Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 35 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kazim Koyuncu Mezarini Ziyaret

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu Pazartesi 22.08'de gidiyorum ben organize olacaksak çabuk olalim.

Gülşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aklina, fikrine, yüregine çok saygi duydugum ve sevdigim Umur Talu?nun Kazim?in öldügü günlerde yazdigi çok güzel bir yazisini saklamistim... Hafiza tazelemek adina burada yayinlama ihtiyaci duydum... Hani çok sevgili sevgilimiz Kazim?in gidisinden sonra alev alip bir sürü seyler yapacagimizi söylemistik ya... Zaman geçti, belki küllendik... Belki sizleri- bizleri tekrar birseyler yapmak için harekete geçirir bu yazi... Ya da yapilan - yapilmak istenen bir seyler varsa bunlarin içinde olmak için...
    Kanserli hafiza

Biz...
    Çocuk ölümlerle, genç ölümlerle bile, yani o vesileyle dahi dönüp halimize bakmayi beceremiyorsak...
    Çok çok ölelim e mi.
    Unutkan, arsivsiz hafizamiz... Hafizasiz kafamiz... Kafasiz gidisatimizla çok çok ölelim ve çok çok aglayip hemen göz yaslarimizi silelim ki yeniden ölelim, olur mu.
    Ölenlerin neden öyle ölüp durduklarini, yillar öncesinin sinsi sizintilarinin o günün çocuk, genç bedenlerinde nasil ölüm tuzagi kurduklarini...
    Yahu, gerçek neyse, hakikat kimdeyse neden sustuklarini merak etmeden öylece ölelim.
    Binlerce kisi Kazim Koyuncu'yu ugurlarken...
    Hopa'da mesela, Trabzon'da, Rize'de, Giresun, Samsun, Artvin'de...
    Ugurlayan ve ugurlayamayanlardan kaçinin daha bedeninden"Çernobil"e yakalanmis oldugunu nereden bilelim.
    Saymayalim, çetele tutmayalim. Arastirma yapmayalim. Panik olmasin. Nanik olsun.

Var mi sahiden elimizde bir istatistik?
    Devletin öyle bir titizligi, öyle bir sefkati var mi?
    Karadeniz'in ne kadari, deniz, hava, balik, bitki ama ille de insan insan ne kadari "kanserli"dir ve kanserli olacak, kanserli ölecektir; var mi?
    Çernobil'in hemen sonrasinda, çay içen bakandan... Arastirmalari, yayinlari, gerçekleri engelleyenlere kadar, "kanserli vicdan" var midir acaba?
    Millet, ey halk... O kadar çok yalan söylendi ki size, bize...
    Yalanlarla kanser oldu tüm hücreleriniz ve gikimiz çikmadi.
    Yüzde 90 oylarla bir de Çernobil dönemi cumhurbaskani yaptiginiz darbe pasasi simdi size durmadan "Uzun yasamanin sirlarini anlatiyor", gazeteler filan bunu tefrika ediyor ya...
    Biraz kafamiz olsaydi sahiden, biraz hafizamiz hakikaten, biraz arsivimiz gerçekten...
    Isyan ederdik, patlardik.
    Uzun yasayamamis, çünkü kendi radyasyon yükü yetmemis gibi yillar boyunca Tuna'nin tasiyip durduklarini da yutmus Karadenizliler adina bir firtina gibi patlardik.
    Merak ederdik hiç olmazsa; misal ODTÜ'lü bilim adamlarinin raporu nasil engellenmis, nasil sansürlenmis. Ölçümler neden gizlenmis; rüzgarin yönü kimler tarafindan gizlenmis, saptirilmis.fficeffice" />

Hiç bi .ok yapmadik.
    Medyada söyle bir rüzgar, sonra modasi geçiyor.
    Eglenmek, uyusmak, sivismak üstüne kurulu gündelik hayatimizda bu meraka, bu hesap sormaya yer yok.
    Oysa vatandaslik hakkiniz var.
    Oysa kanserli hakkiniz var.
    Oysa kanserliyi sigortalamaktan kaçinan yamyam özel sigortacilik anlayisina, kanserliden kurtulmaya adanmis is ortamlarina, kanser ilaçlarinin Anayasa'daki "sosyal devlet" ilkesini durmadan ihlal eden anormal maliyetine karsi topyekun savas açma hakkiniz var.
    Ama siz, biz...
    Kendini unutan, birbirini umursamayan, hakikatle ilgilenmeyen, ölümlerin ardini dahi merak etmeyen, hesap sorma hukukuyla ilgilenmeyen, malmülkmiras kadar olsun çocuklarinin bedeninin içine sizan ölümleri düsünmeyen bir kültürün içinde yuvarlanip ölüyoruz iste.
    Öncelikle vicdanimiz ve hafizamiz kansere tutusturuldu ki...
    Ne sorgulayabilsin, ne infial edebilsin, ne hesap sorabilsin, ne kahrolsun ve ne de kahretsin!

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

Arkadaslar;

Bazi arkadaslarin da bildigi gibi 21 Agustos'ta yapilacak olan 'Hey Gidi Karadeniz' konserine katilmiyorum. Çünkü ben anma konserlerinin para ile olmayacagina inananlardanim. Eger bu konser para ile yapiliyorsa ticari amaç gözetiyordur.

Masraflar çiktiktan sonra kalan para bazi vakiflara gönderilecekmis. Bu masraflar nedir? Anma konserinin ne masrafi ya da neden masrafi olur? Çikan sanatçilar ücret karsiligimi çikar? Kulanilan mekan ücret karsiligindami belirlenir? Bazi menejer oldugunu iddia eden insanlarin uydurmus oldugu bir kiliftir bu bagis!

Bir de Kazim Koyuncu'nun son istegi imis bu konser.. Yanilmayalim... Kazim Koyuncu yapilamayan konserde son olarak sahneye çikma istediginde idi ama bu olmadi. Bu saatten sonra bu konseri yapsan ne olur yapmasan ne olur. Bazi insanlar kendine rant saglamak için böyle organizasyonlar yapiyor. Yarin Kazim Koyuncu kalemi, anahtarligi, sapkasi gibi seyler çikartarak rant saglamaya çalisan insanlar çikacaktir!

Ben Volkan Konak olarak olarak Kazim'i, kardesimi müzigimde her zaman yasatacagim. Bunu da en yakinimda olan sizler göreceksiniz.

Ben böyle zihniyetteki insanlarla bir arada olmamaktan onur duyuyorum. Sizlerden de bekledigim böyle insanlarin oyununa gelmeyin! Sizleri kirletmesine alet etmesine izin vermeyin.

Sevgi ve isikla kalin.

VOLKAN KONAK

Siz de bu oyuna alet olmayin geceye,gitmeyin,arkadaslarinizi göndermeyin.

Alıntı eys_61 Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaslar;

Bazi arkadaslarin da bildigi gibi 21 Agustos'ta yapilacak olan 'Hey Gidi Karadeniz' konserine katilmiyorum. Çünkü ben anma konserlerinin para ile olmayacagina inananlardanim. Eger bu konser para ile yapiliyorsa ticari amaç gözetiyordur.

Masraflar çiktiktan sonra kalan para bazi vakiflara gönderilecekmis. Bu masraflar nedir? Anma konserinin ne masrafi ya da neden masrafi olur? Çikan sanatçilar ücret karsiligimi çikar? Kulanilan mekan ücret karsiligindami belirlenir? Bazi menejer oldugunu iddia eden insanlarin uydurmus oldugu bir kiliftir bu bagis!

Bir de Kazim Koyuncu'nun son istegi imis bu konser.. Yanilmayalim... Kazim Koyuncu yapilamayan konserde son olarak sahneye çikma istediginde idi ama bu olmadi. Bu saatten sonra bu konseri yapsan ne olur yapmasan ne olur. Bazi insanlar kendine rant saglamak için böyle organizasyonlar yapiyor. Yarin Kazim Koyuncu kalemi, anahtarligi, sapkasi gibi seyler çikartarak rant saglamaya çalisan insanlar çikacaktir!

Ben Volkan Konak olarak olarak Kazim'i, kardesimi müzigimde her zaman yasatacagim. Bunu da en yakinimda olan sizler göreceksiniz.

Ben böyle zihniyetteki insanlarla bir arada olmamaktan onur duyuyorum. Sizlerden de bekledigim böyle insanlarin oyununa gelmeyin! Sizleri kirletmesine alet etmesine izin vermeyin.

Sevgi ve isikla kalin.

VOLKAN KONAK

Siz de bu oyuna alet olmayin geceye,gitmeyin,arkadaslarinizi göndermeyin.

[img]smileys/smiley32.gif[/img]BUNU RANT HALINE GETIRENLER UTANSIN

Özgür Aksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aslinda gitmeyi çok istemistim, Bolu'dan katilacaktim. Ancak Volkan Konak' in ismini görmeyince bu iste bir yanlisligin oldugunu anladim. Sonrasinda hersey ortaya çikmis zaten. Tebrikler Volkan Konak ve Tebrikler Kazim'in gerçek dostlari. Peki ya konsere katilacak sanatçilara ! ne demeli ? Onlar mi anacaklarmis, ne çabuk ! Bu kadar mi anilir oldu Kazim Koyuncu. Ayip be, ayip....

ben bu hafta ici gidiyorum kazim koyuncunuin mezarina.. gelmek isteyen arkadaslarla haberleselim.

benim msn e yazabilirler..

Trabzon Temsilcileri bir organizasyon yapamadi ne yani burdan istifami bagiralim?

Organizasyonu biz yapinca olmuyor, siz yapin diyoruz yine olmuyor. Ne olmasi gerek söyleyin onu yapalim. Herkes basinin çaresine mi baksin yani. Sevgili Çakir nerdesiniz okumuyorsunuz bu sitemleri sanirim.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Utku061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hayatimin kaderini çizecek bir sinava girecegim 4 eylül de o yüzden bu organizasyonla ilgilenemiyorum. 8 Eylül e kadar da Trabzondayim sonra 1 aylik tatile gidecegim kismetse,5-7 eylül arasinda bir organizasyon gerçeklesir ise katilabilirim..Yinede bize düsen bir görev olursa buralardayim..Saygilar..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Burasi yeri degil ama ben karadeniz gecesine katildim çokta keyif aldim..paranin nereye gittigini bilmiyorum ama organizasyon çok güzeldi

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Gülsen Nickli Üyeden Alıntı
    Aklina, fikrine, yüregine çok saygi duydugum ve sevdigim Umur Talu?nun Kazim?in öldügü günlerde yazdigi çok güzel bir yazisini saklamistim... Hafiza tazelemek adina burada yayinlama ihtiyaci duydum... Hani çok sevgili sevgilimiz Kazim?in gidisinden sonra alev alip bir sürü seyler yapacagimizi söylemistik ya... Zaman geçti, belki küllendik... Belki sizleri- bizleri tekrar birseyler yapmak için harekete geçirir bu yazi... Ya da yapilan - yapilmak istenen bir seyler varsa bunlarin içinde olmak için...
    Kanserli hafiza

Var mi sahiden elimizde bir istatistik?
    Devletin öyle bir titizligi, öyle bir sefkati var mi?
    Karadeniz'in ne kadari, deniz, hava, balik, bitki ama ille de insan insan ne kadari "kanserli"dir ve kanserli olacak, kanserli ölecektir; var mi?
    Çernobil'in hemen sonrasinda, çay içen bakandan... Arastirmalari, yayinlari, gerçekleri engelleyenlere kadar, "kanserli vicdan" var midir acaba?
    Millet, ey halk... O kadar çok yalan söylendi ki size, bize...
    Yalanlarla kanser oldu tüm hücreleriniz ve gikimiz çikmadi.
    Yüzde 90 oylarla bir de Çernobil dönemi cumhurbaskani yaptiginiz darbe pasasi simdi size durmadan "Uzun yasamanin sirlarini anlatiyor", gazeteler filan bunu tefrika ediyor ya...
    Biraz kafamiz olsaydi sahiden, biraz hafizamiz hakikaten, biraz arsivimiz gerçekten...
    Isyan ederdik, patlardik.
    Uzun yasayamamis, çünkü kendi radyasyon yükü yetmemis gibi yillar boyunca Tuna'nin tasiyip durduklarini da yutmus Karadenizliler adina bir firtina gibi patlardik.
    Merak ederdik hiç olmazsa; misal ODTÜ'lü bilim adamlarinin raporu nasil engellenmis, nasil sansürlenmis. Ölçümler neden gizlenmis; rüzgarin yönü kimler tarafindan gizlenmis, saptirilmis.fficeffice" />
    HAPE>

Hiç bi .ok yapmadik.
    Medyada söyle bir rüzgar, sonra modasi geçiyor.

Arkadaslar mezari ziyaret edelim duamizi okuyalim ama lütfen Kazim Koyuncu'nun neden öldügünü ve daha ne Kazimlar oldugunu unutmayalim.Önce hesap soralim sonra alnimiz ak mezara gidelim.Kaçimiz kanser çalismalarina destek veriyoruz ??? Yada çalismanin var olup olmadigini sorguluyoruz ...Edited by: sevgi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)