Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: 1984... Son ampiyonluk ve Fenerbahe Ma

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Standart 1984... Son ampiyonluk ve Fenerbahe Ma

Gn agarirken yataktan kalkip, gzlerimi bile ovusturmadan elimi yzm yikadiktan sonra giyinmeye basladim. Gece yatarken, sabah beni uyandirmasi iin kurdugum saatin almasina bile gerek kalmamisti. Zaten dogru drst uyumamis, ge kalirim korkusuyla gece boyunca ka kere uyanmistim... Oysa okula gittigim hafta arasi gnlerde, annem yarim saat ugrasirdi beni kaldirabilmek iin...

Kahvalti mahiyetinde alelacele birseyler atistirip yola koyuldum. Maa gidiyordum... Hem de yle siradan bir maa degil, Fenerbahe maina... Yolda giderken, sezonun geride kalan kisminda olup bitenleri syle bir zihnimde tazeledim:

Trabzonspor, transfer dneminde Samsunspor'dan Hasan Sengn' (Dobi Hasan), Fenerbahe'den Osman Denizci'yi ve Rizespor'dan da Hasan Vezir'i alarak zaten gl olan kadrosunu iyice takviye etmis ve sampiyonlukta hayli iddiali bir duruma gelmisti. Hazirlik malarinda parlak sonular elde eden ve Ali Kemal Denizci'nin jbilesinde Istanbul'da Besiktas'i da 2-1 yenen Trabzonspor, sezonun ilk malarinda bir takim sikintilarla karsilasmis, Zonguldakspor'u Trabzon'da gzel bir futbolla 3-1 yendikten sonra 2.hafta deplasmanda Boluspor'a 1-0 yenilince pusuda bekleyen Istanbul basini vaveylyi koparmisti. 3.hafta da kendi sahasinda Ankaragc ile 0-0 berabere kalinca camia karismis ve byk baskan Mehmet Ali Yilmaz, teknik direktr Ahmet Suat zyazici'yi gnderip yerine Avrupali isim yapmis bir teknik adam getirmenin hesaplarini yapmaya baslayarak, ne kadar iyi bir ynetici (!) oldugunun isaretlerini o zamandan vermeye baslamisti. Neyse ki takim bir sonraki mata Trabzon'da Besiktas'i 3-1'lik skor ve muhtesem bir futbolla yenince sular durulmus, ilk yariyi lider G.Saray'in bir puan gerisinde tamamlamisti. Ilerleyen haftalarda Trabzonspor inatla zirveyi takip etmis, sonralari lider olmus olan F.Bahe'nin Kocaelispor deplasmanindan 1-0'lik yenilgiyle eli bos dnmesi ve kendi sahasinda Adanaspor'u 4-0 yenmesi sonucu bir puan farkla liderlige ykselmis ve iste o gn gittigim F.Bahe- Trabzonspor mai gelip atmisti.

Eger Trabzonspor bu mai kazanirsa, o zaman 2 puan sistemi uygulandigi iin fark 3 puana ikacakti. Daha ligin bitmesine 10 hafta olmasina ragmen, F.Bahe'nin bahsi geen iki oyuncudan mahrum ve bundan dolayi byk moral knts iinde olmasi ile Trabzonspor'un yksek form grafigi nedeniyle herkeste "kazanirsa Trabzonspor sampiyon olur" grs hakimdi. Hatta beraberlik halinde bile Trabzonspor'un sampiyonlugu artik birakmayacagi dsnlyordu.

Arkadaslarla bulusup stada girdik. Daha saat sabahin sekizi... Main baslamasina sekiz saat var ama tribnler dolmaya basladi bile... O zamanlar byk malarda tribnler esit olarak blnyor ve daha kalabalik olacaklarini varsayan rakip takim taraftarlari ilk dakikalarda bize hitaben, "bir avu i..., dua etsin polise" diye bagiriyorlar. Ancak ilerleyen saatlerde tribnlerin yarisini filan degil, drtte n bizim doldurdugumuzu grnce kuyrugu kistirip susuyorlar...

Neyse vakit geliyor, ma basliyor... Dogal olarak iki takim da son derece kontroll oynuyor. Zaten byle bir mata iyi futbol ve bol gol bekleyen de yok... Yine de Trabzonspor, rakibin sifir pozisyonuna karsilik tam 3 kez kaleciyle karsi karsiya kaliyor ama atamiyor. Dakikalar akiyor ve bitis ddg yaklasiyor. Arkadaslar "ikalim" diyorlar fakat bende de skor ne olursa olsun, ma bitmeden ikmama hastaligi var. Uzatma anlari... Rakip yari alanin ortalarinda ta izgisine yakin bir yerden, bize gre sag, rakibe gre sol kanattan bir faul atisi kazaniyoruz. Hakem Sadik Deda'nin ne yapacagi belli olmaz, daha nceki bir mata bir gol iptal etmisti "top kaleye girmeden oyun sresi bitti" diye... Yani top havadayken bile mai bitirebilir...

Atisi Turgay kullaniyor ve topu penalti noktasi civarina ortaliyor... Dobi Hasan ykselip topa kafasiyla syle bir dokunuyor. "Aman be dobi..." demeye baslamistik ki o da ne? Kaleci Yasar sendeledi ve topu tutamadi... Top tingir mingir sampiyonluga gidiyor... Gidiyor... Gidiyor... Yasar kalkip yetismeye alisiyor ama bosuna... Mesin yuvarlak filelerle oktan sarmas dolas olmus bile...

Sevgili Arkadaslar... Keske "zamanda yolculuk" mmkn olsa da, o mesin yuvarlagin filelerle sarmas dolas oldugu andan, Kadiky'e kadar uzanan gerekst zaman dilimini her Trabzonsporlu grebilse... Zihnimde o zaman diliminden, dzensiz paralar halinde kesilmis fotograflar var... Birka sira asagiya firlamisim... Inanilmaz bir ugultu... Ben de bagiriyorum ama sesim ikiyor mu ikmiyor mu bilmiyorum... ikis kapisina ynelmis, gz yasli aresiz ve zavalli bir Fenerli... Stattan iktik ama yrdm m, kostum mu, yoksa isinlandim mi, onun da farkinda degilim... Sonra Kurbagalidere'nin zerindeki o ufacik kpr.... Mahseri kalabaligin girtlaklarini yirtarcasina ikan ve hl daha gkkubbede yankilanan "SAMPIYON TRABZON" avazeleri...

Her biri bir mre bedel olan bu manzaralar bir yana da, gzmn nnden hi gitmeyen ve zannediyorum gzlerimi ebediyyen kapatincaya dek gitmeyecek olan bir enstantane var... Gol olup da stat yukarida bir para anlatmaya alistigim alacakaranlik kusagina girdigi saniyelerde bir de baktim ki sahaya bir delikanli girmis, kaleci Senol'a sariliyor. Delikanli Senol'u birakti ve kollarini havaya kaldirdi. ocugun stnde yoktu, basinda yoktu. (Ya da ben yle hatirliyorum) Ama belliydi ki, o anda yeryznde ondan daha mutlu bir insan da yoktu.

O delikanli eger hayattaysa simdi orta yaslarinda olmali... Kimbilir nerelerdedir simdi... Ve acaba ne yapiyordur? Bugne kadar geen 20 kahir yili o anki mutlulugunu alip gtrmeye yetmis midir? Hi bilmiyorum. Ama bir 20 kahir yili daha gese, benim o anki mutlulugumdan zirnik bile koparip gtremez...

Yeniden grsebilmek midiyle...

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

bu konu hakkinda.aciyi hissettirenler topicine yazarsaniz iyi olur.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

aciyi hissettirenler topici silinmis kusura bakmayin

Guests
    Ziyareti

dobi hasan uakta yapilan rportajda ; "turgay ortalar be gol atarim." demisti.

dobi hasan'in demecini ve gol trt ard arda defalarca vermisti...

SDanmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.06.2004
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    30

babam mai bana anlatmisti.hatta hemen ertesi gn ikan gazeteyi babam almis.gazete hala is yerindeki ekmecede duruyor.

gazeteyi okudum.su an aklimda kalan tek sey kadikyn 3/4'nn trabzonsporlularin doldurduguydu.

birde asilan pankartlar ok hosuma gitmisti.(pankartlarda ne yazdigi simdi aklima gelmiyor.bakdigim zaman yazarim)

hakantpl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.08.2004
    Nereden
    Ordu
    Ya
    39

BEN HATIRLAMIYORUM DAHA KKTM O ZAMAN AMA IYI OLMUSS OH OLSUN EZIKLERE [img]smileys/smiley4.gif[/img][img]smileys/smiley4.gif[/img][img]smileys/smiley4.gif[/img]

yelik tarihi
    12.06.2004
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    30

TARIH :2 NISAN 1984 PAZARTESIGAZETE:HRRIYET

ISTE GAZETEDE YAZANLAR:

TRABZONSPOR ISTANBULDA ALTIN BULDU

BORDOMAVILI FUTBOLCULAR,HEM FENERBAHEYI KENDI SAHALARINDA YENEREK IKI KIYMETLI PUAN ALDILAR,HEM DE 400'ER BIN LIRA PRIM KAZANDILAR

MATAN SONRA ISTANBUL'U BIR UCUNDAN DIGER UCUNA KADAR KUTLAMA KONVOYLARI OLUSTURAN TRABZONSPORLULAR,TUZLADA KAPATTIKLARI BIR GAZINODA SABAHA KADAR GALIBIYETI KUTLADILAR.

TRABZONSPOR NE RAKIP TANIYOR,NE DE DEPLASMAN... BINLERCE TARAFTARI ILE AKIN AKIN ISTANBULA GELEN VE "ALTIN IKARAN" KARADENIZ'IN "INATI TAKIMI" TRABZONSPOR,FENER STADINDA SANKI KENDI SAHASINDA OYNUYOR GIBI RAHATTI.

TRIBNLARIN DRTTE BORDO MAVILI TARAFTARLARIN ELINDEYDI... ILYAS VE SELUK GIBI JOKERLERIN OLMAYISINDAN BIRAZ BURUK OLAN FENERBAHELI TARAFTARLAR KARSISINDA TRABZONSPORLULAR, HEM FUTBOLCULARI HEM DE TARAFTARLARI ILE BIR SEVIN YUMAGI GIBIYDI... NASIL OLMASINLAR? SAMPIYONLUK YOLUNDA EN KESKIN VIRAJIDA KAZASIZ BELASIZ DNEREK RAKIBINE 3 PUAN FARK YAPMISLARDI...

DOBI HASAN GOL ATTIGI VAKIT, O MUTLU ANI GNLERDIR BEKLEYEN KARADENIZLI TARAFTARLAR, TEL RGLERDEN ATLAYARAK SAHAYA GIRIP FUTBOLCULARINI KUCAKLAMISLARDI... HAKEM SADIK DEDE BILE DDK AGZINDA SASIRMISTI...(GAZETENIN YARISI YOK,YANI DEVAMI YOK)

ISTE MATAKI EN ILGIN PANKART:

ZEVK VERMIYOR ARTIKKARSIMIZAISTANBUL KARMASI ISTIYORUZBJK+GS+FB=TS YOKSA LIGDEN EKILIYORUZ

trapezus61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    45

Bu mai canli olarak tribnde izleyen sansli TRABZONSPORLULARDAN BIRIYIM... Ve o gn hi unutmuyorum... ve o muhtesem TRABZONSPOR taraftarini... Simdi Avni Akerdeki taraftari grdke ve o gnleri hatirladika iim paralaniyor...

yelik tarihi
    28.08.2004

ulan varya maksuzmu yapiyosunuz beni gaza getirip iimi kipir kipir

ediyosunuz ah ulan ah gremedik su gnleri ama pankart mtis

ZEVK VERMIYOR ARTIKKARSIMIZAISTANBUL KARMASI ISTIYORUZBJK+GS+FB=TS YOKSA LIGDEN EKILIYORUZ

tebriklerimi arz ediyorum guguda helal sana be insallah bizde kadikyn tel rglerinden atlicaz sampiyonuz diye

TheCrow - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Nereden
    Ankara

Alnt Uni_Ts_Ytu Nickli yeden Alnt
    aciyi hissettirenler topici silinmis kusura bakmayin

Silinmemis,ya da yeniden eklenmis...

Trabzonspor Kongre yesi
    CAFER ZER - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Biz hep 1996 yilinda elimizden giden sampiyonlugu hatirladigimiz iin

son sampiyon oldugumuzda bizde F.B nin elinden sampiyonlugu kapip Trabzona gtrmstk.

Main baslamasina saatler kalmis M.ALI YILMAZ Stada gidiyororda kameralara konusuyor.M.ALI YILMAZ syle diyor.Bu gn hava gzel Trabzonsporda gzel insallah kazanip sampiyon olacagiz.

ve neticede ma basliyor o zamanlar genelde kisir skorlar hakimdi.Yanilmiyorsam main son dakikalarinda DOBI HASAN gol atiyor ve sampiyonluk geliyordu.Bizde F.B nin ellerinden sampiyonlugu alip Trabzona dnyorduk.

ve sunu unutmayalim biz F.B ile 9 kez sampiyonlukta yarismisiz 5 inde ipi biz ggslemisiz-4 nde f.b O drdn 2 taneside biri 96- birisi 2004,insaslah bundan sonrada gene biz basarili oluruz.

HABABAM filimlerini seyrettiyseniz grrsnz.ne diyorar!

"Ulan ne Bu mahmut hoca ile Trabzonspordan ektigimiz ya gene yenildik.bir trl yenemiyoruz su Trabzonsporu "

yelik tarihi
    02.07.2004
    Nereden
    Amasya
    Ya
    30

isalah bu sene son verecegiz bu zleme (100%ihtimale)[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Forumdan Uzaklatrlmtr ebi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    32

20 sene geti -- hasret hi dinmedi -- artik yeter bu yil --sevindirin bizi

Harun-61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    34

Alnt $FIRTINA61$ Nickli yeden Alnt
    isalah bu sene son verecegiz bu zleme (100%ihtimale)[img]smileys/smiley32.gif[/img]

ins. abi ins.

yelik tarihi
    11.07.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    60

cafer 52 Fenerle -rekabetimiz asagidaki gibidir.

75-76 TS SAMPIYON -fener 2.nci- 3 puan fark

76-77 TS Sampiyon -fener 2.nc.4 puan fark

77-78 fener -TS 2.nci-1 puan fark ( bu sampiyonluk gerekte bizim ama DOGAN BABACAN yle istedi. Son mata 1-0 feneri yendik Sampiyonluk turunu biz attik .fener madan nce HRRIYET gazetesinin verdigi teneke kupayla tur atti . biz ma sonrasi sampiyonluk turunu attik. ah o ANKARAGC mai DOGAN BABACAN gol verdi sonra ofsayt diye iptal etti giti 1 puan ,fenerde 1 puanla sampiyon oldu.)

78-79 TS Sampiyon GS 2.nci 1 puan fark

79-80 TS sampiyon fener 2.nci 4 puan fark

80-81 TS sampiyon ADANA 2.nci 5 puan fark ( fener averajla kmede kaldi . RIZE dst)adana demir spor mai sylenir hep !!!

81-82 BJK sampiyon . ZIYA'NIN gol ile 1 puanla TS i2.nci

82-83 fener sampiyon TS 2.nci 2 puan fark

83-84 TS sampiyon fener 2.nc. 5 puan fark

94-95 BJK sampiyon TS 2.nci 3 puan fark

95-96 fener sampiyon TS 2.nci 2 puan fark

2003-2004 fener sampiyon TS 2.nci 4 puan fark GS nin kallesligi

8 kere fenerle ekismisiz 4 defa biz sampiyon olduk 4 defa onlar oldu

1 kere GS ekistik biz sampiyon olduk 2 defa BJK ile ekistik 2 sindede BJK sampiyon oldu.

1 defa adanayla ekistik biz sampiyon olduk.

Kisacasi bana gr 6 sene st ste sampiyon olan tek takim TRABZONSPOR.77-78 de fener olmadi yaptilar. biz cezaliydik ama yine tekrarliyorum sampiyonluk turunu biz attik.

6 defa sampiyon 6 defa 2.nci 6 defa 3.nc olarak ligi bitirdik.

30 yilda 18 sene ilk 3 deyiz azmi % 60 basari .kupalar hari

sampiyonluklarda puan farklarimiz onlardan daha fazla

saygilar

Guests
    Ziyareti

" 81-82 BJK sampiyon . ZIYA'NIN gol ile 1 puanla TS i2.nci "

abicim hem de bu gol rvasataydigaliba dogru mu..? ( bu adam bu gol nasil atabilir demistik.)

hatirliyorum hayal meyal. bir de senol gnes yerde sakatlik geirirken oyunu devam ettiren hakem sayesinde debir gol atmislardi galiba...? bjk'nin son mai eskisehirleydi.Es Es yenerse ligde kalacakti,bizde sampiyon olacaktik...

Guests
    Ziyareti

feneri yenip sampiyon oldugumuz83-84'dekimatan bir roprtaj:

matan bir ka gn nce gazetecilerfenerin hocasinaTrabzon'un nasil bir takim oldugu hakkinda ki grslerini soruyorlar. hoca sinirli bir sekilde dnp " - son iki mata 10 gol atmislar,nasil bir takim oldugunu hala anlayamadiniz mi..? " diyor...[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Forumdan Uzaklatrlmtr ebi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    32

resimleri odamin duvarlarindan ikarip tarayiciga koydugum iin yandaki bant izleri var[img]smileys/smiley17.gif[/img]kusura bakmayin..

Edited by: BordoMavim

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Endstriyel futboldan en fazla Trabzonspor zarari grmstr. zal'la beraber malesef futbol da futbol olmaktan ikmistir.

Guests
    Ziyareti

abi yemin ediyom su gazetede yazan haberi yazmissiniz ya bi tuhaf oldum yaaaa.neyse sagolun

bakin bu mala alakasi yok ama ben de bir resim paylasayim dedim...

bu resme ilk baktiginizda sonucun bizim zc oldugunu greceksiniz... ama genis vadede dsndgnzde bu resimsize ok sey ifade edecek... maglup olup da byle bir tabloyu ortaya ikarttigimiz iin bu seferlik sevineceksiniz...

-------------------------------------------------

simdiki resimin hi bi konuyla alakasi yok... ama bir tane resim koymusken tekini de koyayim dedim...

yorum yok... ama sag alt ksede bulunanUtku Bozoglu'nundemecine debir gz atin...

yelik tarihi
    12.06.2004
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    30

Eeee ne yapsinLar adamLar tabiki sevinecekLer nk o zamanLar hi yeniLmiyen takimi yenmisLer [img]smileys/smiley2.gif[/img]

yelik tarihi
    11.12.2004

1984 sampiyonlugunda 4 yasindaydim simdi yasim 25 ve25seneden beri trabzonun sampiyonlugunu gremiyoruz bu bizim iin ok zc birsey yani trabzonspor taraftari gerekten ok sabirli

Trabzonspor Kongre yesi
    agahozlu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

sper bir slogan

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Bunlar ayni yil sonu Kuzey Haber Gazetesi'nin verdigi Sampiypnluk ilavesinden alinmistir.

Ayni ma ncesi Yasar ile TRT'de yapilan rportajda Yasar:

"- Savunmamiz ok dikkatli olmali, ceza sahasi yanlarinda serbest atis yaptirmamaliyiz" demisti. Ma sonrasi TRT bu rportajin bu blmnbelki 5 kere verip, ardina glmz koyuyordu.

Bilseydik bu sampiyonluktan sonra 22 sene sampiyon olamayacagimizi, o zaman kaniksadigimiz ve ok da kendimizi paralamadigimiz sampiyonluk iin daha da cosardik.Edited by: simal yildizi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)