Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 34 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzon'un Büyük Kaybý:Sümer Opera Binasý

Ýlyas Onat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Ýþin ironik yaný; Türkiye'de, bilhassa Ýstanbul'da bu türden tarih kýyýmýnýn en çok, muhafazakâr kimliðiyle tanýmlanan Menderes döneminde yapýlmýþ olmasý. Köylü cidden haklýymýþ. Ortadan bir teker geçmiþ.

Nereden
    Trabzon

Merhabalar efendim. Ben bu binanýn çok yakýnýnda yaþayanlardan biriyim. Binayý zamanýn belediye reisi Ahmet Rasim KARANÝS, yol geniþletme bahanesiyle alelacele yýktýrmýþtýr. Binanýn yýkýlýþýný aðlayarak seyrettim her alanýnda içeride koltuklarýnda hatýralarým vardý, çok yazýk oldu çoook. Saygýlar.

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Alýntý tuncay1984 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    trabzon cirkin bi sehir
    her taraf beton yigini kabul edelim dikiyolar cirkin 10-15 katli apartmanlari
    cok güuzel oluyor sanki birgün herkes yaylaya gitse deniz alip götürse o cirkin evleri hep
    süper olur
    Trabzonun güzellikleri var. ama çirkinlikleri belki de daha fazla!
    Erdoðduda oturuyorum güzel havalarda yürüyerek meydana gelmeyi seviyorum.
    Çok kötü yerleþim var.
    Mesela Ataparkta Tanjanta girin meydana yürüyün.
    Sürekli ayný yerleri gördüðümüz için pek dikkat etmiyoruz.
    Ama farklý bir þehirde bu görüntüleri görsek bu nasýl þehir burasý gecekondu deriz.
    berbat bir görüntü var.
    Trabzonun en merkezi yerine gideken hemde
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

ESER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    41

boyle benzeri olaylar Turkiyenin her yerinde yasanmistir eminim. Turkiye dunyanin cografi olarak en guzel ulkelerinden birisi, Bu tartisma goturmez ama mimari tam bir kepazelik. sehir mimarisi ve sehircilik planlamasi sifir. hicbir sehrin kendine has karakteristik bir yapilasmasi yok. hepsi birbirinin aynisi. kargacik burgacik sokaklar, yuksek yuksek apartmanlar, daracik kaldirimlar, agacsiz sokaklar. sehirlerin cogunda dogru duzgun sehir parklari bile yok. ovule ovule bitirilemeyen istanbul bile rezil bir mimariye sahip belli basli ucbes muhit disinda. dunyanin hicbiryerinde tarihi yapilar Turkiyedeki gibi hoyratca yok edilemez,
    adami ottururler ama Turkiyede ahira cevrilmis onlarca tarihi yapi, yikilmis-kendi haline terkedilmis onlarca kultur mirasi mevcuttur. Ulkenin tarihiyle ovuneceksin ama mirasini iskartaya cikaracaksin. Tam bizlik isler.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Ý. C. Ertem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

Gerçekten ne acý ve gerçekten ne yazýk... Trabzon'un ne hale geldiðine bakýyorum da içim acýyor doðrusu. Baþta Belediyecilik kültürü olmayan bürokrat kökenli teknik bilgi sahibi olmayan insanlar bu þehri mahvetti. Burayý yýktýran dönemin x parti mensubu belediye baþkaný Ahmet Rasim Karanis adýna da Trabzon Boztepe'de bir park yaptýrmýþýz... Böyle bir komedi olur mu??? Ödül veriyoruz bir de üstüne.. Ben Trabzon'da yaþayan kendi kentine aþýk kentinden çýkan tüm sanatkarlarla gurur duyan bir birey olarak yýllardýr söylüyorum bu þehrin 2010'lu yýllarla birlikte artýk þaftýna kaymýþ... Ne bir üretim, ne bir fabrika, ne de halka inen bir kültür-sanat çalýþmasý vs. var. Bütün bir þehir kendini tavuk döner çið köfte yemeye tofaþla yanlamaya vermiþ vaziyette. Düzelecek miyiz onu da bilmiyorum.. Asýl konuya gelirsek bu opera binasýný yeniden Trabzon'a kazandýrmak uðruna tüm yetkililerin ve sanatsever Trabzon halkýný kamuoyu baskýsý oluþturmaya davet ediyorum.

Ve son olarak GOLDFINGER nickli üyenin mesajý beni de duygulandýrdý biraz.. Geçmiþte orada yaþamýþ insanlarýn kim bilir ne hatýralarý kim bilir ne yaþanmýþlýklarý vardý ve koca bir tarihi bir anda yok ettiler.. Ne diyebiliriz ki..

Saygýlar, sevgiler.
    "Benim gideceðim yer, geldiðim yerdir. Ben ne ünvan istiyorum, ne de makam istiyorum..." - ÞENOL GÜNEÞ

"AKÇAABAT SEBATSPOR"

Ender Kuyumcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    46

Trabzon'dan ziyade bu ülkenin bir sorunu.

Geçmiþimiz korumayý bilmiyoruz. Resme bakýnca oldukça da güzel bir yapýymýþ aslýnda. Orijinal haline uygun bir þekilde restore edilip tekrar sanata hizmet etmeye baþlansa çok iyi olurmuþ ama yazýk olmuþ.
    https://twitter.com/kuyumcuender

2010-2011 Þampiyonu TRABZONSPOR Taraftarý

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Fotoðrafa bakýnca duygulandým.

Böyle bir güzelliðin Trabzon'umuzda olmasý, bunu övünerek anlatmak çok büyük bir keyif olurdu.

Tarihi altyapýsý tartýþýlmaz olan þehrimizin böyle bir güzellikten mahrum kalmasý, beni gerçekten çok üzdü.
    "Büyüklük haksýzca kazanýlaný hak görmek deðil, haksýzlýklara raðmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

art(w)in - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    38

Çok þaþýlacak bir þey deðil aslýnda. Bugün de ayný zihniyet o makamlarda. Neyi hak ediyorsak öyle yönetiliyoruz.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Yolu Trabzon'dan Geçen Sanatçýlar Sergisi

(Detaylara geçmeden önce þunu paylaþmak isterim ki serginin hedefi Trabzon'da bir kültür merkezi inþa edilmesi. Bilginize...)

http://tamev.org/haber/detay/Yolu-Tr...atcilar-1.html

TAMEV (Trabzon Araþtýrmalarý Merkezi Vakfý), Trabzon’da üç kuþaktýr süre gelen resim geleneði örneklerini, 9-24 Aralýk 2016 tarihleri arasýnda düzenleyeceði bir sergi ile Ýstanbul sanat çevrelerinin beðenisine sunuyor. MKM Beþiktaþ Çaðdaþ Galerisi’nde “Yolu Trabzon’dan Geçen Sanatçýlar” Sergisi adý altýnda sergilenecek olan eserler, Trabzon’un kültürel ve sanatsal deðerlerini korumak, geliþtirmek ve tanýtmak isteyen vakfýn düzenlediði ikinci sergi organizasyonu olma özelliðini taþýyor. Sergi, daha önce Þubat 2013 tarihinde yine ayný mekânda izleyicileriyle buluþmuþ ve büyük ilgi görmüþtü. Trabzon’da doðmuþ veya bu kentte sanatsal faaliyetleri olan ya da sanatsal katkýlarda bulunmuþ 113 deðerli sanatçýyý aðýrlayacak sergi için Tamev, içerisinde katýlýmcý sanatçýlarýn bilgilerinin ve sergilenecek eserlerin de yer aldýðý kapsamlý bir katalog hazýrlýyor.
    Sergide, Trabzon’un kültür-sanat birikiminin oluþmasýna emeði geçen ressam, heykeltýraþ ve fotoðraf sanatçýlarýna ait 200’ün üzerinde eser sergilenmesi planlanýyor. “YoluTrabzon’dan Geçen Sanatçýlar II” Sergisi, Akatlar’da bulunan Mustafa Kemal Merkezi içerisinde yer alan Beþiktaþ Çaðdaþ Galerisi’nde, pazartesi günleri hariç, saat 10:30-18:30 saatleri arasýnda görülebilir.

YOLU TRABZON’DAN GEÇEN SANATÇILAR:

HAYRÝ AÐAN . OSMAN AKBAY . ALAETTÝN AKSOY . HAKAN AKSU . SELMANUR AKTAÞ CANAN ATALAY AKTUÐ . MUSTAFA SALÝM AKTUÐ . GAYE SU AKYOL . MUZAFFER AKYOL ORSEV ALTINER . OSMAN ALTINTAÞ . ATÝLLA ATAR . NURAY EKÝM ATMACA . AYDIN AYAN CAN AYAN . MUSTAFA AYAZ . HÜSEYÝN AYDIN ERCAN AYÇÝÇEK . EVRENSEL BAÞ MEHER BAYRAMOÐLU . ÜMRAN BULUT ÖMER BURHANOÐLU . ALÝ CANDAÞ. CEMÝL CANDAÞ . MÜMÝN CANDAÞ . FÝKRÝ CANTÜRK . AÞAN CORA . HAMÝYE ÇOLAKOÐLU RASÝM ÇUBUKÇU . OGÜN DANÝÞ KENAN DEMÝR . TÜLÝN DEMÝRAY . OSMAN ZEKÝ DEMÝRKALE AHMET UMUR DENÝZ YAVUZ DENÝZ . AHMET DOKSANOÐLU . HAYDAR DURMUÞ SELMA DURUKANOÐLU ÝBRAHÝM ENEZ . BURCU AYAN ERGEN . GÜLER GENÇ EROL HAKAN ESMER BEDRÝ RAHMÝ EYÜBOÐLU . ÞAFAK EYÜBOÐLU SERAP MURATHANOÐLU EYRENCÝ . SARA FATHALÝZADEH . NECATÝ SEYDÝ FERAHOÐLU . NURGÜL FERAHOÐLU . ADEM GENÇ VEYSEL GÜNAY . ABÝT GÜNER . MEHMET HACIFETTAHOÐLU . HASAN FEHMÝ HIZAL . MURAT ILGIN . KEMAL ÝSKENDER . ORHAN ÝLYAS . ERTAN KADIOÐLU . ZAFER KALFA . AHMET KALKAN . RAÝF KALYONCU . YASEMÝN KALYONCU METÝN KARANÝSOÐLU. ALAYBEY KAROÐLU . URSULA SOLTERMANN KATÝPOÐLU YUSUF KATÝPOÐLU . KORAY KEKÜLLÜOÐLU . KAYIHAN KESÝNOK . ZEKÝ KIRAL AYSEL KUL . EKREM KUTLU . MUSTAFA HÝKMET MALKOÇ . MUZAFFER MALKOÇ ÇÝÐDEM MENTEÞOÐLU CEYHAN MURATHANOÐLU . MUSTAFA ORKUN MÜFTÜOÐLU . GÖNÜL NUHOÐLU ADÝL OCAK . SABÝNE OTT . KAMER ÖNDER . BODÝL ÖRS . ÝBRAHÝM ÖRS . ASLI ÇAKAN ÖZEN DENÝZHAN ÖZER . MEHMET ÖZER ALPAY ÝSMAÝL ÖZKAN . KEREM CAN ÖZMEN SALDIRAN ÖZMEN . TAYFUN PÝRSELÝMOÐLU . FUAT SAKA . ASLI SALÝ . ADÝL SALÝH RAHMAN IÞIK SARIALÝOÐLU AZMÝ SEKBAN . MUSTAFA SEKBAN . NEDRET SEKBAN ESRA ÞATIROÐLU . ÞAKÝR ÞEYÝHOÐLU . ÞUAYÝP ÞEYÝHOÐLU . KADÝR ÞÝÞGÝNOÐLU TUNÇ TANIÞIK . ELVAN TEKCAN . SÜLEYMAN SAÝM TEKCAN . HASAN TUNA . SALÝ TURAN SELMAN UZUN . SAFA BAYAR YAVUZ . BÝLAL YAZICI . HANEFÝ YETER . SERPÝL YETER BÜLENT YAVUZ YILMAZ . SERDAR YILMAZ . ÞENOL YOROZLU . ORHAN ZAFER

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)