Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Basarili yabanci futbolcularimiz..

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaslar hepimizin malumu..
    Trabzonspor'umuzda yabancilardan yana pek iyi sansimiz olmadi.
    Simdiye kadar gelmis geçmis yabanci futbolcularimizdan en çok iz birakanlar.. Jean Mary Paff, Sota ve Kardesi Arçil.. Vugrineç ve suan
    oynayan oyuncularimiz.. Simko ve Yattara..

Burada gelmis geçmis yabancilari iyi kötü anilari ile hatirlamaya çalisalim.. Birde Cambell (Kempil) vardi v.s

Mert Pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

bu konuyu anket haline ceviremezmisiniz cok daha anlasilabilir sonucu olurdu

Analyzer
    Ziyaretçi

Cyzio'yu saymamissin abi. En faydali olmus yabancimizdi bana göre.[img]smileys/smiley2.gif[/img]Aurelio da çokyararli olmustu.

Nereden
    Ankara

Olsen ve Rada da vardi iyi yabancilar arasinda

Guests
    Ziyaretçi

Edit.

sota abicim o fb ye attigi kafa golü hiç aklimdan çikmiyor.ankaragücünde adnana attigi gol ortasahadan.ondan sonra arçilin sonradan oyuna girip kara kargaya attigi 3 gol. özledim o günleri

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sotanin E.sehir maçinda topu kafasinda sektirerek gidip attigi gol muhtesemdi.

Nereden
    İstanbul

Yabanci futbolculardan yana sansimizin olmadigi fikirine katilmiyorum.en azindan bunu bir sanssizlik olarak kabul etmiyorum.sistemine göre futbolcu almazsan hali ile basarisiz olur.buna birde uyum saglayamama problemi eklenince sonuç haliyle hüsranla sonuçlaniyor.

buna en basit örnek avrupa sampiyonu danimarka milli takiminin kaptani lars olsen dir.dönemin danimarka milli takimi teknik direktörürün, (adi aklimda degil) onun için sahadaki sag kolumdur dedigini çok iyi hatirliyorum.ama ne yazik ki bu olsen bizde basarili olamamis ve çok agir olmakla suçlanmistir.

pek çogunuzun bildigi üzere kuzey avrupa ülkelerinin futbol anlayisi takim oyununa ve disiplinine dayanir.bizim gibi sahsi becerilerin ön plana çiktigi bir futbol anlayisinin içine,takim oyunu anlayisi ile yetismis bir futbolcuyu yerlestirmenin ne kadaryanlis oldugunu defalarca kez gördük.bu örnege bir de belçikalilari ekleyebiliriz.

burda sorun futbolcularin basarisiz olmasi degil,yanlis transferlerin yapilmis olmasiydi.

Anket yapilabilir ama öncelikle Campell'in yaninda yazmis oldugun yamyam yazisini ordan silmeni rica ediyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oflumehmet Nickli Üyeden Alıntı
    Anket yapilabilir ama öncelikle Campell'in yaninda yazmis oldugun yamyam yazisini ordan silmeni rica ediyorum.

Gol makinasi aldik,çamasir makinasi çikti diyen kimdi?

Nereden
    Bursa

Kevin Campell Vugrinec Rada Kalitvinsev Ve Nikolovski Cok iyiydi.

Bir ara Bulgar biri gelmisti adi neydi yarims ezon kaldi gitti oda pek kotu diildi.

ama suan Yattara ve Semak Güzel

AHhhhhhhhh ahhhhhh O Misse Misse Yokmu iLk Zencimiz Ama Adam Sifir [img]smileys/smiley7.gif[/img]

Nereden
    Ankara

Sota sadece bize gelen degil türkiyeye gelmis en iyi yabancidir bana göre. Hele ikisi yattarayla oynayacakt ki ah ah nefes alislarini bile arsivlerdim.[img]smileys/smiley36.gif[/img]Arkadaslar bu arada 1992-1998 arasi trabzonspor maçlarinin görüntüleri elinde bulunan var mi acaba. Alakasiz oldu ama yeni üye oldugum için konu açma sansim yok. Bu konuda klübümüzü aradim dernegi aradim ve ts magazalarini aradim ama böyle bir olusumun olmadigi söylendi. Televizyon kanallarindan bulabilecegim söylendi tüm kanallara bir faks ve email yolladim bekliyorum.

Ya kalitnitsev herhalde en kötü yabancilardandi.Birde ismini bile hatirlamadigin bulgar demek ki iyi izlenim birakamamis.Ben sota diyorum tek geçiyorum

Nereden
    İstanbul

Yesiç, Lukiç, Ivanov, Yuri bunlardan Yuri ye zamaninda saglam para vermistik, yillarca oynadi sonra Altay'a gitti bence oranin topçusuydu zaten, o dönemde Türkiye ligindeki yabancilarin %90 i dandikti zaten. Katcarava vardi hayatimda gördügüm en kalas futbolculardan biriydi ama Aston Villa maçinda da Orhan'a topu o indirdi, onun ekürisi Beradze de var tabi. Azeri Liçkin Allah'im o ne saçmalikti, Trabzonda mahalle aralarini dolassan 10 dakka da 10 tane Liçkin bulurduk heralde,bi de saka gibi Nijeryali Shaka'miz vardi, tek maç oynamadan gitti. Özkan Sümer'in getirdigi 15 yasindaki Patrick Villars'ta renkli transferlerimizdendi. Bence 3 eziklerden hiçbiri transferde bu denli yanlislik yapmamistir.

Tabiki bi de unutulmayanlar var, Sota ve Yattara'li bi takim hayal ediyorum da bazen futbolun Harlem'i olurdu heralde. Arçil eger sakatlik sorunu olmasa Türkiye'ye gelmis en iyi orta saha oyuncularindandi. (Yarim kalan Samsun maçinda penalti yaptirip maçidurduran adamdir, o maçta RAmazan günü kafama tas yemem debu maçi unutulmazlarim arasina sokma nedenlerimdendir Vugrineç bizim en büyük kayiplarimizdandir bence hakikaten futbolu bilen Suker'in varisiydi bence onun para mevzusu da halen devam ediyomus bu arada,Campell'i canli seyreden biri olarak bence müthis bir santrafordu üstüne oynanirsa takimi sirtlayabilir hiçbir defans onu durduramazdi, bize geldiginde gençti de hala Ingilter'de oynuyor (5-3 lük G.s. maçindaki futbolu süperdi)

Bulgar diye arkadasin bahsettigi adamda Yanchev'dibence müthis bir ön liberoydu, en son milli takimda kaptandi.

Sommers'in benim için ayri bir yeri vardi onun kadar özverili birini görmedim keske lee gitseydi de sommers takimda kalsaydi, çok kapasiteli bi adam degildi ama bence özellikle son yilinda çok faydali oldu.

Brezilyali Oliviera'yi unuttum arkadaslar onu aldigimiz sene Besiktas'la Inönide maç yaptik tek forvetOliviera vardi, yüksek toplarla golaradik ama tezat olan karsisinda Halilagiç olmasiydi.

Neyse fazla uzatmayalim, umarim simdikiler ve bundan sonraki yabancilarimiz hepsi birer efsane olurlar ve uzun yillar Trabzonspor'da basariyla oynarlar.

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oflumehmet Nickli Üyeden Alıntı
    Hadi bakalim üle olsun. edit..
    Yalniz bu ismi ben takmadim degerli bir yöneticimiz takmisti bu ismi ona, bunu bir çok arkadasimiz biliyor...

YATTARA SOTA MIROSLAV BUNLAR SÜPER AMA KALECI VARDI BRETISLAVA MAÇINDA OYNAMISTI HATIRLAMIYORUM O DA IYIYDI

metinulusoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ö.sümerin patrick willarsla birlikte getirdigi agustin james vardi adam gerçekten güçlü kuvvetliydi ama daha 16 yasindaydi.gençlerbirligiyle oynanan bir hazirlik maçinda izlemistim.ondan sonra sans verilmedi.patrickle beraber lee'ye karsilik güney koreye gitmislerdi.

Özkan Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Augustine James'in dizinde devamli nükseden bir sakatligi vardi, bende çok begenmistim ama istenilen performansa bir türlü gelmedi, 1-2 kez lig maçlarinin son dakikalarinda oynadi.. Patrick Villars da az sans buldu..

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Czyio, Shota, Romashenko, Yattara, Szymkowiak..

Isim olarak Trabzonspor'a gelmis en iyi yabancilar, Jean maria paff, Olsen, Campell diye düsünüyorum. Hepsi dünyaca ünlü futbolculardi.

Ama faydali olma konusunda en faydali olan Sota... Yattara'da faydali oldu ama azda olsa zararida dokundu. Ben Sota'yi hep faydali hatirliyorum. Birak kirmizi karti sari bile gördügünü hatirlamiyorum. Ve Sota hep ayni oynuyordu. Mükemmel bir istikrari vardi.

Jurgen Groh u hatirlayan var mi?

Jacek Czyio, Yuri Shelepniatsky, Victor Grishko, Sergei Gusiev, Kakhaber Katcharava, Besik Beradze, Georgi Nemsadze, Gocha Djamarauli, Vladimir Litchkin,Yuri Kalitvintsev, Rogerio Oliveria Da Costa, Igor Sasa, Emanuel Tetteh, Rune Lange, Jarko Serafimovski, Alexander Löbe, Todor Yanchev (yukarida sözü edilen Bulgar), Tomasz Iwan,Yesic, Hadzic, Lukic, Djukic, Ivanovic, Petranovic (Özkan Hoca nin armaganlari), Shaaka,Augustin vs..vs...

Kimler geldi kimler geçti....Bir Shota vardi Trabzonspor un adini yücelten, akillarda ve gönüllerde kalan...Bir de Yattara kalacak herseye ragmen...

Nereden
    İstanbul

Alıntı TrabzonStorm Nickli Üyeden Alıntı

Jurgen Groh u hatirlayan var mi?

Jacek Czyio, Yuri Shelepniatsky, Victor Grishko, Sergei Gusiev, Kakhaber Katcharava, Besik Beradze, Georgi Nemsadze, Gocha Djamarauli, Vladimir Litchkin,Yuri Kalitvintsev, Rogerio Oliveria Da Costa, Igor Sasa, Emanuel Tetteh, Rune Lange, Jarko Serafimovski, Alexander Löbe, Todor Yanchev (yukarida sözü edilen Bulgar), Tomasz Iwan,Yesic, Hadzic, Lukic, Djukic, Ivanovic, Petranovic (Özkan Hoca nin armaganlari), Shaaka,Augustin vs..vs...

Kimler geldi kimler geçti....Bir Shota vardi Trabzonspor un adini yücelten, akillarda ve gönüllerde kalan...Bir de Yattara kalacak herseye ragmen...

Groh bize gelen ilk yabanciydi.Almandi.yanlis hatirlamiyorsam sag kanat oynardi.taç atislarini o kullanirdi.hayal meyal hatirliyorum.85 yillari olabilir.birazda yabanci almis olmak için alinmis gibiydi.

bence bu listelerdeki iyiler kisilere göre degisir. geçmis geçmiste kaldi. simdi ise su anda bünyemizde olan yabanci futbolculara bakmamiz gerekir.

su andaki yenilerden iyi olarak bildiklerimiz Yattara, Le Young ve Simek. geçen sezondan beri bizdeler, oyunlarini biliyoruz. yenilerden de simdiye kadar oyunlarini gördügüm Eller ve Jeferrson bence iyi performans gösterdiler. ilk maçlarinda elestirilmelerini anlamadim desem yalan olmaz. daha ilk oyunlarinda bu oyunculardan harikalar gerçeklestirmelerini bekleyemezdik sanirim. daha takima adapte olmadan onlari elestirmek olmaz sanirim. Eller için yavas deniyor ama bence topa iyi basiyor, topu iyi çikariyor ve pas hatasi yaptigini görmedim desem yalan olur. Jefersson içinde yedigi gollerde defansin hatasindan kaynaklanan goller yedi. defans kademe hatasi yapiyor. böyle giderse ligde çok zorlaniriz...

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

benim yasim itibariyle hatirladigim ve begeni mi kazananlar

ikizler, campbell,olsen,çamurali,vugrinec,cyzio bide paff ilk gittigim macta bi samsun maciydi ve o gun takim olarak kotuyduk 2 gol yemisti ama cok buyuk kaleciydi

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sotayi tek geçerim...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)