Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Futbolcu degisiklikleri ve seyirci

Nereden
    İstanbul

Kayseri maçinda SENOL GÜNES . YATTARA'yi oyundan almadan önce seyirci TOMAS JUN 'in oyuna girmesi için tezahürat yapiyordu , maçta iyi gidiyor ve YATTARA pozisyonlara giriyor GÖKDENIZ -FATIH ikilisi dökülüyordu.

SENOL seyircinin gazina geldi TOMASI oyuna sokdu ve YATTARA 'yi çikardi !

Nasil olurdu YATTARA çok iyi oynuyor çikarmiydi ? KIM ÇIKACAKDI ? yabanci sayisi sahada 6 mi olmaliydi ?

Forvet koyuyorsa forvetdeki yabanci çikacak bundan dogal ne varki, YOKSA GERIDEKI ADAMLARIMI ÇIKARTIP TOMASI oyuna sokacakti. ?

Maç aninda ben bile yadirgadim ama gerçek olan bir olay var sahada 5 yabancimiz olmaliydi ve YATTARA çikmaliydi . Veya TOMAS girmemeli M.YILMAZ girmeli, FATIH veya GÖKDENIZ çikmaliydi. TOMAS girecekse YATTARA çikmali DOGRU KARAR.

Gelelim i.EGE oyuna girecek ,kim çikacak , herkez GÖKDENIZ 'in çikmasini bekliyor. Ama taktik icabi YATTARA çikinca GÖKDENIZ sag kanata alindi. Orta sahanin verimi düstü , orta sahada kim var yorulan SIMEK veya HÜSEYIN , LEE sonradan oyuna girdi iyiydi o çikmayacagina göre kim çikacak HÜSEYIN veya SIMEK.

Seyircimiz GÖKDENIZ in çikmasini bekliyor. O zaman ne olacak kalabalik bir orta saha olusacak , sag kanadimizdan atak yapamayacagiz. KAYSERI sag kanattan üstümüze gelecek evlere senlik EMRAH mi ataklari karsilayacak.

TOMAS oyuna alinmis adama kim nerden top atacak. YATTARA yok , GÖKDENIZ yok , kim atacak orta saha aradan adamimi kaçiracak ?

Kisacasi maç aninda sicagi sicagina SENOL GÜNESi elestirip yuhaliyoruz. Ancak biraz düsününce adamin dogru yaptigini görüyoruz.

TOMAS'IN oynamasi için yabancilardan birinin kesik yemesi gerekir.

Bana göre kesilecek yabanci LEE olmali ancak VOLKAN beyde bu adami kesecek top oynamali , VOLKAN formunda olmazsa biz TOMAS ve YATTARA dan birinin eksikligi ile sahaya çikmak zorunda kalacagiz veya bu adamlar degismeli oynayacaklar.

Not : Kaleci, ELLER ve SIMEK direkt oynarsa

Saygilarimla

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sanirim 5+1 kurali kalkali epey oldu.6 yabancida oynayabiliyor.

Y.Sert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

oyuncu degisiklikleri bencede yanlis.ama tahminim senol hoca fatihin kondüsyonu artsin diye çikarmadi.gökdenizide bir gol atarsa seyirciyle barisir diye çikarmadi.bunun baska açiklamasi olamaz.eger böle düsünmediyse,kusura bakmayin ama hocamiz bu isi bilmiyor derim.ve eger dedigim gibiyse,ki öyle umuyorum,bence hakli ve helal olsun derim.gerçi bunun açiklamasini yapmasi gerekirdi maçtan sonra.yapmazsan iste bizede böyle konu çikar,hakkinda atip tutariz.

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Senol Günes'in hiç bir futbolcudan çekindigi falan yok.Istedigini çikarir istedigini oyuna alir.Bu isleri fazla kurcalamanin bir manasi yok.Tribunlerin protestosu Rum maçina yönelik bir tepkide olabilir.Kizginlik olmasi dogal.

kutoz
    Ziyaretçi

Tamamen duygusal bir tepkidir. Olmamasi gerekirdi ama oldu.

Hepsinden önemlisi, Senol Günes'in olaya yaklasmasindaki olugunlugudur. Bence örnek alinacak bir davranis. Malum taraftarina HIRSIZ diyen romen çingenelerinin oldugu bir ortamda, en olgun davranisi sergilemistir. Bence bu olgunluguyla bile alkisi hak ediyoru. [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Keleşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

biz degilmiydik ziya gittikten sonra senol hoca gelsin diye günlerce bekleyen?simdi yuhaliyoruz[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

ozcilingir kardesim!

olaya direkt girmissin ve leenin oynamamasi gerektigi tezine dayandirmissin butun dusunceni! ancak dikktat etmedigin bir nokta var ki bence cok onemli!

o da leenin kayseri macinin eniyilerinden oldugu gercegi! volkanin bu takimda direkt ilk onbirde oynayabilecegine gercektne inaniyor musun!

Berk Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bencede volkanin daha çalismasi gerek dikkat ettiyseniz volkan sonradan girdigi maçlarda daha çok etkili olmustur

Özkan Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı The Legend Nickli Üyeden Alıntı
    Sanirim 5+1 kurali kalkali epey oldu.6 yabancida oynayabiliyor.

Eminmisin kardes, bugünkü taka gazetesi Jun'un 5+1 kuralina takildigini yaziyor.. Bu isin asli var mi ? Bende yok diye biliyordum yani 6 yabanci da direk oynar saniyordum.. Bilen biri varsa yazsin lütfen

gerçekefsane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

QuakeviL61
    takimlar sahaya alti yabanci futbolcu ile sahaya çikabiliyor

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

hangi sebebden olursa olsun. Yuhalamalari kiniyorum.

Seyirci macini seyretsin, takimin desteklesin, ancakyönetimlen, teknik direktörlen ugrasmasin.

ZAMAN DESTEK ZAMANI

Sadece bir tane senol günesimiz var.

LÜTFEN.

NOT:
    yabanci oyuncu oynamasi sayisihakkinda bildigim6 oynayabilir olmasi. Son günlerde angutlarin sitesinde celalettin 7 inci yabanci olarakmi sahaya cikacak, cikarsa hükmen yenilmismi sayilacagiz tartismasi var.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Utku061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

PROFESYONEL FUTBOL VE TRANSFER TALIMATI?NIN 26 NCI MADDESINE GÖRE ;fficeffice" />

a) 2003 ? 2004 Futbol Sezonunda; profesyonel faaliyette bulunan Türkiye Profesyonel Birinci Süper Ligine dahil kulüplerin seçme hakki kendilerine ait olmak üzere; Federasyonca belirlenmis transfer ve tescil dönemleri içerisinde olmak kaydi ile 8 yabanci uyruklu futbolcu ile dogrudan veya Lisansli Futbolcu Temsilcileri araciligi ile Profesyonel Futbol ve Transfer Talimati hükümlerine uygun sözlesme imzalayabilmelerine, ancak müsabakaya devam eden kadroda en fazla 5 yabanci uyruklu futbolcunun olmasi kosulu ile sadece 6 yabanci uyruklu futbolcunun müsabaka isim listesine yazilabilmesine,
    2004 ? 2005 Futbol Sezonunda, kulüplerin sadece 6 yabanci uyruklu futbolcu ile sözlesme imzalayabilmelerine ve müsabakalarda oynatabilmelerine, bu sayinin 2005 ? 2006 Futbol Sezonunda ise 5?e düsürülmesine, kulüplerin 2003 ? 2004 Futbol Sezonundan baslamak üzere sözlesme sürelerini bu hususa dikkat etmek suretiyle belirlemelerine,
    http://www.tff.org.tr/baskan/yazilar/ybntransfer.htm
    Linkin nasilkoyulacagini çözemedim,kusura bakmasin yönetici arkadaslar.

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Tomas acikta kaldi!

5+1 kurali nedeniyle yerleri garanti gibi gözüken 4 yabancinin yanina bir de Lee eklenince, 6 trilyonluk golcü Tomas Jun açikta kaldi

5+1 SIKINTISI

Trabzonspor'un bonservisini yaklasik 6 trilyon liraya mal ettigi golcü oyuncu Tomas Jun'a Bordo-Mavili kadro içinde teknik patron Senol Günes tarafindan yer araniyor. 5+1 kurali nedeniyle bir yabancisini kulübede oturtmak zorunda kalan Günes, karar vermekte de bir hayli zorlaniyor.

AÇIKTA KALDI

Jefferson, Eller, Szymek ve Yattara'nin yerleri garanti gibi gözükürken, solda Volkan'in form düsüklügünde Lee'nin performansinin yükselmesi, Tomas'a kulübe yolunu gösteriyor. Bu tabloda ya Lee'nin ya da Tomas'in kulübede oturmasi gerekiyor.

takagazete.com | 09.08.2005

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben eskiden beri söylenegelen "Trabzon seyircisi futboldan çok iyi anlar" lafina artik eskisi kadar itibar etmiyorum. Bacak kadar çocuklarda bile "Yattara takimin en iyisiydi, çikmamaliydi" laflari... Hayatini futbola vermis bir adam bile 5 yasindaki çocuk kadar göremedi yani bunu... Ayiptir, ayip. Futbol bizim en fazla hobimiz, adamin isi. Kendi isinizi yapis biçiminizle yoldan geçen adamin dalga geçmesi durumunda neler hissedersiniz ? (Ben de Senol hoca gibi sallamam, dogaldir derim, muhattab olmam)

Yorumunu begenmeyebilirsiniz ama bunu yaparken izledigi mantigi sorgulamadan dalga geçerek konusmazsiniz. Ya da konusursunuz tabi de, Ömer Çavusoglu ve Aziz Üstel gibi futbol bilgileri amiplerin sindirim sistemi kadar olan insanlarin "Senol hoca falan degil" demeleri gibi birsey olur bu. Aziz Üstel "Senolhoca degil" diyor... Pehh !!!

Senol Günes Gökdeniz'le Fatih'ten çekiniyormus, bu yüzden Yattara'yi aliyormus oyundan !!! Adam Yattara'yi çagirarak tüm taraftari karsisina almayi göze almis, Gökdeniz'den niye çekinsin ??? Bu kadar sig bir düsünceye nasil bu kadar itibar gösteriliyor anlayamiyorum. Kaldi ki önce bir istatistiklere bakilsin, Yattara'nin en çok oyunda kaldigi zaman Senol Hoca'nin zamani... Ama yok, amaç Senol Hoca'yi yermek ya, o zaman daha entel olnuyor ya, illa sallayacagiz hakkinda Herkes Gökdeniz niye çimadi diyor... En kötü ldugu zamanda 3 tane pozisyonu yoktan var etti adam (penalti pozisyonu, deniz tarafindaki kaleye adamin üzerinden asirip kaleye vurdugu posizyon ve son dakiklardaki volesi). Bir tanesi girse seyircinin homurtusu kesilecek, adamin kafasi rahatlayacak...

Her neyse... Sonuç olarak Senol hocanin kararlari dogruydu demiyorum. Ama Senol Hoca'nin bu kararlari verirken izledigi mantigin hepimizden daha çok futbolla içli disli olmus, daha çok maç seyretmis, daha çok sahada olmus bir insan olarak dalga geçilemeyecek kadar derinligi oldugunu düsünüyorum. "Bence su degisiklik su açidan yanlisti" demek bir haktir. Ama daha yabanci sayisinin kaç olmasi gerektigini bilmeyen adamlarin oyuncu degisikligiyle ilgili dalga geçercesine yazdiklari durumlar komik oluyor.

Ya anlamadim ben hala..26.maddenin a fikrasina göre 2003-04 sezonunda 5+1+2= 8 yabanci oyuncu hakki vardi. 2004-05 sezonunda ise Bu sayi 6 ya düsüp sahada olabileceklerini yaziyor.2005-06 sezonunda 5 düsecegini yaziyorsada bunun sezon basinda Baskan Biçakcinin bu sezonda olmayacagini yani geçen sezonki uygulamanin devam edecegini yaziyor.Bu durumda bu tartismalari bir kez daha gözden geçirmek lazim.YANI SAHADA 6 YABANCI OYNUYOR .

sahada 5 yabanciyla oynayabiliyoruz.jefferson,eller,celaleddin,yattara (jun),syzm ek(lee)

Alıntı Atinuri Nickli Üyeden Alıntı
    sahada 5 yabanciyla oynayabiliyoruz.jefferson,eller,celaleddin,yattara (jun),syzm ek(lee)
    [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Mert Pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

cok ilginc bir topic,kimse bunu dusunmemisti galiba,peki Senol hoca mac sonu aciklamasinda buna deginmedi diye hatirliyorum yanlismi?

Engenius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı perhaps Nickli Üyeden Alıntı

Ben eskiden beri söylenegelen "Trabzon seyircisi futboldan çok iyi anlar" lafina artik eskisi kadar itibar etmiyorum. Bacak kadar çocuklarda bile "Yattara takimin en iyisiydi, çikmamaliydi" laflari... Hayatini futbola vermis bir adam bile 5 yasindaki çocuk kadar göremedi yani bunu... Ayiptir, ayip. Futbol bizim en fazla hobimiz, adamin isi. Kendi isinizi yapis biçiminizle yoldan geçen adamin dalga geçmesi durumunda neler hissedersiniz ? (Ben de Senol hoca gibi sallamam, dogaldir derim, muhattab olmam)

Yorumunu begenmeyebilirsiniz ama bunu yaparken izledigi mantigi sorgulamadan dalga geçerek konusmazsiniz. Ya da konusursunuz tabi de, Ömer Çavusoglu ve Aziz Üstel gibi futbol bilgileri amiplerin sindirim sistemi kadar olan insanlarin "Senol hoca falan degil" demeleri gibi birsey olur bu. Aziz Üstel "Senolhoca degil" diyor... Pehh !!!

Senol Günes Gökdeniz'le Fatih'ten çekiniyormus, bu yüzden Yattara'yi aliyormus oyundan !!! Adam Yattara'yi çagirarak tüm taraftari karsisina almayi göze almis, Gökdeniz'den niye çekinsin ??? Bu kadar sig bir düsünceye nasil bu kadar itibar gösteriliyor anlayamiyorum. Kaldi ki önce bir istatistiklere bakilsin, Yattara'nin en çok oyunda kaldigi zaman Senol Hoca'nin zamani... Ama yok, amaç Senol Hoca'yi yermek ya, o zaman daha entel olnuyor ya, illa sallayacagiz hakkinda Herkes Gökdeniz niye çimadi diyor... En kötü ldugu zamanda 3 tane pozisyonu yoktan var etti adam (penalti pozisyonu, deniz tarafindaki kaleye adamin üzerinden asirip kaleye vurdugu posizyon ve son dakiklardaki volesi). Bir tanesi girse seyircinin homurtusu kesilecek, adamin kafasi rahatlayacak...

Her neyse... Sonuç olarak Senol hocanin kararlari dogruydu demiyorum. Ama Senol Hoca'nin bu kararlari verirken izledigi mantigin hepimizden daha çok futbolla içli disli olmus, daha çok maç seyretmis, daha çok sahada olmus bir insan olarak dalga geçilemeyecek kadar derinligi oldugunu düsünüyorum. "Bence su degisiklik su açidan yanlisti" demek bir haktir. Ama daha yabanci sayisinin kaç olmasi gerektigini bilmeyen adamlarin oyuncu degisikligiyle ilgili dalga geçercesine yazdiklari durumlar komik oluyor.

EK: GÖKDENIZ BELKI MAÇIN EN IYI ADAMI DEGILDI AMA KUSKUSUZ EN HIRSLI EN ISTEKLI OYUNCUSUYDU. HIÇ OLMAYACAK POZISYONLARDA TOPA GIRDI, BASTI, KOSTU, VELHASILI ÇOK ÇABALADI. GEÇEN SENEYI BOS GEÇEN GÖKDENIZ BU SENE UMUT VERIYOR BENCE....

calypso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Ben uzun zamandir ilk kez bu oyuncu degisikliklerinde seyircinin siddetti protestosunu gördüm.. gönül isterdi ki ayni yuhalamayi ( o bütün stadin koro halinde yaptigini) kendi adamlarimiza degilde, hakemin bir yanlis kararinda veya rakip oyuncunun kontrolsüz girdigi bir pozisyonda da yapalim. Hakemi de rakip takimi da baski altina alalim. EV SAHIBI OLMANIN AVANTAJINI KULLANALIM. Ama yok! biz kendimize yapiyoruz.

Adam topu elleriyle kesiyor... ciliz bir islik. Nerde dakikalarca sürecek bir yuhalama? Ondan sonra git Teknik Direktörünü yuhla. Bu mu taraftarlik? Bu mu Avni Aker'in inanilmaz seyirci baskisi? Baski yi kendi oyuncularimiza kurmaya basladik UYANMAMIZ LAZIM.

Gökdeniz bu yil benim en büyük patlama bekledigim oyuncudur.Ancak 3 resmi müsabakada gördük ki istekli arzulu olmasina ragmen sanki eski çabuklugu yok gibi.En iyi yaptigi islerden biri olan adam eksiltmede çok etkisiz kaldi.Çok top ezdi.ortalari rakibe çarptirdi vs.vs.Ama gökdeniz bu durumu asacak ve yeniden bizi mutlu edecek. Yabanci oyuncu sayisi na gelince ben sahada 6 yabanci oldugunu iddia ediyorum

Taner Uykuçeken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Stat: Denizli Atatürk

Hakemler: Firat Aydinus xx, Alpaslan Dedes xx, Mesut Dogukan xx

Denizlispor: Soulaymanou xx, Burak xx, Kratochvil xx, Radek xx, Mustafa Keçeli xxx, Güven xx, Tomas xx, Serhat xx (Hüseyin Kartal dk. 80 x), Mikka xx (Selim Teber dk. 55 xx), Yusuf xx, (Fatih dk. 59 x) Ömer Riza xx

DENIZLISPOR un 6 yabancisida bu hafta ayni anda oynamis 6 yabanci oynayabiliyormus demekki

Alıntı arakop Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Atinuri Nickli Üyeden Alıntı
    [img]smileys/smiley4.gif[/img]

celaleddin'e mi gülüyorsun celaleddin yabanci statüsünde degil mi niye güldügünü anlayamadim ama neyse

Alıntı ARNAVUT61 Nickli Üyeden Alıntı

Stat: Denizli Atatürk

Hakemler: Firat Aydinus xx, Alpaslan Dedes xx, Mesut Dogukan xx

Denizlispor: Soulaymanou xx, Burak xx, Kratochvil xx, Radek xx, Mustafa Keçeli xxx, Güven xx, Tomas xx, Serhat xx (Hüseyin Kartal dk. 80 x), Mikka xx (Selim Teber dk. 55 xx), Yusuf xx, (Fatih dk. 59 x) Ömer Riza xx

DENIZLISPOR un 6 yabancisida bu hafta ayni anda oynamis 6 yabanci oynayabiliyormus demekki

yeni gördüm o zaman dogrudur

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ömer Riza yerli sayilir miyor mu?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)