Sayfa 9 Toplam 25 Sayfadan BirinciBirinci ... 7 8 9 10 11 19 ... SonuncuSonuncu
Toplam 611 adet sonuctan sayfa basi 201 ile 225 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lionel Messi | Inter Miami CF

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

güğsüyle çalım atanıda ilk defa gördük galiba...

mkmsas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

Messi, C.Ronaldo'ya bir yılda 3.kez saha içinde ayar vererek kimin daha büyük olduğunu gösterdi..

Şu an dünyanın en iyisi olduğunu tartışan yok..

Zaman, gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olup olamayacağını göstermeye yarayacak sadece..

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

"Ronaldo dünyanın en iyi futbolcusu, Messi uzaylı olduğu için."

Tuna Kiremitçi

www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı SDanışmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Ronaldo dünyanın en iyi futbolcusu, Messi uzaylı olduğu için."

Tuna Kiremitçi

aynen...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

messi konusu futbol okullarında bir ders olarak okutulmalı en azından özellikle de bizim genç oyuncularımıza, hatta kemik yaşı büyük ama zeka yaşı "genç" olan kimi "yıldız"larımıza ders olması lazım.

messi dediğimiz kişi, şu forumun yaş ortalamasından bile daha küçük bir yaşa sahip ancak buna rağmen çok büyük bir ekonomik imkanlara ve dünya çapında nama sahip bir isim. tüm bunlarla beraber de son derece ileri bir profesyonel kafa yapısına ve düzgün bir karakter yapısına sahip.

iki maç ardarda çalım atmayı becerince "ben oldum" deyip herşeyi ben yarattım edasıyla ortalıkta gezinen yıldız müsvetteleri messi'nin hazımlı tavırlarını görüp ders çıkartıyormudur acaba çok merak ediyorum.

messi biz futbolseverlere izlettirdiği resitalin ötesinde meslektaşlarına çok daha başka şeyler, başka değerler sunuyor. ama tabii bu da anlayabilene veya bir başka deyişle anlamayı bilene.

messi konusunda gereken dersleri almamız için ulusal basınımıza da büyük işler düşmektedir. messi nin çalımlarının kliplerini yapmak kadar messi nin özel hayatının ne şekilde olduğunu, ne arabaya bindiğini ne arabaya binmediğini, ne harcama yaptığını ne harcama yapmadığını da vurgular ve insanımıza ıceberg in öbür yüzündeki ama görünen yüzü kadar olumlu olan diğer yüzünü de gösterir ve öğretirse bu çok önemli bir kazanımdır.

lionel messi yeşil sahadaki bir playstation karakterinden çok daha öte bir simgedir. nasıl ki futbol asla sadece futbol değilse, nasıl barcelona asla sadece bir futbol kulübü değilse messi de asla sadece bir futbolcudan ibaret değildir. o, futbolcudan çok daha öte bir şeydir.

belki de bir tez konusudur, belki de olacaktır .

bu futbol büyücüsüne bize izlettirdiği futbol resitali kadar, bize vermek istediği diğer mesajlar için de bir futbolsever olarak teşekkür ediyorum.

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Emrah Akcagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı mkmsas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Messi, C.Ronaldo'ya bir yılda 3.kez saha içinde ayar vererek kimin daha büyük olduğunu gösterdi..

Şu an dünyanın en iyisi olduğunu tartışan yok..

Zaman, gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olup olamayacağını göstermeye yarayacak sadece..
    Valla en iyisi olup olmadığını tartışan var mı bilmiyorum ama "Arda'nın Messi'den farkı yok. Messi Madrid maçında hangi hareketi yapmış. Messi'nin pas alıp verdiği adamlara bak Arda'nın pas alıp verdiği adamlara bak" gibi boş yorumlarda bulunan şahısların var olduğunu ve medyada boş boşuna yer işgal ettiklerini biliyorum..
    "Arsız güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş ..!"

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

hincal yine konuşmuş

Daha önce Arda, Messi'den daha iyi futbolcu demiştiniz. Messi büyük bir çıkış yaptı. Hâlâ aynı düşüncede misiniz?
    Bu konuyu yazdım, yarın (bugün) Sabah'ta çıkacak. Messi, Real Madrid maçında hangi hareketi yaptı da Arda bunu yapamaz diye bana söylesinler.

BU GERİ ZEKALILIK!
    Arjantin Milli Takımı'nda Messi'nin bugüne kadar işe yaradığı bir maçı gören var mı? Oysa Türkiye'nin Avrupa üçüncüsü olduğu günlerde başrol oynayan isimdi Arda. Hatta Terim tarafından seçilmediği takıma bile konmadığı sakatlıklar üzerine mecburen kadroya alındığı halde o takımı üçüncülüğe taşıyan isimlerden biriydi Arda. Messi kimlerle oynuyor? Messi'ye Xavi gibi İniesta gibi adamlar pas veriyorlar. Arda'ya pas verenlere bak; Mehmet Topal, Barış, Mustafa Sarp, Ayhan... Geriye pas vermekten ötesini bilmeyen kazmanın önünde oynuyor Arda. Messi'nin pas verdiği adamlara bak Barcelona'da, Arda'nın pas verdiği adamlara bak. Ya da şöyle özetleyeyim; Messi'yi getir Galatasaray'ın kadrosu içine koy, Arda'yı götür Barcelona'ya koy! Ve asıl önemlisi, Avrupa medyası, batı medyası satışının yıldızdan geçtiğini bilir. Çünkü seyirci yıldızı izler. İzlediği zaman da okur. Televizyon da yazılı medya da biliyor yıldızın faydasını. Türkiye bu bakımdan geri zekalı! Kimse alınmasın bu lafıma; Türkiye geri zekalı. Türk medyası Arda'yı öldürmek için elinden geleni yapıyor. İspanyol medyası Arda'yı, Messi'yi bir süper star yapmak için elinden geleni yapıyor. Orda Messi'nin gördüğü teşvike bak, burada Arda'nın gördüğü baltalanmaya bak. Buna rağmen Arda hâlâ ayakta. Sene başından beri Rijkaard'ın Arda'yı öldürmek için neler yaptığına bir bakın! Bir de Guardiola ile Messi'nin ilişkilerine bakın. Bunların hepsini bir araya getirdiğiniz zaman Arda'ya çok büyük haksızlık yapıldığını görürsünüz. Benim Arda ile ilgili sözlerim bazılarına abartılı gelebilir. Gelsin! Bütün Türkiye'nin bu kadar saldırdığı insanı birisinin de abartılı dahi olsa savunması, sahiplenmesi lazım. Türkiye'de her mahallede Arda yetişmiyor. Türkiye'de her kulüpte her sene Arda yetişmiyor. Ardalar 10 senede bir geliyor. Ben hâlâ 'Lefter' diyen, 'Can Bartu' diyen bir neslin gazetecisiyim.
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Şu adamı ciddiye alıp okuyan varmı acaba ülkede? Hele hele bu adamın dediğine itibar eden var mıdır?

Yazdığı şeyler deli saçmasından başka bir şey değil. Dünya kupası maçlarını evinde oturup izleyip, hoca eleştiren tipten ne beklersin ki.

İnsan utanır Messi ile bir başka futbolcuyu aynı cümlede kullanırken.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    mehmets61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

hıncal uluç da bu aralar hatun yok herhalde iyice gitmiş
    TRABZONSPOR

peker61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hıncal gitsin kenan evrenle çıplak kadın resimleri yapsın başka bişeden anlamazlar

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hıncal Uluç kadar abartılı yorum yapan yazar yoktur herhalde. Bir yazısını okumuştum, Ayşe Özyılmazel'in albümünü dinlemiş. Yorumu şu: "Yeni Sezen geliyor"

O mantıkla Barcelona'da oynayamayacak futbolcu yok yeryüzünde.

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İnsan utanır Messi ile bir başka futbolcuyu aynı cümlede kullanırken.
    Diyelim ki kullandın bu Arda mı olur..
    Konu Oğuz B. tarafından (13.04.2010 Saat 18:34 ) değiştirilmiştir.
    Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

Pele: Messi efsane olamaz!
    13 Nisan 2010 / 16:48
    Dünya futbolunun unutulmaz oyuncusu Pele, Arjantinli yetenek Lionel Messi hakkında konuştu.

Pele Messi için "Şimdiden efsane oldu" diyenlere şu cevabı verdi: "Messi benim gibi 1000 golü geçmediği sürece asla bir efsane olamaz."

1363 maçta 1280 gol atarak futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran Pele Ada gazetelerinden Daily Mail'e verdiği demeçte "Barcelona'da çok iyi oynuyor ama yetenekli olduğunu göstermesi için Arjantin Milli Takımı'nda da bunu yapması gerek. Belki bu Dünya Kupası'nda bunu görürürz" dedi.

69 yaşındaki efsane isim sözlerine şöyle devam etti: "Sürekli Pele ile birilerini kıyaslıyorlar. Arjantinli arkadaşlarıma şaka yapıyorum, -önce Arjantin'in en iyi oyuncusu kim?- onu seçmelisiniz diye."

22 yaşındaki dünya starı Lionel Messi geçtiğimiz hafta Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona'nın Camp Nou'da Arsenal karşısında aldığı 4-1'lik galibiyette dört gol birden atarak futbol kamuoyunda büyük yankı uyandırmış Ada gazeteleri onun için "İlk önce Pele vardı, daha sonra Maradona geldi. Şimdi ise yeni Kral Messi'yi selamlayalım" ifadelerini kullanmıştı.

Haber61

Deniz Telci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

messi neki efsane olur ?
    Yar o gözlerin kanlı yaş döksün
    Bu dünyada ben yandım sende yanasın.

Taner Tonbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

real madirdde sistem yokki c.ronaldo nasil oynasin yine cabaladi ama olmayinca olmuyor barca cok farkli bir takim ..
    Konu Taner Tonbil tarafından (13.04.2010 Saat 20:34 ) değiştirilmiştir.
    #9 Ronaldo Luís Nazário de Lima

MetiN08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bu dediklerine Hıncal kendisi inanıyor mudur acaba?

Gerçi inanıyorsa da inanmıyorsa da düpedüz salak

Simdi ben bu adama küfür edersem azmi etmis olurum sizce ???

Bir insan bukadarmi S.....z olur ya
    Konu MetiN08 tarafından (14.04.2010 Saat 01:49 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Hıncal zaten bunama belirtilerini çoktan vermiş birisi..

Demekki ilerlemiş bayağı bi..

Alttan almak lazım..

Hasta nihayetinde..
    Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

Nereden
    İstanbul

ah be messi ne olurdu ki sanki ispanyol olaydın

bu arada hıncal uluç mevzusuna gelince, kendisinin yazılarını ve sohbetlerini keyifle takip ederdim ancak beyinde sulama belirtileri başladı maalesef. üzülerek izliyorum şu an.

maxim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Arkadaşlar Messi'nin kariyer istatistiklerini bilen var mı?

Bugüne kadar toplam oynadığı resmi maç ve attığı gol olarak mesela.
    Bir lokma ekmeğe,Bir yudum su içmeye,
    Yine de şükretmeye, Razıysan gel benimle..

Ceyhun Öncü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

alanzinhonun klonu
    [Trabzon kimliği demek 'Her şeyi ile Trabzonspor'u alırım başımın üstünde taşırım.' anlamına gelmiyor. Kim bu acıyı bizlerle paylaşacak, sahada mücadele verecek, kim gelecek 'Ben buranın en önemli parçasıyım.' diyerek yüreğini ortaya koyacak, onlarla devam edeceğiz.]

İskender66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

14 Nisan 2010, Çarşamba

Yılmaz Özdil yazıyor

Usta kalem Yılmaz Özdil'in kendine has tarzıyla bu haftanın spor gündemine bakışı...

900 doların öyküsü...

Messi...

Dünya onu konuşuyor.

Gariban bi ailenin çocuğu.

Babası, işçi Jorge.

Annesi, temizlikçi Celia.

5 yaşında futbola başlıyor, 11 yaşında, doğduğu şehrin kulübü Newell’s Old Boys’un minikler takımına katılıyor. Ufak tefek. Hatta bızdık... Yaşıtları büyüyor, irileşiyor; onun boyu aynı kalıyor. Doktora gidiyorlar. Anlaşılıyor ki, vücudu yeterli oranda büyüme hormonu salgılamıyor. Yani? Tedavi şart... Yoksa, boyu en fazla 1 metre 50 santim olacak.

Dedim ya, gariban bi aile... Çaresiz, Newell’s Old Boys’un yöneticilerine başvuruyorlar. Tedavi için para istiyorlar. Kaç para lazım? Ayda 900 dolar... Alt tarafı, ayda 900 dolar.

Vermiyorlar!

Batistuta’ya...

Gallego’ya...

Goycochea’ya...

Valdano’ya...

Ortega’ya...

Maradona’ya forma veren, el üstünde tutan kulüp, küçük Messi’ye 900 dolar vermiyor!

Aile düşünüyor, taşınıyor, Arjantin’in o dönemki en büyük kulübü River Plate’in kapısını çalıyor. Messi çok yetenekli çünkü... River Plate’in Messi’ye destek olacağını düşünüyorlar. River Plate yöneticileri “tamam gelsin” diyorlar ama, “900 dolar vermeyiz...”

Passarella’ya...

Kempes’e...

Caniggia’ya...

Almeyda’ya...

Ayala’ya...

Gallardo’ya...

Crespo’ya...

Sorin’e...

Cambiasso’ya...

Demichelis’e...

Mascherano’ya...

Saviola’ya forma veren, el üstünde tutan kulüp, küçük Messi’ye 900 dolar vermiyor!

Cüce kalacak Messi...

O sırada Barcelona’nın sportif direktörü olan Carles Rexach Cerda devreye giriyor... Peki onun nereden haberi oluyor? Messi’nin İspanya’da akrabaları var, bi şekilde Cerda’ya ulaşıyorlar, vaziyeti anlatıyorlar, Cerda da “getirin bize, bir süre deneyelim” diyor. Akrabaları Messi’yi İspanya’ya getiriyor, Barcelona’da deneniyor, görülüyor ki, çocuk doğuştan yetenek.

Ve, Carles Rexach Cerda, küçük Messi’nin anne babasına tarihi teklifini yapıyor... “Gelin İspanya’ya taşının, biz de Messi’nin tedavi masraflarını karşılayalım, genç takımımızda oynasın, hem çocuk sağlığına kavuşsun, hem de futboldan para kazansın!”

900 dolara geliyor.

Şu anda 250 milyon dolar!

Barcelona’ya, sanırım bu yüzden dünyanın “en büyük” kulübü deniyor... Ve, sanırım bu yüzden, muhteşem yıldızlar yetiştirmelerine rağmen Arjantin kulüpleri “cüce” kalıyor.

Unutmadan ekleyelim...

Büyüme hormonu eksik olduğu için memleketini terk etmek zorunda kalan bu küçük çocuk, tedavisi sonucunda, 1 metre 69 santim oldu... Kıyaslandığı Maradona’dan 5 santim uzun!

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Seviyorum Yılmaz Özdil'i be..
    "Orada birisi farklı yürüyordur."

Tolunay Abdioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gustavo Colman:Messi'nin Maradona'yla kıyaslanması için Dünya Kupası'nı alması lazım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)