Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 98 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oyun Konseptimiz?

omerkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli

SENOL GÜNES IN AKLINDA SÜREKLI 2002 DÜNYA KUPASINDA KI MILLI TAKIM SABLONU VAR DA BU OYUN PLANINI UYGULAYABILECEGI MALZEME YOK ELINDE (OLMAMASI KIMIN SUÇU O MALUM) AMA BIR TAKIMDA GÖKDENIZ SERBEST YATTARA SISTEMSIZ BIR OYUN PLANI IÇINDE KAFASINA GÖRE OYNARSA SAHADA SÜREKLI YETENEKLI BIR FUTBOLCUNUN AYAKLARINA BAKAKALACAGIZ..

ÖNÜNE GEÇEBILMEK IÇIN T.D ACILEN BI SABLON KURUP O YAPIYI OLUSTURACAK FUTBOLCULARI YERLI YERINE KOYMASI LAZIM

UNUTMADAN NEDVED BILE GEÇEN YIL JUVENTUS TA ORTA SAHA NIN SOLUNDA OYNADI ARTIK O SERBEST ADAM OYNAMA DEVRI TARIHE KARISTI GÖKDENIZ EFENDI ARTIK YOK ÖYLE SAG KANATTA OYNAMAM FELAN YA OYNARSIN (KI OYNAMAMAN DAHA EVLA YA ) YA DA KLÜBEDE DIGER ARKADASLARIN LA MUHABBET EDERSIN ( DEVRE ARASINDA TOP TOPLAYICI ÇOCUKLARA BACAK ARASI ATARSIN)

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

arkadaslar musa musa da o kadar da uzun boylu musa degil!

bakiyorum senol gunesi ziyadan daha az bilgili bile yapmissiniz! ziya hoca burda oldugu surece oynattigi bir oyun sistemi vardi bu takima! oda defansi saglama almak fatih gokdeniz ikilisiyle gole gitmek. ziya hoca once yattarayi nasil kullanacagini bilmiyordu!

neyse konunun basligina donelim isterseniz!

takimin assagi yukari belirli bir oyun konsepti oldugu muhakkak!

dun gecen maclarin aksine hatta hazirlik maclarinin aksine senol hoca yeni bri taktik denedi farkettiyseniz!

soyle ki lee huseyin ile simkonun arasinda ortada oynadisimko daha ofansif huso da daha defansif bir role büründü! bu sistem oyunculr yorunluncayadegin -ozellikle ikinci yari- oylesine mukemmel isledi ki kayserispor senol gunesin sacma sapan degisiklikleri ve yapamadigi degisiklikler yuzunden takimin dengrsininin bozulmasina kadar bizim yarisahamiza gelemedi! ilk kez ciddi olarak bize zorlamalari 80. dakikaya falan rastliyor sanirim.

bu sistem de kucuk bir sorunumuz var! simdi tjhomas jun dun basladi oynamaya onumuzdeki hafta muhtemelen daha fazla oynanyacak ama nasil bir onbir olacak nasil bir sistem bilmiyorum! senol hoca icin dun iyi bir firstti junlu oyunsistemini denemek icin ama o bunu tercih etmedi...

neyse simdilik bu kadar...

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Bu takimin ne 4-4-2 nede 3-5-2 oynadigini görüyorum tam bir muamma takim 4-5-1 oynuyor gibi ve hala sisirme top oynuyoruz. defanstan zavallim Fatihime bir top sisiriliyor garibim kendi parçaliyor yanliz kaliyor ortaya kadar gelip bir kamyonda tekme yiyor.Kalabalik orta sahamizla adam akilli 5 pozisyon kuramiyoruz.

worldmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Bu oyun konseptinde gökdeniz e yer yok

Nereden
    Sinop

Adam gibi kullanirsan var güzelkardesim.....[img]smileys/smiley2.gif[/img]

jefferson

emrah erdinc eller celaleddin

huseyin

yattara szymek gokdeniz

fatih jun

Benim anladigim kadariyla Senol Hoca'nin aklindaki kadro bu sekilde.

Gokdeniz sag ayakla, solkanadi becerebilirse, (bazen cizgiye yakin da olmakla birlikte, genelde ortadan) bana gore de eldeki kadrodan cikabilecek mantikli bir tercih.Özellikle bizden daha zayif, 1. Lig'deki rakiplere karsi.

Ama bana, benim fikrimi sorarsaniz; Ben hala fizigiyle guclu, uzun boylu ve hizli bir stoper transferinden yanayim.

Boyle bir stoper, defansta duruma gore, hem Erdinc'le birlikte kullanilabilir, hem de Eller'le.

O yeni stoper, defansta Erdinc'le kullanildigi takdirde,Takimimiz Eller'i de Huseyin'in yerine cekebilir.

Eller bir ön-libero icin, bana yeterince kesici ve oldukca iyi bir oyun-kurucu olarak gozuktu.

Buradan da anlasilacagi gibi, iyi bir stoper transferi, bir anda orta sahadaki oyun-kurucu sikintimizi da cozebilir, Huseyin'i de alternatifsizlikten cikartabilir.Huseyin'in de kendini dahafazla gelistirmek icin bir sebebi olmus olur.

Not: Eller-Erdinc ikilisinin defansta yeterli olabilecegi kanaatine varir gibi olan arkadaslara, bu karar icin erken oldugunu hatirlatmak isterim. (Ayni sey tersi icin de gecerli tabi.)

Cunku, sunu unutmayalim ki; Bu ikili henuz sadece Dinamo Batum, Anorthosis ve Kayserispor'a karsi oynadilar. Daha defansimiz gercek manada, rakip takim karsisinda baski yemedi.

Ileride defansimizin uzerinde baski kurabilecek bir rakiple karsilastigimizda da, en azindan simdiki kadar hatasiz oynamayi basarabilecekler mi ??

Nereden
    Sinop

Kurgu iyide tek hüseyini yerine iyi bir adam lazim......

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

arkadaslar dün aksam kayseri macin devre arasi ve macdan sonra analizler ve reportajlari ses kayidi ( mp3 ) olarak yükledim. Dün linki ekleyemedim buraya, siteye giremedim.

TIKLA - DOWNLOAD = 24 MB - zip dosyasi -

( zip formatini acamiyorsaniz http://www.7-zip.org/free software indirebilir, kullanabilirsiniz )

macdan istatistik: toplam 57 top kayibi ve bunlarin 17 si defansdan öne sisirilen toplar !

bir önemli sorun daha mevcut. Ataga kalkarken kaptirilan toplar --> RESMEN HARAKiRi.

Alıntı [b Nickli Üyeden Alıntı
    NECMI PEREKLI]
    [/b]Maça gelince... Takim sanki fizik kondisyon olarak lige hazir degil. Defans rakibe gollük pozisyonlar verirken, orta saha ne üretimde vardi ne de tüketimde Yattara saman alevi gibiydi. Top ayagindayken parliyor, topsuz oyunda onu bulmak için balikçi teknelerine takilan son sistem radarlar lazimdi. Ben bir seyin altini çizmek istiyorum. Herkesin merak ettigi iki Brezilyali futbolcularin askerde acemi mangalarda olan kisilerden hiçbir farki yoktu. Acemice hareketler yaptilar. Bana göre Fabio Eller eski Hüseyin'e iyi alternatif olur.

MUHITTIN ÖZTÜRK][/b]
    Yeni transfer kaleci Jefferson fena degil. Ama Trabzonspor Sampiyonlar Ligine katilmasiydi, bu kaleci yeterli olur muydu, soru isareti. Eller de idare etti.

Bana göre Yattara, Fatihten sonra Trabzonun en iyi oyuncusu. Onun için yönetim kizginlikla Müsteri bulsak satariz sözlerini dogru bulmuyoruz. Böyle birseyi akillarindan geçirmesinler.

ISKENDER GÜNEN][/b]
    Surasi bir gerçek ki, Yattara ülkemizin en iyi kenar oyuncusu. Szymkowiak'a ilk golü attirdi ve sonrasinda mükemmel hareketlerle ikinci golü Kayserispor aglarina birakarak zorlu geçmesi beklenen Kayserispor maçini kolaya çeviren basrol oyuncusu oldu. Ilk yarida gördük ki, Trabzonspor savunmasi henüz hazir degil. Eller ve Erdinç arasinda uyum yok. Kayserispor'un her ataginda Trabzonspor savunmasi çizgi halinde kalma yanlisligi içersindeydi. Eger Kayserisporlu oyuncular final paslarinda daha akilci olabilseydiler, Trabzonspor kalesi için önemli gol tehlikeleri yasanabilirdi.
    Trabzon'un bir baska sorunu sol kenar... Buradan organize hiçbir atak üretilmiyor. Volkan'in kötü bir gününde olmasi ve orta alana hiçbir destek vermemesi Hüseyin'in bu alanda yalniz kalmasina neden oldu. Ikinci yari Volkan'in çikip yerine Lee'nin alinmasi ve Gökdeniz'in sol kenara geçmesiyle birlikte daha pozitif görüntüler ortaya çikti.
    Fakat Yattara gibi dünkü maçin en iyi oyuncusunun oyundan disari alinmasina bir anlam veremedik. Kayserispor ilk yarida Trabzon kalesinde daha fazla göründü. Yalniz yukarda da belirttigim gibi son paslarda istenilen düzeyde olmadiklarindan kendilerine gerekli gol pozisyonu üretemediler. Oyunun sonlarina dogru, attiklari golde Trabzonspor savunmasinin büyük hatasi vardi.

MUSTAFA BAYRAKTAR][/b]
    Defansta oynayan Fabiano akilli ve ne yaptigini iyi biliyor. Savunma anlayisi da iyi olan Fabiano'nun aksine Erdinç 'yok'lari oynuyor. Bu adam saatli bomba gibi ne yapacagi belli olmuyor. Senol Günes'in dikkatinden nasil kaçiyor onu da anlamis degilim. Emrah ve Volkan'in Erdinç'ten asagi kalir yanlari yok. Yani onlar da 'yok'lar. Hüseyin'in orta alanda agirligini koyamadigi maçta, Lee'nin oyuna girmesi iplerin tamamen Trabzonspor'un eline geçmesini sagladi. Gökdeniz hirsli, istekli olmasina ragmen bunun bedelini istedigi hareketleri yapamadigi için hem kendi hem de takim ödüyor. Fatih bildiginiz gibi. Varligi arti deger.

ERGUN ATA][/b]
    Bülent Karamanin basit bir savunma ve kaleci hatasiyla gelen golü

Alıntı zanoylu Nickli Üyeden Alıntı
    Kurgu iyide tek hüseyini yerine iyi bir adam lazim......

zanoylu,

Yazdiklarimi okuyabildiysen, iyi bir stoper transferiyle;

Bence Eller, Huseyin'in yerine de gecebilir.

Su ana kadar ki maclarda, Eller bir ön-libero icin, bana yeterince kesici ve oldukca iyi bir oyun-kurucu olarak gozuktu.

Bu ayni zamanda Huseyin'in de kendini dahafazla gelistirmesi icin bir sebep olur.

worldmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Alıntı zanoylu Nickli Üyeden Alıntı
    Adam gibi kullanirsan var güzelkardesim.....[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Bi söyle de bizde ögrenelim adam gibi nasil kullanilir

Alıntı sanatik Nickli Üyeden Alıntı

NECMI PEREKLI]
    [/b]Maça gelince... Takim sanki fizik kondisyon olarak lige hazir degil. Defans rakibe gollük pozisyonlar verirken, orta saha ne üretimde vardi ne de tüketimde Yattara saman alevi gibiydi. Top ayagindayken parliyor, topsuz oyunda onu bulmak için balikçi teknelerine takilan son sistem radarlar lazimdi. Ben bir seyin altini çizmek istiyorum. Herkesin merak ettigi iki Brezilyali futbolcularin askerde acemi mangalarda olan kisilerden hiçbir farki yoktu. Acemice hareketler yaptilar. Bana göre Fabio Eller eski Hüseyin'e iyi alternatif olur.

ERGUN ATA][/b]
    Bülent Karamanin basit bir savunma ve kaleci hatasiyla gelen golü

sanatik,

Eger benim dusuncelerimi okuyabildiysen (yaklasik 2 haftadir), Sayin Necmi Perekli ile ayni fikri paylasiyoruz. Ama bence Eller, eski-yeni her turlu Huseyin'e cok iyi bir alternatif olabilir.

Fakat ben bunun icin (Eller'i Huseyin'e ciddi bir alternatif yapabilmemiz icin) iyi bir stoper (fiziksel olarak guclu, uzun boylu ve hizli) transferine ihtiyacimiz olduguna inaniyorum.

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

hakanh yukarda ekledigim dünki devre arasi ve mac sonra analiz / reportajlarda defansin agir kaldigini ve daha hizli bir forvet ile cok sorun yasayacagimiz belirtilmis. Özgür daha uygun olabilir denildi.

son yazimda aslinda sadece analiz kayitlarini ekliyecekdim, ancak bunlarda macla alakali oldugu icin yazarlarin macla ilgili degerlendirmelerinden alintilar yapdim konuya faydali olabileceginden.

eller ile hüseyin degisikligi banada mantikli geliyor. Olabilir diyorum. Ancak bizim seninde bahsettigin gibi defansin göbeginde ( diyecekdim ancak emrahda iyi degildi cok aksadi dün ) kocaman sorunumuz oldugu kesin.

yukarda link verdigim analizlerde ortaya cikanlar, gol yollarinda fatih/gökdeniz ikilisine katilmalari gereken oyuncularin oldugu ve mac icinde bazi oyuncularin ofansif katkilari ile daha basarili ve kestirilemez olacagimiz ( anorsosis macindaemrah, volkan katkilari yetersizgörüldü, gökdenize yüklendi hersey ).Lee dün ortada cok iyi oynadi, hüseyini rahatlatti.

dünki macin ancakkayseri ile oldugunu unutmamak gerek.Top kayiplari, baski altinda olsun, baski altinda olmasin, öne sisirilen kayip edilen toplarcok fazla. Bunlar yüzünden bir cok pozisyon yarattiyoruz rakibe veataktayken kaptirilan bir top yüzündende gol yedik kontradan zaten ve daha fazlasinida yiyebilirdik.

kutoz
    Ziyaretçi

Nasil bir konsept yaparsak yapalim, acil olarak Erdinç'in yerine birini monte etmek zorundayiz. Görünüyor ki Erdinç, Tolga'nin yirticiligi yaninda iyi görünmüs. Tolga gidince, sudan çikmis baliga döndü. Eller'le uyumsuzlugunun faturasini biz hep Eller'e kestik CL.'de. Çünkü Erdinç iyi oyuncudur, Milli Takima çagrilmis bir oyuncudur. Ama dünde göründi ki, Erdinç'in aksamasi sonucu kol pozisyonu veriyoruz. Eller kendi görevini yaparken, Erdinç'in hatalarini kapatamiyor. Isti bu yüzdendir ki,o mevkiye yani Erdinç'in mevkisine acil olarak bir oyuncunun takviye edilmesidir.

Orta saha oyuncumuzun açikcasi kim oldugunu daha dogrusu orta sahada maestro görevini kimin yaptigini iki yildir anlayamiyorum. Symek'in orta sahada bu görevi rahatlikla yapacagini düsünüyorum. Ama o bu görevi yapabilmesi içinde, defans blogundan çikan toplarin onda toparlanmasi gerek. Fakat defans orta saha arasinda kopukluk var. Genelde kanatlara uzun top oynama gibi bir hasletimiz var. Buda top kaybina sebep olmakta. Bence defanstan çikan toplar, Orta sahada Symek'te toplanip, yönlendirilmeli.

lakerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

arkadaslar bu sene ilk kez senol hoca lee yung u yerinde kullandi kanatta çok yorulan yong simdi ortaya alininca hem hüseyin hemde swmye yardimci olup orta sahadaki boslugu toparladi.bana göre bu sene bu taktiksel degisim çok isimize yarayacak.bu arada bence tomas in gelmesiyle fatihin veya gökdenizin arada bi yedege çekilip daha hirsla oyuna girmeli saglanabilir.kurtarici edasiyla.tomasta fatih gibi toplari çok iyi vucuduyla saklayabiliyor yatara ile ikisini ayni anda kullanirsak daha da hizli bi forvetimiz ve araya kaçan bi forvetimiz olur.bu sene bence dahada riskli galibiyete gole dayali futbol mantigiyla oynuyoruz.tabi 3 köpeklere karsi nasil oynariz onu bilemem ama defansa erdinçin yerine özgürü oynatmasi hem boy uzunlugu olarak hava hakimiyeti hemde hizli olmasi ile ellere daha yardimci olacaktir.senol hoca 2 hafta içinde bana göre takimi istenilen düzeye getirecektir.hem fener hem bjk maçlarini izledim suan onlara göre daha kaliteli daha hirsli ve tempolu top oynuyoruz.takim uyumu en kisa sürede olusursa bu devreyi rahatlikla 1. sirada bitiririz.hakemler geçen seneki gibi olmazlarsa...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

bu konu uzerine bir kac sey daha eklemekte fayda goruyorum!

elleri biraz one cekmek demek aslinda takimin ipinide cekmek demek! cunku su an da defansta en saglam kisi eller! celo kendi kanadini cok iyi kapatiyor ancak defansin ortasina bir katkisi yok! dun yedigimiz golde sadece erdincin hatasi yoktu! farkindaysaniz orda aslinda o topa emrahin masmasi gerekiyordu! emrah ileri gidip geri gelemedi ve golu de erdincin isguzarligindna yedik! emrahin macin son dakikasinda yapmasi gereken yoruldugu icin geride kalmakti ama o tam tersini tercih etti!

oyun sisteminin bu sekilde gelistirlmesi bize besinci altinci haftalarda rahat futbol izleme sansini verebilir!

ancak yanlislarimizi tekrarlamak bize zarar verecektir! ornegin yattarayi 80 li dakikalarda oyundna cikarmak hep hata olmustur! biz bu yuzden gecne yil bir maci da berabere bitirdik!

leeden daha fazla faydalanmak zorundayiz! dunde goruldugu uzere ortasahada oynayna bir lee bizim aradigimiz top dagiticilik gorevini layigiyla yerine getiriyor!leenin cesareti ve futbol bilgisi buna musait! ayni eller gibi o da dikine gidebiliyor! bizim takimda bunu bir de gokdeniz yapmaya calisiyor ancak rakibin baskisi altinda oldugu icin genelde oransalbasarisi dusuk!

ama su anda bizi baska bir sikinti bekliyor! jun takima girince takim yine eskisi gibi bes hucum oyuncusuyla oynamaya baslayacak ve bu sanirim cok abartili bir rakam!

fatih, gokdeniz,yattara,simek,jun!!! hadi simek ortasahaya yakin oynayacak ama bu oyuncularla baslayinca yine lee´ye yer kalmiyor takimda! sanirim jun bir kac hafta daha sonradan oyuna girecek! ama bu da baska bir tehlikeyi beraberinde getiriyor! eger jun oyuna sonradan giererse performansini yukseltme sansi yok ve taraftarin ona ilgisini azaltabilir bu durum! umarim cocuk birsekilde kendini gosterir! bu "bir sekil "ancak golleriyle ya da oyunda kendini gostermesiyleolabilir! kayseri macinda on dakikalik periyodta seyrettigim kadariyla hareketli topsuz alana kosu yapabilen bi oyuncu jun! top sürme yetenegi oldugu da asikar! yani bu yil onun oynadigi maclarda fatih rahatlar fatihsiz oldugumuz maclarda da onunla fatihin boslugunu doldurabiliriz!

size baska birsey daha soylemek istiyorum!

kayseri macinin ilk dakikalarinda biz israrla soldan oynarken sanirim bunu taktik icabi yaptik! bu <yolla yattaranin uzerine hemne macin basinda yuk binmemis oldu ve o da kendini unutturdu orda ve bir baslayinca da pir basladi! yoksa sol kanatta volkanla bir sey yapamayacagimiz gun gibi asikardi ve senol hoca da bunu erken gordu!

birde soldan oyunu baslatmamizda ellerin onemli bir etken oldugunu dusunuyorum! eller oyuna topu sokarken hep volkanla paslasti ileriye dogru!

bilmiyorum bu dogru bir kani midir?

takimin oyun sistemi yok degil var ama senol hocanin oyun konseptini oturtmasi icin sanirim zamana ihtiyaci var! cunku tum hazirliklar anlasilan cl eleme maclarina endexli yapilmis kamp boyunca ve buyuzden takima ne kondusyon yuklenmis ne de lig icin hazirlanan taktik uzerine calisilmis!

Alıntı kutoz Nickli Üyeden Alıntı

Nasil bir konsept yaparsak yapalim, acil olarak Erdinç'in yerine birini monte etmek zorundayiz. Görünüyor ki Erdinç, Tolga'nin yirticiligi yaninda iyi görünmüs. Tolga gidince, sudan çikmis baliga döndü. Eller'le uyumsuzlugunun faturasini biz hep Eller'e kestik CL.'de. Çünkü Erdinç iyi oyuncudur, Milli Takima çagrilmis bir oyuncudur. Ama dünde göründi ki, Erdinç'in aksamasi sonucu kol pozisyonu veriyoruz. Eller kendi görevini yaparken, Erdinç'in hatalarini kapatamiyor. Isti bu yüzdendir ki,o mevkiye yani Erdinç'in mevkisine acil olarak bir oyuncunun takviye edilmesidir.

Orta saha oyuncumuzun açikcasi kim oldugunu daha dogrusu orta sahada maestro görevini kimin yaptigini iki yildir anlayamiyorum. Symek'in orta sahada bu görevi rahatlikla yapacagini düsünüyorum. Ama o bu görevi yapabilmesi içinde, defans blogundan çikan toplarin onda toparlanmasi gerek. Fakat defans orta saha arasinda kopukluk var. Genelde kanatlara uzun top oynama gibi bir hasletimiz var. Buda top kaybina sebep olmakta. Bence defanstan çikan toplar, Orta sahada Symek'te toplanip, yönlendirilmeli.

kutoz,

Anladigim kadariyla, stoper konusunda fikir birligi icindeyiz artik.

Gercekten iyi bir stoper, bircok yaramiza ilac olabilecektir. Ornegin;

Erdinc yedek kalabileceginden, kendine cekiduzen vermek ve kendine daha iyi bakmak zorunda kalacaktir.

Yeni iyi bir stoperimiz oldugu takdirde, Eller her an, ihtiyac duyulduguanda ön-liberoda da kullanilabilir ki; Bu da Huseyin'in alternatifsizligini ortadan kaldirir ve O da kendini gelistirmek ve ciddiyetle calismak zorunda kalir.

Benim su an itibariyle takimda gordugum sikintilar sunlar:
    ü Erdinç?in yerine daha cabuk, daha isirici, risksiz oynayan saglam bir kesici gerek. Cunku erdinc hata yapmaya cok yatkin. Ve eller hizla onun kademesine girebilecek cabuklukta bir oyuncu degil.
    ü Sol kenar ofansif anlamda üretken olamiyor. Volkan cok istekli, cok aktif ama aldigi toplari olumlu kullanamiyor, kontrolsuz bir sekilde dripling girisimlerinde top kayiplarina yol aciyor. Zaman zaman adam eksiltse de devaminda iyi orta yapamiyor. Lee de o bolgede denendi ve cok yetersiz kaldi. Buraya ofansif kapasitesi ve fizik gucu yuksek, arkasina ve ortaya yardim edebilecek bi transfer gerek.
    ü Hüseyin gobekte alternatifsiz gibi gorunuyor. Ama sonol hoca artik adem kocak?I da o bolgede en azindan bir iki kez Huseyin?I keserek oyuna surup Huseyin?e bi isaret gondermeli kendine cekiduzen vermesi icin. Cunku o bolgede Huseyin?in cok sikca yaptigi pas hatalari bircok atagimizi baslayacakken bitirmekle kalmayip bir de kontra yememize neden oluyor. Takim bos yere 50 metre gidip geliyor. Ama formda bir Huseyin?in bu takimda banko yeri var.
    ü Eller-Erdinc ikilisinden olusan tandem ve kenarlardaki Emrah-Celo orta sahaya daha yakin oynamali, yani takimi ileri itmeli. Bugun Chelsea ve Barca gibi takimlar bu sekilde oynuyor. Aksi halde orta saha top almak icin geriye geliyor ve bu kez de orta-saha forvet arasinda baglanti kopuklugu yasaniyor. Ama savunma ortah Alana daha yakin oynarsa takim daha kompakt bir goruntu verir ki bud a hem oyun kontrolunu ele almamizi hem de hatlarasi kopuklugun rakip lehine yaratacagi muhtemel ataklari bozmamizi saglar. Ayrica birbirine yakin oynayan ve kademe mesafesi kisalan oyuncular daha etkili oynayip, daha guclu kalir.

su bir gercek ki bizim kadromuz sampiyonluga oynayan takimlar icinde en zayifi...iki yildir aradaki farki fatih tekke ve yattara (biraz da szymkowiak ile ) kapatiyoruz. bizans takimlarina oranla kadromuz cok sig...ilk 11 'e alternatifimiz cok az ve onlar da kotu "man management" ornekleri ile kusturulup kaybediliyor.

bu sene nedense kafayi dis transfere taktigimiz icin hicbir yerli transfer yapmadik ki bence bu yababnci transferini gec yapmaktan daha vahim bir hata....

mehmet yilmaz+hasan ucuncu+huseyin gibi trabzon cocugu kontenjanindan oynayan oyuncularimiz;

volkan+emrah+erdinc gibi son derece vasat, hicbir gelisme kaydetmeyen oyuncularimiz;

lee+eller gibi ortalama turk topcusundan farksiz yabancilarimiz

oldugu surece kadromuz iyi diye kendimiz kandirmayalim....

bence fatih+yattara+szymek turkiye liginin cok ustunde futbolcular..gokdeniz ve jefferson da sinifi gecer gibi....geri kalanlar ayak uyduramiyor....

Oyun konseptimiz=Fatih ve digerleri..

takimda oyun konsepti falan kalmamis.ziya dogan ne yapmis kopya çeksin senol hoca abuk sabuk isler yapmayi biraksin düsündügümdende kötüymüs....! kayseri maçindaki degisiklikler tam bir sakandal..taraftar bile çildirdi..! ki o taraftar takima destek verirken.. gökdenizin döküldügünü,göremiyecek kadar körmü. yoksa alinir kizardiye korkuyormu.?

Nereden
    Sinop

Bence tek amaci onun bir gol atabilmeseydi baska mantikli birsey gelmiyor aklima

peki yattara ve symekin oyundan alinmasina ne diyosunuz....?

Senol günesin ki, yeniyosanda, yeniliyosanda saldir...

Alıntı Crazy_OfLu61_ Nickli Üyeden Alıntı
    Senol günesin ki, yeniyosanda, yeniliyosanda saldir...

savunma futbolunu bilmiyor çünkü..!lucescu çok elestirilmisti ama çok basariliydi. ersun yanali gördük hücum futbolu diye bi saçmalik tutturdu almanyadanda etti bizi.yunanistan savunma agirlikli oynayaip avrupa sampiyonu oldu.

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben Yunanistan gibi kazanmak istemiyom.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)