Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Futbolun Neresinde?

Arkadaslar,

Bu basligi açarken su anda mevcut olanFUTBOLCU KADROMUZUve kadroda bulunanFUTBOLCULARIN bireysel oyunlarini ele almak istemedim. Fikirlerinizi almak istedigim konu Trabzonspor'un genel futbol yapisi hakkinda.

Biraz daha açiklayacak olursak; geçmisteki ve günümüzdeki Trabzonspor'un ortaya çikardigi futbol ekolü sizce neye benziyor?Trabzonspor denilince akliniza gelen futbol tarzini nasil tanimlarsiniz? Sizce Trabzonspor geçmiste hangi büyük kulüp ve ülkelerinstillerine benzerlik gösteren bir futbol sergiledi? Günümüzde takimimizi dünya futbolunun neresinde buluyorsunuz?

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

tam göbeginde buluyorum.[img]smileys/smiley36.gif[/img]

ben görmedim ama duyduklarim kadariyla eskiden avni akerde orta sahayi
    geçmek 1 korner atmak 2 gol sayilirmis.iste bizim futbol tarzimiz
    buymus.kendi sahasinda cehennemi yaratan bir takimmisiz.benim aklimdan
    bu çikmiyor.

kendi futbolcularini kendi sehrinden çikartan,ele muhtaç olmayan bir
    takim geliyor aklima.parayala degil yürekle mücadele eden bir takim
    geliyor.

ama yöntemlerimiz antrenörlere göre degisilik gösteriyor.

bir antrenör göbekte oyun kurarak saldirtmayi planlayip takima
    oturtuyor ve gidiyor.yeni gelen kontratak futbolunu benimseterek
    savunma agirlikli oynatiyor.1 sezon sonra gidiyor.

ve yeni gelen kanatlati kullanmaya çalisiyor.bir sürü degisiklik.

ama benim duydugum,istedigim ve trabzonspora yakistirdigim
    futbol:durmadan saldiran 3-0sa 4ü;4-0sa 5i isteyen gol makinasi ve
    hucümcu bir takim.çok konustum insalah bos degildir.

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor'un bu seneki görüntüsüyle dünya futbolunda bir yeri yok.Bugün kü durum moralsizlik ve formsuzluk sebebiyle geçis dönemi diye düsünüyorum.Fakat geçen sene ki Senol Hoca'yla baslayan degisim ile birlikte dünya futbolunun görsel,sov bölümünde yer alabiliriz.Bu aradadünya futbolu; gittikçedaha çok savunma güvenliginin ön plana çikarildigi güce,mücadeleye dayali birhal aliyor.

Bana göre ortasinda. Ne çok iyi ne çok kötü yani...

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı halil ibo Nickli Üyeden Alıntı
    Trabzonspor'un bu seneki görüntüsüyle dünya futbolunda bir yeri yok.Bugün kü durum moralsizlik ve formsuzluk sebebiyle geçis dönemi diye düsünüyorum.Fakat geçen sene ki Senol Hoca'yla baslayan degisim ile birlikte dünya futbolunun görsel,sov bölümünde yer alabiliriz.Bu aradadünya futbolu; gittikçedaha çok savunma güvenliginin ön plana çikarildigi güce,mücadeleye dayali birhal aliyor.

Güzel yazmissin.Bu moralsizlik bizi perisan etti.Ayrica dedigin gibi savunma futbolu öne çikiyor günümüzde ve Ziya Dogan'la biz bunu çok iyi uyguladik.Ama gel gör ki ayni sezon içerisinde Senol Günes'in gelmesiyle oyun mantalitemiz de degisti.

herzaman zirvesinde olmustur ve olacaktirda bütün takimlarin bize imrenerek baktigibni unutmamak lazim cünkü lig tarihinde yüzde yüz yerli kadro ile sampiyon olmus tek takim trabzondur üstelik bu kadronon yüzde 99 unun karadenizli yüzde 90 ninin trabzonlu olmasida ayridir

Ycandan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

TRABZONSPOR ÖZELLIKLE SAHASINDAKI MAÇLARA ÇOK HIZLI BASLAR VE RAKIBI BOGARDI.FAKAT ZIYA DOGAN VE SENOL GÜNESIN TAKIMIN BASINA GELDIGINDEN BERI ÖYLE BIR ILK YARILAR OYNANIYORKI INANAMIYORUM.NEREDEYSE BIR SUT ÇEKMEDEN,POZISYONA GIRMEDEN KOCA BIR ILK YARI HEBA OLUYOR.FAKAT IKINCI YARI BAMBASKA BIR TAKIMA BÜRÜNÜYORLAR.MAÇI ÇEVIRE BILIYORLARSA ÇEVIRIYORLAR GIRDIGIMIZ POZISYONLARI ATAMAZSAK ZATEN IS ISTENGEÇIYOR.&nbsp ;&nbsp ;&nbsp ;&nbsp ;&nbsp ;&nbsp ;&nbsp ;

BIRDE BIZ ESKIDEN TABIRI CAIZSE TEKME TOKAT TOP OYNARDIK.SIMDI BAKIYORUM FENERLE OYNUYORUZ,RUMLARLA OYNUYORUZ AMA SARI KART BILE GÖREN YOK.BELKI BUNUN NESI KÖTÜ DIYECEKSINIZ AMA BIZ SERT OYNAYIP RAKIBI YILDIRMALIYIZ BELKI 3-5 SARI KART GÖREBILIRIZ AMA TRABZON GIBI OYNAMIS OLURUZ.

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzonspor Futbolun her zaman zirvesinde olmayi hak ediyor.Insallah ilerde o günleri görürüz.

Oynadigimiz futbol ise topu ileriye sisirmekten öteye geçmiyor.Insallah buda zamanla düzelir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

TRABZONSPOR un sadece ismi futbolun bel kemigi demektir....[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Alıntı tselif Nickli Üyeden Alıntı
    TRABZONSPOR un sadece ismi futbolun bel kemigi demektir....[img]smileys/smiley2.gif[/img]

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Trabzonspor 76-85 arasi oynadigi futbolla tam bir tuna ekolü sergiliyordu. ( Elindeki öz kaynaklari en iyi sekilde kullanan,sert ve agresif oynayan,çok kosan ve genelde kanat bindirmeleriyle sonuca giden ) bu stil 1940'li yilarda avrupada macarlar,çekler,polonyalilar tarafindan çok iyi kullanilmisti taki güney avrupanin paraninda gücüyle italyan stilini kuranadek....85 ten sonra ne hikmetse trabzonsporun gerek oyun gerekse idari yönetimi anlasilmaz bir sekilde istanbula özenti anlayisi basladi.Iste trabzonun gerilemesini baslatanda bence bu idi.

Trabzonsporun su andaki oyun anlayisini anlaya bilmis degilim.Sisteminin ve oyun stili anlasilmaz.Sistem yok sadece bireysel yetenekler var, ama nereye kadar..........!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

76-84 arasini ne yazik ki sadece babalarimizdan dinledigimiz kadariyla biliyoruz. Bildigimiz sagdan soldan sayisiz akin yapan, kanatlari inanilmaz bir hizda kullanan ve rakibini perisan eden bir Trabzonspor'un hüküm sürdügü... Babam bir Fenerbahçe maçinda Ali Kemal-Turgay ikilisinin 60'inin üzerinde kanat ortasi yaptigini bunuodönem bir gazetenin de sayarak sütunlarina tasidiginisöylemisti ki inanilir gibi degil, kisacasi tam bir firtina, tam bir ekol, dayanilmaz bir sistem. Ezeli rakiplerin korner kullandiginda gol atmis gibi sevindigi bir futbol sahaseri, efsane bir takim... 85-90 ve 90-94 arasi, degisken, tam olarak istikrari yakalayamamis bir takim. Klasik 4-4-2 oynadigimizi hatirlayabiliyorum 90'in ilk yillarinda.Yugoslavlarin ve Polonyalilarin sik sik gidip geldigi bir takim, basarili olarak nitelendirilebilecekdönemler var ama genel olarak beklentilerin altinda, yine de yildizlarin her zaman oldugu bir kadro. 95-96'da tecrübeli oyuncularla gençleri çok iyi kaynastirmis, çokdisiplinli futbol oynayan, herkesin görevini sorumlulugunu çok iyi bildigi, oyuncularinin kendine güveninin disaridan bakinca hissedildigi bir Trabzonspor, yildizlarla dolu bir ekip. Son yillarin en büyük zirvesi belki de, karsiligini alamasak da bugün bile gurur duydugumuz çelik gibi bir Trabzonspor, ben Trabzonsporluyum diyen herkesin ezbere bildigi bir 11...

97-2002 arasi gerileme dönemi. Futbol adina birseyler verebildigimizi söyleyebilmek çok güç bu dönemde, çogu zaman hedefsiz kalmis, yine de oynadigi sezonlari derbi galibiyetleri sayesinde bos geçmemis bir Trabzonspor. Gordon Milne'in klasik Ingiliz 4-4-2'si, Giray Bulak'in Sergen-Oktay-Hami üçlüsüne dayali, defansi ikinci planda birakan atak futbolu (takim bir türlü istenilen taktik uyumu tam olarak saglayamasa bile), Sadi hocanin toplu defans toplu hücum prensibi (2001-2002 yilinda dibi görüs, yildizsiz, yeni alinan 4 isimsiz Brezilyaliya bel baglandigi, hocayi kabahatli bulmanin vicdansizlik olacagiumutsuz bir dönem)... 2003 ve sonrasi ise ayaga kalktigimiz, yeniden tüm gücümüzle "biz buradayiz" diye haykirdigimiz birdönem... Iyi çalisan, basarili bir takim, basariya susamis, kupa özlemi çekenbir büyükkulüp, bir büyük camia... Bugün elestirilse bile ikisini de takdir ettigim, bizeçok sey kazandirmisiki hoca, Samet Aybaba ve Ziya Dogan dönemleri... Genel olarak savunma hattini çok basarili bir sekilde kurmayi basardigimiz zaman dilimleri, (Samet hoca döneminde Oumar-Erman Güraçar-Erdinç üçlüsü, Ziya hoca döneminde Tolga-Erdinç ikilisinin mükemmele yakin uyumu), Fatih Tekke'nin takima katilisinin hem futbol, hem de kendine güven olarak Trabzonspor'a kattigimüthis katma degerler...Sistemi oturmus bir takim, futbolun en temel gereksinimini olusturarak savunmasini belirli bir mantiga oturtmus, Gökdeniz-Yattara-Fatih gibi 3 önemli hücumcuyu yillar sonra ilk kez ayni 11'de biraraya getirmeyi basarmis bir Trabzonspor. 4-4-2 geride birakilmis, Giray hocanin temellerini attigi, daha sonra genellikle kullanilmasina ragmenama dönem dönem de unutulan3-5-2'ye adapte olmus, kolay gol yemeyen bir Trabzonspor... Bu verilerin isiginda 2005 yilinda futbol adina zirve umuyorduk hepimiz, hala da umutlarimizdan heyecanimizdan vazgeçmis degiliz ama biraz daha çabanin gösterilmesi gerektigi asikar. Bu takim dururak oynamaya alismis bir takim degil, biz gelenegimizde hiçbir zaman olmadi bu. Senol hocanin mevcut durumda gözlenen sorunlara asacagina ve Trabzonspor'umuzun o hep bekledigimiz "zirveyi" bu sezon yapabilecegine inaniyorum. Muhtaç oldugumuzkudret ise her zaman oldugu gibiTrabzonspor'nun Bordo-Mavi'sinde mevcut. Yeter ki ruhumuzun en derinlerine islemis olan "hizli ve pozitif futbol" ilkesini hayata geçirebilelim.

Trabzonspor basariya geçmisinde tamamiyla özüne dayali bir sistem kurmasiyla ulasti. Kurulusundan itibaren yetenekli futbolculari disardan transfer eden takim, yaklassa da 1. Lig kapisindan geçemedi. Ne zaman ki yöredeki topçulara gözünü çevirdi takim, ilk basarisi olan 1. Lig terfisini elde etti. 10 sene içerisinde gerçeklesen 6 sampiyonluk,Avrupa kupalarinda atlanan turlarve sayisini hatirlamadigim kupalar da bu özüne dönük takim, sadece futbolcu degil, sayesinde geldi. Ne zaman ki takim, Hakan Kulaçoglu'nun deyimiyle, fenerbahçelilesmeye yani parali transferler veyabanci hocalar dönemine girdi o zaman basladi olumsuzluklar. Alisamadi sehir bu duruma, sehir disinda ki taraftarlarin da sempatisini kaybetti takim. Trabzonspor'a baglanmalarina neden olan o mütevazi kadro gitmis, yerine Istanbul takimlarindan pahali bir takim ortaya çikmisti. Sevdanin nedeni satafat degildi, mütevazilikti. Su an bile delicesine bu takima bagli olan,kalkip Trabzon'a möçlara gelenKaradenizli olmayan insanlari çeken Necatilerdi, Senollardi; Pfafflar, Breamslerdegil. Bugün ise futbol da her sey gibi çok degisti. Özkaynaklar yetersiz kalacaktir belki de, seneler önceki gibi basarilar gelmeyecek. Ancak takimeskiden oldugu gibi etrafindaki yetenekli gençlerle ilgilenmeli, amatör kulüpleri desteklemeli. Bununla yetinmeyip Anadolu'daki genç yeteneklerin hayali haline gelmeli takim. Istanbul'a giden abilerinin halleri ortada çünkü. Ama genç yeteneklere forma sansi tanindigi bir takim imaji yaratmali önce, eskiden oldugu gibi.

Ufak bir reklama sanirim adminler itiraz etmeyecektir. Aslinda bu düsüncelerin çogu Firtina,Ihtilal,Efsane Trabzonspor kitabini okuduktan sonra yer etti kafamda. Açikcasi takim ve geçmisi hakkinda bilmedigim bir çok sey ögrendim bu sayede. Bu vesileyle Hakan Kulaçoglu ve bu kitapta emegi geçen bütün insanlara tesekkür ediyorum. Trabzonsporluyum diyen herkesin mutlaka okumasi gereken bir kitap yazmislar.

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

hirs mücadele en az seviyede orta saha da topa bile basamiyoruz ,40 yyasindaki rum topcunun ayagina ürkerek giriyoruz nesi bunun modern futbol gitsinler bizim topcular ingilizlerin ligdeki tempolu mücadeleri seyretsinler,biraz kendilerini gelistirsinler,bize hirs lazim sov lazim biz de cosalim mac seyrederken uykum geliyor artik yaww

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Nereden
    İstanbul

Alıntı scenerc Nickli Üyeden Alıntı
    hirs mücadele en az seviyede orta saha da topa bile basamiyoruz ,40 yyasindaki rum topcunun ayagina ürkerek giriyoruz nesi bunun modern futbol gitsinler bizim topcular ingilizlerin ligdeki tempolu mücadeleri seyretsinler,biraz kendilerini gelistirsinler,bize hirs lazim sov lazim biz de cosalim mac seyrederken uykum geliyor artik yaww

Kesinlikle. Trabzonspor ruhunun bir an önce üflenmesi lazim bu takima, hani nerde o alisik oldugumuz hirs, cesaret, kendine güven? Henüz geç degilken gereken yapilmali, takimin teknigi vetaktiginden çok oyuna ve futbola bakis açisinin ele alinmasi lazim. Son 4 maçta o kadar pasif göründük ki bizim kimligimiz hiçbir zaman bu olmadi. Ilk toplara basmiyoruz, tek pas oynamiyoruz, bosa kaçmiyoruz, kaçarak ve çekinerek futbol oynuyoruz. Senol hocanin bu hatalari giderecek kapasitede olduguna inaniyorum, Trabzonspor ruhu nedir, Trabzonspor sahaya çiktiginda neyi ifade eder, nasil top oynar, bunlari Senol Günes'ten daha iyi bilecek, tanimlayabilecek insanlarin sayisida yok denecek kadar az. Artik ortaya birseyler koyma zamani, çokçalismak gerek.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Nereden
    İstanbul

shooter13 nickli kardesimin istegi üzerine kapanan basliktaki yazisini buraya kopyaliyorum.

Alıntı shooter13 Nickli Üyeden Alıntı

Trabzonsporumuz önce tanimadigimiz,gücü bizden fazla olmasini birak bize denk bile olamayan,normalde iki maçi da çok farkli kazanmasi gereken bir takima elendi.
    Ardindan avni akerde onu yalniz birakmayan taraftarina kendisini affettirmeliydi.Ama ne yapti berbat bir oyunla zor bir sekilde yendi.
    Ya dün aksam?konyasporla berabere kaldi.
    peki bu nereye kadar sürecek.

Ne zaman adam oluruz?
    1-teknik direktör bazi oyunculari oyundan almaktan korkmadigi zaman
    2-teknik direktör takima istedigi oyunculari aldirdigi zaman
    3-yönetimdeki bireyler kendi istedigi oyuncu alinacak diye israr etmeyip,beraber haraket etmeye karar verdigi zaman
    4-futbolcular takimin adinin fatih tekke&yattaraspor degil de TRABZONSPOR oldugunu anladiklari zaman
    5-taraftarin maç sonucuna göre degil oynanilan ve ya oynanamayan futbola göre tepki verdigi zaman
    6-elimizde iyi bir futbolcu oldugunda onu takimda tutmayi bildigimiz zaman
    7-yeni transferlere gereken uyum sürecinde destek oldugumuz zaman
    8-teknik direktör takimin büyük oldugunu ve her maçi kazanmak zorunda oldugumuzu hatirladigi zaman
    9-takimdaki bazi futbolcular benim 11de yerim her maçta var,parami da aliyorum oynamasam da olur demedigi zaman(gerçi bunu yapan bir kaç kisi hepsine mal etmemeliyiz ama)
    10-taraftarimizin yönetimi terbiye sinirlari içinde elestirip ana avrat küfür etmemeyi ögrendigi zaman

kusura bakmayin arkadaslar belki de bu tip bir konu açilmistir ama son 1 aydir çok doluyum ve dün tasma noktasina geldi.hak verir misiniz bilmem ama karsit fikirlere de açigim.tesekkürler.

kelkitli29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

su anki Trabzonspor maalesef dünya futboluna göre kötü, ancak Türkiye ligine göre cok üst düzey bir takim. Yani bu kadro bu ligde sampiyonluga YETER. fakat Avrupada fb gibi oluruz.

Nereden
    Trabzon

Selam

T.S. de bence de geçmise göre en önemli eksiklik özgüven...Trabzonspor altyapisindan yetisen topçular hariç transfer ettigimiz yerliler bu takimin kudretini nedense bir türlü kavrayamiyor...Sorumluluk hep yerlinin yerlisinin omuzlarinda oldugu için de hep günah keçisi en iyi futbolcularimiz oluyor...

Zamaninda Hami,Lemi, veya Soner takim sikintidaykensorumluluk aldiklarinda veen ufakbir hata yaptiklari antrübünden resmen küfür yiyorlardi...Bu küfür seremonisi önce Soner'i sonra Hami yi pisiriklastirdi ve topa vurmaya korkar hale getirdi...Bu "aptalca" tavir maalesef yillardir sürüyor ve zaten takim içinde sorumluluk alan 2-3 oyuncuyu sürekli baskiya sokuyor...Dikkat ettininiz mi bilmiyorum Rumlarla yaptigimiz 2. maçta bütün toplar Gökdeniz'in ayagina gidiyordu çünkü sahada topu almak isteyen tek adam oydu!!!!Buna ragmen seyirci hala en ufak hatasinda Gökdeniz'e yüklenmeye devam etti...

Maalesef bu kisir döngüyü kirmadikça oyuncularin kendilerine olan güvenlerini arttirmakimkansiz hale geliyor....Eger taraftar takimla bir bütün olup onunla atak yapip onunla savunma yaparsa bence önümüzdeki çogu engeli asacagiz....Bunun içinde iddia edilenin aksine ben kurtulus yolunun,çekirdek yiyen taraftar sayisinin artmasindan geçtigine inaniyorum...Maçi tezahürat için degilde sadece sportif bir faaliyeti veya taraftari oldugu takimi desteklemek için izlemeye giden bir kitle neden maç içinde kendi oyunculari yuhalasin ya da onlarin aleyhine nasil organize bir tepki koysun????Dünyadaki en iyi taraftarlar belki de Ingilizler...Stat akustikleri veçikardiklari manasiz sesler sayesinde tezahürat yapmadan karsi takimibaski altina alabiliyorlar...Oysa bizde tezahürat ya da destek sanilan sey 1000 kisinin bir agizdan ayninakarati sürekli tekrarlamasi...Eger bu bir ise yarayacak olsaydi herhalde bjk 11 puandançarsi grubuna ragmen sampiyonlugu birakmazdi....

Bunun disinda stresle beslenmeyi de maalesef beceremiyoruz...Son 2 senedir kirilma noktalarindaki maçlarda ortaya koydugumuz direnç ve yenik duruma düsmemize ragmen çevirdigimiz maç sayisinin artmasi beni olumlu düsündürtmüstü ancak maalesef su an basladigimiz yerdeyiz....Bunun için çözüm tabii ki deneyimli velider yapidaki oyuncular ...Biz bu konuda aslinda çoksanliyiz zira elimizde Fatih Tekke var!!!Ancak onu takim sikintidayken sadece hücumda kullanmak bence biraz hovardaliga kaçiyorzira Fatih oyunun temposunu ayarlayabilen ve hemen her topu olumlu kulllanabilen bir oyuncu elinizde böyle bir yetenek varken onuoyundan uzak tutmamalisiniz...Fatih bu noktada özelestiri de bulunmali bence.Çünkü bütün yetenegine ragmen Fatih'in bu kulübe kazandirdigi büyük bir basari yok...Eger bu sene Sampiyon olabilirsek bunun ana sebebi kim ne derse desin o olacak ve daha da fazlasi bence sampiyonluk Fatih'e bagli...Jordan'in bence atasözü olabilecek kadar güzel bir sözü var "Iyi oyuncu maç, büyük oyuncu sampiyonluk kazandirir" bu tarih boyunca böyle olmustur....Fatih kariyerini Hami gibi hüzünle degilde mutlulukla hatirlayabilmeli ve insallah bunu yapacakda......

Takimimiz hücum oynamaya çalisiyor ama dünya üzerinde hiçbir takim yok ki rakibi 3 kisiyle baski altina alsin!!!T.S. maalesef çok keskin bir görev anlayisi var...Fatih,Yattara ve Gökdeniz hücumdan sorumlu.Szmek hem hücumdan hem defanstan kalanlarsa defanstan sorumlu...Is böyle olunca yani hücum gücünüz sadece 3 oyuncunun o günkü formuna bagli olunca takim ister istemez istikrari yaklayamiyor...Oysa modern futbolun 4-4-2- sinde kanat oyunculari sag ve sol beklerdir!!!Bizde ne Emrah ne de Celelattin(bu konuda deneyimli ve yetenekli olmalarina ragmen) çogu maçta orta yapmayi bile denemiyor çünkü onlardan bu istenmiyor!!!T.S. nin bence ilerleyen dönemdeki basarisi Hücumcularin defans defanscilarin hücum yapmasina bagli...Toplu hücumu ve toplu savunmayi oturtup hatlar arasindaki baglantiyi kurabilirsek yani Eller ile Fatih in arasindaki mesafe 60 metre degilde 40 metre olursa iyi futbol gelecektir.....Senol Hoca tabii ki bunun farkinda ancak çözüm için bence fazlasiyla muhafazakar duruyor...Hüseyin bu kadarken kötü oynarken onda ki bu manasiz israri anlamiyorum...Belki de oyuncuyu kenara çekip 1-2 hafta dinlendirmek onun için en iyisidir..Oyun içinde bu kadar kötüyken Hüseyin de israr etmek onu biraz da taraftara yem yapmak anlamina geliyor.Yani hocamiz maalesef kas yapayim derken göz çikarmak üzere...

Trabzonsporumuz da çok yetenekli oyuncular var ve eger onlar isterse bu kulübün gülmeyen yüzünü gülderebilirler ...Bu onlarin kendilerine olan saygilariyla ilgili bir konu biraz da çünkü takimda herkes istedigi parayi aldi sayilir artikkarsiligini vermenin zamani geldi....

senol günes klubedeyken futbolla ilgili konusacak birsey göremiyorum....!!!

yarim sezonda takim nerden nereye geldi.bunun sorumlusu önce senol hoca sonrada paraya kiyamayan baskandir..!!!!!!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ortada bir futbol görmedigim için yorum yapamiyacagim ama 70-80'li yillar Liverpool tarziydi bence!!

ferro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TRABZONSPORUMUZ futbolun tam zirvesinde çünkü baskaldirisin sesidir istanbul külüplerinin kendilerini büyük zannetmesini kabullenmemistir

Ortasinda hemde tam ortasinda

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

türkiye de futbol varmiki neresinde oldugunu düsünecegiz??[img]smileys/smiley4.gif[/img] eger sampiyonlar ligine gidip basarali olsaydik o zaman onlar ne kadar gerimizde olduklarini düsüneceklerdi[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

trabzonsporumuzun gecmisi incelendiginde; karakteristik özelllik olarak kanat ataklari öne cikacaktir. bizim her daim klas acik oyuncularimiz olmustur. hatirladiklarim; ali kemal, cayci ahmet, necdet, iskender, hami, sinan, mehmet cemil, orhan , orhan cikrikci..daha hatirlayamadiklarim da vardir..lakin; ingiliz futboluna yakin bir oyun planimiz vardi ve bu bir sistemin ürünü degil de oyuncularimizin yeteneklerine göre sekillenmis gibiydi.elinizde ali kemal gibi biri varsa elbette kanattan oynarsiniz, bu ayri

trabzonsporumuzu istanbulun sülüklerinden ayiran cok kücük bir ayrintidan daha söz edelim.. ben efsane kadroyu birkac kez canli canli izleme sansi buldum, (ne mutlu bana), takimimiz 4-3-3 oynardi ve lkiberomuz necati hep 3 numarayi giyerdi. sonra farketmistimki istanbul takimlarinda liberolar 5 numarali formayi giyiyor..farkimizi anlamis ve yeni bir mutluluk kaynagim olmustu. ama trabzonspor tarihinin en agir darbesi "istanbula benzeme" cabalarinin sonuclarindan biri de liberomuzun 5 numarali formayi giymesi olmustu ne yazik ki... simdilerde numaralar anlamlarini kaybetti, 61 in basina geleni yasadik, ama takimimizda bir 3 numara boslugu yasanmiyor mu? ne dersiniz?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)