Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 16 yasindaki Türk’e dikkat!

16 yasindaki bu Türk'e dikkat!
    Almanya, Bundesliga tarihinin en genç futbolcusu olarak tarihe geçen Borussia Dortmund'lu Nuri Sahin'i konusuyor. Henüz 17 yasina bile girmeyen, 5 Eylül 1988 dogumlu gurbetçi, "Ben Türküm ve Türkiye için oynamaya devam edecegim" diyor
    09 Agustos 200506:57

Adi; Nuri Sahin... Dogum tarihi; 5 Eylül 1988... Yani bundan 16 yil, 11 ay, 3 gün önce dünyaya gözlerini açti. Geçen cumartesi günü Borussia Dortmund formasiyla, Wolfsburg deplasmaninda ilk 11'de sahaya çiktiginda Bundesliga tarihine geçiyordu. Çünkü yasaminda sadece 16 yil, 335 günü geride birakmisti ve Almanya Birinci Ligi'nde forma giyen en genç oyuncu unvanini ele geçiriyordu. Nuri Sahin ilk olarak Avrupa Sampiyonu olan 17 Yasalti Milli Takimimiz'da sergiledigi mükemmel futbolla dikkatleri çekti. UEFA tarafindan, Italya'da düzenlenen sampiyonanin en iyi futbolcusu seçilince, Borussia Dortmund Teknik Direktörü Bert van Marwijk tarafindan sürpriz bir sekilde genç takim kadrosundan A takima alindi. Iste tam bu sirada Ingiliz devleri Arsenal ve Chelsea, 10 numara pozisyonunda oynayan Nuri için Borussia Dortmund'un kapisini çaldi. Arsenal Kulübü, Alman ekibine genç Türk'ün bonservisi için tam 2,8 milyon euro teklif etti. Bu çok cazip bir öneriydi, ama Sari - Siyahli kulüp, mali kriz yasamasina ragmen Arsenal'in teklifini kesin bir dille geri çevirdi. Çünkü Nuri'den çok seyler bekliyorlardi.

'Büyük yetenek'
    Teknik Direktör Marwijk, sakatligi bulunan Sebastian Kehl'in yerine Wolfsburg deplasmaninda orta sahada Nuri'ye forma verip, 90 dakika sahada tuttu. Genç yildiz, 2-2 biten maçta basarili bir oyun sergiledi ve hem teknik heyetten hem de medyadan övgü aldi. Marwijk karsilasmadan sonra Nuri'den çok memnun oldugunu belirterek, "24 yasindaki bir futbolcunun tecrübesine sahip gibi oynadi. Nuri uzun yillar basariyla futbol oynayabilecek yetenekte bir oyuncu" sözleriyle genç yildiza olan güvenini dile getirdi. Borussia Dortmund Kulübü Genel Menajeri Hans Joachim Watzke ise süper solak için "Son zamanlarda gördügüm en yetenekli futbolcu" ifadesini kullandi. Takim kaptani Christian Wörns de, Nuri'ye övgü yagdirdi. Wörns, "Büyük bir yetenek. Ancak genç takimdan yeni geldi ve su an için tecrübesiz. Bu nedenle çok çalismak zorunda" dedi. 17 Yasalti Milli Takimlar Teknik Direktörü Abdullah Avci, Nuri'yi, Sergen Yalçin'la kiyaslayip, yakin gelecekte büyük bir yildiz olacagini söyledi. Avci, "Bana göre Sergen'den bile daha yetenekli. Iddia ediyorum, dünya futboluna damga vuracak kalitede bir futbolcu. Kafa olarak da iyi bir profesyonel. Çok önemli yerlere gelecegine inaniyorum" diye konustu.
    FIFA'nin genç futbolculara 18 yasindan önce milli takim degistirme firsati tanimasi üzerine Almanlar'in, Almanya Milli Takimi formasi giydirmek istedigi Nuri ise bu konuda çok net konustu.
    Yildiz futbolcu, "Ben Türküm ve Türkiye için oynamaya devam etmek istiyorum. Borussia Dortmund'da mutluyum. Sezon boyunca ilk 11'de oynamak zor, fakat kadronun degismez oyuncularindan biri olmak için elimden geleni yapacagim" diyerek kendisine gelen teklifleri kabul etmeyecegini vurgulandi.

Bundesliga'nin en genci
    Isim Kulüp Yas
    1-Nuri Sahin B.Dortmund 16 Yas 335 Gün
    2-Jürgen Friedl E.Frankfurt 17 Yas 26 Gün
    3-Ibrahim Tanko B.Dortmund 17 Yas 61 Gün
    4-Christian Wörns W.Mannheim 17 Yas 122 Gün
    5-Christian Wück Nürnberg 17 Yas 13 Gün
    6-M.Andre Kruska B.Dortmund 17 Yas 137 Gün
    7-Dirk Drescher Bochum 17 Yas 163 Gün
    8-Rüdiger Abramczik Schalke 17 Yas 174 Gün
    9-Franco Foda Kaiserslautern 17 Yas 175 Gün
    10-Bernd Thiele Schalke 17 Yas 199 Gün

Helal olsun.. Basarilari devam eder insALLAH...

Nereden
    Bursa

aLLah yolunu acik Etsin Kardesimizin Allah nazardan beladan korusun.

"ben TÜRKÜM" Demesi beni gururLandirdi NeLEri var 2. Kusak Ben Almanim diyor UTaniyopr Türküm Demeye Ailesine Tesekkürü Borç bilirim cok iyi bir evlat yetistirmisler

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

evet dün aksam ntv'de özetleri izlerken gördüm bi de dortmundta oynuyor jank koller ile beraber iyi de bi youncu dikkat edilmesi gerekir... ben türküm demesi gurur verici bisey ayrica ...

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

<Nuri $ahin>gelecegin dünya yildizi

Burdan devam [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ben türküm demesi beni de çok duygulandirdi.helal olsun.yolu ve bahti açik olsun

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Crazy_OfLu61_ Nickli Üyeden Alıntı

16 yasindaki bu Türk'e dikkat!

Almanya, Bundesliga tarihinin en genç futbolcusu olarak tarihe geçen Borussia Dortmund'lu Nuri Sahin'i konusuyor. Henüz 17 yasina bile girmeyen, 5 Eylül 1988 dogumlu gurbetçi, "Ben Türküm ve Türkiye için oynamaya devam edecegim" diyor

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

insallah ugur yildirim gibi vatan sevgisi bozuk olup almanya milli takiminda oynamaz...[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı bizimkoylu61 Nickli Üyeden Alıntı
    insallah ugur yildirim gibi vatan sevgisi bozuk olup almanya milli takiminda oynamaz...[img]smileys/smiley4.gif[/img]

zaten Türkiye Milli Takiminda oynuyor..[img]smileys/smiley4.gif[/img]

17 yas alti Milli Takimi ile Avrupa Sampiyonu oldu ve Sampiyonanin en iyi Futbolcusu secildi

Alıntı Punisher-61 Nickli Üyeden Alıntı

zaten Türkiye Milli Takiminda oynuyor..[img]smileys/smiley4.gif[/img]

17 yas alti Milli Takimi ile Avrupa Sampiyonu oldu ve Sampiyonanin en iyi Futbolcusu secildi

helal olsun valla [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ugur Yildirim Ersunzede..Hiç kendi verdigi bir röpörtaj dahi dinlediniz mi? Tek tarafli yayinlari inanip çamur atmamak lazim..

Bu arkadasi kutluyorum Insaallah Istanbul takimlarina malzeme olup kendini yakmaz..

Edited by: Cenkhan

Ilerde kendisini Trabzonspora bekliyoruz.[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Istanbula gidip kendini heba etmesin.

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

basarilarinin devamini dilerim ve ilerdede böyle devam edip milli takimlara çagirilir insallah.

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

ALLAH basarilsrini daim etsin

TSMareNero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

galiba bizimki biraz erken uctu, insallah aklini basina alir ve iyi biri elinden tutar, yoksa berkant göktan 2 yi görüyorum onda.

ya abiler stadtaki pist kaldirilmali seyirci baskisi hissettirilemiyo tribün sahaya yakin olmali

insallah bozulmazda milli takim icin bir umut olurrr[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)