Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 98 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oyun Konseptimiz?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

onlar oyundan alindiginda taraftar acaba 2-2mi olacak diye strese girdi..

yonetim ve futbolcularda ayni stresi yasadi..

senol hoca hiç yoktan yere skoru riske atti..

hala yattaranin rakibi perisan ettigini ona topun gelmesini birak onun sahada olduunu bilen rakip oyuncular tedirginlik yasiorlar o çiktiginda rakip daha cüretkar oluor..

gökdeniz ve fatih yorgundu gereksiz yere oyunda kaldilar.

Kasım Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kayseri maçinin yalnizca TRT görüntülerini izleyebildim..
    Onun için tam bir yorum yapabilecegimi sanmiyorum..

Ama su kesindir ki Famagusta bir kaza idi..
    Bedeli agir bir kaza...
    Böyle seyler çok nadir görülür ki bu sefer piyango bize vurdu.. (Milan 3-0 dan maç verdi mesela)..
    Bu tip takilmalar TRABZONSPOR'un büyüklügünden hiçbir sey eksiltmez..
    Taraftara düsen ise takimini yine de desteklemektir...

Gel gelelim sisteme...
    Kayseri maçina özel olarak mi uygulandi bu sistem bilmiyorum ama bu sefer içime sinmeye basladi sistemimiz.. Artik ceza sahasinin disarisindan sut çekmeye ve hatta kaleyi bile tutturmaya basladik... Bu ileriye etilmis bir adimdir bence.. Yattara yine replik hareketeler yaparken bir yandan sevinçten uçuyordum ama bir yandan da rum maçinda atildigi için gizliden gizliye "ah" dedim bol bol!

Oyuncu degistirmelerien gelince...
    Bence stratejik degisiklikler degildi..
    Göstermelik degisiklikler idi...
    Klas oyuncular son 10-15 dakikada (hele ki maç kazaniliyorsa, hele bir de iyi oynamislarsa) disari alinirlar ki taraftar onlari özel olarak alkislayip ugurlasin! Senol Günes'in düsüncesi bu yönde miydi tartisilir... Ama yüne de ters teptigi bir gerçek!

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

su haberi bu konuya eklenmesi uygun buldum:

SZYMKOWIAK'A ÖZEL GÖREV

Antrenmanlarda orta sahadan top dagilimina büyük önem veren Günes'in Szymkowiak'a özel görevler verdigi gözlendi. Polonyali futbolcu oyunun gidisatina göre soldaki Lee veya sagdaki Yattara'ya pas aktararak oyunun kanadini belirleyecek. Gol bölgelerinde etkili olan Semak'a yine Günes'ten özel izin var. Polonyali futbolcu pas dagilimi sonrasinda rakip savunma arasina girerek yine etkili olmaya çalisip ve gol arayabilecek.

kutoz
    Ziyaretçi

Sayet Senol Hoca, gerçekten bunu uygulama düsüncesi içerisindeyse çok faydali olacagini düsünüyorum. Semak, her yönüyle bu görevi rahatlikla yapabilecek yetenekte bir futbolcumuz. Hani derler ya, bence takimin 10 numarasi olur.Edited by: kutoz

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

konunun basligi oyun konseptimiz ancak arkadaslarin assagida yazacaklarimi da burada kabul edeceklerini varsayarak buraya yazmak istiyorum!

oyun konsepzdne ziyade bugun icin trabzonsporun genel anlamiyla bir degerlendirmesini yapmak konuyu biraz baska bir yone cekmek istedim!

bugun itibariyla oncelikli konumuz konyaspor maci gibi duruyorsa da trabzonsporda aslinda cok ilginc seyler yasaniyor! yasananlarin kulubun yarinina etki edecek turden seyler!

benim icin en onemli gelismelerdeb birisi tsclub yonetiminin basina profesyonel birinin gecmis olmasi!

bunun anlami urunlerimizin bundan sonra daha profesyonelce pazarlanacagi, urun yelpazesinin gunun ve pazarin sartlarina uygun bir yelpazeye yayilacagi ve pazarlamanin gelistirilecegidir!

bu kurumsallasma kavraminin icinin doldurulmasi acisindan onemli bir adim olarak gorulebilir!

bir baska konu ise yattaranin kontratinin 2009´a kadar uzatilmis olmasi ve maddi olarak yapilan iyilestirme! bu onun oyununa cok onemli katki saglayabilecek bir adim olarak yonetimin puan hanesine arti olarak yazilmistir diye dusunuyorum ancak gonul isterdi ki bu tartismalar hic yasanmamis ve o imza takim sezon hazirliklarina baslamadan once atilmis olsun! ama olmadi!

yapilan gec transferlerin ve cl ye gidemeden elenmemiz bizi olabilidigince yaralamis,hirpalamis olmasina ragmen yaralarin sarilmakta oldugunu gormek guzel!

tum medyanin ve hatta taraftarin agzinda geveledigi takimi kaos ortamindan cabuk etkilenecegi dusuncesi hakim su gunlerde! ancak bunlari yazanlarin buyuk bir yanilgi icinde olduklari yakin tarihte yasananlarla yalanlaniyor aslinda!

bu takim uc yildan bu yana her yil lig ortasinda ya yonetimini kaybediyor ya da t. direktoru ayriliyor ve o donemlerde takimin basarisi akilalmaz seklde yukseliyor bu anlamiyla takimin kurumun yapisal rahatsizliklarindan en az etkilenen birim oldugunu soyleyebiliriz!

yeni gundeme gelen bir konu ise gokdeniz konusu!- hos gokdeniz bir sekilde uc yildan bu yana gundemde ya, bu kez biraz farkli!- ortada dolasan ve konusulanlara bakarak gokdeniz yine olaylarin ortasina atilmak isteniyor ya da olaylarin icinde! aslinda neresinde oldugu beni ilgilendirmiyor! beni ilgilendiren olaylarin cikis zamani ve bu sekilde dillendirilmesi! zaten taraftarin gokdenize olan bir takintisi var! umarim bu yasananlardan gokdeniz en az kazayla cikar cunku bu takimin ona ihtiyaci var! onun da bu takima ihtiyaci oldugunu duusnuyorum!

bensahsen artik gokdeniz haberlerine alistim! fenere satilacakti! satilmadi! fatih ile arasi bozuk dendi can ciger dost ciktilar! yattarayla surtusmesi ortaya atildi asilsiz cikti ya da kendiliginden duzeldi!trabzonlulugu tartisildi, paragozlulugu tartisildi! herseyi tartisildi sizin anlayacaginiz ancak biz onu birakmadik o da trabzonu birakmadi! gokdenizin ben trabzonluyum demesi yattaranin seyirci icin kaldim demesinden benimnezdimde daha degerli ancak kimi akadaslar bunu algilayamiyorlar!

bunlarin diisnda dikkatimi ceken bir konu ise yonetimin su anki durusunun alisilagelmisin disinda guven vermeyisi!

bu guven verememe durumu onlarin famaagusta yenilgisini hala iclerine sindirememis olmalarindna kaynaklaniyorsanirim!yasadiklari bana gore kisa sureli bir sok sanirim ve cok yakinda yonetimde bunlarin hepsini asacaktir!

hazir yonetim konusuna deginmisken disarda bekleyen "cakallardan" bahsetmemek olmaz! baska h. ulusoy olmak uzere bir cok insan her anlamiyla mukemmel bir kurum haline gelmekte olan trabzonspor´a istahla bakmaktalar! benim merak ettigim h. ulusoy gibi baskan oldugu yillarda galatasarayin kopegi gibi olara usaklik yapan birinin trabzonspor mehmet ali yilmaz tesislerinden iceriye zorla sokulma cabalaridir! bana kalsa ben o tesislerin isminitez elden degistirir ve diger sahsinda trabzonsporla isminin birlikte anilmamasi icin son noktayi da boylece koyardim! olayin tabi birde politik boyutu var! trabzonda gucunu trabzonspor yuzundne kaybedne akp de kaleyi icten fetih icin calismalar muhakkak yapiyordur!

bir diger dikkat cekici konu da senol gunes ve onun ustlendigi kurum ici gorev!

benim kanimca senol gunes artik daha fazla sorumluluk alabilmelidir!

bu da kurumsallasmanin son taslarini da yerine koyarak yapinin tamamen profesyonellerce yonetilmesi ve sol gunesin de bu yapinin en onemli parcasi olan futbol a.s nin basina gecmesidir!

bunun icin daha cok erken ancak bu goreve gecen bir gunesin yeride cok yakindan tanidigimiz biriyle doldurulabilir!- onerecegi t. direktörun adini vermek istemiyorum, cunku bunun icin hem cok erken hem de cok uygunsuz bir zaman- ancak su bir gercek ki boyle bir degisim icin dahi gerekli zaman dilimi en az bir yildir!

son olarak deginmek istedigim bir konu ise avni akerin artik yneilenmesinin zamaninin geldigi ve gecmekte oldugudur!

trabzonspor daha iyi bir stadyumu haketmektedir!

ancak yonetimin bu konuda ki tasarrufunu bilmedigimden bunun uzerine cok fazla sey soylemekte istemiyorum...

bu yaziya devam edecegim...

simdilik saglicakla kalin...

TSunami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu takimda ne oyun var ne de konsept. tam bir felaket.
    takim kesinlikle hazir degil. ne fizik olarak ne kafa olarak. oyun kurgusu diye birsey yok. takimin yarisi kanat oyuncusu (emrah-celo-volkan-lee-yattara-gökdeniz) bukadar kanat oyuncusu oyunu sikistiriyor. gökdenizi takimda hiçbir yere koyamiyorsun ne sag kanat ne sol kanat ne forvet. bu gökdenizin degil teknik yönetimin suçu. takim tamamen fatihe endeksli oynuyor. o varsa iyi yoksa yandik. hüseyin formsuz tambir felaket saçimi basimi yoldum 4 maçtir. her maç 90 dk oynuyor. formsuzsa biraz dinlendir. adem koçak takimin en büyük ihtiyaci bu adami biraz takima alistir adam paslandi. gittin en kritik maçta 11 e koydun(geçen sene fb bu sene famagusta)
    takimin eniyisi en çok kosan mücadele eden forvete toptasiyan tek oyuncu simek iki maçtir 60 da oyundan aliyor. bu adami da küstürün kimse kalmasin. rakibin saldirdigi yani açik verecegi dakikalarda yattara oyundan aliniyor. yattarayi konyada forvette denedin baktin verim alamadin çek yerine.
    defans tam bir facia. eller gerçekten iyi erdinç toparlaniyor. ama uyum yok. 4 lü savunma riskini kaldiramiyor takim. bu ofsayt taktigi de nereden çikti. türk hakemlerine güvenip ofsayt taktigi mi uygulanir.
    takima kurtarici diye hasan üçüncüyü oyuna aldin. bütün meseleyi bu özetledi zaten.
    mesele kazanmak kaybetmek degil bu oyunla bu dizilisle bu mantikla bu is olmaz.

ne konsepti yaaa... gördük konsepti konya maçinda...güç yok, kondisyon yok, mücadele yok, paslasma yok, organize atak yok, defansin göbegine gelen her top, her ara pas gol pozisyonu.....allah sonumuzu hayretsin..

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Bizim oyun konseptimiz ap acik ortada. Once rakibi ortasahada kitlemek sonra Gokdeniz,Fatih ve Yattaranin bireysel oyunuyla pozisyon uretmek. Bu oyun konseptinde diger oyunculara sadece satranctaki piyon gorevi dusuyor. Arada sirada simko bir fil olarak ortaya cikiyor ama onun haricinde cok yonlu oyuncularimiz yok. Kolay adam gecen tek Yattara ve Kaptan var onlarda gunlerinde olurlarsa.

Defansi 4 lu tutuyoruz fakat defanstan bindirme yapan hicbir oyuncumuz yok, burda ozellikle tek forvet oyniyan rakiplere karsi bir defans oyuncusu ortasahaya kaymali boylece ortashamiz daha kolay ileriye destek olabilir vede yorulmaz. Acikcasi benim goruntuledigim bizim oyuncularimiz nerde durmalari gerektigini nezaman bindirme yapmalari gerektiginibilemiyorlar. Ilk mudaheler cogu zaman basarisiz oluyoruz ve rakip kolayca kalemize geliyor. Ozellikle Erdinc hep adaminin onunde durdugu icin rakibe pozisyon veriyor.

Konseptimiz aslinda kisaca Gokdeniz veya Yattara gununde olup kaptana ayak uyduracak bizde mac kazanacagiz baska konsept yok bizim takimda. 1 macta 50 top kayibi yapan bir takimda konsept ne olabilirki ?

metinulusoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı #10 Muhtelif Nickli Üyeden Alıntı
    Ben Yunanistan gibi kazanmak istemiyom.

bende aynen böyle düsünüyorum.trabzonsporum eskisi gibi yirtici,hirsli,saldirgan ve ezici bir futbol oynamali.bu sekilde maçlarimizi kazanmaliyiz.yoksa savunma futboluyla zaten sampiyon olunmaz.olunsaydi ziya dogan la olurduk.yunanistaninki farkli bir durum.çünkü onlar bir turnuvada savunma yaparak sampiyon oldular.

Nereden
    İstanbul

Biz Yunanistan gibi oynayamayiz zaten. Onlarin oyunculari savunmaya daha yatkin isimler. Bizim savunmamizin ortasindaki iki isim bile tam anlamiyla defans adami degiller, birakin digerlerini.

Trabzon'un kurtulusu, yediginden fazla gol atmaktir. O da savunmayla olmaz.

Yalniz Konya ve Kayseri maçlarinda söyle bir tehlike gözlemledim : Takim ruhunu kaybetmisiz. Fatih ve Gökdeniz kendilerine bel baglanmasina o kadar alismislar ki, her top onlara gitsin, bütün sutlari onlar çeksin seklinde bir düsünce içine girmisler. Szymek'e, Jun'a bagirmalar, Yattara'ya, Eller'e ters bakislarla bir yere varamayiz. Birilerinin bu arkadaslara geçen seneki performanslarinin sadece kendilerinin eseri olmadigini hatirlatmasi gerekiyor. Yeniden bir takim haline gelmeleri gerekiyor. Yoksa ilk 10'a zor gireriz.

HAMBUGO
    Ziyaretçi

TS ÇIFT FORVET OYNAMAK ZORUNDADIR.

GÖKDENIZI VE YATTARAYIFORVET OYNATMAK HEM ONLARA HEM O MEVKININ ASIL SAHIPLERINE VE BIZLERE IHANET DEMEKTIR.

EGER BU MEVKI KORKAK FUTBOL UGRUNA ORTASAHA OYUNCULARIYLAIDARE EDILECEKSECOK DAHA RUM FACIALARI YASARIZ.

FATIH -JUN-MEHMET ARTIK TS YI ILERI UCTA TASIR.AL HERHANGI IKISINI OYNAT EGER BU TAKIM ETKKISIZ KALSIN BENDE TRABZONLULUKTAN KENDIMI AZD EDECEM.

KONSEPT

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tek forvet oynadiginizda orta sahanin çok formda ve diri olmasi gerekir..ayrica orta saha elemanlarinin golcü yönleri de bulunmali..bizde kim var bu özellikte, bir tek simek..gökdeniz ve yattarayi oraya monte etmeye kalkarsaniz özellikleri geregi defans arasinda kaybolup giderler...

ne diyelim, senol hocamizin gerçekten bir bildigi vardir...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Klasik bir Trabzonspor atagi;

Jefferson topu eliyle ceza sahasinin sol yan çizgisindeki Eller'e verir.. Eller sol kanada dogru hareketlenip Celaleddin'e pas verir, Celaleddin bosta adam bulamayinca tekrar Eller'e döner.. Eller oyunu açmak için daha sag taraftaki Erdinç'e verir, Erdinç Hüseyin'e , Hüseyin tekrar Erdinç'e, Erdinç sag kanattaki Emrah'a verir..Emrah önünde adam varsa klasik "fake" hareketini yapar..Daha sonra Yattara'yi kaçirmaya çalisir.. Top Yattara'ya gelirse ne ala,pozisyon bulabiliriz..Top Yattara'ya gelmezse geçmis olsun..

Diger bir versiyon;

Top çeyrek dairede..Szymek ya da Yattara'nin ortasi, Fatih Tekke'nin mükemmel kafasi ve top aglarda...

Kendi fikrim;

Hücuma kalkarken her atakta mutlaka Szymek'in ayagina top degmeli, Erdinç geriden kesinlikle top sisirmemeli,sol kanadin çalismasi için acilen bir formül üretilmeli, çogu arkadasin dedigi gibi Yattara'yi ve Gökdeniz'iforvet oynatmak sevdasindan vazgeçilmeli Yattara en azindan oyunun büyük bir bölümünde sag kanatta kalmali..

ts_fan
    Ziyaretçi

özellikle Hüseyin ve 61 bu kadar formsuzken kenarda oturmalidirlar ve yerlerine takim içinden alternatif isimler yerlestirilmelidir...

Szymek ve Lee (formsuz Hüseyin'in yerine) pekala göbekte yanyana oynayabilir, 61'in yerine 6 trilyon oldugu iddia edilenJun oynatilmali, 61'in su anki performansi takimdaki varliginin lüzumsuz oldugunu net bir sekilde gösteriyor...

son olarak defansta göbege Eller-Ufukhan ikilisi düsünülebilir...Edited by: ts_fan

Denecek birsey yok Hepsi dogru

yahu berat bari yazyorsun sacmalamadna yaz kardesim!

ne klasigi!

eller vejefferson bu takimda daha toplam 4 resmi mac oynadi! klasik kelimesinin anlamini bilmeden iskembeden salliyorsun!

once kavramlarin anlamini ogren ondan sonra konus!

ne yapsaydik! fatih defansa gelseydi topu alsayda ortasahada juna verseydi sonra jun fatihi bekleseydi fatih ileri cezasahasina gidene kadar ondna sonra ellerde rakip alanin ortasina gitseydi ve jun topu ona verseydi! boyle daha uzel mi duruyor! ya da "klasik" oyun baslatma seklimizi boyle mi degistirelim?

ayrica senin bu herseye karsi cikma davranisin gina getirdi.

klasikmis!

senin su klasik yazilarin yok mu!Edited by: hauptstrasse

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Iddia ediyorum bu kavga çok uzar.[img]smileys/smiley4.gif[/img]

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı hauptstrasse Nickli Üyeden Alıntı

ne klasigi!

eller vejefferson bu takimda daha toplam 4 resmi mac oynadi! klasik kelimesinin anlamini bilmeden iskembeden salliyorsun!

klasikmis!

senin su klasik yazilarin yok mu!

Sissttttt ayip oluyor biraz kardesim berati tanimiyorum ama yorumlarini takip ediyorum ve begeniyorum ayri bir münasebetinmi var anlamadim dogrusu hersey beratin açikladigi gibi.Ve yorumlara saygi göstermelisin her yorum sonrasi birinin birilerini elestirmesinden de bana gina geldi lütfen yazarken biraz daha düsünerek yazalim.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hauptstrasse; bi ara NTV de bir program vardi matchstudy diye, hatta internet sitesi de var matchstudy.com Maçlarin istatistiklerini çikariyolar ama basit istatistikler degil,neyse bilenler bilir. bizim maçlarin istatistikleri yoktur..Olsa da incelesek keske..Olay tamamen dedigim gibi, geçen seneki gibi degisik atak varyasyonlari deneyemiyoruz maalesef..

"klasik" mevzuusuna gelince.. O kadar yorum yapmisim, sen sadece bir kelimeye ve anlamina takilmisin.. Benim "Klasik bir Trabzonspor atagi" diyerek ve bu ataklarin içine Eller ve Jefferson u katarak bu sezonki maçlar (4 maç ve ben bu 4 maçin 2sini canli izledim) için konustugumu anlamadin mi, anlamak mi istemedin yoksa anlama kapasiten mi yok?? "Klasik" kelimesinin anlamina bakildiginda o cümlede kullanmam yanlis olabilir ama senin bu kadar ufak biseyden mevzuu çikarma hevesine anlam veremiyorum dogrusu..

not: saçmalamak ve iskembeden sallamak keliemelerini aynen iade ediyorum.. bir de muhalefet yaparken sürekli "iskembeden sallamak" deyimini kullaniyosun, yenile kendini,insanlara satasmak onlarin sinirlerini bozmak için daha çarpici, daha sinir bozucudeyimler bul..[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Edited by: Berat Tekke

geronimo_61
    Ziyaretçi

hadi bakalim arkadaslar daha fazla gayret edin de görelim su kavganin galibini noluyor sizlere

Alıntı immortal_TS Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı hauptstrasse Nickli Üyeden Alıntı

ne klasigi!

klasikmis!

senin su klasik yazilarin yok mu!

................................her yorum sonrasi birinin birilerini elestirmesinden de bana gina geldi lütfen yazarken biraz daha düsünerek yazalim.

SANAMI DARAL GELDI BANAMI [img]smileys/smiley11.gif[/img]

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Birbirimizin açiklarini ariyoruz baska ismiz kalmamis gibi bular ufak mevzular arkadaslar. Beratin yazisini okumda ti ye alinacak bir sey bulamadim olsa bile almakmi gerekir bunuda anlamis degilim....Klasik lafi ilk oynadigi maçtan son maça kadar olan kismida kapsar, bu iki maçta olabilir.Bir önceki maçin klasik bir benzeri dersin mesela.......Bunun nesi mevzu yapiliyor yani asin artik bunlari arkadaslar

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hücuma kalkarken her atakta mutlaka Szymek'in ayagina top degmeli, Erdinç geriden kesinlikle top sisirmemeli,sol kanadin çalismasi için acilen bir formül üretilmeli, çogu arkadasin dedigi gibi Yattara'yi ve Gökdeniz'iforvet oynatmak sevdasindan vazgeçilmeli Yattara en azindan oyunun büyük bir bölümünde sag kanatta kalmali..

Ya biktim su defanstan top sisirmelere,Allahta Petko gitti de kaleci sisirmiyor artik,oyun düzenimiz niye yok kardesim ya,ver ortadan szymek e ne yaparsa yapsin dallama gibi defanstan Fatihe Yattaraya uzun topla nereye kadar be kardesim.

Senol hocaninmac oncesi vemac icindekitaktik dusuncesini bugune kadar anlayamadim.Onun mac icinde uyguladigi herhangi bir taktikle mac aldigimizi da hatirlamiyorum.Tek bildigim(ve tum Turkiyenin bildigi) mac icinde ne olursa olsun ,cikacak ilk oyuncunun Yattara oldugudur.Gokdeniz ve Fatih o macta 90 dakika yerde otursalar bile,onlari oyundan alacak cesarete omur boyu sahip olamayacagidir.

Umut fakirin ekmegi hesabi, bu anlayisla sampiyon olmayi bekliyoruz,Allahtan umit kesilmez...

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Duman61 Nickli Üyeden Alıntı

Gokdeniz ve Fatih o macta 90 dakika yerde otursalar bile,onlari oyundan alacak cesarete omur boyu sahip olamayacagidir.

Haklisin.Bu olayi anlamis degilim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)