Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sadri Sener Binasi Pazar Gün. Kapatilamaz

l-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Uzun zamandir dile getirmek istedigim bir konu var. Trabzon Uzun Sokak'taki Sadri Sener Binasi. Bildiginiz üzere bu binada Trabzonspor müzesi ve bir TsClub bulunuyor. Bu bina pazar günleri kapali durumda kisaca insanlarin tatil günlerinden birinde ne Ts Club ne de müzemiz açik degil, peki acaba hafta içi mi bu insanlar müzeyi ziyaret edecek ya da ögle tatilinde mi forma almak zorundayiz. Geçen sene önemli bir maç öncesi Ts Club pazar günü olmasina ragmen açikti ancak müzemiz yine kapaliydi, açikçasi bunun hiçbir izahini göremiyorum. Illa bir gün kapanacaksa o gün PAZAR günü olmamali, nasil bir zihniyet beni Pazar günü Trabzon'a getirip forma almadan geri yollamayi içine sindirebilir bilmiyorum, Anorthosis maçinin maglubiyet nedenini fazla uzaklarda aramamak gerekiyor bence. Sadri Sener Binasi'nin pazar günleri açik olmasi için neler yapabiliriz? Söz sizde..

personel tasarrufu yapilmistir...küçük hesaplar yapilmistir yani söylenecek bi sey yok bu konuda....

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Pazar günü elbette kapali olmamasi gerekiyor bence de.Aklima çözüm gelmiyor.

Ayrica benim bildigim Sadri Sener Binasi Uzun Sokak'da degil[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

Alıntı #10 Muhtelif Nickli Üyeden Alıntı

Pazar günü elbette kapali olmamasi gerekiyor bence de.Aklima çözüm gelmiyor.

Ayrica benim bildigim Sadri Sener Binasi Uzun Sokak'da degil[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Osman tamam sinirliyim sasirdim [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Nerede oldugu önemli degil, önemli olan hangi zihniyetin müzemizi ve Ts Club'i pazar günü kapattigi?

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Orada çalisan personelinde dogal olarak hafta tatili hakki var.Ama bu hafta içi birgün olarak degistirilmelidir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı halil ibo Nickli Üyeden Alıntı
    Orada çalisan personelinde dogal olarak hafta tatili hakki var.Ama bu hafta içi birgün olarak degistirilmelidir.

Koskoca Trabzonspor'da 2 tane mi personel var müzemize bakacak, küçücük isletmeler bile 24 saat açik kalirken Trabzonpsor'un müzesinin ve Ts Club'in Pazar günü kapatilmasi personel sayisiyla açiklanamaz bence, eger bununla açiklaniyorsa zaten basarili olmamiz mümkün degil, profesyonellesme her alanda olur, hisse senedi satmayla degil..

tsclubdan cuma günü alisveris yaptim. pazar günü degisim yapmaya gittigimde kapali oldugunu görünce bayagi sasirdim. tsclub pazar günü kapali olamaz. bunun mantikli açiklamasi yok. kesinlikle açik olmali

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ben de bu konudan sikayetçiyim.hatta basimdan geçen olayi anlatayim:

çarsamba günü 96 yilinda çikardigim genç üye kimliginin yenilemesini istedim ve fotorafla beraber kimligi verdim yarin alabilirsiniz dediler.ben de babamla memlekete gittim cumartesi aksam döndüm.cumartesi ve öncesinde alma firsatim olmadi.pazar gittik.ts club kasiyerin cani açmak istediginden açilmisti.ama üst katlar kapaliydi.o yüzden kimligimi alamadim.pazartesi sabah 8de dönüs uçagina binip ankaraya geldim.ve kimligim su an trabzonda.nasil alacagimi da bilmiyorum.bence açik olmali.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Müzeci felan degilim, ama hayalleri hep olan bir adamim.Müze dedin mi; Pazar günü kapali olamaz,Özellikle yaz sezonu!...Gurbette olsun, baska sehirlerde ki hemsehrilerimizin olsun,Trabzona geldigini düsünecek olursak; bu müze Pazar günü muhakkak açik olmalidir.

Ayrica Trabzonspora profosyonel bir müze yapilmasi taraftariyim.Bu eser basli basina bir sanat eseri olmalidir.Hatta o kadar iyi olmalidir ki; yurdun dört bir yanindan bu müzeyi görmeye turlar düzenlenmelidir.Turizm firmalarinin turlarina bu müzeyi muhakkak ilave etmeliyiz.Hatta abartmiyorum bu konuda dünyanin en büyükve tek müzesi olmalidir.Ünlü oyuncularin forma,ayakkabi ve degisik aksesuarlari bu müzede sergilenmelidir.Akliniza hayalenize gelmeyecek seyleri burada sergileyebilir,Trabzonu bu konuda bir Turizm bahçesine çevirebiliriz.Düsünsenize Arjantin 1978 dünya kupasinda Kempes'in formasi bu müzede olacak v.b.Müzenin belli bir yerinde dünya kupalari,Avrupa kupalari ve milli takimimizin unutulmaz maçlari golleri gösterilmelidir.Gençlere rehbelik yapilarak efsanevi futbolcularin futbol mantalitelerini onlara anlatan gösteriler olmali...NTV'de footbal Mundial yayinlaniyor.Onun gibi bir sey olmalidir.Dünyanin degisik stad ve taraftarlarini anlatan,gruplari anlatan daha dogrusu futbol adina ne varsa orasda bulabilecegimiz her sey olmali...Hatta degerimiz münevverimiz bile olmalidir.

Bu müzede her türlü sadece ve sadece Trabzonspora ait resmi ürünlerinin satildigi bir mekan olmalidir.Yok yok olmalidir.Müzede tribün gibi bir yer insa edilmeli ve burada unutulmaz maçlari belli satlerde tekrardan yayinlamalaiyiz(sinema gibi düsünün).Bu tribünlere giris ya ücretli olacak ya da resmi ürünlerden satin alinip müzeye bu sekilde girilecek.Üzerinde forma olmayan adam müzeye giremeyecek,ya da resmi ürün almayan buraya giremeyecek,o tribünde oturup sinema seyreder gibi maç seyredecek.Eski maçlari tekrar edecek ve eski günleri yad edecektir.Sonra da o salonda tribünlerden tezahürat sesleri verilmelidir.Sende oturdugun yerden bu olaya istirak edeceksin,içerideki ses düzeni öye olmali ki;kendini birden 80'li 90'li yillarin ugultulari arasinda Avni Akerde hissetmelisin.Abartmiyorum konfeti bile olmasi lazimdir.

Bunlari yapmak çiok mu zor?yoksa ben çok mu hayal kuruyorum.Bu olaylari yaptigimizda acaba Trabzonsporun personelden yana bir sikintisi olurmu?Ülkenin her yerinden insanlar bu muhtesem eseri görmeye konusmazmi?Ne olur kuru kuruya basarilarimizi,kupalarimizi Sadri Sener binasinin kapali kapilar ardinda tozlanmasina izin vermeyelim.Çagin gerektirdigi yatirim ve atilimlari yapalim.Geçmisten gelen bu gücü en güzel sekilde degerlendirip dosta düsmana mesajlar gönderelim.

Bu ülkede futbol adina ilkleri yapan Trabzonsprumuz bu olayda da bir ilki gerçeklestirsin ve bizi herkes örnek alsin.Bu konuda yapilan yatirimdan korkmasin bu bize maddi olarak kat be kat geri dönecektir.Böyle bir eseri aramizdan kim gidipte görmek istemez ki?Gerede'ye gittigimiz gibi Trabzona da tur düzenleriz.Olmaz mi?[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Hayallerimin gerçek olmasi için; Dünyanin 8.harikasini Trabzonda yapalim derim.

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu is sirkecide pazar günü hicbiyerin acik olmamasina benzemis[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

Cumartesi saat aksam 7 de kapatiyorlar.Pazar saat 12 de açiyorlar 5 te tekrar kapatiyorlar.Ama her zaman degil maç bileti falan satacaklari zaman.Ben ordaki persone sordum.Arkadas dedim niye pazar günü kapalisiniz bu nasil is.?? Adam dinlenmek bizim de hakkimiz dedi.Iyi de 2 kisi mi çalisiyor ts clup ta.ayrica elektirik falan kesilirse jenarotör falan da yok.Bilet alamiyorsunuz.Bjk li gs li heriflere profosyonellik adina klubun idari kademesinde görev verenler ts clupta degismeli olarak en azindan 5-6 kisiyi çalistirmalidir.

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

pazar mesai olayi düsünülmüstür,

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bencede pazar günü kesinlikle açik olmali magazamiz. personel yetersiz diye bi saçmaligi kabul edemiyorum ben. koca trabzonspor personel yetersiz diyip kapatamaz magazamizi. ve BADALOGLU nun deiklerine sonuna kadar katiliyorum. ANLIMIZIN AKIYLA aldigimiz bütün kupalari, herseyimizi, mükemmel ötesi bir müzede sergilemeliyiz. bunu hakediyoruz. oraya girincesampiyonluk yasamayanlar bile o havayi tenefüs etmeliler. bunlar büyük olmanin ayricaligidir. ama ne yazikki bizim bu düsündüklerimizi yönetimler düsünemiyolar. Insallah birgün bu degerleri dogru düzgün sergilemeyi akillarina getirirler.

Sadece o degil sorun.Bazi biten ürünler yenilenmiyor.Mesela ben çay tabagi altligi alacam yok diyorlar haftalardir.Simdi o saten kaskollardan ariyorum oda yooookkkkk..kalmadi kalmadi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

pazar günü kapatilamaz tabiki!..

milletin birtek pazar günü isi gücü yok o günde müze kapali! olacak is degil ...

bazen yonetim o kadar basit hatalar yapiorki insan kafayi yiyor

kutoz
    Ziyaretçi

I-M önemli bir konuya degindin. Hala memur zihniyetiyle hareket ediyoruz, kurumu isletirken. Müze ve TsClup'ta çalisan kaç kisi bilemiyorum ama illede pazar gününün aileleriyle geçirmek istiyorlarsa, bunu vardiya seklinde yapabilirler. Müzeninin temizligi, bakimi vs. gibi hususlar içinse Pazar günü kapatmak yerine Pazartesi kapanmasi en uygunu. Çünkü hafta basi oldugu için, insanlar üzerinde Pazartesi sendromu dedigimiz negatif bir enerji olusur. Bu tür durumlarda, müze ve TsClub'a fazla ragbet olmaz. Illede TsClub'tan ihtiyaçlarini karsilamak isteyen varsa, Avni Akerin yanindakinden de karsilayabilir.

Pazar yerine benim önerim, pazartesidir. Pazar günü de çalisan personel iki vardiya yapip, 15 günde bir bir personeli disari yani pazar günü izne çikarabilirler. Çok zor olmasa gerek.

Bütün müzeler Pazartesi günü kapali olur.Pazar günü kapali oldugunu duydugum ilk müze bizimkisi.

Nereden
    İstanbul

Sevgili arkadaslar, geçen yil bu konuyu burada yazdim.Müzemiz yanliz pazar günleri degil müze görevlisinin izinli oldugu gün bile kapaliydi ve o gün GS ile sampiyonluk maçimiz vardi.Millet gelmis alis veris yapiyor, 3 gün aldigimiz TÜRKIYE KUPASI'NI görmek istiyor. Müze görevlisi ISTANBUL'a maça gitmis dönmemis ( KAFA IZINI KULLANIYOR) .Takimin sampiyonluk maçi var adam ISTANBUL'u geziyor biz kapali müzeyi açtirmaya gayret ediyoruz ve sesimiz fazla çiktigini beyan ediyorlar. Tabiiki sesim çikacak o kupalarin hepsinde benim hakkimvar çocugumada göstermek için ISTANBUL dan 1200 km yol geldim açin müzeyi görecegim diyorum ve müze açiliyor .AAAA YENI KUPA YOK !! Nerede kupa ? Tesislerdeymis ,neden burada degil diye feryadi basiyorum. 10 dakika sonra baskanimiz sayin ATAY AKTUGile bir is yerinde karsilasiyorum ve durumu kendisine izah ediyorum . Hemen talimat veriyor kupa müzeye gönderilsin diyor.Bu gibi olaylari baskanin ve yönetim kurulunun takip etmesi zor . Tepki koyulacagi zamanilgili kimse ona ulasilmali . Kim SADRI SENER binasindan sorumlu ,müze görevlisi kime bagli , sorumlu o kisi . Müze önemli yer herkese emanet edilemez. PAZAR günleri içinde bir formülün bulunmasi gerekir.

Bu gibi olaylar bizim çalisanlarimiza basit geliyor.Kimse alinmasin !

Ahmet senin önerini ben ve sen göremezsin , oglum OSMAN 'da göremez belki torunlarimiz görür!!

Adam kafa izini yapiyor müze sorumlusu yok diye müze açmak istemiyorlar, müdüre müzeyii açtiriyorum .sen çok sey istiyorsun.

O KIBRIS BARIS KUPASI baska bir takimda olsaydi ona ayri bir oda yaparlardi ! ( 1.LIGDEKI ILK KUPA ),

DÜNYADA tek 1/2 ( yarim) kupada bizim ve hava gücünün müzesinde

Sampiyonluk kupalari yan yana ortadaki bir camekanda , o kupalarin hepsinin ayri ayri odalari olmasi gerekir. Sahildeki araziye TFF HALUK ULUSOY tesisleri ve hali sahalar yapilana kadar 3 -4 KATLI bir MÜZE binasi yapilmasi gerekir.

Müzeyi gezip görmeyenTRABZONSPOR 'undegerini bilemez.

Saygilarimla

Guests
    Ziyaretçi

Aynen katiliyorum...

Istenirse TS Club magazamizve müzemiz her gün açik kalabilir... Bunun personel azligiyla, ekonomik zorluklafalan hiç alakasi yok... Magazayi ve Müzeyiher gün açik tutabilmenin personel,elektrik vs aylik gideri1 milyarigeçmez... magazamiz bu rakami pazar günü ilk 15 dk'da amorti eder...

Bu konuda görev birazda bize düsüyor gibi... "Hep destek,Tam destek, Biraz da dirsek..."

olay sadece pazar günü meselesi degil... ayni zamanda TsClub çok erken saatte kapaniyor... çogu zaman herkes sokaktayken TsClub'in kapali olduguna rastladim ki bir kaç seferinde ben dealisveris yapacaktim...

Nereden
    İstanbul

Sanirim herkes bu olaydan muzdarip ki bundan normal birsey de yok. Peki kimlere sorunu iletebiliriz? Genel müdür Burak Gürdal disinda aklima isim gelmiyor, Pazar günü Ts Club ve müze kapali, karadeniz fikrasi gibi. En son kapanmasi gereken gün Pazar'dir, bir tekbizim personelin cani kiymetli herhalde, 1000 kisiye hizmet veren isletmeler bile hafta sonu çalisir ki müzelerin ve alisveris merkezlerinin en yogun oldugu günler Cumartesi Pazar'dir. Sampiyonluk mücadelesi verdigimiz bir dönemde maçimizin oldugu gün müzemizin kapali olmasi zaten sampiyonluga uzak oldugumuzu gösterir, en azindan bu zihniyetle.

bgurdal@trabzonspor.org.tr ye sikayetlerimizi iletelim lütfen.

Guests
    Ziyaretçi

Trabzonda bulunan bulunmayan herkes göndersin arkadaslar... Unutmayalim konu sadece TS Club magazasinin pazar günleri de açikolmasi ve mesai saatlerinin uzatilmasi...

Hep destek, tam destek, biraz da dirsek...

bgurdal@trabzonspor.org.tr

kutoz
    Ziyaretçi

Mümkünse, bu konuyla ilgili yazacagimiz fikirlerimizi; isim@bordomavi.net mail adresini kullanarak gönderelim. Etkili olacagi kanisindayim.

Nereden
    İstanbul

Sok sok! Yattara Arsenal'e gidiyor. Yahu bir konuya ilgi gösterilmesi için illaki yalan transfer haberi falan mi olmasi gerekiyor, nedir bu duyarsizlik, Transferler basligina günde 30-40 sayfa mesaj birakiliyor, en azindan e-posta gönderdim yazmak bu kadar zor mu, neyse ya, daha önemli seyler vardir muhakkak, Sadri Sener Binasi kapanmis, peh, kimin umrunda..

Basligi Sadri Sener Binasi hafta içi ve cumartesi neden açik diye açmam gerektigini anladim, önceki mesajlara saygisizlik olmamasi için düzeltmiyorum, sahi hafta içi Sadri Sener neden açik?Edited by: l-m

Guests
    Ziyaretçi

Bizimkiler memur zihniyetinden kurtulmadikça bu isler kolay kolay düzelmez.Adam hafta içi açiyor.Milletin hafta içleri bos.Millet hafta içi dinleniyor.Cumartesi pazar çalisiyorya ondan hafta sonu kimse gelmez diye açmiyorlar herhalde[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)