Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Özgürlügün Simgesi Hakk?a Yürüdü...

Özgürlügün simgesi Hakk'a yürüdü
    basörtüsü yasagina tepki gösterdigi için annesi ve kardesleriyle birlikte daha lise ögrencisiyken tutuklanip hapis yatan Nurulhak Saatçioglu, trafik kazasi sonucu vefat etti.

Basörtüsüne özgürlük için mücadele verirken tutuklanip cezaevinde yatan ve geçtigimiz yil özgürlügüne kavusan Nurulhak Saatçioglu, trafik kazasinda hayatini kaybetti. Okullarinda uygulanan basörtüsü yasagina tepki gösterdigi için annesi ve kardesleriyle birlikte daha lise ögrencisiyken tutuklanip hapis yatan ve geçen yil nisan ayinda yeniden özgürlügüne kavusan Nurulhak Saatçioglu önceki aksam Bandirma'da geçirdigi trafik kazasinda hayatini kaybetti.

Kardesleri ve arkadaslariyla birlikte Bandirma'ya tatile giden Nurulhak Saatçioglu, çikan firtinadan kaçmak için sahilden yola dogru çikarken bir arabanin üzerine uçmasi sonucu olay yerinde can verdi. Cenazesi Istanbul'a getirilen Saatçioglu, ikindi namazini müteakip Fatih Camii'nde kilinan cenaze namazinin ardindan sevenlerinin gözyaslari arasinda topraga verildi.

Yasaga tepki cezasi: 6 ay hapis

Bundan 5 yil önce okullarinda yasanan basörtüsü yasagini Malatya'da protesto eden grubun içinde bulunan ve henüz lise ögrencileri olmalarina ragmen anneleriyle birlikte DGM'de yargilanarak ceza alan üç kizkardesin en büyügü olan Nurulhak Saatçioglu 6 ay cezaevinde yatmisti.Cezasini tamamlamak için önce Bakirköy Kadin ve Çocuk Tutukevi'nde kalan ancak daha sonra Konya Aksehir'e gönderilen Nurulhak Saatçioglu, iki ay burada kaldiktan sonra Bandirma'da yatan kizkardesi Intisar'in yanina geçerek cezasini burada tamamlamisti.

Arkadaslarini ziyarete gitmisti

Özgürlügüne kavusuktan sonra cezaevinde tanisip kisa sürede arkadas olduklari diger tutuklulari ziyaret için Bandirma Cezaevi'ne sik sik giden kardesler bu hafta sonu da Bandirma'daydilar. Bir zamanlar cezaevinde yattigi Bandirma'da bu sefer kardesi Intisar ve arkadaslariyla hem arkadaslarini ziyaret eden hem de tatil yapan Saatçioglu, kardesi ve arkadaslari ile birlikte yola çikmaya hazirlanirken, çikan firtinadan dolayi yoldan çikarak üzerlerine gelen bir aracin altinda kalarak hayatini kaybetti.

Cenazesi dün Istanbul'a getirilen Saatçioglu, Fatih Camii'nde ikindi namazina müteakiben kilinan cenaze namazinin ardindan Eyüpsultan Mezarligi'na defnedildi. Cenaze namazina annesi ve kardeslerinin yanisira Vakit Genel Yayin Koordinatörü Mustafa Karahasanoglu, yazarlar Abdurahman Dilipak ile Sibel Eraslan, yazar Mustafa Islamoglu ve Nureddin Sirin, birçok sivil toplum kurulusu temsilcisi ve çok sayida vatandas katildi. Karahasanoglu cenaze töreninde yaptigi konusmada, "Ölüm heran bizimle beraber. Kardesimiz büyük davanin büyük mücadelesini vermistir. Insallah Mevlam ondan razi olur" dedi.
    Nurulhak'in ailesinin istegi üzerine cenaze namazini kildiran Mustafa Islamoglu da her nefsin ölümü tadacagini belirterek, "Bir gün gelecek ve herkes hesabini verecek. Rabbim bizleri hesabini kolay veren kullarindan eylesin" diye konustu.

En dogal hakkini elinden alanlara ve bu dava ugruna insanlara eziyet çektirenlere lanet olsun...

ALLAH (c.c.) Rahmet Eylesin...

Keleþoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Allah rahmet eylesin...

basörtüsü,Allah'in kadin kullarina bir emridir.bunu din ve vicdan hürriyeti ve din ve devlet islerinin birbirinden ayri yürütülmesi manasina gelen laiklik maddesiyle beraber yasaklatanlar UTANSIN..

RUHU SAD OLSUN..ALLAH RAHMET EYLESIN

immortal_TS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun.

Bas örtüsü yüce ALLAHIMIZIN bir lütfudur bunu horgörenlerin ALLAH belasini versin.

Hüda Topaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    41

'Biz basörtüsünü siyasete alet edilmesini istemiyoruz' diyen serefsizler asil kendileri siyasetlestiriyorlar basörtüsünü. Bana asil koyan bu. Basörtüsünü yasaklamak siyaset olmuyorda herkesi özgürce seçim yapmasina izin vermekmi siyaset oluyor. Allah bu insanlarin belasini versin, insallah diger dünyada Allaho hayvanlarinhalini göstermeyi bana nasip eder. TRafik kazasinda can verenlere öldü diyemem ben, onlar benim gözümde sehit oldu, Allah mekanlarini cennet eyler ('insallah')

Oðuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

Daha önce basörtüsü yasagina uymadigi gerekçesiyle hapis cezasi alan genç bir bayanin ölmüs olmasi itibariyle kendisine Allah'tan rahmet diliyorum..

Fakattopici buraya açan arkadasimizin gayesini merak etmeden de duramiyorum. Bilgisizligime versin lütfen. Rahmetli,türban yasagini protesto eden gençligin idolü veya simgesi ya da ne bileyim mücadele sembolü gibi birsey miydi?

Bir hukuk ülkesinde, dogrulugu tartisilsa da bir kanun maddesinin hukusal olarak degerlendirilmesi sonucu hapis cezasina çarptirilan bir vatandasimizin, mücadele ettigi degerler ile hiç alakasi olmayan bir neticeyle, yani bir trafik kazasi sonucunda bu dünyadan göç etmesi, bir vatandas olmasi sebebiyle bizi üzer, ancak hadiseyi toplumun deger yargilarinin sorgulanmasi gibi bir hakki dogurmamaktadir.

Umarim butopic siyasi bir polemige neden olmaz..

Oguk kardesim kismen haklisin. Biliyomusun bilmiyorum ama bu kardesimiz basörtüsünden sebep cezaevine konulmus ve o zaman gündemde baya yer tutmustu. Yani aslinda bir idol demeyelimde basinda duyulan savasçi diyelim bizde bunun için savas veriyoruz ama basinda yer almiyo.

Benim gayeme sira gelince her hangi bir gayem yok olamazda bu konu seni rahatsiz ettiyse silebilirsin. Yani ne demek bu arkadasin gayesini merak ettim.

Aslinda senin o bahsettigin hukuk ülkesi diye bise yok olsa ne bu haber bu ülkede olurdu nede bu haberdeki insan daha lise çagindayken sirf hakki olan bir sebepten dolabi ceza evine konulmazdi.

Bu konu siyasi anlamda açilmamistir. Siyasete çekipyorum yapacak arkadaslarin dikkatine.

bence de yanlis bir topic....her ne kadar trabzon halkinin/taraftarinin ve dolayisiyla bmn katilimcilarininezici cogunlugunun koyu musluman oldugunuanliyorsam da bu kadar ozel bir konunun buraya tasinmasi yanlis....

trabzonsporu tutmanin onkosullarindan biri musluman olmak degil....

sonucta burada okunan lanetler de TC devletine ediliyor ve ben bundan rahatsizim....

ben de simdi burada "atesitlere uzanan eller kirilsin" gibilerinden abuk subuk bir topic acsam tepkiler ne olur acaba?

bmn ozu futbol olarak kalmali. din-irk-politika, vs. tabu konulara girersek birligimiz bozulur.....

lutfen birseyler yazarken herkesin sizin gibi olmak/dusunmek zorunda olmadigini aklinizdan cikarmayin....

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    51

Katiliyorum görüslerine. Futbol disinda olan yardim çagirilarina bir insanlik görevi oldugu içinevet ama bu tarz konular biraz siyasete de girdigi için hos degil.

Allah rahmet eylesin yakinlarina da sabirlar dilerim.

ALLAH MEKANINI CENNET EYLESIN

Agizlarini açinca Özgürlükten baska birsey söylemeyen insanlarin Manisada lise ögrencileri iskenceden geçirilip aylarca tutuklu kaldiklarinda nerelerde olduklarini merak ediyorum.Trafik kazasinda ölen birisini özgürlük sembolü olarak göstermeye çalismak rahmetlinin anisina saygisizliktan baska birsey olmaz.

Bana dokunmayan yilan bin yasasin mantigiyla hareket edip,memlekette basörtüsü yasagi varmis ,memlekette müslümanlar eziliyormus gibi göstermeye çalismanin mantigi yoktur.Basörtüsünü ana sorun olarak gören zihniyet Iragin isgaline karsi çikip protesto edenlerede karsi durmaktadir ve bunun akil sinirlari içerisinde izahi yoktur.Simdi soruyorum ;

Türkiyeli Müslümanlarin en büyük sorunu basörtüsümüdür? Yoksa burunlarinin dibinde hergün yüzlercesikatledilen Müslüman Irak halkimidir??Biraz mantikli olmaya çalisin olamiyorsanizda susun!!

Haklisin Emre hocam malesef Turkiyede yasayan muslumanlar genel bir paradoks icinde yasiyorlar. Bir yandan buradaki arkadaslar gibi devletin laik olmasina lanetler yagdiriyorlar, ote yandan devletin karistigi oteki insan haklari ihlallerinde en milliyetci savunucu onlar kesiliyorlar.

zaten Islam tarihinde milliyetcilik ve Muslumanlik birbiri ile bagdastirilmayacak iki oge, yani biri Muhhamed'in ummetinden bahseddiyor, digeri Turk'un yuceliginden. Sonucta bu basligi acan milliyetci arkadas bu paradoksun ete kemige burunmus kanitindan baska birsey degil. Ha zaten Irak olayindaki tavirlariyla bu ulkede din uzerinden politika yapanlarin, suudiler gibi nasil buyuk agabeylerinin yaninda sut dokmus kedi gibi oturduklarini gormus olduk. Adamlar daha yetmedi milyar dolarlik silah anlasmalari yaptilar israil ve abdyle. Bugun incirlikten Iraka gunde 70 sorti yapiliyor ve muslumanlar bu ulkede rahat uyuyabiliyorsa hepsine helal olsun.

The Londoner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

BMN`de siyasal/ideolojikcagrisim yapanbaslik acilmasina - hangi gruba, firkayaveya goruse ait olursa olsun- karsi olan biri olarak boyle bir basligin acilmasini da (icerigini hicbir sekilde tartisma konusu yapmadan) yanlis buldugumu belirtmek isterim. Eyyamciligi reddeden kisisel ahlak anlayisimgeregi boyle dusunuyorum. Aksi takdirde durust davranmamis olurum.

Lakin uzun bir suredir dikkatimi ceken ve rahatsiz oldugum bir noktayi burada ifade etmek istiyorum: Ozellikle Andrei07 ve Ozgur arkadaslarimiz acilan bu tarz basliklarda gorus belirtmek ve polemigi tirmandirmak konusunda cok hevesliler. Sikayetlerini site yoneticilerine direkt bildirmek yerine catismayi tercih ediyorlar. Bunu yaparken de sanki "uzum yemekten cok bagciyi dovmek" gibi bir gayeleri var.

Bu iki degerli arkadas, ozellikle bu tur basliklari firsat bilerek Islam, Muslumanlar, Osmanli, vb.hakkinda buyuk oranda olcusuz onyargilara ve mesnedsiz bilgileredayanan kinlerini kusmakta hicbir beis gormuyorlar.Bu tavirlari ciddi bir tezat teskil ediyor bence.

Sevgili arkadaslar, Muslumanlarla ilgili kamuoyunda olusturulmaya calisilan ve hangi ideolojik mahrecten ciktigi asikar olan dezenformasyon ekseninde propaganda yapmak ne size, neBMN`ene deTrabzonspor`a bir fayda saglar. Ayrica bu sekilde cok antipatik oldugunuzun farkinda misiniz bilmiyorum. Bugune kadar ifade ozgurlugu adina tepki vermek istemedim ama is baskalarinin inanc ve gorusulerini asagilama noktasina gelince susmayi dogru bulmuyorum. Din ve inanc meselelerinin cok hassas oluslari geregi, siyaset ve ideolojinin de otesinde bu sitenin dokunulmazlari olmasi gerektigini dusunuyorum.

Son olarak, eger kemiklesmis onyargilarinizi kisa bir sureligine de olsa kenara birakarak okumaerdemi gosterirseniz Muslumanlarla ilgili bir iki kisa bilgi vermek istiyorum.

• Bugun ozellikle Turkiye`deki Muslumanlarin buyuk cogunlugu basindan beri Irak`ta yapilanlara, Amerika`nin kurguladigi yeni dunya duzenineveemperyalizmin her turlusune karsidir. Emperyalizmin bugun dunya uzerinde Muslumanlari ana hedef haline getirmesi sizce tesaduf mudur?

• Su anki hukumetinTurkiye`deki Musluman dindarlari temsil ettigi gorusu ise tamamen palavradir. Zahmet edip gercek dindarlarla-iktidar nimetlerinden faydalanmak adina dindar gorunmeye calisan oportunistleri kastetmiyorum-diyaloga gecerseniz bu insanlarin ne dusunduklerini ogrenebilirsiniz.

• Yine bu kesimin buyuk cogunlugu, baskalarinin inanclarina, baskalarinin onlarinkine gosterdiginden daha saygilidir.Genel ozgurlukler konusunda da en samimi ve tutarli kesim de dindar Muslumanlardir. Cunku bu ulkedeki laikci kesim totaliterve fasist bir anlayisla hareket ederek "ancak benim gibilere ve benim isime geldigi kadar ozgurluk" demektedir.

• Ozellikle 28 Subat sonrasidonemde inanclarini yasama adina en cok baski ve sinirlama goren; hatta adeta ikinci sinif insan muamelesi gorerek ezilenler de Musluman dindarlardir. Bunu sadece basortusu meselesine indirgeyerek isin icinden cikmaya calismak da basite kacmaktir.

• Herseye ragmen,Islam`i Muslumanlara bakarakyargilamaya calismak yerine birazcik emek harcayip bu dini ana kaynaklarindan ogrenmeye calisirsaniz bu konulardaki cehaletinizi giderebilirsiniz. Ciltlerce kitap okumaniza gerek yok. Benim size tavsiyem Son Peygamber`in Veda Hutbesini okuyarak baslamanizdir. Oradaki Medeniyet ve Insan Haklari standardini gormenizde fayda var.

• Son olarak, Muslumanlar`i Irakvb. konulara duyarsiz olmakla sucluyorsunuz. Acaba sizlerbu konuda neler yaptiniz merak ediyorum. Igneyi once kendinize sonra baskalarina batirin ve ozelestiriye kendinizden baslayin.Yoksa sizin evrenselci, esitlikci ve ozgurlukcu vicdaniniz "bu Muslumanlarin meselesidir, neme lazim canim!" diyemi dusunuyor.
    • [/list]

Asagida, aylar once acmis oldugum oldugum BMN`nin Politik ve Ideolojik Tarafsizligi konusunda yazmis oldugum goruslerimi de tekrar hatirlatmak istiyorum.

"BMN Forumunda son zamanlarda sayisi artan politik ve idelojiik icerikli basliklarin - basliklari acan arkadaslarin niyetleri ne olursa olsun - siteye ve sitenin genel profiline zarar verecegini dusunmekteyim.

Sitede sanki belli bir politik/ideolojik gorusun hakim oldugu intibainin verilmesi, benim kanaatimce busitenin islev ve misyonuna aykiridir. Bu tur baslik ve mesajlarin artmasi siteyi hizla marjinallestirecektir. Bundan en buyuk zarari Bordomavi.net ve Trabzonsporlu taraftarlar gorecektir.

Bu tur mesajlar, farkli dusunen uyeleri provoke etme potansiyeli tasidigi icin sitenin genel huzurunu ve butunlugunu zedeleyebilir. Bu tarz basliklara/mesajlara musaade edilmesi,bahsi gecen politik/ideolojik gorusu benimsemeyen diger site uyelerini rahatsiz edecegi gibi; farklidusuncedekiuyelerin kendi politik/ideolojik goruslerini tasiyan veya bu goruslerin propagandasiniyapabilecek basliklar/mesajlar gondermesinemesruiyet ve imkan tanimis olacaktir. Yarindiger arkadaslar dakendi ideolojisini vurgulayan ve ovenbasliklar actiginda acaba siteyoneticilerimiz vesu an butarzbasliklar acan arkadaslarayni musamahayi gosterebilecekler mi?

Ozetle, uyelerini Trabzonsporluluk ust kimligindebutunlestiren (butunlestirmesi gereken) Bordomavi.net sitesinin herhangi bir politik/ideolojik renge burundurulmesi, bu siteye uye olan Trabzonsporlu taraftarlarin birlik, butunluk ve kardesligini dinamitleyecektir ve tamir edilmesi guc hasarlar acacaktir. Trabzonspor`un gelismesini ve buyumesini istemeyen bunca dis faktor varken ve bunlara karsi mumkun oldugunca tek bir ses ve yurek olmamiz gerekirkenbizi kendi icimizde parcalayacak veya birbirimize dusurecek gereksiz tartismalari bu sitenin disinda tutmamiz gerektigine inaniyorum. Ben, sorumluluk bilinci olan bir BMN uyesi ve Trabzonsporlu olarak boyle bir uyari yapmayi vazife biliyor, yonetici arkadaslarimizin testi kirilmadanacilen tedbir almasi gerektigini dusunuyorum."

Alýntý Oguz Nickli Üyeden Alýntý

Daha önce basörtüsü yasagina uymadigi gerekçesiyle hapis cezasi alan genç bir bayanin ölmüs olmasi itibariyle kendisine Allah'tan rahmet diliyorum..

Fakattopici buraya açan arkadasimizin gayesini merak etmeden de duramiyorum. Bilgisizligime versin lütfen. Rahmetli,türban yasagini protesto eden gençligin idolü veya simgesi ya da ne bileyim mücadele sembolü gibi birsey miydi?

Bir hukuk ülkesinde, dogrulugu tartisilsa da bir kanun maddesinin hukusal olarak degerlendirilmesi sonucu hapis cezasina çarptirilan bir vatandasimizin, mücadele ettigi degerler ile hiç alakasi olmayan bir neticeyle, yani bir trafik kazasi sonucunda bu dünyadan göç etmesi, bir vatandas olmasi sebebiyle bizi üzer, ancak hadiseyi toplumun deger yargilarinin sorgulanmasi gibi bir hakki dogurmamaktadir.

Umarim butopic siyasi bir polemige neden olmaz..

toplumun deger yargilari degil toplumun inançli kesiminin inancinin kimi çevreler tarafindan baltanlanmasidir

basörtüsüne olan yasagi süslü sözlerle kamufle ederek vatandasi uyutma amaci güdenlere lanet ediyoruz.. ölen genç kizimizda trafik kazasi sonucu Hakk'a yürüdü..

simdi sana ve senin gibilere soruyorum.. tamam da size ne oluyor ?

Sevgili Londoner ;

Bence en önemlisinden baslamak istiyorum,yasadigimiz ülke, ailemiz ,geleneklerimiz Islam kültürü üzerine insa edilmistir ve buna saldirmak gibi bir düsüncemiz olmadigi gibi desteksiz saldirilara hep karsi olmusuzdur.Bu forumda açilan basliklara yorum yazma hakkimiz oldugunu düsünüyoruz.Söylediklerimizin herzaman arkasindayiz,iskembe-i kübradan sallamak gibi bir huyumuz,mesnedsiz sözümüz yoktur.Niyetimiz ne üzüm yemek nede bagciyi dövmektir,bu basliklari açanlar içlerindekileri döküyorsa bizde bildiklerimizi inandiklarimizi yazabiliriz bunda beis görmemekteyiz.Ancak anladigim o ki karsinizda sizlerden daha donanimli insanlari görmek onlarin fikirlerini dinlemek sizlerde tahammülsüzlük yaratiyor.Okuma konusundaki tavsiyelerinizi dikkate almaya çalisiriz ancak ben size herhangi bir tavsiyede bulunmayacagim.Ancak tek söyleyecegim bu sitede bulabileceginiz önyargisiz iki insana hitap etmis oldugunuzdur.Irakta yasananlarda öncelikle bir insanlik ayibidir,bu konuda benim ne yaptigimdan önce irak petrollerini usa ve uk için tasiyan suudilerin ne yaptigi tartisilmalidir.

Saygilarimla

Alýntý andrei07 Nickli Üyeden Alýntý

yasadigimiz ülke, ailemiz ,geleneklerimiz Islam kültürü üzerine insa edilmistir ve

ve si bu islam kültürü kimi çevreler tarafindan süslü sözlerle,kelime oyunlariyla, devletin yönetim sistemine ait kavramlarda kullanilarak baltanlanmaktadir

sözün özü bu kardesim.

kutoz
    Ziyaretçi

Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmus oldugu Türkiye Cumhuriyetinin, yine onun ilkeleri üzerinde yükselmesi için 28 Subat kararlarinda çok büyük emek harcayan, çok degerli Komutanimi, açmis oldugunuz bu konuyla ilgili olarak bir kez daha rahmetle aniyorum.

Saygilarimla.

Buyazdiklarim siyasi anlamda yazilmamis olup yalnizca Cumhuriyet'i savunan bir asker duyarliligiyla dile getirildigini belirtmek isterim. Siyasete çekipyorum yapacak arkadaslarimin bu uyarimidikkate alacagina yürekten inaniyorum..

Baslikla alakasiz yazilar yazanlar artiyor nedense.simdide birisi çikmis bilmem hangi milattan kalma komutandan bahsediyor

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Alýntý andrei07 Nickli Üyeden Alýntý

Sevgili Londoner ;

Ancak anladigim o ki karsinizda sizlerden daha donanimli insanlari görmek onlarin fikirlerini dinlemek sizlerde tahammülsüzlük yaratiyor.Okuma konusundaki tavsiyelerinizi dikkate almaya çalisiriz ancak ben size herhangi bir tavsiyede bulunmayacagim.Ancak tek söyleyecegim bu sitede bulabileceginiz önyargisiz iki insana hitap etmis oldugunuzdur.Irakta yasananlarda öncelikle bir insanlik ayibidir,bu konuda benim ne yaptigimdan önce irak petrollerini usa ve uk için tasiyan suudilerin ne yaptigi tartisilmalidir.

Sevgili Andrei07,

Sizden herseye ragmen daha makul bir tepki beklerdim. Tepkiniz benim yazdiklarimi oz olarak anlamadigininizi (veya anlamak istemediginizi) ve tamamen korumaci/defansif bir kaygiyla hareket ettiginizi gostermektedir.

Yanlis anlasilmalara meydan vermemek gayesiyle asagidaki ilaveleri yapmayi bir borc biliyorum:
    1. "...anladigim o ki karsinizda sizlerden daha donanimli insanlari görmek onlarin fikirlerini dinlemek sizlerde tahammülsüzlük yaratiyor" diyorsunuz. Boyle bir yargiya varacak kadar beni taniyor musunuz? Kisiligim, egitim duzeyim ve gecmisim hakkinda ne kadar bilgi sahibisiniz?
    2. Ben sahsen, Bati bilimleri okumus, hem Bati`yi hem de Dogu`yu anlama kaygisiyla hareket eden bir insan olarak aslatahammulsuz degilim. Tahammulsuz olsaydim, sizin baskalarina yapmis oldugunuz gibi bugune kadar her yazdiginiza tepki koyardim. Benimle ne kadar tesrik`i mesainiz oldu ki tahammulsuz oldugum sonucuna vardiniz?
    3. Benim tepkim, fikirlerinize, dusuncelerinize degil; dusuncelerinizi ifade edis biciminizedir. Yani uslubunuzadir. Tahkir ve tahrik iceren mesajlar bu formun butunlugunu dinamitlemekten baska birseye yaramaz.
    4. Irak konusunda da hala ayni hatada diretiyorsunuz. Bizler bireyler olarak onumuzdeki toplumsal ve insani sorunlari degerlendirirken oncelikle "benim bu sorunun olusumuna katkim nedir, cozumune nasil katki saglayabilirim?" sorusunu sormamiz gerekmektedir. Bunu yapmazsak kafamizi deve kusu gibi kuma gommus olur vekoca bir insanlik ayibini (kendini idare etmekten aciz) Suudi`nin ozel meselesi olarak algilariz!

Londoner arkadasim bizim mesnedsiz yazdigimiz konusunda oldukca hiddetlenmis, gorende bu sitede siyasi baslik acan lari biz sanir. Birincisi bu basliklari kendilerini milliyetci ve musluman sayan arkadaslar acmaktadir, ve actiklari basliklarda yazdiklarinin cogu akademik acidan tutarsiz olup herhangi bir referansda vermemektedirler. Bizim Osmanli uzerine mesnedsiz yazilarimiz icin istersen yazmis oldugum bir makaledeki butun kitaplari buraya referans olarak yazabilirim. Ilginctir bizim sozde provakatorlugumuz seni niye bu kadar rahatsiz etti anlamadim, istersen bize bir cevap ver hangi din kitabinda ummet ile bir irkin milliyetciligi birlestiriliyor veya turk-islam sentezi gibi dusunculer ortaya cikiyor, ve esas muslumanlar bu milliyetciligi nasil savunuyorlar? Bize akademik referans gosterirsen seviniriz.

Birde burada tartismalarin tirmanmasi kimseyi rahatsiz etmemeli, biz duzeylice tartisdikca demokrasilerde saglam dusunceler zayif olanlari eleyecektir. Ha su Irak konusunda ne yaptigima gelince, benim burada gitmedigim savas karsiti gosteri kalmadi, akademik alanda kariyerimi tehlikeye atarak cikip abdde konustum.Turkiyede iki ay once incirlik kapatilsin diye gosteri duzenlendi ama malesef o turban ozgurlugu icin direnen arkadaslari musluman Irak halkinin cektigi acilarla dogrudan ilgili bir gosteride goremedik, acaba neden?Zaten bizim elestirimizde bunlara muslumansaniz tutarli musluman olun ideolojinizin tam karsiti milliyetci hareketlerle ittifak yapmayin.

Biz biliyoruzki turkiyede sola karsi mucadelede komunizmle mucadele dernekleri adi altinda islamcilar ve ulkuculer birlesmislerdir. Deniz gezmis ve arkadaslari abd 6. filosunu taslarken ve istanbula sokmazken onlari istanbul caddelerinde, yurtlarinda oldurmeye kalkan ve Vedat demircioglunu olduren ulkucu-islamci gruplar kesinlikle emperyalizme karsi sesini cikartamaz, onlarinkisi ancak anti-amerikancilik olabilir oda emperyalizmin temellerini analiz etmekten cok irkci bir dusunce olmaktan ileriye gidemez.

Bu sozlerimin arkasindayim ve hepsi icinde ayri, ayri referans verebilirim, ne mesnedsizse arastir burada soylersin.

kutoz
    Ziyaretçi

Konuyla ilgili düsüncelerimi yazmak için, burasi uygun degil. Bence sizde öyle yapin ve konuyu uzatmayin. Bu konunun sonu gelmez. Çünkü herkes sizin gibi düsünmüyor düsünmek zorunda da degil. Tipki, sizlerin de bizler gibi düsünmek zorunda olmadiginiz gibi.

Birde bahsettigim Komutan milattan evvel degil, 28 Subat kararlarinin altina imza atarak milat olmustur. Çok geriye gitme. Düsünürsen bulursun...

Alýntý ozgur Nickli Üyeden Alýntý

Birincisi bu basliklari kendilerini milliyetci ve musluman sayan arkadaslar acmaktadir, ve actiklari basliklarda yazdiklarinin cogu akademik acidan tutarsiz olup herhangi bir referansda vermemektedirler.

BU Basligi ben açmadim ama bu konuda yorum yaptim. ve yazdigin seviyesizce cümleyi ister istemez okudum.kendim Elhamdülillah Müslüman ve Türk Milliyetçisiyim.Zorun varsa söylede bi yardimci olalim.basörtüsü yasagina karsi tepkimizi dile getirince birden hiddetlendiniz nedense......

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý

Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmus oldugu Türkiye Cumhuriyetinin, yine onun ilkeleri üzerinde yükselmesi için 28 Subat kararlarinda çok büyük emek harcayan, çok degerli Komutanimi, açmis oldugunuz bu konuyla ilgili olarak bir kez daha rahmetle aniyorum.

Degerli arkadasim ucuz demagoji yapmaya gerek yok. Dinin ve kutsal degerlerin istismari ne kadar tehlikesiyle Ataturk`un ve sahislarin istismari da o kadar tehlikelidir.

Bu ulkede, ulkeyi geri goturme pahasina ustelik Ataturk adina darbe yapanlari cok gorduk.

Bu topraklar Allah inanci kuvvetli ve Sehitlik sevdalisi Mehmetcigin kanlariyla sulanmistir. Ayni Mehmetcik, cok ovundugunuz 28 Subat`ta bu defa Allah inancindan dolayi ordudan atilmistir. Hani ordu peygamber ocagiydi?

Son soz: 28 Subat bir cinnettir. Yapanlarin, kimlerden venerelerden icazet aldiklariniartik herkes bilmektedir. 28 Subat paranoyanin es anlamlisiakli selim`in ise zit anlamlisidir.

Bu gorusler siyasi amacli degildir. Lutfen yanlis yerlere cekmeyin (!?)

Bu baslik basörtüsü maduru bir hanim kardesimiz için açilmistir ve onun HAKLI OLDUGU DAVASINDA bizlerinde onunla ayni görüste oldugunu söyledik..

konuyu uzatan sen ve senin gibilerdir.. nedense basörtüsünü savununca hemen ' bu konu hassas konu' 'konu kapatilsin' gibi demeçler verilip konunun hiç gündeme gelinmesi bile istenmiyor

evet burasi bir trabzonspor forumu ama burada en çok siyaset yapan da, islami degerleri savunanlara laf atanda sizin gibi düsünenler...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)