Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: zgrlgn Simgesi Hakk?a Yrd...

yelik tarihi
    29.05.2004

zgrlgn simgesi Hakk'a yrd
    basrts yasagina tepki gsterdigi iin annesi ve kardesleriyle birlikte daha lise grencisiyken tutuklanip hapis yatan Nurulhak Saatioglu, trafik kazasi sonucu vefat etti.

Basrtsne zgrlk iin mcadele verirken tutuklanip cezaevinde yatan ve getigimiz yil zgrlgne kavusan Nurulhak Saatioglu, trafik kazasinda hayatini kaybetti. Okullarinda uygulanan basrts yasagina tepki gsterdigi iin annesi ve kardesleriyle birlikte daha lise grencisiyken tutuklanip hapis yatan ve geen yil nisan ayinda yeniden zgrlgne kavusan Nurulhak Saatioglu nceki aksam Bandirma'da geirdigi trafik kazasinda hayatini kaybetti.

Kardesleri ve arkadaslariyla birlikte Bandirma'ya tatile giden Nurulhak Saatioglu, ikan firtinadan kamak iin sahilden yola dogru ikarken bir arabanin zerine umasi sonucu olay yerinde can verdi. Cenazesi Istanbul'a getirilen Saatioglu, ikindi namazini mteakip Fatih Camii'nde kilinan cenaze namazinin ardindan sevenlerinin gzyaslari arasinda topraga verildi.

Yasaga tepki cezasi: 6 ay hapis

Bundan 5 yil nce okullarinda yasanan basrts yasagini Malatya'da protesto eden grubun iinde bulunan ve henz lise grencileri olmalarina ragmen anneleriyle birlikte DGM'de yargilanarak ceza alan kizkardesin en byg olan Nurulhak Saatioglu 6 ay cezaevinde yatmisti.Cezasini tamamlamak iin nce Bakirky Kadin ve ocuk Tutukevi'nde kalan ancak daha sonra Konya Aksehir'e gnderilen Nurulhak Saatioglu, iki ay burada kaldiktan sonra Bandirma'da yatan kizkardesi Intisar'in yanina geerek cezasini burada tamamlamisti.

Arkadaslarini ziyarete gitmisti

zgrlgne kavusuktan sonra cezaevinde tanisip kisa srede arkadas olduklari diger tutuklulari ziyaret iin Bandirma Cezaevi'ne sik sik giden kardesler bu hafta sonu da Bandirma'daydilar. Bir zamanlar cezaevinde yattigi Bandirma'da bu sefer kardesi Intisar ve arkadaslariyla hem arkadaslarini ziyaret eden hem de tatil yapan Saatioglu, kardesi ve arkadaslari ile birlikte yola ikmaya hazirlanirken, ikan firtinadan dolayi yoldan ikarak zerlerine gelen bir aracin altinda kalarak hayatini kaybetti.

Cenazesi dn Istanbul'a getirilen Saatioglu, Fatih Camii'nde ikindi namazina mteakiben kilinan cenaze namazinin ardindan Eypsultan Mezarligi'na defnedildi. Cenaze namazina annesi ve kardeslerinin yanisira Vakit Genel Yayin Koordinatr Mustafa Karahasanoglu, yazarlar Abdurahman Dilipak ile Sibel Eraslan, yazar Mustafa Islamoglu ve Nureddin Sirin, birok sivil toplum kurulusu temsilcisi ve ok sayida vatandas katildi. Karahasanoglu cenaze treninde yaptigi konusmada, "lm heran bizimle beraber. Kardesimiz byk davanin byk mcadelesini vermistir. Insallah Mevlam ondan razi olur" dedi.
    Nurulhak'in ailesinin istegi zerine cenaze namazini kildiran Mustafa Islamoglu da her nefsin lm tadacagini belirterek, "Bir gn gelecek ve herkes hesabini verecek. Rabbim bizleri hesabini kolay veren kullarindan eylesin" diye konustu.

yelik tarihi
    29.05.2004

En dogal hakkini elinden alanlara ve bu dava ugruna insanlara eziyet ektirenlere lanet olsun...

ALLAH (c.c.) Rahmet Eylesin...

Keleolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Allah rahmet eylesin...

yelik tarihi
    05.01.2005

basrts,Allah'in kadin kullarina bir emridir.bunu din ve vicdan hrriyeti ve din ve devlet islerinin birbirinden ayri yrtlmesi manasina gelen laiklik maddesiyle beraber yasaklatanlar UTANSIN..

RUHU SAD OLSUN..ALLAH RAHMET EYLESIN

immortal_TS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.07.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun.

Bas rts yce ALLAHIMIZIN bir ltfudur bunu horgrenlerin ALLAH belasini versin.

Hda Topalolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    Belika
    Ya
    35

'Biz basrtsn siyasete alet edilmesini istemiyoruz' diyen serefsizler asil kendileri siyasetlestiriyorlar basrtsn. Bana asil koyan bu. Basrtsn yasaklamak siyaset olmuyorda herkesi zgrce seim yapmasina izin vermekmi siyaset oluyor. Allah bu insanlarin belasini versin, insallah diger dnyada Allaho hayvanlarinhalini gstermeyi bana nasip eder. TRafik kazasinda can verenlere ld diyemem ben, onlar benim gzmde sehit oldu, Allah mekanlarini cennet eyler ('insallah')

Ouz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Ya
    38

Daha nce basrts yasagina uymadigi gerekesiyle hapis cezasi alan gen bir bayanin lms olmasi itibariyle kendisine Allah'tan rahmet diliyorum..

Fakattopici buraya aan arkadasimizin gayesini merak etmeden de duramiyorum. Bilgisizligime versin ltfen. Rahmetli,trban yasagini protesto eden genligin idol veya simgesi ya da ne bileyim mcadele sembol gibi birsey miydi?

Bir hukuk lkesinde, dogrulugu tartisilsa da bir kanun maddesinin hukusal olarak degerlendirilmesi sonucu hapis cezasina arptirilan bir vatandasimizin, mcadele ettigi degerler ile hi alakasi olmayan bir neticeyle, yani bir trafik kazasi sonucunda bu dnyadan g etmesi, bir vatandas olmasi sebebiyle bizi zer, ancak hadiseyi toplumun deger yargilarinin sorgulanmasi gibi bir hakki dogurmamaktadir.

Umarim butopic siyasi bir polemige neden olmaz..

yelik tarihi
    29.05.2004

Oguk kardesim kismen haklisin. Biliyomusun bilmiyorum ama bu kardesimiz basrtsnden sebep cezaevine konulmus ve o zaman gndemde baya yer tutmustu. Yani aslinda bir idol demeyelimde basinda duyulan savasi diyelim bizde bunun iin savas veriyoruz ama basinda yer almiyo.

Benim gayeme sira gelince her hangi bir gayem yok olamazda bu konu seni rahatsiz ettiyse silebilirsin. Yani ne demek bu arkadasin gayesini merak ettim.

Aslinda senin o bahsettigin hukuk lkesi diye bise yok olsa ne bu haber bu lkede olurdu nede bu haberdeki insan daha lise agindayken sirf hakki olan bir sebepten dolabi ceza evine konulmazdi.

Bu konu siyasi anlamda ailmamistir. Siyasete ekipyorum yapacak arkadaslarin dikkatine.

yelik tarihi
    19.05.2005

bence de yanlis bir topic....her ne kadar trabzon halkinin/taraftarinin ve dolayisiyla bmn katilimcilarininezici cogunlugunun koyu musluman oldugunuanliyorsam da bu kadar ozel bir konunun buraya tasinmasi yanlis....

trabzonsporu tutmanin onkosullarindan biri musluman olmak degil....

sonucta burada okunan lanetler de TC devletine ediliyor ve ben bundan rahatsizim....

ben de simdi burada "atesitlere uzanan eller kirilsin" gibilerinden abuk subuk bir topic acsam tepkiler ne olur acaba?

bmn ozu futbol olarak kalmali. din-irk-politika, vs. tabu konulara girersek birligimiz bozulur.....

lutfen birseyler yazarken herkesin sizin gibi olmak/dusunmek zorunda olmadigini aklinizdan cikarmayin....

yelik tarihi
    03.08.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    44

Katiliyorum grslerine. Futbol disinda olan yardim agirilarina bir insanlik grevi oldugu iinevet ama bu tarz konular biraz siyasete de girdigi iin hos degil.

Allah rahmet eylesin yakinlarina da sabirlar dilerim.

yelik tarihi
    11.07.2005

ALLAH MEKANINI CENNET EYLESIN

yelik tarihi
    11.12.2004

Agizlarini ainca zgrlkten baska birsey sylemeyen insanlarin Manisada lise grencileri iskenceden geirilip aylarca tutuklu kaldiklarinda nerelerde olduklarini merak ediyorum.Trafik kazasinda len birisini zgrlk sembol olarak gstermeye alismak rahmetlinin anisina saygisizliktan baska birsey olmaz.

Bana dokunmayan yilan bin yasasin mantigiyla hareket edip,memlekette basrts yasagi varmis ,memlekette mslmanlar eziliyormus gibi gstermeye alismanin mantigi yoktur.Basrtsn ana sorun olarak gren zihniyet Iragin isgaline karsi ikip protesto edenlerede karsi durmaktadir ve bunun akil sinirlari ierisinde izahi yoktur.Simdi soruyorum ;

Trkiyeli Mslmanlarin en byk sorunu basrtsmdr? Yoksa burunlarinin dibinde hergn yzlercesikatledilen Mslman Irak halkimidir??Biraz mantikli olmaya alisin olamiyorsanizda susun!!

yelik tarihi
    19.09.2004

Haklisin Emre hocam malesef Turkiyede yasayan muslumanlar genel bir paradoks icinde yasiyorlar. Bir yandan buradaki arkadaslar gibi devletin laik olmasina lanetler yagdiriyorlar, ote yandan devletin karistigi oteki insan haklari ihlallerinde en milliyetci savunucu onlar kesiliyorlar.

zaten Islam tarihinde milliyetcilik ve Muslumanlik birbiri ile bagdastirilmayacak iki oge, yani biri Muhhamed'in ummetinden bahseddiyor, digeri Turk'un yuceliginden. Sonucta bu basligi acan milliyetci arkadas bu paradoksun ete kemige burunmus kanitindan baska birsey degil. Ha zaten Irak olayindaki tavirlariyla bu ulkede din uzerinden politika yapanlarin, suudiler gibi nasil buyuk agabeylerinin yaninda sut dokmus kedi gibi oturduklarini gormus olduk. Adamlar daha yetmedi milyar dolarlik silah anlasmalari yaptilar israil ve abdyle. Bugun incirlikten Iraka gunde 70 sorti yapiliyor ve muslumanlar bu ulkede rahat uyuyabiliyorsa hepsine helal olsun.

The Londoner - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.01.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

BMN`de siyasal/ideolojikcagrisim yapanbaslik acilmasina - hangi gruba, firkayaveya goruse ait olursa olsun- karsi olan biri olarak boyle bir basligin acilmasini da (icerigini hicbir sekilde tartisma konusu yapmadan) yanlis buldugumu belirtmek isterim. Eyyamciligi reddeden kisisel ahlak anlayisimgeregi boyle dusunuyorum. Aksi takdirde durust davranmamis olurum.

Lakin uzun bir suredir dikkatimi ceken ve rahatsiz oldugum bir noktayi burada ifade etmek istiyorum: Ozellikle Andrei07 ve Ozgur arkadaslarimiz acilan bu tarz basliklarda gorus belirtmek ve polemigi tirmandirmak konusunda cok hevesliler. Sikayetlerini site yoneticilerine direkt bildirmek yerine catismayi tercih ediyorlar. Bunu yaparken de sanki "uzum yemekten cok bagciyi dovmek" gibi bir gayeleri var.

Bu iki degerli arkadas, ozellikle bu tur basliklari firsat bilerek Islam, Muslumanlar, Osmanli, vb.hakkinda buyuk oranda olcusuz onyargilara ve mesnedsiz bilgileredayanan kinlerini kusmakta hicbir beis gormuyorlar.Bu tavirlari ciddi bir tezat teskil ediyor bence.

Sevgili arkadaslar, Muslumanlarla ilgili kamuoyunda olusturulmaya calisilan ve hangi ideolojik mahrecten ciktigi asikar olan dezenformasyon ekseninde propaganda yapmak ne size, neBMN`ene deTrabzonspor`a bir fayda saglar. Ayrica bu sekilde cok antipatik oldugunuzun farkinda misiniz bilmiyorum. Bugune kadar ifade ozgurlugu adina tepki vermek istemedim ama is baskalarinin inanc ve gorusulerini asagilama noktasina gelince susmayi dogru bulmuyorum. Din ve inanc meselelerinin cok hassas oluslari geregi, siyaset ve ideolojinin de otesinde bu sitenin dokunulmazlari olmasi gerektigini dusunuyorum.

Son olarak, eger kemiklesmis onyargilarinizi kisa bir sureligine de olsa kenara birakarak okumaerdemi gosterirseniz Muslumanlarla ilgili bir iki kisa bilgi vermek istiyorum.

• Bugun ozellikle Turkiye`deki Muslumanlarin buyuk cogunlugu basindan beri Irak`ta yapilanlara, Amerika`nin kurguladigi yeni dunya duzenineveemperyalizmin her turlusune karsidir. Emperyalizmin bugun dunya uzerinde Muslumanlari ana hedef haline getirmesi sizce tesaduf mudur?

• Su anki hukumetinTurkiye`deki Musluman dindarlari temsil ettigi gorusu ise tamamen palavradir. Zahmet edip gercek dindarlarla-iktidar nimetlerinden faydalanmak adina dindar gorunmeye calisan oportunistleri kastetmiyorum-diyaloga gecerseniz bu insanlarin ne dusunduklerini ogrenebilirsiniz.

• Yine bu kesimin buyuk cogunlugu, baskalarinin inanclarina, baskalarinin onlarinkine gosterdiginden daha saygilidir.Genel ozgurlukler konusunda da en samimi ve tutarli kesim de dindar Muslumanlardir. Cunku bu ulkedeki laikci kesim totaliterve fasist bir anlayisla hareket ederek "ancak benim gibilere ve benim isime geldigi kadar ozgurluk" demektedir.

• Ozellikle 28 Subat sonrasidonemde inanclarini yasama adina en cok baski ve sinirlama goren; hatta adeta ikinci sinif insan muamelesi gorerek ezilenler de Musluman dindarlardir. Bunu sadece basortusu meselesine indirgeyerek isin icinden cikmaya calismak da basite kacmaktir.

• Herseye ragmen,Islam`i Muslumanlara bakarakyargilamaya calismak yerine birazcik emek harcayip bu dini ana kaynaklarindan ogrenmeye calisirsaniz bu konulardaki cehaletinizi giderebilirsiniz. Ciltlerce kitap okumaniza gerek yok. Benim size tavsiyem Son Peygamber`in Veda Hutbesini okuyarak baslamanizdir. Oradaki Medeniyet ve Insan Haklari standardini gormenizde fayda var.

• Son olarak, Muslumanlar`i Irakvb. konulara duyarsiz olmakla sucluyorsunuz. Acaba sizlerbu konuda neler yaptiniz merak ediyorum. Igneyi once kendinize sonra baskalarina batirin ve ozelestiriye kendinizden baslayin.Yoksa sizin evrenselci, esitlikci ve ozgurlukcu vicdaniniz "bu Muslumanlarin meselesidir, neme lazim canim!" diyemi dusunuyor.
    • [/list]

Asagida, aylar once acmis oldugum oldugum BMN`nin Politik ve Ideolojik Tarafsizligi konusunda yazmis oldugum goruslerimi de tekrar hatirlatmak istiyorum.

"BMN Forumunda son zamanlarda sayisi artan politik ve idelojiik icerikli basliklarin - basliklari acan arkadaslarin niyetleri ne olursa olsun - siteye ve sitenin genel profiline zarar verecegini dusunmekteyim.

Sitede sanki belli bir politik/ideolojik gorusun hakim oldugu intibainin verilmesi, benim kanaatimce busitenin islev ve misyonuna aykiridir. Bu tur baslik ve mesajlarin artmasi siteyi hizla marjinallestirecektir. Bundan en buyuk zarari Bordomavi.net ve Trabzonsporlu taraftarlar gorecektir.

Bu tur mesajlar, farkli dusunen uyeleri provoke etme potansiyeli tasidigi icin sitenin genel huzurunu ve butunlugunu zedeleyebilir. Bu tarz basliklara/mesajlara musaade edilmesi,bahsi gecen politik/ideolojik gorusu benimsemeyen diger site uyelerini rahatsiz edecegi gibi; farklidusuncedekiuyelerin kendi politik/ideolojik goruslerini tasiyan veya bu goruslerin propagandasiniyapabilecek basliklar/mesajlar gondermesinemesruiyet ve imkan tanimis olacaktir. Yarindiger arkadaslar dakendi ideolojisini vurgulayan ve ovenbasliklar actiginda acaba siteyoneticilerimiz vesu an butarzbasliklar acan arkadaslarayni musamahayi gosterebilecekler mi?

Ozetle, uyelerini Trabzonsporluluk ust kimligindebutunlestiren (butunlestirmesi gereken) Bordomavi.net sitesinin herhangi bir politik/ideolojik renge burundurulmesi, bu siteye uye olan Trabzonsporlu taraftarlarin birlik, butunluk ve kardesligini dinamitleyecektir ve tamir edilmesi guc hasarlar acacaktir. Trabzonspor`un gelismesini ve buyumesini istemeyen bunca dis faktor varken ve bunlara karsi mumkun oldugunca tek bir ses ve yurek olmamiz gerekirkenbizi kendi icimizde parcalayacak veya birbirimize dusurecek gereksiz tartismalari bu sitenin disinda tutmamiz gerektigine inaniyorum. Ben, sorumluluk bilinci olan bir BMN uyesi ve Trabzonsporlu olarak boyle bir uyari yapmayi vazife biliyor, yonetici arkadaslarimizin testi kirilmadanacilen tedbir almasi gerektigini dusunuyorum."

yelik tarihi
    05.01.2005

Alnt Oguz Nickli yeden Alnt

Daha nce basrts yasagina uymadigi gerekesiyle hapis cezasi alan gen bir bayanin lms olmasi itibariyle kendisine Allah'tan rahmet diliyorum..

Fakattopici buraya aan arkadasimizin gayesini merak etmeden de duramiyorum. Bilgisizligime versin ltfen. Rahmetli,trban yasagini protesto eden genligin idol veya simgesi ya da ne bileyim mcadele sembol gibi birsey miydi?

Bir hukuk lkesinde, dogrulugu tartisilsa da bir kanun maddesinin hukusal olarak degerlendirilmesi sonucu hapis cezasina arptirilan bir vatandasimizin, mcadele ettigi degerler ile hi alakasi olmayan bir neticeyle, yani bir trafik kazasi sonucunda bu dnyadan g etmesi, bir vatandas olmasi sebebiyle bizi zer, ancak hadiseyi toplumun deger yargilarinin sorgulanmasi gibi bir hakki dogurmamaktadir.

Umarim butopic siyasi bir polemige neden olmaz..

toplumun deger yargilari degil toplumun inanli kesiminin inancinin kimi evreler tarafindan baltanlanmasidir

basrtsne olan yasagi ssl szlerle kamufle ederek vatandasi uyutma amaci gdenlere lanet ediyoruz.. len gen kizimizda trafik kazasi sonucu Hakk'a yrd..

simdi sana ve senin gibilere soruyorum.. tamam da size ne oluyor ?

yelik tarihi
    11.12.2004

Sevgili Londoner ;

Bence en nemlisinden baslamak istiyorum,yasadigimiz lke, ailemiz ,geleneklerimiz Islam kltr zerine insa edilmistir ve buna saldirmak gibi bir dsncemiz olmadigi gibi desteksiz saldirilara hep karsi olmusuzdur.Bu forumda ailan basliklara yorum yazma hakkimiz oldugunu dsnyoruz.Sylediklerimizin herzaman arkasindayiz,iskembe-i kbradan sallamak gibi bir huyumuz,mesnedsiz szmz yoktur.Niyetimiz ne zm yemek nede bagciyi dvmektir,bu basliklari aanlar ilerindekileri dkyorsa bizde bildiklerimizi inandiklarimizi yazabiliriz bunda beis grmemekteyiz.Ancak anladigim o ki karsinizda sizlerden daha donanimli insanlari grmek onlarin fikirlerini dinlemek sizlerde tahammlszlk yaratiyor.Okuma konusundaki tavsiyelerinizi dikkate almaya alisiriz ancak ben size herhangi bir tavsiyede bulunmayacagim.Ancak tek syleyecegim bu sitede bulabileceginiz nyargisiz iki insana hitap etmis oldugunuzdur.Irakta yasananlarda ncelikle bir insanlik ayibidir,bu konuda benim ne yaptigimdan nce irak petrollerini usa ve uk iin tasiyan suudilerin ne yaptigi tartisilmalidir.

Saygilarimla

yelik tarihi
    05.01.2005

Alnt andrei07 Nickli yeden Alnt

yasadigimiz lke, ailemiz ,geleneklerimiz Islam kltr zerine insa edilmistir ve

ve si bu islam kltr kimi evreler tarafindan ssl szlerle,kelime oyunlariyla, devletin ynetim sistemine ait kavramlarda kullanilarak baltanlanmaktadir

szn z bu kardesim.

kutoz
    Ziyareti

Mustafa Kemal Atatrk'n kurmus oldugu Trkiye Cumhuriyetinin, yine onun ilkeleri zerinde ykselmesi iin 28 Subat kararlarinda ok byk emek harcayan, ok degerli Komutanimi, amis oldugunuz bu konuyla ilgili olarak bir kez daha rahmetle aniyorum.

Saygilarimla.

Buyazdiklarim siyasi anlamda yazilmamis olup yalnizca Cumhuriyet'i savunan bir asker duyarliligiyla dile getirildigini belirtmek isterim. Siyasete ekipyorum yapacak arkadaslarimin bu uyarimidikkate alacagina yrekten inaniyorum..

yelik tarihi
    05.01.2005

Baslikla alakasiz yazilar yazanlar artiyor nedense.simdide birisi ikmis bilmem hangi milattan kalma komutandan bahsediyor

yelik tarihi
    05.01.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Alnt andrei07 Nickli yeden Alnt

Sevgili Londoner ;

Ancak anladigim o ki karsinizda sizlerden daha donanimli insanlari grmek onlarin fikirlerini dinlemek sizlerde tahammlszlk yaratiyor.Okuma konusundaki tavsiyelerinizi dikkate almaya alisiriz ancak ben size herhangi bir tavsiyede bulunmayacagim.Ancak tek syleyecegim bu sitede bulabileceginiz nyargisiz iki insana hitap etmis oldugunuzdur.Irakta yasananlarda ncelikle bir insanlik ayibidir,bu konuda benim ne yaptigimdan nce irak petrollerini usa ve uk iin tasiyan suudilerin ne yaptigi tartisilmalidir.

Sevgili Andrei07,

Sizden herseye ragmen daha makul bir tepki beklerdim. Tepkiniz benim yazdiklarimi oz olarak anlamadigininizi (veya anlamak istemediginizi) ve tamamen korumaci/defansif bir kaygiyla hareket ettiginizi gostermektedir.

Yanlis anlasilmalara meydan vermemek gayesiyle asagidaki ilaveleri yapmayi bir borc biliyorum:
    1. "...anladigim o ki karsinizda sizlerden daha donanimli insanlari grmek onlarin fikirlerini dinlemek sizlerde tahammlszlk yaratiyor" diyorsunuz. Boyle bir yargiya varacak kadar beni taniyor musunuz? Kisiligim, egitim duzeyim ve gecmisim hakkinda ne kadar bilgi sahibisiniz?
    2. Ben sahsen, Bati bilimleri okumus, hem Bati`yi hem de Dogu`yu anlama kaygisiyla hareket eden bir insan olarak aslatahammulsuz degilim. Tahammulsuz olsaydim, sizin baskalarina yapmis oldugunuz gibi bugune kadar her yazdiginiza tepki koyardim. Benimle ne kadar tesrik`i mesainiz oldu ki tahammulsuz oldugum sonucuna vardiniz?
    3. Benim tepkim, fikirlerinize, dusuncelerinize degil; dusuncelerinizi ifade edis biciminizedir. Yani uslubunuzadir. Tahkir ve tahrik iceren mesajlar bu formun butunlugunu dinamitlemekten baska birseye yaramaz.
    4. Irak konusunda da hala ayni hatada diretiyorsunuz. Bizler bireyler olarak onumuzdeki toplumsal ve insani sorunlari degerlendirirken oncelikle "benim bu sorunun olusumuna katkim nedir, cozumune nasil katki saglayabilirim?" sorusunu sormamiz gerekmektedir. Bunu yapmazsak kafamizi deve kusu gibi kuma gommus olur vekoca bir insanlik ayibini (kendini idare etmekten aciz) Suudi`nin ozel meselesi olarak algilariz!

yelik tarihi
    19.09.2004

Londoner arkadasim bizim mesnedsiz yazdigimiz konusunda oldukca hiddetlenmis, gorende bu sitede siyasi baslik acan lari biz sanir. Birincisi bu basliklari kendilerini milliyetci ve musluman sayan arkadaslar acmaktadir, ve actiklari basliklarda yazdiklarinin cogu akademik acidan tutarsiz olup herhangi bir referansda vermemektedirler. Bizim Osmanli uzerine mesnedsiz yazilarimiz icin istersen yazmis oldugum bir makaledeki butun kitaplari buraya referans olarak yazabilirim. Ilginctir bizim sozde provakatorlugumuz seni niye bu kadar rahatsiz etti anlamadim, istersen bize bir cevap ver hangi din kitabinda ummet ile bir irkin milliyetciligi birlestiriliyor veya turk-islam sentezi gibi dusunculer ortaya cikiyor, ve esas muslumanlar bu milliyetciligi nasil savunuyorlar? Bize akademik referans gosterirsen seviniriz.

Birde burada tartismalarin tirmanmasi kimseyi rahatsiz etmemeli, biz duzeylice tartisdikca demokrasilerde saglam dusunceler zayif olanlari eleyecektir. Ha su Irak konusunda ne yaptigima gelince, benim burada gitmedigim savas karsiti gosteri kalmadi, akademik alanda kariyerimi tehlikeye atarak cikip abdde konustum.Turkiyede iki ay once incirlik kapatilsin diye gosteri duzenlendi ama malesef o turban ozgurlugu icin direnen arkadaslari musluman Irak halkinin cektigi acilarla dogrudan ilgili bir gosteride goremedik, acaba neden?Zaten bizim elestirimizde bunlara muslumansaniz tutarli musluman olun ideolojinizin tam karsiti milliyetci hareketlerle ittifak yapmayin.

Biz biliyoruzki turkiyede sola karsi mucadelede komunizmle mucadele dernekleri adi altinda islamcilar ve ulkuculer birlesmislerdir. Deniz gezmis ve arkadaslari abd 6. filosunu taslarken ve istanbula sokmazken onlari istanbul caddelerinde, yurtlarinda oldurmeye kalkan ve Vedat demircioglunu olduren ulkucu-islamci gruplar kesinlikle emperyalizme karsi sesini cikartamaz, onlarinkisi ancak anti-amerikancilik olabilir oda emperyalizmin temellerini analiz etmekten cok irkci bir dusunce olmaktan ileriye gidemez.

Bu sozlerimin arkasindayim ve hepsi icinde ayri, ayri referans verebilirim, ne mesnedsizse arastir burada soylersin.

kutoz
    Ziyareti

Konuyla ilgili dsncelerimi yazmak iin, burasi uygun degil. Bence sizde yle yapin ve konuyu uzatmayin. Bu konunun sonu gelmez. nk herkes sizin gibi dsnmyor dsnmek zorunda da degil. Tipki, sizlerin de bizler gibi dsnmek zorunda olmadiginiz gibi.

Birde bahsettigim Komutan milattan evvel degil, 28 Subat kararlarinin altina imza atarak milat olmustur. ok geriye gitme. Dsnrsen bulursun...

yelik tarihi
    05.01.2005

Alnt ozgur Nickli yeden Alnt

Birincisi bu basliklari kendilerini milliyetci ve musluman sayan arkadaslar acmaktadir, ve actiklari basliklarda yazdiklarinin cogu akademik acidan tutarsiz olup herhangi bir referansda vermemektedirler.

BU Basligi ben amadim ama bu konuda yorum yaptim. ve yazdigin seviyesizce cmleyi ister istemez okudum.kendim Elhamdlillah Mslman ve Trk Milliyetisiyim.Zorun varsa sylede bi yardimci olalim.basrts yasagina karsi tepkimizi dile getirince birden hiddetlendiniz nedense......

yelik tarihi
    05.01.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Alnt kutoz Nickli yeden Alnt

Mustafa Kemal Atatrk'n kurmus oldugu Trkiye Cumhuriyetinin, yine onun ilkeleri zerinde ykselmesi iin 28 Subat kararlarinda ok byk emek harcayan, ok degerli Komutanimi, amis oldugunuz bu konuyla ilgili olarak bir kez daha rahmetle aniyorum.

Degerli arkadasim ucuz demagoji yapmaya gerek yok. Dinin ve kutsal degerlerin istismari ne kadar tehlikesiyle Ataturk`un ve sahislarin istismari da o kadar tehlikelidir.

Bu ulkede, ulkeyi geri goturme pahasina ustelik Ataturk adina darbe yapanlari cok gorduk.

Bu topraklar Allah inanci kuvvetli ve Sehitlik sevdalisi Mehmetcigin kanlariyla sulanmistir. Ayni Mehmetcik, cok ovundugunuz 28 Subat`ta bu defa Allah inancindan dolayi ordudan atilmistir. Hani ordu peygamber ocagiydi?

Son soz: 28 Subat bir cinnettir. Yapanlarin, kimlerden venerelerden icazet aldiklariniartik herkes bilmektedir. 28 Subat paranoyanin es anlamlisiakli selim`in ise zit anlamlisidir.

Bu gorusler siyasi amacli degildir. Lutfen yanlis yerlere cekmeyin (!?)

yelik tarihi
    05.01.2005

Bu baslik basrts maduru bir hanim kardesimiz iin ailmistir ve onun HAKLI OLDUGU DAVASINDA bizlerinde onunla ayni grste oldugunu syledik..

konuyu uzatan sen ve senin gibilerdir.. nedense basrtsn savununca hemen ' bu konu hassas konu' 'konu kapatilsin' gibi demeler verilip konunun hi gndeme gelinmesi bile istenmiyor

evet burasi bir trabzonspor forumu ama burada en ok siyaset yapan da, islami degerleri savunanlara laf atanda sizin gibi dsnenler...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)