Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Özgürlügün Simgesi Hakk?a Yürüdü...

kutoz
    Ziyaretçi

The Londer, herseyi bildigini saniyorsun ama yaniliyorsun. Benim meslegim askerlik ve 14 yildir da bu isi yapiyorum. Birincisi o mesajimda darbe savunmasi yapilmamistir. Hangi cümleden bunu çakirdigini anlayamadim. Ikincisi 28 Subat bir darbe degildir, dini sömürenlere karsi, ülkeyi karanliga götürenlere karsi yapilmis bir harekettir ve amacina ulasmistir.

Atilanlarda Allah inanci varda, biz Allahsiz miyiz? Bu nasil bir cümle. Kullandigin kelimeleri lütfen iyi seç ve uslubunu bozma. Ben senin kisiligine karsi ve direk seni hedef alan bir yazi yazmadim.

Hiç kimse beni Allahsiz olarak niteleyemez. Ingiltere'den nasil görünüyor bilmiyorum ama ben doguda arkadaslarimi sehit verdikçe, canimdan can gidiyor. Sen kalkip, oradan buraya bize dinsiz diyorsun. Bunu seninle her platformda tartisirim ama burasi bunun ne yeridir, ne de zamani.

tsakrep61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

olene allahtan rahmet diliyorum basortusunude tartismaya gerek yok diye dusunuyorum bi insan universiteye mine etekle top sakalla gidebiliyosa basortusuylede gidebilmeli eger bu ulke ozgur bi ulkeyse demokrat bi ulke ise tabi ama engelleniyo her nedense ki ulkemizin 100 95 i musluman olmasina rgmen

Alýntý tsakrep61 Nickli Üyeden Alýntý

bi insan universiteye mine etekle top sakalla gidebiliyosa basortusuylede gidebilmeli

iste bu dedigini 'din ve vicdan hürriyeti manasina gelen laiklik ilkesine siginarak' yasaklatiyorlar

kisacasi basörtüsüne uydurduklari sebep bile, kendi öz manasina aykiri...

BU BASLIGI BURADA AÇAN ARKADASI KINIYORUM...

RAHATSIZ ODUGU SEYLER VARSA GITSIN MÜCADELESINI NASIL VERECEKSE VERSIN AMA BURADA DEGIL...

VEFAT EDEN SAHIS (AILESINE VE TÜM YAKINLARINA BASSAGLIGI DILIYORUM) TOPIGI AÇAN ARKADASA GÖRE ÖZGÜRLÜGÜN SIMGESI OLABILIR AMA BENIM IÇIN DEGIL MESELA SIMDI NE OLACAK.. BENIM ÖZGÜRLÜK ANLAYISIM FARKLI SIMDI BURDA BUNUMU TARTISACAGIZ..

HERKES IDEOLOJISINE GÖRE BISELER YAZMAYA KALKARSA BU IS BASKA BIR IS OLUR...

The Londoner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý

Hiç kimse beni Allahsiz olarak niteleyemez. Ingiltere'den nasil görünüyor bilmiyorum ama ben doguda arkadaslarimi sehit verdikçe, canimdan can gidiyor. Sen kalkip, oradan buraya bize dinsiz diyorsun. Bunu seninle her platformda tartisirim ama burasi bunun ne yeridir, ne de zamani.

Oncelikle herseyi bildigimi zannedecek kadar cahil olmadigimi bilmeni istiyorum. Bu ahmaklara has bir davranistir.

Kimse sana Allahsiz demiyor. Hala uzuc demagoji ve polemik pesindesin. Ne dedigimicok iyi anliyorsun da isine geldigi icin bu tarz bir provakasyonu tercih ediyorsun.Sizin gibilerin en cok kullandigi yontem de bu zaten. Yazdiklarimi bir kez daha oku yalniz anlama gayesiyle oku bu defa lutfen!

Ben de uzayda yasamiyorum. Sadece son 5 yildir Ingiltere`deyim. 27 yasina kadar Turkiye`deydim. Calistigim firma dolayisiyla buraya geldim ve insallah 2 yil sonra donecegim. Bu vatani senden daha fazla sevdigime inaniyorum. Turkiye`nin gelismesi ve buyumesinide senden cok daha fazla istiyorum emin ol. Bazi seyler sadece sizin tekelinizde degil. Sizin gibilerin zihniyetinin bu ulkeyi ne kadar kucuk dusurdugunu anlamayacak kadar da dunyadan habersizsiniz.

Son soz: Sitedeki zararli polemige vurgu yapma adinayazdigim yaziyi da polemik kirliligine kurban ettiniz ya helal olsun. Ne diyeyim. Allah akil fikir versin! Bu sitedeki anlama ve kavrama duzeyinin bu kadar dusuk olmasi bence bu sitenin en buyuk sorunudur.

kutoz
    Ziyaretçi

[img]smileys/smiley36.gif[/img]Sana sadece gülüyorum. Yazdiklarina artik cevap vermek istemiyorum. Ben yine demogoji yapip son sözü söyleyecegim. Cumhuriyete sevdaliyim. Cumhuriyeti yikmak amaciyla yapilacak her hareketin karsisinda da olacagim. Bu insan ister kominst olsun, ister terörist olsun, isterse dini sömürenler olsun. Cevabini bir sekilde alacaklardir.

Demogojim bitmistir. [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Alýntý CooL Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý ozgur Nickli Üyeden Alýntý

Birincisi bu basliklari kendilerini milliyetci ve musluman sayan arkadaslar acmaktadir, ve actiklari basliklarda yazdiklarinin cogu akademik acidan tutarsiz olup herhangi bir referansda vermemektedirler.

BU Basligi ben açmadim ama bu konuda yorum yaptim. ve yazdigin seviyesizce cümleyi ister istemez okudum.kendim Elhamdülillah Müslüman ve Türk Milliyetçisiyim.Zorun varsa söylede bi yardimci olalim.basörtüsü yasagina karsi tepkimizi dile getirince birden hiddetlendiniz nedense......

Tamam o zaman bende sana adam gibi soruyorum , bu ummet ile milliyetcilik nasil birlesiyor sunun bir tarihsel, arastirmaya dayali bir cevabini verin benide aydinlatin. Mesela neden Kuranda arap milliyetciligine dair hicbir iz yokken, 19yy sonlarindan itibaren Araplar Kurani ve arapcayi arap milliyetciliginin bir parcasi olarak kullanmaya calistilar ve bundada bugun basarili oldular. Yada Osmanli sayet turk milliyetcisi bir devlet idiyse kendilerini halife unvani ile bu kadar muslumanin lideri gostermek sahtekarlik degilmiydi? O kadar arap, musluman Osmanliya dinlerinin lideri oldugu icin bagli degilmiydi?

Neyse daha yazacak cok sey var ama neyse

immortal_TS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

yaaaaaaa nerden nereye girildi anlamadimki kardesim okadar abuk sabuk konu açilir kimse ses çikarmaz bu konu açilinca birden herkes muhalefet kesildi yok siyaset mis yerim siyasetini yaaaaaa konuyla alakali yazmiycaksaniz yazmayin,kimse size konu begendirme gayesinde degil.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Birincisi bu basliklari kendilerini milliyetci ve musluman sayan arkadaslar acmaktadir, ve actiklari basliklarda yazdiklarinin cogu akademik acidan tutarsiz olup herhangi bir referansda vermemektedirler.

BU Basligi ben açmadim ama bu konuda yorum yaptim. ve yazdigin seviyesizce cümleyi ister istemez okudum.kendim Elhamdülillah Müslüman ve Türk Milliyetçisiyim.Zorun varsa söylede bi yardimci olalim.basörtüsü yasagina karsi tepkimizi dile getirince birden hiddetlendiniz nedense......

Tamam o zaman bende sana adam gibi soruyorum , bu ummet ile milliyetcilik nasil birlesiyor sunun bir tarihsel, arastirmaya dayali bir cevabini verin benide aydinlatin. Mesela neden Kuranda arap milliyetciligine dair hicbir iz yokken, 19yy sonlarindan itibaren Araplar Kurani ve arapcayi arap milliyetciliginin bir parcasi olarak kullanmaya calistilar ve bundada bugun basarili oldular. Yada Osmanli sayet turk milliyetcisi bir devlet idiyse kendilerini halife unvani ile bu kadar muslumanin lideri gostermek sahtekarlik degilmiydi? O kadar arap, musluman Osmanliya dinlerinin lideri oldugu icin bagli degilmiydi?

tartismaya dahil olmak istemezdim de su halifelik konusuna takildim..osmanli halifaligi 400 yil boyunca hiçbir zaman kullanmamistir dikkatini çerkerim degeri insan..yikilma doneminin ortalarinda toparlanma olur amaçli osmanli devleti padisahi halife unvaniyla fetva yayinlamistir..

yani bahsettigin gibi arap dünyasi osmanliya dinlerinin lideri oldugu için bagli degildi..zaten tum arap dunyasi da bagli degildi..zaten avrupada da egemenligimizn altinda devletler vardi..onlar da muslumanlik yuzunden mi bagliydi..

tarih bilginizi gözden geçiriniz derim

The Londoner - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Alýntý kutoz Nickli Üyeden Alýntý

Demogojim bitmistir. [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Su ana kadar yaptigin en dogru sey oldu. Demagojiyi bitirmene ben de sevindim.[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley2.gif[/img]

corleone - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Yada Osmanli sayet turk milliyetcisi bir devlet idiyse kendilerini halife unvani ile bu kadar muslumanin lideri gostermek sahtekarlik degilmiydi? O kadar arap, musluman Osmanliya dinlerinin lideri oldugu icin bagli degilmiydi?

eger dedigin gibi araplar halifeye o kadar siki sikiya bagli olsaydi 1. dünya savasinda gayri müslim ingilizlere satmazdi.... yani burada sahtekarlik yapan osmanli degil, osmanliyi beyaz kadin ve bolca da altina satanlardir bu bir,iki o kadar müslüman baglidir osmanliya çünki osmanli yillarca bu dini yayarken milliyet göz etmemis kanayan her yaraya devletin dagilmasini göze alarak uzanmistir... diyecegin çok sey varsa çekinme söyle tartisalim eminim birbirimizden ögrnecegimiz çok seyler var...

bu arada yazdigim seye cevap yazacak arkadaslar olursa lütfen imzam odakli yazmasin..

araplarin kurani kerimi milliyetçiliklerine alet ettiklerine inanmiyorum.etseler bile de beni ilgilendirmez.ben kendimden mesulum.(( ayrica burada milliyetçiligimderken ülkücüyüm demiyorum veya mhp ile hiçbir alakam yoktur))ve benimde milliyetçiligimin sebebi: bu topraklari kanlariyla sulayan,kendi inandigi degerler ugruna canini disine takarak çalisan ve bu ugurda hayat veren atalarimizin soyundan gelmekten dolayi benim aldigim haz ve mutluluktur..

ayrica halifelik hakkinda bir seyler bilmedigin belli. bildigin tek sey varsa oda halifelikle alakali tahrik edici seyler söylemek.halifelik islam dini liderligi demekti. bu siyasi manada degil manevi manadadir.

HALA DAHA AMACINIZ NEDIR ONU SÖYLEMIYORSUNUZ BEYLER

Arkadaslar lütfen bu yaziyi siyasi bir amaç için yazmadik. Siyasete dökmeyelim. Yönetici arkadaslardanda ricam silsinler çünkü biz ne kadar yirtinsakta içimizdeki arkadaslar olayi siyasete çekmekle kararli.. Cool Bütün yazilarina katiliyorum ayrica...

Ya özgürmüsün nesin benim milliyetçi olmam sana niye bu kadar batiyo anlamadim bigün yanima gelde saana biraz vatan millet sevgisi asilayayim. Bi daha benle ugrasma açtirma bana bayramlik agzimi. Her seferinde ayni halti yiyosun ya yeter.

Ya kardesim biz Müslüman bir ülkeyiz tabiki basörtüsü bizim en dogal hakkimiz bu elimizden aliniyosa laiklige girmez dayatmaya girer hani simdi bu durumda senin demokrasin ner he nerde söle açikla özgür çok biliyosunya öteki arkadasinla sen??? Bak bi daha olaylari saptirma siyasete dökme. Bu yaziyi yemin olsun siyasi amaçla açmadik ama sen ve her zamanki gibi isi siyasete döktü lanet olsun sizin gibilere ya.

o kadar cok yanlis var ki???hangi birinden baslasam....

1)TC musluman bir ulke degildir. Halkinin cogunun musluman olmasi devletin de musluman olmasi demek degildir. Bu sozunuzun gercege donusmesi icincalismalariniza devam ediyorsunuz ama Turkiye Iran olana kadarsusacaksiniz. Simdilik ne yazik ki ordumuz disinda bununla mucadele eden bir kurumumuz yok ama gelecekte ne olur bilinmez. Kanun aksini soylemedigi surece ya kamusal alanda Ataturk 'un kiyafet devrimi dogrultusunda giyineceksiniz ya da Iran 'daki universitelere kaydinizi yaptiracaksiniz.

2)Bu basligi siyasi amacla acmadim diyorsun; o zaman siyasetin bir tanimini yap da biz anlayalim. bir de rica edecegim, zirt pirt lanet okuma....

3)"mini etekle keci sakalla universiteye girilebiliyor...." iste en sacmasi da bu...o insanlar bunu siyasi bir amacla mi yapiyor?boyle bir din mi var?mini etekle geziniz diyen. sizin anlamadiginiz su:bazi konular (ki insan haklari bildirgesinde acikca belirtilmistir) dokunulmazdir. bu konulari kendi fikirleriniz yaymak, sizin gibi olmayanlari lanetlemek icin kullanmazsiniz. Hele bu yaptiginiz vatandasi oldugunuz devletin degistirilemez ibareli anayasasina aykiri ise....

4) tarih bilgisi vs...bu konuda bilgi edinmek istiyorsaniz biraz ufkunuzu genisletin....dogru duzgun, bilimsel bir kaynak istiyorsaniz Mete Tuncay 'in 5 ciltlik "Turkiye Tarihi" ni okumanizi tavsiye ederim.

5)bir de dikkatimi ceken bir unsur daha var.Bu topikteki turban destekcisi arkadaslardan bazilari yine serbest kursudeki "turkcell 'in acigi" basliginda da oldukca aktifler...konu ozetle su:turkcell 'in bir hatasi sayesinde, bir hizmetinden bedava faydalanma....Bu muslumanlikca haram sayilmiyor mu?fetvanizi bekliyorum....

saygilar.....

ozcan_asanoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

öncelikle burasi serbest kürsü..adindan belli, kanun ve kurallara aykiri olmadigi müddetçe ve parti veya siyasi bir kisinin propagandasi yapilmadikça hersey konusulmali...özellikle demokrasi gibi üst kavramlar..çünkü konu buraya dogru gidiyor..mesele demokrasi -özgürlük anlayisidir..rejimi koruma adina demokrasi ve özgürlügün kisitlanmasi anlayisi ile demorkasi ve özgürlükten ödün vermeden rejime sahip çikma anlayisinin mücadelesidir bana göre..arada rejimi yikmak isteyenler vs. olabilir, bunlari konusmak bile yanlis ve bize çok uzak konular...o tür faaliyetler polis ve yarginin istigal alanina giriyor..

özgürlügün en temel prensiplerinden biri "din özgürlügü"dür..insanlarin dinlerini istedikleri gibi yasama haklari vardir, olmalidir..siniri elbette vardir baskasinin özgürlügünü kisitlamama, siddete, teröre destek vermemek gibi..söz konusu sinirlarher özgürlük alaninda oldugu gibi çok sinirli olmalidir...benim demokrasi anlayisim budur...

bize çok ters, saçma gelse de insanlarin kendilerine göre inançlarini yasamak, düsüncelerini açiklamak da en dogal haklaridir...bir hindu inege tapiyorsa, sen buna tapma diyemezsin, zorla ona inege kestirip yedirtemezsin, bu zulümdur...

elbetteki kamusal alanin kurallari vardir...ama kamusal alanda hizmet verenler ile hizmet görenler ayirimi esas olmalidir...dar kapsamda bakilirsa hastaneler de en büyük kamusal alanlardir ve buralara köylerden gelen ninelerin de baslari açilmalidir...bir kamusal alan olan üniversiteyegiden bayan ögrenci ile bir diger kamusal alan olan hastaneye giden nine arasinda ne fark vardir? hiç..biri egitim-ögretim digeri saglik satin aliyor..ücretli veya ücretsiz...bu konuda mustafa erdogan'in kitap ve makelelerini önerebilirim...

Alýntý Crazy_OfLu61_ Nickli Üyeden Alýntý

Ya özgürmüsün nesin benim milliyetçi olmam sana niye bu kadar batiyo anlamadim bigün yanima gelde saana biraz vatan millet sevgisi asilayayim. Bi daha benle ugrasma açtirma bana bayramlik agzimi. Her seferinde ayni halti yiyosun ya yeter.

Crazyoflu sikistigin yerde düzeysizligin hemen ortaya çikiyor.Gel esas ben sana biraz insanlik asilayayim.Yazmaya çalistiklarin bilgi seviyenin oldukça üzerinde kaliyor ve normal bir tartismaya giremeyecek kadar yetersiz donanimlisin.Insanlar sana hakeret etmeden seni ciddiye almadan yazmaya çalisiyorlar sende saldirmaya çalisma elinden tek gelen mide bulandirmak olur..Tartisabilecek yetkinligin varsa görüsün ne olursa olsun saygim var,ancak fikrinin bittigi yerde agzinla degil baska yerinle konusmaya basladiginda herseyini kaybediyorsun.

l-m - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Sadece Trabzonspor ile ilgili konularda konusup diger konulari baska siyasi ya da fikir platformlarinda tartismayi denemek bu kadar zor mu? [img]smileys/smiley24.gif[/img]Basliktaki mesajlarinsu ankilerle ayni yönde devam etmesi halinde ortak paydamiz olan Trabzonspor'dan daha fazla uzaklasmamak adina baslikkapatilacaktir. Bilginize..

Fetva vermek bize mahsus degildir bunu kafana öncelikle sok. Senle tartismaya girmiycem. Yazdiklarina cevap vericem simdilik o kadar.

1) T.C Müslüman-Türk ülkesidir degistirilemez.

Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür.
    Dili Türkçedir.
    Herkes, dil, irk, renk, cinsiyet, siyasî düsünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayirim gözetilmeksizin kanun önünde esittir.

Bayragi, sekli kanununda belirtilen, beyaz ay yildizli al bayraktir.
    Millî marsi "Istiklal Marsi"dir.
    Baskenti Ankara'dir.

2) Siyaset belli bir ideolojiyi savunma onun fikirlerini yayma olgusudur.
    3) Mini etek giyen bir kizin bunu yapma amaci siyasetle nasil çagristirilabilir bunu anlamadim. Benim çevremde okula mini etekle gidip siyasetin s sini bilmeyenler var bunlarmi siyasi davraniyo???
    4) Herkesin yazdigi ve söyledigi dogru olsaydi bu ülkede durulmazdi!!!
    5) onu kullanan arkadaslara soracaksin ben msj cekeceksem çekerim konusacaksam konusurum ay basi fatura geldimide gider aslanlar gibi öderim...
    Ortaligi yalandan yerede karistirma.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Arkadaslar,

Iki dakika dinleyin de bir sey söyleyeyim: Yukarida bahsi geçen konular üzerinde elbette benim de söyleyecek bir dolu lafim var, gerekirse söylerim de. Gerek burada, gerekse baska platformlarda...

Fakat ben baska bir noktaya vurgu yapmak istiyorum. Bir an serinkanli olmaya çalisin ve düsünüp, kendi kendinize sorun: "Acaba buradaki muhatabima, burada yazdiklarimi yüzüne karsi söyleyebilir miyim, yoksa söyleyemez miyim?"

Simdi gurur meselesi yapip da "Tabii söylerim, ne var?" diye patlayacaksaniz, o zaman ikinci bir kez daha düsünün, ondan sonra karar verin.

Istanbul'da toplanti yapmaya çalisiyoruz, çesitli organizasyonlar yapmaya çalisiyoruz; ya kimse orali olmuyor ya da katilim düsük oluyor. Adim gibi eminim ki, bunun en önemli sebeplerinden biri, forumdaki tatsiz yazismalardan dolayi birbirlerinin yüzlerine bakamayacak olan arkadaslarin mevcudiyetidir. Kimse bunu inkâr etmesin lûtfen...

Saygilar, selamlar...

bu konu uzar da uzar...

herneyse...ben bu topice yazdigim ilk postu tekrarlayarak kendimce bitiriyorum....

"bmn ozu futbol olarak kalmali. din-irk-politika, vs. tabu konulara girersek birligimiz bozulur....."

herkese saygilar, kavgasiz, dovussuz gunler dilerim....

TRABZONSPOR 'u konusalim...konya maci sakat gibi....

Alýntý russ Nickli Üyeden Alýntý

bu konu uzar da uzar...

herneyse...ben bu topice yazdigim ilk postu tekrarlayarak kendimce bitiriyorum....

"bmn ozu futbol olarak kalmali. din-irk-politika, vs. tabu konulara girersek birligimiz bozulur....."

herkese saygilar, kavgasiz, dovussuz gunler dilerim....

TRABZONSPOR 'u konusalim...konya maci sakat gibi....

kimsenin amacinin kavga dövüs oldugunu zannetmiyorum.herkesin bir siyasi fikri düsüncesi vardir..bunu açikça dile getirebilmeli.bunu sende yapmalisin ben de.fikirlerimizi tartismaliyiz.bunda ne sakinca var anlamiyorum.aktif oldugumuz bu forumdan baska neredeyse tum forumlarda politika için ayri bölümler var..burda ise siyaset yasak..ilginç dogrusu..sahsen ben her türlü fikrin tartisilmasindan yanayim

Andrei sen benim seviyemi tartisma çünkü o seviyeye çikamazsin ya senin girdigin her konu siyasete dökülüyo bu yazinin neresinde siyaset vardi anlamadim ama siz bunu bile siyasallastirdiniz her zaman ki gibi!!!

Benim ideolojimde bellidir siyasi fikrimde sapina kadarda milliyetçiyim. 1997/1999 yillari arasindada aktif olarak siyasi bir partinin bölge baskanligini yaptim lise yillarimdada 3 sene boyunca bu görevi yaptim senin gibi lafi anlattigim ama anlamayan birini okulun 1. katindan atmaya kalkinca okuldan atildim. Üniversitedede ayni görevi üstlendimyakisir sekildede yaptim. Size laf anlatmak zor senin gibi anlamayanlar bahçelievlerde yada eskisehir yolu üzerinde anca anladilar.

Yazacaklariniza cevap vermiycem onun için bosuna ugrasma muhattapta almiyorum seni ne halin varsa gör....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)