak takimimizda yildiz olabilecek yedekler bile oynamadiklari zaman psikolojik olarak hemen bozuluyorlar ve daha kötü duruma geliyorlar.Normal sartlarda faydali olmasi gerekir.

Analyzer
    Ziyaretçi

Lee'nin her maçilk 11'de çikacagini düsünmek için pek bir sebep yok elimizde. Kaldi ki ilk 11 oynadigi zaman orta sahanin solunda da oynamayabilir. Kayserispor maçinda içeride oynayip faydali olmustu.Rekabet yasanacak olan mevkilere ortanin solunu da ekleyebiliriz. Aslinda o mevkide Gökdeniz'in fb deki Tuncay gibi bir görevle oynamasi gerektigini düsünüyorum ama hoca son maça kadar böyle düsünmedi hiç. Bunun yanisira son iki senedir Emrah sakat olmadigi sürece sagbekte oynadi, geçen sezonun neredeyse tümünde Celaleddin sol bekte oynadi. Avrupa kupalarinda olmayacagimizi yani haftada 1 maç yapacagimizi düsünerek bu mevkilerde rekabet olacagini sanmiyorum. Asil büyük rekabet stoper pozisyonunda olacak. Çift stoperle oynuyoruz ve su an oynayan iki stoperin uyumlu olacagina dair bir sinyal gelmis degil henüz.

Alıntı andrei07 Nickli Üyeden Alıntı

Rekabeti artirir diye düsünüyorum,ancak takimimizda yildiz olabilecek yedekler bile oynamadiklari zaman psikolojik olarak hemen bozuluyorlar ve daha kötü duruma geliyorlar.Normal sartlarda faydali olmasi gerekir.

Pekiyi emre hocam biz bu sene 6 yabancili bir onbirle sampiyon olursak, sence Trabzonspor'un her zamanki devrimci ruhuyla bu sampiyonlugu kazandik diyebilecekmiyiz. Kusura bakmada Yattara gibi bir adamin Trabzonsporluluk ruhunu icine sindirerek oyun oynadigina inanmiyorum. Sanirim profesyonellesen futbol giderek kafamizdaki tanimlamalarinda icini bosaltiyor. Yani heyecani azaltiyor, belkide 70lerdeki o coskulu kitleleri yakalayamamizinda en buyuk nedenlerinden biri bu.

falcon61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

N yapalim yabancisizmi oynayalim

Celalettin alman vatandasiyimis diyorlar dogrumudur? bu durumda 7 yapanci olmuyor mu?[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

Konuyu acarken gozden kacirdigim bir noktayi yeni farkettim. Oynadigimiz sistem ve kadro yapimiz geregi 6 yabancinin ayni anda sahada olmasi zor bir ihtimal gorunuyor. (Zaten 6 yabanci + malum 3`luden sonra acikta kalan pozisyon sayisi 3 degil 2 oluyor.[img]smileys/smiley2.gif[/img])

Ben Lee`nin ilk 11`de oynayacagini, en azindan Volkan`dan daha fazla sure alacigini dusunuyordum. Bunudusunurken Analyzer`in bahsettigi gibiLee`nin zaman zaman orta sahanin ortasinda gorevlendirilebilecegi varsayimindan hareket etmistim. Lakin Lee`nin oynamasi durumunda su anki oynadigimiz 4-4-2 sistemiyle oynamamiz mumkun gorunmuyor. Ancak 3-5-2 veya 3-4-1-2 sisteminde (Erdinc`in yedekkalmasiyla) 6 yabanci + malum uclu (Fatih+Gokdeniz+Huseyin) + Celalettin & Emrah`tan olusan bir 11 olur bu. Formasyon tam anlamiyla soyle olur:

Jefferson

Emrah.....Eller.....Celalettin

Yattara.....Szymkowiak.....Huseyin.....Lee

Gokdeniz

Fatih....Jun

Fakat Senol Hoca 4`lu defans oynadigi ve yukaridaki 11 fazlaca ofansif oldugu icin bu sistemle oynama olasiligimiz cok dusuk. Ayrica, Senol Gunes, Gokdeniz ve Fatih`i taktik icabi bile olsa kesmeyecektir! Boyle olunca zayif rakiplere karsi oynarken Lee yedek oynayacak, deplasmanlarda ve guclu rakiplerlekarsi iseYattara ve Jun`dan biri yedek kalacaktir. Bu durumda makul olan (5 yabancili) formasyonlar soyle olacaktir.

1. Zayif rakipler/Ic saha maclari:

Jefferson

Emrah.....Erdinc....Eller.....Celalettin

Yattara.....Szymkowiak.....Huseyin.....Gokdeniz

Fatih....Jun

2. Deplasmanlar/Derbiler

Jefferson

Gokdeniz.....Szymkowiak.....Huseyin.....Lee (Volkan)

Fatih....Jun (Yattara)

Ozetle, 6 yabancinin ayni anda oynamasi cok kucuk bir olasilik.[img]smileys/smiley1.gif[/img] Daha kotu olani ise takim ici rekabet her durumda cok dusuk olacak.[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Kafaniz karisacak ama aslinda hem 6 yabanciyi hem de malum ucluyu ustelik 4-4-2 sistemindeayni anda oynatmanin bir formulunu buldum ben (!)[img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley1.gif[/img]

Jefferson

Emrah.....Huseyin....Eller.....Celalettin

Yattara.....Szymkowiak.....Lee.....Gokdeniz

Fatih....Jun

Özkan Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı lazyilmaz Nickli Üyeden Alıntı
    Celalettin alman vatandasiyimis diyorlar dogrumudur? bu durumda 7 yapanci olmuyor mu?[img]smileys/smiley5.gif[/img]

türk vatandasligi da var, çift pasaport olayi.. yabanci statüsünde degil, ama 1. vatandasligi alman oldugu için milli takima alinmiyor.. Bu adam türk vatandasligi isini halletse banko oynar milli takimda..

Analyzer
    Ziyaretçi

Alıntı The Londoner Nickli Üyeden Alıntı

Jefferson

Fatih....Jun

Hüseyin ve Gökdeniz yazdiginiz mevkilerde oynasa itirazim olmaz abi ama onlari orada oynatmak güven, özveri, tecrübe ister.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Analyzer Nickli Üyeden Alıntı

Jefferson

Fatih....Jun

Hüseyin ve Gökdeniz yazdiginiz mevkilerde oynasa itirazim olmaz abi ama onlari orada oynatmak güven, özveri, tecrübe ister.

Savas, mevcut sartlarda bu 11`in fantezi oldugunun farkindayim. Senol Gunes tutucu adamdir, kendi dogrularindan ve alisilmis kaliplarindan kolay kolay vazgecmez! Bir denese...

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ben bizim 6 yabanciyla oynayacagimizi pek düsünmüyorum.senol hoca gene
    yattara veya junu sonradan oyuna alacak sekilde yedek birakacaktir.bu
    kesin.ama bana sorarsaniz taktik konusunda biraz degisiklige
    ihtiyacimiz var:

.................jeff................

emrah......... erdinç..........eller

.........adem...hüseyin..........

yattara...........szymek...........cello

..........fatih...tomas.........

bu bir taktik olabilir.5 yabancili oynariz.ya da

................jeff ................

emrah.....erdinç.......eller..........lee

..............hüseyin...........

yattara.........szymek...........cello

.........fatih....tomas.........

bu da 4-1-3-2 seklinde 6 yabancili hos bir taktik olabilir.dikkat
    ettiyseniz gökdenizi koymadim çünkü bu performansla oynamamasinin daha
    faydali olacagi kanaatindeyim.eger düzeltirse celloyu sol beke
    gökdenizi sol açiga alabilir.

Edited by: shooter13

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tam Lee'nin bu takimda yeri yok diye düsünüyordum ki geçen hafta Kayseri maçindaki futbolu çok hosuma gitti. Dogru yerde oynatlinca iyi isler yapiyor. Insallah hep böyle formda oynar. Zaten bu sene hiç bir futbolcumuzun formsuz olmak gibi bir lüksü yok.

Bu takimin bu sene sampiyon olamamasi lüksü de yok.

Yerlisi yabancisi çikip oynayacak ve kazanacak.

jefferson

feridun eller erdinç(özgür) celo

yattarasimko gökdenizlee yong

fatih jun

yattara da gökdeniz de forvet oynadiklarinda performanslari çok düsüyor. gökdenizi göbekte denemek sart. her an ani çikislarla rakip defansa sizacak, tabii pres de yapacak ayni simko gibi oyunun iki tarafini oynayacak. bence çok yararli olur. hüseyinin su anki form durumu ile 11 oynamasi çok zor.

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Benim kafamdaki kaliplasmis kadro budur:

Jefferson

Emrah Eller Erdinç Celo

Hüseyi n

Yattara SzymekGökdeniz(Lee)

Fatih T. Jun

Aslinda Gökdeniz'in yerine saglam bir sol açik lazim ama?Edited by: #10 Muhtelif

Nereden
    İstanbul

Mactan bir gun once actigimiz bu topikte Senol Gunes`in kafasinda nasil bir formasyon oldugunu, hocanin Fatih, Gokdeniz ve Huseyin`i takimdan taktik icabi bile kesmeyecegini bu nedenle oyun ve sistem varyasyonlarinin sinirli; hatta 4-4-2`ye mahkum oldugunu ongormustuk. Hatta hocanin bu takintilarinin takim icindeki rekabeti de oldurebilecegini belirtmistik. Neticede surpriz olmadi.

Fakat Senol Hoca 4`lu defans oynadigi ve yukaridaki 11 fazlaca ofansif oldugu icin bu sistemle oynama olasiligimiz cok dusuk. Ayrica, Senol Gunes, Gokdeniz ve Fatih`i taktik icabi bile olsa kesmeyecektir! Boyle olunca zayif rakiplere karsi oynarken Lee yedek oynayacak, deplasmanlarda ve guclu rakiplerlekarsi iseYattara ve Jun`dan biri yedek kalacaktir. Bu durumda makul olan (5 yabancili) formasyonlar soyle olacaktir.

1. Zayif rakipler/Ic saha maclari:

Jefferson

Yattara.....Szymkowiak.....Huseyin.....Gokdeniz

Fatih....Jun

2. Deplasmanlar/Derbiler (Konya macinda birebir bu duzen ve taktikle takimi oynatti!)

Jefferson

Gokdeniz.....Szymkowiak.....Huseyin.....Lee (Volkan)

Fatih....Jun (Yattara)

Konya macindan almamiz gereken ders su: Takimda kesilmeyecek oyuncu yoktur. Formsuz oyuncu adi ne olursa olsun gerektiginde kenara hatta 18 disina (Mehmet Yilmaz orneginde oldugu gibi) alinmalidir. Hoca vaktinde nesteri vurmazsa ileride daha buyuk sorunlar yasayacagiz.

Gokdeniz`i kazanma adina bir kac mac dinlendirmemiz gerekiyor. Samet Aybaba gecmiste bunu yapmisti ve basarili netice almisti. Huseyin`in takim icinde alternatifi var. Kendisini toparlayana kadar Ibrahim Ege maclara baslamalidir. Sezon basindan beri savruk oynayan Erdinc`in yerine ise Ozgur`u oynatmali; gerekirse risk alip Ufukhan`a sans taninmalidir. Emrah`in bu kadar kotu oynadigi bir donemde Feridun`u da sahada gorme vakti gelmistir.

Biraz radikal olacak ama Ankaragucu macina (6 yabancili!) soyle bir kadroyla cikip risk alabiliriz.

Jefferson

Feridun.....Ozgur....Eller.....Celalettin

Yattara.....Szymkowiak.....Ibrahim Ege.....Lee

Fatih....Jun

Analyzer
    Ziyaretçi

Senol Günes Gerede kampi sirasinda Trabzon'da tanjant yol (ne demekse) açilisina gitti 3 günlügüne. Letonya maçlarindan sonra istifa etmemeyi tercih etti. Sonra milli takim teknik direktörlügü görevinden alindi.Buna sasirmadim çünkü zaten isi Letonya maçlarina birakmamasi gerekiyordu, en kolay rakibi çekip yine turu geçemedi. Maçin ertesi günü olan terör olaylarinin gündemi mesgul etmesinden yararlanip milli takimda kaldi Senol Günes. Sonradan görevinden alinmasini gurur! meselesi yapti hoca. Federasyonu mahkemeye verdi. Tazminat alacakti. Anorthosis maçi öncesinde bu davayla ugrasti. Görevden alinmasini gurur meselesi yapmis. Letonya'ya elenmesini gurur meselesi yapmamasi da bunu gurur meselesi yapmasi ayri konu tabi de yahu bir kaç gün sonra sampiyonlar ligi maçlari oynanacak. Ne isin var senin tanjant yolla, milli takimdan alacagin tazminatla? Üstelik tazminat davasini kazansan alacagin para da devletin parasi. Vatandasin vergisi.Bir de üstüne davayi kaybetti. Para filan da alamadi. Anorthosis'e elendik. Ligdeki futbol hiç umut vermiyor. Canin sagolsun hocam deyip de devam edelim, bu adamdan birsey olmasini bekleyelim.10 senedir hiçbir sey olmadigi gibi, bu sene de hiçbirsey olmadi Senol Günes'ten. Trabzonspor biraksa dünyada hiçbir takim bu adami teknik direktör olarak basina getirmez.

Ben size Daha gecen sene söyledim Senol günes bu takima yaramaz diye Ama Ne yazikki Benim yada benim gibi birkac kisinin demesi ile olmuyor Yönetim Baktiki Kimse yi bulamiyor Senol günes i getirdi Bu Yönetimin acizliginden baska birsey degildir Senol Günes Istifa Etmez Takim kümede düsse istifa etmez cünki Bu Onun son calistirdigi takim Baska hic bir takim SENOL GÜNESI Tekniktrektör diye takimin basina getirmez cünki bu adamin futbol bilgisi Su Forumdaki Cogu kisiden azdir Bu Belli oluyor herhaliyle sirf inat olsun diye Simek ve yattarayi oyundan aldi Trabzona Ihanet ediyor kendi egosu icin her iki lafin biri Federasyon onu neden kovmus ben olsam Barabelli ile kovalardim.

Dünya 3. sü oldu da kimi yendi Hangi Trabzonluyu Oynatti Fati ve gökdenizi Tanimazmiydi yoksa Istanbul basinindan mi korktu ne dersiniz birazdaha orada kalmak icin istifa etmeyecek (hangi takimdan istifa ettiki hep kovulmadimi) cok üzülüyorum Trabzon camiasi Bir TEKNIK TREKTÖR CIKARTAMADI DIYE Cok yazik cok.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Analyzer Nickli Üyeden Alıntı
    Senol Günes Gerede kampi sirasinda Trabzon'da tanjant yol (ne demekse) açilisina gitti 3 günlügüne.

Yolun özellikle sahil yoluna baglandigi noktalardaki fiziksel durumu plan bazinda koordinat sisteminde tanjant alfa'nin grafigini andirdigi için yol bu isimle aniliyor.

_________

Bir seyin ederini anlamak için ciddi bir alt yapi gerekir, ki malum ekonomik durum bir çok kisiyi bu konuda uzman yapmistir Türkiye'de. Sik sik duyuyoruz, "en fazla su kadar eder, o kadar etmez" laflarini. Ama olayin boyutu degistiginde ihtiyaç duyulan teknik donanim da degismelidir. Oktay Sinanoglu bir kitabinda bir fabrikanin maliyetini 3-4 dakikada kafadan yapabildiginden bahseder mesela... Bu konuya deginme nedenim, yerli topçularin bu konuda ciddi sikintilarinin bulunmasi. Herkesin aklinda "olabildigince fazla" mentalitesi var. Bu anlamda yabanci oyuncular çok daha alt yapi sahibi ve hadlerini bilen rakamlar konusuyorlar. Ben de olsam mümkün oldugunca onlari tercih ederim. Trabzonspor'u farkli kilan degerler öz varligi elbette. Ama iste Hüseyin, bence fena topçu degil ama öyle bir rakam istedi ki, sene basinda son derece normal olan formsuzlugu nasil yansidi taraftara... Makul bir rakam söylese bu tepkilerin 1/5 i ya olur ya olmazdi.

Yerli futbolcular kagida yazamayacaklari rakamlari isteyip tribünden gelen en fak tepkide moralleri bozulacak düzeyde profesyonel olduklari müddetçe yabanci oyucu cenneti olmaya devam edecegimiz kesin.

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Isine gelince duygusal,transfer zamani profesyonel olan futbolcu artik bir karar vermek zorunda..."Ben profesyonelim..." , "Eyvallah abi,öyle olsun"...Ama iki hafta sonra "Taraftar beni islikladi,moralim bozuldu,yedek kaldim formdan o yüzden düstüm..." dedin mi orada iki dakika dur bakalim...Hani profesyoneldin sen arkadas?..40 tane doktor 40 sene çalissa senin 40 günde aldigin paranin 40'da birini alamaz,gözümüz de yok helal-i hos olsun,ama profesyonelsen,profesyonel gibi yasayacak ve davranacaksin..

Tmac61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı

metinulusoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ideal onbir topicine döndü burasi...

6 yabanci bence bu yanlis tama forma kavgasi fakat turk futbolu turk futbolcusuyla guzellesir [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

adamin biri 7 yapmaya calisiyo [img]smileys/smiley7.gif[/img].5 neyine yetmiyo

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

6 yabanci formdaysa ve siir gibi oynuyorsa,taktikte uygunsa en önemlisiTrabzonsporumuzda kazaniyorsa neden oynamasin.Oynamayacaklarsa neden transfer edildiler ?

hem futbolumuz gelismiyor derler hem de nerdeyse bütün futbolculari neredeyse yabanci yapmaya kalkarlar. yabanci ülkelere transfer fazla gerçeklestirebilen bir takimda olmadigimiza göre bu futbolcular nerede oynayacak. bilinmez....................

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)